Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια. Αγορασα πολλα ειδη για ζαχαροπλαστικη ( βανιλιες-αρωματα- χρωματα) nutella 400gr μονο 0,99?, σοκολατοειδη και επειδη ο συζυγος καποια εποχη εμενε στην Γερμανια, αγορασαμε και πολλα αλλαντικα που τα ηξερε. Επισης διαφορες σαλτσες. Το κυριοτερο απο ολα ειναι οτι εχει φτηνα μεταφορικα και τελεια συσκευασια. Α! και φυσικα καφεδες φιλτρου;) χατζικακι !!!

 

Αυτά δε χαλάνε μέχρι να έρθουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκπτωτικός Κωδικός ΜΑΝΤΚΟ -10 % :arrow: 600474

 

παρηγγειλες τιποτα? εχει ωραια φορεματα φετος!!! Ηθελα να ρωτησω εαν στελνει και πανωφορια στην Ελλαδα ή ειναι πολυ βαρια για να τα στειλουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Μια ερώτηση..έχει αγοράσει καμία γυαλιά μυωπίας απο το εξωτερικό με φακούς κανονικά όχι μόνο σκελετό...επειδή έχω αρκετή μυωπία τα γυαλιά εδώ μου στοιχίζουν πολλά..αναρωτιόμουν αν αξίζει να το ρισκάρω..Ευχαριστώ..

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τις εμπειρες του εμπει: Βρηκα ενα πουλοβερακι με auction, στελνω μειλ και λεω δινω τοσο και το αγοραζω, το δινεις; μου λεει ναι, το εμαιλ μου ειναι αυτο. Τωρα αυτη η συναλλαγη δεν θα ειναι εκτος εμπει; Δισταζω και απανταω: δεν μου στελνεις το total invoice μεσω ebay? Μου απαντα (δεν ειναι τοπ σελερ) οτι δεν εχει ξαναστειλει total invoice πριν ληξει το auction και δεν ξερει πως γινεται, αν θελω να της στειλω το λογαριασμο μου στο paypal για να μου στειλει το invoice. Δισταζω παλι ετσι; Ειναι εκτος εμπει, ετσι δεν ειναι; Αν της δωσω τα λεφτα και δε το παρω ποτε τι θα κανω; Υπαρχει λυση; Της ειπα να το βαλει τιμη buy-it now και να το παρω αλλα μου φαινεται οτι δε θα το θελει ουτε αυτο. Το ποσο ειναι 15 λιρες. Τα φωτα σας;!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα. Τωρα που το αμαζον δεν στελνει καρεκλακια αυτοκ ποια ειναι η επομενη επιλογη μας;; Πχ το μαξι κοσι τοβυ που θελω στο πραμ εχει 150 λιρες συν τα μεταφορικα ερχεται μια η αλλη να το παρεις απο εδω. Εχετε κατι αλλο υποψην;; Εχω σκασει με το αμαζον λεμε:((

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλες τιποτα? εχει ωραια φορεματα φετος!!! Ηθελα να ρωτησω εαν στελνει και πανωφορια στην Ελλαδα ή ειναι πολυ βαρια για να τα στειλουν?

 

Birginia ναι γιατι να μη το στειλουν? Ο κλασικος κ σιγουρος τροπος ειναι να το βαζεις στο καλάθι σου κ να προχωράς σε check out κ να βλεπεις αν δεχεται να σε αφησει να κανεις place your order.

 

Εμενα με αφηνει αρα λογικά αφήνει κ εσενα....

 

Ειχε παρατηρηθει οτι δεν στελνει πχ μαξιλάρια σετ, διακοσμητικά βαρια κτλπ , σε ρουχα μεχρι στιγμής δεν εχει ακουστει κάτι.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τωρα που το αμαζον δεν στελνει καρεκλακια αυτοκ ποια ειναι η επομενη επιλογη μας;; Πχ το μαξι κοσι τοβυ που θελω στο πραμ εχει 150 λιρες συν τα μεταφορικα ερχεται μια η αλλη να το παρεις απο εδω. Εχετε κατι αλλο υποψην;; Εχω σκασει με το αμαζον λεμε:((

 

καλημερα. Αν και το έχουμε ξαναπει το amazon.fr και το amazon.de στελνει κανονικα. Επισης το amazon.co.uk αν και εχει ριξει απαγορευτικο στα καθισματακια αυτοκινητων παρολα αυτα καποια τα στελνει εξου και το maxi cosi sps που πηρε ο κουμπαρος μου. Δοκιμασε να βαλεις στο καλαθι σου αρκετα να δεις αν καποιο σε αφηνει.

 

Καμμια ιδεα για bread maker ? Βλεπω πολλες συσκευες και δεν ξερω ποια ειναι καλη εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη. Για amazon μιλαμε παντα..

 

cd1ea57413.png

96c6dee601.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον............μολις παρέλαβα τα πιτζαμάκια γκαπ

 

Μετά απο δυο αγορές μεσω εμπευ μια αυτή http://www.ebay.co.uk/itm/220836230809?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_2939wt_1037

 

κ μια από αυτόν http://myworld.ebay.co.uk/angel_wedding_dress/&_trksid=p3984.m1439.l2754 (που τωρα δεν πουλαέι κατι...)

 

Οκ ειναι μια χαρά για τα λεφτά τους 10ευρώ δηλαδη , τιμή τζάμπο αλλά δεν ειναι χοντρές σαν του τζάμπο πχ...ή σαν των μοδερκερ κ σαν των νεξτ.

 

Καταλήγω λοιπον οτι ειναι ωραιοτατες ρέπλικες μεσα σε αυθεντική συσκευασία.

 

Η πιτζάμα που πήρα

http://www.ebay.co.uk/itm/160652738439?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αυτή ειναι ανώτερη μακράν! Και σιγουρα δεν ξαναπαίρνω γκαπ απο το εμπευ! Το εμπέδωσα πια....χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τις εμπειρες του εμπει: Βρηκα ενα πουλοβερακι με auction, στελνω μειλ και λεω δινω τοσο και το αγοραζω, το δινεις; μου λεει ναι, το εμαιλ μου ειναι αυτο. Τωρα αυτη η συναλλαγη δεν θα ειναι εκτος εμπει; Δισταζω και απανταω: δεν μου στελνεις το total invoice μεσω ebay? Μου απαντα (δεν ειναι τοπ σελερ) οτι δεν εχει ξαναστειλει total invoice πριν ληξει το auction και δεν ξερει πως γινεται, αν θελω να της στειλω το λογαριασμο μου στο paypal για να μου στειλει το invoice. Δισταζω παλι ετσι; Ειναι εκτος εμπει, ετσι δεν ειναι; Αν της δωσω τα λεφτα και δε το παρω ποτε τι θα κανω; Υπαρχει λυση; Της ειπα να το βαλει τιμη buy-it now και να το παρω αλλα μου φαινεται οτι δε θα το θελει ουτε αυτο. Το ποσο ειναι 15 λιρες. Τα φωτα σας;!

 

Αν το κατάλαβα καλά, σου έδωσε το μέιλ του για να τον πληρώσεις μέσω πέιπαλ. Και σε εμένα φαίνεται συναλλαγή εκτός ΕΒΑΥ. Του είναι εξαιρετικά εύκολο να αλλάξει τον τρόπο πώλησης, από δημοπρασία σε άμεση αγορά. Έίναι μόνο μια επιλογή, στο active sell του. Εγώ δεν θα δεχόμουν εκτός ΕΒΑΥ. Και να σε πάρουν πρέφα και σου κάνουν αναφορά ? Από που είναι ο πωλητής ?

 

Καμμια ιδεα για bread maker ? Βλεπω πολλες συσκευες και δεν ξερω ποια ειναι καλη εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη. Για amazon μιλαμε παντα..

 

Έχω αυτόν της ΚΕΝΓΟΥΝΤ και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Στο ΣΚΡΟΥΤΖ μου φαίνονται ακριβότεροι αλλά έλεγξε αν στέλνει το ΑΜΑΖΟΝ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270822608910&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123#ht_666wt_1064

 

Χθες κερδισα αυτο το σουτιενακι...τι να καμνω η 2μοιρη???

Με εθισατε στα fantasie:rolleyes:

Τιμουλα απαιχτη εεε???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

αγορασα κοκκαλακια σαν αυτα

http://www.ebay.co.uk/itm/10-pairs-girls-baby-dot-hair-bow-dot-clip-hairpin-/160658611594?pt=UK_Girls_Accessories&hash=item2567ffdd8a

και οταν πηγα να πληρωσω δεν μου ολοκληρωνε τη διαιδικασια το paypal. Πηρα τηλ. στο ΤΤ και μου ξεμπλοκαραν την καρτα και μετα μου ειπαν μολις πληρωσω να ξαναπαρω να την μπλοκαρουν. :?:-?:?

Ξερετε κατι αλλο; Για ποσο θα γινεται αυτο;

 

ωχωχωχ πάλι τα ίδια? μα τί έχει συμβεί? μετά την Παρασκευή που πλήρωσα τις γαλότσες (οι οποίες παρεπιπτόντως σήμερα το πρωί ήταν στην πόρτα μου !!! από διπλανή συνοικία πιο πολύ θα αργούσαν.....) δεν ξαναψώνισα τίποτα. λές να έχουμε θέμα με το ΤΤ πάλι? τους μίλησες πάλι μετά την πληρωμή?

Link to comment
Share on other sites

κορ'ιτσια μην με κράξετε αλλά δεν βρήκα τπτ στην αναζήτηση!!

αυτά τα παπουτσάκια τα έχει δοκημάσει καμία? είδα πολύ καλές τιμούλες και έχει και στο ebay πολλά!

http://www.toddle-squeak.com/page4.htm

Link to comment
Share on other sites

ωχωχωχ πάλι τα ίδια? μα τί έχει συμβεί? μετά την Παρασκευή που πλήρωσα τις γαλότσες (οι οποίες παρεπιπτόντως σήμερα το πρωί ήταν στην πόρτα μου !!! από διπλανή συνοικία πιο πολύ θα αργούσαν.....) δεν ξαναψώνισα τίποτα. λές να έχουμε θέμα με το ΤΤ πάλι? τους μίλησες πάλι μετά την πληρωμή?

 

Καλημερα!

Το Σαββατο προσπαθησε το ΑΜΑΖΟΝ για μια πληρωμη και δεν μπορεσε με την καρτα μου. Μετα απο λιγο πηραν το ανδρα μου απο ΤΤ και τον ρωτησαν εαν εχει προσπαθησει να ψωνισει κατι απο αμαζον. Και οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα υποκλοπων και εχουν μπλοκαρει ολες τις καρτες. Με ρωτησαν εαν θελουν να το αφησουν ανοιχτο για να ψωνισω και μετα να το κλεισουν. Ειπαν οτι μεσα στη εβδομαδα θα λυθει το [προβλημα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν το κατάλαβα καλά, σου έδωσε το μέιλ του για να τον πληρώσεις μέσω πέιπαλ. Και σε εμένα φαίνεται συναλλαγή εκτός ΕΒΑΥ. Του είναι εξαιρετικά εύκολο να αλλάξει τον τρόπο πώλησης, από δημοπρασία σε άμεση αγορά. Έίναι μόνο μια επιλογή, στο active sell του. Εγώ δεν θα δεχόμουν εκτός ΕΒΑΥ. Και να σε πάρουν πρέφα και σου κάνουν αναφορά ? Από που είναι ο πωλητής ?

london

Ειπε οτι θα του κοστισει να αλλαξει λιστινγκ και μπορει να το αγορασει καποιος αλλος γιατι κανουν watch 9 ακομη αγοραστες. Λεει να της στειλω το μειλ μου στο πειπαλ για να μου στειλει εκει το invoice. Ολα απλα και ωραια αλλα εμενα δε μου αρεσει γιατι δεν ειναι και τοπ σελερ... Θα της πω να αλλαξει τον τροπο πωλησης αλλιως δεν εχει!

 

Πηρα και αυτα

http://www.ebay.co.uk/itm/260857596529?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_500wt_1156

 

και ακομα δε τα εχει στειλει και ουτε φωνη ουτε ακροαση σε 2 μειλ που εχω στειλει. Υποθετω πρεπει να προχωρησω σε αναφορα στο εμπει? Απο αλλα φιντμπακ που βλεπω μια χαρα στελνει σε αλλους.

 

 

Έχω αυτόν της ΚΕΝΓΟΥΝΤ και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Στο ΣΚΡΟΥΤΖ μου φαίνονται ακριβότεροι αλλά έλεγξε αν στέλνει το ΑΜΑΖΟΝ.

 

κι εγω αυτον εχω, 2 χρονια τωρα..οι κενγουντ θεωρουνται καλοι..τον ειχα παρει 135 ευρω νομιζω απο ηλεκτρονικη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Θέλω να αγοράσω παπλώματα μονά στα πιτσιρίκια μου αλλά επειδή οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες (θέλουν με ήρωες) μπορώ να τα πάρω από το net? (χωρίς τελωνεία κτλ) Είμαι λίγο άσχετη με τις αγορές στο διαδίκτυο… Έχετε καμία σελίδα υπ’ όψιν?

 

Ααααα και από ποιότητα πως είναι? Μπορείτε να βοηθήσετε?

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Το Σαββατο προσπαθησε το ΑΜΑΖΟΝ για μια πληρωμη και δεν μπορεσε με την καρτα μου. Μετα απο λιγο πηραν το ανδρα μου απο ΤΤ και τον ρωτησαν εαν εχει προσπαθησει να ψωνισει κατι απο αμαζον. Και οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα υποκλοπων και εχουν μπλοκαρει ολες τις καρτες. Με ρωτησαν εαν θελουν να το αφησουν ανοιχτο για να ψωνισω και μετα να το κλεισουν. Ειπαν οτι μεσα στη εβδομαδα θα λυθει το [προβλημα...

 

ναι, το ίδιο είχε συμβεί σε μένα την προηγούμενη εβδομάδα αλλά νόμιζα ότι είχε λυθεί το θέμα, προφανώς όχι

σε ευχαριστώ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

...λές να έχουμε θέμα με το ΤΤ πάλι? τους μίλησες πάλι μετά την πληρωμή?

 

...Ειπαν οτι μεσα στη εβδομαδα θα λυθει το [προβλημα...

 

Καλημερα,

ξαναπηρα τηλεφωνο αμεσως μετα την αγορα για να την ξαναμπλοκαρουν. Επειδη ομνως ηταν Σ/Κ δε λειτουργουσε το κεντρο εξυπηρετησης και μιλουσα με το κεντρο απωλειας καρτων οποτε δεν ηξεραν να μου πουν για ποσο θα γινεται αυτο.:(

 

l...

και ακομα δε τα εχει στειλει και ουτε φωνη ουτε ακροαση σε 2 μειλ που εχω στειλει. ...

 

Μηπως ειναι λιγο νωρις; Κοιταξες στο status της παραγγελιας; καμια φορα τα στελνουν , ενημερωνουν το status αλλα οχι και τον αγοραστη.

Καλυτερα στειλε του mail που να αναφερεις το ενδεχομενο να κανεις report. Αν δε σου απαντησει και σ'αυτο προχωρα το.

Link to comment
Share on other sites

 

Μηπως ειναι λιγο νωρις; Κοιταξες στο status της παραγγελιας; καμια φορα τα στελνουν , ενημερωνουν το status αλλα οχι και τον αγοραστη.

Καλυτερα στειλε του mail που να αναφερεις το ενδεχομενο να κανεις report. Αν δε σου απαντησει και σ'αυτο προχωρα το.

 

Ειναι απο τις 23 σεπτεμβριου, ενω λεει οτι στελνει μεσα σε 3 μερες. Στο στατους δεν δειχνει να το εχει στειλει και στο δευτερο μειλ ανεφερα οτι να μου πει τι γινεται αλλιως θα ανοιξω case και παλι δεν μου εχει απαντησει...Με εχει γραψει τελειως. Οποτε; ανοιγω case στο ebay ετσι; ή και στο πειπαλ;

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο littlewoodseurope.com,παρα πολυ αργοι στην παραδοση...και το πακετο βρε κοριτσια κομμενο με ψαλιδι απο τα ΕΛΤΑ προφανως....παλι καλα που δεν εκοψαν τα ρουχα....και τυλιγμενο προχειρα με λαστιχακι....απαραδεκτο!!!!Απο την ευρωπαικη ενωση ερχονται ....γιατι να ανοιγουν το πακετο.....τετοια περιεργια πια!!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Τις κατσαρόλες τις AMC μήπως ξέρετε αν μπορώ να τις πάρω από κανά ιντερνετικό μαγαζί γιατί εδώ έιναι πανακριβού;

 

Επειδή το ειχα ψάξει παλια.....και δεν εβγαλα άκρη καθως πουλιουνται μονο μεσω ντιλερ κ εδώ κ γερμανία

 

αν βρεις πραγματικά ακρη, σφυρα μου να δω κ εγω..;)

 

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρα κοριτσια χρειαζομαι τη βοήθεια σας, διοτι μαλλον την πατησα και γω με συναλλαγη που έκανα μεσω πειπαλ.Στις 6/7 έστειλα μηνυμα σε ενα πωλητη αν μπορει να μου κανει discount postage, τελοσπάντων μου έκοψε 2 λιρες εστω, απο πραγματα που τελικα κοστισαν 37 ευρω(δεν ηταν για μενα, αλλού εκανα εξυπηρετηση).Μου στελνει λοιπον να τον πληρωσω μεσω πειπαλ, ωστε να φανει κ η εκπτωση κ στελνει 2 μερες μετα το πακετο.Ωστοσο, με τρεξιματα βαφτισης κλπ κ μη βλεποντας τα φιντμπακ που πρεπει να αφησω, αφου πληρωσα μεσω πειπαλ, ξεχναω τα πραγματα.και μου ειπε στις 15 Σεπτεμβρη το ενδιαφερομενο ατομο οτι δεν ειχε ερθει το πακετο!! Φταιω κ γω που το ξεχασα φυσικα.Στελνω στον πωλητη, λεω τα καθεκαστα κ μου εγραψε οτ θα μου τα ξαναστειλει κ να ξαναγραψω τη διευθυνση για επιβεβαιωση.Αφου περασαν λοιπον 17 μερες κ αφαντο και το 2ο πακετο, ξαναστειλα σημερα ποτε περιπου θα ερθουν και μου απανταει τα εξης:

 

Hi

Kindly note we have made request to track that packets sent to you first time

they did not provide any details

we apologize for this however will post them to you

may i request to pay us £5 as international signed for post. this is extra cost we have to incurr

on only to make this new packet recorded post.

my paypal account is [email protected]

please choose send payment option

will post your items this time

kind regards

τωρα δηλαδη ξαφνικα ζηταει 5 λιρες για να μου το ξαναστειλει! Δεν το εστειλε στις 15 Σεπτεμβριου που μου ειπε! Τι πρεπει να κανω τωρα, να δεχτω να τα δωσω?? Εχει πολυ καλο ποσοστο ο συγκεκριμενος, αλλα πληρωσα και γω μεσω πειπαλ κ την πατησα , αφου περασαν κ τοσες μερες.

 

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργησα σημερα να επιστρεψω στο σπιτι και οταν ηρθα με περιμενε μια τεραστια πλαστικη σακουλα απο αυτες που μας στελνουν δεματα απο εξωτερικο που δεν σκιζονται. Η αληθεια ειναι οτι περιμενα πακετο αλλα η σακουλα "χτυπάει" πολυ λιγοτερο στο ματι για τους φιλους μας τους τελωνειακους. :D

Ετσι λοιπον δεν πληρωσα ουτε τελωνειο ουτε τιποτα.

Λοιπον ειχα παρει oshkosh, carters, okie dokie, youngland και κατι αλλο που μου διαφευγει.

Σαν σχεδια ειναι υπεροχα. Πολυ καλυτερα απο τις φωτογραφιες! :D

Πολυ χαρουμενα και ζωηρα χρωματα που, τουλαχιστον στον δικο μου υπολογιστη εδειχναν πιο μουντα.

Η υφη τους ειναι εξαιρετικη, απο αντοχη θα δειξει. Θα με ενημερωσει η μαμα των παιδιων και θα σας πω.

Η φορμα ομως στα περισσοτερα εδειχνε πολυ "στενομακρη", αν καταλαβαινετε τι θελω να πω. Στην περιπτωση των παιδιων για τα οποια τα πηρα πιστευω οτι θα ερθουν κουτι μιας και ειναι ψηλα και πολυ αδυνατα παιδακια. Αν ομως ηταν γεματουτσικα δε νομιζω οτι θα τους εκαναν.

Περιμενω πως και πως να συναντηθουμε ολες οι μαμαδες και να τους τα παμε.

Α! Απ'έξω στη σακουλα εγραφε μικροτερη αξια! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...