Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα...

Έχω 125$ gymbacks και ενώ τα "βλέπει" δηλ γράφει : Gymbucks entered: $125, όταν προσπαθώ να τα περάσω στην παραγγελία από το Eligible amount δεν μου επιτρέπει με κανένα τρόπο να δηλώσω πάνω από 100$.

Συμβαίνει σε καμία άλλη? Τι μπορώ να κάνω? Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα...

Έχω 125$ gymbacks και ενώ τα "βλέπει" δηλ γράφει : Gymbucks entered: $125, όταν προσπαθώ να τα περάσω στην παραγγελία από το Eligible amount δεν μου επιτρέπει με κανένα τρόπο να δηλώσω πάνω από 100$.

Συμβαίνει σε καμία άλλη? Τι μπορώ να κάνω? Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποια?

 

για να χρησιμοποιήσεις τα 125 gymbuck πρεπει η αξια των αγορων να ειναι 250$ και πανω μηπως δεν ειναι το ποσο της αγορας προ της επτωσης τοσο και γι αυτο δεν μπορεις να τα δωσεις ολα

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Έχω 125$ gymbacks και ενώ τα "βλέπει" δηλ γράφει : Gymbucks entered: $125, όταν προσπαθώ να τα περάσω στην παραγγελία από το Eligible amount δεν μου επιτρέπει με κανένα τρόπο να δηλώσω πάνω από 100$.

Συμβαίνει σε καμία άλλη? Τι μπορώ να κάνω? Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποια?

 

 

Είναι δύο διαφορετικους κωδικούς? Αν ναι, θα πρέπει να κανεις apply τα $100, μετα να κανεις ξανα apply τα $25 (ή όποια είναι τα ποσά σας).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια συγνωμη καλησπερα ....μηπως καποια ξερει καποιο ελληνικο site οπου μπορω να ψωνιζω πιο οικονομικα γαλατα για το μωρο σαμπουαν πιπιλες κτλ? εχω ακουσει οτι στα φερνουν κ'ολας..

 

για γαλα απο εδω αν σε ενδιαφερει το novolac http://www.babysview.gr/shop/products

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο διαφορετικους κωδικούς? Αν ναι, θα πρέπει να κανεις apply τα $100, μετα να κανεις ξανα apply τα $25 (ή όποια είναι τα ποσά σας).

 

δεν νομιζω οτι γινεται ετσι καταχωρεις ολους του κωδικους και γραφει το eligible μετα εγω εβαλα ολο το ποσο την προηγουμενη φορα που ηταν συνδιαστικο 3 κουπονιων και το πηρε εισαι σιγουρη οτι το ποσο ειναι 250 χωρις τα μεταφορικα?

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βρισκεσαι στο εμπευ μεσα.....και ενω πας να κανεις πληρωμη πατας το pay now και στις επιλογες δεν εχει το πευπαλ??

 

Εγω δεν θα εβαζα τον αριθμο της καρτας μου στο εμπευ παντως οχι μονο λογο ασφάλειας κλοπης των στοιχειων της καρτας μου αλλά κ το σημαντικοτερο αν αυτο που θα αγοράσω ειναι χαλια πως θα παρω τα χρηματα μου πισω αν δεν αγορασω μεσω πευπαλ που μου παρεχει την δυνατοτητα να κανω αναφορά στον πωλητη?

 

 

οταν βγαζει commit to buy και κανω επιλογη μου ενφανιζει ενα παραθυρο και μου λεει να ξαναδωσω τον κωδικο μου ενω ημουν ηδη συνδεδεμενη για να γινουν λεει καποιες διορθωσεις στα στοιχεια μου και οταν ξαναβαζω τον κωδικο μου μου ζηταει τα στοιχεια της καρτας μου.

αυτο που μου περναει απο το μυαλο ειναι μηπως δεν δεχεται paypal παρολο που το αναγραφει , οποτε μαλλον θα πρεπει να κανω ερωτηση στον πωλητη

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ? Δίνει ίσως και καλύτερες τιμές από τον σουηδό.

Α καλά... Εγώ είχα μείνει στο ότι ο Ναρλής πουλάει μόνο είδη για μπομπονιέρες κλπ... Έπρεπε να έχω πιο μεγάλη εμπιστοσύνη στις γνώσεις σου κοριτσάκι... Sorry,sorry :oops: :oops:

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρες, καλημέρες!!!

 

 

τα πήρα με την τιμή που τα έχει... στο τοπικό κατάστημα αν δεν κάνω λάθος τα είχε 22ευρώ.

είναι πολύ καλή ποιότητα μακό και έχουν μεγάλη φόρμα.

 

τελικά κοριτσάκι του έκανα καλύτερη προσφορά και μου τα έδωσε στις 5 λίρες......τώρα ανησυχώ για την μεγάλη φόρμα που λες, γιατί του πήρα το 5άρι ενώ κλείνουμε τα 4 τον άλλο μήνα.......τέλος πάντων, χαμένα δεν θα πάνε:D

 

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα την βοήθειά σας. Ψάχνω να βρω τραπεζομάντηλα (όχι φαγητού, διακοσμητικά) για το τραπέζι της κουζίνας, αλλά είμαι λίγο άσχετη από ιντερνετικές αγορές...(ως πολύ!). Μήπως έχει πάρει καμμιά σας τέτοια είδη από το ebay; Που να ψάξω; help!

 

μήπως να κοίτζες και στο jumbo?? έχει καλά σχέδια και καλές τιμές......για διακοσμητικά που λες

 

καλησπερα μανουλες!τι κανετε?για προτεινετε ενα σαιτ για αγορα καθισματος αυτοκινητου 9-25κιλα αναποδο??????

 

εγώ τα δικά μας τα πήρα από www.mytoys.de με πολύ καλές τιμές και εξυπηρέτηση

το θέμα είναι ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι και εγώ τις αποδείξεις (το πρωί το έλεγαν και στο ραδιόφωνο ότι αυτό θα μειώσει τις ιντερνετικές αγορές εξωτερικού)

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια δεν μπορώ με τίποτα να βρώ πως στο ebay να μου εμφανίζει μόνο αυτούς που στελνουν Ελλάδα. Τι πρεπει να πατήσω;

 

Επίσης μπορω να αγοράσω ένα προιον που είναι σε δημοπρασία χωρίς να περιμένω ή αυτό γίνεται μόνο σε όσα γράφουν buy now;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια δεν μπορώ με τίποτα να βρώ πως στο ebay να μου εμφανίζει μόνο αυτούς που στελνουν Ελλάδα. Τι πρεπει να πατήσω;

 

Επίσης μπορω να αγοράσω ένα προιον που είναι σε δημοπρασία χωρίς να περιμένω ή αυτό γίνεται μόνο σε όσα γράφουν buy now;

 

Aν πας στο Αdvance search

 

εχει παρακατω επιλογη

 

"Only show items:

From preferred locations

Located in

Available to

 

 

Tσεκαρε το τριτο και επελεξε "greece"

Yπαρχει και πιο ευκολος τροπος να επιλεξεις απο την αριστερη μπαρα το "european union" αλλα καποιες φορες μας βγαζουν εκτος Ευρωπαϊκης Ενωσης καποιοι πωλητες!

 

Σε δημοπρασια μπορεις να επικοινωνησεις με τον πωλητη και να του κανεις μια προσφορα. Αν κρινει οτι τον συμφερει μπορει να στο δωσει το αντικειμενο ακομα κι'αν δεν ειναι buy it now.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, annagrig1980. Μου είχαν σπάσει τα νεύρα που τα έβγαζε όλα μαζι.

 

Εχω δει κάτι φορμακια για τον μικρό. Εχει δυο σχέδια. Θα προσπαθήσω να χτυπήσω το ένα σε δημοπρασία και για τα άλλα θα επικοινωνήσω. Αν και ποτέ δεν είμαι τυχερή με τις δημοπρασιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝ η διαφορα μας σε κερδος ιντερνετικα ειναι πανω απο 10% (μαλλον ειναι ΠΑΝΤΑ) εξακολουθει να συμφερει η ιντερνετικη αγορα!

απλα ενα μερος των κερδων θα το δουμε μεταφρασμενο σε εφοριακο μπουγιουρντι!!!!!!

αντε και καλες αγορες συνεχεια

 

 

 

@#@$@$!@#%#$^!#$^!#$^ προς τον αγαπητο Ε.Β.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

οταν βγαζει commit to buy και κανω επιλογη μου ενφανιζει ενα παραθυρο και μου λεει να ξαναδωσω τον κωδικο μου ενω ημουν ηδη συνδεδεμενη για να γινουν λεει καποιες διορθωσεις στα στοιχεια μου και οταν ξαναβαζω τον κωδικο μου μου ζηταει τα στοιχεια της καρτας μου.

αυτο που μου περναει απο το μυαλο ειναι μηπως δεν δεχεται paypal παρολο που το αναγραφει , οποτε μαλλον θα πρεπει να κανω ερωτηση στον πωλητη

 

Τοτε παει κατι πολύ στραβα με τη σελίδα για το πευπαλ....χωρις να θελω να σε αγχωσω ισως εχεις ιο ή προσπαθουν να χακάρουν τα στοιχεια σου....

 

Γιατι ποτέ μα ποτε΄οταν παμε να πληρωσουμε μεσω πευπαλ ενω εχουμε κανει τα απαραιτητα γαι να ανοιξουμε λογαριασμο χρηστη στο πευπαλ κτλπ εχουμε καταχωρησει την καρτα μας κτλπ δεν μας ζητάει το πευπαλ στοιχεια καρτας....

 

Αν εχεις κανει ολα τα απαραιτητα που γράφει εδω...Οδηγιες για πευπαλ τοτε ειναι προσπάθεια να χακαρουν το λογαριασμο σου.....αδυνατω να σκεφτώ κατι αλλο....

 

εγω δεν θα αγοραζα κατι ετσι , οταν μου ζητανε τον αριθμο της καρτας μου κτλπ

 

 

 

Βρε κορίτσια δεν μπορώ με τίποτα να βρώ πως στο ebay να μου εμφανίζει μόνο αυτούς που στελνουν Ελλάδα. Τι πρεπει να πατήσω;

 

Επίσης μπορω να αγοράσω ένα προιον που είναι σε δημοπρασία χωρίς να περιμένω ή αυτό γίνεται μόνο σε όσα γράφουν buy now;

 

Οι οδηγίες βρισκονται εδώ --> οδηγίες για επιλογή χωρας αποστολής και καλό ειναι να διαβάσεις επισης κ τον δεκάλογο του ebayer πριν προβεις σε αγορές κ ίσως κανεις λαθη

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1767129&postcount=6

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλαμαράκι τα έχω διαβάσει και πιστεύω ότι τα έχω εμπεδώσει. Γράφτηκα και στο paypal, ενω μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα προπληρωμένη. Αλλά καθότι ξανθιά δεν μπορούσα πουθενα μεσα στο advanced search να το βρω. Δεν το έβλεπα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα απο εδω αυτα

http://www.ebay.co.uk/itm/72-Woven-Sew-School-Name-Tapes-Name-Tags-Labels-/280730877558?pt=Boy_s_Clothing&hash=item415cdd3e76

και αυτα

http://www.ebay.co.uk/itm/50-Printed-iron-on-School-Name-Tapes-Name-Tags-Labels-/250882055481?pt=Boy_s_Clothing&hash=item3a69bc5d39

οταν παραλαβω θα σας πω ...:)

Mηπως εχετε υποψιν πετσετουλες μικρες για τα νηπια? Απο τζαμπο λετε?

 

κουκλα παρέλαβες ετικετούλες να μας πεις γνώμη;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κουκλα παρέλαβες ετικετούλες να μας πεις γνώμη;

 

Επειδη εχω παρει woven ετικετουλες και αν πλυθουν πολλες φορες στο τελος ψιλοχαλανε οπως εγραψα και σε αλλο ποστ, εδωσα κατι παραπανω και πηρα απο δω:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/50-Sew-School-Name-Labels-Name-Tags-Garment-Labels-/310080539287?_trksid=p4340.m263&_trkparms=algo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D8%26pmod%3D280730877558%252B280730877558%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D3105228831470222904#shId

 

Ειναι σατεν, δεν ειναι σαν την υφη που εχουν οι wooven (που μοιαζει καπως σαν υφαντη-χαρτινη) και ειναι τελειες. Αν κανεις δυο γαζακια στις ακρες, τις ξηλωνεις ανετα και τις ξαναχρησιμοποιεις του χρονου. Το μελανι δεν ξεθωριασε σε κανενα ρουχο, λευκο ή χρωματιστο και ειναι πολυ ωαραιες και στην οψη και στην υφη.

Link to comment
Share on other sites

θενξ κατα κυριο λογο θελω αυτες που σιδερωνονται και ρωτουσα συγκεκριμένα για αυτες που πηρε η δημητρα καθως ειναι πολυ πιο οικονομικες απο αυτες που πηρες...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

θενξ κατα κυριο λογο θελω αυτες που σιδερωνονται και ρωτουσα συγκεκριμένα για αυτες που πηρε η δημητρα καθως ειναι πολυ πιο οικονομικες απο αυτες που πηρες...

 

Φαινομενικα ναι.

Ειναι τα μισα λεφτα (αν και τα ποσα ειναι πολυ μικρα) αλλα και η συγκριση δεν εχει νοημα μιας και μιλαμε για τελειως διαφορετικες ποιοτητες. Αν σκεφτεις δε, οτι τις ξαναχρησιμοποιεις τελικα δεν πληρωνεις κατι παραπανω. Αλλα το να ραβεις ειναι μανικι. :-(

Παρε αυτες που σιδερωνονται καλυτερα γιατι κακα τα ψεματα ειναι πολυ ευκολες στην εφαρμογη. Εγω ηθελα να κρατησω καποια ρουχα της μεγαλης και για τη μικρη και τις αυτοκολλητες αν πας να τις βγαλεις αφηνουν υπολειμματα και γινονται χαλια οποτε με βολεψε πολυ αυτη η λυση.

Aσε που εγω τις ειχα παρει και απο αλλο πωλητη οποτε μπορει να μην ηταν οι συγκεκριμενες ποιοτικες αλλα αυτες της Δημητρας να ειναι super. Θα μας πει σε μερικους μηνες. :D

Link to comment
Share on other sites

κουκλα παρέλαβες ετικετούλες να μας πεις γνώμη;

 

Mαρια ειχα γραψει οτι παρελαβα αλλα θα σου ξεφυγε.

Λοιπον αυτες που ραβονται εμενα μου φανηκαν πολυ καλες και σε ποιοτητα. Σε βαθος χρονου βεβαια θα δειξει εαν θα φθαρθουν.Δυο φορες επλυνα κατι ζακετες που τις εραψα και ειναι μια χαρα. Αλλα δεν τις πηρα για να τις εχει μεχρι το γυμνασιο, ελπιζω να μπορει να συμαζευει τα πραγματα της μονη της καποια στιγμη και να μην χρειαζετε να εχουμε υπογραφες στα ρουχα μας μεχρι την ενηλικιωση της :):)

Αυτες που σιδερωνονται οκ τις σιδερωσα αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα, δεν επλυνα ακομη τιποτα.

Ελπιζω να σε βοηθησα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...