Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

Αλήθεια λες αχ σε ευχαριστωωωωωω μακαρι να ειναι έτσι!!βεβαια και στον γιατρό μου που πήγα τα αποτελέσματα μετα μου ειπε οτι ειναι πολύ πολύ καλά αλλα δεν ξέρω αγχώθηκα.....!!!!

 

Ειναι πολυ νωρις.τις τημες που ακους σε αλλα κοριτσια,ειναι μετα την καθυστεριση.αν εγινε η εμφυτευση την 8η μερα,απο τοτε ξεκιναει και αυξανεται η χωριακη...πες οτι ξεκινας με 5,αντε βαλε 10...στις 10 μερες εισαι 20,μια χαραααα!αν πηγενες μετα την καθυστεριση θα εβλεπες 500

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστω πολύ που μου απάντησες πραγματικά ηρέμησα λίγο αλλα θα ειμαι πολύ καλύτερα την Παρασκευή πιστεύω !!!!!!

 

Είναι εξαιρετικά νωρίς ούτως ή άλλως για να ανησυχείς...φαντάζομαι θα κάνεις κι άλλη χοριακή; Ο γιατρός πάντως μετά τις 2000 μονάδες μπορεί να δει κάτι.... αυτό θα σε βοηθήσει

http://www.betabase.info/chart/basic/single

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έκανα την επαναληπτική σημερα και βγήκε αρνητική ειμαι χίλια κομμάτια!πβς γίνεται αυτο???υπαρχει λέτε πιθανότητα λάθους?πηγα στον γυναικολογο μου του το ειπα και μου ειπε οτι αποκαλείτε ολο αυτο γτ αν ήταν βιοχημική δεν θα είχα έστω και λίγο αίμα κάτι...εγω δεν εχω τπτ απο όλα αυτα παρα μόνο συνεχίζω να εχω τα συμπτώματα όλα κανονικά η θηλές μου ειναι σκούρες καφέ εχω τάσεις για εμετό η θερμοκρασία αντί να κατέβει ανεβαίνει εδώ τρεις μερες 37 απο το 36.8 που ήταν.....κάποια βοήθεια?

Επίσης ο γυναικολόγος μου λεει να περιμένω Σαββατοκύριακο και αν δεν αδιαθετησω να κανω άλλη μια...εσείς τι λέτε κάποια κοπέλα με κάτι παρόμοιο??

Να σας θυμίσω οτι η πρώτη χοριακη έγινε στις 9 μερες μετα την ωοριξια και ήταν 26 και η δεύτερη σημερα στις 12 μερες μετα....και ήταν 2....εχω σκάσει ειμαι χάλια!:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου pokies

Όπως το περιγράφεις ίσως να είναι βιοχημική όπως είπε κ ο γιατρός σου

Είναι σύνηθες πάντως

Δεν μου έχει τύχει αλλά ένας φίλος γυναικολόγος μου είχε πει ότι μιλάμε σήμερα για βιοχημικές είναι αποτέλεσμα του ότι μπορούμε να τις διαγνώσουμε με μια απλή χοριακη κάποτε η γυναίκα θα έβλεπε απλά μια καθυστέρηση κ δεν θα ήξερε τίποτε . Τεσπα

 

Κάνε πάλι χοριακη τη Δευτέρα κ βλέπεις μην ανησυχείς όμως συμβαίνει συχνά καταλαβαίνω την λύπη σου αλλά στον επόμενο κύκλο θα είσαι έτοιμη να ξανά μείνεις

Φυσικά εύχομαι να είναι απλέ λάθος του μικροβιολογικού

 

Προσπαθείς καιρό ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ειπε να μην την πάρω στα σοβαρά αυτή την χοριακη αν δεν δω αίμα η κάτι τέτοιο δεν είχα τπτ μέχρι στιγμής ουτε καφέ ουτε ροζ ουτε τπτ!!!!αντιθετος απο προχθές ξεκίνησα να εχω και ναυτία συν όλα τα υπόλοιπα που είχα.....ειμαι 23..γίνεται να ειναι λάθος η χοριακες γενικα δλδ υπάρχουν πιθανότητες λάθους?συγνωμη αν σε ζαλίζω απλα σε ρωτάω μήπως ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Α είσαι μικρούλα τέλεια αυτό είναι πολυ καλό

Καταλαβαίνω ότι το σκέφτεσαι κ το ελπίζεις κ στο εύχομαι κάνε μια χοριακη την Δευτέρα να δεις κ μακάρι να είναι έτσι

Νομίζω ότι στη βιοχημική υπάρχει πάντα μια μικρή καθυστέρηση της περιόδου

Εσυ ποτέ περίμενες περίοδο ;;

Link to comment
Share on other sites

Α είσαι μικρούλα τέλεια αυτό είναι πολυ καλό

Καταλαβαίνω ότι το σκέφτεσαι κ το ελπίζεις κ στο εύχομαι κάνε μια χοριακη την Δευτέρα να δεις κ μακάρι να είναι έτσι

Νομίζω ότι στη βιοχημική υπάρχει πάντα μια μικρή καθυστέρηση της περιόδου

Εσυ ποτέ περίμενες περίοδο ;;

 

Δεν εχω ακομα καθυστέρηση κανονικά ειναι αδιαθετησω αύριο μεθαύριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οκ τότε ίσως να έρθει η περίοδος σου σχεδόν κανονικά

Σκέψου ότι αν δεν είχες κάνει τόση νωρίς χοριακη δ θα το ήξερες κάν γι αυτό καλύτερα πάντα να περιμένεις την καθυστέρηση για να το δεις .

Link to comment
Share on other sites

@Gwgoula όλα καλά;

Maria-giwrgos τι κανεις;πως είσαι;;εγώ δυστυχώς απεβαλα κ προχθες εκανα αποξιση.... Ευτυχώς έχω το μικρο μου "τερατακι" και ξεχνιεμαι..... Μετα το καλοκαίρι ίσως προσπαθήσω παλι αλλά φοβάμαι πολύ.......

:lol:
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:

το πρώτο μου post σε απόλυτο πανικό !!!!!!

Έγκυος για πρώτη φορά... μια ανέλπιστη πραγματικά εγκυμοσύνη ενάντια σε κάθε πιθανότητα ήρθε ξαφνικά στην ζωή μας.

Την προηγούμενη εβδομάδα με 7 μέρες καθυστέρηση κάνω το τεστ του φαρμακείου κ βγαίνει θετικό. Δεν πιστεύω στα μάτια μου και τρέχω για χοριακή 2264 η πρώτη τιμή. Πρέπει να την επαναλάβω στην μια εβδομάδα και μετά από 2 μέρες πάλι για να δούμε τον ρυθμό της ανάπτυξης.

Οπότε πάω πάλι σήμερα αποτέλεσμα 9186 μου κόβονται τα πόδα όταν μου λέει η μικροβιολόγος "επικοινώνησε με τον γιατρό σου γιατί η τιμή δεν έχει αυξηθεί όπως θα πρεπε" έλα μου όμως που είναι δευτέρα και το απόγευμα δεν βρίσκω κανέναν από τους 2 γιατρούς που γνωρίζω κι εμπιστεύομαι.

Πραγματικά νομίζω ότι θα τρελάθω... εγώ φοβόμουν ακόμα και να φτερνιστώ τώρα τι γίνεται;;;;; έχετε καμιά γνώμη, ιδέα παρόμοια εμπειρία;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ακριβως την εκανες;ημερα εννοω γιατι κανονικα κανεις χοριακη ξαι ξανακάνεις μετα σπο 2 ημερες στο ιδιο Μικροβιολογικο.στην αρχη διπλασιάζεται καθε 2 ημερες μετα βεβαια πιο αργα.μην αγχωνεσαι γιατι μονο κακο κανεις,αφου ανεβαίνει!παρε τηλ τον γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maria-giwrgos τι κανεις;πως είσαι;;εγώ δυστυχώς απεβαλα κ προχθες εκανα αποξιση.... Ευτυχώς έχω το μικρο μου "τερατακι" και ξεχνιεμαι..... Μετα το καλοκαίρι ίσως προσπαθήσω παλι αλλά φοβάμαι πολύ.......

 

 

Gwgoula όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι!!! Εγώ πάλι δεν είμαι στα καλύτερα μου εγώ βλέπεις δεν έχω κανένα "τερατάκι"για να ξεχνιέμαι....είμαι μέσα στα νεύρα νιώθω ότι πνίγομαι γενικά....Δεν έχω πάει ακόμα στη δουλειά και ο λόγος είναι ο ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ όλο αυτό....Έχω πάει 2 φορές αλλά με πονάει όταν προσπαθούν να με παρηγορήσουν και να μου λένε διάφορα.Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να προσπαθήσω πάλι από τον Απρίλιο.Τώρα είμαι σε "χαλάρωση".Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή είμαι γεμάτη με ορμόνες μπορεί να μείνω έγκυος τώρα και φυσιολογικά αφού δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!Ας ελπίσουμε ότι θα μείνω να προχωρήσω πάλι σε εξωσωματική γιατί είναι και πολλά τα χρήματα και αν μείνω δεν σκέφτομαι τα χρήματα χαλάλι του αλλά αν αποτύχει πάλι;

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:

το πρώτο μου post σε απόλυτο πανικό !!!!!!

Έγκυος για πρώτη φορά... μια ανέλπιστη πραγματικά εγκυμοσύνη ενάντια σε κάθε πιθανότητα ήρθε ξαφνικά στην ζωή μας.

Την προηγούμενη εβδομάδα με 7 μέρες καθυστέρηση κάνω το τεστ του φαρμακείου κ βγαίνει θετικό. Δεν πιστεύω στα μάτια μου και τρέχω για χοριακή 2264 η πρώτη τιμή. Πρέπει να την επαναλάβω στην μια εβδομάδα και μετά από 2 μέρες πάλι για να δούμε τον ρυθμό της ανάπτυξης.

Οπότε πάω πάλι σήμερα αποτέλεσμα 9186 μου κόβονται τα πόδα όταν μου λέει η μικροβιολόγος "επικοινώνησε με τον γιατρό σου γιατί η τιμή δεν έχει αυξηθεί όπως θα πρεπε" έλα μου όμως που είναι δευτέρα και το απόγευμα δεν βρίσκω κανέναν από τους 2 γιατρούς που γνωρίζω κι εμπιστεύομαι.

Πραγματικά νομίζω ότι θα τρελάθω... εγώ φοβόμουν ακόμα και να φτερνιστώ τώρα τι γίνεται;;;;; έχετε καμιά γνώμη, ιδέα παρόμοια εμπειρία;;;

Σου εύχομαι οτι καλύτερο... Εμένα δε μου φενονται άσχημες οι χοριακες..με. Πόση διάφορα ημερών την έκανες.....μην αγχονεσαι...οι χοριακες τ μονο που κανουν είναι άγχος... Μιλά με τ γιατρό σ καλυτερα...

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Gwgoula όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι!!! Εγώ πάλι δεν είμαι στα καλύτερα μου εγώ βλέπεις δεν έχω κανένα "τερατάκι"για να ξεχνιέμαι....είμαι μέσα στα νεύρα νιώθω ότι πνίγομαι γενικά....Δεν έχω πάει ακόμα στη δουλειά και ο λόγος είναι ο ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ όλο αυτό....Έχω πάει 2 φορές αλλά με πονάει όταν προσπαθούν να με παρηγορήσουν και να μου λένε διάφορα.Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να προσπαθήσω πάλι από τον Απρίλιο.Τώρα είμαι σε "χαλάρωση".Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή είμαι γεμάτη με ορμόνες μπορεί να μείνω έγκυος τώρα και φυσιολογικά αφού δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!Ας ελπίσουμε ότι θα μείνω να προχωρήσω πάλι σε εξωσωματική γιατί είναι και πολλά τα χρήματα και αν μείνω δεν σκέφτομαι τα χρήματα χαλάλι του αλλά αν αποτύχει πάλι;

Μαρια ίσως να πρεπει να πας στη δουλειά κ ξεξοψε τους το να σε ρωτάνε.... Εμένα η δουλεια μου κανει καλό ξεχνιεμαι....καμμία φορά στη ζωή πρεπει να αντιμετοπιζεις τα πραγματα στη ζωή σα "γαιδουρα"... Οδό το σκέφτεσαι είναι χειρότερα.... Σκέψου μονο το οτι μπορεί να υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τ έμβρυο κ να τ βλέπεις στους μεγαλύτερους μηνες..υπάρχουν κ χειρότερα..μην το βάζεις κάτω

...κ προσπάθησε κ μονη σου αφού στο πέ ο γιατρός...

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι οτι καλύτερο... Εμένα δε μου φενονται άσχημες οι χοριακες..με. Πόση διάφορα ημερών την έκανες.....μην αγχονεσαι...οι χοριακες τ μονο που κανουν είναι άγχος... Μιλά με τ γιατρό σ καλυτερα...

 

 

Οι χοριακές έγιναν η πρώτη 01/03/2016 κ η επόμενη 07/03/2016. Μίλησα με την βοηθό του γιατρού και με καθησύχασε μου είπε ότι είναι καλές οι τιμές... απλά θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο πάνω. έχω ραντεβού το απόγευμα να με δει ο γιατρός κι έχω ηρεμήσει λιγάκι από χθές...

Έχω όμως μια φοβία ακόμα από μια γνωστή που έκανε τον πρώτο της υπέρηχο στην 5η εβδομάδα (όπως είμαι κ εγώ τώρα) κι ήταν κολπικός και το ίδιο βράδυ απέβαλε... Αν πάει να μου κάνει κολπικό θα αρνηθώ όσο πιο ευγενικά γίνεται κι ελπίζω να με καταλάβει. Ξέρετε αν είναι στην κοιλίτσα δείχνει τίποτα ή είναι νωρίς ακόμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Οι χοριακές έγιναν η πρώτη 01/03/2016 κ η επόμενη 07/03/2016. Μίλησα με την βοηθό του γιατρού και με καθησύχασε μου είπε ότι είναι καλές οι τιμές... απλά θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο πάνω. έχω ραντεβού το απόγευμα να με δει ο γιατρός κι έχω ηρεμήσει λιγάκι από χθές...

Έχω όμως μια φοβία ακόμα από μια γνωστή που έκανε τον πρώτο της υπέρηχο στην 5η εβδομάδα (όπως είμαι κ εγώ τώρα) κι ήταν κολπικός και το ίδιο βράδυ απέβαλε... Αν πάει να μου κάνει κολπικό θα αρνηθώ όσο πιο ευγενικά γίνεται κι ελπίζω να με καταλάβει. Ξέρετε αν είναι στην κοιλίτσα δείχνει τίποτα ή είναι νωρίς ακόμα;;;

Μπορει να έχει γίνει η σύλληψη αργότερα απο όσο υπολογίζεις κ για αυτό να μην έχει ανέβει τόσο πολύ όσο πιστεύεις..δυστυχώς το κολπικό υπέρηχο δε το γλιτώνεις.. Απο τ κοιλιτσα δε θα φανει κάτι... Η αποβολή δεν έχει σχέση μ το κολπικκο υπέρηχο.εγώ που απο την αρχή δε πηγαίνανε καλά τ πράγμα εκανα τρεις φορες κολπικό κ είχα κ μια αποκόλληση δεν με επηρέασε ο κολπικός υπέρηχος...απέβαλα μετα απο 15 μερες κ σίγουρα δεν εφτεγε ο κολπικος υπερηχος

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να έχει γίνει η σύλληψη αργότερα απο όσο υπολογίζεις κ για αυτό να μην έχει ανέβει τόσο πολύ όσο πιστεύεις..δυστυχώς το κολπικό υπέρηχο δε το γλιτώνεις.. Απο τ κοιλιτσα δε θα φανει κάτι... Η αποβολή δεν έχει σχέση μ το κολπικκο υπέρηχο.εγώ που απο την αρχή δε πηγαίνανε καλά τ πράγμα εκανα τρεις φορες κολπικό κ είχα κ μια αποκόλληση δεν με επηρέασε ο κολπικός υπέρηχος...απέβαλα μετα απο 15 μερες κ σίγουρα δεν εφτεγε ο κολπικος υπερηχος

 

Λυπάμαι πολύ για την ατυχία σου. Καλή δύναμη κορίτσι μου.

 

Άντε να περάσουν μερικές ωρίτσες να πάω να δω το σακουλάκι να είναι σε σωστή μεριά να ηρεμήσω λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για την ατυχία σου. Καλή δύναμη κορίτσι μου.

 

Άντε να περάσουν μερικές ωρίτσες να πάω να δω το σακουλάκι να είναι σε σωστή μεριά να ηρεμήσω λιγάκι.

Ευτυχώς έχω ενα μικρο "τερατακι" και ξεχνιεμαι....σου εύχομαι όλα να πάνε καλά....περιμένω νέα σου....

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μαρια ίσως να πρεπει να πας στη δουλειά κ ξεξοψε τους το να σε ρωτάνε.... Εμένα η δουλεια μου κανει καλό ξεχνιεμαι....καμμία φορά στη ζωή πρεπει να αντιμετοπιζεις τα πραγματα στη ζωή σα "γαιδουρα"... Οδό το σκέφτεσαι είναι χειρότερα.... Σκέψου μονο το οτι μπορεί να υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τ έμβρυο κ να τ βλέπεις στους μεγαλύτερους μηνες..υπάρχουν κ χειρότερα..μην το βάζεις κάτω

...κ προσπάθησε κ μονη σου αφού στο πέ ο γιατρός...

Έχεις δίκιο Gwgoula από Δευτέρα λέω να πάω στη δουλειά να σου πω και όσο κάθομαι σπίτι το σκέφτομαι και πιο πολύ και γίνομαι χάλια....απλά ήταν η 2 αποβολή γι'αυτό έπεσα τόσο....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Gwgoula από Δευτέρα λέω να πάω στη δουλειά να σου πω και όσο κάθομαι σπίτι το σκέφτομαι και πιο πολύ και γίνομαι χάλια....απλά ήταν η 2 αποβολή γι'αυτό έπεσα τόσο....

Σε καταλαβαίνω κ εγώ πριν αποκτισω το "τερατακι" μου είχα παλι πολύ....να σου πω την αλήθεια κάνω πραγματα που Με κανουν να είμαι καλά κ δεν κοιταω πίσω...ξέρω ακουγομαι σκληρή ή μάλλον έγινα σκληρη γιατί μέσα σε τρία χρόνια έχασα τη θεια μου κ τ μαμα μου (πριν 6μηνες)απο καρκίνο κ έζησα άσχημες πολύ καταστάσεις....! Το μονο που σου λέω είναι ψηλά το κεφάλι κ μην σε παιρνει απο κάτω...κάνε πραγματα για σένα...κοιτά γύρω σου υπαρχουν και χειρότερα.. Ειμαι σίγουρη πως αν χαλαρωσεις κ απολαύσεις λίγο παραπανω τη ζωή θα σου ερθει το σπορακι απο εκεί που δε τ περιμένεις....όσο επιμενεις με καλη ψυχολογία δε θα κερδίζει τίποτα....κοιτά μπροστά κ όλα θα είναι καλά...κμεχρι τη δεύτερα που πας για δουλεια απόλαυσε το κάνε πραγματα για σένα βγες διασκέδασε περνά χρονο με τον άντρα σου..πες πως είσαι διακοπές... Απόλαυσε το κ όλα θα πάνε καλά...😍😍😍😍😍😍😍😍

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...