Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Το ερωτημά μου είναι πως η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν καλή και οι δύο επόμενες παλλινδρόμησαν. Εκάνα εξετάσεις και ήταν όλες καλές. Ο γιατρός μου είπε πως ήταν δύο άσχετα μεταξύ τους συμβάντα (καθαρά παλλίνδρομη και σύνδρομο άδειου σάκου ) και απλά έτυχε να έρθει το ένα μετά το άλλο. Μου είπε ότι επειδή δεν έχω ιστορικό αποβολών και η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν φυσιολογική δεν θα κάνουμε ειδικές εξετάσεις. Θα ξαναπροσπαθήσω μετά από καιρό και βλέπουμε.

Κουράγιο και υπομονή σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

DINAFOS αυτό που ξέρω είναι ότι όταν μια γυναίκα έχει παραπάνω από 1 αποβολή στην σειρά, τότε μπαίνει στο κλαμπ των καθ' έξιν αποβολών και χρήζει περαιτέρω εξετάσεων και αγωγής!

Δλδ αν μια γυναίκα έχει κάνει 3 παιδιά και στο ενδιάμεσο κάθε της κύησης είχε και από μία παλίνδρομη, δλδ σύνολο 4 αποβολές, από την στιγμή που δεν είναι 2 στην σειρά, τότε θεωρούν ότι είναι τυχαίο γεγονός.

Εγώ εγώ πχ με 2 αποβολές στην σειρά, θεωρούμαι ότι έχω ιστορικό καθ'έξιν αποβολών.

Ακόμα και το σύνδρομο κενού σάκου, τύπος παλίνδρομης κύησης είναι.

Το ότι έχεις ήδη ένα παιδάκι - να σου ζήσει! - δεν αποκλείει το γεγονός ότι ίσως μετά το παιδάκι κάτι σου έτυχε, οπότε για να κρατήσεις επόμενη εγκυμοσύνη πρέπει να παρακολουθήσεις αγωγή. Ή ίσως εκείνη την συγκεκριμένη χρονική περίοδο ακόμα και πχ θρομβοφιλία να έχεις, να μην έτυχε να πάει θρόμβος στο έμβρυο.

Όλα αυτά που σου γράφω μην τα πάρεις τοις μετρητοίς, απλά σου αναλύω την σκέψη μου. Δεν σημαίνει ότι έχεις κάτι από αυτά που γράφω - γιατρός ΔΕΝ είμαι.

Απλά στην θέση σου δεν θα το άφηνα στην τύχη. Με 2 αποβολές στο καπάκι, και 3 παιδιά να είχες, πάλι θα σου έλεγα να το ψάξεις.

Προσωπική μου άποψη...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

μετά την πρώτη παλίνδρομη έκανα μόνο έλεγχο πηκτικότητας που βγήκε φυσιολογικός και καμπύλη ζχάρου η οποία επίσης ήταν καλή, βέβαια τότε έιχα και άλλα θέματα, στην καλιέργεια ούρων είχα σταφυλόκοκο και πήρα αντιβίωση στην 7η εβδομάδα και είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη με πολύ κακές εξετάσεις αίματος, εγώ έλεγα ότι μπορεί να έφταιγαν αυτά, τώρα όμως όλα ήταν τέλεια...και ξεκινήσαμε πολύ καλά..τι να πω.

 

Η καμπύλη ζαχάρου μπορεί να ευθυνεται για τις καθ' εξιν αποβολές;; Γνωρίζει κανείς κατι;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαριάννα, η καμπύλη ζαχάρου μπορεί να δείξει αν έχεις υψηλό ζάχαρο ακόμα και στις πρώτες εβδομάδες κύησης. Το υψηλό ζάχαρο προκαλεί αποβολές α' και γ' τριμήνου, απλά οι περισσότεροι γιατροί δεν του δίνουν ιδιαίτερη σημασία μέχρι να φτάσουμε στο β' τρίμηνο. Σε κάποιες περιπτώσεις μάλιστα, γυναίκες που έκαναν απλή εξέταση ζαχάρου αίματος (ξέρεις το πρωινό, με την απλή αιμοληψία) και βρέθηκε φυσιολογικό, όταν έκαναν καμπύλη ζαχάρου την ίδια περίοδο βρέθηκε ότι στην εξέταση αυτή είχαν πρόβλημα.

Μάλιστα ορισμένοι γιατροί συστήνουν να κάνει καμπύλη ζαχάρου όποια έχει τουλάχιστον 2 παλινδρομήσεις α' τριμήνου.

Συζήτησέ το με τον γιατρό σου.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσαρες μου επεστρεψα πως σας βρισκω;ελπιζω να ειστε ολες καλα.εγω μια απο τα ιδια καλες και οι διακοπες καλο χειμωνα τωρα και με δυναμη να ερθουν τα καλυτερα σε ολες μας.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια και δεν ξερω πως να χειριστω το site ελπιζω να τα γραφω σωστα .

Να λοιπον και η δικη μου ιστορια , τον τελευταιο χρονο εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα κατεληξαν σε αποβολη στην 5 -8 εβδομαδα , ολοι μου λεγαν οτι ειναι τυχαιο αλλα τελικα μονο τυχη δεν ειναι! Ξερει καμια απο εσας τι εξετασεις πρεπει να κανω και πως να συνεχισω απο εδω και περα ; Θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομη την τελευταια εβδομαδα οταν πιεζω το στηθος μου βγαινει ενα υγρο θολο αλλα δεν ποναω καθολου μηπως ξερει καποια αν αυτο σχετιζεται με τις αποβολες τελευταια αποβολη 22/5/2008. Σας ευχαριστω πολυ :cry:

 

Στη θέση σου θα έψαχνα την προλακτίνη σε διαφορετικεσ μέρες του κύκλου, σίγουρα μία μέτρηση πρίν και μία τουλάχιστον 6 μέρες μετά την ωορηξία. Πολύ υψηλή προλακτίνη σχετίζεται με αποβολές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. ;) σημερα αποφασισα να μπω στην παρεα σας. δυστυχως την περασμενη εβδομαδα εκανα αποξεση. ημουν σχεδον 10 εβδομαδων. δεν αισθανομαι καθολου καλα. δεν πιστευα οτι θα μου συνεβαινε ποτε αυτο. εχω ήδη ενα μωρακι 3,5 ετων και πιστευα οτι ολα θα πηγαιναν καλα. στις αρχες της εγκυμοσυνης μου ομως πληροφορηθηκα για μια πολυ σοβαρη αρρωστια ενος μελους της οικογενειας και απο εκεινη τη στιγμη αρχισα να νιωθω πονακια. ο γιατροςμου ειπε οτι το στρες και το αγχος δεν παιζουν ρολο στην αποβολη. τωρα με εβαλε να κανω καποιες εξετασεις. ειμαι πολυ αγχωμενη.:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. ;) σημερα αποφασισα να μπω στην παρεα σας. δυστυχως την περασμενη εβδομαδα εκανα αποξεση. ημουν σχεδον 10 εβδομαδων. δεν αισθανομαι καθολου καλα. δεν πιστευα οτι θα μου συνεβαινε ποτε αυτο. εχω ήδη ενα μωρακι 3,5 ετων και πιστευα οτι ολα θα πηγαιναν καλα. στις αρχες της εγκυμοσυνης μου ομως πληροφορηθηκα για μια πολυ σοβαρη αρρωστια ενος μελους της οικογενειας και απο εκεινη τη στιγμη αρχισα να νιωθω πονακια. ο γιατροςμου ειπε οτι το στρες και το αγχος δεν παιζουν ρολο στην αποβολη. τωρα με εβαλε να κανω καποιες εξετασεις. ειμαι πολυ αγχωμενη.:(

 

πολύ λυπάμαι!!!!!!!!! δύναμη θέλει τώρα για να κάνεις το επόμενο βήμα!! εγώ έχω περίπου 2 βδομάδες που απέβαλα.. δυστυχώς πρέπει να ζούμε κ τέτοιες καταστάσεις. Να είσαι δυνατή για να μπορείς να χαρείς την οικογένεια σου κ το αγγελούδι σου γιατί όταν όλος αυτός ο εφιάλτης θα ανήκει στο παρελθόν, πιθανό να σκεφτείς ότι έχασες στιγμές από την οικογένεια σου!! Μην αγχώνεσαι. όλα καλά θα είναι! είμαι σίγουρη. ;) Σου εύχομαι σύντομα να νιώσεις καλύτερα! σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! Φιλάκια πολλά!

NKKop2.png
Link to comment
Share on other sites

zouzou33,

 

την συμπαράστασή μου για ό,τι δυστυχώς σου συνέβη.. Καλή δύναμη κ κουράγιο.

Ελα, σκέψου ότι έχεις ήδη ένα παιδάκι, άρα είσαι υγειέστατη κ ικανότατη να κυοφορήσεις με επιτυχία!

 

Σκέψου κ εμάς με του club "καθ 'έξιν αποβολών" πόσο δύσκολο είναι το να μη θεωρείται τίποτα πλέον αυτονόητο.. (ενοοώ το "ύγειέστατη" κ το "επιτυχημένη κυοφορία")

 

Κοίταζε τον μικρό σου στα μάτια κ θα πάρεις τη δύναμη να ξεχάσεις κ να αναρρώσεις.

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

..Να πω κ κάτι που με προβληματίζει..

 

Μετά τις 3 αποβολές, θα κάνουμε μεταξύ άλλων εξετάσεων κ καρυότυπο ζεύγους.

Ομως με τόσα που διαβάζω, φοβάμαι πολύ για τα αποτελέσματα.

Σε μια περίπτωση που διάβασα (τι το θελα!) η χρωμοσωματική ανωμαλία ήτανε τέτοια που συστήνεται να μη κάνει παιδί κείνο το ζευγάρι! ΟΥΑ! :(

Αυτό μου έλειπε! Τέτοια μαθαίνω κ η αισιοδοξία μου ματώνεται..

 

Προφανώς τα νεύρα μου είναι πειραγμένα.. Να κάνω κουράγιο την 1η, κουράγιο τη 2η, την τρίτη.. Ε, στην 4η αν μου ξανατύχει κ το χάσω θα τα πάρω τα βουνά και τα λαγκάδια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δυστυχώς εντάσσομαι κι εγώ στην παρέα σας καθώς πριν λίγες μέρες είχα 2η παλίνδρομη κύηση...:(. Ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω μόνο καρυότυπο ζεύγους με τον άντρα μου και καμία άλλη εξέταση. Εγώ απογοητεύτηκα λίγο είναι αλήθεια, καθώς θέλω να το ψάξω περισσότερο γιατί δεν αντέχω να το αφήσω στην τύχη και 3η φορά.

Βέβαια, την 1η φορά είχα κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία και προληπτικά στη 2η έκανα ενέσεις ηπαρίνης. Αλλά το αποτέλεσμα ήταν παλίνδρομη κύηση από την 6η εβδομάδα...

Εύχομαι δύναμη και κουράγιο σε όλες μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια .Το πρωι εκανα της εξετάσεις . Μετα απο μια εβδομάδα θα παρω της απαντήσεις .Καναμε για θυροειδη , θρομβοφιλια , κατι για το DNA μου είπε .Για ζαχαρο μου εκανε την απλή εξετασει .Μου ειπε οτι επειδή περασανε πολλα χρονια απο την πρώτη μου αποβολή ( πριν 8 χρονια ) δεν χιάζετε να κανω εξετασει για μικροβια στο κολπο ( εντωμεταξύ εγω εχω κανει τακτικα τα τελευτεα χρονια γιατι εχω προβλιμα με μύκητες) .Θα δουμε τι θα βρουμε.Η εξετάσεις κοστίζουν 580 ευρο και θα μου κόψη απόδειξη και μπρορω να παρω καπια λεφτα από το ΙΚΑ.θα δουμε .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δυστυχώς εντάσσομαι κι εγώ στην παρέα σας καθώς πριν λίγες μέρες είχα 2η παλίνδρομη κύηση...:(. Ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω μόνο καρυότυπο ζεύγους με τον άντρα μου και καμία άλλη εξέταση. Εγώ απογοητεύτηκα λίγο είναι αλήθεια, καθώς θέλω να το ψάξω περισσότερο γιατί δεν αντέχω να το αφήσω στην τύχη και 3η φορά.

Βέβαια, την 1η φορά είχα κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία και προληπτικά στη 2η έκανα ενέσεις ηπαρίνης. Αλλά το αποτέλεσμα ήταν παλίνδρομη κύηση από την 6η εβδομάδα...

Εύχομαι δύναμη και κουράγιο σε όλες μας....

 

 

κοριτσακι μου θα βρουμε και εμεις τη ακρι , θα γινουμε μανουλες .Μας ταλεπορι λιγο αλλα που θα παιιι.......

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κοριτσάκι! Υποθέτω ότι η θετική σκέψη και η ελπίδα μας έχει απομείνει μόνο....

Αλήθεια, τι διαδικασία θα ακολουθήσεις για να πάρεις κάποια χρήματα πίσω από το ΙΚΑ; Τι ακριβώς χρειάζεται; Μόνο με την απόδειξη πας και παίρνεις κάποια χρήματα πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Μου εγραψε της εξετασεις η αιματολογος και μου ειπε να παω σε γιατρο του ΙΚΑ και εκινος θα μου γραψει μερικες απο αυτες γιατι δεν δικαιολογουνται ολα και μετα μαζι με τιν αποδειξη που θα μου δωσει θα παω στο ΙΚΑ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση. Πολλά χρήματα βρε παιδί μου και ένα σωρό εξετάσεις... Καλό είναι να πάρεις πίσω ότι μπορείς, τσάμπα το πληρώνουμε το ΙΚΑ τόσα χρόνια;

Εγώ σκέφτομαι να πάω και σε άλλο γιατρό.. ψάχνω και στο ιντερνετ τι άλλες εξετάσεις θα μπορούσα να κάνω...

Μακάρι να πάνε τα πράγματα καλά για όλες μας....

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δίκιο, το ξέρω. Υπάρχουν 1.000.000 εξετάσεις που μπορεί να κάνει κανείς και πάλι μπορεί να μη δείξουν και τίποτα...

Εμένα όμως μου είπε να κάνω μόνο τον καρυότυπο. Ούτε καν μια καμπύλη ζαχάρου ή μια εξέταση θυροειδή, κάτι... Γι'αυτό ψιλοψάχνω και μόνη μου έστω για 2-3 βασικές εξετάσεις...

Ίσως πρέπει να δω και κάποιον άλλο γιατρό...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα στον καρυοτυπο ζευγους βγηκαν ολα καλα...καμια χρωμοσωματικη ανωμαλια ουτε ο ενας ουτε ο αλλος!!!!τωρα μενει να κανω μια υστεροσκοπηση για να δουμε λεπτομερως την μητρα... αντε να δουμε......

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο carmen! Εύχομαι να έχεις και στις υπόλοιπες εξετάσεις καλά αποτελέσματα!

Εγώ κορίτσια έκλεισα ραντεβού από βδομάδα στο κέντρο ελέγχου αποβολών του Έλενα... Ελπίζω εκεί να με ψάξουν γενικώς :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ναι,οντως ! 21/2 ειχα την πρωτη και 13/7 τη δευτερη. μου ειπε ο γιατρος οτι απο τον επομενο μηνα μπορω να ξαναπροσπαθησω, αλλα εγω ουτε που το σκεφτομαι απο τοσο νωρις...

 

 

Καλησπέρα zoun,

 

Είχα και εγώ 2 αποξέσεις μέσα στο '11 και ψάχνομαι γενικώς. Η μια ήταν στις 18/02 και η άλλη 05/07. Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας, καρυότυπο, καμπύλη σακχάρου - ινσουλίνης. Έχω πάει σε δύο γιατρούς, ο ένας μου λέει να προχωρήσω σε 3η εγκυμοσύνη μόνο με filicine... τον δεύτερο δεν τον έχω δει ακόμα....

 

 

Έχω ακούσει για διάφορες προληπτικές θεραπείες , όπως με αντιπηκτικές ενέσεις, ασπιρίνη, ....

 

Εσένα σου είπε ο γιατρός να ακολουθήσεις κάτι τέτοιο, ή σου είπε να προχωρήσεις έτσι.....???

Gdt4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι πρώην παθούσα. με 2 αυτόματες αποβολές όλων των ειδών τις εξετάσεις δίνοντας 2500 χιλιάδες ευρώ σε εξετάσεις. Το μόνο που είχε βρεθεί ήταν αυξημένα ΝΚ και αντιπατρικά αρνητικά(όπως συμβαίνει σε όλες συνήθως). Πήγα στους κορυφαίους γιατρούς και το μόνο που συνέστηναν είναι να μην προσπαθήσω ξανά αλλά να προχωρήσω σε εμβόλια αντιπατρικών ή σε μια άλλη θεραπεία ποθ κόστιζε επίσης αρκετά.όλα αυτά μέσα σε έναν χρόνο.απογοητευμένη από όλα είπα λίγο να πάρω τα πάνω μου και να προσέξω λίγο τον εαυτό μου, βλέπεις είχα παντα λίγα παραπάνω κιλά αλλά με τις ορμόνες και την ψυχολογία χάλια πηρα αρκετά. Έτσι αποφάσισα να πάω σε έναν διαβητολόγο για διατροφή για να χάσω τα 15 κιλα που με ταλαιπωρούσαν. Σε μια ζυζήτηση ποιυ είχα με τον διαητολόγο μου πάνω στο θέμα των αποβολών και τα αποτελέσματα μου είπε τα εξείς.............αν χάσεις τα κιλά και το λίπος στον οργανισμό σου φτασει το 29 τοτε θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά και θα κρατήσεις τα μωράκια............οι γυναικολόγοι μου δεν ήταν υπέρ αυτής της άποψης.με απέτρεπαν να δοκιμάσω.Πήρα την απόφαση μόνη μου με όλες τις συνέπειες των πράξεων μου και είπα μόλις τα χασω θα κανω αλλη μια προσπάθεια και ότι γίνει. Μέσα σε 5 μήνες έχασα τα κιλα και έβαλα μπρος για παιδάκι.........................και τα κατάφερα αμέσως. με όλες τις επιφυλάξεις της αρχης.....................Αποτέλεσμα.................έιμαι στον έβδομο μηνα και είμαστε μια χαρα και εγώ και το μωρο. ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ...............ΨΑΧΤΕΙΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ολοι θελουν το χρημα. ΧΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΙΛΛΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΤΕ. Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι πρώην παθούσα. με 2 αυτόματες αποβολές όλων των ειδών τις εξετάσεις δίνοντας 2500 χιλιάδες ευρώ σε εξετάσεις. Το μόνο που είχε βρεθεί ήταν αυξημένα ΝΚ και αντιπατρικά αρνητικά(όπως συμβαίνει σε όλες συνήθως). Πήγα στους κορυφαίους γιατρούς και το μόνο που συνέστηναν είναι να μην προσπαθήσω ξανά αλλά να προχωρήσω σε εμβόλια αντιπατρικών ή σε μια άλλη θεραπεία ποθ κόστιζε επίσης αρκετά.όλα αυτά μέσα σε έναν χρόνο.απογοητευμένη από όλα είπα λίγο να πάρω τα πάνω μου και να προσέξω λίγο τον εαυτό μου, βλέπεις είχα παντα λίγα παραπάνω κιλά αλλά με τις ορμόνες και την ψυχολογία χάλια πηρα αρκετά. Έτσι αποφάσισα να πάω σε έναν διαβητολόγο για διατροφή για να χάσω τα 15 κιλα που με ταλαιπωρούσαν. Σε μια ζυζήτηση ποιυ είχα με τον διαητολόγο μου πάνω στο θέμα των αποβολών και τα αποτελέσματα μου είπε τα εξείς.............αν χάσεις τα κιλά και το λίπος στον οργανισμό σου φτασει το 29 τοτε θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά και θα κρατήσεις τα μωράκια............οι γυναικολόγοι μου δεν ήταν υπέρ αυτής της άποψης.με απέτρεπαν να δοκιμάσω.Πήρα την απόφαση μόνη μου με όλες τις συνέπειες των πράξεων μου και είπα μόλις τα χασω θα κανω αλλη μια προσπάθεια και ότι γίνει. Μέσα σε 5 μήνες έχασα τα κιλα και έβαλα μπρος για παιδάκι.........................και τα κατάφερα αμέσως. με όλες τις επιφυλάξεις της αρχης.....................Αποτέλεσμα.................έιμαι στον έβδομο μηνα και είμαστε μια χαρα και εγώ και το μωρο. ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ...............ΨΑΧΤΕΙΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ολοι θελουν το χρημα. ΧΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΙΛΛΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΤΕ. Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα. Εμάς, στην δεύτερη παλλίνδρομη, αφού είχαμε κάνει εξετάσεις για θρομβοθιλία, καρυότυπο, θυροειδή, καμπύλη ζαχάρου και ινσουλήνης, ο γιατρός μας πρότεινε να στείλουμε το έμβρυο για ιστολογική και να συναντήσουμε αιματολόγο. Ο αιματολόγος μας έγραψε κάποιες ανοσολογικές εξετάσεις και κάποιες πιο αναλυτικές για την θρομβοφιλία. Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα, μας είπε πρώτον ότι το ανοσοποιητικό μου ήταν πολύ υψηλό δεύτερον έχω θρομβοφιλία τελικά! Τέλος μας είπε πως με αυτές τις τιμές δεν θα μπορούσε να προχωρήσει εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...