Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια. Πριν μερες εκανα ενα τεστ και βγηκε θετικο μετα εκανα και μια β χωριακη και η τιμη ηταν 2985. Ειναι καλο αυτο? Γιατι εχω τρελαθει.

 

Καλημερα!,! Συγχαρητηρια!!! Με το καλο!! καταρχην πηγες στο γιατρο;; τον εχεις ενημερωσει;;;

Με τοσο θα δειτε 100% σακο!!!

Ποσες μερες καθυστεριση ειχες οταν εκανες το τεστ και μετα απο ποσες μερες εκανες τη χοριακη;;;; εννοω απο την καθυστεριση!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραα. Απο το ςργαστηριο μου ειπαν οτι ειμαι 3-4 εβδιμαδων. Και η περιοδος μου επρεπε να μου ειχε ερθει στις 06.11. Θελω μονο να ειναι καλα το μωρακι μου.

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!,! Συγχαρητηρια!!! Με το καλο!! καταρχην πηγες στο γιατρο;; τον εχεις ενημερωσει;;;

Με τοσο θα δειτε 100% σακο!!!

Ποσες μερες καθυστεριση ειχες οταν εκανες το τεστ και μετα απο ποσες μερες εκανες τη χοριακη;;;; εννοω απο την καθυστεριση!

 

Καλησπερα. Επρεπε να ειχα περιοδο 06 /11 και εκανα τεστ ουρων στης 24. Γιατι? Ειμαι λιγο ασχετη με αυτα?

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την μικροβιολόγο. 75,8 την 28η μέρα το κύκλου,με κύκλο 29 ημερών. Δηλαδή σήμερα λογικά μπήκα στην 4η εβδομάδα. Μου είναι ότι είναι καλά τα αποτελέσματα. Η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα.εκανα 30/11 χοριακη και βγηκε 27,4. Επομενη χοριακη 4/12 129 μοναδες.σημερα,τελευταια χοριακη 795. Διπλασιαζεται καθε 3 μερες....ποια ειναι η γνωμη σας...ανησυχω....ο γιατρος μου ειπε τη δευτερα να παω ξανα γ χοριακη κ λογικα θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 1500......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ισχυει κατι διαφορετικο στην σπερματεγχυση

Γινεται την μερα της ωορρηξιας;

Δηλαδη σημερα εισαι 40 μερες μετα την τελευταια περιοδο

Το θετικο ειναι πως διπλασιαζεται!

Λενε πρεπει σε διαστημα 48-72 ωρες

Περιμενε να δεις την δευτερα και οτι σου πει ο γιατρος...

Δυστυχως αυτα τα νουμερα δεν ειναι στανταρ δηλαδη μπορει να φαινονται χαμηλα σε σχεση με τις μερες αλλα ολα να ειναι καλα!

Παντως μεγαλωνει το σπορακι σου!!!

Εγω πχ με 4 μερες καθυστερηση ειχα 7.000 αλλα δεν ηταν διδυμα ουτε τριδημα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες κ μου δινεις δυναμη!!!!!!ναι,γινεται τη μερα της ωορρηξιας..βεβαια ειχα κ επαφες μετα τη σπερματεγχυση...ποσες μερες αργοτερα γινεται η εμφυτευση;

 

Μηπως να παω να κανω κ αλλη χοριακη σε αλλο μικροβιολογικο σημερα;ολες στο ιδιο τις εχω κανει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι σε αλλο μικροβιολογικο στο ιδιο πρεπει!

Εχουν αποκλιση σε διαφορετικο κεντρο

Σημασια εχει να αυξανεται οχι να σου πει πως ειναι μεγαλυτερη ή και μικροοτερη χωρις λογο!!!

Υπομονη η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος αγχους δυστυχως σε καθε σταδιο για διαφορετικο λογο!

Που ξεραν πριν χρονια για χοριακες...

Παντως εισαι εγκυος!

Ελπιζω να παιρνεις φιλικο οξυ κανει καλο!

Ξεκουρασου ξεχνα το αγχος και απολαυσε το!

Και να θυμασαι οτι ειναι να γινει θα γινει!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! είμαι και εγώ καινούρια και αρκετά αγχωμένη! Τελευταία περίοδος ήταν 13/11. ξέρω με σιγουριά οτι η ωορρηξία μου και η σύλληψη έγινε στις 1/12 ή 2/12 (άρα ο κύκλος δεν θα ήταν 28 ημερών μιας και η ωορρηξία έγινε την 20η μέρα του κύκλου) , έκανα τετ την Τετάρτη (16/12)ήταν θετικο και χτες 17/12 έκανα χοριακη και είναι 32. προγεστερόνη 39,5.

Ο γιατρός είναι επιφυλακτικός με τη χοριακή γιατί του φαίνεται χαμηλή. Η προγεστερόνη είπε οτι είναι καλή.

Απογοητεύτηκα και αγχώθηκα και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δίνεται τόση σημασία στην χοριακή! Στο εξωτερικό αλλα και στην Ελλάδα αρκετές περιπτώσεις δεν κάνουν καν χοριακή. Επίσης φοβάμαι οτι ο γιατρός κοιτάει ως ηλικία εμβρυου την αρχή του προηγούμενου κύκλου μου οπότε με βγάζει 5,5 εβδομάδων ενώ στην ουσία η ωορρηξία δεν έγινε 14η μέρα του κύκλου!'Εχετε αντίστοιχες εμπειρίες?Τι πιστευετε?

Εν τω μεταξύ έχω αρκετή ναυτία και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και φυσικά το στήθος αν και μη πρησμένο είναι αρκετά εθαίσθητο. Ξεκίνησα ήδη και φυλλικό οξύ.Δεν μπορώ να κατάλάβω αν όντως η χοριακή είναι χαμηλή και τι συνεπάγεται. Μου είπε να την ξανακάνω την Δευτέρα. ουυυφφφ! Πάνω που χαρήκαμε, αγχωθήκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Honey καλησπερα. Εχω δυο αγορακια 10 και 6 ετων και τον Μαιο αντιμετωπισα μια ανεμβρυικη στις 9 εβδομαδες. Σε καμια περιπτωση η γιατρος μου δε μου ζητησε να κανω χοριακη! Μια γενικη αιματος μετα απο θετικο τεστ και τιποτ αλλο. Δε λεω οτι η δικη μου ηταν σωστη κι οτι οι γιατροι που ζητανε τις χοριακες ειναι υπερβολικοι! Σιγουρα ειναι σημαντικη εξεταση αλλα προκαλει και πολυ αγχος! Ειμαι της αποψης οτι, οτι ειναι να γινει θα γινει! Δεν υπαρχει λογος να μετρας τις τιμες μοναδα-μοναδα, μερα παρα μερα! Παρολα αυτα, αφου μπηκες στη διαδικασια των μετρησεων, ευχομαι να πανε ολα καλα και να μπει η καινουργια χρονια εχοντας ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα!!!

Εχω ένα αγοράκι 8 μηνών!

Τελευταία περίοδο είχα στις 8/12 και πριν μια εβδομάδα δλδ στις 13/1 έκανα μια χοριακη για να επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη και να δω σε ποια εβδ είμαι για το πότε θα πάω στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα!!!

Χωρίς άγχος, γιατί αν δεν υπάρχουν παθολογικά αίτια η ψυχολογία ειναι το Α και το Ω στη σύλληψη και στην πορεία της εγκυμοσύνης, η μέτρηση ήταν 8.843

Αυριο έχουμε γιατρό, για να ακούσουμε για 2η φορά στη ζωή μας τον πιο όμορφο και μελοδικό χτυπο!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Εχω ένα αγοράκι 8 μηνών!

Τελευταία περίοδο είχα στις 8/12 και πριν μια εβδομάδα δλδ στις 13/1 έκανα μια χοριακη για να επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη και να δω σε ποια εβδ είμαι για το πότε θα πάω στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα!!!

Χωρίς άγχος, γιατί αν δεν υπάρχουν παθολογικά αίτια η ψυχολογία ειναι το Α και το Ω στη σύλληψη και στην πορεία της εγκυμοσύνης, η μέτρηση ήταν 8.843

Αυριο έχουμε γιατρό, για να ακούσουμε για 2η φορά στη ζωή μας τον πιο όμορφο και μελοδικό χτυπο!!!:):)

 

Εγώ πάλι με ΤΗΠ 10/12 είχα στις 14/01 μια χοριακή 1801 που μου φαίνεται πολύ μικρή σε σχέση με τη δική σου. Να σε ρωτήσω μιας που είμαστε πολύ κοντά στις ημέρες αν έχεις συμπτώματα και ποια είναι αυτά...καθώς προέρχομαι από παλίνδρομη και είμαι φοβερά αγχωμένη

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό μου και με βάση την προηγούμενη περίοδο είμαι 5 βδομάδων και 3 ημερών. ..κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και δεν είδαμε σακο..με έστειλε κατευθείαν για χοριακη και βγήκε 1161. Είπε ότι ίσως είναι και καθυστερημενη συλληψη...

Είναι φυσιολογικό με τέτοιο αριθμό χοριακης και στην 5η βδομαδα να μην υπάρχει σακος? ?? Αύριο θα ξανακάνω χοριακη αλλά είμαι αγχωμένη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό μου και με βάση την προηγούμενη περίοδο είμαι 5 βδομάδων και 3 ημερών. ..κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και δεν είδαμε σακο..με έστειλε κατευθείαν για χοριακη και βγήκε 1161. Είπε ότι ίσως είναι και καθυστερημενη συλληψη...

Είναι φυσιολογικό με τέτοιο αριθμό χοριακης και στην 5η βδομαδα να μην υπάρχει σακος? ?? Αύριο θα ξανακάνω χοριακη αλλά είμαι αγχωμένη...

 

πόσες μέρες κύκλο έχεις συνήθως; πότε πιθανολογείς την σύλληψη; νομίζω οτι με αυτό το νούμερο είναι οριακό το να δει σάκο...αλλά 5+3 θα έπρεπε να είναι κάτι λίγο μεγαλύτερο αν έχει κύκλο 28 ημερών.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες κύκλο έχεις συνήθως; πότε πιθανολογείς την σύλληψη; νομίζω οτι με αυτό το νούμερο είναι οριακό το να δει σάκο...αλλά 5+3 θα έπρεπε να είναι κάτι λίγο μεγαλύτερο αν έχει κύκλο 28 ημερών.

 

Συνήθως είχα κύκλο 27 ημερών. Το θέμα είναι ότι λόγω κύστης έπαιρνα για 2 μήνες αντισυληπτικα. Μόλις τα σταμάτησα έγινε η σύλληψη το επόμενο μήνα ακριβώς οπότε δεν ξέρω αν αυτά επηρέασαν τον κύκλο μου. .

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είχα κύκλο 27 ημερών. Το θέμα είναι ότι λόγω κύστης έπαιρνα για 2 μήνες αντισυληπτικα. Μόλις τα σταμάτησα έγινε η σύλληψη το επόμενο μήνα ακριβώς οπότε δεν ξέρω αν αυτά επηρέασαν τον κύκλο μου. .

 

Υπομονή μέχρι την χοριακή να δεις πώς πάει...πάντως μετά τα αντισυλληπτικά είσαι πολύ γόνιμος αυτό το ήξερα...

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγνώμη λάθος, Η χοριακή έγινε στις 20/1 και όχι στις 13/1 οπως προανέφερα. . Οπότε σημαίνει οτι εσυ την έκανες μια εβδομάδα νωρίτερα, εξού και οι χαμηλές τιμές...

Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως, Εκτός από την καθυστέρηση και λίγα τσιμπηματάκια χαμηλά δεξιά κάπου κάπου.

Τα συμπτώματα δε λένε κάτι. Και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα τους πρώτους μήνες αλλά η πορεία της ήταν υπέροχη !!! Έτσι κι αλλιώς η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ...

Θετική σκέψη και θα πάνε όλα καλά !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...σημερα πηρα τα αποτελεσματα τηςβ χοριακης...3196...τελευταια περιοδο ειχα 21/12/2015....πολυ αυξημενη δεν ειναι?????

 

Συγχαρητήρια!!! Μια χαρά ειναι η χοριακη σου!!!

Σκέψου οτι την κάναμε μεσα στην ίδια χρονική διάρκεια κ εμένα ήταν 8.843

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...