Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είναι λαίμαργος!!!


Recommended Posts

η κορουλα μου ειναι 2 μηνων και τρωει αποκλιστικα απο το στηθοσ ανα ενα 30 λεπτα....το ετοιμο γαλα δεν το θελει καθολου.φοβαμαι μηπωσ το γαλα μου ειναι αραιο και δεν χορταινει εσεισ τι λετε να κανω γιατι ειμαι συνεχεια με το στηθος εξω?

 

Να σου ζήσει η μικρούλα σου!!!Εγώ μέχρι 4 μηνών ήμουν με το στήθος έξω όλη μέρα!!!Το αν χορταίνει θα το καταλάβεις από το πόσες πάνες λερώνει καθώς και από το πόσο βάρος παίρνει!!Ο θηλασμός δεν είναι μόνο φαγητό,με το στήθος νιώθει ασφάλεια!Το γάλα σου σίγουρα δεν είναι αραιό,το γάλα είναι πάντα άριστο ανεξάρτητα από το τι τρως!Απλά να την αφήνει να αδειάζει το ένα στήθος και μετά να προσφέρεις το άλλο αν θέλει και στον επόμενο θηλασμό να προσφέρεις το στήθος που δεν άδειασε.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις αννουλα 1987.να σε ρωτησω και κατι αλλο?γιατι ζοριζεται τοσο πολυ να κανει τα κακακια της?πριν εκανε ανα 4-5 μερες τωρα εχει μια εβδομαδα τα κανει ανα 2 μερες αλλα ζοριζετε παρα πολυ και κλαει....τι προτεινεις να κανω?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις αννουλα 1987.να σε ρωτησω και κατι αλλο?γιατι ζοριζεται τοσο πολυ να κανει τα κακακια της?πριν εκανε ανα 4-5 μερες τωρα εχει μια εβδομαδα τα κανει ανα 2 μερες αλλα ζοριζετε παρα πολυ και κλαει....τι προτεινεις να κανω?ευχαριστω!

 

Κι εγώ τα πέρασα αυτά!!!Βέβαια ο δικός μου τα έκανε σχεδόν πάντα 1 φορά άντε 2 το πολύ!!Μήπως έφαγες κάτι και τον πείραξε??Πάντως να μην ανησυχείς,τα θηλάζουσα μωρά αν δεν το κάνουν μέχρι και 5 μέρες,δεν είναι ανησυχητικό!!Μήπως σφίγγεται και μαζεύει τα ποδαράκια του?Αν είναι αυτό τότε το μικράκι σου έχει κολικούς και δεν μπορείς να κάνεις πολλά,ζεστό μπανάκι και μασαζάκι στην κοιλίτσα βοηθούν κάπως ή αν ακουμπάς σιδερωμένο-ζεστό πανάκι στην κοιλίτσα.Αν δεις ότι ζορίζεται πάρα πολύ,μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που έκανα εγώ,στην άκρη ενός θερμόμετρου αλείφεις,λίγο λαδάκι και την βάζεις λίγο μέσα στον πωπούλη,γυρνώντας τον θερμόμετρο με τη φορά του ρολογιού.Έτσι αεριζόταν ο μικρός μου και έκανε κακάκια!!Εύχομαι να στρώσει γρήγορα!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

εχει κολικους και κλαει με αναφιλητα μου ματωνει την καρδια στην αρχη ηταν για 10 λεπτα τωρα εδω και 4 μερες ειναι για 1 ωρα.η παιδιατρος μου εδωσε το ινφακολικ 3 σταγονες την ημερα.ειναι καλες,θα βοηθησουν??????

Link to comment
Share on other sites

εχει κολικους και κλαει με αναφιλητα μου ματωνει την καρδια στην αρχη ηταν για 10 λεπτα τωρα εδω και 4 μερες ειναι για 1 ωρα.η παιδιατρος μου εδωσε το ινφακολικ 3 σταγονες την ημερα.ειναι καλες,θα βοηθησουν??????

 

Ωχ...περαστικά!!Κι εμείς τα περάσαμε...εύχομαι να τελειώσει γρήγορα το μαρτύριο...Είχα πάρει κι εγώ το ινφακολίκ αλλά δεν κάνει και θαύματα...Απλά το βοηθούσε λίγο να αεριστεί.Θα σιδερώνεις ένα πανάκι και θα του το ακουμπάς στην κοιλίτσα όταν πονάει,ζεστά μπανάκια και παρηγοριά στο στήθος..Εμείς έτσι ηρεμούσαμε κάπως....

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...