Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ


nyfoyla

Recommended Posts

Nyfoula δεν παντρεύονται ούτε τα πεθερικά σου ούτε οι γονείς σου αλλά εσύ και ο αρραβωνιαστικός σου και θα πρέπει να κάνετε το γάμο όπως ακριβώς εσείς θέλετε χωρίς "παρεμβολές" κ να το συζητήσετε μαζί τους. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν και τους καλούς φίλους. Είναι Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ μέρα και πρέπει να το ευχαριστηθείτε και όχι να νιώθετε άγχοσ.Πραγματικά πιστεύω ότι αν τους κάνετε μια όμορφη κουβέντα και τους εξηγήσετε και οι 2 μαζί πως νιώθετε θα σας καταλάβουν. και αν πάλι όχι τότε να τους ζητήσετε να σας βοηθήσουν οικονομικά εξηγώντας το οικονομικό σας αδιέξοδο..

 

Όσον αφορά τη δουλειά σε καταλαβαίνω απόλυτα..!! Ψάχνω 3-4 μήνες δουλειά και ΤΙΠΟΤΑ και έχω αγχωθεί γιατί έχω κάποια συμπτώματα εγκυμοσύνης (αύριο πρωί-πρωί θα κάνω τεστάκι) και αν είμαι ποιος θα προσλάβει έγκυο γυναίκα; αν και αν είμαι θα είμαι πολύ ευτυχισμένη , αγχώνομαι λίγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θέλω να ζω άλλο.Καθημερινώς πονάω.Δεν βρίσκω δουλειά και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να συντηρηθούμε το χειμώνα.Και έχουμε και έξοδα γάμου.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

 

Ε όχι και απελπισμένη επειδή δεν έχετε λεφτά για ανοιχτό γάμο! Αν πραγματικά δεν βγαίνετε, ακυρώστε ό,τι έχετε κλείσει και κάντε εναν πολιτικό που δε στοιχίζει τίποτα. Ή και θρησκευτικό ακόμη, αλλά σε πολύ κλειστό κύκλο, χωρίς διακοσμήσεις, στολισμούς και φανφάρες. Μπομπονιέρες μπορείς να φτιάξεις μονη σου με ελαχιστο κόστος. Μη δώσεις 1500 ευρώ για νυφικό, βάλε ένα απλό φόρεμα με 200, κάνε ένα απλό χτένισμα στο κομμωτήριο χωρίς να πεις ότι πας για νύφη και κλείστε τραπέζι σε μια απλή ταβέρνα μόνο για τους πολύ κοντινούς συγγενείς.

 

Εμείς έτσι κάναμε και όχι επειδή είχαμε οικονομικό πρόβλημα, αλλά γιατί έτσι μας άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Θα καταλαβω το προβλημα σου γιατι αυτη την στιγμη σου φαινεται .βουνο δεν μπορω να σου πω οτι υπαρχουν και χειρωτερα γιατι δεν θα σε ανακουφιση .

Σκεψου ομως οτι ο γαμος ειναι μια τυπικη διαδικασια , αν δεν εχετε λεφτα, απλα κανετε ενα γαμο που δεν θα ειναι υπερπαραγωγη που ισως αυτο ειχες σαν ονειρο .

Προς θεου ομως μην μπεις στην διαδικασια του δανειου που κανουν αρκετοι γιατι θα χτυπας το καφαλι σου στον τοιχο .

Αλλα μην ακουω για απελπισια γιατι ειναι υπερβολικο ,6 μηνες εγω χωρις δουλεια 1 χρονο ο αντρας μου, με 2 παιδια να ζουμε με 100 ευρω την εβδομαδα που μας εδιναν οι δικοι μου , εκει να δεις απελπισια και ντροπη !!!!!!35 χρονο και να μου δινει ο πατερας μου λεφτα αστο !!!! ευτυχως ομως εδωσε ο θεος και βρηκαμε και οι 2 δουλεια και ειμαστε καπως καλυτερα τωρα !!!! ολα φτιαχνουν μονο η υγεια μας εχει σημασια !!!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ !

ΓΙΑΝΝΗΣ 28/08/2004

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 16/09/2006

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ζω άλλο.Καθημερινώς πονάω.Δεν βρίσκω δουλειά και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να συντηρηθούμε το χειμώνα.Και έχουμε και έξοδα γάμου.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

 

εχεις δικιο ολες σε νοιωθουμε καλυτερα να κανεις ενα πολιτικο γαμο και να κοιταξετε το επαγγελματικο σας και μετα τα πανηγυρια και οι γαμοι!

Link to comment
Share on other sites

Οι εποχές δεν είναι για ανοιχτούς γάμους με τραπέζι 250 ατόμων. Καλό είναι να σεβαστούν οι οικογένειές σας τη θέση σας ότι είστε άνεργοι και απλήρωτοι και να κάνετε ένα λιτό πολιτικό γάμο....Αυτά που έρχονται στην Ελλάδα σε λίγους μήνες δεν είναι τίποτα σε αυτά που βλέπουμε τώρα...Πρέπει να απλουστεύσουμε τη ζωή μας και να κάνουμε τα εντελώς απαραίτητα...αλλιώς πολύ απλά δεν θα επιβιώσουμε......υπομονή να είστε καλά στην υγεία σας (ψυχική και σωματική) και τίποτα άλλο δεν έχει σημασία ...πίστεψέ με....

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα καταλαβω το προβλημα σου γιατι αυτη την στιγμη σου φαινεται .βουνο δεν μπορω να σου πω οτι υπαρχουν και χειρωτερα γιατι δεν θα σε ανακουφιση .

Σκεψου ομως οτι ο γαμος ειναι μια τυπικη διαδικασια , αν δεν εχετε λεφτα, απλα κανετε ενα γαμο που δεν θα ειναι υπερπαραγωγη που ισως αυτο ειχες σαν ονειρο .

Προς θεου ομως μην μπεις στην διαδικασια του δανειου που κανουν αρκετοι γιατι θα χτυπας το καφαλι σου στον τοιχο .

Αλλα μην ακουω για απελπισια γιατι ειναι υπερβολικο ,6 μηνες εγω χωρις δουλεια 1 χρονο ο αντρας μου, με 2 παιδια να ζουμε με 100 ευρω την εβδομαδα που μας εδιναν οι δικοι μου , εκει να δεις απελπισια και ντροπη !!!!!!35 χρονο και να μου δινει ο πατερας μου λεφτα αστο !!!! ευτυχως ομως εδωσε ο θεος και βρηκαμε και οι 2 δουλεια και ειμαστε καπως καλυτερα τωρα !!!! ολα φτιαχνουν μονο η υγεια μας εχει σημασια !!!!!

 

Αντε μπράβο, τέτοια να ακούω..... για όλους τους ανεργους.

Link to comment
Share on other sites

Οι εποχές δεν είναι για ανοιχτούς γάμους με τραπέζι 250 ατόμων. Καλό είναι να σεβαστούν οι οικογένειές σας τη θέση σας ότι είστε άνεργοι και απλήρωτοι και να κάνετε ένα λιτό πολιτικό γάμο....Αυτά που έρχονται στην Ελλάδα σε λίγους μήνες δεν είναι τίποτα σε αυτά που βλέπουμε τώρα...Πρέπει να απλουστεύσουμε τη ζωή μας και να κάνουμε τα εντελώς απαραίτητα...αλλιώς πολύ απλά δεν θα επιβιώσουμε......υπομονή να είστε καλά στην υγεία σας (ψυχική και σωματική) και τίποτα άλλο δεν έχει σημασία ...πίστεψέ με....

 

Με κάλυψε σε μεγάλο βαθμό η προλαλήσασα. Κορίτσι (προς τη θεματοθέτρια), ηρέμησε. Τώρα τα βλέπεις όλα βουνό, αλλά μάλλον η λύση είναι απλή, σπάστε τα αυγά και κάντε ομελέττα! Πατήστε πόδι στις απαιτήσεις των γονιών και κάντε αυτό που προτείνει η alepapa.

Όσο για τη δουλειά, έχεις δίκιο, τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα. Έχετε σκεφτεί τη λύση του εξωτερικού?

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε σε μεγάλο βαθμό η προλαλήσασα. Κορίτσι (προς τη θεματοθέτρια), ηρέμησε. Τώρα τα βλέπεις όλα βουνό, αλλά μάλλον η λύση είναι απλή, σπάστε τα αυγά και κάντε ομελέττα! Πατήστε πόδι στις απαιτήσεις των γονιών και κάντε αυτό που προτείνει η alepapa.

Όσο για τη δουλειά, έχεις δίκιο, τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα. Έχετε σκεφτεί τη λύση του εξωτερικού?

 

ποιος να το περιμενε οτι ολοι θα το σκεφτομασταν αυτο καποτε... που καταντησαμε χριστε μου και που ακομα... :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν κάνεις μια βόλτα γύρω σου υπάρχουν άνθρωποι σε χειρότερη φάση (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαινει να μην έχεις δουλειά και να έχεις και 2 παιδιά) κΑι δεν κάνουν έτσι.

 

Αν νιώθεις ότι θα σας πέσουν πολλά τα έξοδα γάμου να το αναβάλλετε.

 

Υπάρχει βέβαια η πολύ απλή λύση να πάρεις τον καλό σου και έναν ακόμα για κουμπάρο και να παντρευτείτε χωρίς πολλά πολλά. 2 βέρες και 2 στέφανα αρκούν.

σωστό και οικονομικό ;)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

ποιος να το περιμενε οτι ολοι θα το σκεφτομασταν αυτο καποτε... που καταντησαμε χριστε μου και που ακομα... :-(

 

Δυστυχώς, αρκετά νέα ζευγάρια οδηγούνται προς τη μετανάστευση. Είτε στο εξωτερικό, είτε στην επαρχία. Εμείς πχ, μπορεί να χρειαστεί να πάμε κάποια στιγμή στο χωριό μου, που είναι σε νησί, τουριστικό θέρετρο και να ασχολιόμαστε το χειμώνα με αγροτικές εργασίες και το καλοκαίρι να απασχοληθούμε σε κάποια τουριστική επιχείρηση. Τι να κάνεις? Από το να είσαι άνεργος, θα πρέπει να βρεις κάποια λύση, να κινητοποιηθείς. Και φυσικά, πάντα υπάρχει η ελπίδα ότι κάποτε θα φτιάξουν τα πράγματα και εδώ, στη χώρα μας και στην πόλη μας (Αθήνα) και θα μπορέσουμε να γυρίσουμε, αν το θέλουμε ακόμα, όσοι έχουμε βγει έξω ή έχουμε πάει στα χωριά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς, αρκετά νέα ζευγάρια οδηγούνται προς τη μετανάστευση. Είτε στο εξωτερικό, είτε στην επαρχία. Εμείς πχ, μπορεί να χρειαστεί να πάμε κάποια στιγμή στο χωριό μου, που είναι σε νησί, τουριστικό θέρετρο και να ασχολιόμαστε το χειμώνα με αγροτικές εργασίες και το καλοκαίρι να απασχοληθούμε σε κάποια τουριστική επιχείρηση. Τι να κάνεις? Από το να είσαι άνεργος, θα πρέπει να βρεις κάποια λύση, να κινητοποιηθείς. Και φυσικά, πάντα υπάρχει η ελπίδα ότι κάποτε θα φτιάξουν τα πράγματα και εδώ, στη χώρα μας και στην πόλη μας (Αθήνα) και θα μπορέσουμε να γυρίσουμε, αν το θέλουμε ακόμα, όσοι έχουμε βγει έξω ή έχουμε πάει στα χωριά.

 

αστα να πανε .... ειμαστε σε μια διαρκης μελαγχολια και άγχος ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ζω άλλο.Καθημερινώς πονάω.Δεν βρίσκω δουλειά και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να συντηρηθούμε το χειμώνα.Και έχουμε και έξοδα γάμου.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

Κοιτα ποσες λυσεις σου εχουν προτεινει τα κοριτσια...με λιγη θεληση οοοολα γινονται....δεν λες παλι καλα που εχεις την υγεια σου;;;ξερεις τι γινεται εξω κοπελα μου;;;;ανθρωποι με πολλυ σοβαρες παθησεις και δεν εχουν πει "δεν θελω να ζω πια" και το λες εσυ με προβληματα που πιστεψε με εχουν οι περισσοτεροι ανθρωποι;....αν ολοι λεγαμε οτι δεν θελουμε να ζησουμε πια επειδη δεν μπορουμε να πληρωσουμε τα εξοδα ενος γαμου τωρα θα ειχαμε θρηνησει πολλααααααααααααα θυματα....η μαλλον πολλες νυφες....μη φρικαρεις...κατσε συζητησε με τον καλο σου και βρειτε απο κοινου μια λυση...κατι θα γινει...παντως βρε παιδια εχω καταλαβει πως την υγεια την εχουμε δεδομενη...αχ οταν μας χτυπησει την πορτα ομως και μας ερθει κατακουτελα τοτε ξεχναμε τα παντα και δουλειες και γαμους και πανηγυρια...ευχομαι ολα να σας πανε καλα και συντομα να βρεις λυσεις στ προβληματα σου
Link to comment
Share on other sites

Οι εποχές δεν είναι για ανοιχτούς γάμους με τραπέζι 250 ατόμων. Καλό είναι να σεβαστούν οι οικογένειές σας τη θέση σας ότι είστε άνεργοι και απλήρωτοι και να κάνετε ένα λιτό πολιτικό γάμο....Αυτά που έρχονται στην Ελλάδα σε λίγους μήνες δεν είναι τίποτα σε αυτά που βλέπουμε τώρα...Πρέπει να απλουστεύσουμε τη ζωή μας και να κάνουμε τα εντελώς απαραίτητα...αλλιώς πολύ απλά δεν θα επιβιώσουμε......υπομονή να είστε καλά στην υγεία σας (ψυχική και σωματική) και τίποτα άλλο δεν έχει σημασία ...πίστεψέ με....

 

Πάντως ομολογώ οτι υπάρχουν και χειρότερα. Φαντάσου ανάμεσα στους 250 να έχεις και τον Πάγκαλο....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Βρε nyfoula εδώ κόσμος δεν έχει να φάει και εσυ ΔΕΝ θες να ζείς επειδη δεν βγαίνουν τα έξοδα για το γάμο???

 

Αν είχες πρόβλημα οικονομικό δεν θα σκεφτόσουν ΚΑΘΟΛΟΥ τον γαμο και τα έξοδα του γιατι πολυ απλά θα πηγαινατε 10 άτομα θα περνάγατε τα στεφανα και that's all...Προφανώς δεν ειναι εκει το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Τα κοριτσια σου έδωσαν πολλές λύσεις. Προσωπικά αν ήμασταν και οι δύο άνεργοι το τελευταίο θέμα που θα με απασχολούσε θα ήταν ο γκλαμουράτος γάμος και τα τραπεζώματα. Εφόσον οι γονείς σας θέλουν να πληρώσουν το τραπέζι ας τους να το πληρώσουν. Ας είναι αυτό το τραπέζι σαν γαμήλιο πάρτυ. Εσείς μπορείτε να πάτε να παντρευτείτε στο δημαρχείο με τους κολλητούς σας φίλους και τους πολύ στενους συγγενείς. ΄'Η ακομα και στην εκκλησία σε πολύ στενό οικογενειακό-φιλικό κυκλο. Ενα καλό φόρεμα, ενα απλό κουστούμι, στέφανα, βέρες και τέλος. Κι ύστερα ας γιορτάσετε με όλους τους υπόλοιπους μαζί στο κέντρο. Κανείς δεν θα σε παρεξηγήσει αν πείς ότι θέλεις να παντρευτείς σε στενό κύκλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά απο 1,5 χρόνο σχέσης ήρθε ο αρραβώνας...9 μήνες μετά τον αρραβώνα ήρθε η συγκατοίκηση εδω και 3 μήνες..εγώ άνεργη με σκοπό να κάνω το γάμο του χρόνου τον Σεπτέμβρη κι ενώ ονειροβατώ οτι μόλις βρω μια δουλείτσα κουτσά-στραβά και με τη βοήθεια των δικών μας θα κουτσοκάνουμε το γάμο ο πεθερός μου διαγνώστηκε με καλπάζων καρκίνο πριν 1,5 μήνα..όπως καταλαβαίνεις NYFOULA ούτε λόγος τώρα πια για το event...τώρα απλώς παρακαλάω να βρω μια δουλειά να κάνω ένα παιδί κι ο γάμος θα γίνει με την ώρα του..καταλαβαίνω οτι σου φαίνεται βουνό αλλά η βασική μου ερώτηση είναι η εξής:πως κανονίσατε γάμο εφ'οσον είστε κι οι 2 άνεργοι;και χωρίς λεφτά στην άκρη;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δεν ειμαι απελπισμενη λογω γαμου.

Γενικα με την κατασταση.Εμεις θελαμε κλειστο γαμο αλλα τα πθερικα ειπαν οτι εχουν μεγαλο σοι πρωτου βαθμου και υπολογισαν 250 ατομα.Το τραπεζι θα το πληρωσουν οι οικογνειες.Τα λεφτα δεν τα δινουν για να βγαλουμε το χειμωνα αλλα για το γαμο μονο.

Εγω ηθελα ενα ξωκκλησι κ τσινισαν οταν το ειπα.

Οι δικοι μου δεν εχουν λεφτα για να μας δινουν κακα τα ψεμματα,εχουν πολλα εξοδα.

Επισης ποιος ειπε οτι ειμαστε ανεργοι?Εγω ειμαι καθηγητρια απλα φετος βρηκα μονο 10 ωρες μαθηματων και ο καλος μου δουλευεθ εδω και χρονια απλα πληρωνονται αραια και που.Μετα απο 5 χρονια και στα 33 του πρεπει να ειμαστε ακομα ανυπανδροι?

Link to comment
Share on other sites

Και λεφτά υπαρχουν στην ακρη αλλα ειναι για τα βασικα εξοδα οταν χρειαζομαστε.Εσεις μπορειτε τωρα να κανετε αποταμιευση?

ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΛΛΙΩΝΟΝΤΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε σε μεγάλο βαθμό η προλαλήσασα. Κορίτσι (προς τη θεματοθέτρια), ηρέμησε. Τώρα τα βλέπεις όλα βουνό, αλλά μάλλον η λύση είναι απλή, σπάστε τα αυγά και κάντε ομελέττα! Πατήστε πόδι στις απαιτήσεις των γονιών και κάντε αυτό που προτείνει η alepapa.

Όσο για τη δουλειά, έχεις δίκιο, τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα. Έχετε σκεφτεί τη λύση του εξωτερικού?

 

Ολα τα εχουμε σκεφτει.Αλλα τι να βρουμε και που...Οι ειδικοτητες μας δεν εχουν ζητηση καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αρκετά νέα ζευγάρια οδηγούνται προς τη μετανάστευση. Είτε στο εξωτερικό, είτε στην επαρχία. Εμείς πχ, μπορεί να χρειαστεί να πάμε κάποια στιγμή στο χωριό μου, που είναι σε νησί, τουριστικό θέρετρο και να ασχολιόμαστε το χειμώνα με αγροτικές εργασίες και το καλοκαίρι να απασχοληθούμε σε κάποια τουριστική επιχείρηση. Τι να κάνεις? Από το να είσαι άνεργος, θα πρέπει να βρεις κάποια λύση, να κινητοποιηθείς. Και φυσικά, πάντα υπάρχει η ελπίδα ότι κάποτε θα φτιάξουν τα πράγματα και εδώ, στη χώρα μας και στην πόλη μας (Αθήνα) και θα μπορέσουμε να γυρίσουμε, αν το θέλουμε ακόμα, όσοι έχουμε βγει έξω ή έχουμε πάει στα χωριά.

 

δεν το βρισκω τοσο ασχημο αυτο που μπορει η κριση να σας αναγκασει να κανετε,,ουδεν κακον...

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εχουμε σκεφτει.Αλλα τι να βρουμε και που...Οι ειδικοτητες μας δεν εχουν ζητηση καθολου.

 

στην αναγκη αλλαζεις και κατευθυνση επαγγελματικη

Link to comment
Share on other sites

στην αναγκη αλλαζεις και κατευθυνση επαγγελματικη

 

Ήδη έχω αλλάξει καθώς το μάθημα που διδάσκω δεν επιλέγεται πια και δεν υπάρχει στα σχολεία.

Ψαχνω ομως και για πωλητρια και τετοια αλλα κανεις δεν παιρνει χωρις προυπηρεσια

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δεν ειμαι απελπισμενη λογω γαμου.

Γενικα με την κατασταση.Εμεις θελαμε κλειστο γαμο αλλα τα πθερικα ειπαν οτι εχουν μεγαλο σοι πρωτου βαθμου και υπολογισαν 250 ατομα.Το τραπεζι θα το πληρωσουν οι οικογνειες.Τα λεφτα δεν τα δινουν για να βγαλουμε το χειμωνα αλλα για το γαμο μονο.

Εγω ηθελα ενα ξωκκλησι κ τσινισαν οταν το ειπα.

Οι δικοι μου δεν εχουν λεφτα για να μας δινουν κακα τα ψεμματα,εχουν πολλα εξοδα.

Επισης ποιος ειπε οτι ειμαστε ανεργοι?Εγω ειμαι καθηγητρια απλα φετος βρηκα μονο 10 ωρες μαθηματων και ο καλος μου δουλευεθ εδω και χρονια απλα πληρωνονται αραια και που.Μετα απο 5 χρονια και στα 33 του πρεπει να ειμαστε ακομα ανυπανδροι?

 

ας κανει ντελιβερι σαν δευτερη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Λες οτι το τραπεζι θα το πληρωσουν οι οικογενειες σας αλλα η δικοι σου εχουν γενικα πολλα εξοδα αρα και αυτοι θα ζοριστουν πολυ για να καλυψουν το γλεντι... οποτε το κανετε μονο για το χατηρι των πεθερικων και του σογιου τους...

Η αληθεια ειναι οτι πολυ πεφτουν στην παγιδα του ''μια φορα παντρευω το παιδι μου, θα το καψουμε κτλ..'' χωρις να υπολογιζουν οτι το παιδι τους τα εχει μεγαλη αναγκη αυτα τα λεφτα που ειναι προθυμοι να πεταξουν για ενα παρτυ.

Να τους μιλησει ο αντρας σου ηρεμα και ωριμα, να εξηγησει την κατασταση σας και να αφησετε τον ανοιχτο γαμο. Σε μια εκκλησια ωραιοτατα και οικονομικα χωρις στολισμους και πολλα εξοδα και μετα σε καποιο σπιτι με τους κοντινους.

Αν οι δικοι του εχουν λεφτα για ξοδεμα να τους τονισει οτι μπορει να χρειαστειτε καποια οικονομικη βοηθεια καποια στιγμη οποτε να τα φυλαξουν.

Και αν επιμενουν στην τελικη ας τα πληρωσουν αυτοι τα εξτρα που θελουν, εσεις δεν υπαρχει λογος να απελπιζεστε, οσον αφορα το γαμο εννοω γιατι γενικοτερα ολοι ειμαστε ψιλοαπελπισμενοι αλλα τι να κανουμε, το παλευουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εξαρχής είπαμε ότι θέλουμε λίγα άτομα σε μικρή εκκλησία.Τους είπαμε δεν μπορούμε οικονομικά και είπαν θα πληρώσουμε εμείς τη μερια μας και οιγονεις μου τη δική τους.Εγω δεν εχω πολλους απο τημερια μου,γυρω στα 100 ατομα ενω εκεινοι 250!Και μας έλεγαν οτι ηδη εκοψαν περιττους κ οτι δεν γινεται να μην τραπεζωσουν καποιον που τους καλεσε σε γαμο.Ειναι κ απο χωριο οποτε καταλαβαινετε.Και ξανατονιζω,δεν ειναι προθυμοι να μας βοηθησουν οικονομικα μονο για το γαμο δινουν λεφτα.Ο γαμος ειναι το τελευταιο.Εμενα η καθημρινοτητα με νοιαζει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...