Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχολικό επίδομα 2011 , τρέξτε


Recommended Posts

Άρχισε από Δευτέρα 18/7 η κατάθεση δικαιολογητικών για το σχολικό επίδομα, στις κατά τόπους ΔΟΥ.

 

Πού πάτε βρε;

Διαβάστε πρώτα και μετά ...ξανακαθίστε.Μάλλον δεν σας αφορά(τις περισσότερες.

 

•Σχολικό επίδομα σε οικογένειες με παιδιά ηλικίας έως 16 ετών που φοιτούν σε δημόσια σχολεία υποχρεωτικής εκπαίδευσης. Απευθύνεται σε οικογένειες, συμπεριλαμβανομένων των μονογονεϊκών, με ετήσιο εισόδημα που δεν υπερβαίνει το ποσό των 3.000 Ευρώ και ανέρχεται σε 300 Ευρώ ετησίως για κάθε παιδί-μαθητή υποχρεωτικής εκπαίδευσης. Η ενίσχυση καταβάλλεται εφάπαξ με την έναρξη εκάστου σχολικού έτους. Η καταβολή πραγματοποιείται από την αρμόδια Δημόσια Οικονομική Υπηρεσία (Δ.Ο.Υ) του τόπου διαμονής του δικαιούχου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ετήσιο εισόδημα 3.000? ε τότε τι το χρειάζονται το σχολικό επίδομα? σε λίγο θα πεθάνουν οικογενειακώς απο την πείνα....:confused:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

ετήσιο εισόδημα 3.000? ε τότε τι το χρειάζονται το σχολικό επίδομα? σε λίγο θα πεθάνουν οικογενειακώς απο την πείνα....:confused:

 

Το "μαύρο" εισόδημα και η βοήθεια από παππούδες δεν πιάνεται.

Βρέθηκα σήμερα σε ΔΟΥ και για το σχολικό επίδομα όλοι ήταν Ρομά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα γελοίο επίδομα του ελληνικού κράτους με ακόμα πιο γελοίες προυποθέσεις για να το πάρεις.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα γελοίο επίδομα του ελληνικού κράτους με ακόμα πιο γελοίες προυποθέσεις για να το πάρεις.

 

Συμφωνω με rkt.Οι αποψεις μας ταυτιζονται 100%.Φιλια στην Πατρα!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω με rkt.Οι αποψεις μας ταυτιζονται 100%.Φιλια στην Πατρα!!

:wink:.....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μου αρέσει ο τίτλος.

"Σχολικό επίδομα 2011, τρέξτε".

Τι να τρέξουμε καλέ? Πού?

Οποιος έχει εισόδημα 3000 ευρώ που το δικαιούτε δεν μπορεί να τρέξει, λιποθυμάει από την πείνα.

Οποιος έχει πάνω από 3000, γιατί να τρέξει??

Οποιος το διαβάσει, νομίζει ότι τα έπιασε τα λεφτά του....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτοί οι Ρομά όλο παίρνουν. Επίδομα για πολύτεχνους, για σχολικό επίδομα, αλληλεγγύης και... δεν δίνουν τίποτα. Σπίτι δεν έχουν, δεν φορολογούνται, αυτοκίνητο ανασφάλιστο και όποιον πάρει ο χάρος και άσσοι στην "αφαίρεση" πολύτιμων αντικειμένων.

 

Α, μάλλον θα αλλάξω ζωή;)

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα γελοίο επίδομα του ελληνικού κράτους με ακόμα πιο γελοίες προυποθέσεις για να το πάρεις.

 

Όλα είναι ανάλογα μεγέθη με το γελοίο κράτος που έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ανάλογα μεγέθη με το γελοίο κράτος που έχουμε...

Ω, ναι......:evil:

Αφού χορτάσαμε από το επίδομα παιδιών που δίνουν, από του άπειρους δημοσιους παιδικούς σταθμούς που πάνε τα παιδάκια μας, από τις υπέροχες παιδικές χαρές, τα ωραία πάρκα κλπ κλπ, ε, ας μην πάρουμε και το επίδομα σχολείου τώρα.....:rolleyes:

Αργότερα.

Οπως πάει η δουλειά, σε λίγο αν θα μας μένουν και 3000........

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα μπηκα και εγω να διαβασω (το περιμενα οτι θα απογοητευομουν..) και να σας πω την αληθεια εβαλα τα γελια....οχι ειλικρινα γελασα αυθορμητα, ειναι δυνατον 3000 ευρω??? ποιον κοροιδευουν δηλαδη για ποσο μ@.... μας εχουν τελικα??

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μου αρέσει ο τίτλος.

"Σχολικό επίδομα 2011, τρέξτε".

Τι να τρέξουμε καλέ? Πού?

Οποιος έχει εισόδημα 3000 ευρώ που το δικαιούτε δεν μπορεί να τρέξει, λιποθυμάει από την πείνα.

Οποιος έχει πάνω από 3000, γιατί να τρέξει??

Οποιος το διαβάσει, νομίζει ότι τα έπιασε τα λεφτά του....

 

Ε, ειρωνικός είναι ο τίτλος.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα γελοίο επίδομα του ελληνικού κράτους με ακόμα πιο γελοίες προυποθέσεις για να το πάρεις.

 

 

Ξανα πέστο αυτο ρε Πατρίδα!!!:D:D:D

 

Οικογενειακό εισόδημα 3000 δηλαδή να μπαίνει στο σπίτι τους μηνιαιο εισόδημα ΜΟΝΟ 215? ε?

 

Δεν γελάω γιατι μάλλον από αυριο στο σπίτι μου ούτε αυτα θα μπαίνουν...Ανακοίνωσαν πιθανή απόλυση στον άνδρα μου!!! :evil::evil::evil:

 

:?:?:?

 

:confused::confused::confused:

 

:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτοί οι Ρομά όλο παίρνουν. Επίδομα για πολύτεχνους, για σχολικό επίδομα, αλληλεγγύης και... δεν δίνουν τίποτα. Σπίτι δεν έχουν, δεν φορολογούνται, αυτοκίνητο ανασφάλιστο και όποιον πάρει ο χάρος και άσσοι στην "αφαίρεση" πολύτιμων αντικειμένων.

 

Α, μάλλον θα αλλάξω ζωή;)

 

Όπα , ας μην εκτρέψουμε το θέμα σε επικίνδυνους-ρατσιστικούς ατραπούς.

 

Όσο για τους Ρομά,κάποιοι τους κρατάνε τόσα χρόνια σε καταστάσεις εξαθλίωσης.

Ας ρωτήσουμε τους γονείς μας ή τους παππούδες μας για τις συνθήκες διαβίωσης των "λευκών" του '50 και όπως μας πάνε στις ίδιες συνθήκες οδηγούμαστε.

 

Τότε όμως θα φταίει η "λευκή" φυλή ή η "λευκή" εξουσία(οικονομικοπολιτικη).

 

Όταν στα χωριά μας και στις πόλεις μας δεν θα φέρνουν νερό και ρεύμα,τότε θα δούμε τί σημαίνει Ρομά.

 

Όσο για την μικροπαραβατικότητα;

Μακάρι να υπήρχε μόνο αυτή.

 

Οι μεγάλοι εγκληματίες(συμπεριλαμβανομένων των τραπεζιτων και των χρηματιστών) δεν είναι Ρομά.

Link to comment
Share on other sites

Ξανα πέστο αυτο ρε Πατρίδα!!!:D:D:D

 

Οικογενειακό εισόδημα 3000 δηλαδή να μπαίνει στο σπίτι τους μηνιαιο εισόδημα ΜΟΝΟ 215? ε?

 

Δεν γελάω γιατι μάλλον από αυριο στο σπίτι μου ούτε αυτα θα μπαίνουν...Ανακοίνωσαν πιθανή απόλυση στον άνδρα μου!!! :evil::evil::evil:

 

:?:?:?

 

:confused::confused::confused:

 

:cry::cry::cry:

Οχι ρε Stellinula. Γαμώτο.

Δεν μου λες, αν επιτρέπεται, τι δουλειά κάνει ο άντρας σου? Μπορώ να βοηθήσω? Εσύ θέλεις να δουλέψεις ή λόγω παιδιού όχι? Αν θέλεις στείλε μου πμ..

Με έσκασες τώρα...

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

μα τι συζητατε τωρα... εγω πραγματι πληρουσα τις προϋποθεσεις του εισοδηματος που απαιτειται και ειχα προσκομισει ολα τα δικαιολογητικα με μια χαρα...και αυτο περισυ τον Οκτωβρη του 2010. Μου εδωσαν ενα χαρτι και μου ειπαν να ξαναπαω τον Ιουνη του 2011(!!!). Οκ, λεω, θα αργει η διαδικασια...δεκτο. Καθηστερησαμε και πηγαμε σημερα αντι για τον Ιουνιο, και οχι μονο η ιδια κοπελα που μου ειχε δωσει εκεινο το "χαρτι" με ρωτουσε "τι ειναι αυτο" και "τι ακριβως θελετε με αυτο" και μετα απο 1μιση ωρα(!!!!!!) που ελεγχε τα δικαιολογητικα που ειχε παρει ΠΕΡΙΣΥ (σημερα δηλαδη τα επιασε πρωτη φορα στα χερια της να τα ελεγξει) μου ειπε απλα οτι αδικα μπηκα στη διαδικασια για ολο αυτο διοτι αν και το δηλωθεν μας εισοδημα ειναι 2305 ευρω εχουμε αυτοκινητο και αυτο ακυρωνει τις οποιες αλλες προϋποθεσεις εχουμε!!! ε μετα τι μου λετε!:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

καλα ε... 2309 ευρω κ αν εχεις αυτοκινητο πως το συντιρεις; αυτο θα αναρωτιουνται μαλλον κ θα ελεγα οτι εχουν δικιο,μαλλον κατι θα τρεχει θα λενε καποια φοροδιαφυγη δεν το λεω για εσενα συγκεκριμενα αλλα γενικα το σκεφτομαι απλα με τιμες που εχουμε στην ελλαδα με 2300 ευρω το χρονο ουτε ψωμι κ γαλα δεν αγοραζεις το χρονο... αλλα γενικα τι να λεμε ψαχνουν 100 δικαιολογιες να μην δωσουν εστω ενα επιδομα...κ θα συμφωνησω μετα τα κοριτσια πιο πανω μονο οι ρομα που δεν καταβαλουν τους φορους, ομως μονο αυτοι εισπρατουν ολα τα επιδοματα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω 3 παιδια ο αντρας μου ειναι ανεργος 2 μηνες τωρα μπηκε στο ταμειο ανεργιας και στεγαστικο δανειο πανω μας.δεν ξερω τι θα γινει αλλα οπου φτωχος και η μοιρα του. ειχα καθυστερηση 9 μερες και ειδα αιμα.ειπα οτι θα ηρθε η περιοδος αλλα για καλο και για κακο μου εγραψε ο γιατρος β χοριακη επειγον να την κανω στο ικα γιατι με τα σχολεια να ανοιγουν και την κατασταση μας δεν ειμαι για ιδιωτικο ιατρειο.επεσα στην απεργια τους και μου ειπαν να παω δευτερα και βλεπουμε.Ελλαδα με το μεγαλειο σου.......:(:(:(

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα σε όλους.

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το σχολικό επίδομα.

για φέτος την σχολική χρονιά 2011-2012 έχει πάρει κανείς το σχολικό επίδομα?

γιατί πήγα εφορία να το πάρω το επίδομα αυτό και η απάντηση που πήρα είναι πως ακόμα δεν έχουν πάρει εντολή ακόμα για να το δώσουν.

και το το πιο τρελό για μένα είναι πως είπαν πως να ξανα πάω στο τέλος της σχολικής χρονιάς μήπως έχουν πάρει μέχρι τότες εντολή.

από συγγενικό μου πρόσωπο όμως γνωρίζω πως στην περιοχή του Πειραιά το πήραν κανονικά το επίδομα αυτό.(εγώ είμαι Αθήνα).

αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω πάνω στο θέμα αυτό,ας απαντήσει αν είναι δυνατών.

ευχαριστώ.

Μαρία.

Υ.Γ υπάρχει κάποιο τηλέφωνό για τους πολίτες σχετικά με της εφορίες ώστε να μάθω τι γίνετε σχετικά με το θέμα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...