Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

καλημέρα βοήθεια από τις έμπειρες παρακαλώ! με τελευταία περίοδο 17/6 κύκλο 24-26 ημερών έκανα χοριακές πήγα γυναικολόγο όλα κομπλέ αλλά επειδή είναι η πρώτη κύηση και φοβάμαι εξωμήτρια παλίνδρομες κλπ (πριν 1 1/2 χρόνο παρότι δεν προσπαθούσαμε έτυχε να έχω βιοχημική κύηση) σας παραθέτω νούμερα γιατί το επόμενο ραντεβού για υπέρηχο είναι 4/8 και δεν κοιμάμαι τα βράδια:

29η μέρα χοριακή 1.150

31η μέρα 2.680

38η μέρα 19.600 η μικροβιολόγος μου πε ότι διπλασιάζεται τέλεια

έχω ξεπεράσει κίνδυνο εξωμητρίου κλπ ή όχι ακόμα? η σύλληψη ήταν φυσιολογική όχι υποβοηθούμενη αλλά αγχώνομαι και πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό μου κορίτσι, γιατρός δεν είμαι κι αυτόν θα πρέπει να ακούσεις, αλλά έχοντας περάσει και μια παλίνδρομη και μια εξωμήτρια κύηση, μπορώ να σου πω οτι οι τιμές σου δεν έχουν ΚΑΜΙΑ τέτοια ένδειξη. Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί εμένα όταν μου το έλεγαν, μόνο να με εκνευρίζουν περισσότερο κατάφερναν. Είναι φυσιολογικό να το σκέφτεσαι, είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι, είναι φυσιολογικό να μην κοιμάσαι τα βράδια! Το μόνο που μπορείς ίσως να κάνεις είναι να μην το κουβεντιάζεις συνέχεια γιατί τρελαίνεις τον εαυτό σου, να σκέφτεσαι θετικά, γιατί το μόνο σίγουρο είναι οτι έχεις ένα μπεμπίνο στην κοιλίτσα σου και θες να του περάσεις όλη σου την θετική ενέργεια!!!

Καλή συνέχεια και μην τρελαίνεσαι: απόλαυσέ το!!!! :P

 

καλημέρα βοήθεια από τις έμπειρες παρακαλώ! με τελευταία περίοδο 17/6 κύκλο 24-26 ημερών έκανα χοριακές πήγα γυναικολόγο όλα κομπλέ αλλά επειδή είναι η πρώτη κύηση και φοβάμαι εξωμήτρια παλίνδρομες κλπ (πριν 1 1/2 χρόνο παρότι δεν προσπαθούσαμε έτυχε να έχω βιοχημική κύηση) σας παραθέτω νούμερα γιατί το επόμενο ραντεβού για υπέρηχο είναι 4/8 και δεν κοιμάμαι τα βράδια:

29η μέρα χοριακή 1.150

31η μέρα 2.680

38η μέρα 19.600 η μικροβιολόγος μου πε ότι διπλασιάζεται τέλεια

έχω ξεπεράσει κίνδυνο εξωμητρίου κλπ ή όχι ακόμα? η σύλληψη ήταν φυσιολογική όχι υποβοηθούμενη αλλά αγχώνομαι και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλό μου κορίτσι, γιατρός δεν είμαι κι αυτόν θα πρέπει να ακούσεις, αλλά έχοντας περάσει και μια παλίνδρομη και μια εξωμήτρια κύηση, μπορώ να σου πω οτι οι τιμές σου δεν έχουν ΚΑΜΙΑ τέτοια ένδειξη. Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί εμένα όταν μου το έλεγαν, μόνο να με εκνευρίζουν περισσότερο κατάφερναν. Είναι φυσιολογικό να το σκέφτεσαι, είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι, είναι φυσιολογικό να μην κοιμάσαι τα βράδια! Το μόνο που μπορείς ίσως να κάνεις είναι να μην το κουβεντιάζεις συνέχεια γιατί τρελαίνεις τον εαυτό σου, να σκέφτεσαι θετικά, γιατί το μόνο σίγουρο είναι οτι έχεις ένα μπεμπίνο στην κοιλίτσα σου και θες να του περάσεις όλη σου την θετική ενέργεια!!!

Καλή συνέχεια και μην τρελαίνεσαι: απόλαυσέ το!!!! :P

σε ευχαριστώ πολύ seashells προσπαθώ να κάνω αυτό που λες να μην αγχώνομαι αλλά είμαι και η πρώτη πρώτη που στην στενή παρέα εγκυμονώ και δεν έχω ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ να μιλήσω πλήν της μητέρας μου η οποία δε, αγχώνεται περισσότερο από μένα όταν της λέω κάτι! χίλια ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις λιγο υπομονή και όλα θα γίνουν. Ο γιατρός σου τι λέει;; Αντε, θα περιμένουμε να έχουμε νέα σου και σύντομα να ακούσεις αυτό που θες!

 

καλημέρα βοήθεια από τις έμπειρες παρακαλώ! με τελευταία περίοδο 17/6 κύκλο 24-26 ημερών έκανα χοριακές πήγα γυναικολόγο όλα κομπλέ αλλά επειδή είναι η πρώτη κύηση και φοβάμαι εξωμήτρια παλίνδρομες κλπ (πριν 1 1/2 χρόνο παρότι δεν προσπαθούσαμε έτυχε να έχω βιοχημική κύηση) σας παραθέτω νούμερα γιατί το επόμενο ραντεβού για υπέρηχο είναι 4/8 και δεν κοιμάμαι τα βράδια:

29η μέρα χοριακή 1.150

31η μέρα 2.680

38η μέρα 19.600 η μικροβιολόγος μου πε ότι διπλασιάζεται τέλεια

έχω ξεπεράσει κίνδυνο εξωμητρίου κλπ ή όχι ακόμα? η σύλληψη ήταν φυσιολογική όχι υποβοηθούμενη αλλά αγχώνομαι και πάλι

 

σε ευχαριστώ πολύ seashells προσπαθώ να κάνω αυτό που λες να μην αγχώνομαι αλλά είμαι και η πρώτη πρώτη που στην στενή παρέα εγκυμονώ και δεν έχω ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ να μιλήσω πλήν της μητέρας μου η οποία δε, αγχώνεται περισσότερο από μένα όταν της λέω κάτι! χίλια ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα...

 

τελευταία περίοδος 26/6, έκανα τεστ στις 24/7 και βγήκε θετικό, χθες 28/7 έκανα αιματολογική και η χοριακή μου έδειξε 513.

ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω την Πέμπτη και να τον ξαναπάρω τηλέφωνο.

 

δεν ξέρω γιατί από την αρχή που κατάλαβα πως είμαι έγκυος (είχα αναγούλες πριν καν την καθυστέρηση) νιώθω πως κάτι δεν θα πάει καλά.... αχ θα σκάσω.... δεν ξέρω αν φταίει που είναι το δεύτερο μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακάρι! σήμερα πήγα για τις κλασσικές εξετάσεις και δευτέρα 1ος υπερηχος με το καλό.κανένα κακό σημάδι ευτυχώς , κούραση υπνηλία και πρωινές αναγούλες στο έπακρο!!!! ευχαριστω seashells

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! Στον τελευταιο υπέρηχο που εκανα στις 22/7 σαν κατι να ειδαμε απο καρδούλα που χτυπάει και ειμαι συγκρατημενα αισιόοδοξη, το ίδιο και ο γιατρός μου. Με ζαλάδες - αναγούλες κ.λ.π. τιποτα ακόμα! Πρέπει να ανησυχήσω? Είναι υποχρεωτικές οι αναγούλες στο πρώτο τρίμηνο? Η μαμά μου λεει ότι ειναι πολύ νωρίς ακομη για τέτοια συμπτώματα, αλλά δεν ξέρω ποιον να ακούσω! Ο γιατρός μου κάθε φορά που μιλάμε το πρώτο που με ρωτάει ειναι αν έχω ζαλάδες...Να αγχωθώ? Πως μπορώ να ξέρω οτι ολα πάνε καλά?:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! Στον τελευταιο υπέρηχο που εκανα στις 22/7 σαν κατι να ειδαμε απο καρδούλα που χτυπάει και ειμαι συγκρατημενα αισιόοδοξη, το ίδιο και ο γιατρός μου. Με ζαλάδες - αναγούλες κ.λ.π. τιποτα ακόμα! Πρέπει να ανησυχήσω? Είναι υποχρεωτικές οι αναγούλες στο πρώτο τρίμηνο? Η μαμά μου λεει ότι ειναι πολύ νωρίς ακομη για τέτοια συμπτώματα, αλλά δεν ξέρω ποιον να ακούσω! Ο γιατρός μου κάθε φορά που μιλάμε το πρώτο που με ρωτάει ειναι αν έχω ζαλάδες...Να αγχωθώ? Πως μπορώ να ξέρω οτι ολα πάνε καλά?:confused::confused::confused::confused:

 

Χρύσα ο γιατρός σου είπε σε ποια εβδομάδα είσαι, ή έστω σε ποια εκτιμά ότι είσαι; Η καρδιακή λειτουργία ξεκινά στην 6η εβδομάδα, αλλά επειδή ουσιαστικά σχετίζεται με το πότε έγινε η σύλληψη και εμφύτευση του εμβρύου, κάποιες φορές ανιχνεύεται αργότερα.

Και εμείς στην 6η ακριβώς ίσα που πιάσαμε εικόνα της καρδιακής λειτουργίας. Έπρεπε να πάω ξανά μετά από 5 ημέρες για να βεβαιωθούμε και να την ακούσουμε κανονικά.

Κανένα σύμπτωμα δεν είναι απαραίτητο. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Άλλες δε νιώθουν τίποτα άλλες δεν μπορούν καν να σηκωθούν από το κρεβάτι. Πιστεύω ότι ο γιατρός σου απλά σε ρωτάει στο πλαίσιο ενδιαφέροντος για την κατάστασή σου.

Να μην αγχώνεσαι, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι στην 7η.Την επόμενη Τρίτη θα ξαναπάω για υπέρηχο (ειναι καιρός διακοπών, ο γιατρός πήρε άδεια). Μέχρι στιγμής πάντως το μόνο που νιώθω είναι χάλια ψυχολογία, νεύρα και υπνηλία όσο δεν φαντάζεσαι! Όλη μέρα θέλω να είμαι ξάπλα και να κοιμάμαι! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!:?:?:?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα την άποψή σας για την χοριακή.Οι τιμές έχουν ως εξής:

 

23 Ιουλίου (16 μέρες μετά την ωορρηξία/σύλληψη) : 570

28 Ιουλίου (21 ..................................) : 8.130

31 Ιουλίου (σήμερα, 24 μέρες .............) : 14.500

 

Εγώ περίμενα, με βάση το πώς είχε αυξηθεί την πρώτη φορά, σήμερα να είναι πολύ πιο πάνω, π.χ. γύρω στις 25.000.Εσείς τι πιστεύετε; Το Σ/κ είχα αίμα και φοβήθηκα για αποβολή αλλά την Τρίτη έκανα υπέρηχο και φάνηκε είπε ο γιατρος ένας μικροσκοπικος σάκος (που δεν τον είχαμε δει την προηγούμενη εβδομάδα), δηλ δεν υπήρξε αποβολή.

Τωρα υποτίθεται ότι είμαι στην 5η εβδομάδα, αλλα δεν εχουμε δει τιποτα άλλο..Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στα κοριτσια!!! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας και καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!! Ζωντας μια μεγαλη αγωνια κ στενοχωρια τις τελευταιες μερες αρχισα να μπαινω σε διαφορα sites και να διαβαζω ολες τις ιστοριες των γυμαικων που καθημερινα αγωνιουν για το τωρα το αυριο.. Δεν φανταζουν ποτε τι μπορει να περασει μια γυναικα για να φερει στον κοσμο ενα μωρακι

. Ειμαι μανουλα ενος κοριτσιου 18 μηνων που ηρθε μετα απο 9 μηνες προσπαθειων , εμαθα οτι ειμαι εγκυος μετα απο 16 μερες καθυστερησης κανοντας ενα νοσοκομειακο τεστ. Γιατρο πηγα κ βρηκα οταν ημουν ηδη 10 εβδομαδων. Ουτε αγχωθηκα για Χοριακη ουτε τπτ!! Τωρα στο 2 ο μωρακι ζω ενα δραμα.. Τελευταια περιοδος 11/06 με κυκλο 30 ημερων. Κανω τεστ στις 22/07 αρνητικο. Κανω χοριακη ( ναι εμαθα τι ειναι) στις 29/07 τιμη 31! Κανω κολπικο υπερηχο στις 30/07 πουθενα φασολακι!! Κανω χορισλη 01/08 τιμη 138!! Αυριο εχω την επαναληπτικη..ελπιζω σε μια πολληηηη καθυστερημενη συλληψη κ η περιοδος αρχικα να κοπηκε απο εντονο στρες αγχος κ επειδη ξεκινησα και τα μπανια!! Αχ ευχηθειτε μου καλη επιτυχια!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα κοριτσια!!! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας και καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!! Ζωντας μια μεγαλη αγωνια κ στενοχωρια τις τελευταιες μερες αρχισα να μπαινω σε διαφορα sites και να διαβαζω ολες τις ιστοριες των γυμαικων που καθημερινα αγωνιουν για το τωρα το αυριο.. Δεν φανταζουν ποτε τι μπορει να περασει μια γυναικα για να φερει στον κοσμο ενα μωρακι

. Ειμαι μανουλα ενος κοριτσιου 18 μηνων που ηρθε μετα απο 9 μηνες προσπαθειων , εμαθα οτι ειμαι εγκυος μετα απο 16 μερες καθυστερησης κανοντας ενα νοσοκομειακο τεστ. Γιατρο πηγα κ βρηκα οταν ημουν ηδη 10 εβδομαδων. Ουτε αγχωθηκα για Χοριακη ουτε τπτ!! Τωρα στο 2 ο μωρακι ζω ενα δραμα.. Τελευταια περιοδος 11/06 με κυκλο 30 ημερων. Κανω τεστ στις 22/07 αρνητικο. Κανω χοριακη ( ναι εμαθα τι ειναι) στις 29/07 τιμη 31! Κανω κολπικο υπερηχο στις 30/07 πουθενα φασολακι!! Κανω χορισλη 01/08 τιμη 138!! Αυριο εχω την επαναληπτικη..ελπιζω σε μια πολληηηη καθυστερημενη συλληψη κ η περιοδος αρχικα να κοπηκε απο εντονο στρες αγχος κ επειδη ξεκινησα και τα μπανια!! Αχ ευχηθειτε μου καλη επιτυχια!!"

 

Βρε κοριτσι, με χοριακη 31 τι φασολι να δεις?

Ειναι δυνατον?

Απορω και με το γιατρο δηλαδη...Εκτος αν ηθελε να τσεκαρει απλα το ενδομητριο...

Κανε τις επαναληπτικες σου χοριακες για να δεις πως προχωραει και μολις πλησιαζεις τις 2000 περιπου μοναδες, τοτε να περιμενεις να δεις στον υπερηχο κατι...

Μην αγχωνεσαι..

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα, ως το τελος..!!:-P

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα κοριτσια!!! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας και καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!! Ζωντας μια μεγαλη αγωνια κ στενοχωρια τις τελευταιες μερες αρχισα να μπαινω σε διαφορα sites και να διαβαζω ολες τις ιστοριες των γυμαικων που καθημερινα αγωνιουν για το τωρα το αυριο.. Δεν φανταζουν ποτε τι μπορει να περασει μια γυναικα για να φερει στον κοσμο ενα μωρακι

. Ειμαι μανουλα ενος κοριτσιου 18 μηνων που ηρθε μετα απο 9 μηνες προσπαθειων , εμαθα οτι ειμαι εγκυος μετα απο 16 μερες καθυστερησης κανοντας ενα νοσοκομειακο τεστ. Γιατρο πηγα κ βρηκα οταν ημουν ηδη 10 εβδομαδων. Ουτε αγχωθηκα για Χοριακη ουτε τπτ!! Τωρα στο 2 ο μωρακι ζω ενα δραμα.. Τελευταια περιοδος 11/06 με κυκλο 30 ημερων. Κανω τεστ στις 22/07 αρνητικο. Κανω χοριακη ( ναι εμαθα τι ειναι) στις 29/07 τιμη 31! Κανω κολπικο υπερηχο στις 30/07 πουθενα φασολακι!! Κανω χορισλη 01/08 τιμη 138!! Αυριο εχω την επαναληπτικη..ελπιζω σε μια πολληηηη καθυστερημενη συλληψη κ η περιοδος αρχικα να κοπηκε απο εντονο στρες αγχος κ επειδη ξεκινησα και τα μπανια!! Αχ ευχηθειτε μου καλη επιτυχια!!"

Εγώ σάκο είδα (πολυυυυ μικροοοοο) με χοριακη 8000! Φαντάσου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, άρχισα να διαβάζω το forum πριν ακόμα επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη μου, έβλεπα συμπτώματα που είχαν κοπέλες και έπαιρνα κουράγιο... Πράγματι, 9/8 το τεστ μου βγήκε αχνό θετικό 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο(τα λάτρεψα τα clearblue). Δευτέρα 11/8 πήγα για χοριακή, η οποία ήταν στα 46, και η προγεστερόνη στα 37, ο γιατρός με ενημέρωσε ότι είναι πολύ νωρίς αλλά οι τιμές normal, σήμερα λοιπόν 13/8 οι τιμές των εξετάσεων ήταν 50 η χοριακή και 26 η προγεστερόνη, μέσα μου ξέρω ότι είναι βιοχημική κύηση και δε θα συνεχιστεί αλλά για ποιο λόγο ο δε το επιβεβαιώνει ο γιατρός και μου δίνει προγεστερόνη ? δε μπορώ να σταματήσω να κλαίω, είναι ψυχοφθόρο αυτό το πράγμα... Δε μου είχε περάσει καν από το μυαλό ότι θα πάει κάτι στραβά, βλέπετε έχω και ένα αυτοάνοσο εδώ και πολλά χρόνια που με βασανίζει..!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άρχισα να διαβάζω το forum πριν ακόμα επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη μου, έβλεπα συμπτώματα που είχαν κοπέλες και έπαιρνα κουράγιο... Πράγματι, 9/8 το τεστ μου βγήκε αχνό θετικό 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο(τα λάτρεψα τα clearblue). Δευτέρα 11/8 πήγα για χοριακή, η οποία ήταν στα 46, και η προγεστερόνη στα 37, ο γιατρός με ενημέρωσε ότι είναι πολύ νωρίς αλλά οι τιμές normal, σήμερα λοιπόν 13/8 οι τιμές των εξετάσεων ήταν 50 η χοριακή και 26 η προγεστερόνη, μέσα μου ξέρω ότι είναι βιοχημική κύηση και δε θα συνεχιστεί αλλά για ποιο λόγο ο δε το επιβεβαιώνει ο γιατρός και μου δίνει προγεστερόνη ? δε μπορώ να σταματήσω να κλαίω, είναι ψυχοφθόρο αυτό το πράγμα... Δε μου είχε περάσει καν από το μυαλό ότι θα πάει κάτι στραβά, βλέπετε έχω και ένα αυτοάνοσο εδώ και πολλά χρόνια που με βασανίζει..!!!

 

 

καλησπερα κοπελα μου οντως η τιμη της χοριακης σου δεν ειναι και πολυ καλη ο γιατρος μεχρι να σιγουρευτει καλα κανει και του δινει παραταση γιατι γινονται και θαυματα η χοριακη ανα συο μερες πρεπει να διπλασιαζεται.τι αυτοανοσο εχεις;;;γιατι εχω και εγω σκληρυνση κατα πλακας και κανω μια ενεση την μερα εκτος απο αυτο ειχαμε θεμα με το σπερμα και δεν μπορουσαμε να κανουμε παιδια μονοι μας και ετσι ειμαι τωρα 2 μηνων με εξωσωματικη βεβαια τις ενεσεις τις εχω σταματησει πολυ παραπανω καιρο για να φυγουν καπως απο τον οργανισμο μου..αμα δεν σου κατσει αυτη τη φορα μην το βαζεις κατω θα τα καταφερεις και θα εχεις μια μερα αγκαλεια το αγγελουδακι σου σου το ευχομαι μεσα απο την καρδεια μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κορίτσι μου, μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!!

Σαρκοείδωση έχω εγώ και είμαι με μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης, φυσικά έχω κόψει 2 χρόνια τώρα τα ανασοκατασταλτικά... Ναι ελπίζω και εγώ την επόμενη να είμαι πιο τυχερή, αν και η τύχη με έχει εγκαταλείψει πολλά χρόνια τώρα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σάς και από μενα!θέλω Την βοήθεια σας!για μα μην τα πολυλογώ στο ιστορικό μου έχω 3 αποβολές μετά από μια εγκυμοσύνη που έβγαλα εις πέρας!με σταθερο κύκλο 28 ημερών Τελευταία περίοδο 15-7 πήγα για β χοριακη 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητική.περιμένω περίοδο και πουθενά!τρις μέρες καθυστέρηση και κάνω τεστ με πολύ άχνη γραμμή και πάω πάλι στο Μικροβιολογικο και ξανά κάνω χοριακη καΙ βγαίνει 18,1.πολύ χαμηλά. Άρχισα αμέσως προληπτικά clexane 0,2.όπως μου χε πει η Γυναικολόγος μου.Γιατί δεν έδειξε η χοριακη τηΝ πρώτη φορά που έδωσα αίμα?υποτίθεται ότι δείχνει 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!το στήθος μου πονάει αρκετά!λέτε να προχωρήσει η εγκυμοσύνη με τόσο χαμηλή χοριακη; Έχω ελπίδα αυτή τη φορά;είχε καμία τόσο χαμηλή χοριακη και να εξελίχτηκε ομαλά;δεν θα αντέξω 4 η αποβολή!Δευτέρα πάω για χοριακη πάλι! Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ο γενικός κανόνας είναι η χοριακή να διπλασιάζεται ανα 2-3 μέρες... Δεν έχει σημασία η τιμή, μπορεί να έγινε καθυστερημένη σύλληψη!!! Χαλάρωσε και ενημέρωσε το γιατρό σου!!

 

Σκέψου θετικά...!!!

Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε 9 μήνες να κρατάς αγκαλίτσα το ζουζουνάκι σου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!! Τα νέα μου από την τελευταία φορά. Λοιπόν με τέταρτη μέρα καθυστέρησης 14/8 είχα χοριακη 18,1 στις 18/8 45,5 Και σήμερα 20/8 71,8 όχι πολύ καλά βέβαια αλλά η γιατρός μου εδωσε μικρές ελπίδες .βέβαια κάνω ενέσεις cleaxane και παίρνω και 3 ουτροτζεσταν των 100 3 φορές την ημέρα!πώς σας φαίνεται εσάς; Έχω μεγαλη αγωνια και Δευτέρα πάλι χοριακη και πρέπει να είναι μου πε 200-300!αχ μακάρι μα πάει καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!! Τα νέα μου από την τελευταία φορά. Λοιπόν με τέταρτη μέρα καθυστέρησης 14/8 είχα χοριακη 18,1 στις 18/8 45,5 Και σήμερα 20/8 71,8 όχι πολύ καλά βέβαια αλλά η γιατρός μου εδωσε μικρές ελπίδες .βέβαια κάνω ενέσεις cleaxane και παίρνω και 3 ουτροτζεσταν των 100 3 φορές την ημέρα!πώς σας φαίνεται εσάς; Έχω μεγαλη αγωνια και Δευτέρα πάλι χοριακη και πρέπει να είναι μου πε 200-300!αχ μακάρι μα πάει καλά!

 

Γεια σου κοριτσάκι μου... Άντε με το καλό... Εύχομαι να πάει μια χαρά...

Πράγματι η χοριακή σου είναι μικρή αλλά δε πτοούμαστε...!!! :)

Θα περιμένω τη Δευτέρα νέα σου, καλή ψυχολογία θέλει... Και να θυμάσαι ότι όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο!! :)

 

Έχεις άλλο παιδάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου ντε τι φασολι να εβλεπα;; εγω δεν ηξερα, ο γιατρος ομως;;;επρεπε να μου μιλαει για αποξεση;; οτι το εχασα;;;; μεσα σε 15 μερες η χοριακη μου εφτασε απο 31 σε 5775 κ καθε 3 μερες ανεβαινε x6,5 . τελικα σακο και φασολι ειδαμε κ ο υπερηχος εδειξε 5,5 εβδομαδων εγκυος αντι για 8. Ειχα μια πολυ καθυατερημεμη συλληψη. Δοξα το Θεο ολα καλα και τωρα ειμαι 7 εβδομαδων. Μεσα Σεπτεμβρη θα παω να ακουσω καρδουλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας γατί είμαι λιγάκι άσχετη. Τελευταία περίοδο είχα στις 16/7.Στις 18/8 και 20/8 έκανα τεστ και βγήκαν αρνητικά. Στις 21/8 έδωσα αίμα κ η β-χοριακή βγήκε 0,20. Θεώρησα ότι δεν είμαι έγκυος αλλά περίοδος ακόμη δεν μου ήρθε. Υπάρχει περίπτωση να είχα καθυστερημένη ωορρηξία άρα και σύλληψη?Γνωρίζει κάποια κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!Η χοριακη από 71.8 την Τετάρτη σήμερα πήγε 315 !!πως σας φαίνεται;ή Γυναικολόγος δεν απαντά και έχω αγωνία!εύχομαι να μην είναι Εξωμήτριος και χάσω και την άλλη σάλπιγγα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!Η χοριακη από 71.8 την Τετάρτη σήμερα πήγε 315 !!πως σας φαίνεται;ή Γυναικολόγος δεν απαντά και έχω αγωνία!εύχομαι να μην είναι Εξωμήτριος και χάσω και την άλλη σάλπιγγα!

 

Μου φαίνεται οτι διπλασιάζεται κανονικότατα,σωστά;

 

Ισως κάποια πιο έμπειρη μας διαφωτίσει...

εύχομαι να πάνε ολα τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!τα σημερινά μου Νέα.πήγα για υπεριχο αλλά δεν συμβιβάζεται με τη τελευταία περίοδο αλλά συμβιβάζεται με τις χοριακες.μάλλον. Ειναικαθηστεριμενη σύλληψη.μακάρι!κρατάμε και μια πισινη.θα ξερουμε την άλλη τετάρτη.αχ αυτή η αναμονη!ΣΚΟΤΏΝΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...