Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts

adnihor1 μου εύχομαι να είστε καλά και σε λίγο από τώρα να τα θυμάσαι αυτά και να χαμογελάς ξένοιαστη και ευτυχισμένη μανούλα!

Θα έλεγα να προσπαθήσεις να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται (όσο γίνεται) και από εκεί και πε΄ρα να μην ακούς κανέναν (ούτε εμάς που γράφουμε εδώ...) Εννοώ ακολούθα το ένστικτό σου. Π.χ το να σερφάρεις επί ώρες στο ίντερνετ ψάχνοντας αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, πιο ενημερωμένη κ.λ.π κάνε το. Γενικώς, συνέχισε να κάνεις αυτό που κάνεις, δηλαδή το καλύτερο για το μωράκι σου, και θα δεις πως όλα αυτά θα περάσουνε πολύ σύντομα!

Εγώ είμαι ακόμα πιο φρέσκια μανούλα από εσένα και ήδη βλέπω πως σε καποια πράγματα έκανα πάρα πολύ καλά και αγια που δεν άκουσα πεθερές, μανάδες, θειάδες, ακόμα και τη γιατρό μας!

Ευχές για μια πολύ γλυκιά και ήρεμη νύχτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή μου κοπέλα, διάβασα όλα τα πόστ σου και στενοχωρήθηκα. Εσύ και το μωράκι σου έχετε περάσει μεγάλη ταλαιπωρία μέχρι στιγμής :(!!!!!!!!

Λοιπόν, άκου. Όταν γεννήθηκε η κορούλα μου διαγνώστηκε πώς είχε φύσημα στην καρδούλα της. Είχα τρομοκρατηθεί τότε γιατί μετά από μια όχι και τόσο ευχάριστη εγκυμοσύνη, περίμενα όλα να είναι ρόδινα. Ευτυχώς μετά από τη σχετική ταλαιπωρία, το φύσημα εξαφανίστηκε (κλείνει στις περισσότερες περιπτώσεις αλλά το έμαθα κατόπιν εορτής) μετά από 8-10 μήνες.

Το πιάσιμο στον αυχένα, το είχε και το δικό μου κοριτσάκι. Με τις κατάλληλες ασκήσεις που τις έκανα 5-6 φορές την ημέρα, μέσα σε ένα τρίμηνο περίπου δεν υπήρχε τίποτα.

Επειδή η μικρή δεν χόρταινε με τον θηλασμό, δεν έβαζε βάρος και έκλαιγε συνέχεια γιατί πεινούσε. Η παιδίατρος (μιλάμε για πολύ άσχετη) με έβαλε να κάνω στο 21 ημερών μωρό εξετάσεις ούρων και κοπράνων με αποτέλεσμα να κολλήσει ίωση (έντονο συνάχι) στο μικροβιολογικό περιμένωντας ώρες για να τα συλλέξουμε (τα ούρα εννοώ). Άλλη ταλαιπωρία μετά με το συνάχι.......

Σαφώς και η δική σου περίπτωση είναι πολύ πιο σοβαρή αλλά το παν είναι να παραμένεις ήρεμη. Στο λέω από προσωπική εμπειρία, όταν ήμουν εκνευρισμένη ήταν και το μωρό μέσα στη γκρίνια και στα κλάματα.

Επίσης θα συμφωνήσω με τις άλλες μανούλες, μην ψάχνεις στο διαδίκτυο γιατί θα τρελαθείς!!!!!!!! Μιλάω πάλι εκ πείρας.

Θα συμφωνήσω και με τη Marirena να ακούς το ένστικτό σου!!!!!!!!!!! Αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Και τέλος, να απομακρύνεις όποιους και όποιες σε εκνευρίζουν είτε λέγονται φίλοι, είτε γονείς, είτε πεθερικά. Στην παρούσα φάση θέλετε μαμά και κόρη ηρεμία και με πεθερά να μπλέκεται μέσα στα πόδια σου, δεν μπορείτε να την έχετε.

Είμαι σίγουρη πώς όλα θα πάνε καλά και στο επόμενο μήνυμά σου θα μας γράψεις καλύτερα νέα :P!!!!!

Φιλικά - Νατάσα.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!η μπεμπουλα ειναι καλα ως ωρας κ προσευχομαι να συνεχισει ετσι,αν κ φοβαμαι μηπως εχει γινει τπτ την ωρα που κοιμαμαι κ δεν το χω παρει χαμπαρι.απο φυχολογια δεν ειμαι κ πολυ καλα γιατι νιωθω πολυ κουρασμενη ψυχολογικα την παλευω ομως.οσο για το ενστικτο μου αυτη την στιγμη δεν το εμπιστευομαι γιατι απο τον φοβο μου βλεπω κ πραγματα που δεν υπαρχουν ολο νομιζω οτι δεν κανει τα πραγματα που εκανε κ κει που παω να τρελαθω εκει μου τα ξαναρχιζει .δυστηχως εχω τον χειροτερο συμβουλο......τον πανικο μου!ειχα την μαμα μου 3 μερες εδω κ χθες ολη μερα τις αδερφες μου οι οποιες μου τονιζαν συνεχως οτι εχω χασει την πιστη μου κ εχω χαθει στα ιατρικα κ δεν εχουν κ αδικο εκει ομως που παω να ηρεμησω κ να πω ολα καλα θα πανε κ ο θεος θα με βοηθησει εκει με ξαναπιανει φοβος.

την βλεπω να κοιμαται ηρεμη κ λεω τωρα θα πεταχτει κ τωρα θα πεταχτει με αποτελεσμα να γινομαι πιο χαλια!

αυριο εχουμε εμβολιο θελω να ρωτησω κ την γιατρο κ κατι αλο που με ανυσηχει η μικρουλα κανα δυο -τρεις φορες εχει κανει περα δωθε το κεφαλακι της πολυ γρηγορα λες κ την χτυπαει ρευμα κ φοβαμαι μην της αφησε κανα κουσουρι η ειναι φυσιολογικο ?αυτα τα νεα μας. α!σημερα πηγαμε κ στην παραλια κ ηπιαμε τον καφε μας κ περασαμε πολυ ωραια!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!η μπεμπουλα ειναι καλα ως ωρας κ προσευχομαι να συνεχισει ετσι,αν κ φοβαμαι μηπως εχει γινει τπτ την ωρα που κοιμαμαι κ δεν το χω παρει χαμπαρι.απο φυχολογια δεν ειμαι κ πολυ καλα γιατι νιωθω πολυ κουρασμενη ψυχολογικα την παλευω ομως.οσο για το ενστικτο μου αυτη την στιγμη δεν το εμπιστευομαι γιατι απο τον φοβο μου βλεπω κ πραγματα που δεν υπαρχουν ολο νομιζω οτι δεν κανει τα πραγματα που εκανε κ κει που παω να τρελαθω εκει μου τα ξαναρχιζει .δυστηχως εχω τον χειροτερο συμβουλο......τον πανικο μου!ειχα την μαμα μου 3 μερες εδω κ χθες ολη μερα τις αδερφες μου οι οποιες μου τονιζαν συνεχως οτι εχω χασει την πιστη μου κ εχω χαθει στα ιατρικα κ δεν εχουν κ αδικο εκει ομως που παω να ηρεμησω κ να πω ολα καλα θα πανε κ ο θεος θα με βοηθησει εκει με ξαναπιανει φοβος.

την βλεπω να κοιμαται ηρεμη κ λεω τωρα θα πεταχτει κ τωρα θα πεταχτει με αποτελεσμα να γινομαι πιο χαλια!

αυριο εχουμε εμβολιο θελω να ρωτησω κ την γιατρο κ κατι αλο που με ανυσηχει η μικρουλα κανα δυο -τρεις φορες εχει κανει περα δωθε το κεφαλακι της πολυ γρηγορα λες κ την χτυπαει ρευμα κ φοβαμαι μην της αφησε κανα κουσουρι η ειναι φυσιολογικο ?αυτα τα νεα μας. α!σημερα πηγαμε κ στην παραλια κ ηπιαμε τον καφε μας κ περασαμε πολυ ωραια!

κοριτσακι μου ολα περαστικα να ειναι!εχω στεναχωρηθει πολυ και σε καταλαβαινω.οσο για τους αλλους γραψτους.κοιτα το μπεμπακι σου εσυ κι ολα καλα θα πανε!μη μου στεναχωριεσαι!το φανταζομαι οτι εισαι μεσα στο αγχος αλλα χαλαρωσε...σκεψου οτι οι εξετασεις ειναι καθαρες και αυτο σιγουρα ειναι καλο!δυναμη και πιστη!ξερω και το νιωθω οτι και το πιο απλο να εχουν τα μωρακια μας τρελαινομαστε ποσο μαλλον να μη ξερεις και τι σου γινεται!:(:(:(σου στελνω θετικη σκεψη και πολλα φιλια στη μικρη σου!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εφακι να σαι καλα κ να χαιρεσε την οικογενεια σου.

εμεις καναμε το εμβολιο σημερα ρωτησα κ την γιατρο πως βλεπει την μικρη μου ειπε οτι την βλεπει μια χαρα κ να ηρεμησω .

εγω της ελεγα δεν κανει αυτο δεν κανει εκεινο κ την εξεταζε κ αυτη η σουρτουκω στην γιατρο τα εκανε ισα να με βγαλει ψευτρα χαχαχαχ γιαυτο αυτη την στιγμη οπως σας ειπα δεν εμπιστευομαι το ενστικτο μου .οσο για τα επισοδεια μου ειπε οτι μπορει να ξανακανει μπορει κ να μην ξανακανει αυτο το ξερει μονο ο θεουλης δεν ειναι κατι που μπορουμε να προβλεψουμε κ στην τελικη δεν ξερουμε αν αυτα που εκανε η μικρη ηταν οντως βρεφικοι σπασμοι, αυτοι κινουνται συμφωνα με τα δικα μου λεγομενα κ οχι με κατι που ειδαν αυτοι!τρελη σιγουρα δεν ειμαι τα ειδα αυτα που λεω απο την αλλη ευχομαι να βγω ψευτρα αυτα τα νεα μας φαγαμε κ το εμβολιο μας αλλα ημασταν κυριες δεν δωσαμε δικαιωματα!!!!!!!!χαχαχαχ

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για το κεφαλακι μας που το κανουμε περα δωθε σαν να μας χτυπαει ρευμα μου ειπε οτι αφου δεν συνοδευεται με κανενα συμπτωμα αλο δεν ειναι τπτ συνεχιζουμε τις φυσιοθεραπιες για το ρεβοκρανο κ προσπαθουμε οσο μπορουμε να εχουμε πιστη οτι ολα θα πανε καλα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσι, τι τραβατε και εσεις.

Και ενστικτο εχεις και πανικο εχεις και ειναι φυσιολογικο. Απλα προσπαθησε καπως τον πανικο να νικησεις, οσο γινεται, και ολα θα πανε καλα. Και οσο μπορεις να τη βγαζεις εξω βολτα να ξεσκατε και οι δυο. Θα μου πεις τις δουλειες ποιος θαθ τις κανει; Ε... Κουραγιο και θα γινουν και οι δουκλειες. Η θαλασα ομως και η ηρεμια θα σας βοηθησουν και τις δυο σας και για να μην αφηνω και το μπαμπα σας απ' εξω και τους τρεις σας.

Ποσες φυσικοθεραπειες μεινανε;

Το κεφαλακι μπορει να το τιναζει και για ασχετους λογους. Πχ να ξεπιανεται. Αλλα ολα τα μωρακια κανουν "σπαστικες" κινησεις. Κλοτσανε, χτυπανε τα χερακια τους, γενικα κανουν διαφορα γιατι ετσι οδηγειται το νευρικο τους συστημα στην ωριμανση.

Μη στεναχωριεσαι για τον υπνο. Μια χαρα θα την ακουσεις. Εδω την αναπνοη τους ακουμε, το στριφογυρισμα στο κρεβατι για να αλλαξουνε πλευρο. Και να σκεφτεσαι θετικα:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εφακι να σαι καλα κ να χαιρεσε την οικογενεια σου.

εμεις καναμε το εμβολιο σημερα ρωτησα κ την γιατρο πως βλεπει την μικρη μου ειπε οτι την βλεπει μια χαρα κ να ηρεμησω .

εγω της ελεγα δεν κανει αυτο δεν κανει εκεινο κ την εξεταζε κ αυτη η σουρτουκω στην γιατρο τα εκανε ισα να με βγαλει ψευτρα χαχαχαχ γιαυτο αυτη την στιγμη οπως σας ειπα δεν εμπιστευομαι το ενστικτο μου .οσο για τα επισοδεια μου ειπε οτι μπορει να ξανακανει μπορει κ να μην ξανακανει αυτο το ξερει μονο ο θεουλης δεν ειναι κατι που μπορουμε να προβλεψουμε κ στην τελικη δεν ξερουμε αν αυτα που εκανε η μικρη ηταν οντως βρεφικοι σπασμοι, αυτοι κινουνται συμφωνα με τα δικα μου λεγομενα κ οχι με κατι που ειδαν αυτοι!τρελη σιγουρα δεν ειμαι τα ειδα αυτα που λεω απο την αλλη ευχομαι να βγω ψευτρα αυτα τα νεα μας φαγαμε κ το εμβολιο μας αλλα ημασταν κυριες δεν δωσαμε δικαιωματα!!!!!!!!χαχαχαχ

ψυχουλα μου....εχει σχεδον την ηλικια της μπεμπας μου!!!!μη μου στεναχωριεσαι μπορει αυτα που ειναι φυσιολογικα να μας αγχωνουν γιατι δε τα ξερουμε!ειμαστε και φρεσκομανες!κι εγω αγχωνομαι για το παραμικρο.προσπαθησε να τα ξεχασεις ολα ζησε μαζι της καθε στιγμη και οι δουλειες στο σπιτι δε μας νοιαζουν το παιδακι σου να ειναι καλα!που θα ειναι το πιστευω!!!!!!!!!!!μη μου στεναχωριεσαι!!!!!σε καταλαβαινω απολυτα αλλα το ζουζουνι σου θα σε διαψευσει και θα σου δειχνει καθε μερα ποσο καλο ειναι!;):)

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μπηκα να σας πω τα νεα μας!ειμαστε πιο καλα απο ποτε φτου μη μας ματιαξω!

η μικρουλα εχει ξεθαρεψει πολυ ολο παιζει το κεφαλακι μας το στηριζουμε τελεια η γιατρος ειπε οτι εκανα πολυ καλη δουλεια στο σπιτι η αληθεια ειναι δεν την αφησα σε χλωρο κλαρι .ευτηχως δεν εχουμε αλο επισοδειο κ παρακαλαμε να συνεχισουμε ετσι

καθε μερα παρακαλαω τον θεουλη να μου την κραταει γερη

βεβαια εχουμε μια μυτη τοσο βουλωμενη που καθε δυο ωρες βαζω διπλους ορους αλλα δεν με νοιαζει καθολου!περιεργο ε?κ γω απορω με τον εαυτο μου αυτα τα νεα μας φιλια πολλααααααααααααα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Φτου σας φτου σας φτου σας. Μη σας ματιαξουμε. Καθολου απιθαναο δεν εινια. οσο την προσεχεις και περνατε καλα, κανετε μαζι πραγματακαι ξεκουραζεστε και ηρεμειτε θα δεις οτι ολα θα εινια μια χαρα. χαρηκα παρα πολυ για τη μπεμπουλα σου:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου, διάβασα όλα τα posts και μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!! Γέννησα πριν 14 μήνες (στην 36η εβδομάδα) ένα κοριτσάκι στο οποίο διαγνώστηκε φύσημα μεσοκοιλίας και η παιδοκαρδιολόγος σύστησε να πάρει διουρητικά και να πίνει επιπλέον γάλα της Nestle με περισσότερες θερμίδες...γιατί ήταν και λιποβαρής. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι από εκεί που πετούσα σε ροζ συννεφάκια βρέθηκα ξαφνικά στη γη να κλαίω και να χτυπιέμαι... Εκείνη την περίοδο τσακώθηκα κυριολεκτικά με όλους!! Δεν άκουγα κανένα παρά μόνο τους γιατρούς (γυναικολόγο, παιδοκαρδιολόγο και παιδίατρο) οι οποίοι συνεργάστηκαν με εμένα άψογα και με βοήθησαν πάααρα πολύ...

Εγώ είχα πόλεμο και από τη μαμά μου, την πεθερά μου και τον άντρα μου...δλδ όλοι τους μου έλεγαν ότι είμαι υπερβολική, ότι "πως κάνεις έτσι!! τίποτα δεν έχει το παιδί!!" και άλλα τέτοια...όντως και ευχαριστώ το Θεό η μικρή μου μετά από 5 μήνες έγινε καλά, το φύσημα εξαφανίστηκε!!! όμως εγώ είχα ένα συνεχή φόβο, έβηχε και έκλαιγα...έκανα να κοιμηθώ κανονικά πάνω από 10 μήνες!!! όμως πιστεύω ακράδαντα ότι της έδωσα όλη την προσοχή και την αγάπη που χρειαζόταν σε αυτή την τόσο ευάλωτη φάση της ζωής της που μόλις είχε ξεκινήσει...δεν μετανιώνω για τίποτα, ούτε που ξυπνούσα την παιδίατρο μες στη νύχτα, ούτε που έπαιρνα τηλέφωνο τον γυναικολόγο μου και έκλαιγα...ούτε για τίποτα!!! Έκανα ό,τι θεωρούσα σωστό για το παιδί μου!!!!

Με αυτά τα λίγα θέλω να σου πω ότι πρέπει να νιώσεις δυνατή και να έχεις εμπιστοσύνη στο ένστικτό σου... Η μπέμπα σου σε χρειάζεται και πρέπει να είσαι σταθερή και να επιβάλλεσαι σε όσους προσπαθούν να σε πείσουν για κάτι που δεν πιστεύεις!!!

Εύχομαι και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!!!!!!!

Να δώσεις ένα μεγάλο φιλί στο κοριτσάκι σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μπηκα να σας πω τα νεα μας!ειμαστε πιο καλα απο ποτε φτου μη μας ματιαξω!

η μικρουλα εχει ξεθαρεψει πολυ ολο παιζει το κεφαλακι μας το στηριζουμε τελεια η γιατρος ειπε οτι εκανα πολυ καλη δουλεια στο σπιτι η αληθεια ειναι δεν την αφησα σε χλωρο κλαρι .ευτηχως δεν εχουμε αλο επισοδειο κ παρακαλαμε να συνεχισουμε ετσι

καθε μερα παρακαλαω τον θεουλη να μου την κραταει γερη

βεβαια εχουμε μια μυτη τοσο βουλωμενη που καθε δυο ωρες βαζω διπλους ορους αλλα δεν με νοιαζει καθολου!περιεργο ε?κ γω απορω με τον εαυτο μου αυτα τα νεα μας φιλια πολλααααααααααααα

Γεια και από μένα:-)!Διάβασα όλα τα ποστ και αυτό που θέλω να σου πω μέσα από την καρδιά μου είναι να είσαι καλά εσύ και η μπεμπούλα σου και να τελειώσουν εδώ τα τρεξίματα σας στους γιατρούς. Δυστυχώς πολλά έχουμε να αντιμετωπίσουμε.Εγώ όταν γέννησα είπα ωραία έκανα ένα υγιές μωρό!Μετά αρχίσαμε πρόβλημα με τον δακρυϊκό πόρο ,ο ένας όρχεις δεν είχε κατέβει ,είχαμε ίκτερο...Ξεπερνάμε το ίκτερο ,μετά από λίγο συνέρχεται και το ματάκι μας :D ,κατεβαίνει ο όρχεις και τελικά εντελώς τυχαία τον εξετάζει μια άλλη παιδίατρος και δεν έβρισκε εύκολα τον όρχι και μου είπε να το κοιτάξουμε το θέμα:-(.Μετά είχαμε πρόβλημα με τον σίδηρο και τον αιματοκρίτη ,πρόσφατα κάναμε κάποιες εξετάσεις στο Παίδων και περιμένουμε αποτελέσματα:|.Όμως όση ώρα ήμουν στο Παίδων ξέρεις τι διαπίστωσα;Έχουμε πολλά ακόμα να δούμε και να τραβήξουμε ,πολλές στενοχώριες και πολλά προβλήματα ,άλλα μεγάλα και άλλα μικρά:|.Θα πρέπει να είμαστε δυνατές και δίπλα στα μικρά μας και όλα θα ξεπεραστούν:-).Να χαίρεσαι την μπεμπούλα σου και κουράγιο σε όλες μας:rolleyes:...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο παντα ετσι καλα να εισαστε και ολα να περασουν οσο για το μπουκωμα ειναι το λιγοτερο και καλα κανεις που δεν αγχωνεσαι γι αυτο!να εισαι παντα καλα με τη μπουμπου σου και οσο υπερβολικη θες εξαλλου εσυ εισαι η μαμα του(θελουν δε θελουν)και μπορεις να κανεις οτι θες με το παιδι σου και οτι θεωρεις σωστο!!!!φιλακια πολλα!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

ειληκρινα σας ευχαριστω ολες!εγω γεννησα σε κλινικη κατι που δεν θα ξανακανω γιατι το μωρακι μου απο κει παιδευτηκε εκανε ταχυπνοια γιατι η παιδιατρος που κακως ασκει ακομα το επαγγελμα δεν την καθαρισε καλα οταν βγαλανε την μικρη δεν εκλαψε κ την πηραν αμεσως απο το χειρουργειο κ δεν ελεγαν κουβεντα του αντρα μου την ταισαν μαλλον την στραβοταισαν οπως μας ειπε ο διευθηντης της παιδιατρικης της μοναδας μεθ οπου νοσηλευτηκε δεν ειχε κανει κ κακα της κ λογικο ειναι να ειχε ταχυπνια το επομενο πρωι της γεννας ηρθε στο δωματιο κ αρχισε να την εξεταζει κ κει που περιμενω οτι θα μου πει ολα καλα αρχιζει να λεει οτι το παιδι εχει φυσημα που επρεπε να ειχε κλεισει ως τωρα απο την ωρα της γεννησεις εννοουσε κ με ενα βλεμα πανικου η ιδια που με ανυσηχησε το μεσημερι που ενω εγω κοιμομουν ηρθαν κ μου πηραν το παιδι χωρις να γνωριζω τπτ κ το πηγαν στην θερμοκοιτιδα κ δεν βρισκοταν εκει ουτε η μανα μου να ρωτησουν ηταν στο κυλικειο να παρει εναν καφε καθοτι ηταν αυπνη ολο το βραδι αφου μπηκα για καισαρικη αργα το βραδι το παιδι μου ταλαιπωρηθηκε μετα παρα πολυ στο νοσοκομειο απο μια ασχετη το καταλαβαινετε?με ειδε στο δρομο κ εκανε οτι δεν με γνωριζε δεν της μιλησα γιατι αν το εκανα θα νοσηλευοταν η ιδια τωρα στο ορθοπαιδικο τμημα του νοσοκομειου που εστειλε το παιδι μου

εγω μεσα στον πανικο για το φυσημα μεχρι που μας ειπε ο ανθρωπος (ο παιδιατρος)οτι εκεινος εχει 10 παιδια στην μαιευτικη που τα 6 ειναι με αυτο το φυσημα κ οτι δεν ειναι λογος ανυσηχιας

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι άσχετοι άνθρωποι κυκλοφορούν:mad:;Βρε να πάρει με ένα μωράκι έχεις να κάνεις πρόσεχε:mad:...Κουράγιο κοριτσάκι μου και καλό ψάξιμο με τους γιατρούς και ας μας λένε παράξενες ,για τα μωρά μας πρόκειται θα κάνουμε το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κοριτσι, ο,τι και να πεις εχεις δικιο. Απλα οσο το σκεφτεσαι τοσο συγχυζεσαι και συγχυζεται και το μωρο. μπραβο σας που στηριζετε το κεφαλακι και ολα ειναι μια χαρα.

Τι κανετε; πώς τα πατε με το μπουκωμα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

το μπουκωμα καλα κρατει

τωρα μας αρχισε κ νεα κολπα τσατιζεται δεν θελει να ναι καθολου κατω την βαζω στο ριλαξ κ την δενω κ κλαιει την λυνω να μην ζοριζεται με τις ζωνες κ την βρισκω κατω απο το ριλαξ τσακωνομαστε ολη μερα μανα κ κορη χαχαχαχ αλλα χωριστα δεν κανουμε χθες τι να την παιζει ο αντρας μου τι να την κανακευει κ να την κανει βολτες οπως της αρεσει αυτη εμενα κοιταγε κ φωναζε με παραπονο αγουυυυυυυυυυυυυυ

χαχαχαχαχ μπορει να με φαγανε στην στροφη στο που μοιαζει αλλα οι αδυναμιες φαινονται!!!!!!!!!!!1

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες κ μελουσες!σε λιγο φευγουμε για να παμε να κανουμε το δευτερο εγκεφαλογραφημα που οπως μας ειπαν ειναι εξισου.. ισως κ πιο σημαντικο απο το πρωτο κ εχω πολυ αγχος μετα εχουμε φυσιοθεραπεια κ μετα αν τηρησει το λογο του ο μπαμπας μας θα μας παει παραλια για φαγητο

ελπιζω να στε ολες καλα κ σεις κ τα νινακια σας!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες κ μελουσες!σε λιγο φευγουμε για να παμε να κανουμε το δευτερο εγκεφαλογραφημα που οπως μας ειπαν ειναι εξισου.. ισως κ πιο σημαντικο απο το πρωτο κ εχω πολυ αγχος μετα εχουμε φυσιοθεραπεια κ μετα αν τηρησει το λογο του ο μπαμπας μας θα μας παει παραλια για φαγητο

ελπιζω να στε ολες καλα κ σεις κ τα νινακια σας!

καλημέρα μανούλα.όλα καλά θα είναι να το δείς..να πάτε και στην παραλία να ξεσκάσετε και περιμένουμε νέα σας,αν και εγώ είμαι σίγουρη πως δεν θα έχετε τίποτα άσχημο να μας πείτε;)φιλιά στην κούκλα σου!

Link to comment
Share on other sites

γυρισαμε!!!!!!!

κ το δευτερο εγκεφαλογραφημα ηταν καλο ευτηχως ο γιατρος ειπε να ξαναπαμε σε 3 μηνες απλα για μια εξεταση νευρολιγικη εκτος αν μας ξανατυχει κατι.τον ρωτησα ποτε θα ηρεμησω να μην φοβαμαι οτι θα το ξανακανει στην αρχη αστιευτηκε λεγοντας μου σε καμια 15 χρονια αλλα μολις με ειδε που γουρλωσα το ματι μου ειπε οτι αν μεσα σε ενα εξαμηνο δεν ξανακανει κατι κ με τις εξετασεις που εχουμε μπορω σιγα σιγα να αρχισω να ηρεμω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα το ξανακανει ποτε στην ζωη της

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

γυρισαμε!!!!!!!

κ το δευτερο εγκεφαλογραφημα ηταν καλο ευτηχως ο γιατρος ειπε να ξαναπαμε σε 3 μηνες απλα για μια εξεταση νευρολιγικη εκτος αν μας ξανατυχει κατι.τον ρωτησα ποτε θα ηρεμησω να μην φοβαμαι οτι θα το ξανακανει στην αρχη αστιευτηκε λεγοντας μου σε καμια 15 χρονια αλλα μολις με ειδε που γουρλωσα το ματι μου ειπε οτι αν μεσα σε ενα εξαμηνο δεν ξανακανει κατι κ με τις εξετασεις που εχουμε μπορω σιγα σιγα να αρχισω να ηρεμω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα το ξανακανει ποτε στην ζωη της

μπράβο στο κορίτσι μας.να συνεχίσει έτσι...μανούλα ηρέμησε και εσύ τώρα και κάντε κανένα μπανάκι;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα1

τις φυσιοθεραπειες τις τελειωσαμε σημερα ειπε η κοπελα να παμε κ την επομενη εβδομαδα για μια τελευταια φορα απλα να την δει κ να μας βγαλει κ φωτο

ειμαστε πολυ καλα αλλα απο το μεσημερι πολυ γκρινια λεμε την εχω ταραξει κ γω στους ορους κ τις ξεκινησα κ σταγονες κορτιζονης γιατι παει να κανει παλι βροχικα ελπιζω να την γλυτωσουμε αλλα κ να μην την γλυτωσουμε δεν πειραζει ειμαστε συνηθισμενες αυτα περνανε αλλωστε πρωτη φορα δεν με νοιαζει καθολου

εκανα κ μια βλακεια πριν ηταν να της δωσω φαρμακο κ δεν ειχε ξυπνησει το βαλα στην συριγγα κ την πατησα με δυναμη κ πνιγικε τοσο πολυ που τα χρειαστηκα δεν συνερχοταν με τιποτα επαθα κ εμαθα ομως ποτε ξανα τπτ στο στομα οταν κοιμαται

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια ερωτηση

οταν βαζω την μικρη στο κρεβατι μας καθε λιγα δευτερολεπτα κανει σαν αντανακλαστικο χερια κ ποδια στην αναταση μαζευει τα ποδια της για να τα βαλει στο στομα κ μετα απο 3-4 δευτερα τα ξανανοιγει αποτομα χερια ποδια στην διαταση αυτο το κανει μονο στο κρεβατι μας ειναι φυσιολογικο? μου θυμισε το πως την εξεταζει η παιδιατρος για να δει τα αντανακλαστικα της το κανει επαναλαμβανομενα ομως

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια ερωτηση

οταν βαζω την μικρη στο κρεβατι μας καθε λιγα δευτερολεπτα κανει σαν αντανακλαστικο χερια κ ποδια στην αναταση μαζευει τα ποδια της για να τα βαλει στο στομα κ μετα απο 3-4 δευτερα τα ξανανοιγει αποτομα χερια ποδια στην διαταση αυτο το κανει μονο στο κρεβατι μας ειναι φυσιολογικο? μου θυμισε το πως την εξεταζει η παιδιατρος για να δει τα αντανακλαστικα της το κανει επαναλαμβανομενα ομως

 

Πιθανοτατα παιζει. Ισως να το θυμαται και απο την παιδιατρο και να εξασκειται. Αλλα παιζει. Στο κρεβατι της δεν μπορει, ειναι τα καγκελα, η παντα, η κουνουπιερα. Ενω στο δικο σας έχει άπλα και του δινει και καταλαβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...