Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

Γεια σου φίλη Phillia,

σε ευχαριστώ για τη βοήθεια!!! Οι εξετάσεις που θα κάνω σίγουρα έχουν πάνω από 100,00€. Από ότι γνωρίζω είναι με αιματοληψία όλες. Λογικά θα γίνουν όλες μαζί ή όχι? επομένως πώς να πω να μου κόψουν 100,00€??? Θα τα κάνω σταδιακά ή θα μου κόψουν πολλές αποδείξεις που δεν θα ξεπερνούν τα 100,00€???Δεν το κατάλαβα καλά...

Μήπως γνωρίζεις εάν αύριο που έχω ραντεβού θα κάνω εξετάσεις ή θα είναι τυπικό??Είναι η πρώτη φορά που πάω σε δημόσιο νοσοκομείο στο Αλεξάνδρα και δεν ξέρω καθόλου τι πρέπει να κάνω...γιατρό έχω για τις εξετάσεις πάω...

Σε ευχαριστώ και πάλι!!!

:))

 

 

Εγώ κόβω πολλές αποδείξεις κάτω των 100 ευρώ αλλά υπόψιν ότι πρέπει να είναι "καλός" ο ταμίας για να σου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση. Αλλιώς θα στα κόψει όλα κανονικά και θα τα πάρεις σε 10 μέρες από το ΙΚΑ.

Εξέτασεις δεν νομίζω να σου κάνουν αύριο απλά θα σου δώσουν ποιες πρέπεις να κάνεις και θα σου πουν να κλείσεις ραντεβού. Στο λαικό που πάω εγώ έτσι είναι. Δεν έχω πάει όμως ποτέ στο Αλεξάνδρα οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Εγώ εκτός από το δημόσιο πάω και σε ιδιωτικό γιατρό. Και έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και καθ έξιν αποβολές.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε. Περιμένω νέα σου.

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

Το ραντεβού σου είναι με τον κ.Δρακάκη; Ή είναι με κάποιον γιατρό στο Αλεξάνδρα;

Εγώ είχα κλείσει ραντεβού με τον κ. Δρακάκη και νόμιζα ότι θα είναι στο Αλεξάνδρα αλλά ένα δρόμο ποιο πάνω σε ιδιωτικό ιατρείο. Μου πήρε ιστορικό και μου έγραψε εξετάσεις. Και από κει και πέρα ανάλογα με τις δυνάμεις σου και το χρόνο σου το ψάχνεις που θα τις κάνεις για να πληρώσεις λιγότερα.

Α, ο κ. Δρακάκης μου πήρε 90€ για την επίσκεψη, το λέω να το ξέρεις γιατί εγώ παραλίγο να γίνω ρεζίλι νομίζοντας θα πάω στο Αλεξάνδρα και ευτυχώς είχα πάρει χρήματα μαζί μου να ψωνίσω κάτι μετά.

Πάντως ενδιαφέρεται πάρα πολύ, φαίνεται ότι το έχει γνώσεις, σου εξηγεί ότι θέλεις και δε σε ξεπετάει.

Link to comment
Share on other sites

Το ραντεβού σου είναι με τον κ.Δρακάκη; Ή είναι με κάποιον γιατρό στο Αλεξάνδρα;

Εγώ είχα κλείσει ραντεβού με τον κ. Δρακάκη και νόμιζα ότι θα είναι στο Αλεξάνδρα αλλά ένα δρόμο ποιο πάνω σε ιδιωτικό ιατρείο. Μου πήρε ιστορικό και μου έγραψε εξετάσεις. Και από κει και πέρα ανάλογα με τις δυνάμεις σου και το χρόνο σου το ψάχνεις που θα τις κάνεις για να πληρώσεις λιγότερα.

Α, ο κ. Δρακάκης μου πήρε 90€ για την επίσκεψη, το λέω να το ξέρεις γιατί εγώ παραλίγο να γίνω ρεζίλι νομίζοντας θα πάω στο Αλεξάνδρα και ευτυχώς είχα πάρει χρήματα μαζί μου να ψωνίσω κάτι μετά.

Πάντως ενδιαφέρεται πάρα πολύ, φαίνεται ότι το έχει γνώσεις, σου εξηγεί ότι θέλεις και δε σε ξεπετάει.

 

Συγνώμη, αλλά εννοείς ότι έκλεισες ραντεβού πρωί στο Αλεξάνδρα με τον Δρακάκη και σε έστειλαν στο ιατρείο του πιο πέρα εκτός νοσοκομείου και πλήρωσες 90,00€?

Δεν έχω κλείσει με τον Δρακάκη αλλά αυτόν θαα ζητούσα....σε δημόσιο νοσοκομείο και πληρώνεις????

Σε ευχαριστώ για τηνπληροφορία.Ρεζίλι θα γινόμουν....έκλεισα ραντεβού στο γυναικολογικό ιατρείο του Αλεξάνδρα για αύριο το πρωί...μαααα αυτός είναι ο λόγος που πάω για να τις κάνω εκεί!!!Να κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις καθέξιν.

Δεν έχω καταλάβει κάτι???

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προσοχη σε καποιους γιατρους που για πασα νοσο και πασα μ...α συστηνουν να κανετε θεραπεια με τα αντιπατρικα εμβολια! Εαν διαβασετε σε προηγουμενα φυλλα την ιστορια μου θα καταλαβαιτε... Προσοχη στο Αλεξανδρα και στους ιατρους του που λενε οτι ειναι ειδικοι στις αποβολες!

 

Να κανετε καμπυλη σακχαρου κ γλυκοζιομενη αιμοσφαιρινη οπως επισης και καλλιεργεια σπερματος ο συζυγος. Συνηθως δεν περιλαμβανονται στο πακετο εξετασεων των καθεξην αποβολων και ειναι πολυ σημαντικα!

 

φιλικα

 

Χριστινα

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!δυστυχως και εγω πριν μια εβδομαδα εχασα το μωρακι μου στην 8η εβδομαδα!προσπαθουσαμε 1 χρονο και και χαρηκαμε τοσο πολυ οταν τελικα εμεινα εγκυος αλλα ενω ξεκινησαμε καλα ακουσαμε την καρδουλα του λιγες μερες μετα σταματησε να χτυπαει...:cry::cry::cry::cry:

με εχει παρει απο κατω!νομιζα οτι θα ηταν τα καλυτερα Χριστουγεννα στολισαμε με τοση χαρα το δεντρακι μας και τωρα που η κοιλιτσα μου ειναι παλι αδεια το βλεπω και κλαιω...:cry::cry::cry:

αναρωτιεμαι γιατι να συμβει αυτο σε μενα και μετα λεω γιατι οχι...ποσες γυναικες περασαν τα ιδια ισως και περισσοτερα αλλα δεν εχασαν το κουραγιο τους και τα καταφεραν;;;το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που μετραει;;;ολα για καποιο λογο γινονται τελικα...:roll::roll::roll:

θα ερθει καποτε για ολες μας ο πελαργος...:rolleyes::rolleyes:

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια προσοχη σε καποιους γιατρους που για πασα νοσο και πασα μ...α συστηνουν να κανετε θεραπεια με τα αντιπατρικα εμβολια! Εαν διαβασετε σε προηγουμενα φυλλα την ιστορια μου θα καταλαβαιτε... Προσοχη στο Αλεξανδρα και στους ιατρους του που λενε οτι ειναι ειδικοι στις αποβολες!

 

Να κανετε καμπυλη σακχαρου κ γλυκοζιομενη αιμοσφαιρινη οπως επισης και καλλιεργεια σπερματος ο συζυγος. Συνηθως δεν περιλαμβανονται στο πακετο εξετασεων των καθεξην αποβολων και ειναι πολυ σημαντικα!

 

φιλικα

 

Χριστινα

 

Να σου ζήσει το μωρό σου!!!!Καλορίζικη!!!

Πολύ χάρηκα που έπειτα από όλη την ταλαιπωρία σου δικαιώθηκες!!!!!Να σαι καλά!!!

 

Σήμερα πήγα στο Αλεξάνδρα και έκλεισα ραντεβού με τον Δρακάκη τον Ιανουάριο. Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή. Γιατρό έχω που με παρακολουθεί. Στον Δρακάκη θέλω να πάω μονο για τις εξετάσεις.

Μήπως δεν χρειάζεται καν να πάω σε αυτόν??? Αυτό που θέλω είναι να κάνω τις εξετάσεις που μου έχει γράψει ο γιατρός μου!!!! Επειδή όμως κοστίζουν θέλω να βρω τον καλύτερο δυνατό τρόπο από οικονομικής άποψης. έχετε να με συμβουλέψετε κάτι??

Μήπως πρέπει να πάω κατευθείαν στο ΙΚΑ να μου τις γράψει???Πώς γίνεται??? Δεν έχω ιδέα!!! Δεν έχω γιατρό στο ΙΚΑ....

Οι εξετάσεις που θέλω είναι ΝΚ, PAI, αντιπατρικά, toxoplasma, γονίδια διάφορα..

 

:)

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ικα δεν χρειαζεται να πας σε δημοσιο νοσοκομειο,δεν μπορουν να στις γραψουν ουτως ή αλλως. Αν ο γιατρος σου εχει γραψει τις εξετασεις να πας στον γιατρο του ικα να στις γραψει.αν ο γιατρος του ικα θελει χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο που δεν νομιζω μπορεις να πας σε οποιοδηποτε γιατρο του δημοσιου. καλο κεντρο αποβολων ειναι κ του ελενα, αλλα δεν σου συστηνουν να κανεις καμπυλη σακχαρου, καλλιεργεια σπερματος του συζυγου κ τις γονιδιακες για την θρομβοφιλια, που τις θεωρω πολυ σημαντικες. Τα αντιπατρικα γιατι να τα κανεις? εαν δεν εχεις αποβαλει σε μεγαλη εβδομαδα ειναι φυσιολογικο να βγουν αρνητικα. ασε που στο εξωτερικο εχουν απαγορευτει εδω κ πολλα χρονια. σε οσους Επιστημονες (το κεφαλαιο ειναι γραμμενο επίτηδες) πηγα εκ των υστερων κ τους το ανεφερα τραβουσαν τα μαλλια τους. Ξερεις πως ειναι να εχεις ενα προβλημα που λυνεται με εξεταση που υποχρεωτικα πρεπει να κανουν ολες οι γυναικες που εχουν 1 αποβολη στο ενεργητικο τους (την καμπυλη σακχαρου εννοω) κ καποιοι τσαρλατανοι να σου κανου θεραπεια (αντιπατρικα εμβολια) που στοιχισε γυρω στα 3000 ευρω χωρις επιστημονικη τεκμηριωση και χωρις λογο, και να καταληγεις να χανεις αλλο ενα αγγελουδι??? τρελα μου ηρθε!

 

για αυτο παρτε δευτερες γνωμες απο γιατρους που δεν εχουν σαν το Θεο τους το χρημα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!δυστυχως και εγω πριν μια εβδομαδα εχασα το μωρακι μου στην 8η εβδομαδα!προσπαθουσαμε 1 χρονο και και χαρηκαμε τοσο πολυ οταν τελικα εμεινα εγκυος αλλα ενω ξεκινησαμε καλα ακουσαμε την καρδουλα του λιγες μερες μετα σταματησε να χτυπαει...:cry::cry::cry::cry:

με εχει παρει απο κατω!νομιζα οτι θα ηταν τα καλυτερα Χριστουγεννα στολισαμε με τοση χαρα το δεντρακι μας και τωρα που η κοιλιτσα μου ειναι παλι αδεια το βλεπω και κλαιω...:cry::cry::cry:

αναρωτιεμαι γιατι να συμβει αυτο σε μενα και μετα λεω γιατι οχι...ποσες γυναικες περασαν τα ιδια ισως και περισσοτερα αλλα δεν εχασαν το κουραγιο τους και τα καταφεραν;;;το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που μετραει;;;ολα για καποιο λογο γινονται τελικα...:roll::roll::roll:

θα ερθει καποτε για ολες μας ο πελαργος...:rolleyes::rolleyes:

γεια σου χρυσα καταλαβαινω πως η ψυχολογια σου ειναι πολυ ασχημη το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ηρεμησεις και να πας να κανεις εξετασεις να δεις γιατι συνεβη μη το αφησεις γιατι εγω το αφησα την πρωτη φορα λεγοντας μου οι γιατροι πως ειναι τυχαιο γεγονος με αποτελεσμα να χασω 3 μωρα γιατι οι γιατροι ελεγαν πως δεν εχω προβλημα.και τελικα?μολις εχασα και το τριτο μωρο μου ειπαν να κανω εξετασεις καθεξιν αποβολες......εγιναν οι εξετασεις και δε μου βρισκαν τιποτα και τι εγινε μου ειπαν να βαλω μπροστα ξανα για τεταρτο μωρο και τι επαθα παλλινδρομησε κι αυτο στην εβδομη βδομαδα οπως ολα.γιατι?γιατι οι γιατροι που ειχα δεν αξιζαν για τιποτα.προσεχε κοπελα μου και πηγαινε κανε τις εξετασεις αιματος να εισαι σιγουρη για το επομενο βημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Συγνώμη, αλλά εννοείς ότι έκλεισες ραντεβού πρωί στο Αλεξάνδρα με τον Δρακάκη και σε έστειλαν στο ιατρείο του πιο πέρα εκτός νοσοκομείου και πλήρωσες 90,00€?

Δεν έχω κλείσει με τον Δρακάκη αλλά αυτόν θαα ζητούσα....σε δημόσιο νοσοκομείο και πληρώνεις????

Σε ευχαριστώ για τηνπληροφορία.Ρεζίλι θα γινόμουν....έκλεισα ραντεβού στο γυναικολογικό ιατρείο του Αλεξάνδρα για αύριο το πρωί...μαααα αυτός είναι ο λόγος που πάω για να τις κάνω εκεί!!!Να κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις καθέξιν.

Δεν έχω καταλάβει κάτι???

Τώρα μπερδεύτηκα κι εγώ. Εμένα μου τον σύστησε ο γιατρός μου που είναι στο Αλεξάνδρα. Μου έδωσε το κινητό του, τον κάλεσα και πήγα στο ιατρείο του που νόμιζα ότι ήταν παράρτημα του Αλεξάνδρα (έχει πολλά γύρω από το νοσοκομείο) αλλά τελικά ήταν το ιατρείο του και μου πήρε 90€. Τώρα αν ο ίδιος γιατρός δέχεται και στο Αλεξάνδρα γιατί να μη μου το πει ο γιατρός μου που είναι γνωστός μου και δεν μου παίρνει και χρήματα;

Επίσης πως γίνεται να δουλεύει σε δημόσιο νοσοκομείο και να έχει και ιδιωτικό ιατρείο; Και πως επιλέγει ποιες θα δει που;

Βγήκαν τα αποτελέσματα των πρώτων μου εξετάσεων και θα είμαι Αθήνα στις 14/1 για τον καρυότυπο και σκέπτομαι να κλείσω ραντεβού να τις δει ή να περιμένω να τις πάω όλες μαζί; Δεν με παίρνει οικονομικά να δίνω τόσα για να δει κάθε εξέταση ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κ καλή χρονιά!

Δεν μπορώ να συμμετάσχω στη συζήτηση, είμαι από Θεσ/νίκη κ δεν ξέρω τους γιατρούς κ τα νοσοκομεία που αναφέρετε...

 

Θέλω μόνο να ευχαριστήσω πολύ τα κορίτσια του φόρουμ (κ ειδικά την christy28) για τη συμβουλή που μου έδωσαν να κάνω καμπύλη γλυκόζης... Βλέπετε, ούτε ο γυναικολόγος, ούτε ο ενδοκρινολόγος, αλλά ούτε κ ο διαβητολόγος δεν σκέφτηκαν να μου πουν να την κάνω νωρίτερα...

Αν κ ήμουν εντός ορίων στην εξέταση αίματος σε νηστεία κ δεν υπήρχε πρωτεϊνη στα ούρα στις εγκυμοσύνες, η καμπύλη τώρα που δεν είμαι έγκυος μου άνοιξε τα μάτια! Φτάνω μέχρι κ 210 στα 90 λεπτά! Θα πάω τις εξετάσεις σε διαβητολόγο να μου πει κ αυτός τη γνώμη του...

Κ πάλι σ΄ευχαριστώ Χριστίνα, να χαίρεσαι το μωράκι σου! Μπορεί να βρήκα το αίτιο των παλίνδρομων κυήσεων με τη συμβουλή σου!

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβή εξέταση, κουραστική και αναγουλιαστική είναι.

 

Εξαρτάται τι θα σου δώσουν να πιεις. Εμένα μου έδωσαν ένα μπουκαλάκι που το περιεχόμενό του θύμισε κάποιο απ' αυτά τα energy drinks. Μια χαρά μου φάνηκε.

 

Τώρα όσον αφορά στο "κουραστική", μπορείς να πας με μια φίλη σου παρέα και στο ενδιάμεσο να κοιτάτε βιτρίνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν κανει newbie να κοιτάς βιτρινες. γενικά πρεπει να εισαι ακινητη κατα τη διαρκεια της εξετασης, γιατο αλλιώς ο οργανισμός καιει το ζαχαρο και βγάζεις λάθος αποτελεσματα!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα πάρει βιβλίο και διάβαζα, ούτε επιτραπέζιο να πάρω μαζί δε με άφησε ο ενδοκρινολόγος. και εγώ αναγουλιασα λίγο αλλά στο τελος της εξετασης, ισως επειδή το πάγκρεας μου δουλευει κουκουρούκου! :D

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή χρονιά!

Δεν μπορώ να συμμετάσχω στη συζήτηση, είμαι από Θεσ/νίκη κ δεν ξέρω τους γιατρούς κ τα νοσοκομεία που αναφέρετε...

 

Θέλω μόνο να ευχαριστήσω πολύ τα κορίτσια του φόρουμ (κ ειδικά την christy28) για τη συμβουλή που μου έδωσαν να κάνω καμπύλη γλυκόζης... Βλέπετε, ούτε ο γυναικολόγος, ούτε ο ενδοκρινολόγος, αλλά ούτε κ ο διαβητολόγος δεν σκέφτηκαν να μου πουν να την κάνω νωρίτερα...

Αν κ ήμουν εντός ορίων στην εξέταση αίματος σε νηστεία κ δεν υπήρχε πρωτεϊνη στα ούρα στις εγκυμοσύνες, η καμπύλη τώρα που δεν είμαι έγκυος μου άνοιξε τα μάτια! Φτάνω μέχρι κ 210 στα 90 λεπτά! Θα πάω τις εξετάσεις σε διαβητολόγο να μου πει κ αυτός τη γνώμη του...

Κ πάλι σ΄ευχαριστώ Χριστίνα, να χαίρεσαι το μωράκι σου! Μπορεί να βρήκα το αίτιο των παλίνδρομων κυήσεων με τη συμβουλή σου!

Χαιρομαι τοσο πολυ! Μου εδωσες απιστευτη χαρα! μετα απο την ταλαιπωρια που περασα, στοχος μου ηταν να βοηθησω εστω κ μια κοπελα με παρομοιο προβλημα με το δικο μου! ευχομαι γρηγορα να μεινεις εγκυος και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

τι εννοεις εντος οριων για το σακχαρο νηστειας? η εγκυμοσυνη εχει αλλα φυσιολογικα ορια. ο διαβητολογος μου τονιζε οτι σακχαρο νηστειας πανω απο 90 στην εγκυμοσυνη και ειδικα το πρωτο τριμηνο χανεις το μωρο! δυστυχως ομως οι γυναικολογοι, ακομη κ οι ενδοκρινολογοι δεν ειναι εξοιωμενοι με το σακχαρο κυησης. Εσυ τι τιμη ειχες? οι τιμες παντως κ εκτος εγκυμοσυνης ειναι τσιμπημενες!

Εαν ειναι αυτο το προβλημα σου .το μονο που θα πρεπει να κανεις κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης σου ειναι να εισαι πειθαρχημενη κ να ακολουθεις μια συγκεκριμενη διατροφη, μπορει να χρειαστει να κανεις κ ινσουλινη αλλα πιστεψε δεν ειναι τιποτα απολυτως! στο μυαλο μας ειναι ολα δυσκολα στην πραξη ειναι παιχνιδακι! ειδικα εαν εχεις καλο γιατρο!

 

Σου ευχομαι το καλυτερο ! Να εισαι καλα μου εφτιαξες την μερα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου christy28! τι κανει η μπέμπα σου, μεγαλώνει? Πώς πάει ο θηλασμός?

για να γελάσεις, στην καμπύλη στο 180, τι έβγαλα? 28! Ούτε ο Ζούπας δεν το πιστευε! :D Μου είπε οταν μείνω έγκυος να τον πάρω μεσως τηλ. Πάντως λεει δεν προκάλεσε αυτό την παλλίνδρομη...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει newbie να κοιτάς βιτρινες. γενικά πρεπει να εισαι ακινητη κατα τη διαρκεια της εξετασης, γιατο αλλιώς ο οργανισμός καιει το ζαχαρο και βγάζεις λάθος αποτελεσματα!

 

Δεν χρειάζεται να είσαι ακίνητη, εμένα μου είπαν απλώς να μην κάνω σωματική δραστηριότητα. Να περπατήσεις όμως μπορείς, χαλαρά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα πάρει βιβλίο και διάβαζα, ούτε επιτραπέζιο να πάρω μαζί δε με άφησε ο ενδοκρινολόγος. και εγώ αναγουλιασα λίγο αλλά στο τελος της εξετασης, ισως επειδή το πάγκρεας μου δουλευει κουκουρούκου! :D

 

οντως δεν πρεπει να κινησε γιατι καταλωνεις την γλυκοζη κ βγαινουν ψευδη αποτελεσματα! αυτο το με το απιτραπεζιο το βρηκα λιγο υπερβολικο ομως!

 

Τι εδειξε η καμπυλη σου κ λες οτι το παγκρεας σου ειναι κουκουρουκου?

 

Εμενα οι καμπυλες εκτος εγκυμοσυνης ηταν υπογλυκαιμικες που σημαινει οτι υπηρχε ηδη διαταραχη στον μεταβολισμο της γλυκοζης που επιδεινωθηκε με τις τις ορμονες τις εγκυμοσυνης!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σου πω, δεν εκανε ασχημα για το επιτραπέζιο, γιατι ετσι που χτυπιέμαι όταν παιζω, άστα βράστα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τις τιμές, παρά μόνο την τιμή στο 180 που ήταν 28!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα μου είπαν να μην περπατώ καθόλου κατά τη διάρκεια της εξέτασης. Πήρα περιοδικά κ την έβγαλα μια χαρά! Το πρόβλημά μου εμένα είναι ότι δεν είχα "καλές φλέβες" κ έτσι μου πήραν αίμα κ τις 5 φορές από 2 φλέβες, οπότε πόνεσα κάπως... Δεν μπορούσαν κ αυτοί να βάλουν μια πεταλούδα? :confused:

 

Χριστίνα εγώ είχα 99-101 στις εγκυμοσύνες... Μάλλον πρέπει να βρω άλλον διαβητολόγο! :-( Μου είπε πάντως ότι δεν ευθύνεται το ζάχαρο για τις παλίνδρομες, εμένα όμως μου φαίνεται ούτως ή άλλως μεγάλο το 210... Μου σύστησε μόνο δίαιτα. Ξεκίνησα ήδη κ σκέφτομαι να μην επιδιώξω εγκυμοσύνη αν δεν πέσουν οι τιμές... Θα βρω όμως σίγουρα άλλον διαβητολόγο, πολύ χαλαρός μου φάνηκε αυτός...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου βάλατε ιδέες, σκέφτηκα ότι στην 1η εγκυμοσύνη μου που είχα κάνει εξετάσεις το σάκχαρό μου ήταν 116 νηστική ενώ γενικά είναι γύρω στο 85, ο τότε γιατρός είχε πει είναι λίγο αυξημένο αλλά θα το δούμε στην πορεία, ούτε δίαιτα ούτε τίποτα άλλο. Πορεία δεν υπήρξε οπότε δεν το είδαμε ποτέ. Στη δεύτερη ο ίδιος γιατρός δεν μου είπε καν να κάνω εξετάσεις διότι ήταν πολύ χαμηλή η χοριακή και έκανα μόνο χοριακές.

Το αποφάσισα θα κάνω μόνη μου και θα ψάξω για διαβητολόγο, γαμώτο δεν έχουμε στην πόλη μου και πόσα ταξίδια πάνω-κάτω να αντέξει η τσέπη μας, η δουλειά μας και η ψυχική μας κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω, δεν εκανε ασχημα για το επιτραπέζιο, γιατι ετσι που χτυπιέμαι όταν παιζω, άστα βράστα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τις τιμές, παρά μόνο την τιμή στο 180 που ήταν 28!

Εαν την εκτος εγκυμοσυνης, εμφανιζεις αντιδραστικη υπογλυκαιμια σαν κι εμενα! με μαθηματικη ακριβεια θα εμφανισης διαβητη κυησης. ΒΟΥΡ σε διαβητολογο που να ασχολειται με την κυηση.

 

Χριστίνα εγώ είχα 99-101 στις εγκυμοσύνες... Μάλλον πρέπει να βρω άλλον διαβητολόγο! :-( Μου είπε πάντως ότι δεν ευθύνεται το ζάχαρο για τις παλίνδρομες, εμένα όμως μου φαίνεται ούτως ή άλλως μεγάλο το 210... Μου σύστησε μόνο δίαιτα. Ξεκίνησα ήδη κ σκέφτομαι να μην επιδιώξω εγκυμοσύνη αν δεν πέσουν οι τιμές... Θα βρω όμως σίγουρα άλλον διαβητολόγο, πολύ χαλαρός μου φάνηκε αυτός...

το σακχαρο νηστειας πανω απο 90 χανεις το εμβρυο! Αλλαξε διαβητολογο και μην ξεκινησεις προσπαθειες πριν το ρυθμισεις γιατι επηρεαζει και την ποιοτητα των ωαριων!

 

Μου βάλατε ιδέες, σκέφτηκα ότι στην 1η εγκυμοσύνη μου που είχα κάνει εξετάσεις το σάκχαρό μου ήταν 116 νηστική ενώ γενικά είναι γύρω στο 85, ο τότε γιατρός είχε πει είναι λίγο αυξημένο αλλά θα το δούμε στην πορεία, ούτε δίαιτα ούτε τίποτα άλλο. Πορεία δεν υπήρξε οπότε δεν το είδαμε ποτέ. Στη δεύτερη ο ίδιος γιατρός δεν μου είπε καν να κάνω εξετάσεις διότι ήταν πολύ χαμηλή η χοριακή και έκανα μόνο χοριακές.

Το αποφάσισα θα κάνω μόνη μου και θα ψάξω για διαβητολόγο, γαμώτο δεν έχουμε στην πόλη μου και πόσα ταξίδια πάνω-κάτω να αντέξει η τσέπη μας, η δουλειά μας και η ψυχική μας κατάσταση!

το σακχαρο νηστειας σου ηταν υπερβολικα υψηλο! Πρεπει να αλλαξεις διαβητολογο!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...