Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια εγω μετα απο 1 χρονο προσπαθειων ειχα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη και 2 μηνες μετα παλλινδρομη κυηση στην 7η εβδομαδα...

ακουσαμε την καρδουλα του και λιγες μερες μετα μονο με λιγο αιματακι και καθολου πονο διαπιστωσαμε οτι αυτη η μικροσκοπικη καρδουλα σταματησε να χτυπαει...

ειναι τοσο δυσκολο τελικα να μεινει μια γυναικα εγκυος;και ακομα πιο δυσκολο να το κρατησει;γιατι να συμβαινει αυτο και γιατι να ποναει τοσο πολυ;εχει περασει ενας μηνας και ολα ειναι μπερδεμενα στο μυαλο μου..."αφου ηταν να γινει λεω εγινε και τελειωσε και παμε για αλλα" αλλες μερες λεω "γιατι;"

θελω τοσο πολυ μωρακι...φοβαμαι ομως μηπως δεν βρεθει κανενα μωρακι που να θελει εμενα για μανουλα του και φευγουν ολα...αν κανενα δεν κρατηθει;

δεν πρεπει ομως να σκεφτομαστε ετσι και να το βαζουμε κατω..ετσι δεν ειναι;;;δεν μπορει καποιο μωρακι θα βρεθει να μας αγαπησει οπως εμεις και θα πανε ολα καλα!ολες οι ιστοριες πρεπει να εχουν αισιο τελος και ετσι θα γινει και με ολες εμας τις "wannabe mothers" θα τα καταφερουμε σιγουρα...

συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ξερω πως οποια κοπελα διαβασει το μηνυμα μου σε αυτο το topic θα με καταλαβει και αυτο ειναι το μονο που θελω αυτη τη στιγμη.ολοι γυρω μου μιλανε και μου λενε οτι ολα θα πανε καλα αλλα δεν ξερουν πως ειναι...

καληνυχτα...:roll::roll::roll:

 

Σε καταλαβαίνουμε απόλυτα, και τους φόβους σου και τα ερωτηματικά σου και τους προβληματισμούς σου και την αίσθηση της απώλειας που νιώθεις και φυσικά την ελπίδα σου!

Απάντηση στο γιατί για κάποιες γυναίκες είναι δύσκολος ο δρόμος για τη μητρότητα δεν υπάρχει και καλύτερα να μην μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες, γιατί δεν οδηγούν πουθενά. Καλύτερα απλά να το αποδεχτούμε και να προσπαθήσουμε με κάθε τρόπο να φτάσουμε εκεί που θέλουμε: μ΄ένα μωράκι (για αρχή :P) στην αγκαλιά μας :P:p:p.

Σου εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ γρήγορα να γεννήσεις ένα κατάγερο, υπέροχο μωράκι :P:p:p

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημερα..δεν διαβασα όλα τα μηνυματα αλλα καταλαβαινω το λόγο για τον οποιο γραφεται σε αυτο το θέμα. Ο λογος που σας γραφω ειναι γιατι όταν και εγω ημουν στη θέση σας ηθελα να ακουσω καποια κοπελα που να τα εχει καταφέρει ώστε να πέρνω και εγω ελπίδα και να μην απογοητευομαι...

Εγω εχω περασει την διαδικασια των παλλινδρωμων 3 φόρες και τις 3 δεν το απαβαλε ο οργανισμός μου αλλα χρειαστηκε να κανω απόξεση...ηταν οι πιο ασχημες περιοδοι της ζωης μου..εχασα τρια αγγελάκια...αυτο μου συνεβαινε στην αρχη της εγκυμοσυνης γυρω στην 6 με 7 εβδομαδα..δεν ειχα ακουσει ποτε καρδουλα...

Ειχα μπει σε μια διαδικασία απιστευτων εξετάσεων...

θρομβοφιλιας, ορμονικες , καρυοτυποι εμβρυων , καρυοτυποι ζευγους , θυροιδης, καμπυλη ζαχάρου, σαλπιγγογραφία, υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση καρδιολιπινες, ουρεοπλασματα ..τα παντα και οταν σας λεω τα παντα τα παντα...ηθελα να ξερω τουλαχιστον οτι απο πλευρας μου εχω ψαχτει για τα παντα...το αποτελεσμα ..δεν ειχα τιποτα ..μα τιποτα..και οι εξετασεις δεν γιναν μια φορα..εγινα μια ,δυο , τρεις... δεν μπορουσα να το πιστεψω πως ηταν και τα τρια τυχαία περιστατηκα...

Τωρα που σας γραφω ειμαι στην 17 εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και ευχομαι να πανε όλα καλα...τι το διαφορετικο εκανα απο ότι στις προηγουμενες..τιποτα..δεν πηρα καμια αγωγη..απλα ο Θεουλη σκεφτηκε πως μαλλος ηρθε και η δικη μου η ωρα...

Αρα κοριτσάκια μου μην απελπιζεστε...ξερω περνατε πολυ δυσκολα αλλα τελικα ολα ειναι περαστικα..δεν θα ξεχασετε βεβαια ποτε τα χαμενα σας παιδάκια αλλα ειμαι σιγουρη πως θα ερθει αργα ή γρηγορα για όλες η στιγμη που θα κρατησετε το μωρακι σας αγκαλια...

Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα..και αν θελησετε να με ρωτησετε οτιδοιποτε μπορειτε να μου στειλετε πμ...απλα οπως καταλαβαινετε δεν θελω να διαβαζω ασχημα πραγματα και να θυμαμαι τα δικα μου...ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλες...

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι, συγκινούμαι απίστευτα και φυσικά παίρνω θάρρος όταν διαβάζω τέτοιες ιστορίες παρόμοιες με τη δική μου και φυσικά όλων των υπολοίπων εδώ μέσα που είχαν τελικά αίσιο τέλος.Και συμφωνώ μαζί σου georgia.Κι εγώ πιστεύω πως όταν έρθει η ώρα να γίνουμε μανούλες, θα γίνει, ο κόσμος να χαλάσει!

Πάνε σχεδόν 3 εβδομάδες απο την απόξεση,και προσπαθώ να βάλω τον εαυτό μου στη λογική ότι δεν έγινε ποτέ. Συχνά τα καταφέρνω-απορώ πώς-μάλλον άμυνα του οργανισμού ή φάση άρνησης, τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια!το ηξερα οτι θα με καταλαβετε!και πως να μην το κανετε αλλωστε αφου ολες εδω εχουμε τον ιδιο στοχο το ιδιο ονειρο!:rolleyes:

το οποιο ελπιζω να πραγματοποιηθει πολυ πολυ συντομα για ολες...:-)

θα κανουμε πολλα παιδακια και ολα αυτα θα ειναι περασμενα αλλα οχι ξεχασμενα...:|παντα θα θυμομαστε αυτα που περασαμε για αποκτησουμε αυτους τους θυσαυρους και θα ειμαστε περιφανες για την υπομονη και το κουραγιο μας!:roll:ολα πρεπει να γινουνε στην ωρα τους!τωρα το ποιοι παραγοντες καθοριζουν αυτη την ωρα δεν ξερω...:confused:θα ερθει ομως και η δικη μας ωρα να γινουμε μανουλες!:P

υπομονη λοιπον κοριτσια και θα τα καταφερουμε!:Dολα μπορουν να γινουν αν το θελουμε πολυ...!!!:shock:;):lol:

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

goutsounaki έχεις κάνει καμπύλη σακχάρου εσύ και καλλιέργεια σπέρματος ο σύζυγος?

Εχω γνωρισει κοπελες που ειχαν εώς και 10 αποτυχημενες εξωσωματικες λόγω του σακχάρου κύησης! Η μία μαλιστα εχει ηδη 2 παιδια με φυσιολογικη σύλληψη, η αλλη γεννησε διδυμα αφου πηρε ενα φαρμακο για το σακχαρο πριν και το ρυθμισε. Το σακχαρο δημιουργει και κακης ποιοτητας ωαρια με αποτελεσμα να αποτυγχανει η συλληψη! Ουτως ή αλλως οι ορμονες τις εξωσωματικες μπορει να απορυθμισουν το σακχαρο. Για δες το...

 

Κοριτσια μην απελπιζεστε! Μια φορα εγκυος ΠΑΝΤΑ εγκυος! θα κανετε σιγουρα παιδακι!

Καλησπερα christy να χαιρεσαι το αγγελουδι σου και μπραβο σου κοπελα μου για αυτο που κανεις !ΝΑΙ καναμαι καλλιεργεια παλιοτερα και καμπυλη σακχαρου μετα την δευτερη εγκυμοσηνη παρουσιαζα 89 /120 /92 απο οτι μου ηπαν απο το κεντρο εξωσ.... οι τημες ειναι καλες ..Βαση της δικιας σου εμπηριας εσυ τη πηστευης ?..Νομηζης οτη αν κανω καμπυλη σε περιοδο εγκυμοσηνης οι τιμες θα αλαξουν ?

Link to comment
Share on other sites

goutsounaki έχεις κάνει καμπύλη σακχάρου εσύ και καλλιέργεια σπέρματος ο σύζυγος?

Εχω γνωρισει κοπελες που ειχαν εώς και 10 αποτυχημενες εξωσωματικες λόγω του σακχάρου κύησης! Η μία μαλιστα εχει ηδη 2 παιδια με φυσιολογικη σύλληψη, η αλλη γεννησε διδυμα αφου πηρε ενα φαρμακο για το σακχαρο πριν και το ρυθμισε. Το σακχαρο δημιουργει και κακης ποιοτητας ωαρια με αποτελεσμα να αποτυγχανει η συλληψη! Ουτως ή αλλως οι ορμονες τις εξωσωματικες μπορει να απορυθμισουν το σακχαρο. Για δες το...

 

Κοριτσια μην απελπιζεστε! Μια φορα εγκυος ΠΑΝΤΑ εγκυος! θα κανετε σιγουρα παιδακι!

Καλησπερα christy να χαιρεσαι το αγγελουδι σου και μπραβο σου κοπελα μου για αυτο που κανεις !ΝΑΙ καναμαι καλλιεργεια παλιοτερα και καμπυλη σακχαρου μετα την δευτερη εγκυμοσηνη παρουσιαζα 89 /120 /92 απο οτι μου ηπαν απο το κεντρο εξωσ.... οι τημες ειναι καλες ..Βαση της δικιας σου εμπηριας εσυ τη πηστευης ?..Νομηζης οτη αν κανω καμπυλη σε περιοδο εγκυμοσηνης οι τιμες θα αλαξουν ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα christy να χαιρεσαι το αγγελουδι σου και μπραβο σου κοπελα μου για αυτο που κανεις !ΝΑΙ καναμαι καλλιεργεια παλιοτερα και καμπυλη σακχαρου μετα την δευτερη εγκυμοσηνη παρουσιαζα 89 /120 /92 απο οτι μου ηπαν απο το κεντρο εξωσ.... οι τημες ειναι καλες ..Βαση της δικιας σου εμπηριας εσυ τη πηστευης ?..Νομηζης οτη αν κανω καμπυλη σε περιοδο εγκυμοσηνης οι τιμες θα αλαξουν ?

Η δικη μου καμπυλη πριν την εγκυμοσυνη ηταν υπογλυκαιμικη, κατεβαινε πολυ το σακχαρο μετα απο την ληψη γλυκοζης. Ε μολις εμεινα εγκυος εκτοξευτηκε στα υψη λογω των ορμονων. την επομενη φορα που θα μεινεις εγκυος με το καλο να ελέγξεις και το σακχαρο σου απο τις πρωτες τις εγκυμοσυνης, αν εχει καποιος συγγενης σου μηχανακι σακχαρου, δανεισου το και μετρησου το πρωι νηστικη και 1 ωρα μετα το φαγητο. Οι ανωτερες τιμες στην εγκυμοσυνη ειναι 90 το πρωι και 120 μια ωρα μετα το φαγητο.

 

Εχεις κανει αλλο ελεγχο? ανοσολογικο, ορμονολογικο και θρομβοφιλιας?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει ολους τους ελεγχους μας ειπαν οτη ηπαρχει ηστοσημβατοτητα μεγαλου βαθμου τα αντηθηροιδηκα μου ειναι οριακα αυξημενα και οριακα θρομβοφυληα και για αυτο επαιρνα και ινοχεπ 0,35 και πρεζολον το θεμα ειναι οτη εκανα μερα παρα μερα 1 προλουτον (προγεστερονη ) ενω ειχα ηδη πολλη αυξημενη προγεστερονη εως και 500 ..Και εχω διαβαση καπου οτη η κορτηζολη και οι προγεστερονη μπορη να προκαλεσουν ζακχαρο και δεν ξερω κατα ποσο ησχιη οπως και δεν ξερω αν οι ινοχεπ ηταν στη σωστη δοσολογηα σε καθε προσπαθηα περνω η ινοχεπ η κατη αντηστηχω τωρα δεν ξερω κατα ποσο ο γιατρος της ανοσολογηας ειναι ηδηκος σε κατη τετηο αν μου εδηνε της σωστες δοσολογιες .Αυτο που σκευτομαι ειναι να παω σε ενδοκρηνολογο αιματολογο διβητολογο αλλα δεν ξερω αν και αυτη πρεπη να ειναι εξηδηκευμενη πανω στης καθεξην αποβολες γνωρηζης κατη σχετηκο ? και παλλη σ ευχαρηστο πολλη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αν εμείς που χάσαμε μωρά στη 10η εβδομάδα κ άναμε κόμμα, άνετα θα νικούσαμε στις εκλογές... :oops:

Clelia, αλήθεια πιστεύεις ότι δεν μπορεί κάποια γυναίκα να αποβάλλει συνέχεια? Αν ναι, μου δίνεις πολύ κουράγιο, εγώ δεν ξέρω αν το πιστεύω πια...

Someday, είναι τόσο γνώριμα τα συναισθήματά σου... Δεν ξέρω τι να σου πω, είναι νωρίς ακόμα για σένα... Κουράγιο, πίστη κ υπομονή σου εύχομαι... Βίωσε όσα νιώθεις κ σήκωσε κεφάλι μετά για την καινούρια προσπάθεια. Αυτό προσπαθώ να κάνω κ εγώ...

goutsounaki πέρασες τόσα πολλά! Θαυμάζω ειλικρινά το κουράγιο σου.... Τα λόγια είναι περιττά στην περίπτωσή σου...

Αύριο έχω ραντεβού σε τμήμα καθ΄έξιν αποβολών σε νοσοκομείο (έχω ξαναπάει σε αντίστοιχο τμήμα άλλου νοσοκομείου χωρίς να με διαφωτίσουν ιδιαίτερα...). Αν μάθω κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει κ εσάς, θα σας το αναφέρω...

Κουράγιο!

Kαλησπερα mavia τη εκανες πηγες τεληκα στο νοσοκομειο ? σε βοηθησανε σε κατη ?ρωταω γιατη ειμαι και εγω απο βοραηα ελλαδα και επηδη μου ειναι πολλη δησκολο να ανεβοκατεβαινω σηνεχηα αθηνα με της εξωσωματ λεω να ψαξω να βρω κατη με της καθεξην στη θεσσαλονικη γηα να εχω παρακολουθηση και στην εγκυμοσηνη αν φυσηκα βοηθηση και ο καλος θεουλης και μας προκηψη αχ τη καλα να γηνη ενα θαυμα και να μηνω εκγυος μονη μου .Ξερεται τη λεω κορητσηα μηπως αν ενωθουμαι ολες μαζη και φοναξουμαι στο καλο μας θεουλη μηπως μας ακουση ?γηατη βλεπης ειμασται τοσες πολλες Ε :lol::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επαιρνα και ινοχεπ 0,35 και πρεζολον το θεμα ειναι οτη εκανα μερα παρα μερα 1 προλουτον (προγεστερονη ) ενω ειχα ηδη πολλη αυξημενη προγεστερονη εως και 500 ..Και εχω διαβαση καπου οτη η κορτηζολη και οι προγεστερονη μπορη να προκαλεσουν ζακχαρο

Η κορτιζονη αυξανει το σακχαρο στα υψη και μαζι με την προγεστερονη ειναι εκρηκτικος συνδυασμος! Το λιγοτερο που μπορουσες να κανεις ειναι ενανμ ελεγχο σακχαρου κατα την διαρκεια της χορηγησης! Κι εγω κορτιζονη πηρα στην 3η προσπαθεια σε συνδυασμο με αντιπηκτικες, και αφου απο αντικπηκτικες ημουν καλυμμένη θεωρω οτι το μωρο το εχασα απο το σακχαρο που ειχα μεν προδιαθεση αλλα χειροτερεψε λογω της κορτιζονης! Θεωρω οτι πριν και κατα την διαρκεια της χορηγησης της κορτιζονης οι γυναικολογοι πρεπει να ελεγχουν πολυ εντατικα το σακχαρο! δυστυχως δεν το κανει κανενας ομως!!!!

Δεν ξερω για την inohep, εγω εκανα clexane και η δοση ηταν αναλογη των κιλων. Μονο στην τελευταια εγκυμοσυνη πηρα και salospir (ασπιρινη) και η δοση της clexane ηταν μιση! Ο γυναικολογος μου εκρινε οτι το γονιδιο που ειχα μεταλλαξη επιδρουσε στα αιμοπεταλια και χρειαζοταν ασπιρινη.

 

Αυτο που σκευτομαι ειναι να παω σε ενδοκρηνολογο αιματολογο διβητολογο αλλα δεν ξερω αν και αυτη πρεπη να ειναι εξηδηκευμενη πανω στης καθεξην αποβολες γνωρηζης κατη σχετηκο ? και παλλη σ ευχαρηστο πολλη.

Εγω αυτο εκανα και βρηκα ακρη! Πηγα σε εναν διαβητολογο που εχει μεγαλη εμπειρεια στην κυηση (οχι απαραιτητα στις αποβολες) και σε εναν γυναικολογο που εχει σπουδασει Αμερικη και ασχολειται με υπογονιμοτητα και εξωσωματικες.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

goutsounaki ναι πήγα....

Η ανοσολόγος μου είπε ότι έχω θρομβοφιλία (πράγμα που το άκουσα πρώτη φορά, οι γυναικολόγοι δεν ανέφεραν κάτι τέοιο) κ πως στην επόμενη εγκυμοσύνη θα παίρνω σαλοσπιρ των 80 κ τις ενέσεις ινοχεπ ανάλογα με τα κιλά μου...

Μάλλον μπερδεύτηκα περισσότερο... Ο γυναικολόγος είπε ότι θα μου δίνει κ προγεστερόνη, ο ενδοκρινολός κορτιζόνη, κ όλοι αυτοί δεν σκέφτονται πού θα φτάσει το ζάχαρο με όλα αυτά...

Ναι, ο συνδιασμός γιατρών μπορεί να δώσει λύση, αρκεί οι γιατροί να είναι λίγο σχετικοί... Δυστυχώς εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν έχω δει κάτι τέτοιο κ εγώ αν μπορούσα θα κατέβαινα Αθήνα...

Αν θέλεις goutsounaki θα σου στείλω πμ...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εξεταση σακχαρου εκανα μ ανησηχει ομμως οτη και της 2 φορες ημουνα νηστηκη .Πηστευης οτη αν παω στιν δηκο σου διαβητολογο που απο οτη ειδα αναφερης οτη ειναι πολλη καλος με μια επησκεψη μετα θα μπορη να με παρακολουθη τηλεφωνηκος λογο της αποστασης δυστηχως Δεν ξερρω βρε κορητσηα ωρες ωρες σκευτομαι οτη αν ημουνα γιατρος μεχρη τωρα θα τα ειχα καταφερη οπλως ολοι αυτη δεν μας δηνουν την αναλογη σημασηα .Πηστευω οτη δεν αντημετοπηζουν την καθε περηπτωση ξεχωρηστα αλλα μας βαζουν ολες σ ενα τσουβαλη και δηστηχως πρεπη η καθε μια να γηνη γιατρος του εαυτου της πραγμα που ειναι πολλη ψηχωφθορο ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ .:rolleyes: ΑΜΑΝ ΠΗΑ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

goutsounaki το να γίνουμε γιατροί του εαυτού μας είναι όχι μόνο ψυχοφθόρο, αλλά κ πολύ επικίνδυνο κατά τη γνώμη μου... Από την άλλη βέβαια έχεις δίκιο, όλοι μας αντιμετωπίζουν σαν "περιπτώσεις" κ όχι σαν ανθρώπους...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά από 4 αποβολες παρά πολλές εξετάσεις κατάφερα να απόκτηση Μωρο με πολύ δυσκολία βέβαια αλλά με παρακολουθούσε ο γυναικολογος μου,διαβητολογος και Αιματολογος.πάνω από 1 αποβολή κ χωρίς προφανή λόγο δεν το βρίσκω τυχαίο.αν υπάρχουν λύσεις είναι κρίμα να ταλαιπωρουμαστε έτσι.κάντε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις κ μετά προσπάθεια και όλα θα πανε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα marmi να χερεσαι το μωρακη σου !Θα μπορουσες να μου αν ητανε επηλογη του γηατρου σου η δηκη σου να πας σε αιματολογο και διαβητολογο και κατα ποσο ηταν εφηκτη η σηνεργασηα μεταξη τους Τωρα πλεων σκευτομαι και εγω κατη τετηο .Ο αιματολογος και ο διαβητολογος ειχαν εμπηρηα πανω σε εγκημοσηνες ?Αν ναι στηλε μου σε Π.Μ τα ονοματα τους .:lol:

Link to comment
Share on other sites

Goutsounaki εκανα εξετάσεις για τις καθ εξιν αποβολες και ο γυναικολογος μου μόλις έμεινα έγκυος με έστειλε στον Αιματολογο και στο διαβητολογο στους οποίους ήταν συνέχεια όταν πήγαινα έγκυες πολλές.εγώ μένω επαρχία αλλά όλοι οι γιατροί που αναφέρω είναι Αθήνα.κ είμαι παρά πολύ ευχαριστημένη!με βοήθησαν όλοι με τον τροπο τους!ειδικά ο γυναικολογος μου!πως σου στέλνω πμ πες μου να στα στείλω κ για τους 3·

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα marmi σ ευχαρηστο πολλη για το χρονο σου π.μ θα στηλης κανοντας κλικ επανω στο ονομα μου θα σου βγαλη αποστολη προσωπηκου μηνυματος κανεις κλικ θα γραψης το μηνημα σου και ηποβολη μηνηματος πηστευω να σε κατατοπησα .Αν θελης γραψε μου και οτη αλλο σχετηκο γνωρηζης και παλη σ ευχαρηστω .

Link to comment
Share on other sites

Μην απελπιζεσαι απλα ψαξτο πολυ καλα. Εχεις κανει ολες τις εξετασεις για θρομβοφιλια;;; Εγω ειχα δυο παλλινδρομες στην 8η βδομαδα και μετα απο εξωσωματικη. Στις εξετασεις αυτες βρηκαμε οτι ειχα ενα απο τα πολλα ειδη θρομβοφιλιας τα οποια αντιμετωπιζονται με ενεσεις ηπαρινης. Το αποτελεσμα ειναι οτι τωρα ειμαι εγκυος σε διδυμα κανω καθε μερα την ενεσουλα μου και ολα πανε μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα Γωγω δηστηχως εδω και 15 χρονηα το εχω ψαξη και θα σηνεχησω να το ψαχνω ακομη οσω γηα τησ ενεσης ηπερηνης της κανω σε καθε εξωσωματηκη ομως δεν φανηκε να με βοηθησαν πολλη ισως να μην μου δηνουν τη σωστες δωσωλογηες και αυτο δεν μπορω να το ξερω .Ειναι στηγμες που αισθανομαι τοσο κουρασμενη που λεω ως εδω ητανε πρεπη να το παρω αποφαση οτη εγω δεν θα γηνω ποτε μανουλα Απ την αλλη ομως δεν μπορω να εγκαταληψω το ονειρο μου και οταν ακουω ισοριες με αισηο τελος παιρνω ληγο κουραγηο να σηνεχησω τον αγωνα μου δεν ξερω ειμαι σε μηα περηοδο που το μονο που θελω ειναι να ηρεμηση το μυαλο μου γηα να μπορω να σκευτο καθαρα το μελλον .Καθομαι και σκευτομαι τον εαυτο μου και το μονο που θημαμαι απο τα 24 μου ειναι να ειμαι σε μηα αιθουσα αναμονης εχω φταση 37 και δεν καταφερα τηποτα το μονο που εχω παρη ειναι πονος νηωθω οτη εχω αδηαση εντελως .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...