Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Νίκη

Recommended Posts

Δεν θέλω να σας φουντώσω πρωί πρωί αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει τα κιλάκια μου(από 58 πριν την γέννα-μέτα την γέννα 65)τα χασα με βοήθεια ινσιτούτου.Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη Ξεκίνησα πάλι 58 και τώρα είμαι 56.Ο γιατρος μου κατά την εγκυμοσύνη δεν μ αφηνε να φάω μου έλεγε ότι πάνω από ένα κιλό τον μήνα να μην παίρνω,τον έβριζα.Πείνα....καταραμένη πείνα.Τώρα όμως το χαίρομαι.Πάντως για να χάσεις πρέπει να πεινάσεις κακά τα ψέμματα.[/

 

quote]Μηπως μπορεις να πεις τοονομα απο το ινστιντουτο?η δεν κανει να το γραψεις?εγω 60 κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι 63 κολλημενη 6μηνες!δεν φευγουν με τιποτα!πηρα χτες ενα μηχανημα γυμναστικης ενα ελλιπτικο ελπιζοντας να φτασω μεχρι τον αυγουστο τα 56!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 524
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θέλω να σας φουντώσω πρωί πρωί αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει τα κιλάκια μου(από 58 πριν την γέννα-μέτα την γέννα 65)τα χασα με βοήθεια ινσιτούτου.Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη Ξεκίνησα πάλι 58 και τώρα είμαι 56.Ο γιατρος μου κατά την εγκυμοσύνη δεν μ αφηνε να φάω μου έλεγε ότι πάνω από ένα κιλό τον μήνα να μην παίρνω,τον έβριζα.Πείνα....καταραμένη πείνα.Τώρα όμως το χαίρομαι.Πάντως για να χάσεις πρέπει να πεινάσεις κακά τα ψέμματα.[/

 

quote]Μηπως μπορεις να πεις τοονομα απο το ινστιντουτο?η δεν κανει να το γραψεις?εγω 60 κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι 63 κολλημενη 6μηνες!δεν φευγουν με τιποτα!πηρα χτες ενα μηχανημα γυμναστικης ενα ελλιπτικο ελπιζοντας να φτασω μεχρι τον αυγουστο τα 56!

 

Επειδή ξέρω, σου προτείνω να κάνεις μια προσπάθεια μόνη σου και αν δεν τα καταφέρεις να πας σε γυμναστήριο. Με την παθητική μυογύμναση που γίνεται στα ινστιτούτα, ναι μεν θα χάσεις βάρος άλλα όταν σταματήσεις το σώμα σου θα χαλαρώσει πολύ.

Αν μπορείς να παίρνεις το μωρό με το καρότσι και να πηγαίνεις να περπατάς σε κανένα άλσος για μια ώρα κάθε μέρα είναι το καλύτερο, εσύ θα αδυνατήσεις (4 κιλά είναι λίγα και χάνονται με άσκηση) και το μωρό θα χαρεί που το βγάζεις έξω και θα πάρει καθαρό αέρα. :P:P

Link to comment
Share on other sites

Η κοιλιά ήταν θέμα για μένα.Από μικρή έβλαπα την κοιλιά της μάνας μου πως ήταν μετά από 2 γέννες(χαλάρωση και γεμάτη ραγάδες) και μου λεγε :παιδί μου βάλε κρέμες ,δέσου κλπ.Έτσι κι έκανα,χρησιμοποιούσα μια κρέμα που μου είχαν πει και συγχρόνως κορσέ για 5-6 μήνες.Ούτε χαλάρωση ούτε ραγάδες.Πλάκα κοιλιά.

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΙΛΑΤΕ; 63? ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 63; ΤΕΣΠΑ, ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ. ΕΓΩ ΑΝ ΦΤΑΣΩ 63 ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΤΥ. ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 13 ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΩ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ. ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ... ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΧΙ, ΧΙ , ΧΙ...

ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ Η ΡΗΜΑΔΑ Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΦΑΣ, ΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΦΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ;;;;;;

ΒΡΑΧΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ, ΒΡΑΧΟΣ

 

ΚΑΛΑ... ΤΑ 36 ΚΙΛΑ ΠΩΣ ΣΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΛΕ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας φουντώσω πρωί πρωί αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει τα κιλάκια μου(από 58 πριν την γέννα-μέτα την γέννα 65)τα χασα με βοήθεια ινσιτούτου.Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη Ξεκίνησα πάλι 58 και τώρα είμαι 56.Ο γιατρος μου κατά την εγκυμοσύνη δεν μ αφηνε να φάω μου έλεγε ότι πάνω από ένα κιλό τον μήνα να μην παίρνω,τον έβριζα.Πείνα....καταραμένη πείνα.Τώρα όμως το χαίρομαι.Πάντως για να χάσεις πρέπει να πεινάσεις κακά τα ψέμματα.[/

 

quote]Μηπως μπορεις να πεις τοονομα απο το ινστιντουτο?η δεν κανει να το γραψεις?εγω 60 κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι 63 κολλημενη 6μηνες!δεν φευγουν με τιποτα!πηρα χτες ενα μηχανημα γυμναστικης ενα ελλιπτικο ελπιζοντας να φτασω μεχρι τον αυγουστο τα 56!

 

Επειδή ξέρω, σου προτείνω να κάνεις μια προσπάθεια μόνη σου και αν δεν τα καταφέρεις να πας σε γυμναστήριο. Με την παθητική μυογύμναση που γίνεται στα ινστιτούτα, ναι μεν θα χάσεις βάρος άλλα όταν σταματήσεις το σώμα σου θα χαλαρώσει πολύ.

Αν μπορείς να παίρνεις το μωρό με το καρότσι και να πηγαίνεις να περπατάς σε κανένα άλσος για μια ώρα κάθε μέρα είναι το καλύτερο, εσύ θα αδυνατήσεις (4 κιλά είναι λίγα και χάνονται με άσκηση) και το μωρό θα χαρεί που το βγάζεις έξω και θα πάρει καθαρό αέρα. :P:P

 

κοριτσαρες εχω παει παλιοτερα σε ινστιτουτο και εχω αγορασει επαγγελματικο μηχανιμα για παθητικη γυμναστικη οχι τελεμαρκετινγ

μολις το αφηνεις σε αφηνει :lol:

οσο εκανα (ξερετε αυτο με το ρευμα) ειχα σχηματισει κοιλιακους αθλητριας

μολις σταματησα εξαφανιστικαν χωρις να παχυνω η κατι τετοιο...

γενικα με τα ινστιτουτα δεν τα παω καλα....

με τα λεφτα που σου τρωνε πληρωνεις διαιτολογο αγοραζεις και διαδρομο και εχεις μονιμα αποτελεσματα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά έχω πάθει πλάκα μαζί σου biky.Κορίτσι μου, εσύ τα χεις όλα!!!!!!!!!!!!!!!Εχτενσιον,τρέσες μηχανήματα παθητικής γυμναστικής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Είσαι θεά!!!!!!!!! :P

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχω πάθει πλάκα μαζί σου biky.Κορίτσι μου, εσύ τα χεις όλα!!!!!!!!!!!!!!!Εχτενσιον,τρέσες μηχανήματα παθητικής γυμναστικής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Είσαι θεά!!!!!!!!! :P

 

Ψωναρα ειμαι αλλα μην το πεις παρα εξω :lol::lol:

γενικα μου αρεσει οτι εχει να κανει με περιποιηση και ομορφια :D

Link to comment
Share on other sites

φυσικα το καλυτερο ειναι περπατημα με τον τοσοδουλη μου!αλλα επειδη θελω να εχω πιο αμμεσα αποτελεσματα πηρα το μηχανημα για αεροβικη ασκηση που μου εχουν πει οτι βλεπεις αποτελεσματα φυσικα αν δεν το κανεις κρεμαστρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια, είχα ξεκινήσει πέρισυ με 63 κιλά και μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης είχα πάρει άλλα 15. Μόλις βγήκα από το μαιευτήριο ήμουν στα 69. Δεν πρόσεξα όμως και έφτασα στα 72. Ήθελα να χάσω 10 κιλά και από τις 4 Μαρτίου που ξεκίνησα δίαιτα σήμερα είμαι στα 65 κιλά. Η διαιτολόγος μου είναι σούπερ!!!! Ελπίζω μέχρι το Πάσχα να τα έχω χάσει όλα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μια σχετική χαλάρωση και στην κοιλιά και στα πόδια, αλλά δανείστικα από την κολλητή μου ένα step (σαν αυτά που διαφημίζει η τηλεόραση) και θα ξεκινήσω το συντομότερο για να μην ξεχυλίζουν οι πατσάδες το καλοκαίρι! Και εγώ πάντως αυτά τα ινστιτούτα δεν τα εμπιστεύομαι. Καλύτερα σε διαιτολόγο και λίγο γυμναστήριο (αν υπάρχει χρόνος και δυνατότητα φυσικά) ή κανένα step ή διάδρομο ή ποδήλατο στο σπίτι, ή τώρα που ανοίγει ο καιρός περπάτημα, σε άλση, σε πάρκα, στα μαγαζιά. Και γυμνάζεσαι και ξεσκάς και το παιδί μέσα στο καρότσι χαζεύει και ηρεμείς και λίγο!!!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία Κ επειδή με ενδιαφέρει άμεσα, εννοείς κρέμες μετά την γέννα; Και με κορσέ αν φορέσω θα απαλλαχτώ και από τισ ραγάδες ή είναι πλέον αργά για να ελπίζω;

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μοχιτακι τι μηχανημα ειναι αυτο? ποΣΟ κανει και εχει οντως αποτελεσματα?

ελλιπτικο λεγεται.ειναι σαν να κανεις ποδηλατο (ορθοπεταλια).εχει καιλαβες για ταχερια και ετσι γυμναζεις ολο το σωμα!(ελπιζω να σε διαφωτισα)κανεις αεροβικη γυμναστικη.αυτο που πηρα εχει και προγραμματα για καψιμο λιπους και αλλα και αυξομειωνεται η αντισταση και κανεις και συσφιξη ετσι.εγω αυτο το πηρα 685ευρο.εχει και αλλα που ξεκινανε απο 300 αλλα χωρις προγραμματα!τωρα οσο για ταποτελεσματα ετσι μου ειπε μια κοπελα που το ειχε παρει.εγω χτες τοπηρα.καιοταν εκανα παντως μιση ωρα τοπρογραμμα καψιμο λιπους ελιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το ξερω.........

 

Μωρε εγω πηγα και γυμναστηριο και εκανα 1 ωρα καθε μερα σχεδον διαδρομο και ελλειπτικο αλλα 8 μηνες τωρα μονο 2 κιλα εχασα......και δεν μπορω να πω οτι τρωω πολυ.....τωρα μου εληξε η συνδρομη και δεν ξερω τι να κανω......

 

Ουτε το περπατημα δεν εκανε σπουδαια πραγματα........ισως ειναι θεμα οργανισμου....εγκυος δεν ετρωγα παρα τα νορμαλ αλλα εβαλα 15 κιλα....τα 10 εφυγαν με την γεννα και τσιμπησα ενα κιλο με το θηλασμο....εφυγαν μονο 2, υποτιθεται εμειναν αλλα 4 αλλα το θεμα ειναι οτι ειχα παρει λιγα κιλα πριν μεινω εγκυος και στην ουσια πρεπει να χασω 8 κιλα για να βλεπομαι...... :?

 

Ισως επειδη θηλαζω ακομα ο οργανισμος αντιστεκεται και δεν αφηνει τα κιλα να φυγουν.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να τα χασεις :D

το ιδιο νουμερο μας βασανιζει :lol:

να σε ρωτησω κατι πρακτικο? γιατι δεν φερνεις διαιτολογο σπιτι σου?

στο λεω γιατι και εγω δεν μπορω να αφηνω τον μικρο ευκολα οποτε ετσι ειναι σιγουρη η επισκεψη :wink::lol:

 

Η αληθεια ειναι πως δεν το σκεφτηκα γιατι ειναι και πολυ κοντα στο σπιτι!!

Απλα ετυχε σημερα να φυγει εκτακτως ο μπαμπας μας που θα την κρατουσες!και να με εβλεπες με το μωρο στην αγκαλια να την δινω στην διαιτολογο να την κραταει για να ζυγιστω μετα να μου την δινει πισω να συζηταω και να την παω περα δωθε μια σταλια μωρο!Ασε που την πηρα πρωτη φορα μονη με το αυτοκινητο!Για να δω θα τα καταφερω να τα χασω τα ρημαδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελει και χωρο για να βαλεις τετοιο μηχανημα......που το χωσες?

στο δωματιο που υποτιθεται ειναι γραφειο εγω ειπα να το κανω γυμναστηριο!μη μου λες τετοια τωρα και απογοητευομαι!μονο 2 κιλα και με διατροφη?δε θα πηγαινες ομως καθε μερα γυμναστηριο ε?ε? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις.......προσπαθουσα να πηγαινω τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα, αλλα και περισσοτερο......μεχρι και 5 πηγαινα......μονο οταν ειχα δουλειες εξω δεν πηγαινα.......αλλα γενικως εγω περπατω πολυ.......

 

Εκει εκανα 1 ωρα διαδρομο γρηγορο περπατημα......

 

Κοιλιακους εκανα μετα τις 40 μερες εντατικα αλλα κατι επαθα και πονουσα...μαλλον δεν ημουν ετοιμη και σταματησα κοιλιακους μεχρι να συνελθουν οι μυς.....

 

Φαγητο τωρα, τρωω κανα μπισκοτο, κανα κομματακι σοκολατα η καμμια σοκοφρετα που και που.......οχι πολυ ψωμι, εκοψα τη ζαχαρη στον καφε (πινω πλεον μονο φιλτρου). Το βραδυ θα φαω γιαουρτακι και καμμια φετα με τυρακι χαμηλων λιπαρων......Ε δεν ντερλικωνω στο φαι!!!!!

 

Αλλα και στην εγκυμοσυνη ετσι ετρωγα και εβαλα 15 κιλα...τι να πω? Ειναι θεμα μεταβολισμου? Και περπαταω κιολας......

 

Καπου ακουσα σε μια εκπομπη οτι ο θηλασμος κανει το σωμα να αντιστεκεται στην απωλεια βαρους.......τον πρωτο καιρο τουλαχιστον......ισως εμενα κραταει περισσοτερο.......Παντως οι μπουρδα οτι με το θηλασμο χανεις βαρος, μεγαααααααααλο ψεμμα!!!!! Καμμια σχεση.......μαλλον μας τα λενε για να θηλαζουμε!!!! Κοπελες που δεν θηλασαν, γνωστες μου εχασαν πολυ γρηγορα βαρος.......

Τεσπα......κι ετσι ναναι δεν θα σταματησω να θηλαζω......ειναι τοσα τα οφεκη για το μωρο και την μαμα που το βαρος θα βρουμε τροπο να το παλεψουμε!!!!!

 

 

Τωρα ασχολουμαι με βιλια αυθυποβολης.......τετοια απελπισια χαχαχα........

 

Ειδα λοιπον οτι πρεπει αρχικα να βρουμε φωτο μας με το επιθυμητο βαρος και να τις βαλουμε καπου που να τις βλεπουμε συνεχεια!!!!

Μετα θα λεμε στον εαυτο μας οτι το φαγητο που τρωμε δεν μας παχαινει..........η επομενη αυθυποβολη ειναι οτι "ειμαι αδυνατη".......σε καμμια περιπτωση δεν λεμε "θελω να χασω βαρος" και γενικως δεν πρεπει να σκεφτομαστε οτι ειμαστε χοντρες..........θα λεμε στον εαυτο μας οτι ειμαστε αδυνατες και θεες μεχρι να το παρει αποφαση το υποσυνειδητο και να υπακουσει!!!!! :lol::lol::lol:

 

Επισης δεν ζυγιζομαστε και δεν αγοραζουμε ρουχα στο μεγεθος που ειμαστε τωρα..........φοραμε κανα τσουβαλι που μας βρισκεται προχειρο!!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

καλο μεκανες και γελασα :lol: εγω δεν εχω ορεξη για shopping!ποιος εγω που ημουν φανατικη του ειδους!τελος παντων ολα μεσα στο μυαλο ειναι θεμα αποφασης!τα γραφω για να τα βλεπω κιολας και να σταματησω τις βραδυνες παρασπονδιες!

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαααααα.......εγω ναδεις !!!!! Ιερεια του shopping!!!!Τωρα ουτε απ εξω δεν περναω!!!!!!Αντε να φυγουν τα κιλα να αναστεναξουν τα μαγαζια!!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Μαρία Κ επειδή με ενδιαφέρει άμεσα, εννοείς κρέμες μετά την γέννα; Και με κορσέ αν φορέσω θα απαλλαχτώ και από τισ ραγάδες ή είναι πλέον αργά για να ελπίζω;

Ότι ήταν να κάνεις έπρεπε να το κάνεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.Και ο κορσές είναι θαυματουργός μόνο αν τον βάλεις κατευθείαν μετά την εγκυμοσύνη.Οι ραγάδες χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω,νομίζω δεν φεύγουν με καμμιά κρέμα.Μόνο πρόληψη μπορείς να κάνεις ώστε να μην εμφανίσεις.Ξέρω ότι φεύγουν με lazer.Ο κορσές είναι για να "μπει " η κοιλιά μέσα.

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη πως οι καλεσμένοι θα αναρωτιούνται στη βάπτιση αν είμαι πάλι έγκυος... Δυστυχώς ούτε κι εγώ μπορώ να χάσω τα κιλά και η κοιλιά μου δείχνει εγκύου 4 μηνών...Αχ... Αχ...Αχ... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κορσέ φορούσε μια φίλη μου που ήταν μοντέλο και έχει κερδίσει τον παγκόσμιο τίτλο στα καλλιστεία για παντρεμένες . Εχει τρία παιδιά και έκανε δίαιτα όταν ήταν έγκυος επίσης όλυος τουςμ ήνες φορούσε κορσέ εγώ όταν ρώτησα το γιατρό μου το απαγόρευσε μου είπε ότι ήταν επικύνδυνο όπως και η δίαιτα και το μόνο που έπρεπ να κάνω είναι να μην τρώω πολύ και να αποφέυγω τα ψωμιά τα μακαρόνια τα γλυκά και τα παγωτά. Δεν τον άκουγα γιατί πεινούσα και επειδή πάντα ήμουν αδύνατη είχα την πεπίθηση ότι θα μείνω έτσι γιατί είναι το σκαρί μου οπότε μπορούσα να τρώω τελικά από 63 κιλά έφτασα 82 όταν βγήκα από το νοσοκομείο ήουν 73 και τώρα έχω κολλήσει στο γαμ... το 73 και δεν λέω να ξεκολλήσω. Δεν φαίνονται γιατί έχω πολύ ύψος αλλά αυτή η μπάκα δεν φεύγει με τίποτα νομίζω ότι είμαι έγκυος. Πάντως ενα είπε ογιατρός ότι μετά τον χρόνο επανέρχεσαι υπάρχει ακόμα ελπιδα αν και ο δικός μου μου είπε ότι μόνο με κοιλιακούς και γυμναστική θα φύγει. Περιμένω να καλυτερεύσει ο καιρός να αρχίσω το κολυμβητήριο μπάς και κυκλοφορήσω στην παραλία το καλοκαίρι γιατί ντρέπομα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά.Τον κορσέ που φορούσα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν ειδικός για την περίπτωση(απλά είχε ένα ζωνάρι-λάστιχο που έπιανε από το κάτω μέρος της κοιλιάς μέχρι πίσω την μέση).Μετά τις γέννες έβαλα κορσέ για να μπει η κοιλιά μέσα.

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 18 κιλά στην εγκυμοσύνη και τώρα 9 μήνες μετά μένουν 4 κιλά να χάσω ακόμα, δεν έκανα δίαιτα απλά ρώτησα τη διατροφολόγο μου τι να κάνω και μου είπε απλά μυστικά. Οι διαιτολόγοι σε βάζουν σε λούκι και σου κόβουν σχεδόν τα πάντα και όταν σταματήσεις έρχονται τα κιλά βροχή και πάλι από την αρχή. Τσάμπα τα λεφτά και η κούραση και η στέρηση και η ψυχολογία μας πάει για βρούβες. Όποια θέλει στέλνει πμ να της πω, γράψτε και σε πιο σημείο έχετε πρόβλημα....Καλημέρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...