Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ???


LA LATINA

Recommended Posts

οτι δεν εχω μαγικα πλασματακια μεσα στο σπιτι που αδειαζουν και πετανε τα σκουπιδια οταν κοιμαμαι, οτι τα πιατα δε μπαινουν μεσα στο πλυντηριο απο μονα τους οταν αισθανονται βρωμικα, :cool:

χα,χαχ,χα,χα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολη η γενια μας τα ιδια ειναι

και το κακο ειναι οτι η προηγουμενη γενια

δηλαδη οι σημερινοι 50+ ειναι πωπω ρε παιδια

ολα μονοι τους τα κανουν

μαστορευουν, υδραυλικα, ηλεκτρολογικα, αυλες, κηπους, αυτοκινητα

τι να πω.....

ολα τα ξαδερφια μου (ειναι σ αυτη την ηλικια που ειπα)

ξερουν και κανουν τα παντα.... και λες

εμεις τοσο αχρηστοι ειμαστε???

Link to comment
Share on other sites

ολη η γενια μας τα ιδια ειναι

και το κακο ειναι οτι η προηγουμενη γενια

δηλαδη οι σημερινοι 50+ ειναι πωπω ρε παιδια

ολα μονοι τους τα κανουν

μαστορευουν, υδραυλικα, ηλεκτρολογικα, αυλες, κηπους, αυτοκινητα

τι να πω.....

ολα τα ξαδερφια μου (ειναι σ αυτη την ηλικια που ειπα)

ξερουν και κανουν τα παντα.... και λες

εμεις τοσο αχρηστοι ειμαστε???

 

ρε συ στελλιτσα όμως εκείνοι δεν ακουμπάνε το χέρι τους στα θέματα του νοικοκυριού... μην τους βγάζουμε και τελείως αχρηστους...

 

ο άντρας μου θα έτριβε τα μάτια του να ξαναδιαβάσει ότι το έγραψα εγώ αυτό... δεν του κάνω πολλά κοπλιμέντα μην πάρει και πολύ αέρα χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

ρε συ στελλιτσα όμως εκείνοι δεν ακουμπάνε το χέρι τους στα θέματα του νοικοκυριού... μην τους βγάζουμε και τελείως αχρηστους...

 

ο άντρας μου θα έτριβε τα μάτια του να ξαναδιαβάσει ότι το έγραψα εγώ αυτό... δεν του κάνω πολλά κοπλιμέντα μην πάρει και πολύ αέρα χιχιχι

 

μαμω την τυχη μου που στο σοι μας ολοι βοηθανε......και χαλια καθαριζουνε, και επιπλα σηκωνουνε, και στρωματα, και μαγειρευουνε, τι σκα--- που τους βρηκανε και τωρα ο δικος μου φαινεται σα ζομπι χαχαχα και κανουν και απο δυο δουλειες ο καθενας...το τι φωτο εχει ειδικα ο ενα ξα με ποδια να καθαριζει ψαρακι στο νεροχυτη δε λεγεται..... α ρε ξαδερφες με καψατε........και ειδικα ο ενας τωρα που θα παμε στο πανηγυρι να τους δουμε, μεχρι φραχτες εβαψε, αποθηκουλες εχτισε, υπονομο μονος του εκανε... παιδια δεν παιζεται ο ανθρωπος! και η συγκεκριμενη ξαδερφη εκανε και τα παιδια της ετσι σε ολα μεσα ειναι

Link to comment
Share on other sites

εμας το ρεκορ μας ειναι τα επιπλα του μπαλκονιου

τα μαζεψαμε τον επομενο μαρτιο και το εκανε ο πεθερος μου!

επισης το αυτοκινητο μου εμεινε απο μπαταρια τον νοεμβριο και το φτιαξαμε πριν μια βδομαδα για να περασουμε κτεο

οεο

οεο

οεο

 

Εγω ακομα περιμενω να βγαλει στο μπαλκονι τα επιπλα...για το καλοκαιρι! Ποια χρονια θα το κανει δεν μου διευκρινισε...

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Του είχα πει από τον Μάιο να ανεβάσει το σαλονάκι βεράντας αλλά ήταν νωρίς.Το ίδιο νωρίς είναι ακόμα.Και είναι το μοναδικό που δεν μπορώ να κάνω λόγω προβλήματος στη μέση

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι αγαπητή μου, βιάζεσαι...

Ακόμα ...Αύγουστο έχουμε.....

Στην Ελλάδα το καλοκαίρι κρατάει μέχρι Οκτώβριο μπορώ να πω....:-D

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το ιδιο πραγμα λογοφέρουμε και εμείς.Σημερα το πρωι πηρε εσωρουχο απο το συρταρι το αφηνει ανοιχτο πάντα,κανω παρατήρηση μου λεει χαμογελωντας τα αφησα για να αεριστει.Γέλασα με αυτό.Επειτα αφηνει τα απλυτά του πάνω στο πλυντήριο αντι να τα βάζει κατευθειαν στον κάδο για τα απλύτα,αφήνει και τα ρουχα που δεν ειναι για πλυσιμο πανω στις καρεκλες και τους καναπεδες στο σαλονι αντι να τα παει στην κρεβατοκάμαρα.Επίσης είπε σημερα σημερα θα παω μια βολτιτσα γυρω απο το τετραγωνο,του λεω μπορεις να κατεβασεις τα σκουπιδια,α οχι μου λεει ο καδος της ανακυκλωσης ειναι μακρια,η βολτα ομως πηρε μιση ωρα.Αν ηταν χελώνα πιο γρηγορα θα εκανε απο μιση ωρα γυρω απο το τετραγωνο:D

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα σκοτωνόμαστε από το πρωί:lol:.Από Δευτέρα θα έχουμε μάστορα στο σπίτι για να βάψει και έπρεπε να μαζέψουμε κάποια πράγματα.Ξεκινάει χαλαρά χαλαρά κατά τις 11:30 να μαζεύει...κατά τις 12 κάνει διάλειμμα και ανοίγει τον υπολογιστή γιατί κουράστηκε και ήθελε να πάρει μια ανάσα.Όταν του είπα ότι έχουμε τόσα να κάνουμε και ότι πρέπει να μαζέψουμε και άλλα πράγματα πάει νευριασμένος παίρνει μια κούτα και αρχίζει να βάζει κορνίζες ,κεριά ,και γλαστράκια όλα μαζί χύμα μέσα στις κούτες.Φρίκαρα μιλάμε:mad:...Και μετά σου λέει "γιατί γκρινιάζεις".Βοήθησα στο μάζεμα ,έφτιαξα πρωινό ,πήγα στην λαϊκή ,γύρισα κάθισα να κοιμίσω το μωρό ,να μαγειρέψω και εκείνος το μεσημέρι ήταν κουρασμένος και ήθελε να κοιμηθεί:rolleyes:.Άστε που με ρώτησε πως αντέχω όλη μέρα με το παιδί:shock:...Τι του λες;Τον ξεχ......εις:mad:;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω δοκιμάσει τα πάντα, 15 χρόνια είμαστε μαζί, είχαμε χρόνο δοκιμών :rolleyes::rolleyes:

 

Στην αρχή με το πολύ γλυκό, αποτέλεσμα 0. Μετά γλυψειματικά, τίποτα πάλι. Μετά τσαντισμένα, εξίσου τα ίδια. Με φωνές, .............. Με απειλή διαζυγίου, αποτέλεσμα απορημένη έκφραση 'τι σκέφτηκες τώρα ? γιατί το λες αυτό ?'. Ειδικά αυτό το γιατί το λες αυτό, με λιώνει......

 

Δεν είμαι ψυχωτική με το σπίτι, αλλά η αναισθησία του συζυγάτου μου είναι παροιμιώδης. Μάλλον τους την καλλιεργούν στον στρατό, δεν εξηγείται αλλιώς. Και εντάξει, κάποιες δουλειές έχουν δεδομένο χρόνο, π.χ. τα σκουπίδια .............

 

Τώρα ειδικά που έχει λείψει 3 χρόνια, κλάφτε τα. Θα γυρίσει τον Σεπτέμβριο και προβλέπω τρελά ματσάκια ........ ΟΚ ο άνθρωπος ζούσε μόνος του 3 χρόνια και είχε τους ρυθμούς του ...... Καθαριότητα 1 φορά τον μήνα και όχι σε όλο το σπίτι, επιλεκτικά :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ !!!!!!!!!!!

 

Βόγκα και εσύ μαζί μου, μπας και με λυπηθεί η θεά Εστία (προστάτιδα του σπιτιού), γιατί με τους ορθόδοξους αποτέλεσμα δεν έχω δεί, τόσα χρόνια :lol::lol:

 

Δεν μπορώ να πω, αν του πω να κάνει κάτι, κάποια στιγμή θα το κάνει. Αλλά πρέπει να δώσω τόσο σαφείς οδηγίες, που με κάνει ρετάλι. Π.χ. ανοίγω το ντουλάπι, παίρνω το ξεσκονόπανο κλπ.

 

Το μαγείρεμα δε, έχει τρελή πλάκα. 'Θα φτιάξεις κάτι για φαγητό ?' εγώ. 'Μια μακαρονάδα' εκείνος. Δεν αντέχω άλλη μακαρονάδα ... και αγαπώ πολύ τα μακαρόνια. Αλλά αυτή η μακαρονάδα με τον τόνο ...... κοπάδια έχω φάει .......... και την έτρωγα και στην Αγγλία πολύ αυτή, ούσα φοιτήτρια ........ την τρώω και νομίζω ότι θα κοιτάξω έξω και θα είμαι στο Λάνκαστερ, συννεφιά ή βροχή και κάποιος θα ανοίξει την πόρτα και θα μπεί στην κουζίνα του διαμερίσματος της εστίας ......... τα μυαλά στα κάγκελα.....

 

Στο σόι του δε, παινεύται ότι φτιάχνει μέχρι μουσακά :lol::lol::lol::lol: Και μου λένε, άντε τυχερή, τι άλλο θες .......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βόγκα και εσύ μαζί μου, μπας και με λυπηθεί η θεά Εστία (προστάτιδα του σπιτιού), γιατί με τους ορθόδοξους αποτέλεσμα δεν έχω δεί, τόσα χρόνια :lol::lol:

 

Δεν μπορώ να πω, αν του πω να κάνει κάτι, κάποια στιγμή θα το κάνει. Αλλά πρέπει να δώσω τόσο σαφείς οδηγίες, που με κάνει ρετάλι. Π.χ. ανοίγω το ντουλάπι, παίρνω το ξεσκονόπανο κλπ.

 

Το μαγείρεμα δε, έχει τρελή πλάκα. 'Θα φτιάξεις κάτι για φαγητό ?' εγώ. 'Μια μακαρονάδα' εκείνος. Δεν αντέχω άλλη μακαρονάδα ... και αγαπώ πολύ τα μακαρόνια. Αλλά αυτή η μακαρονάδα με τον τόνο ...... κοπάδια έχω φάει .......... και την έτρωγα και στην Αγγλία πολύ αυτή, ούσα φοιτήτρια ........ την τρώω και νομίζω ότι θα κοιτάξω έξω και θα είμαι στο Λάνκαστερ, συννεφιά ή βροχή και κάποιος θα ανοίξει την πόρτα και θα μπεί στην κουζίνα του διαμερίσματος της εστίας ......... τα μυαλά στα κάγκελα.....

 

Στο σόι του δε, παινεύται ότι φτιάχνει μέχρι μουσακά :lol::lol::lol::lol: Και μου λένε, άντε τυχερή, τι άλλο θες .......

 

Ε δεν απαντάς και εσύ;"Να φάω αυτόν τον αναθεματισμένο μουσακά:mad:":lol::lol::lol::lol:Πίκρα...Εσένα τουλάχιστον φτιάχνει και μια μακαρονάδα:rolleyes:.Ο δικός μου ένα τσάι του ζήτησα μια φορά που ήμουν άρρωστη με υψηλό πυρετό και έβαλε στο μπρίκι όλο το τσάι από το βάζο:shock:...

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν απαντάς και εσύ;"Να φάω αυτόν τον αναθεματισμένο μουσακά:mad:":lol::lol::lol::lol:Πίκρα...Εσένα τουλάχιστον φτιάχνει και μια μακαρονάδα:rolleyes:.Ο δικός μου ένα τσάι του ζήτησα μια φορά που ήμουν άρρωστη με υψηλό πυρετό και έβαλε στο μπρίκι όλο το τσάι από το βάζο:shock:...

Ναι καλά, δεν το έχω πεί .... και τι έγινε ....... όσο τον έφαγες εσύ, άλλο τόσο τον έφαγα και εγώ ..... δεν μου χαλάει χατίρι όμως.......... αααααα, όλα και όλα ......... λέει 'ναι αγάπη μου' και δεν το κάνει ποτέ......

 

Ψιτ, αν θες μακαρονάδα με σάλτσα τόνο, είσαι ευσπρόδεκτη !!!!!!!! Είναι η σπεσιαλιτέ μας!!!!!!!

 

Και εσύ τσάι ζήτησες ? Πφφφφφφφφφ Δεν κάνουν ντιλίβερι τσάι ε ? Κρίμα :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Ε ρε, μουρμούρα που θέλουν οι μανούλες τους, που τους κακόμαθαν. Προσοχή οι αγορομάνες ε ? Μην μας μουρμουράνε οι νύφες αργότερα:wink:;-)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά, δεν το έχω πεί .... και τι έγινε ....... όσο τον έφαγες εσύ, άλλο τόσο τον έφαγα και εγώ ..... δεν μου χαλάει χατίρι όμως.......... αααααα, όλα και όλα ......... λέει 'ναι αγάπη μου' και δεν το κάνει ποτέ......

 

Ψιτ, αν θες μακαρονάδα με σάλτσα τόνο, είσαι ευσπρόδεκτη !!!!!!!! Είναι η σπεσιαλιτέ μας!!!!!!!

 

Και εσύ τσάι ζήτησες ? Πφφφφφφφφφ Δεν κάνουν ντιλίβερι τσάι ε ? Κρίμα :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Ε ρε, μουρμούρα που θέλουν οι μανούλες τους, που τους κακόμαθαν. Προσοχή οι αγορομάνες ε ? Μην μας μουρμουράνε οι νύφες αργότερα:wink:;-)

 

:lol::lol::lol:Ορίστε ρε ο άνθρωπός δεν σου χαλάει χατίρι:lol::lol::lol:.Ο δικός μου με ρώτησε μόλις τώρα αν θέλω καφέ και του είπα "ναι".Να σου πω τι μου είπε:lol:;"Βρε αντί να πεις ,όχι αφέντη μου ,άντρα μου ,κορώνα του σπιτιού μου ,εγώ θα σου φτιάξω καφέ ,θα σε περιποιηθώ..."Του λέω κι εγώ "σιγά μη σου πω όλα αυτά ,φτιάξε κάνα καφέ παιδί μου."Απάντηση "Αχ έπρεπε να είσαι στο Ιράκ ,τότε θα με εκτιμούσες:shock:".Τι του λες;

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:Ορίστε ρε ο άνθρωπός δεν σου χαλάει χατίρι:lol::lol::lol:.Ο δικός μου με ρώτησε μόλις τώρα αν θέλω καφέ και του είπα "ναι".Να σου πω τι μου είπε:lol:;"Βρε αντί να πεις ,όχι αφέντη μου ,άντρα μου ,κορώνα του σπιτιού μου ,εγώ θα σου φτιάξω καφέ ,θα σε περιποιηθώ..."Του λέω κι εγώ "σιγά μη σου πω όλα αυτά ,φτιάξε κάνα καφέ παιδί μου."Απάντηση "Αχ έπρεπε να είσαι στο Ιράκ ,τότε θα με εκτιμούσες:shock:".Τι του λες;

Nαι, παράπονο δεν έχω !!!!!!!!!!! Στο διπλωματικό σώμα θα διέπρεπε η αγάπη μου !!!!!!!!!

 

Όσο για τον καφέ, πέστου 'Που να δεις στην Σουηδία, πως θα με εκτιμούσες εσύ !!!!!!!!!! Ή σε κάτι νησιά στην Πολυνησία που έχουν μητριαρχικό σύστημα !!!!!!!!'.8-)8-)8-):cool:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Nαι, παράπονο δεν έχω !!!!!!!!!!! Στο διπλωματικό σώμα θα διέπρεπε η αγάπη μου !!!!!!!!!

 

Όσο για τον καφέ, πέστου 'Που να δεις στην Σουηδία, πως θα με εκτιμούσες εσύ !!!!!!!!!! Ή σε κάτι νησιά στην Πολυνησία που έχουν μητριαρχικό σύστημα !!!!!!!!'.8-)8-)8-):cool:

 

:lol::lol::lol::lol:Δεν το σκέφτηκα ρε συ:lol::lol::lol:...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:Δεν το σκέφτηκα ρε συ:lol::lol::lol:...

Kοίτα, όχι ότι φέρνει κανένα αποτέλεσμα, αλλά θα του κόψεις λίγο τον αέρα εκείνη την ώρα :wink::wink: Είναι το DNA τους παιδί μου, δεν αλλάζουν λέει. Φταίμε και εμείς, περισσότερο σαν μαμάδες (άμα τον έχει μάθει η μαμά του, μόνο αν είσαι πολύ θρασεία γίνεται δουλειά), σιγά μην σοβαρευτούν μετά. Η απλώστρα περιμένει από εχθές το μεσημέρι στο μπαλκόνι, να της φτιάξει την μια βάση ............ Προβλέπω μετά τις διακοπές .............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο δικος μου μπαινει και με διαβαζει κρυφα δε γινεται....απο τοτε που ανοιξα το θεμα, αλλος ανθρωπος.....ξυπναει πρωτος, κανει γαλατα, ξεσκατωνει τα παιδια, παει φερνει τυροπιτοειδη για ολους, τρωμε, μαζευει το τραπεζι, πλενει τα πιατα, παιζει με τα παιδια ωρες ολοκληρες, το μεσημερι βοηθαει και στο στρωσιμο και στο μαζεμα και στο πλυσιμο, βαζει τα παιδια για υπνο, το απογευμα παλι παιζει ωρες ολοκληρες με τα παιδια, παλι ταιζει και φροντιζει, το βραδυ κανει γαλατα και τα βαζει για υπνο..... τωρα εχει αδεια και θα ειμαστε 2 βδομαδουλες μαζι.....τι να πω .....φτου φτου φτου!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω λίγες τύψεις τις έχω τώρα που σας ξαναδιαβάζω...και ξανατονίζω δεν ξέρω αν φταίει που είμαστε στην αρχη αλλά τα σκουπίδια με το που βγάζω τη σακούλα απο τον κάδο τα πάει,σκουπίζει τις στάχτες στα τασάκια,σφουγγαρίζει αν πέφτουν νερά στο μπαλκόνι...το μόνο πρόβλημα που έχω (όχι που δε θά 'χα!) είναι αυτό το σ/μ........αχ...ααααχχχχ........ααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχ....................

εκεί λοιπόν γίνεται ο πανικός του πανικού τον πανικό ω!πανικέ!!!!!!!!

"τί το θες αυτό;"

"το χρειάζομαι"

"πού το χρειάζεσαι;"

"τί σε νοιάζει;για να το παίρνω το χρειάζομαι"

"είναι απαραίτητο;"

"ναι ρε Νίκο είναι"

"δεν έχω πολλά λεφτά πάνω μου,μην παίρνεις πολλά"

"πόσα λεφτά έχεις;"

"120 ευρώ"

"ίίίίίίίίίί ρεζίλι θα γίνουμε"

κι έχει βάλει στο καρότσι πατατάκια,γαριδάκια,φυστίκια,σπόρια,λιόσπορο,κοκα-κόλα,μπύρες..εκεί δεν ξέρω πως να τον στρώσω αλλά δέχομαι συμβουλές!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...