Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

nip με τοσο καλη χοριακη, μη βαζεις με το νου σου κανενα κακο, και γω ειμαι ακριβως στην ιδια φαση σχεδον παρακαλαω να εχω αναγουλες και να ενιωθα λιγο πιο εγκυος. Φανταζομαι οτι οσο περναει ο καιρος θα ειμαστε καλυτερα, το ευχομαι για ολες μας! :D

Και μενα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και ειναι και πολυ λιγα.

Χθες πηγα γιατρο και τα καλα νεα ειναι οτι ειδαμε σακο ενδομητριο, αυτο που ανησυχησε ειναι οτι μου ειπε απο σημερα να ξεκινησω λεει προληπτικα ενεσεις ηπαρινης, λογω του ιστορικου με την αποβολη και την παλινδομη, δεν μου εχει διαγνωστει θρομβοφιλια παντως. Ουφ να περασει αυτη η εβδομαδα να ερθει η ωρα να ακουσουμε καρδουλα... α και μου ειπε οτι εχω και λευκωμα στα ουρα και να πινω πολλα νερα τι ειναι αυτο παλι :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

nip με τοσο καλη χοριακη, μη βαζεις με το νου σου κανενα κακο, και γω ειμαι ακριβως στην ιδια φαση σχεδον παρακαλαω να εχω αναγουλες και να ενιωθα λιγο πιο εγκυος. Φανταζομαι οτι οσο περναει ο καιρος θα ειμαστε καλυτερα, το ευχομαι για ολες μας! :D

Και μενα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και ειναι και πολυ λιγα.

Χθες πηγα γιατρο και τα καλα νεα ειναι οτι ειδαμε σακο ενδομητριο, αυτο που ανησυχησε ειναι οτι μου ειπε απο σημερα να ξεκινησω λεει προληπτικα ενεσεις ηπαρινης, λογω του ιστορικου με την αποβολη και την παλινδομη, δεν μου εχει διαγνωστει θρομβοφιλια παντως. Ουφ να περασει αυτη η εβδομαδα να ερθει η ωρα να ακουσουμε καρδουλα... α και μου ειπε οτι εχω και λευκωμα στα ουρα και να πινω πολλα νερα τι ειναι αυτο παλι :shock:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση! Άν δεν σου έχει διαγνωστεί θρομβοφιλία γιατί κάνεις ενέσεις ηπαρίνης? Έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία? Πάντως μη σε αγχώνουν οι ενέσεις .κι εγώ τις κάνω.Είναι λίγο "περίεργο" γιατί γίνονται στην κοιλιά όμως πολύ γρήγορα θα τις συνηθίσεις.

[sIGPIC]

[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μου ειπε προληπτικα, για μια εβδομαδα, καθοτι η 5η προς 6η εδβομαδα ειναι που αποβαλω.. :?. Λεει θελει να ειμαστε καλυμενοι.. οσο το σκεφτομαι τοσο αγχωνομαι, και αν περασω την 6η εβδομαδα και εχω θρομβοφιλια και αποβαλω πιο μετα τι γινεται??

Εκανα χθες την πρωτη ενεση και εχω μια ωραιοτατη μελανια στην κοιλια!

Εσυ θα κανεις σε ολη την εγκυμοσυνη ενεσεις? Πως εισαι σημερα ? δεν ειχες αλλα υγρα? Αντε περναν οι μερες να δεις το μπεμπουκι σου :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μου ειπε προληπτικα, για μια εβδομαδα, καθοτι η 5η προς 6η εδβομαδα ειναι που αποβαλω.. :?. Λεει θελει να ειμαστε καλυμενοι.. οσο το σκεφτομαι τοσο αγχωνομαι, και αν περασω την 6η εβδομαδα και εχω θρομβοφιλια και αποβαλω πιο μετα τι γινεται??

Εκανα χθες την πρωτη ενεση και εχω μια ωραιοτατη μελανια στην κοιλια!

Εσυ θα κανεις σε ολη την εγκυμοσυνη ενεσεις? Πως εισαι σημερα ? δεν ειχες αλλα υγρα? Αντε περναν οι μερες να δεις το μπεμπουκι σου :D

 

Καλημερα !

Πρωτα απ'ολα μην αγχωνεσαι , ολα θα πανε καλα !

Λοιπον κανω κ γω innohep απο τη μερα της εμβρυομεταφορας (εκανα εξωσωματικη) κ θα τις συνεχισω σε ολη την εγκυμοσυνη . Απο τη στιγμη που ξεκινησαμε να κανουμε αντιπηκτικες ενεσεις πρεπει να τις κανουμε μεχρι κ 20 μερες μετα τη γεννα .

Τωρα οσον αφορα τη μελανια , το μυστικο ειναι να ριχνεις το φαρμακο πολυ αργα . Θα παρει μερικα δευτερολεπτα παραπανω , αλλα θα δεις , θα μεινει μονο ενα πολυ μικρο σημαδακι !

Καλη επιτυχια σε ολα !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Μου ειπε προληπτικα, για μια εβδομαδα, καθοτι η 5η προς 6η εδβομαδα ειναι που αποβαλω.. :?. Λεει θελει να ειμαστε καλυμενοι.. οσο το σκεφτομαι τοσο αγχωνομαι, και αν περασω την 6η εβδομαδα και εχω θρομβοφιλια και αποβαλω πιο μετα τι γινεται??

Εκανα χθες την πρωτη ενεση και εχω μια ωραιοτατη μελανια στην κοιλια!

Εσυ θα κανεις σε ολη την εγκυμοσυνη ενεσεις? Πως εισαι σημερα ? δεν ειχες αλλα υγρα? Αντε περναν οι μερες να δεις το μπεμπουκι σου :D

Ευτυχώς δεν είδα άλλα υγρά αλλά οι μέρες για να πάω στο γιατρό δεν περνάνε με τίποτα. 7 και σήμερα:?. Εγώ κάνω τις Klexan. O αιματολόγος που με παρακολουθεί μου είπε να τις κάνω όλη την εγκυμοσύνη και 40 μέρες μετά τη γέννα. Αν προσέχεις και δεν πιέζεις το σημείο μετά την ένεση με ζώνη, κουμπί κλπ. δε θα μελανιάζεις.

[sIGPIC]

[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

 

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και συγχαρητήρια σε όσες τα κατάφεραν!

 

Εγώ θεωρητικά είμαι 4 εβδ. και 5 ημερών και ουσιαστικά 2 1/2 εβδομάδων από την ωοληψία με μετρήσεις χοριακής 122 και 385 η επαναληπτική. Μέχρι τώρα έχω έντονους πόνους στη μέση και αντίστοιχους πόνους και πρήξιμο στο στήθος.

 

Σήμερα νιώθω το στήθος μου να μην είναι τόσο πρησμένο και με πονάει λιγότερο. Είναι φυσιολογικά αυτά τα σκαμπανεβάσματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας για την ενεση, τις ακολουθησα χθες και ναι δεν εχω αλλη μελανια!!!

Μου εχει δωσει τις clexan 0.2 να κανω απο μια την μερα για 5 μερες, εχω ακομα 3 να κανω! Την Δευτερα θα του πω για εξετασεις εχω προβληματιστει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

 

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και συγχαρητήρια σε όσες τα κατάφεραν!

 

Εγώ θεωρητικά είμαι 4 εβδ. και 5 ημερών και ουσιαστικά 2 1/2 εβδομάδων από την ωοληψία με μετρήσεις χοριακής 122 και 385 η επαναληπτική. Μέχρι τώρα έχω έντονους πόνους στη μέση και αντίστοιχους πόνους και πρήξιμο στο στήθος.

 

Σήμερα νιώθω το στήθος μου να μην είναι τόσο πρησμένο και με πονάει λιγότερο. Είναι φυσιολογικά αυτά τα σκαμπανεβάσματα;

 

Καλημερα καλη εγκυμοσυνη να εχεις! και μενα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και εχω και πολυ λιγα, προσπαθησε να μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε η χοριακη σου ειναι μια χαρα! Στα λεω για να τα ακουω και γω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη εγκυμοσυνη να εχεις! και μενα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και εχω και πολυ λιγα, προσπαθησε να μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε η χοριακη σου ειναι μια χαρα! Στα λεω για να τα ακουω και γω!!!:D

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και το κουράγιο, αλλά μέχρι να ακούσω καρδιά... δεν νομιζω να ηρεμήσω.

 

Πότε πας για υπέρηχο;

Καλή επιτυχία και καλή εγκυμοσύνη και σ' εσένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ, ειμαι 5η εβδομαδα και 2 μερες σημερες ειμαστε σχεδον ακριβως στα ιδια! :D

Την Δευτερα θα παω να με δει θα ειμαι 5 + 6 μερες και ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα μηπως και ηρεμησω λιγο, μετραω τις μερες!!!

Εσυ ποτε θα πας για υπερηχο ? εχεις κανει ηδη τον πρωτο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες, είμαι καινούργιο μέλος και θέλω να σας ρωτήσω μήπως μπορέσετε να με καθησυχάσετε.

Το προηγούμενο Απρίλιο είχα μια παλίνδρομη κύηση στην 9η εβδομάδα και μόλις πριν από δύο ημέρες, την 28η ημέρα του κύκλου μου, έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Πρέπει να σημειώσω ότι μετά την απόξεση ο κύκλος μου είχε μερικώς διαταρραχθεί δηλαδή ήταν 25-28 ημέρες, ενώ πριν ήταν στις 26 ημέρες. Χθες λοιπόν - την 29η ημέρα - η χοριακή που έκανα ήταν πολύ μικρή, μόλις 37,9. Μίλησα με το γιατρό μου, ο οποίος μου είπε να μην επαναλάβω την χοριακή αύριο, αλλά να κάνω μια την Δευτέρα να δούμε τι έγινε.

Εσείς πως το βλέπετε ως νούμερο;; Έχω μια αίσθηση ότι ούτε αυτή η εγκυμοσύνη θα προχωρήσει...

Link to comment
Share on other sites

Νefelim, σε 1 1/2 εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο! Δε φαντάζεσαι πόσο άγχος έχω! Στο τσακ είμαι να κάνω χοριακή πριν από τη Δευτέρα που μου είπε ο γιατρός. Αυτό που με ηρεμεί κάπως είναι ότι με πονάει η μέση μου, δείγμα που σημαίνει ότι μεγαλώνει η μήτρα μου!

 

Koukita, καλώς σου είπε ο γιατρός σου για τη Δευτέρα. Αύριο είναι πολύ νωρίς. Πάντως, εγώ μέσα στο forum ἐχω διαβάσει για εγκυμοσύνες που ξεκίνησαν με πιο χαμηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα, ειναι λες και οι μερες περναν σε αργη κινηση..

Η βδομαδα αυτη μου φαινεται ατελειωτη, ας σκεφτουμε ομως οτι πλησιαζουνε οι μερες για την πρωτη φωτογραφηση των σποριδιων μας!

Εμενα παντως οι χοριακες με αγχωσαν τελικα πιο πολυ, ενω ο γιατρος μου ειπε να τις κανω για να μου φυγει λιγο το αγχος, μεχρι να βγουνε τα αποτελεσματα αστα!

Ολα καλα θα πανε !! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες, είμαι καινούργιο μέλος και θέλω να σας ρωτήσω μήπως μπορέσετε να με καθησυχάσετε.

Το προηγούμενο Απρίλιο είχα μια παλίνδρομη κύηση στην 9η εβδομάδα και μόλις πριν από δύο ημέρες, την 28η ημέρα του κύκλου μου, έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Πρέπει να σημειώσω ότι μετά την απόξεση ο κύκλος μου είχε μερικώς διαταρραχθεί δηλαδή ήταν 25-28 ημέρες, ενώ πριν ήταν στις 26 ημέρες. Χθες λοιπόν - την 29η ημέρα - η χοριακή που έκανα ήταν πολύ μικρή, μόλις 37,9. Μίλησα με το γιατρό μου, ο οποίος μου είπε να μην επαναλάβω την χοριακή αύριο, αλλά να κάνω μια την Δευτέρα να δούμε τι έγινε.

Εσείς πως το βλέπετε ως νούμερο;; Έχω μια αίσθηση ότι ούτε αυτή η εγκυμοσύνη θα προχωρήσει...

 

Καλημερα ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη, η πρωτη μετρηση χοριακης δεν λεει τοσα πολλα οσο η επαναληπτικη, αν δηλαδη διπλασιαζεται σε 48-72 ωρες. Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, μπορει να εγινε λιγο πιο αργα η συλληψη και η εμφυτευση, το βασικο ειναι να αυξανεται μετα καλα.

Καλη επιτυχια ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη, η πρωτη μετρηση χοριακης δεν λεει τοσα πολλα οσο η επαναληπτικη, αν δηλαδη διπλασιαζεται σε 48-72 ωρες. Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, μπορει να εγινε λιγο πιο αργα η συλληψη και η εμφυτευση, το βασικο ειναι να αυξανεται μετα καλα.

Καλη επιτυχια ευχομαι!

 

Και μένα καλή μου η πρώτη μέτρηση ήταν 59,3 η δεύτερη 2 μέρες μετά ήταν 211,2 και σήμερα 2 μέρες μετά έκανα ξανά και περιμένω αποτελέσματα.. Μην αγχώνεσε! Είσαι έγκυος και όλα θα πάνε καλά!!

 

WXR0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας, ελπίζω και εγώ όλα να πάνε καλά.. να δούμε πως θα περάσει το Σ/Κ..

 

H δική μου έφτασε 395,9! Αυξάνεται τάχιστα και με πολύ καλό ρυθμό λέει ο γιατρός!!

 

 

WXR0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, ξαναπρήστηκε το στήθος μου και ηρέμησα. Τη Δευτέρα πάω για την 3η χοριακή. Ευτυχώς, ηρέμησα. Διαφορετικά, μέχρι τη Δευτέρα θα είχα χάσει χρόνια από τη ζωή μου!

 

Koukita, σε καταλαβαίνω... Σου εύχομαι τριψήφια χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!

Έμαθα ότι είμαι έγκυος το Σάββατο. Έκανα τεστάκι και μετά χοριακή ή οποία βγήκε 130. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω Τρίτη ή Τετάρτη.

Όμως εγώ έχω αγωνία, αν την επαναλάβω και αύριο (Δευτέρα) δε θα καταλάβω πώς πάει; Θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!

Έμαθα ότι είμαι έγκυος το Σάββατο. Έκανα τεστάκι και μετά χοριακή ή οποία βγήκε 130. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω Τρίτη ή Τετάρτη.

Όμως εγώ έχω αγωνία, αν την επαναλάβω και αύριο (Δευτέρα) δε θα καταλάβω πώς πάει; Θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί;

 

Συγχαρητήρια, harmony! Να σου πάνε όλα τέλεια!!!!

 

Κανονικά η χοριακή διπλασιάζεται ανά 2-3ημέρες (48-72 ώρες)...οπότε αν την κάνεις τη Δευτέρα θα βρίσκεσαι στο όριο. Οπότε, αν έχει διπλασιαστεί, θα πετάς από τη χαρά σου, αλλά αν έχει αυξηθεί κάπως, θα έχεις αμφιβολίες.

 

Ξέρω ότι δεν κρατιέσαι, αλλά θα σε συμβούλευα να πας την Τρίτη.

 

Και πάλι συχαρητήρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, harmony! Να σου πάνε όλα τέλεια!!!!

 

Κανονικά η χοριακή διπλασιάζεται ανά 2-3ημέρες (48-72 ώρες)...οπότε αν την κάνεις τη Δευτέρα θα βρίσκεσαι στο όριο. Οπότε, αν έχει διπλασιαστεί, θα πετάς από τη χαρά σου, αλλά αν έχει αυξηθεί κάπως, θα έχεις αμφιβολίες.

 

Ξέρω ότι δεν κρατιέσαι, αλλά θα σε συμβούλευα να πας την Τρίτη.

 

Και πάλι συχαρητήρια!!!!

 

Σ' ευχαριστώ iokasti k. Θα την κάνω Τρίτη λοιπόν όπως με συμβουλεύεις....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...