Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αρχικό μήνυμα απο annagrig1980

Kριτσια στο Laredoute.gr με οποιαδηποτε αγορα απο τα παιδικα και με τον κωδικο 5920 εχει δωρεαν μεταφορικα και δωρο ενα σακιδιο με τη στρουμφιτα ή το στρουμφακι αναλογα το φυλο.

 

Εγω πηρα ενα μπλουζακι vertbaudet ωραιοτατο με 6,90 και ερχεται δωρεαν κουριερ με αντικαταβολη και δωρο το σακιδιακι!

 

 

Με τον κωδικό 5208 - ισχύει, μόλις ψώνισα - τα μεταφορικά είναι δωρεάν και το δώρο είναι γάντια και σκούφος.

εγώ πήρα αυτή τη Ζακέτα http://www.laredoute.gr/product-%CE%96%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1.aspx?productID=324204214&documentID=407711&topLevel=21

FRV7p2.pngu9z0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

SOS

 

ποιος καλος ανθρωπος θα μου πει με σιγουρια αν αυτο:

 

USPS First Class Mail International

 

ειναι επικινδυνο για τελωνειο?(παραγγελια πολυ μικρη σθνολικο κοστος με μεταφορικα,κατω απο 30$)

 

το usps ειναι σχετικα ακινδυνο-το first class ωστοσο?

 

πειτε μου ρε κοριτσια κ περιμενει ο τυπος να τον πληρωσω,.

 

να του στειλω να μου στειλει με απλο ταχυδρομειο,ή αυτο ΕΙΝΑΙ το απλο ταχυδρομειο?(μιλαω παντα για το first class που γραφει διπλα κ με μπερδευει...)

 

εχω παραλαβει απειρα ετσι απο ebay χωρις κανενα προβλημα μεχρι σημερα

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

SOS

 

ποιος καλος ανθρωπος θα μου πει με σιγουρια αν αυτο:

 

USPS First Class Mail International

 

ειναι επικινδυνο για τελωνειο?(παραγγελια πολυ μικρη σθνολικο κοστος με μεταφορικα,κατω απο 30$)

 

το usps ειναι σχετικα ακινδυνο-το first class ωστοσο?

 

πειτε μου ρε κοριτσια κ περιμενει ο τυπος να τον πληρωσω,.

 

να του στειλω να μου στειλει με απλο ταχυδρομειο,ή αυτο ΕΙΝΑΙ το απλο ταχυδρομειο?(μιλαω παντα για το first class που γραφει διπλα κ με μπερδευει...)

 

Aυτο πρεπει να διαλεξεις για απλο ταχυδρομειο.

Ετσι και αλλιως σε αυτο το ποσο δεν εχεις προβλημα τελωνειου..:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

THANK YOU κοριτσακια!!!

 

πηγα και το γκουγκλαρα ,κ αυτο καταλαβα κ γω(ειμαι λιγο ουφο σε τετοια θεματα) στην επισημη σελιδα τους

 

 

τωρα....το μονο που μενει ειναι να δω αν θα χαθει καιιιιιιι αυτη η αποστολη-οχι στο δρομο,αυτο δεν το φοβαμαι....στην πολυκατοικια μου ειναι το προβλημα-εχουμε πολλους μακρυχερηδες στη γειτονια,κ ενα ταχυδρομο βλημα που βαριεται να χτυπησει κουδουνι κ τα παραταει στα σκαλια ΕΞΩ απ την πολυκατοικια.....:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τις μποτες της μικρής τυπου ουγκ

 

http://www.ebay.co.uk/itm/120776480507?var=420044589496&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1503wt_1037

 

Ειναι καταπληκτικές, πολύ καλυτερες απο την φωτογραφία, μαλακες κ πανέμορφες!

Τις δοκίμασα στη μικρη κ μου λεει " Τωρα μαμά εχω κ εγω αδίες με τις δικές σου" αδιες=ίδιες χαχαχαχα

 

Αν παρει καποια απο εσάς 1ον δεν ειναι το ξεβαμένο μωβ που δειχνει , ήρθε ενα ζωηροτατο μωβ σκουρο (της έκανα παρατήρηση σε μυνημα, παρόλα αυτα επειδη μου αρεσε το σκουρο μωβ της εβαλα 5αστερο φιντμπακ), κ 2ον διαβάστε στις οδηγιες της λεει οτι ειναι μισο νουμερο μικροτερες απο το αναγραφομενο δηλαδη εγω ηθελα 8αρι/26αρι κ πηρα το 9αρι/27αρι και της μπαινουν γάντι χωρις ζορι , της εβαλε και μονη της.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις παράλαβα το μπουφανάκι που αγόρασα για τον μικρό καινούργιο με τις ετικέτες σε δημοπρασία...και τιμή τέλεια;)

 

Φοβερό μπουφάν το οποίο αφαιρώντας τα μανίκια γίνεται γιλέκο και επίσης βγαίνει και η κουκούλα;)

 

Ο πωλητής πολύ καλός...αν και ακόμα δεν μου έχει αφήσει feedback:(

 

http://www.ebay.co.uk/itm/260855555928?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ είναι το μπουφάν που αγόρασα για μένα...τρία χρόνια τρέχαν τα σάλια μου για δαύτο;)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/220848469850?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

να μην σας γράψω σε τι τιμή το πουλά μεγάλο (τεράστιο) πολυκατάστημα στην οδό Πανεπιστημίου...οπότε γλύτωσα τρελά λεφτά...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ναι, ισχυει οντως και αυτος ο κωδικος.

Ειναι για τον καινουριο καταλογο και οτι περιλαμβανει μεσα (γυναικεια αντρικα και ορισμενα παιδικα, οχι ολα, οτι εχει μεσα ο καταλογος) και δινει δωρο γαντια σκουφο και ενα φαρδυ γιακα.

Πολυ ωραια η ζακετουλα. Με γεια! :D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να αναφέρω οτι παρέλαβα αυτο το Βιβλιαράκι με ζωγραφιστές σελίδες γρήγορα σε αψογη συσκευασία

 

Εχει τρομερή ποικιλία για τους λάτρεις των ημερολογίων/βιβλίων με κενές σελίδες.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποια απο εσας εχει αγορακι ή κοριττσακι εχει ωραιες κ οικονομικες προσφορες η σελιδα αυτη

http://www.tillys.com/intl/Categories.aspx?ctlg=030_Kids&cid=998&size=&color=&brand=&sort=1&PageNo=2

ακομα εχει κ ανδρικα κ γυναικεια....

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο άπλωσα την μπουγάδα μου με όλα τα καινούρια μας εκ των οποίων τα περισσότερα ήταν τζίμπο,μοδερ & lapin. Μέσα σε αυτά έβαλα και δύο ζευγάρια πιτζαμάκια από George(asda). Το αποτέλεσμα τραγικό!ότι κυκλοφορούσε σε λευκό ή απόχρωση του λευκού έγινε ροζ :cry: :cry: :cry:.

Επίσης, τα συγκεκριμένα ξεχείλωσαν μέχρι εκεί που δε φτάνει. Επειδή τώρα τελευταία αν θυμάμαι καλά κάποια κοπέλα ρώτησε σχετικά, απλά προσοχή. Εννοείται ότι δεν παίζει να ξαναψωνίσω προσωπικά.

 

Ωχ! Ωχ! Ωχ

Εγω ειμαι που ρώταγα για τα george(asda),τώρα πάει δεν αλλαζει τίποτα είναι στον δρόμο και έρχονται :-(

 

Παρέλαβα σήμερα απο https://www.lebensmittel.de/

όλα άψογα,τρομερή συσκευασία πακέτο 23κιλά το έφερε η dhl στην πόρτα μου :-)

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη

Μέρος των δημοσιεύσεων που ήταν εκτός θεματολογίας μεταφέρθηκαν στο αρχείο εδώ :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2150885#post2150885

Παρακαλoύμε λάβετε υπόψη το αρχικό ερώτημα του θέματος,

και προσπαθήστε να παραμείνετε εντός αυτής της θεματολογίας.

Οι δημοσιεύσεις είτε off-topic είτε χιουμοριστικής δημ/σης, σε θέμα που δεν έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα μεταφέρονται στο αρχείο καθώς δεν προσφέρουν τίποτα στο θέμα συζήτησης .

Για την μεταξύ σας προσωπική συννενόηση μπορείτε να κάνετε χρήση των προσωπικών μηνυμάτων ενώ για γενικές συζητήσεις παρακαλούμε να επιλέγετε τα cafe ή το chat.

 

Για την καθημερινή σας επικοινωνία έχει ανοιχθεί νέο θέμα στο parentscafe

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2831

 

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί http://parents.org.gr/news/a354

Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

Infractions : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55586

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας

Link to comment
Share on other sites

δεν απαντησε καμια για το FragranceDirect... ειχα ρωτησει για τη σημειωση που εχουμε στη λιστα οτι ζητανε εκκαθαριστικο... πως το ζητανε? εμενα δε μου ζητησαν κατι.... ουτε και ρωτησα βεβαια....... τελικα παρηγειλλα 2 κομματια απο κει τα οποια ακομα δεν εφυγαν..... αγνωστο γιατι...

και τα πολλα πραγματα τα πηρα απο feelUnique και τα εχουν ηδη στειλει!!!!!!!!!

κ οι δυο παραγγελιες εγιναν ιδια ωρα χτες...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ! Ωχ! Ωχ

Εγω ειμαι που ρώταγα για τα george(asda),τώρα πάει δεν αλλαζει τίποτα είναι στον δρόμο και έρχονται :-(

 

Παρέλαβα σήμερα απο https://www.lebensmittel.de/

όλα άψογα,τρομερή συσκευασία πακέτο 23κιλά το έφερε η dhl στην πόρτα μου :-)

 

 

μην ανησυχεις καλε! δε ξερω τι κομματια πηρες, αλλα κι εγω ειχα ψωνισει περυσι απο κει και μ'αρεσαν πολυ τα ρουχα τους.... οκ μαδερ και νεξτ ειναι αααααλλο πραγμα, αλλα για τη τιμη τους μια χαρα ειναι κ τα George. αναλογως ξαναλεω κ τι κομματια πετυχεις.... πχ τα φορμακια τα μακρυμανικα δε με ξετρελαναν αλλα καλη ποιοτητα...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικό 5208 - ισχύει, μόλις ψώνισα - τα μεταφορικά είναι δωρεάν και το δώρο είναι γάντια και σκούφος.

 

 

κασκολ γαντια και σκουφος!!! καλο, αλλα για ποιον ειναι? εννοω γυναικεια ή κοριτσιστικα? αν ξερεις...... και λεει χρωμα κοκκινο...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κασκολ γαντια και σκουφος!!! καλο, αλλα για ποιον ειναι? εννοω γυναικεια ή κοριτσιστικα? αν ξερεις...... και λεει χρωμα κοκκινο...

 

Με τον κωδικο 5208 και οποιαδηποτε αγορα απο το laredoute.gr (απο τον νεο καταλογο) εχει δωρεαν μεταφορικα, και δωρο σκουφο γαντια και φαρδυ γιακα πλεκτα γυναικεια σε κοκκινο σκουρο. (ή τουλαχιστον ετσι φαινεται στο διαφημιστικο που μου εστειλαν)

Link to comment
Share on other sites

Με τον κωδικο 5208 και οποιαδηποτε αγορα απο το laredoute.gr (απο τον νεο καταλογο) εχει δωρεαν μεταφορικα, και δωρο σκουφο γαντια και φαρδυ γιακα πλεκτα γυναικεια σε κοκκινο σκουρο. (ή τουλαχιστον ετσι φαινεται στο διαφημιστικο που μου εστειλαν)

 

αννα το ειχα χρησιμοποιησει ηδη πριν απαντησεις και εβαλα 1 μονο κομματι απο τα εκπτωτικα, οχι απο τα καινουργια... κριμα... νομιζα οτι ειναι παιδικο το σετ....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ναι, ισχυει οντως και αυτος ο κωδικος.

Ειναι για τον καινουριο καταλογο και οτι περιλαμβανει μεσα (γυναικεια αντρικα και ορισμενα παιδικα, οχι ολα, οτι εχει μεσα ο καταλογος) και δινει δωρο γαντια σκουφο και ενα φαρδυ γιακα.

Πολυ ωραια η ζακετουλα. Με γεια! :D

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

FRV7p2.pngu9z0p3.png
Link to comment
Share on other sites

THANK YOU κοριτσακια!!!

 

πηγα και το γκουγκλαρα ,κ αυτο καταλαβα κ γω(ειμαι λιγο ουφο σε τετοια θεματα) στην επισημη σελιδα τους

 

 

τωρα....το μονο που μενει ειναι να δω αν θα χαθει καιιιιιιι αυτη η αποστολη-οχι στο δρομο,αυτο δεν το φοβαμαι....στην πολυκατοικια μου ειναι το προβλημα-εχουμε πολλους μακρυχερηδες στη γειτονια,κ ενα ταχυδρομο βλημα που βαριεται να χτυπησει κουδουνι κ τα παραταει στα σκαλια ΕΞΩ απ την πολυκατοικια.....:evil::evil::evil::evil::evil:

 

Βρε κοριτσακι μηπως σε συμφερει να παρεις θυριδα??? Λεω εγω τωρα...:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λέω να πεις δυο φωνήεντα στον προϊστάμενο διαλογής της περιοχής σου.

Τα χουμε ξαναπει για τα ΕΛΤΑ... Από τη στιγμή που το φέρνει στο σπίτι, οφείλει να σου χτυπήσει το κουδούνι. Αλλιώς να αφήνει ειδοποίηση.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το κουδουνι σε εσενα προσωπικα δεν ειναι υποχρεωμενος να το χτυπησει, αυτο επαφιεται στην καλη του διαθεση οταν το δεμα δεν ειναι συστημενο...το απαραδεκτο ειναι οτι τα αφηνει εξω στο δρομο οπου ακομα και ενας περαστικος μπορει να το σουφρωσει!!!!

Δεν πας να βαλεις καμια φωνη στο ταχυδρομειο καταρχην??? Κι εμας τον τελευταιο καιρο αλλαξε ο ταχυδρομος κι ενω ο προηγουμενος μου χτυπαγε το κουδουνι οταν ειχα δεματακι ο καινουργιος μου τα αφηνει διπλα στη μοδιστρα...οπως καταλαβατε με εχουν μαθει ολοι οι ταχυδρομοι των Πατησιων!

 

....και παρολα αυτα χαθηκε παραγγελια μου απο eastend!!! Τους εστειλα mail και μου ειπαν τα γνωστα για τις 30 μερες που χρειαζεται για να κανουν claim στο royal mail και κατοπιν να τους στειλω mail για να μου κανουν refund ή να στειλουν παλι την παραγγελια...τους εστειλα σημερα και περιμενω απαντηση!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το κουδουνι σε εσενα προσωπικα δεν ειναι υποχρεωμενος να το χτυπησει, αυτο επαφιεται στην καλη του διαθεση οταν το δεμα δεν ειναι συστημενο...το απαραδεκτο ειναι οτι τα αφηνει εξω στο δρομο οπου ακομα και ενας περαστικος μπορει να το σουφρωσει!!!!

Δεν πας να βαλεις καμια φωνη στο ταχυδρομειο καταρχην??? Κι εμας τον τελευταιο καιρο αλλαξε ο ταχυδρομος κι ενω ο προηγουμενος μου χτυπαγε το κουδουνι οταν ειχα δεματακι ο καινουργιος μου τα αφηνει διπλα στη μοδιστρα...οπως καταλαβατε με εχουν μαθει ολοι οι ταχυδρομοι των Πατησιων!

 

....και παρολα αυτα χαθηκε παραγγελια μου απο eastend!!! Τους εστειλα mail και μου ειπαν τα γνωστα για τις 30 μερες που χρειαζεται για να κανουν claim στο royal mail και κατοπιν να τους στειλω mail για να μου κανουν refund ή να στειλουν παλι την παραγγελια...τους εστειλα σημερα και περιμενω απαντηση!

 

Εγώ τώρα που ξεκίνησα δουλειά καναμε συμφωνία με τον ταχυδρομο μου , γλυκήτατος κ συννενοήσιμος, οτι αν δεν εχει αλλη αλληλογραφια παρά μονο τη δική μου κ δεν με βρισκει θα τα παιρνει μαζι του πισω στο κεντρο διανομών κ θα περνάω εγω απο εκει εως τις 4 να τα παιρνω.

 

Οταν εχει κ αλλη αλληλογραφια, προσφέρθηκε να τα κρυβει στην ντουλάπα της εισόδου μας στα ρολλόγια μας!....

 

Κ ετσι κανουμε εδω κ δυο βδομάδες με απολυτη επιτυχια!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ aggelomarios όταν έβρισκα στο δρόμο τα ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ δέματά μου επειδή ο ταχυδρόμος βαριόταν να κάνει 1 μέτρο παραπέρα και να τα βάλει μέσα στην αυλή μου, έκανα παράπονο στα κεντρικά. Με πήρε τηλέφωνο ο υπεύθυνος διανομής της περιοχής μου και του εξήγησα τι συνέβη. Μου είπε ότι είναι απαράδεκτο να αφήνει τα δέματα στο δρόμο και φυσικά έχω δίκιο να παραπονιέμαι από τη στιγμή που πρόκειται για την αλληλογραφία μου, ότι κι αν περιέχει αυτή. Έγιναν συστάσεις στον ταχυδρόμο και ήρθε να μου ζητήσει συγνώμη, να δούμε τι θέλω να κάνει από εκεί και έπειτα και με παρακάλεσε να ενημερώσω τα κεντρικά ότι το θέμα λύθηκε για να μη τον καλέσουν για ΕΔΕ στην Αθήνα. Και το έκανα γιατί ήταν ευγενικότατος και ειλικρινής. Γι αυτό μίλησα περι υποχρέωσης. Η κοπέλα έχασε δέμα καθαρά με υπαιτιότητα του ταχυδρόμου. Αν είχε χτυπήσει το κουδούνι ή αν είχε αφήσει ειδοποίηση δεν θα είχε συμβεί αυτό.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...