Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

Μπράβο, κάνε μεθαυριο το πρωι μια χοριακή, αλλά κανε την στο ίδιο μέρος που έκανες και την πρώτη, αλλιώς δεν μπορουμε να συγκρίνουμε καλά. Περιμένουμε νέα, ελπίζω ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός καθόλου!Υποψιαστηκα εγκυμοσυνη γιατί το στήθος δεν με πονουσε ποτε τόσες μέρες. Ο γιατρός θα με δει την Τέταρτη αλλά δεν μου είπε κάτι άλλο,μονο να ξεκουραζομαι.Είχα μια βιοχημική τον Γενάρη γι αυτό δε θέλω να το ξανά περάσω,κι έχω αγχωθει με το αίμα!!!

 

 

Καλημέρα,

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη !!!!

 

τελοσπάντων , ισως να μην το εγραψα σωστά για την ωορηξία.Εχω μικρό κύκλο , 24 ημερών.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Νομιζω ειμαι έγκυος! Η τελευταία περίοδος μου ήταν 3 Ιουνίου, έκανα σήμερα χοριακη κ βγήκε 108,94. Μήπως ειναι πολυ χαμηλή; Εχω ήδη αρκετές αποτυχίες κ κοντεύω να σκάσω. Ο γιατρός το μόνο που μου είπε ειναι να ξανά κάνω χοριακη την ερχόμενη Δευτέρα. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Νομιζω ειμαι έγκυος! Η τελευταία περίοδος μου ήταν 3 Ιουνίου, έκανα σήμερα χοριακη κ βγήκε 108,94. Μήπως ειναι πολυ χαμηλή; Εχω ήδη αρκετές αποτυχίες κ κοντεύω να σκάσω. Ο γιατρός το μόνο που μου είπε ειναι να ξανά κάνω χοριακη την ερχόμενη Δευτέρα. Τι λέτε;

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Το αν είναι μικρή ή μεγάλη εξαρτάται από την ημέρα σύλληψης. Ενδεικτικά, 108 μονάδες είναι φυσιολογική τιμή στις 14-15 ημέρες από την ημερομηνία σύλληψης. Αν έχεις κανονικούς κύκλους 28-29 ημερών είναι μια κανονική τιμή.

Η επαναληπτική θα σου δείξει σίγουρα αν η εγκυμοσύνη εξελίσσεται σωστά.

 

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά. Σου εύχομαι ότι καλύτερο!:D

Link to comment
Share on other sites

Ειναι χαμηλη πιστευω!!!! Εννοειται σε συγκριση με την δικη μου ! Θυμαμαι ειχα κανει χοριακη στις 29/10 με τελευταια περιοδο 30/9 και ειχε βγει 509! Ειχα κυκλο 24 μερες! Η συληψη εγινε την 9η μερα!

Τωρα εξαρταται ποτε εγινε η συληψη και τι κυκλο εχεις!

Ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σύλληψη πιστεύω έγινε γύρω στις 20-22 Ιουνίου. Μακάρι να πανε ολα καλά! Αν πάω για υπέρηχο δεν νομιζω να δείξει κατι από τωρα;ο κύκλος μου ειναι 30-32 ημέρες.

 

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο κορίτσι μου!

Ακόμα είναι νωρίς για να δείτε κάτι. Η καρδιακή λειτουργία είναι εμφανής από την 6η εβδομάδα (από την τελευταία περίοδο) και μετά οπότε έχεις χρόνο ακόμα. Κάνε την επαναληπτική χοριακή να δεις ότι ανεβαίνει και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Νομιζω ειμαι έγκυος! Η τελευταία περίοδος μου ήταν 3 Ιουνίου, έκανα σήμερα χοριακη κ βγήκε 108,94. Μήπως ειναι πολυ χαμηλή; Εχω ήδη αρκετές αποτυχίες κ κοντεύω να σκάσω. Ο γιατρός το μόνο που μου είπε ειναι να ξανά κάνω χοριακη την ερχόμενη Δευτέρα. Τι λέτε;

 

Συγχαρητηρια , σου ευχομαι μια ωραια εγκυμοσυνη.

 

Η χοριακη σου ειναι μια χαρα.

Η τιμη της χοριακης εξαρταται απο ποτε εγινε η εμφυτευση κυριως και οχι τοσο απο τη συλληψη.

 

Ο οργανισμος μας καταλαβαινει την εγκυμοσυνη απο τη στιγμη της εμφυτευσης και τοτε ειναι που αρχιζει και αυξανεται η χοριακη.

ΠΧ.

2 κοπελες με τον ιδιο κυκλο, ακομα και με την ιδια ημερα συλληψης μπορει να εχουν διαφορεικη ημερα εμφυτευσης η οποια μπορει να γινει απο την 6η εως την 12η ημερα μετα τη συλληψη.

Ετσι η πρωτη κοπελα μετα απο 12 ημερες μετα τη συλληψη να εχει μια υψηλη χοριακη και η δευτερη κοπελα να εχει ισα μολις πιο πανω απο το 5.

Και οι δυο εγκυμοσυνες να ειναι μια χαρα.

Εννοειται και μια κοπελα με μεγαλο κυκλο το πιο πιθανο ειναι να εχει αργοτερα εμφυτευση.

 

Αρα η χοριακη σαν απολυτο νουμερο δεν σημαινει κατι.

Σημασια εχει η ανοδος της.

Ποσο αυξανεται μετα απο 2 ημερες, ειδικα τωρα στην αρχη.

Εαν κανεις μετα απο 2 ημερες και εχει διπλασιαστει η εγκυμοσυνη σου για αρχη παει πολυ καλα.

Αν δεν διπλασιαστει οσο μεγαλη και να εχεις πχ.500 τοτε υπαχει προβλημα.

 

Ποτε δεν κοιταμε τη χοριακη σαν ενα νουμερο με μια φορα.

 

Αρα δεν ειναι καθολου χαμηλη γιατι απλα δεν μπορει να βγει συμπερασμα με μια χοριακη. Ισως να ειναι και υψηλη.

 

Σου ευχομαι τα καλυτερα και αυτη τη φορα να εχεις πετυχει. .

 

Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχα 240 18 ημερες μετα την ωορηξια . Πολυ χαμηλη υποτιθεται. Μια χαρα ομως διπλασιαζοταν , μια κανανικοτατη εγκυμοσυνη ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Εχει απόλυτο δίκιο η ΛΕΜΟΝΙΑ !! Εμένα η χοριακη μου,με μια μερα καθυστέρησης βέβαια ,ηταν 56 !!! Απλα αφου διπλασιαζοταν κανονικα ο γιατρός μου ηταν απόλυτα ικανοποιημένος !!! Κ όλα πήγαν τέλεια φυσικα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ σωστά. Δεν υπάρχουν απόλυτες τιμές στη χοριακή! Να ξανακάνεις όπως σου είπε ο γιατρός σου και τότε θα φανει! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! περιμένουμε νεα τη Δευτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελευταία περίοδο είχα 3/6 αλλά ωορρηξία είχα 20-21/6. Οπότε νομιζω ότι ειμαι περίπου στην 10 μέρα καθυστέρησης αν τα εχω υπολογίσει σωστά.

 

 

Τότε είναι πολύ νωρίιις!! Μην ανησυχείς!! Θα την ακούστε και την καρδούλα! Πρέπει να είσαι ήρεμη!! Τα καλύτερα σου εύχομαι! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Δεν άντεξα κ έκανα ξανά σήμερα μια χοριακη η οποία βγήκε 13220. Να χαρώ;;;; Δεν ξερω τι να κάνω!

 

Ακου τι λέει! Φυσικά και να χαρείς! Μια χαρά πάνε όλα. Εμείς καρδιά ακούσαμε στις 6w5d δηλαδή σχεδόν 20 ημέρες από την 1η ημέρα καθυστέρησης. Μη βιάζεσαι, όλα θα γίνουν στην ώρα τους.

 

Και τώρα, καλό φαί (όχι πολύ), ύπνο και ξεκούραση :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχε καθυστερημένη ωορηξία είναι σαν να είχες τελευταια περίοδο 8/6, οπότε είσαι 6 εβδομάδω και μίας ημέρας. (Τα υπολογίζω περίπου όπως μου τα κάνανε κι εμένα, που είχα κι εγω καθυστερημένη ωορηξία λόγω μεγάλου κύκλου, είχα να φανταστεις τελευταια περίοδο 7/2 και μου τα υπολόγισε ο γιατρός στην αυχενική και μου είπε απο δω και μπρος θα λες ημ/νια τελευταιας περιοδου 21/02 για να μη λέω συνεχεια περίοδος 7/2 αλλά ωορηξία τότε κλπ) Τέλος πάντων 15 του μήνα που γραφεις ότι πήγες στο γιατρό ήσουνα 5 εβδομάδων και 2 ημερών, δηλαδή ήτανε πολύ πιθανό να μην ακουσεις καρδούλα. Δε σημαίνει τίποτα αυτο, η χοριακή σου είναι τέλεια!!! Πάνε όλα πολύ καλά! Εγώ όταν πήγα 6 εβδομάδων και 4 ημερών πάλι δεν άκουσα και είχα ανησυχησει φαντασου είχα χοριακή 17000 και δεν ακουγαμε καρδια... Ε, την επόμενη εβδομάδα ακούσαμε και όλα καλά!!! Μην ανησυχεις όλα θα πάνε καλά!!! Πότε θα ξαναπας στο γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απογευμα θα ξαναπάω να δουμε αν κ φαντάζομαι δεν θα ακούσω καρδιά σήμερα, νωρίς ειναι ακομα! Σας ευχαριστω πολυ για ολα! Θα σας ενημερώσω για αποτελέσματα!;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...