Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας αρεσει να σας φλερταρουν


thampelina

Recommended Posts

?σας αρεσει και δεν μιλαω να σας φλερταρει ο ανδρας σας..

πως αντιδρατε...???

μου εχει τυχει...αγαπω τον ανδρουλη μου ενοειτε..

εχω εναν γνωστο,και εδω και καποιες μερεσ με φλερταρει πολυ εντονα..

οχι απο κοντα,η οταν μηλαμε στο.φβ.η το τηλ.

 

δεν σας κρυβω,οτι μ αρεσει(ειναι καιωραιο παιδι.)...να μου λεει καποιος οτι ειμαι ακομααν και παντρεμενει με 2 παιδιΑ..ωραια γυναικα!!

ε ναι θελω να τα ακουω...

σε καμια περιπτωσει δεν θελω να κανω κατι..αλλα να ειναι ωραιω να στο λεει καποιος...

σας εχει τυχει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω... πως όποιος πει πως δεν του αρέσει το φλερτ, ψεύδεται...

 

Όμως, το θέμα είναι... αν και πόσο το αποδέχεσαι όταν είσαι συνειδητά σε μια σχέση, πόσο μάλλον σε μια οικογένεια...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά και μου αρέσει και κάποιες φορές το επιδιώκω,μέχρι ενός σημείου βέβαια! Μη φτάσουμε στο άλλο άκρο...!!Νιώθω πολύ όμορφα και με κάνει να θέλω να γίνω ακόμη καλύτερη και πιο όμορφη..και στην τελική; Κερδισμένος βγαίνει ο άντρας μου!!:))

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουσω καποιο χαριτωμενο σχολιο στο δρομο σιγουρα θα χαμογελασω...όπως και να ΄χει σ΄ανεβαζει.Αν ομως καποιος με φλερταρει γνωριζοντας οτι ειμαι παντρεμενη,θεωρω οτι με προσβαλει ασχημα.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσωπικά και μου αρέσει και κάποιες φορές το επιδιώκω,μέχρι ενός σημείου βέβαια! Μη φτάσουμε στο άλλο άκρο...!!Νιώθω πολύ όμορφα και με κάνει να θέλω να γίνω ακόμη καλύτερη και πιο όμορφη..και στην τελική; Κερδισμένος βγαίνει ο άντρας μου!!:))

 

Συμφωνω και επαυξανω.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι ωραιο να νιωθεις αρεστος αλλα προσωπικα οταν ειμαι με το μωρο και ακουω σχολια του τυπου "μιλφακι" κ.λπ νιωθω λιγο ασχημα. πιο πολυ με πειραζε βεβαια οταν ημουν εγκυος που μεχρι και 6μηνων δεν φαινοταν η κοιλια... μαλλον ειναι και θεμα τροπου...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς ανθρώπινο να αρέσει σε οποιονδήποτε άνθρωπο να νιώθει επιθυμητός, δεν έχει σχέση με την οικογένεια παρά μόνο με την ανθρώπινη ψυχολογία. Δεν το θεωρώ καθόλου κακό, ίσα ίσα θεωρώ ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουσω καποιο χαριτωμενο σχολιο στο δρομο σιγουρα θα χαμογελασω...όπως και να ΄χει σ΄ανεβαζει.Αν ομως καποιος με φλερταρει γνωριζοντας οτι ειμαι παντρεμενη,θεωρω οτι με προσβαλει ασχημα.

Συμφωνω και εγω μαζι σου . Εχει τυχει να μου την πεσει ενας ανοητος μπροστα στην οικογενεια μου και τα ειχα παρει ασχημα , με κοιτουσε το ζωον επιμονως , οποτε αλλαζουμε θεση με τον αντρα μου και τον κοιτουσε εκεινος μετα μεχρι που αλλος πηρε το μυνημα και σηκωθηκε και εφυγε . Κατι τετοια με αιδιαζουνε

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουσω καποιο χαριτωμενο σχολιο στο δρομο σιγουρα θα χαμογελασω...όπως και να ΄χει σ΄ανεβαζει.Αν ομως καποιος με φλερταρει γνωριζοντας οτι ειμαι παντρεμενη,θεωρω οτι με προσβαλει ασχημα.

 

Ακριβώς το ίδιο… θα ένιωθα κάπως άσχημα αν με φλέρταρε κάποιος γνωστός ο οποίος θα γνώριζε και τον σύζυγο μου!!! Το να με φλερτάρει ένας γνωστός, κατά την γνώμη μου, δεν σέβεται ούτε εμένα ούτε τον σύζυγο μου. Αν ακούσω μία χαριτωμένη ατάκα στο δρόμο (όπως είπε και η tzo) θα μου ανεβάσει την διάθεση και την αυτοπεποίθηση, αλλά μέχρι εκεί!!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν προσβάλλομαι καθόλου. Απλά βαριέμαι και αισθάνομαι περίεργα για το πως θα χειριστώ τη κατάσταση (αν και φοβερά ετοιμόλογη σε κάτι τέτοια κομπλάρω).

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο… θα ένιωθα κάπως άσχημα αν με φλέρταρε κάποιος γνωστός ο οποίος θα γνώριζε και τον σύζυγο μου!!! Το να με φλερτάρει ένας γνωστός, κατά την γνώμη μου, δεν σέβεται ούτε εμένα ούτε τον σύζυγο μου.

 

Άσε συνέβη στη κολλητή μου η οποία είναι 40+ έχει κάνει δίδυμα και είναι καρακουκλάρα.

 

Εϊχε στεναχωρηθεί πολύ και μου είπε "καλά, μήπως στο μέτωπο μου γράφει πουτανα;"

 

Εγώ το μόνο που είχα να της πω ήταν πόσο τον λυπόμουν και τι απωθημένο θα είχε. Ειλικρινά τη καταλάβαινα αλλά δεν ήξερα πως να τη παρηγορήσω...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και άμα έχεις περάσει και τα δεύτερα -άντα ,εκεί να δεις πόσο σου αρέσει..

Άρκεί να μην παίρνει άσχημη τροπή το όλο θέμα..

 

Μία μέρα περπατούσα στο δρόμο με τον μεγάλο μου γιο ,θα ήτανε τότε 9-10 και κάποιος πέρασε και έκανε ένα σχόλιο και άρχισε ο γιός μου <μαμά ,γιατί σου είπε έτσι αυτός?Τον γνώριζες?> και άλλα τέτοια.Εξήγησα ότι καμιά φορά το κάνουνε οι άντρες αυτό και ότι δεν είναι κακό ,όσο δεν σε θίγει ο τρόπος ή τα λόγια..

Το βράδυ ο πιτσιρικάς χαρτί και καλαμάρι στον πατέρα του.<ΜΠαμπά ,ένας είπε σήμερα στη μαμά έτσι και έτσι..>.Ευτυχώς ο άντρας μου άνετος του απαντάει <εμ, παιδάκι μου ,έτσι είναι όταν έχεις όμορφη γυναίκα...>.

 

Το πιο αστείο πάντως πείραγμα ήτανε μία φορά που πήγαινα το σκυλί μας βόλτα και σταματάει ένας με το αυτοκίνητο ,κατεβάζει το τζάμι και μου λέει <να φορούσα εγώ το κολάρο.........>¨Εμεινα κοκαλο και μετά ξεράθηκα στα γέλια ,εκείνος ο καημένος έφυγε κατακκόκινος...

Link to comment
Share on other sites

?σας αρεσει και δεν μιλαω να σας φλερταρει ο ανδρας σας..

πως αντιδρατε...???

μου εχει τυχει...αγαπω τον ανδρουλη μου ενοειτε..

εχω εναν γνωστο,και εδω και καποιες μερεσ με φλερταρει πολυ εντονα..

οχι απο κοντα,η οταν μηλαμε στο.φβ.η το τηλ.

 

δεν σας κρυβω,οτι μ αρεσει(ειναι καιωραιο παιδι.)...να μου λεει καποιος οτι ειμαι ακομααν και παντρεμενει με 2 παιδιΑ..ωραια γυναικα!!

ε ναι θελω να τα ακουω...

σε καμια περιπτωσει δεν θελω να κανω κατι..αλλα να ειναι ωραιω να στο λεει καποιος...

σας εχει τυχει???

 

Έχει πάντως διαφορά το να σου λέει κάποιο κοπλιμέντο κάποιος άγνωστος ή κάποιος απλά γνωστός (και εσύ από μέσα σου να αναπτερώνεσαι), από το να σε φλερτάει έντονα κάποιος με τον οποίο έχεις τηλεφωνική ή άλλου είδους επικοινωνία!

 

Και έχει βέβαια έχει σημασία ποιά είναι η δική σου αντίδραση σε αυτό το φλέρτ...

 

Σε τέτοια θέματα έχω δύο αρχές:

 

-Να μη κάνω κάτι που δεν θα ήθελα να κάνει και ο άντρας μου. Και

 

-Να μη ντραπώ για κάτι που έκανα, σε περίπτωση που ήταν ο άντρας μου από μια γωνιά και με έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάντως διαφορά το να σου λέει κάποιο κοπλιμέντο κάποιος άγνωστος ή κάποιος απλά γνωστός (και εσύ από μέσα σου να αναπτερώνεσαι), από το να σε φλερτάει έντονα κάποιος με τον οποίο έχεις τηλεφωνική ή άλλου είδους επικοινωνία!

 

Ναι ,όντως σε αυτό συμφωνώ.

Θέλει προσοχή από μεριά σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει πάντως διαφορά το να σου λέει κάποιο κοπλιμέντο κάποιος άγνωστος ή κάποιος απλά γνωστός (και εσύ από μέσα σου να αναπτερώνεσαι), από το να σε φλερτάει έντονα κάποιος με τον οποίο έχεις τηλεφωνική ή άλλου είδους επικοινωνία!

 

Ναι ,όντως σε αυτό συμφωνώ.

Θέλει προσοχή από μεριά σου.

μα δδεν εκαν κατι???που να πρεπει να προσεχω//

προςθεου!! απλα λεσ οτι μια 2φορεσ που μιλισαμε με φλερταρε διακριτικαι...

δεν εχω σκοπονα κανω κατι.αγαπω τον ανρα μου:wink:και ειμαι καλιμενη..σε ολα τα επιπεδα.....

απλος ειναι ενας καλοσ μου γνωστος..τπτ/παραπανω.

ξερει οτι δεν θα κανω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να προσέχεις πολύ κούκλα μου (όχι μόνο να μη συμβεί κάτι, αλλά και για το τί εντυπώσεις μπορούν να σχηματιστούν στον γνωστό σου, στον άντρα σου, αλλά και σε τρίτους), γιατί στο αρχικό σου post έγραψες ότι εδω και καποιες μερες σε φλερταρει πολυ εντονα...

 

Κι έπειτα λες "ξερει οτι δεν θα κανω τπτ". Γνώμη μου πάντα, ένας άντρας στην πίσω άκρη του μυαλού του πάντα έχει μια μικρή ελπίδα ότι κάτι μπορεί να συμβεί (... όχι ότι θα το παραδεχτεί βεβαίως!).

 

Γνώμη μου πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Απλά να προσέχεις πολύ κούκλα μου (όχι μόνο να μη συμβεί κάτι, αλλά και για το τί εντυπώσεις μπορούν να σχηματιστούν στον γνωστό σου, στον άντρα σου, αλλά και σε τρίτους), γιατί στο αρχικό σου post έγραψες ότι εδω και καποιες μερες σε φλερταρει πολυ εντονα...

 

Κι έπειτα λες "ξερει οτι δεν θα κανω τπτ". Γνώμη μου πάντα, ένας άντρας στην πίσω άκρη του μυαλού του πάντα έχει μια μικρή ελπίδα ότι κάτι μπορεί να συμβεί (... όχι ότι θα το παραδεχτεί βεβαίως!).

 

Γνώμη μου πάντα...

 

Και εδώ θα συμφωνήσω.

 

Επίσης ,αν ήτανε καλός και σωστός δεν θα φλέρταρε έντονα ,από τη στιγμή που ξέρει ότι κάποια είναι παντρεμένη.Κάποιο όμορφο σχόλιο οκ ,αλλά μέχρι εκεί.

Αν ο άντρας μου με κάλυπτε από όλες τις πλευρές ,όπως γράφεις ,θα του γύριζα του κυρίου αυτού την πλάτη και θα του έκοβα τη φόρα.

Αυτή είναι η γνώμη μου.Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω ,ούτε να σε κατηγορήσω .

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα εδώ να απαντήσω σοβαρά αλλά βλέπω οτι έπεσα στους κλώνους της Μενεγάκη και βαριέμαι. :P Εξάλλου δεν χρειάζεται να ξιπάζομαι.Αν είμαι όμορφη θα το κρίνουν οι άλλοι όχι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ε νομιζω οτι σε κανει να αισθανεσαι εσυ ωραια..

τι να πω..οπως ειπα και πιο πανω. δεν θα κανω τπτ.

απλοςμε φλερταρει διακριτικα..ουτε προστηχα ουτετπτ.

ειναι και ωραιο παιδι.:lol:

απλος αν καποιονσ σε φλερταρει,αισθανεσε λιγο γυναικα βρε παιδι μου..

λεσ οτι ακομα περναει η μπογια μου!!

ολο μαμα,νοικοκυρα!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα συμφωνω οτι μάρεσει να με φλερταρουν αλλα μεχρι ενα σημειο...Μετα η αν ξεροτν οτι ειμαι παντρεμενη και το συνεχιζουν τους κοβω απλα την φορα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...