Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ???


LA LATINA

Recommended Posts

Ποσες εχετε ακουσει αυτη την υπεροχη ατακα?? Μηπως ειμαι μονο εγω? Το σπιτι εχει υποχρεωσεις.....ποσες μερες/βδομαδες κανει κατι να φτιαχτει αν δεν το κανουμε μονες μας?

Ποσες βδομαδες μπορει να μεινουν τα χαλια στο χωλ αντι να πανε στην αποθηκη? Ποσες βδομαδες, μηνες, μπορουν να μεινουν τα επιπλα στο μπαλκονι καταχειμωνο?? Οι λεγομενες αντρικες δουλειες....τι κανετε οταν ακουτε αυτο το ΤΩΡΑ??? και ξερετε οτι η επομενη κινηση θα ειναι ...τα Χριστουγεννα??

Δε νομιζω να ειμαι η μονη....σας εχω δει να τριγυρνατε εδω στα παρεντς....και να αναρωτιεστε.....γιατι τα σκουπιδια πρεπει να βγαινουν 2 φορες τη βδομαδα κατακαλοκαιρο??? Γιατι οτι πιασουν στο χερι τους ποτε δεν παει στη θεση του??? ΟΕΟ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον σε αντιθεση με την πλειοψηφια θεωρω που θα ακουστει παρακατω, ο συζυγος μου ειναι του εδω και τωρα! πιο πολυ να μην σου πω οτι εγω μπορει να αφησω κατι για αργοτερα...σε αυτον αν αναθεσω κατι θα γινει αμεσα! αυτο φυσικα αφορα ΜΟΝΟ τις δουλειες του σπιτιου και οχι τα υπολοιπα δυστυχως...τα υπολοιπα ειναι με το πασο μας!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα ο Νίκος παρ'ολο που δε το περίμενα εδω και τώρα είναι...το μόνο που έχει καθυστερήσει έιναι να πάμε για κουρτινόξυλα κι αυτό γιατί συνήθως γυρίζει κομμάτια...ελπίζω να μην αλλάξει!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποσες εχετε ακουσει αυτη την υπεροχη ατακα?? Μηπως ειμαι μονο εγω? Το σπιτι εχει υποχρεωσεις.....ποσες μερες/βδομαδες κανει κατι να φτιαχτει αν δεν το κανουμε μονες μας?

Ποσες βδομαδες μπορει να μεινουν τα χαλια στο χωλ αντι να πανε στην αποθηκη? Ποσες βδομαδες, μηνες, μπορουν να μεινουν τα επιπλα στο μπαλκονι καταχειμωνο?? Οι λεγομενες αντρικες δουλειες....τι κανετε οταν ακουτε αυτο το ΤΩΡΑ??? και ξερετε οτι η επομενη κινηση θα ειναι ...τα Χριστουγεννα??

Δε νομιζω να ειμαι η μονη....σας εχω δει να τριγυρνατε εδω στα παρεντς....και να αναρωτιεστε.....γιατι τα σκουπιδια πρεπει να βγαινουν 2 φορες τη βδομαδα κατακαλοκαιρο??? Γιατι οτι πιασουν στο χερι τους ποτε δεν παει στη θεση του??? ΟΕΟ????

 

Μεγαλο θεμα ανοιγεις...εχω καταληξει στο οτι οι αντρες δεν αλλαζουν..απλως δεν βλεπουν τις δουλειες! Δεν ειναι απαραιτητο να γινουν τωρα. Και οι λιγοι που ειναι συνεπεις, αυτοι ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα...

Υπαρχουν βεβαια και οι πολυ μανιακοι της ταχτοποιησης που ωρυονται οταν οι ασπρες καλτσες ειναι μαζι με τις μαυρες...!! Θα προτιμησω την πρωτη κατηγορία του αδιαφορου. Τι κανω οταν ακουω αυτο το "ΤΩΡΑ"; ε, γκρινιαζω. Μισω να γκρινιαζω αλλα δεν προλαβαινω να τα κανω ολα, απλα δεν προλαβαινω, πρεπει να μη κοιμαμαι καθολου.

Υποψιαζομαι οτι τη ζημια την κανουν οι πεθερες που δεν δουλευαν. Προς θεου, δεν το κατηγορω αυτο, μακαρι μακαρι να μη δουλευα και να ημουν με τα παιδακια μου ολη μερα, αλλα τα παντα μεσα στο σπιτι η μαμα και οι αντρες ξαπλα;! Ουτε το πιατο στο νεροχυτη; Ετσι εμαθαν, ετσι συνεχιζουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ρεκορ μας είναι 6 μήνες για να κρεμάσει τα φωτιστικά στο μπαλκόνι και τελικα τα έβαλε την ημέρα της γιορτής του (3 ώρες πριν έρθουν οι καλεσμένοι και αφου είχε έρθει γυναίκα να καθαρίσει το σπίτι).

 

Εσείς οι δυο από πάνω μην πολυδιαφημίζετε τους άντρες σας γιατί το είδος αυτό του " εδώ και τώρα" είναι σπάνιο και υπάρχει ζήτηση ακόμα και από τις παντρεμένες:wink:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

εμας το ρεκορ μας ειναι τα επιπλα του μπαλκονιου

τα μαζεψαμε τον επομενο μαρτιο και το εκανε ο πεθερος μου!

επισης το αυτοκινητο μου εμεινε απο μπαταρια τον νοεμβριο και το φτιαξαμε πριν μια βδομαδα για να περασουμε κτεο

οεο

οεο

οεο

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θεμα ανοιγεις...εχω καταληξει στο οτι οι αντρες δεν αλλαζουν..απλως δεν βλεπουν τις δουλειες! Δεν ειναι απαραιτητο να γινουν τωρα. Και οι λιγοι που ειναι συνεπεις, αυτοι ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα...

Υπαρχουν βεβαια και οι πολυ μανιακοι της ταχτοποιησης που ωρυονται οταν οι ασπρες καλτσες ειναι μαζι με τις μαυρες...!! Θα προτιμησω την πρωτη κατηγορία του αδιαφορου. Τι κανω οταν ακουω αυτο το "ΤΩΡΑ"; ε, γκρινιαζω. Μισω να γκρινιαζω αλλα δεν προλαβαινω να τα κανω ολα, απλα δεν προλαβαινω, πρεπει να μη κοιμαμαι καθολου.

Υποψιαζομαι οτι τη ζημια την κανουν οι πεθερες που δεν δουλευαν. Προς θεου, δεν το κατηγορω αυτο, μακαρι μακαρι να μη δουλευα και να ημουν με τα παιδακια μου ολη μερα, αλλα τα παντα μεσα στο σπιτι η μαμα και οι αντρες ξαπλα;! Ουτε το πιατο στο νεροχυτη; Ετσι εμαθαν, ετσι συνεχιζουν...

 

αχ όντως πονεμένη ιστορία αυτο το τώρα... αλλά κι εγώ τον προτιμώ έτσι απ το να ήταν κανα φρικιό με την καθαριότητα...

 

αλήθεια κανένα μοντέλο στο ενδιάμεσο δεν υπάρχεί???

 

πάντως για να πω την αλήθεια-γιατί υπάρχει και ταβάνι απο πάνω μου- εμένα κάνει τόσες άλλες δουλειές στο σπίτι που αισθάνομαι άσχημα που του φωνάζω και για τα χαλιά...

 

αλλά είναι στο dna μου η γκρίνια,τί να κάνω????

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο άντρας μου στην αρχή ήταν το νορμάλ για μένα..δηλαδή τώρα πρέπει τώρα θα το κάνω..πλέον όμως δεν είναι έτσι...όταν θέλω να κάνει κάτι λέει ''όχι τώρα...σε λίγο'' και αυτό το σε λίγο μπορεί να διαρκέσει και μήνες ολόκληρους...για αυτό και εγώ για να μην εκνευρίζομαι κάνω μόνη μου ότι μπορώ να κάνω...

εμένα βέβαια έχει και το άλλο... αν του ζητήσω να κάνει κάτι το πιο πιθανό είναι να μην το κάνει καθόλου..επειδή το ζήτησα..και πιέζεται λέει όταν του λέω να κάνει κάτι...άκου να δεις!

οπότε στέλλα μακάρι και εμένα ο άντρας μου να με ρωτούσε αυτό το ΤΩΡΑ?????? για να μπορώ να απαντήσω..

αλλά δεν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επειδη δεν εχω πολυ υπομονη τις περισσοτερες δουλειες τις κανω μονη μου. και ψιλομαστορεματα δηλαδη

 

τα υπολοιπα που πρεπει να τα κανει ο αντρας μου αρχιζω το κλασσικο στυλ "εισαι ο καλυτερος και μονο εσυ μπορεις να το φτιαξεις, αχρηστες γυναικες κλπ" κοινως τον πιανω στον προλογο και τα κανει μονος του αφου εχει κολακευτει που τον εχω παρομοιασει με τον μπομπ τον μαστορα :lol::lol::lol:

 

αλλα εννοειται οτι δεν θα τον περιμενω να γυρισει απο την δουλεια για να καρφωσει ενα καρφι. ολα θελουν την καταλληλη ωρα ;)

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ρεκορ μας είναι 6 μήνες για να κρεμάσει τα φωτιστικά στο μπαλκόνι και τελικα τα έβαλε την ημέρα της γιορτής του (3 ώρες πριν έρθουν οι καλεσμένοι και αφου είχε έρθει γυναίκα να καθαρίσει το σπίτι).

 

Εσείς οι δυο από πάνω μην πολυδιαφημίζετε τους άντρες σας γιατί το είδος αυτό του " εδώ και τώρα" είναι σπάνιο και υπάρχει ζήτηση ακόμα και από τις παντρεμένες:wink:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:Καλέ μην τις τρομάζεις τις κοπέλες:lol::lol::lol:...Λοιπόν εχθές το βράδυ :"Αντώνη κατέβασε σε παρακαλώ τα σκουπίδια γιατί βρομίσαμε:mad:." "Καλά θα τα πετάξω σε λίγο." Πριν ξαπλώσουμε :"Αντώνη τα σκουπίδια ,μην τα πετάξω πάλι εγώ:mad:." "Τώρα;Έχω φάει δεν μπορώ.Θα τα πάρω το πρωί ,αν δεν τα πάρω για ένα χρόνο θα τα πηγαίνω όταν μου λες εσύ." Τα σκουπίδια είναι ακόμα έξω;).

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επειδη δεν εχω πολυ υπομονη τις περισσοτερες δουλειες τις κανω μονη μου. και ψιλομαστορεματα δηλαδη

 

τα υπολοιπα που πρεπει να τα κανει ο αντρας μου αρχιζω το κλασσικο στυλ "εισαι ο καλυτερος και μονο εσυ μπορεις να το φτιαξεις, αχρηστες γυναικες κλπ" κοινως τον πιανω στον προλογο και τα κανει μονος του αφου εχει κολακευτει που τον εχω παρομοιασει με τον μπομπ τον μαστορα :lol::lol::lol:

 

αλλα εννοειται οτι δεν θα τον περιμενω να γυρισει απο την δουλεια για να καρφωσει ενα καρφι. ολα θελουν την καταλληλη ωρα ;)

 

"Μπομπ ο μάστορας όλο μαστορεύει Μπομπ ο μάστορας παντού τα καταφέρνει":lol:(Σορυ με έχει πιάσει βλακεία από την ζέστη και την αυπνία:rolleyes:).Μπράβο μάλλον έχεις βρει το κόλπο;)!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επειδη δεν εχω πολυ υπομονη τις περισσοτερες δουλειες τις κανω μονη μου. και ψιλομαστορεματα δηλαδη

 

τα υπολοιπα που πρεπει να τα κανει ο αντρας μου αρχιζω το κλασσικο στυλ "εισαι ο καλυτερος και μονο εσυ μπορεις να το φτιαξεις, αχρηστες γυναικες κλπ" κοινως τον πιανω στον προλογο και τα κανει μονος του αφου εχει κολακευτει που τον εχω παρομοιασει με τον μπομπ τον μαστορα :lol::lol::lol:

 

αλλα εννοειται οτι δεν θα τον περιμενω να γυρισει απο την δουλεια για να καρφωσει ενα καρφι. ολα θελουν την καταλληλη ωρα ;)

 

 

ρε κορίτσια να μην μπορώ με τίποτα να το κάνω αυτό...

 

το ζητάω μία, το ζητάω δύο, τρεις, χίλιες δεκατρείς.... ε μου γυρίζει το μάτι και μένα άνθρωπος είμαι..και βγάινει και απο πάνω που δεν το ζήτησα ευγενικά:confused::confused::confused:...

 

μάλλον πρέπει να το δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

ειναι κλασσικο κολπο αυτο. και πιανει σχεδον παντα. να τον κανεις να νιωσει οτι εχεις την αναγκη του και οτι δεν μπορεις να τα κανεις ολα μονη σου. οι περισσοτεροι γινονται χαλι να τους πατησεις.....;)

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑ χα εμείς απλά θα σου πω ότι έχουμε ενα φωτιστικό για το δωμάτιο της μικρής ένα χρόνο και δεν το έχουμε τοποθετήσει !Επίσης ένα καλώδιο που κρέμεται απο το air condition εδώ και 2 χρόνια .........

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε την ατακα "προσπαθησα αλλα τιποτα δεν μπορεσα να κανω.... για δες το κι εσυ λιγο. μαλλον κατι δεν εκανα καλα εγω..." :cool:

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

εμεις την ευγενεια την ειχαμε παντα

"αχ μωρο μου μηπως μπορεις να πεταξεις τα σκουπιδια?"

τωρα μολις πω το "αχ μωρο μου" ακουω το θεικο

"τωρα, ελα, χωσε με, κανε το ενα, κανε το αλλο, ελα, πες, πες!"

 

και ειναι καποια πραγματα ρε παιδια που ντρεπομαι

ηρθαν σημερα να μου βαλουν φυσικο αεριο

χτες ευτυχως μαζεψε τα αντικειμενα που ενοχλουσαν τους μαστορες

ερχεται ο πεθερος μου να επιβλεπει

 

"που ειναι η ομπρελλα που σας αγορασα για το μπαλκονι? γιατι ειναι μονο η βαση εξω?"

τι να του πεις, εχει ενα μηνα που την εφερε....

ποτε θα τη βαλουμε, το χειμωνα??? την αραδιασε στη σοφιτα και τελος!

Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλη γκαμα. την χρησιμοποιω κυριως σε δημοσιες υπηρεσιες τραπεζες κλπ για να γλιτωνω την ουρα :lol::lol::lol::lol:

 

οσο για τον αντρα μου ας τον "φτιαξω" λιγο μωρε.... μονο γκρινια να ακουει; ;)

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

 

Μπράβο βρε κορίτσια πολύ γέλασα!!!!!

 

Για να πω την αλήθεια και εγώ συντάσσομαι με τους χαλαρούς παρά με τους ψυχαναγκαστικούς...όμως επειδή δεν γίνεται όλα να περνουν απο τα χέρια της μαμας , συντρόφου, συζύγου κλπ εγώ με τους γιούς μου που απαντούν όταν ζητώ βοήθεια ναι μαμά θα το κάνω σε...λιγάκι!!!!! κάνω άλλο κόλπο ξεκινάω να κάνω την δουλεια και όλο κάτι συμβαίνει... σκιζεται η σακκούλα με τα σκουπίδια, πιάνεται το καλώδιο της ηλεκτρικής, τρέμει η σκάλα που είμαι ανεβασμένη,παθαίνω ξαφνικό λουμπάγκο χι χι χι και όλο είμαι παιδιαα βοήθειαααααα και αγανακτισμένοι πια γιατι δεν τα "καταφέρνω" λένε "αστα ρε μαμά μπελάδες δημιουργείς θα το κάνουμε εμείς"!!!!χαχαχαχαχα Θα μου πείτε πιάνει το κόλπο πάντα???? Όχι φυσικά αλλά όταν το παρατραβάνε παίρνουν οι φίλοι τους τηλεφωνο και φωνάζω εγώ όλο "καλωσύνη" "Πείτε στα παιδιά να έρθουν σπίτι να σας φτιάξω πιτσααααα" ε τι νομίζετε δεν θα τρέξουν να μαζέψουν? χαχαχαχαχαχα καλο????

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θεματάκι.:P

 

Εμένα ο δικός μου είναι όπως η πλειοψηφία του "θα το κάνω..." και το κάνω εγώ στο τέλος με σπασμένα νεύρα.

 

Πέρσι που ήρθαμε στο καινούργιο σπίτι, έπρεπε να σκάψουμε τον κήπο να πεταχτεί το χώμα και να μπει νέο. Μετά απο 2 μηνών μουρμούρα να σκάψει, ξεκίνησα να σκάβω μόνη μου, και ήρθε απο τη δουλειά και με είδε και η πρώτη του κουβέντα ήταν "καλά τι σε έπιασε, τώρα πρέπει να γίνει??" Αναγκάστηκε και βοήθησε, και επειδή δεν ήταν δουλειά μίας ημέρας αλλά 2 εβδομάδων, η όλη δουλειά μου κόστισε 200 ? γιατί ο Ρουμάνος που έμενε δίπλα προσφέρθηκε να βοηθήσει έναντι αμοιβής, και ο δικός μου δέχτηκε μετά χαράς μιας και έσκαβε ο γείτονας κι ο δικός μου κοιτούσε την πιο πολύ ώρα. :evil:

Και άλλα πολλά ωραία περιστατικά.

 

Υ.Γ. Αυτό με τα σκουπίδια το έχουν όλοι τους έτσι....????

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...