Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια θελω να ρωτησω για κατι που συνεβη στην ξαδερφη μου την τριτη που μας περασε.ηταν εγκυος στο δευτερο μωρακι της και ειχε μια πολυ καλη εγκυμοσυνη.ηταν στον 7 μηνα οταν την δευτερα δεν ενιωθε το μωρο της.πηγαινει στο γιατρο να δει τι ακριβως συμβαινει και της ειπε οτι το μωρο δεν ακουγεται και οτι σταματησε η καρδια του.της κανει λοιπον καισαρικη για να γινει η αφαιρεση του εμβρυου και της ειπε οτι το μωρο στραγγαλιστηκε απο τον λωρο ηταν 4 φορες περασμενο στο λαιμο του..οπως καταλαβαινετεη ψυχολογια της ηταν πολυ ασχημη οπως και ολων μας αλλα προσπαθησαμε και την στηριξαμε σε αυτο.το θεμα που με απασχολει και εχω αποριες ειναι γιατι το μωρο στραγγαλιστηκε;γιατι ο γιατρος δεν μπορει να το δει αυτο; Ευθυνεται αυτος;ειχε κατι το μωρο και εγινε καποια λαθος διαγνωση;ζει σε επαρχιακη πολη και για τους γιατρους εκει δεν ακουγονται τα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

ελενα, ειναι πολυ ασχημο αυτο που της συνεβη. δεν μπορω ομως να εκφερω αποψη, γιατι δεν ετυχε να ακουσω κατι παρομοιο. δεν ξερω τι μπορει να φταιει, ισως να ηταν ατυχη. λυπαμαι ειλικρινα για την κοπελα. βρηκα εδω στο φορουμ παλιοτερες αναρτησεις γι'αυτο το θεμα

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26964

 

wander, στη θεσσαλονικη δυσκολα βρισκεις ακρη. αυριο αν θελεις να σου στειλω π.μ. να τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites

turbulence ευχαριστω αν και διαβασα λιγο απο το link δεν αναφερεται σε κατι τετοιο δεν ξερω που να απευθυνθω ετσι ωστε να μαθω περισσοτερα..

Λυπαμαι πολυ κι εγω για την κοπελα, καλη δυναμη και κουραγιο σε ολους σας. Νομιζω πως οι πιο αρμοδιοι να σου απαντησουν ειναι οι γυναικολογοι. Αν εχεις καποιον που τον εμπιστευεσαι, ρωτα τον, η διαφορετικα μπορεις να παρεις γνωμες απο δυο τρεις να δεις τι θα σου πουν..

Link to comment
Share on other sites

Free dom σ'ευχαριστουμε προσπαθουμε ολοι για την ψυχολογια της.ξερω οτι ο γυναικολογος ειναι ο καταλληλος εχω εναν στην Αθηνα που μενω που ειναι πολυ καλος απλα εχω ερθει για διακοπες και θα αργησω να επιστρεψω για να ρωτησω λεπτομεριες.γι αυτο ρωτησα εδω μηπως καποιος εχει ακουσει η ξερει καποια παρομοια περιπτωση.αυτο που μπορεσα να βρω εδω δεν ξερω βεβαια αν ισχυει ειναι οτι η β επιπεδου δειχνει για την περιτυλιξη του λωρου.ο γιατρος της δεν της ειπε οτι εχει δει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου και παλι, ελενα. στο link που σου εδωσα εχει 3 σελιδες, και διαφορες ιστοριες, με αισιο η οχι τελος. αυτο που λενε, ειναι οτι τα εμβρυα συνεχεια τυλιγονται με τον ομφαλιο λωρο, και ξετυλιγονται ανα πασα στιγμη, δλδ στον υπερηχο μπορει να μην φανει, αλλα να συμβει αργοτερα.

απο ενα ποστ που εχει το link αντεγραψα αυτο -

 

Μύθοι:

1) Το μωρό θα πνιγεί.

Το μωρό ΔΕΝ αναπνέει στην μήτρα (αν ανέπνεε θα πνιγόταν έτσι και αλλιώς μέσα στα υγρά του) και άρα ΔΕΝ μπορεί να πνιγεί.

2) Η συμπίεση του λώρου δημιουργεί πρόβλημα στην τροφοδοσία αίματος.

Το εξωτερικό περίβλημα του λώρου είναι από ένα είδος ελαστικού gel που προστατεύει τα αγγεία του από συμπιέσεις.

3) Το μωρό θα δυσκολευτεί να κατέβει στον τοκετό.

Ίσως, αλλά με υπομονή μπορεί να γίνει κολπικός τοκετός.

4) Οι παλμοί του μωρού δεν είναι καλοί στον τοκετό.

Και αυτό είναι παροδικό και με υπομονή μπορεί να προχωρήσει ο κολπικός τοκετός.

 

Η μόνη περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα είναι αν ο λώρος έχει κόμπο (πράγμα ευτυχώς σπάνιο). Όμως αυτό μπορεί να γίνει ακόμα και όταν ο λώρος είναι ελεύθερος και δεν έχει σχέση με περιτύλιξη. Είναι κάτι που συνήθως δεν διαγιγνώσκεται και το βλέπουμε ΜΕΤΑ τον τοκετό.

 

ομως, απ'οτι ειδα, υπηρχαν και αλλες περιπτωσεις που οι γυναικες χανουν τα παιδακια τους στις τελευταιες εβδομαδες εγκυμοσυνης γι'αυτον τον λογο, δυστυχως.

αλλα οπως ειπε και η free dom, μονο οι γιατροι μπορουν να σας δωσουν απαντησεις.

ευχομαι η φιλη σου να το ξεπερασει συντομα, και να της πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, λυπάμαι πολύ....τραυματικές οι εμπειρίες σου, δεν το συζητώ. Για πες μας λίγο, τι εξετάσεις έχεις κάνει? Θρομβοφιλία, αντισώματα, θυροειδή έχετε ελέγξει? Την κατάσταση εκεί κάτω στη μήτρα ενδοσκοπικά ή ακόμα καλύτερα λαπαροσκοπικά? Θα μου πεις, τι μου λες τώρα και σε τι μπελάδες με βάζεις, όμως μπορεί να υπάρχει κανένα διάφραγμα στη μήτρα και αυτό να ευθύνεται για τις αποβολές. Λέμε τώρα, εγώ δεν είμαι γιατρός, απλά μιλάω με βάση τη δική μου εμπειρία (λεπτομέρειες με π.μ, αν θέλεις). Επίσης, ήθελα να σε ρωτήσω αν έχετε ψάξει εντατικά το σπέρμα. Υπάρχει μία εξέταση που βλέπει το ποσοστό κατάτμησης στο DNA στο σπέρμα. Καλά θα ήταν να το δείτε και αυτό. Από άλλες φίλες μου που είχαν προβλήματα, ξέρω ότι έκαναν και την εξέταση με τον ιστό περιόδου για να δουν αν είχαν προσβληθεί από χλαμύδια, μυκόπλασμα κλπ και δεν κατέστη δυνατό να διαγνωστεί αυτό με πιο παραδοσιακές μεθόδους.

Σε κάθε περίπτωση, αυτές είναι δικές μου ιδέες, βασισμένες σε δική μου εμπειρία και εμπειρία φίλων μου. Από ότι ξέρω, υπάρχουν σε δημόσια και ιδιωτικά νοσοκομεία τμήματα που ερευνούν τις επαναλαμβανόμενες αποβολές. Θεωρώ ότι πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο από αυτά, εκτός και αν το έχεις κάνει ήδη και σου έχουν δώσει τις απαραίτητες κατευθύνσεις.

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Μακάρι η επόμενη φορά να είναι η ΣΟΥΠΕΡ τυχερή!

 

latiatoula,sofi@p, clelia,yasmina,vicky89,latiatoula σας ευχαριστω για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον και ευχομαι και σε εσας καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από εμένα είμαι καινούρια στην παρέα σας . Πριν 2 χρόνια και μετά από πολλές ατυχίες στην ζωή μας αποφασίσαμε με τον άνδρα μου ότι ήρθε η ώρα να περάσουμε την πόρτα ενός κέντρου εξωσωματικής γονιμοποίησης . Μετά από πολλές εξετάσεις ο γιατρός μας αποφάσισε ότι λόγο χαμηλής κινητικότητας θα έπρεπε να πάμε σε εξωσωματική όπως και έγινε ένα χρόνο μετά αφού η επιτροπή της Αθήνας μας καθυστέρησε 6 μήνες . Από την πρώτη οωλιψία μου πήραν 9 ωάρια και από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 7 . Την πρώτη φορά μου έβαλαν 2 και η χοριακή μου στην πρώτη αυτή φορά ήταν 1 . Την δεύτερη φορά μου έβαλαν 3 τα 2 ήταν καλά και το ένα όχι και τόσο τότε η χοριακή έφτασε στο 16,6 αλλά μετά από 2 μέρες έπεσε στο 2 . Την τρίτη φορά βάλαμε τα τελευταία 2 ξεκινίσαμε αργά με χοριακή 4 αλλά φτάσαμε 938 οπότε ο γιατρός μου ζήτησε έναν υπέρηχο . Το εμβρυάκι μας ήταν στην μήτρα αλλά ο σάκος ήταν μικρός .4 μέρες μετά ήρθε η αποβολή . Ψυχολογικά είμαι ράκος ανέβασα πίεση που δεν είχα ποτέ από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα και σε αιματολόγο και σε ενδοκρινολόγο . Σας παρακαλώ πείτε μου πως θα βρω το κουράγιο να συνεχίσω ?????

Link to comment
Share on other sites

ασπασια, μην απογοητευεσαι. ισως επειδη ηταν ολες οι μεταφορες με κατεψυγμενα μιας μονο ωοληψιας, υπαρχει περιπτωση να μην ηταν καλη "σοδεια", ισως ησουν απλα ατυχη.

γραψε λιγο τι εξετασεις εχεις κανει, αν εκανες υστεροσκοπιση, σαλπιγγογραφια, για θρομβοφιλια, για αυτοανοσα, καλλιεργεια για μικροβια και εσυ και ο αντρας σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα είμαι καινούρια στην παρέα σας . Πριν 2 χρόνια και μετά από πολλές ατυχίες στην ζωή μας αποφασίσαμε με τον άνδρα μου ότι ήρθε η ώρα να περάσουμε την πόρτα ενός κέντρου εξωσωματικής γονιμοποίησης . Μετά από πολλές εξετάσεις ο γιατρός μας αποφάσισε ότι λόγο χαμηλής κινητικότητας θα έπρεπε να πάμε σε εξωσωματική όπως και έγινε ένα χρόνο μετά αφού η επιτροπή της Αθήνας μας καθυστέρησε 6 μήνες . Από την πρώτη οωλιψία μου πήραν 9 ωάρια και από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 7 . Την πρώτη φορά μου έβαλαν 2 και η χοριακή μου στην πρώτη αυτή φορά ήταν 1 . Την δεύτερη φορά μου έβαλαν 3 τα 2 ήταν καλά και το ένα όχι και τόσο τότε η χοριακή έφτασε στο 16,6 αλλά μετά από 2 μέρες έπεσε στο 2 . Την τρίτη φορά βάλαμε τα τελευταία 2 ξεκινίσαμε αργά με χοριακή 4 αλλά φτάσαμε 938 οπότε ο γιατρός μου ζήτησε έναν υπέρηχο . Το εμβρυάκι μας ήταν στην μήτρα αλλά ο σάκος ήταν μικρός .4 μέρες μετά ήρθε η αποβολή . Ψυχολογικά είμαι ράκος ανέβασα πίεση που δεν είχα ποτέ από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα και σε αιματολόγο και σε ενδοκρινολόγο . Σας παρακαλώ πείτε μου πως θα βρω το κουράγιο να συνεχίσω ?????

Καλη μου...και εγω σημερα εχασα το μωρο μου...τριτη εξωσωματικη, δευτερη κυηση....κουραγιο....ελπιζω να πανε ολα καλα...δεν ξερω λου θα βρουμε την δυναμη να συνεχισουμε..μαλλον ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη μου...και εγω σημερα εχασα το μωρο μου...τριτη εξωσωματικη, δευτερη κυηση....κουραγιο....ελπιζω να πανε ολα καλα...δεν ξερω λου θα βρουμε την δυναμη να συνεχισουμε..μαλλον ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος....

 

Μακάρι να βρούμε το κουράγιο να συνεχίσουμε εγώ προσπαθώ να μαζέψω

τα κομμάτια μου . Λόγω υψηλής πίεσης κατάφερα να πάρω άλλες 10 μερες άδειας από την δουλειά μου το θέμα μου είναι όταν πάω θα με κοιτάνε με λύπηση πάλι . Προσπαθώ συνήθως είμαι δυνατός άνθρωπος και αντέχω αλλά τώρα λύγισα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μηπως κάποια κοπέλα γνωρίζει γυναικολόγο στη πατρα που να ειναι έμπειρος σε καθ'εξιν αποβολες γιατι μετα απο τρεις παλλινδρομες σε δέκα μήνες δεν ξέρω πως να προχωρήσω απο εδω και πέρα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

kalispera... tha ithela kai egw me th seira mou na parathesw th dikh mou asxhmh kata thn gnwmh mou emepeiria apo kyeiseis......

eima 24 kai me ton arravwniastiko mou apofasisame na kanoume ena paidaki...h prwth mou egkymosynh einai poly asxhmh katalhksh....apovoli sthn 8h evdomada kai apoksesh...oti xeirotero yparxei ston kosmo kai euxomai kamia ginaika na mhn to niwsei pote, an einai dynaton kati tetoio..

perimenoume na perasoun 3 mhnes kanontas eksetaseis gia mykites egw, karyotypous ta panta ola htan mia xara ektos tou oti egw stis eksetaseis thromvofilias hmoun sthn kathgoria xamilou kindynou me 2 typous eterozygotes (den einai tipota to idiaitero 1 aspirini kathe prwi)

kanoume akomh mia prospathia gia paidaki pairnw to test sta xeria mou me axnh roz grammh kai me mia poly xamili xoriaki kai deuterh xoriaki pio katw kai eutyxws pou phga egkairws sto giatro mou . htan eksomitrio to opoio gia kalh mou tyxh o organismos to apevale apo monos tou...

exw apogohteutei para poly..se shmeio pou nomizw oti den mporw na kanw paidia..apo thn allh skeftomai oti kai tis 2 fores epiasa paidi me thn proti prospathia...den mporw na katalavw th ginetai kai pleon den mporw na pisteupsw oti einai thema tyxhs...ATYXIAS DILADI... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα μηπως κάποια κοπέλα γνωρίζει γυναικολόγο στη πατρα που να ειναι έμπειρος σε καθ'εξιν αποβολες γιατι μετα απο τρεις παλλινδρομες σε δέκα μήνες δεν ξέρω πως να προχωρήσω απο εδω και πέρα. Ευχαριστω

 

 

καλησπέρα, πολύ καλός γιατρός στην Πάτρα είναι ο Αντωνάκης και ο Γούδας..Ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο επικοινωνίας αλλά είναι πολύ έμπειροι γιατροί, να τους εμπιστευτείς. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα απο την καρδιά μου..όλα για κάποιο λόγο γίνονται..να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πολύ καλός γιατρός στην Πάτρα είναι ο Αντωνάκης και ο Γούδας..Ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο επικοινωνίας αλλά είναι πολύ έμπειροι γιατροί, να τους εμπιστευτείς. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα απο την καρδιά μου..όλα για κάποιο λόγο γίνονται..να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη!!

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση εχω κλείσει ραντεβου με τον Αντωνάκη και μάλιστα ειναι για αύριο ελπίζω να με καθοδηγήσει σωστά να είσαι καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera... tha ithela kai egw me th seira mou na parathesw th dikh mou asxhmh kata thn gnwmh mou emepeiria apo kyeiseis......

eima 24 kai me ton arravwniastiko mou apofasisame na kanoume ena paidaki...h prwth mou egkymosynh einai poly asxhmh katalhksh....apovoli sthn 8h evdomada kai apoksesh...oti xeirotero yparxei ston kosmo kai euxomai kamia ginaika na mhn to niwsei pote, an einai dynaton kati tetoio..

perimenoume na perasoun 3 mhnes kanontas eksetaseis gia mykites egw, karyotypous ta panta ola htan mia xara ektos tou oti egw stis eksetaseis thromvofilias hmoun sthn kathgoria xamilou kindynou me 2 typous eterozygotes (den einai tipota to idiaitero 1 aspirini kathe prwi)

kanoume akomh mia prospathia gia paidaki pairnw to test sta xeria mou me axnh roz grammh kai me mia poly xamili xoriaki kai deuterh xoriaki pio katw kai eutyxws pou phga egkairws sto giatro mou . htan eksomitrio to opoio gia kalh mou tyxh o organismos to apevale apo monos tou...

exw apogohteutei para poly..se shmeio pou nomizw oti den mporw na kanw paidia..apo thn allh skeftomai oti kai tis 2 fores epiasa paidi me thn proti prospathia...den mporw na katalavw th ginetai kai pleon den mporw na pisteupsw oti einai thema tyxhs...ATYXIAS DILADI... :(

SCONSTANS έχουμε ακριβώς τα ίδια γεγονότα!Με την 1η ελεύθερη επαφη μένω έγκυος,αλλά το Δεκέμβριο του 13 έχω αυτόματη αποβολή.Το Φεβρουάριο μένω ξανά έγκυος,εξωμήτριο,το οποιο ευτυχώς αντιμετωπίστηκε φαρμακευτικά κ αποβλήθηκε.Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία,καμπύλης σακχάρου όλα τελεια.Τώρα αναμενω κ τον καρυότυπο.Ο γιατρός μου είπε πως αν οι εξετασεις βγουν καλές,εχω πάνω από 80% πιθανότητες για επιτυχή εγκυμοσύνη την 3η φορά!Τώρα τι να πω,δεν ξέρω κ φοβάμαι πολύ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πολύ καλός γιατρός στην Πάτρα είναι ο Αντωνάκης και ο Γούδας..Ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο επικοινωνίας αλλά είναι πολύ έμπειροι γιατροί, να τους εμπιστευτείς. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα απο την καρδιά μου..όλα για κάποιο λόγο γίνονται..να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη!!

 

Δυστυχώς σκέτη απογοήτευση ο Αντωνακης κρίμα που είχα εναποθέσει τις ελπίδες μου σε αυτό το ραντεβου...

Link to comment
Share on other sites

SCONSTANS έχουμε ακριβώς τα ίδια γεγονότα!Με την 1η ελεύθερη επαφη μένω έγκυος,αλλά το Δεκέμβριο του 13 έχω αυτόματη αποβολή.Το Φεβρουάριο μένω ξανά έγκυος,εξωμήτριο,το οποιο ευτυχώς αντιμετωπίστηκε φαρμακευτικά κ αποβλήθηκε.Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία,καμπύλης σακχάρου όλα τελεια.Τώρα αναμενω κ τον καρυότυπο.Ο γιατρός μου είπε πως αν οι εξετασεις βγουν καλές,εχω πάνω από 80% πιθανότητες για επιτυχή εγκυμοσύνη την 3η φορά!Τώρα τι να πω,δεν ξέρω κ φοβάμαι πολύ...

 

Makari pragmatika sto euxomai Mesa apo thn kardia mou ... Egw ta ekana ola auta Kai o karyotypos Mia xara htan. Opws leei Kai o giatros htan thema tyxhs Mallon kakhs!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σκέτη απογοήτευση ο Αντωνακης κρίμα που είχα εναποθέσει τις ελπίδες μου σε αυτό το ραντεβου...

 

γειά σου και πάλι..κρίμα που δεν πήγε καλά το ραντεβού. πήγαινε και στον Γούδα εάν δεν έχεις πάει ήδη. να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Makari pragmatika sto euxomai Mesa apo thn kardia mou ... Egw ta ekana ola auta Kai o karyotypos Mia xara htan. Opws leei Kai o giatros htan thema tyxhs Mallon kakhs!!!

Σ'ευχαριστώ Κωνσταντίνα μου για τις ευχές σου!Μου δίνουν δύναμη πολλή!Εύχομαι και σεσένα όοο,τι καλύτερο στη ζωή σου με πολλά γερά μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα αντιπατρικα συμπεριλαμβανονται στις καθιερωμενες εξετασεις στις καθεξιν αποβολες η μονο το νοσοκομειο Αλεξανδρας τις ζηταει?

 

Γιατι κοστιζουν και ουτε εχω σκοπο να κανω εμβολιο εαν δειξουν καποιο προβλημα. Να μην πεταξω τα λεφτα μου αδικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σ'ευχαριστώ Κωνσταντίνα μου για τις ευχές σου!Μου δίνουν δύναμη πολλή!Εύχομαι και σεσένα όοο,τι καλύτερο στη ζωή σου με πολλά γερά μωράκια!!!

 

Ankas oi euxes sou epiasan!!!!!!!!! Molis gyrisa apo to mikroviologiko me Mia xoriaki 530!!!!! Perimena na adiatherisw 29.. Tipota, lew ase na perasoun merikes meroules Kai shmera to prwi eida auth thn timh sth xoriaki Kai eimai triseutixismeni!!!!!! Den elpizw.. Eimai sigouri Oti EISAI H EPOMENH!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ankas oi euxes sou epiasan!!!!!!!!! Molis gyrisa apo to mikroviologiko me Mia xoriaki 530!!!!! Perimena na adiatherisw 29.. Tipota, lew ase na perasoun merikes meroules Kai shmera to prwi eida auth thn timh sth xoriaki Kai eimai triseutixismeni!!!!!! Den elpizw.. Eimai sigouri Oti EISAI H EPOMENH!!!!!!!

 

Μπρααάβοοοο!!!!Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό!Χάρηκα τόσο σαν να έμεινα εγώ έγκυος!Εγώ δυστυχώς,αδιαθετησα σημερα στην 3η μέρα καθυστέρησης κ απογοητεύτηκα γιατί περιμενα να ειμαι εγκυος,αφού είχα επαφές τη γόνιμη μέρα...Τον άλλο μήνα θα λείπει ο αντρας μου σε ταξίδι όταν θαμαι στις γόνιμες μέρες,οποτε τζίφος!

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου καλή μου κ σεμένα!

Τώρα να γραφεις σε άλλο θέμα,αυτό της εγκυμοσύνης στο 1ο τρίμηνο😆!

Εμείς θα τα λέμε απο εκει αλλά και με π.μ όποτε θες!

Καλή συνέχεια κ να προσέχεις!!

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα μηπως κάποια κοπέλα γνωρίζει γυναικολόγο στη πατρα που να ειναι έμπειρος σε καθ'εξιν αποβολες γιατι μετα απο τρεις παλλινδρομες σε δέκα μήνες δεν ξέρω πως να προχωρήσω απο εδω και πέρα. Ευχαριστω

 

Καλησπερα, μενω Πατρα τα τελευταια δυο χρονια αλλα ο γυναικολογος μου ειναι Αθηνα. ομως απο φιλες μου εδω εχω ακουσει για τον Γουδα και για τον Αλεβιζατο πολυ καλα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...