Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσο αλλαζει η ερωτικη ζωη με τα χρονια??


basic

Recommended Posts

καλη σας μερα κοριτσια!! εχω μεγαλη απορια να μαθω πως θα καταντησει η ερωτικη μου ζωη με τα χρονια. μεσα στην σχεση ηταν super!!!:D ενα χρονο παντρεμενη μια μικρη πτωση εχει υπαρξει. κ δεν αναφερομαι στην συχνοτητα... αλλα στην ποιοτητα.. παθος κτλ. δεν ειναι ωραιο ολο αυτο γιατι ειμαι πολυ μικρη ακομα... κ θελω να νιωθω οτι με γουσταρει πολυ ο ανδρας μου!! τελικα αλλαζει ολο αυτο με τα χρονια??? ας μου πουν οι παντρεμενες καιρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μέσα σε ένα χρόνο είναι πολύ σύντομα, μου φαίνεται. Εγώ είμαι παντρεμένη 3 χρόνια και με ένα παιδί και δε βλέπω καμιά διαφορά ουσιαστική.... Γιατί δε το συζητάτε;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε παντρεμενοι 6,5 χρονια και δεν εχουμε καμια διαφορα.

Μονο μετα τη γεννα και στα 2 παιδια ειχαμε ενα θεματακι λογω κουρασης και αυπνιας αλλα το ξεπερασαμε με τον καιρο.

Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε ένα χρόνο είναι πολύ σύντομα, μου φαίνεται. Εγώ είμαι παντρεμένη 3 χρόνια και με ένα παιδί και δε βλέπω καμιά διαφορά ουσιαστική.... Γιατί δε το συζητάτε;

 

 

Σχετικο ειναι αυτο που λετε...

Εαν η κοπελα με την σχεση της εκαναν 2-3 φορες την μερα και τωρα μια φορα την μερα..ειναι διαφορα... αν εσεις ομως κανατε 2-3 φορες την εβδ και συνεχιζετε...δεν ειναι διαφορα...

Αρα δεν ειναι μετρο αυτο...(γιατι λογικο ειναι να μην μπορουν πια να κανουν 2-3 φορες την μερα )

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ειναι αυτο που λετε...

Εαν η κοπελα με την σχεση της εκαναν 2-3 φορες την μερα και τωρα μια φορα την μερα..ειναι διαφορα... αν εσεις ομως κανατε 2-3 φορες την εβδ και συνεχιζετε...δεν ειναι διαφορα...

Αρα δεν ειναι μετρο αυτο...(γιατι λογικο ειναι να μην μπορουν πια να κανουν 2-3 φορες την μερα )

Δε μίλησε όμως για συχνότητα απ'ότι τόνισε και η ίδια, αλλά για το πάθος, εάν κατάλαβα σωστά.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τον άντρα μου εμαστε μαζί 13 χρόνια και κάτι ψηλά. Παντρεμένοι όμως από το 2009.

 

Το μονο που χάθηκε λόγω συνθηκών βασικά, ήταν το αίσθημα του κινδύνου που γενικά με εξίταρε. Κατά τα άλλα καλά, ιδίως αν ότι γίνεται δεν γίνεται στο κρεβάτι. Δηλαδή κατ'έμε όσο λιγότερο "οργανωμένο" ειναι (ξαπλώνουμε-το κάνουμε) τόσο το καλύτερο.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε μαζι 17 χρονια!!!!!!

και ναι με τα χρονια αλλαξαν πολλα, τωρα πια δεν βρισκομαστε ψιλοκρυφά οπως τα πρωτα χρονια και δεν εχουμε μονο εκει το μυαλο μας!!!!! τι ωραια που ηταν τοτε....

με την ελευση των παιδιων δυστυχώς η συχνότητα εχει μειωθεί ....

επισης να σας πω εγω ειμαι συνηθως κομματια και δεν υποκυπτω στο κυνηγι..... πολλες φορες απορω αυτοι οι αντρες δεν εχουν τιποτα αλλο στο μυαλο τους

και η αληθεια ειναι οτι καποιες φορες γινεται πως να το πω στα γρηγορα για να προλαβουμε πριν ξυπνησει καποιο απο τα μικρα

το καλο ειναι οτι τις υπολοιπες ευτυχως ολα ειναι οπως παλια!!!!!! τωρα το λαχταραμε γιατι δεν προλαβαινουμε να βρεθουμε οποτε εχει και παλι μια γλυκα!

και οσο αφορα το παθος η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι οπως παλια τι να σας πω τωρα τον εχω και με εχει οπως και να το κανουμε δεδομενη δεν νιωθω πια το τρελο πάθος δεν θα κλαιω οταν μαλωνουμε δεν αναρωτιεμαι γιατι δεν με εχει παρει τηλεφωνο οπως στην αρχη της σχεσης μας εεε αυτο νομιζω οτι φαινεται και στο κρεβατι.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ενας χρονος νομιζω ειναι πολυ νωρις...πρεπει μαλλον να το συζητησετε....δεν ειναι ταμπου πια το θεμα αυτο και πρεπει να μιλαμε για ολα με τον συζυγο η φιλο....εμεις ειμαστε παντρεμενοι 3 χρονια αλλα συνολικα ειμαστε μαζι 4 και μπορω να πω οτι δεν εχει αλλαξει σχεδον τιποτα στην ποιοτητα αλλα ουτε και στην ποσοτητα....εχουμε και στιγμες κουρασης αλλα λιγες...πρεπει να προσθετουμε και λιγες σταγονες ανανεωσεις στο θεμα...ξερετε εσεις διαφορα ....μην τα πουμε εδω...αν δεν εχεις και παιδι ακομα πιο ευκολο γινεται το παιχνιδι....θελει φαντασια και να αφεθειται τελειως......

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμμμ νομιζω γινετε καλητερη .... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

εμεις μετα απο 10 χρονια που ειμαστε μαζι

περναμε την καλητερη φαση σε αυτο το κοματι.... κ πολυ και καλο ...!!! :lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll:

.....

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι ειμαστε συνολικα 8 χρονια μαζι. φυσικα κ το συζητησα λεει δεν τιθεται τετοιο θεμα ειναι ολα υπεροχα, να μην βασανιζομαι τζαμπα κ να σκεφτω πως στο διπλανο δωματιο εχουμε κ το μωρο κ ειναι λιγο πιο "ησυχα" τα πραγματα:oops::). ενταξει δεν λεω οτι αλλαξαν τοσο πολυ τα πραγματα απλα αναρωτιομουν πως αν εχουν αλλαξει λιγο μεσα σε 1 χρονο γαμου ποσο θα εχουν αλλαξει σε 10 χρονια που δεν θα ειμαι ουτε 40?? νομιζω πρεπει να βρισκει κανεις τροπους να διατηρει το παθος αλλιως χανεται κ ερωτας χωρις παθος....... ενα τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε,εντάξει βρε συ, άμα είναι και το μωρό στο δίπλα δωμάτιο τί περιμένεις να φωνάζετε;;:oops:

Κι εμείς με το μωρό στο άλλο δωμάτιο κάνουμε όσο πιο σιγά γίνεται....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ενταξει οχι κ να φωναζουμε αλλα............ δεν ξερω ισως ειμαι υπερβολικη... αλλαξαν ολα αποτομα... μου την εχει βαρεσει το νοικοκυριο κ δεν νιωθω γυναικα - γκομενα?? ισως τωρα που θα επιστρεψω στην δουλεια να αλλαξουν ολα.. να νιωσω πιο χρησιμη, θα ντυνομαι - βαφομαι κ δεν θα κυκλοφορω ολη μερα με πυτζαμα - αλογοουρα, θα ερθω σε επαφη με περισσοτερο κοσμο κ μαλλον θα παψω να βρισκω προβληματα. ισως του λειψω λιγο κ με κυνηγησει μεσα στο σπιτι (οταν κοιμηθει το μωρο)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεχασα να πω οτι ειμαστε συνολικα 8 χρονια μαζι. φυσικα κ το συζητησα λεει δεν τιθεται τετοιο θεμα ειναι ολα υπεροχα, να μην βασανιζομαι τζαμπα κ να σκεφτω πως στο διπλανο δωματιο εχουμε κ το μωρο κ ειναι λιγο πιο "ησυχα" τα πραγματα:oops::). ενταξει δεν λεω οτι αλλαξαν τοσο πολυ τα πραγματα απλα αναρωτιομουν πως αν εχουν αλλαξει λιγο μεσα σε 1 χρονο γαμου ποσο θα εχουν αλλαξει σε 10 χρονια που δεν θα ειμαι ουτε 40?? νομιζω πρεπει να βρισκει κανεις τροπους να διατηρει το παθος αλλιως χανεται κ ερωτας χωρις παθος....... ενα τιποτα!!!

 

Βρε κορίτσι, ο έρωτας κρατάει το πολύ 2-3 χρόνια. Χημική αντίδραση στο σώμα είναι και τίποτα περισσότερο. Μας βαράνε οι ορμόνες στον εγκέφαλο και παθαίνουμε ότι παθαίνουμε. 8 χρόνια μαζί και περιμένεις πάθος; :lol:

 

Γνώμη μου είναι ότι μετά έρχονται άλλα πράγματα, καλύτερα! Για μένα το σεξ είναι και θέμα επικοινωνίας. Με τον καιρό πρέπει να είναι όλο και καλύτερο, ακόμα κι αν είναι ένα στα γρήγορα ή στα μουλωχτά. Αγάπη να υπάρχει κι όλα γίνονται.

 

Αν έχετε και 9 μηνών μωράκι, είναι πολύτως φυσιολογικό να έχουν αλλάξει κάποια πράγματα. Προσπάθησε πάντως να αισθανθείς εσύ καλύτερα με τον εαυτό σου, να περιποιείσαι περισσότερο όπως είπες και κάντου και καμιά "έκπληξη", μην τα περιμένεις όλα απ' αυτόν. ;) Δεν μπορώ να γράψω περισσότερα, θα με κόψει η λογοκρισία. Βάλε τη φαντασια σου να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...