Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολα τελεια λοιπον λενα μου....σου ευχομαι ετσι να συνεχισεις......το μωρακι σου ειπε φυλο??????????κρατα την προβλεψη μου παντωσ.....φιλακια πολλα πολλα

 

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα κοπέλα μου.. Μου είπε μάλλον κοριτσάκι, αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα γιατί ήταν πολύ ζωηρό και δεν μπορούσε να το δει καλά... Λες να έπεσες μέσα?? :-P:razz::-P Θα σου πω σε καμιά 15αρια μέρες που θα ξανπαάω:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι σχετικά με τις τιμές της προγεστερόνης... Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη:!::!::!: Ενημέρωσέ μας μόλις έχεις νέα... Σου είπε ο γιατρός ότι είναι ανησυχητική η τιμή της?????

 

Ευχαριστώ πολύ Λένα. Μου είπε ότι είναι χαμηλή και μου έδωσε την κολπική κρέμα vasclor πρωί -βράδυ. Μου είπε ότι θα τά πούμε σε 10 ημέρες.

 

Αλλά φοβάμαι ότι όταν θα ξαναβρεθώ με τον γιατρό δε θα έχω καλά νέα. Χθες πέρασα άσχημα ..πολύ άσχημα....εκεί που είχα νιώσει πως είναι η ευτυχία ξαφνικά ένιωσα την απόλυτη δυστυχία...μα τι νόμιζα...πέρασα όλο το βράδυ κλαίγοντας για θέμα σχέσης....και σήμερα που ξύπνησα δεν νιώθω καμία ενόχληση , κανένα τσίμπιμα όπως τις προηγούμενες μέρες, το στήθος δε μου πονάει τόσο.....δε μπορώ να σταματήσω να κλάιω.....έχασα το φυστικάκι μου μάλλον....αλλιώς δεν εξηγείται...δεν άντεξε την στεναχώρια της μαμάς του......νιώθω τόσο χάλια......

 

Καλή συνέχεια σε εσάς κορίτσια και να προστατέψετε το δικό σας φυστικάκι...εμένα δε με αφήσανε.......

Link to comment
Share on other sites

rakos μην απογοητεύεσαι!!!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά!!!!! Δεν νομίζω ότι λόγω στεναχώριας χάνεται η εγκυμοσύνη τόσο εύκολα!!! Κι εγώ τσακώθηκα άσχημα μια μερα με ΄τον αντρα μου, σε σημείο να πουμε ότι χωρίζουμε και έκλαιγα όλο το βράδυ αλλά δεν έγινε κατι κακό!!! Επίσης ούτε εγώ εχω κάθε μερα συμπτώματα. Δε λέω κι εγώ ανησυχω οταν δεν τα έχω αλλά έτσι έιναι...!!! Σε παρακαλω ηρέμησε.... όλα καλά θα πανε!!! Όσο για την προγεστερόνη δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν εχω κάνει αυτή την εξέταση!!!! Αν ξερει ας σου απαντήσει καποια κοπέλα!!! Πάρε το γιατρό σου και πήγαινε απο κει να σε δει, να συζητήσετε , να ησυχάσεις!!!! Ολα καλά θα πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ έχω πολύ αγωνία...κάνω την προηγούμενη Παρασκευή με μια μερα καθυστερησης β χοριακη και βγαινει 65. κανω ξανα μετα από 3 ημερες και βγαινει 57. κανω την επόμενη ημερα (σε αλλο εργαστηριο) και βγαινει 77 και την επόμενη 103. Τι γινεται δεν ξερω. η γιατρος μου μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι εξωμητριο. Θα επαναλαβω την Δευτέρα αλλά φοβάμαι. δεν ξερω τι θα αντιμετωπίσω...εν τω μεταξυ δεν εχω και συμπτωματα εγκυμοσύνης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rakos μην απογοητεύεσαι!!!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά!!!!! Δεν νομίζω ότι λόγω στεναχώριας χάνεται η εγκυμοσύνη τόσο εύκολα!!! Κι εγώ τσακώθηκα άσχημα μια μερα με ΄τον αντρα μου, σε σημείο να πουμε ότι χωρίζουμε και έκλαιγα όλο το βράδυ αλλά δεν έγινε κατι κακό!!! Επίσης ούτε εγώ εχω κάθε μερα συμπτώματα. Δε λέω κι εγώ ανησυχω οταν δεν τα έχω αλλά έτσι έιναι...!!! Σε παρακαλω ηρέμησε.... όλα καλά θα πανε!!!
Συμφωνώ!!!!!!!!

Κι αν έχω χωρίσει 3 φορές (και λίγες λέω) όσο είμαι έγγυος, χωρίς προφανή λόγο φυσικά! οι ορμόνες πιάνουν κόκκινο και τα βράδυα με κλάμα και σε απόγνωση δεν είναι λίγα! Το μωράκι μας μια χαρά ειναι, κι γω είχα τύψεις ότι του έκανα κακό αλλά τί να γίνει, έγινε! Δεν παθαίνουν τίποτε, εμείς τρελαινόμαστε. Ηρεμίαααα γενικότερα!

 

Stellini μην αλλάζεις μικροβιολογικό βρε κορίτσι, θα μου πείις τί ρόλο παίζει, έ για να έχεις μέτρο σύγκρισης. Ολα θα γίνουν. Θετική σκέψη και ο,τι είναι θα πάρει τοοδρόμο του. Δε μπορώ καν να φανταστώ την αγωνία σου αλλά προσπάθησε όσο μπορείς ψυχραιμία κούκλα μου!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Rakos σε παρακαλώ προσπάθησε να ηρεμήσεις.. Θα δεις που το σποράκι σου είναι μια χαρά! Συμφωνώ απόλυτα με niki και dimmi.. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν κοριτσάκι μου.. Θέλω να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ έχω πολύ αγωνία...κάνω την προηγούμενη Παρασκευή με μια μερα καθυστερησης β χοριακη και βγαινει 65. κανω ξανα μετα από 3 ημερες και βγαινει 57. κανω την επόμενη ημερα (σε αλλο εργαστηριο) και βγαινει 77 και την επόμενη 103. Τι γινεται δεν ξερω. η γιατρος μου μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι εξωμητριο. Θα επαναλαβω την Δευτέρα αλλά φοβάμαι. δεν ξερω τι θα αντιμετωπίσω...εν τω μεταξυ δεν εχω και συμπτωματα εγκυμοσύνης!

 

 

Stellini καλή επιτυχία τη Δευτέρα κορίτσι μου... Πήγαινε πάντα στο ίδιο εργαστήριο για να ξέρεις τι γίνεται, επειδή οι τιμές σε κάθε εργαστήριο μπορεί να διαφέρουν..

Εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα και ενημέρωσέ μας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

Τελικά δεν άντεξα και ξεσήκωσα τον γιατρό μου Σαββατιάτικα να ανοίξει το ιατρείο να με εξετάσει. Μέχρι να φτάσω και να καθίσω για να δω πάλι το σάκο με το φυστικάκι μου κορίτσια δεν μπόρεσα να σταματήσω να κλαίω! Και φυσικά έκλαιγα μετά από ανακούφιση που το είδα και ήταν μιά χαρα. Έυτυχώς από την Τρίτη μέχρι σήμερα δεν είχε αλλάξει κάτι, ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ και να πάω σε 10 μέρες να ακούσουμε την καρδούλα του που θα είναι έτοιμο.

 

Θα ήθελα να πω και σε σας αυτό που μου είπε για να ξέρετε. Ότι παλλινδρόμιση ή αποβολή γίνεται μόνο από παθολογικές αιτίες και όχι ψυχολογικές και ότι τα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητο να υπάρχουν πάντα.

 

Φουυυυυυυ........πήγαμε με τον άνδρα μου και ανάψαμε ένα κεράκι μετά. Όλα καλά κορίτσια....συνεχίζουμε....και πάλι σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας αναστάτωσα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

Τελικά δεν άντεξα και ξεσήκωσα τον γιατρό μου Σαββατιάτικα να ανοίξει το ιατρείο να με εξετάσει. Μέχρι να φτάσω και να καθίσω για να δω πάλι το σάκο με το φυστικάκι μου κορίτσια δεν μπόρεσα να σταματήσω να κλαίω! Και φυσικά έκλαιγα μετά από ανακούφιση που το είδα και ήταν μιά χαρα. Έυτυχώς από την Τρίτη μέχρι σήμερα δεν είχε αλλάξει κάτι, ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ και να πάω σε 10 μέρες να ακούσουμε την καρδούλα του που θα είναι έτοιμο.

 

Θα ήθελα να πω και σε σας αυτό που μου είπε για να ξέρετε. Ότι παλλινδρόμιση ή αποβολή γίνεται μόνο από παθολογικές αιτίες και όχι ψυχολογικές και ότι τα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητο να υπάρχουν πάντα.

 

Φουυυυυυυ........πήγαμε με τον άνδρα μου και ανάψαμε ένα κεράκι μετά. Όλα καλά κορίτσια....συνεχίζουμε....και πάλι σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας αναστάτωσα...

ax βούρκωσα, και πρίν λίγο είδα το γυναικολόγο μου να περνά απέξω από τη δουλειά μου και σε σκεφτόμουν την αγωνία σου, και τώρα τη χαράσου!!!!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Racos τα συμπτώματα πολλές φορές πάνε κι έρχονται. Όσο για τους ψυχολογικούς λόγους σκέψου πως αν ίσχυε αυτό που υπέθεσες τότε ένας μόνο πόλεμος να είχε γίνει και θα εξαφανιζόταν το ανθρώπινο είδος!!!!

Κουράγιο κι ότι κι αν συμβαίνει στη ζωή σου να σκέφτεσαι ότι έχεις μιά νέα ζωή μέσα σου για την οποία πια πρέπει να φροντίσεις να είσαι ήρεμη.

Όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Racos τα συμπτώματα πολλές φορές πάνε κι έρχονται. Όσο για τους ψυχολογικούς λόγους σκέψου πως αν ίσχυε αυτό που υπέθεσες τότε ένας μόνο πόλεμος να είχε γίνει και θα εξαφανιζόταν το ανθρώπινο είδος!!!!

Κουράγιο κι ότι κι αν συμβαίνει στη ζωή σου να σκέφτεσαι ότι έχεις μιά νέα ζωή μέσα σου για την οποία πια πρέπει να φροντίσεις να είσαι ήρεμη.

Όλα καλά να πάνε!

:lol::lol::lol::lol::lol: φοβερό επιχείρημα! Κάθε φορά που θα αγωνιώ θα το σκέφτομαι να γελώ :rolleyes:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

ειδες ρακος μου που ολα ηγαν καλα?????εχε πιστη..στα λεω γαι να ακουω κι εγω που νομιζω οτι κατι δεν παει καλα.....μεχρι να ακουσω καρδουλα ολα μου περναν απο μυαλο......ευχομαι να σου πανε ολα πολυ καλα μεχρι τελους.....περιμενουμε νεα σου...φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites

Racos τα συμπτώματα πολλές φορές πάνε κι έρχονται. Όσο για τους ψυχολογικούς λόγους σκέψου πως αν ίσχυε αυτό που υπέθεσες τότε ένας μόνο πόλεμος να είχε γίνει και θα εξαφανιζόταν το ανθρώπινο είδος!!!!

Κουράγιο κι ότι κι αν συμβαίνει στη ζωή σου να σκέφτεσαι ότι έχεις μιά νέα ζωή μέσα σου για την οποία πια πρέπει να φροντίσεις να είσαι ήρεμη.

Όλα καλά να πάνε!

 

Ναι, έχεις δίκιο! Αν πάθαινε κάτι στο φυστικάκι μου δε θα το συγχωρούσα σε κανέναν απο τους δυό μας! Ευτυχώς όλα καλά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol::lol::lol: φοβερό επιχείρημα! Κάθε φορά που θα αγωνιώ θα το σκέφτομαι να γελώ :rolleyes:

 

Ναι, τον γιατρό μου τι τον έχεις? Αυτό μου είπε χθες. Ότι αν γινόταν αποβολή από στεναχώρια θα χανόντουσαν εκατομμύρια εμβρυάκια κάθε μέρα.....

 

Ρόμπα έγινα μάλλον χθες που με είδε σαν την τρελή να κλαίω και να μην μιλάω και να μου μιλάει και εγώ απλά να ρουφάω τις μύξες μου. :oops:

Link to comment
Share on other sites

ειδες ρακος μου που ολα ηγαν καλα?????εχε πιστη..στα λεω γαι να ακουω κι εγω που νομιζω οτι κατι δεν παει καλα.....μεχρι να ακουσω καρδουλα ολα μου περναν απο μυαλο......ευχομαι να σου πανε ολα πολυ καλα μεχρι τελους.....περιμενουμε νεα σου...φιλιααααα

 

Pharmacy μου πόσο είσαι? Μάλλον είμαστε μαζί.... εγώ σε 10 μέρες θα ξαναπάω. Όλα θα πάνε καλά....μην ανησυχείτε σαν εμένα την παλαβή...

Link to comment
Share on other sites

Μπράααβοοοοο!!!! Καλά έκανες και πήγες στο γιατρό!!! Τώρα ηρέμησε και θα πάνε όλα καλά!!!!!

 

Ευχαριστώ niki μου...το ίδιο εύχομαι και για σένα. Και πάλι σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε.....

Link to comment
Share on other sites

εγω θα παω την αλλη δευτερα 10 του μηνος κ θα ειμαι 8 βδομαδων.....η συλληψη πρεπει να εγινε τελη αυγουστου η αρχεσ σεπτεβρη.......εσυ ποσο εισαι??????καρδουλα δενακουσα ακομη...πηγα την πρωη βδομαδα(6 βδομαδων)κ το μονο που ειδαμε ηταν ο σακος που μεγαλωσε εμβρυικα στοιχεια κ μαλλον ηταν η καρδια που παλλοταν....εσυ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια η δική μου χοριακή ήταν 207 με κύηση 4 εβδομάδων και 5 ημερών...είναι καλή??Μήπως να κάνω άλλη μια αύριο που θα κλείσω την 5η εβδομάδα???Ο γιατρός όταν του είπα τα νούμερα της χοριακης μου είπε συγχαρητήρια.Αλλά επειδή έχω ενδομητρίωση σκέφτομαι να κάνω ακόμα μια.Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα. Πρώτη φορά γράφω και ήθελα να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για τη χοριακή μου. Έχω πάρα πολύ ακανόνιστο κύκλο, αλλά μετά από αρκετές μέρες καθυστέρησης έκανα 2 τεστ στο σπίτι που βγήκαν θετικά και μετά χοριάκή που ήταν 50.500! Όταν πήγα στο γιατρό, υπολόγισε ότι είμαι στην 6η εβδομάδα και είδε και σάκο και έμβρυο με καρδιά που παλλόταν....

Η ερώτησή μου είναι αν είναι πολύ υψηλή η τιμή της χοριακής για 6η εβδομαδα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτη φορά γράφω και ήθελα να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για τη χοριακή μου. Έχω πάρα πολύ ακανόνιστο κύκλο, αλλά μετά από αρκετές μέρες καθυστέρησης έκανα 2 τεστ στο σπίτι που βγήκαν θετικά και μετά χοριάκή που ήταν 50.500! Όταν πήγα στο γιατρό, υπολόγισε ότι είμαι στην 6η εβδομάδα και είδε και σάκο και έμβρυο με καρδιά που παλλόταν....

Η ερώτησή μου είναι αν είναι πολύ υψηλή η τιμή της χοριακής για 6η εβδομαδα;;;

Συγχαρητήρια!!!!!!!! Εύχομαι μια εύκολη και τελειόμνη εγκυμοσύνη

Κοίτα, έχω ακούσει πολλά νούμερα, εγώ προσωπικά στην 6η εβδομάδα ήμουν στα 3000.

Τόσο μεγάλη χοριακή δεν έχει τύχει να ακούσω. βέβαια ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα.

Μήπως....λέω μήπως....έχεις διδυμάκια?:P

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και μου έκλεισε πάλι ραντεβού μετά από 2 εβδομάδες γιατί μου είπε ότι είναι ακόμη πολύ νωρίς για να είμαστε σίγουροι για την ΠΗΤ μου. Οπότε ίσως όταν πάω να δούμε ότι τελικά είμαι σε μεγαλύτερη εβδομάδα και όχι στην 6η...

Τα δίδυμα τα σκέφτηκα κι εγώ (η πεθερά μου είναι δίδυμη...!) αλλά δεν θα το βλέπαμε στον υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.123baby.me/hcg.html

 

εχει πίνακα με τις τιμές ανα εβδομάδα.Και εγώ στην έκτη περίπου τόσο είχα.

 

 

Επομένως είναι φυσιολογική η τιμή... Να μην αρχίσω να σκέφτομαι για δίδυμα ή ότι κάτι δεν πάει καλά;!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...