Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts

Και εγω ηθελα να σου πω ξανα, μετα τη βαφτιση αν αυτο ειναι εφικτο, ας τη δει και στην Αθηνα καποιος γιατρος ππιο εμεπειρος και ειδικος στο ραιβοκρανο. Μπορει να σου βαλει καποιες επιπελον εξετασεις, μπορει να σου πει κατι καθησυχαστικο. γενικα μια αδευτερη γνωμη ας την παρεις ακομα και σα γνωμη μονο.

 

με τη βαφτιση και τις ετοιμασιες ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μα βρε κορκουμπινι την εχουν δει εδω 3 παιδορθοπαιδικοι κ ολοι ειπαν οτι ειναι λειτουργικο το προβλημα κ μονο διατασουλες εγω ομως πηγα για καλιτερα εξω μερικες φορες σκεφτομαι μην της εχω κανει ζημια εγω μην βαζω πολυ δυναμη δηλαδη.δεν ξερω τι να υποθεσω εχω κουραστει ψυχολογικα η αγνοια με εχει κουρασει δηλαδη. μπορει να σκεφτομαι λαθος αλλα μεσα μου υποβοσκει η σκεψη του να μην εχει γινει καλη διαγνωση.ο νευρολογος που μας ειδε θεωρειται κορυφαιος.ελεγα να ερθω στον γιουρουκο αλλα ο ιδιος ειπε οτι αν ενα παιδι το παρακολουθει ο διαμαντοπουλος ειναι σαν να το παρακολουθει κ ο ιδιος.μιλησα με την φυσιοθεραπευτρια κ μου ειπε φερτην να την δω αλλα τι να λεει της λεω οπως κ σε τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσους αλλους γιατρους οτι η μπεμπα κανει ενα γρηγορο τιναγμα στο κεφαλι περα δωθε σαν να την χτυπαει ρευμα 3-4 φορες την μερα κ μετα γερνει παλι το κεφαλακι απο κει πιστευω οτι στραβωνει η δουλεια.στους γιατρους του καραμανδανειου που το ειπα δεν εδωσαν ιδιαιτερη σημασια το ιδιο κ η παιδιατρος ρωταω κ ξαναρωταω τι ειναι αυτο γιατι εγω προσωπικα δεν εχω δει αλο παιδακι να κανει ετσι κ απαντηση δεν παιρνω μου λενε μπορει κ να μην σημαινει τπτ ναι!αλλα μπορει κ να σημαινει κ κατι τι στην ευχη μπορει να ειναι?ψαχνω στο γκουγκλ αλλα δεν βρισκω κατι αυριο που θα παω για εμβολιο δεν υπαρχει περιπτωση θα την ξαναρωτησω κ θα περιμενω μια πιο σαφη απαντηση.εν το μεταξυ με βαζει κ σε διαφορες σκεψεις η ιδια για δυο υπολευκες που εχει η μπεμπα λεει δυνατα την σκεψη της κ μετα πεταει ενα αλλα εσεις εχετε κανει υπερυχο εγκεφαλου οποτε.............κ μετα τπτ!μωρε αυριο θα κατσω εκει κ δεν φευγω αν δεν παρω τις απαντησεις που θελω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

να πω την αληθεια μου εχουμε πολλες εκρεμμοτητες ακομα με την βαφτηση αλλα ολα θα γινουν δεν αγχωνομαι μια φορα +4 κιλα ειμαι κ θα μαι γουρουνιτσα αλλα κ παλι δεν με απασχολει το θεμα αυτο τωρα εχασα 12 κατι ειναι.προχθες ειχα παει να μεινω στην μαμα μου κ ηταν κ η αδερφη μου κ η νυφη μου με τα μωρα τους που γεννησαμε μαζι τα μωρακια τους μια χαρα κ μεις να γερνουμε αριστερα αισθητα να πω οτι δεν στεναχωρεθηκα?εκλαψα μα δεν βγηκε κατι δεν βοηθαω ετσι το παιδι μου προσπαθω να μαι δυνατη μα δεν θελω να διχνω την αντοχη της δυναμης μου σε περιπετιες με το μωρο μου καθε βραδι παρακαλαω τον θεο να μην μου ξανακανει κατι κ ολο λεω μεσα μου αντριανη κ την προηγουμενη φορα παλι το ιδιο προσευχηθηκες αλλα παλι εγινε οποτε οπλισου με δυναμη μαζεψε οσο κουραγιο εχεις κ προχωρα!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Οντως παρεξηγησα, νομιζα οτι εννοουσες την κατασταση γενικα, χιλια συγνωμη...

Εχω ειδικοτητα Ειδικη Φυσικη Αγωγη, οπως δηλαδη καποιοι παιρνουν μπασκετ για ειδικοτητα στο τελευταιο ετος, εγω πηρα ειδικη φυσικη αγωγη ειδικοτητα.

 

adnihor1

εχω συγγενη παθολογο γιατρο συνταξιουχο-που σημαινει πεπειραμενο ανθρωπο- αλλα λειπει και μαλλον αυριο θα μπορεσω να τον ρωτησω εκτος αν εδω σε διαβαζει καποια-ος γιατρος και βοηθησει αμεσα. Εγω δε θελω να παιξω ενα ρολο που δεν ειμαι οποτε φοβαμαι οτι δε θα σε διαφωτισω ιδιαιτερα, αφου και εμεις με διαγνωσεις απο γιατρους δουλευαμε.

να σαι καλα βρε κοπελια οποτε μπορεις ρωτα τον!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κραταει νικολιο μου μερικες φορες το φερνει κ ισια οταν στηριζεται στα ποδαρακια της ισα λιγο που γερνει τοτε αλλα αρκετες φορες το αφηνει να πεφτει στο πλαι σαν να κουραζεται.ηταν φορες που δυο μερες το κραταγε ολοισια αλλα μετα τα τιναγματα περα δωθε που κανει αρχισε σιγα σιγα να γερνει ποτε απο την δεξια που ηταν κ σφιγμενη κ τωρα αριστερα αφου καναμε διατασεις κ ολο την ειχα αριστερα αλλα εκει δεν ειναι σφιγμενη μονο οταν παω να της το φερω εγω στα ισια διχνει να ποναει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

το κραταει νικολιο μου μερικες φορες το φερνει κ ισια οταν στηριζεται στα ποδαρακια της ισα λιγο που γερνει τοτε αλλα αρκετες φορες το αφηνει να πεφτει στο πλαι σαν να κουραζεται.ηταν φορες που δυο μερες το κραταγε ολοισια αλλα μετα τα τιναγματα περα δωθε που κανει αρχισε σιγα σιγα να γερνει ποτε απο την δεξια που ηταν κ σφιγμενη κ τωρα αριστερα αφου καναμε διατασεις κ ολο την ειχα αριστερα αλλα εκει δεν ειναι σφιγμενη μονο οταν παω να της το φερω εγω στα ισια διχνει να ποναει

μίλησες με ορθοπαιδικό και τι σου είπε?φυσικοθεραπείες συνεχίζετε ε?

Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα που μιλησα με παιδορθοπαιδικο ηταν πριν 2 βδομαδες οταν πηγα την μπεμπα να την δει αυτος που μας ειχε δει οταν ημασταν μεσα για να δει οπως μου ειχε πει τι δουλεια εκανα κ δεν ηταν εκει μας ειδε ενας αλος κ μου ειπε φερτην ξανα σε δυο βδομαδες που θαναι ο συγκεκριμενος κ ως τοτε συνεχισε οτι σου ειπε το θεμα ειναι οτι ηδη τοτε εγερνε αριστερα αφου στις 4 μερες την ειχα φερει στα ισια μονη μου η φυσιοθεραπευτρια ειπε οτι δεν χρειαζεται να την ξαναπαω εκει κ οτι ειναι οκ!κ μετα απο λιγες μερες αρχισε να γερνει.αυτος που μας ειδε τελευταια ειπε οτι εχει φυσιολογικο ευρος κινησης κ δεν εδιξε να τον απασχολει το οτι γερνει απο την αλλη μερια παρα μονο μας ειπε ελατε σε δυο βδομαδες να δειτε τον αλο γιατρο .φυσιοθεραπιες σταματησα να της κανω γιατι δεν ξερω πλεον απο πια μερια να της κανω μιλησα με εναν πιο εξειδικευμενο που θα μας δει αυριο το απογευμα κ ο ιδιος ειπε βεβαια μην την πειραζετε μεχρι να την δω αφου ποναει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα που μιλησα με παιδορθοπαιδικο ηταν πριν 2 βδομαδες οταν πηγα την μπεμπα να την δει αυτος που μας ειχε δει οταν ημασταν μεσα για να δει οπως μου ειχε πει τι δουλεια εκανα κ δεν ηταν εκει μας ειδε ενας αλος κ μου ειπε φερτην ξανα σε δυο βδομαδες που θαναι ο συγκεκριμενος κ ως τοτε συνεχισε οτι σου ειπε το θεμα ειναι οτι ηδη τοτε εγερνε αριστερα αφου στις 4 μερες την ειχα φερει στα ισια μονη μου η φυσιοθεραπευτρια ειπε οτι δεν χρειαζεται να την ξαναπαω εκει κ οτι ειναι οκ!κ μετα απο λιγες μερες αρχισε να γερνει.αυτος που μας ειδε τελευταια ειπε οτι εχει φυσιολογικο ευρος κινησης κ δεν εδιξε να τον απασχολει το οτι γερνει απο την αλλη μερια παρα μονο μας ειπε ελατε σε δυο βδομαδες να δειτε τον αλο γιατρο .φυσιοθεραπιες σταματησα να της κανω γιατι δεν ξερω πλεον απο πια μερια να της κανω μιλησα με εναν πιο εξειδικευμενο που θα μας δει αυριο το απογευμα κ ο ιδιος ειπε βεβαια μην την πειραζετε μεχρι να την δω αφου ποναει

ελπίζω να πάρεις μια απάντηση στο τι είναι καλύτερο για τη μικρή σου..μην το αφήσεις.σίγουρα κάπως πρέπει να κινηθείς..αν αποφασίσουν οι γιατροί να λειτουργήσουν όπως πρέπει...περιμένουμε νέα σου..άντε πλησιάζει και η βάφτισή σας και όλα θα πάνε τέλεια..;)(το βίντεο στο φεισ το είδες?ηρέμισες?)

Link to comment
Share on other sites

το ειδα αλλα ειδα κ πολλα αλλα που διεφεραν μεταξυ τους να σου πω την αληθεια μπερδευτηκα κ το παρατησα ασε που καθομουν πανω απο την μπεμπα ολη μερα κ περιμενα να δω αν θα κανει κατι απο αυτα!αυτο που συνηδιτοποιησα ειναι οτι υπαρχει πολυ δυστηχια στον κοσμο!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενας αλος παιδιατρος που μας ειδε(πηγα κ σε αλον γιατι επεμεναν να παρω κ αλλη γνωμη απο της παιδιατρου μου)μου ειπε οτι αν ηταν βρεφικοι σπασμοι θα φαινοταν σιγουρα στο εγκεφαλογραφημα αν υπαρχει επιληψια κ δεν την διχνει ειναι ενα 10% υπαρχουν επιληψιες ειπε μικρες που δεν αφηνουν καταλοιπα κ φευγουν με το περας του χρονου ο ιδιος δεν πιστευει οτι εχει κατι το παιδι γιατι λεει θα ειχε κ αλλα συμπτωματα τι να πω κ γω προσπαθω να τους πιστεψω για να μην τρελαθω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο τελικα να σαι γονιος!μια φιλη μου μου ειπε ΤΩΡΑ!εγινες μαμα

κ αυτη ταλαιπωρηθηκε πολυ αλλα ολα καλα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.

χθες καναμε εμβολια κ ολα καλα πηραμε κ εναν ποντο μεσα στην βδομαδα κ 300γρ

ειμαστε ομως ακομα λιγο ανυσηχες.

λοιπον η παιδιατρος χωρις να ειναι ειδικοτητα της ειπε θεωρει οτι με τις φυσιοθεραπιες ο μυς παιρνει το μεγαλητερο ευρος κ μετα συσπαται για να ξαναγυρισει γιαυτο κ το τιναγμα,μου ειπε οτι αυτο σου το λεω χωρις να ειναι ειδικοτητα μου κ οτι πρπει για να ειμαστε σιγουροι να το πει ορθοπαιδικος .οταν πηγαμε στο ιατρειο της η μπεμπα απο δυο-τρια τιναγματα που ειχαν προηγηθει μεσα στην μερα ειχε ερθει σχεδον ευθεια με μια μικρη κλιση προς αριστερα πλεον.το απογευμα που λετε πηγα στον φυσιοθεραπευτει τον καινουριο η μπεμπα ειχε ερθει σε ευθεια ο ανθρωπος την εξεταζε 1,5 ωρα οτι του ελεγα δε του φαινοταν κουλο.δεν την βρηκε πουθενα σφιγμενη κ ειπε οτι ειναι απολυτα φυσσιολογικη στις κινησεις της(εγω βεβαια του ειπα οτι ειναι παραπλανητικο το οτι το εχει ευθεια τωρα)ραιβοκρανο μου ειπε δεν νομιζει να ειναι μαλλον συγγενες γιατι θα φαινοταν απο την γεννηση της γιατι ετσι γεννηθηκε δεν ειναι δυνατον να εμφανιστηκε μετα,στην παιδιατρο που την πηρα κ της το ειπα ειπε οτι κανει λαθος κ οτι μας το ειπαν 3 παιδορθοπαιδικοι οτι ειναι αυτο κ ενας νευρολογος οτι δεν τιθεται θεμα νευρολογικο.το μονο που μου ειπε σωστα ο ανθρωπος χθες ειναι οτι αν μου εκαναν κ μετα ασκησεις οπως κανω εγω την μπεμπα κ θα ποναγα κ δε θα μου αρεσε καθολου μου εδιξε ποσο σιγα να την κανω κ οχι να την τραβαω λες κ θελω να την ξεχειλωσω γιατι της κανω κακο κ το παιδι γιαυτο κλαιει αυτα αν καταλαβατε εσεις να μου πειτε κ μενα γιατι ειμαι ακομα πιο μπερδεμενη τουλαχιστον τωρα ειναι ευθεια .εγω τους ειπα οτι αν την αφησω ετσι με τα τιναγματα θα ξαναεπανελθει αλλα κ παιδιατρος κ φυσιοθεραπευτης ειπαν να αποτανθω ξανα στον ειδικο δηλ τον ορθοπαιδικο

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια!

εμεις ειμαστε μια χαρουλα πηγαμε κ στον ορθοπαιδικο ο οποιος ειπε οτι αριστερα γερνει η μικρουλα γιατι ειναι πολυ μαλακια ακομα κ οτι αυτο ειναι καλο γιατι εχουμε περιθωρια να το φιαξουμε χωρις τεχνητα μεσα.μου ειπε συγκεκριμενα μια χαρα ειναι το παιδακι σου μολις σταθει θα φιαξει κ μονο του κ θα μας δει ξανα αρχες σεπτεμβρη.τωρα οσον αφορα το τιναγμα μας ειπε οτι δεν ειναι ορθοπαιδικο το αιτιο μαλλον νευρολογικο κ αυτο να το συζητησω με τον νευρολογο αλλα δεν πιστευει οτι ειναι κατι μιας κ ολες οι εξετασεις μας ειναι καλες.πηρα τηλ την παιδιατρο κ της ειπα να μιλησει με τον νευρολογο να δουμε τι θα κανουμε κ μου ειπε αν μπορω να το τραβηξω βιντεο ,ε! αρχισα κ γω να γραφ βιντεο λεω δεν μπορει καπια στιγμη θα το κανει κ δεν με αργησε στο 1,5 λεπτο το εκανε πηγα το βιντεο κ το ειδε κ μου ειπε οτι δεν πιστευει οτι ειναι κατι δεν το κανει συνεχομενα σαν τικ που λεμε κ το κανει ελεγχομενα ,εν το μεταξυ το μεσημερι μου το εκανε 3 φορες απανωτα κοκκινισε κ εκανε εμμετο κ οταν της το ειπα μου λεει αυτο που μου περιγραφεις ειναι το συνδρομο σαντιφερ (γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση)το οποιο αποκλεισαμε με τον υπερυχο που της καναμε.τεσπα την ιδια δεν την ανυσηχησε αυτο που ειδε μου ειπε ομως να μην σβησω το βιντεο κ αν το συνεχισει κ τωρα που μπαινουμε σε στερεες τροφες τοτε το διχνουμε στον νευρολογο αυτα τα νεα μας ετοιμαζομαστε πυρετωδος για την βαφτιση

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστεις οτι το πρωι ηθελα να σε ρωτησω που εξαφανιστηκες και αν εισαστε καλα.

αντε μπραβο σας. εσυ γενικα ξαναγραψτην σε βιντεο οποτε μπορεις.

 

οι ετοιμασιες πανε καλα; τωρα λογικα σου μειναν τα ψιλολογια, αλλα εινια πολλα κι αυτα. φορεμα βρηκες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

κ σημερα το μεσημερι μου το ξαναεκανε 2-3 φορες μαζεμενες την σηκωσα αρχισε να ρευεται κ εβγαλε ρουκετα το γαλα εν το μεταξυ ρευεται καθε 5 λεπτα λες κ εχει φαει ενα αρνι μονη της κ δεν το εχει χωνεψει αυριο θα παρω τηλ την παιδιατρο να μου δωσει αλο γαλα ετσι κ αλλιως τωρα θα αλλαξουμε απο 1ης βρεφικης ηληκιας μπαινουμε στο δευτερης να παρω ενα πιο ευπεπτο σημερα φαγαμε κ πατατα βραστη αλλα την μιση την εφαγε ο καναπες κ την αλλη μιση τα ρουχα της δεν της αρεσε καθολου.φορεμα βρηκα αν κ αλο μου αρεσε αλλα ειπα να μην βαλω κοκκινο ηταν τελειο ομως κοκκινο με χρυσο μπουστο τεσπα αυτο ποου πηρα τωρα ειναι μακρυ ασπρο σατεν κ λουλουδια στις ακρες αυριο βαφω μαλλι εκλεισα κ κομμωτρια τωρα νυχια εμειναν απο μενα κ ολα κομπλε .στον αντρα μου πηρα μονο γραβατα οχι οτι δεν ειχε αλλα ειπα κτι να του ψωνισω μωρε του κακομοιρου αφου κοστουμι εχει καινουριο.εν το μεταξυ μαζευτηκαν πολλα τα ατομα για το βαφτησι εγω υπολογιζα 130-140 κ βγηκαν 180 αυτα κοριτσακια παω για υπνο βρυκολακιασα παλι

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

adnihor1, δε σε ξεχασα...Δεν εμεινε μαζι μας ο πατερας μου να το ρωτησω,ελειψα μετα...Ωστοσο σημερα που ηρθε δεν μπορεσα να τον πεισω να κανει διαγνωση απο περιγραφη. Θα προσπαθησω παλι στις επομενες μερες οταν ξαναερθει, θα τα αποστηθισω και θα του τα πλασαρω με τη συζητηση. Το μονο που ειπε οταν ξεκινησα να λεω την αρχη (πηγα να του διαβασω απο τη σελιδα) ειναι οτι το προβλημα πρεπει να ειναι νευρολογικο και οτι ο παιδιατρος πρεπει να κανει τη διαγνωση αλλα δεν καθησε να συνεχισω. Δε συνηθιζει να κανει διαγνωσεις απο προφορικη εξεταση...Θα ξαναπροσπαθησω ομως. ;)

 

Χαιρομαι που εισαστε καλυτερα, χαλαρωσες λιγο οπως βλεπω. Μακαρι να ειναι ασημαντα ολα αυτα! Με το καλο η βαπτιση.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει κοπελα μου το παιδακι σου! γερο να ειναι... ετσι εννωμενες που ειμαστε τι ωραια δινουμε δυναμη η μια στην αλλη! να εισαι καλα, με το καλο η βαπτιση? πως θα την πειτε? δεν το συγκρατησα αν το εγραψες! να ειναι γερο και ευτυχισεμνο, ολα να ξεπεραστουν κι αλλες αγωνιες αν μην εχεις μανουλα!

αυτο που εγραψες για τη βαπτιση ειναι αληθεια.. εχω παει σε τοοοσες βαπτησεις κι εγω οταν τελικα μπορεσω να βαπτισω το μωρο μου, θα ειμαι στη βαπτιση του δικου μου παιδιου!!!!!!!!!!!!!! δεν ειναι απιστευτο?!!!!

γι αυτο ολα θα πρεπει να τα κανω οπως επιθυμω εγω κι οχι οι αλλοι, σωστα!?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσομανα σε ευχαριστω!μην αγχωνεσε κ για μενα τωρα την μικρη ετσι κ αλλιως την παρακολουθει στενα η παιδιατρος χθες μλησαμε παλι για νααλλαξουμε γαλα να μπουμε στο 2 βρεφικης κ με ρωτησε γιατα τιναγματα τα οποια καλα κρατουν προσπαθησε να με καθησυχασει λεγοντας μου οτι δεν βλεπει κατι παραξενο σε αυτο,ναι μεν δεν πρεπει να το κανει αλλα δεν θεωρει οτι ειναι κατι σοβαρο σημερα εκανε ενα τιναγμα την ωρα που την κρατουσε ηπεθερα μου κ ενω κοντεψε να της φυγει απο τα χερια εγω ημουν η υπερβολικη που καθομαι κ ψιριζω στο τι κανει το παιδι.τεσπα,εγω θα επιμεινω να παω το βιντεο να το δει ο νευρολογος μακαρι να μπορουσα να το ανεβασω να το δειτε κ σεις αλλα με την τεχνολογια δεν τα παω πολυ καλα

μιλησα οπως σας ειπα με την παιδιατρο κ μου ειπε οτι αφου κανει κ αναγωγες με τα τιναγματα αυτα(οχι παντα)!κλεινει στο συνδρομο της παλινδρομησης αφου της λεω καναμε υπερυχο κ μου απαντησε οτι στην ιατρικη δεν ειναι ασπρο-μαυρο υπαρχουν κ εξαιρεσεις κ εφοσον κατα την διαρκεια των τιναγματων εχει πληρει επαφη δεν θεωρει οτι ειναι κατι κακο.αυτα τα νεα μας!

α!με μια ξαδερφη μου παθολογο που μιλουσα μου ειπε οτι οι αναγωγες μπορει να ειναι απο δυσανεξια στο αγελαδινο η το συγκεκριμενο γαλα να ειναι δυσπεπτο γιατι η μικρη μετα απο καθε γευμα ρευεται λες κ εχει φαει αρνι κ δεν μπορει να το χωνεψει για ωρες πολλες φορες κ μεχρι το επομενο γευμα

ρωτησα την παιδιατρο τι γαλα να της δωσω να ειναι πιο ευπεπτο αλλα μου ειπε οτι ολα τα γαλατα σχεδον ιδια ειναι εκτος των υποαλεργικων κ αντιαναγωγικων μαλλον θα παρω το νοβαλακ2 κ βλεπουμε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει κοπελα μου το παιδακι σου! γερο να ειναι... ετσι εννωμενες που ειμαστε τι ωραια δινουμε δυναμη η μια στην αλλη! να εισαι καλα, με το καλο η βαπτιση? πως θα την πειτε? δεν το συγκρατησα αν το εγραψες! να ειναι γερο και ευτυχισεμνο, ολα να ξεπεραστουν κι αλλες αγωνιες αν μην εχεις μανουλα!

αυτο που εγραψες για τη βαπτιση ειναι αληθεια.. εχω παει σε τοοοσες βαπτησεις κι εγω οταν τελικα μπορεσω να βαπτισω το μωρο μου, θα ειμαι στη βαπτιση του δικου μου παιδιου!!!!!!!!!!!!!! δεν ειναι απιστευτο?!!!!

γι αυτο ολα θα πρεπει να τα κανω οπως επιθυμω εγω κι οχι οι αλλοι, σωστα!?

Μαρια-Ειρηνη θα την πουμε κ θα την φωναζουμε μαρακι την δευτερη κοινωνια μας λεμε να ερθουμε να την παρουμε στην Αγια Ειρηνη την χρυσοβαλαντο πρπει ομως να βρω το τηλ της μονη να μαθω τι ωρα πρπει να ειμαι εκει μη χασουμε κ την λειτουργια ειμαστε λιγο μακρυα θα πρπει να ξεκνησουμε χαραματα.οσο για τις ετοιμασιες φυσικα οπως θελει η μαμα κ ο μπαμπας ,αν κ εγω τα ανεθεσα σε αλλους γιανα ειμαι κοντα στην μπεμπα αφου δεν θελει κανεναν μονο εμενα την εχω σκατομαθει αλλα τι να κανω ενα το χω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια

ειμαστε καλα αν κ ακομα στραβωνουμε το κεφαλακι μας ποτε δεξια ποτε αριστερα για κανα δυο μερες πιανουμε κ ισια

προχθες βαπτιστηκαμε ειμαστε κ επισημα στο δρομο του θεου δεν κλαψαμε καθολου ημασταν κυριες το μονο που με εκνευρισε ηταν οτι εβγαζε συνεχως την γλωσσα εξω κ την βυζαινε ταυτοχρονα κ εκανε σαν να μασαει εσπασαν τα νευρα μου δεν μου το ειχε ξανακανει αυτο μετα μου ειπε ο αδερφος μου οτι ηταν ακριβως πισω απο την πεθερα μου κ της εκανε τετοιες γκριματσες κ αυτη ανταποκρινοταν κανοντας το ιδιο η σκατουλα καταταλλα περασαμε τελεια

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω.....σε εχουν κανει λαστιχο οι γιατροι ε?.....δεν ξερω. Αν θες να σου συστησω παιδιατρο δικη μου να το πας ολο απο την αρχη μπας και ξεκαθαρισει πες μου, γιατι βλεπω μπερδεμενα πραγματα. Ο ενας λεει οτι φταιει αυτο, ο αλλος το αλλο. Παντως εχετε κατα-ταλαιπωρηθει. Ελπιζω να ηρεμησετε γρηγορα........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις ευχες σας κοριτσια να στε καλα

ακομα κ σημερα ειναι σαν λαδομενος ποντικος αυριο θα την κανω μπανιο απ την δευτερα τρομαριτσα μου κολλαει ολοκληρη κ ειναι σαν γυφτακι χαχαχαχα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...