Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ


nyfoyla

Recommended Posts

Δεν θέλω να ζω άλλο.Καθημερινώς πονάω.Δεν βρίσκω δουλειά και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να συντηρηθούμε το χειμώνα.Και έχουμε και έξοδα γάμου.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.....ΟΛΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!!!!ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ.....

ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ :)

.................................

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ.Ουτε στον υπνο μου δεν βρισκω ηρεμια.Εφιαλτες παντου.Δουλεια πουθενα.Κι οπου βρηκα με δουλεψαν.Ο καλος μου δεν πληρωνεται και πως θα βγουν τα εξοδα?Πως θα πληρωσουμε τον γαμο?

ΔΕΝ αντεχω αλλο τετοια ζωη

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο ο αρραβωνιαστικος μου που δεν πληρωνεται.Αν κοιτάξεις στον ιδιωτικο τομεα θα δεις ποσοι ειναι απληρωτοι εδω και μηνες.

Ειμαι καθηγητρια,υποτιθεται με ηθελαν σε 2 φροντ,με πηραν τηλ για συνεργασια και μετα εξαφανιστηκαν επειδη εχω κατηλλειμενες 2 μερες απο αλλη δουλεια. Χωρις φωνη χωρις ακροαση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θέλω να ζω άλλο.Καθημερινώς πονάω.Δεν βρίσκω δουλειά και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να συντηρηθούμε το χειμώνα.Και έχουμε και έξοδα γάμου.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

 

 

Καλά αν κάνεις μια βόλτα γύρω σου υπάρχουν άνθρωποι σε χειρότερη φάση (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαινει να μην έχεις δουλειά και να έχεις και 2 παιδιά) κΑι δεν κάνουν έτσι.

 

Αν νιώθεις ότι θα σας πέσουν πολλά τα έξοδα γάμου να το αναβάλλετε.

 

Υπάρχει βέβαια η πολύ απλή λύση να πάρεις τον καλό σου και έναν ακόμα για κουμπάρο και να παντρευτείτε χωρίς πολλά πολλά. 2 βέρες και 2 στέφανα αρκούν.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο ο αρραβωνιαστικος μου που δεν πληρωνεται.Αν κοιτάξεις στον ιδιωτικο τομεα θα δεις ποσοι ειναι απληρωτοι εδω και μηνες.

Ειμαι καθηγητρια,υποτιθεται με ηθελαν σε 2 φροντ,με πηραν τηλ για συνεργασια και μετα εξαφανιστηκαν επειδη εχω κατηλλειμενες 2 μερες απο αλλη δουλεια. Χωρις φωνη χωρις ακροαση

 

Αμα δεν τους εξυπηρετεί το πρόγραμμά σου φαντάζομαι απευθύνθηκαν σε άλλο. Λογικό.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν κάνεις μια βόλτα γύρω σου υπάρχουν άνθρωποι σε χειρότερη φάση (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαινει να μην έχεις δουλειά και να έχεις και 2 παιδιά) κΑι δεν κάνουν έτσι.

 

Αν νιώθεις ότι θα σας πέσουν πολλά τα έξοδα γάμου να το αναβάλλετε.

 

Υπάρχει βέβαια η πολύ απλή λύση να πάρεις τον καλό σου και έναν ακόμα για κουμπάρο και να παντρευτείτε χωρίς πολλά πολλά. 2 βέρες και 2 στέφανα αρκούν.

θα συμφωνισω μαζι σου ρεα εχω φιλη με 3 ανηλικα και τον αντρα της ανεργο τους τελυταιους 9 μηνες εδω κ 2βδομαδες και η ιδια ανεργη αυτοι τι να πουν?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν τους εξυπηρετεί το πρόγραμμά σου φαντάζομαι απευθύνθηκαν σε άλλο. Λογικό.

 

Δεν θα έπρεπε να με ειδοποιήσουν όμως πρώτα ότι ξέρετε δεν μας βολεύετε κτλ?Και ειδικά όταν επρόκειτο για 4,5 παραπάνω ώρες δεν τους εξυπηρετούσαν οι 3 μερες κενό που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν κάνεις μια βόλτα γύρω σου υπάρχουν άνθρωποι σε χειρότερη φάση (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαινει να μην έχεις δουλειά και να έχεις και 2 παιδιά) κΑι δεν κάνουν έτσι.

 

Αν νιώθεις ότι θα σας πέσουν πολλά τα έξοδα γάμου να το αναβάλλετε.

 

Υπάρχει βέβαια η πολύ απλή λύση να πάρεις τον καλό σου και έναν ακόμα για κουμπάρο και να παντρευτείτε χωρίς πολλά πολλά. 2 βέρες και 2 στέφανα αρκούν.

 

Το ότι τα πεθερικά θέλουν 250 άτομα μόνο από το σόι τους καλεσμένους για γλέντι?Ασχετα με το αν εμεις θέλαμε κλειστό γάμο?

Το κέντρο δυστυχώς έχει κλειστεί.Βέβαια θα το πληρώσουν οι οικογένειες.Αλλά τα υπόλοιπα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ ότι έπρεπε να ειδοποιήσουν, αλλά οι μέρες που εχεις κλεισμένες μπορεί όντως να ήταν πρόβλημα. Το κάθε φροντιστήριο βγάζει προγράμμα με το δικό του τρόπο, οπότε, αν μια τάξη είχε μάθημα δυο φορες την εβδομάδα, ίσως η μια απο τις δύο έπεφτε πάνω στη δική σου κλεισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Κλείσατε από τώρα για μάιο;;;;

 

Λίγο τραβηγμένο από τα μαλλιά μου ακούγεται.

Από την άλλη αν τα πεθερικά θέλουν 250 άτομα τότε θα μπορούν και να τα πληρώσουν. Οπότε εσύ τι σκας;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αντί για κέντρα και τραπεζωματα, μήπως αυτά τα λεφτά να αξιοποιηθούν αλλιώς; Πάνε αυτές οι μέρες. Αν δεν βγαίνει ο λογαριασμός, όλοι πρεπει να υποχωρήσουν. και το κεντρο να ακυρωθεί. Δεν νομίζω ότι αξίζει να χρεωθε΄ς για να κάνεις ένα γάμο, μόνο και μονο για να ευχαριστίσεις τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα πεθερικά θέλουν 250 άτομα μόνο από το σόι τους καλεσμένους για γλέντι?Ασχετα με το αν εμεις θέλαμε κλειστό γάμο?

Το κέντρο δυστυχώς έχει κλειστεί.Βέβαια θα το πληρώσουν οι οικογένειες.Αλλά τα υπόλοιπα?

 

Επειδή κι εμείς με τον άντρα μου δεν είχαμε λεφτά όταν παντρευτήκαμε...

1) προσκλητήρια γιοκ, έπεσε πρόσκληση δια τηλεφώνου σε λίγα επιλεγμένα άτομα συγγενείς και φίλους.

2)τραπέζια και σαβουάρ βιβρ γιοκ, όσοι ήρθαν στην εκκλησία, περάσανε μετά μια βόλτα από το σπίτι , φάγανε κάτι καναπεδάκια, ήπιανε κάτι τεκίλες και μετά πήγανε σπίτια τους

3) την άλλη μέρα το πρωί κι εγώ και ο σύζυγος πήγαμε στις δουλειες μας (συζούσαμε βλέπεις από πριν, οπότε ο γάμος ήταν η τυπική διαδικασία)

 

Κούλαρε γιατί υπάρχουν σοβαρά προβλήματα υγείας εκεί έξω.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ότι τα πεθερικά θέλουν 250 άτομα μόνο από το σόι τους καλεσμένους για γλέντι?Ασχετα με το αν εμεις θέλαμε κλειστό γάμο?

Το κέντρο δυστυχώς έχει κλειστεί.Βέβαια θα το πληρώσουν οι οικογένειες.Αλλά τα υπόλοιπα?

 

Τα υπόλοιπα δεν στοιχίζουν. Εκτός και αν θες νυφικό βασιλικό, γάμο στη μητρόπολη κλπ.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ρέα, και εγώ όταν είχα παντρευτεί, ένα χρόνο πριν είχα κλεισει τραπέζι. Αλλες εποχές βέβαια. Το θέμα είναι όχι το τραπεζι που θα πληρωθεί, αλλά τα παρελκόμενα απ' ότι καταλαβα.

Νυφικα΄, μπομπό, προσκλητήρια κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμείς με τον άντρα μου δεν είχαμε λεφτά όταν παντρευτήκαμε...

1) προσκλητήρια γιοκ, έπεσε πρόσκληση δια τηλεφώνου σε λίγα επιλεγμένα άτομα συγγενείς και φίλους.

2)τραπέζια και σαβουάρ βιβρ γιοκ, όσοι ήρθαν στην εκκλησία, περάσανε μετά μια βόλτα από το σπίτι , φάγανε κάτι καναπεδάκια, ήπιανε κάτι τεκίλες και μετά πήγανε σπίτια τους

3) την άλλη μέρα το πρωί κι εγώ και ο σύζυγος πήγαμε στις δουλειες μας (συζούσαμε βλέπεις από πριν, οπότε ο γάμος ήταν η τυπική διαδικασία)

 

Κούλαρε γιατί υπάρχουν σοβαρά προβλήματα υγείας εκεί έξω.

 

Πες τα χρισοστομη.

 

Και εμείς απλά πράγματα-εγω δεν φόρεσα καν νυφικό, με 35 καλεσμένους και ένα μικρό τραπέζι μετά, Βαριέμαι τα βαρύγδουπα και τα φολκόρ γλέντια.

 

Εδώ ο κόσμος καίγεται...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

οταν παντευτηκα εγω συνηδητα ενω ειχαμε μαζεψει πολλα λεφτα πριν 18στα 19χρονια αυτο δεν καναμε γλεντι πηγαμε ενα ωραιοτατο ταξιδακι και την προηγουμενη του γαμου ηρθαν φιλοι συγγενεις σπιτι και το γλεντησαμε εκει.οχι να κανω τραπεζι για να κουτσομολευουν οι θειτσες και να ακουσω και οτι δεν μειναν και καποιοι ευχαριστημενοι.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρέα, και εγώ όταν είχα παντρευτεί, ένα χρόνο πριν είχα κλεισει τραπέζι. Αλλες εποχές βέβαια. Το θέμα είναι όχι το τραπεζι που θα πληρωθεί, αλλά τα παρελκόμενα απ' ότι καταλαβα.

Νυφικα΄, μπομπό, προσκλητήρια κ.λπ.

 

Το νυφικό είναι του γαμπρου, κατά συνέπεια μπορούν να βοηθήσουν τα πεθερικά που από ότι καταλαβα γουστάρουν γλέντια.

Μια χαρά γίνεται γάμος και χωρίς μπομπό και προσκλητήρια. Η κοπέλα πρέπει να δει τα δικά της οικονομικά όρια και αναλόγως να πράξει.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Το νυφικό είναι του γαμπρου, κατά συνέπεια μπορούν να βοηθήσουν τα πεθερικά που από ότι καταλαβα γουστάρουν γλέντια.

Μια χαρά γίνεται γάμος και χωρίς μπομπό και προσκλητήρια. Η κοπέλα πρέπει να δει τα δικά της οικονομικά όρια και αναλόγως να πράξει.

 

αν το πας παραδοσιακά, μετά θα σου πουν ότι και το κουστούμι του γαμπρού είναι της νύφης και πάει λέγοντας. Συμφωνώ ότι με βάση τα δικά της οικονομικά θα πράξει και αναλόγως.

 

Εγώ αν είμαι σε αυτη την κατάσταση δεν θα έκανα απολύτως τίποτα. Κλειστό γάμο και ένα πάρτι ίσως για φίλους.

Πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

την ζωη μας την φτιαχνουμε εμεις και οχι αυτη εμας.στην τελικη τα εξοδα ειναι μετα τον γαμο με το να ερθει και καποιο παιδακι οποτε αν δεν εχεις δεν κανεις γλεντια!!το μυστηριο μετραει και τπτ παραπανω.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ωρα για εξοδα.............

θα καλεσεις τα πιο σημαντικα για εσας τους 2 ατομα...... και τελος η υποθεση...

νυφικο η να στο παρουν τα πεθερικα η να βαλεις ενα φορεμα ασπρο....

και οτι λεφτα μαζεψετε κρατηστε τα........δεν υπαρχει λογος να τα χαλασετε σε μπομπονιερες που μετα πο μια ωρα δεν υπαρχουν.....ουτε προσκλητηρια που στο τελος μονο εσεισ οι 2 και οι γονεις θα τα κρατησουν....

.................................

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμείς με τον άντρα μου δεν είχαμε λεφτά όταν παντρευτήκαμε...

1) προσκλητήρια γιοκ, έπεσε πρόσκληση δια τηλεφώνου σε λίγα επιλεγμένα άτομα συγγενείς και φίλους.

2)τραπέζια και σαβουάρ βιβρ γιοκ, όσοι ήρθαν στην εκκλησία, περάσανε μετά μια βόλτα από το σπίτι , φάγανε κάτι καναπεδάκια, ήπιανε κάτι τεκίλες και μετά πήγανε σπίτια τους

3) την άλλη μέρα το πρωί κι εγώ και ο σύζυγος πήγαμε στις δουλειες μας (συζούσαμε βλέπεις από πριν, οπότε ο γάμος ήταν η τυπική διαδικασία)

 

Κούλαρε γιατί υπάρχουν σοβαρά προβλήματα υγείας εκεί έξω.

 

εμεις καπως ετσι καναμε την βαφτιση

οσο για το γαμο, ηταν ομορφα λιτα και μαζεμενα ενα τραπεζι 30 ατομα,,εννοειται οτι το πληρωσαν οι γονεις μας διοτι δεν βγαιναμε,,δεν φορεσα νυφικα αλλα φορεμα το οποιο ειχα παρει με την εκπτωση με 180 ευρω το παπουτσι απο βιοτεχνια με 50 ευρω

 

στη βαφτιση ειχαμε φτιαξει γλυκακια και τα διναμε με τις μπομπονιερες

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα πεθερικά θέλουν 250 άτομα μόνο από το σόι τους καλεσμένους για γλέντι?Ασχετα με το αν εμεις θέλαμε κλειστό γάμο?

Το κέντρο δυστυχώς έχει κλειστεί.Βέβαια θα το πληρώσουν οι οικογένειες.Αλλά τα υπόλοιπα?

 

εγω ειμαι απολυτη οταν δεν εχεις δεν κανεις,,αν οι οικογενειες δεν ειχαν θα γινοταν το τραπεζι? οχι

 

κανε αυτο που μπορειτε κι οχι αυτο που θα θελατε,,,υποφερεις επειδη δυσκολευεσαι να αποδεχτεις οτι δεν μπορεις να κανεις αυτο που φανταζεσαι

 

η ζωη ομως, ηταν και ειναι παντα ετσι, πολλα θα ηθελα και συγκεκριμενα μπορω

 

αποδεξου το και απολαυσε αυτο που μπορεις

 

οσο για τις δουλειες,,ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο,,,νεοι ειστε θα τις βρειτε τις λυσεις σας

 

πες στις οικογενειες που διατειθενται να ξοδεψουν για 250 ατομα να σας τα δωσουν να πατε κανα σαββατοκυριακο στο πηλιο και τα υπλοιπα βαλτε τα στην ακρη για το δυσκολο χειμωνα και τις πρωτες αναγκες του σπιτιου σας

 

κι επειδη η ζωη επιφυλασσει πολλα αγγουρια κρατα δυναμεις για τα χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...