Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

EINAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!


aria1980

Recommended Posts

εγραφα τοση ωρα κ με πεταξε εξω γκρρρρρρρρρ

κοριτσια,σορυ που δεν απαντησα αλλα μου ειχε παρει το λαπτοπ(μου το χει κανει δωρο)κ δεν μου το δινε για να μου σπασει τα νευρα!!!!!!σημερα ειχε την καλοσυνη να μου το δωσει κ να μου πει οτι..μ αγαπαει!!πηγα να του μιλησω κ δεν Μ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ!!!!!ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!μου ειπε απλα"ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΠΑΛΙ ΠΕΣ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ!!!"να πω που με ρωτησατε κ το πρωτο ειναι το πεθερου,δεν με ρωτησε κανεις!!!δηλ.εχω φτασει στο σημειο να με βριζουν τα πεθερικα(ο αντρας μου για να μην τους στεναχωρησει δεν μιλαει)να ξεσκιζομαι 9 μηνες για να δινω στα παιδια μου τα ονοματα τους!!!!!κ των 2!!οποτε παω να του μλησω δεν προλαβαινω να μιλησω ωρυεται οτι δεν μου πεφτει λογος!!!!!ειχαν ηρεμησει τα πραγματα καποιο καιρο,πιστευα οτι ειχε αλλαξει..πριν το γαμο κοριτσια δεν ηταν ετσι.,...οχι...ολες οι φιλες μουκ ση ελεγαν"ποσο τυχερη εισαι που εχεις τετοιον αντρα,μακαρι να χαμε τη τυχη σου"..οι γονεις μου μου λενε το σωστο ειναι της πεθερας(ανθρωποι του χωριου)καλα λεει ο αντρας σου,τι μανα του θα βγαλει εμενα θα βγαλει την πεθερα?????"κ σημερα το πρωι μου λεει"δεν ειναι οτι δεν μαρεσει το αντα,απλα δεν λενε ετσι τη μαμα μου,τριαδα θα τη φωναζουμε οπως τη μαμα μου"!!!!κ εκανε σαν να μη τρεχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ μιλαμε δεν διαφωνησα να βγει της πεθερας απλα προτινα ενα υποκοριστικο!!δηλ.κ τα 2 δικα του κ εχει στραβωσει!!!!!!!!!!!!!!!θα γελαει κ η σιχαμενη η πεθερα πισω απο τη πλατη μου,τοσα της κανω κ θα ακουσω κ το ονομα μου!!!"τοσο εμπιστοσυνη εχει στον μαμουχαλο τον γιο της!!!!κ να φανταστειτε μεχρι κ λιγο καιρο αφου παντρευτηκαμε(οσο κ οσο ημασταν μαζι)πριν φυγει για τη δουλεια σηκωνοταν πιο νωρις να μου ετοιμασει πρωινο,καφε κ λουλουδια κ μου ταφηνε διπλα στο κρεβατι!!!ναι,αυτος...οποτε ελεγε κατι η μανα του για μενα την εβριζε!!!συγνωμη για το πρηξιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα μιλησω λιγο απο την πλευρα του της ψυχολογιας του αγοριου που ηδη εχετε. Επειδη το συγκεκριμενο εργο υπαρχει σε παραλλαγες και ειναι διαδεδομενο θα σε πάω μερικα χρονια μετα οταν αυτη η υποτιμηση θα γινεται μπροστα στα παιδια σου. Σκεψου να ακουει ο γιος σου απο τον πατερα του οτι δε συζηταει μαζι σου, οτι δε σε υπολογιζει, οτι σε υποτιμα οτι σε βαζει σε δευτερη μοιρα. Πως περιμενεις τοτε το παιδι σου να σε σεβεται , να σε ακουει και να σε εκτιμαει οταν ο ιδιος ο πατερας θα δινει δικαιωματα για αμφισβητηση. Πως θα πειθεις το δεκαχρονο ή εφηβο γιο σου οτι η μητερα του εχει αποψη, πειθω και λόγο και οτι αξιζει να την ακούει?

Λυπαμαι αλλα το ιδιο σου το παιδι θα σε υποτιμα, δε θα σε σεβεται και θα σε αντιμετωπιζει σαν σκουπιδι....

Αυτο που θα ηθελα τελος να πω ειναι οτι κανενα παιδι δεν αγαπαει μια μανα κακομοιρα...

Αν εσυ η ιδια δε διδαξεις στο παιδι σου οτι εισαι αξια εκτιμησης και σεβασμου πως περιμενεις να το παιδι σου να το αντιληφθει. Μια μανα υποταγμενη κακομοιρα και ταλαιπωρη που δε λεει ποτε οχι και δεν εχει αυτοεκτιμηση ειναι κατι που θα κανει το παιδι να τρεχει μακρια σου. Ενα παιδι σε καμια περιπτωση δε θελει να γινει και αυτο κακομοιρο και ταλαιπωρημενο και γι'αυτο το λογο δε θα θελει ποτε να σου μοιασει και ουτε θα σε θεωρει παραδειγμα προς μιμηση.

 

να σαι καλα ευχαριστω για τα καλα σου λογια.αν ημου κακομοιρα κ υποταγμενη δεν θα ελεγα ποτε οχι σε τιποτα ουτε θα αντιδρουσα,τωρα ομως αντιδρω λεω οχι για αυτο κ εχουμε τοσα προβληματα..αλλιως θα ταν ολα ωραια!!οι τσακωμοι μας οι ομηρικοι ειναι επειδη αντιδρω!!κ πιστεψε με δεν ειναι καθολου ευκολο να φυγεις(εχω μιλησει με δικηγορο)χωρις δουλεια!!!ολεες οι πιθανοτητες να παρει το παιδι ειναι με το μερος του!!κ δεν υπαρχει παιδι που να μην αγαπαει τη μανα του,οτι κ αν ειναι,ακομα κ η χειροτερη εγκληματιας!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια λοιπον κι εσυ να την φωναζεις Αντα!:mrgreen:

Ωραια συμβουλη ε?:oops:Αυτο ομως μου ηρθε οταν το διαβασα.Ακου δεν σου πεφτει λογος:evil:

 

αχ βρε χριστινα ετσι ακριβως"δεν μου πεφτει λογος"!!περασα οτι περασα στην 1η εγκυνοσυνη,κοντεψα να πεθανω για να γυρισει να μου πει"εσενα δεν σου πεφτει λογος για αυτο το θεμα,ειναι πολυ σοβαρο για να εχεις αποψη!!!!!!"απιστευτο!!!!!!:-(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοπελιτσα μου ποσο σε καταλαβαινω.......εμενα ο μεγαλος μου γιος εχει το ονομα του πεθερου μου(Θοδωρης)δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου ονοματα αλλα δεν ηταν και χαλια......εε μονο και μονο επειδη μου το επεβαλαν οτι ΕΤΣΙ θα το βγαλεις το παιδι χωρις να με ρωτησουν(η πεθερα μου μου το εκανε το ''ξεκαθαρισμα"πριν ακομα να μεινω εγκυος!!!)και εγω τον φωναζω Ακη!!!εκει να δεις γελια!!!!

λες και ειμαι χαζη εγω και δεν ηξερα πως ειναι το ''σωστο''να γινει......καλα να παθει,ας περιμενε λιγο!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα πραγματικα εχω εκνευριστει πολυ............οχι τοσο για το ονομα.........οσο για την συμπεριφορα!!!!!!!!!!!!

Δεν θελω να πω πολλα για να μην στεναχωρηθεις αλλο,αλλα κοπελα μου σκεψου πολυ σοβαρα το μελλον σου με αυτον τον ανθρωπο!!!

Δεν ξερω πως ηταν πριν τον γαμο.....αυτο που κρινω τωρα απο τα λεγομενα σου ειναι οτι εχεις διπλα σου εναν αντρα που ΔΕΝ σε σεβεται!!!!

Απο εκει ξεκινανε ολα και λυπαμαι που το λεω δεν νομιζω οτι φτιαχνετε μια τετοια κατασταση!!!!!!

Με το καλο το μωρακι σου.........ευχομαι να ναι γερο και υγιες!!!!!

Διεκδικησε τον σεβασμο και τα δικαιωματα σου!!!!!!!!

ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΝΑ.............αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγραφα τοση ωρα κ με πεταξε εξω γκρρρρρρρρρ

κοριτσια,σορυ που δεν απαντησα αλλα μου ειχε παρει το λαπτοπ(μου το χει κανει δωρο)κ δεν μου το δινε για να μου σπασει τα νευρα!!!!!!σημερα ειχε την καλοσυνη να μου το δωσει κ να μου πει οτι..μ αγαπαει!!πηγα να του μιλησω κ δεν Μ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ!!!!!ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!μου ειπε απλα"ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΠΑΛΙ ΠΕΣ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ!!!"να πω που με ρωτησατε κ το πρωτο ειναι το πεθερου,δεν με ρωτησε κανεις!!!δηλ.εχω φτασει στο σημειο να με βριζουν τα πεθερικα(ο αντρας μου για να μην τους στεναχωρησει δεν μιλαει)να ξεσκιζομαι 9 μηνες για να δινω στα παιδια μου τα ονοματα τους!!!!!κ των 2!!οποτε παω να του μλησω δεν προλαβαινω να μιλησω ωρυεται οτι δεν μου πεφτει λογος!!!!!ειχαν ηρεμησει τα πραγματα καποιο καιρο,πιστευα οτι ειχε αλλαξει..πριν το γαμο κοριτσια δεν ηταν ετσι.,...οχι...ολες οι φιλες μουκ ση ελεγαν"ποσο τυχερη εισαι που εχεις τετοιον αντρα,μακαρι να χαμε τη τυχη σου"..οι γονεις μου μου λενε το σωστο ειναι της πεθερας(ανθρωποι του χωριου)καλα λεει ο αντρας σου,τι μανα του θα βγαλει εμενα θα βγαλει την πεθερα?????"κ σημερα το πρωι μου λεει"δεν ειναι οτι δεν μαρεσει το αντα,απλα δεν λενε ετσι τη μαμα μου,τριαδα θα τη φωναζουμε οπως τη μαμα μου"!!!!κ εκανε σαν να μη τρεχει τιποτα.

 

ARIA ΑΧ ΑΧ ΑX μου ερχετε τρελα:confused::confused::confused::confused:οταν ακουω τετοια

 

 

στην δικια μου περιπτωση το πρωτο βγηκε η πεθερα μου ΕΝΝΟΗΤΕ ....δεν υπηρχε συζητηση γιαυτο πριν γεννηθει το ειχανε βαφτησει....βαγγελιο ...μπλιαχχ

εγω λοιπον αποφασασα σαν μαμα του εχοντας αυτο το ΔΙΚΑΩΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ την φωναζω ευη .........

μπροστα μου δεν ειχε κανενα προβλημα ο αντρας μου, μπροστα στην μαμα του βεβαια ποτε δεν τη φωναξε ευη μεχρη και σημερα ...ΟΛΟΙ ομως οι φιλοι της κορης μου, οι γνωστοι μας την φωναζουν ευη , το ευη καθιερωθηκε ειτε το θέλανε ειτε όχι ....Στο δεύτερο ήταν αγορι ΧΑΧΑΧΑΧ θεωρουσαν οτι και αυτο δικος τους ήταν για καλη μου τυχη ειχε γεννηθει ο ανηψιος μου 3 μηνες πιο πρωτα και ετσι πηρε το ονομα του πεθερου μου ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛAΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ...EKEI ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥΛΑΡΩΣΑ ...ειπα το μεγαλο ΟΧΙ και για 6 μηνες κανεις δεν το φωναζε με το ονομα του , του μπαμπα μου το ονομα , ο αντρας μου δεν ειχε προβλημα αλλα δεν τολμουσε να αντιμετωπιση την μαμα του με τιποτα .....στους 6 μηνες τους τα εχοσα κανονικοτατα και τοτε αρχησανε ολοι ,απο την μερια του βέβαια παντα , να τον φωναζουν με το ονομα του ....και τον βαφτησα και την ημερα της ονομαστικης του εορτης :-P:razz::-P

 

και προσπαθησανε να του βγαλουν υποκοριστικο σε μιμι διοτι ηταν δημμτρης γαι εκδικηση που αλαξα της πεθερας μου αλλα χαχαχαχαχα δεν το καταφεραν διοτι εγω το ελεγα κανονικα και ετσι και στο σχολειο και παντου καθιερωθηκε αυτο που έλεγα εγω ...........

 

το καταπιαν με τα χρονια βεβαια ...διοτι το σοη τους δεν υπηρχε τετοιο ονομα ακου να δεις τι λεγανε αν εχουν τον θεο τους ....

το τριτο λοιπον εκει ειναι η βλακια η δικια μου που μετανιωνω τωρα ηταν κοριτσι και αντι να βγαλω την μαμα μου η χαζη του ειπα του αντρα μου ας κανει οτι θελει πιστευωντα βεβαια οτι θα βγαλει την μαμα μου :-(:-( λαθος μεγα λαθος ....αποφασισε μαζι με την μαμα του παντα ............να βγαλουν ή τον μπαμπα του στο γυναικειο ή την γιαγια του απο την μερια του μπαμπα του ειχα τη επιλογη ομως :cool:και ετσι εβγαλα την γιαγια του που φενότανε και ασχετο ...το μετανιωσα πολυ ομως που δεν πατησα ποδι ..αλλα ημουν τοσο κουρασμενη με ολα αυτα τοοοσα χρονια και επα δεν βαριεσε .....ομως το μετανιωνο ακομα :cry:

 

 

υπαρχη και μια αλλη περιπτωση του αδερφου μου που με καυγαδες αποφασισανε ασχετα ονοματα αφου δεν συμφωνουσαν με τιποτα και τελικα χωρισανε ........

 

αρα τι να πω

καλο ειναι να ξεκαθαριζοντε πριν τον γαμο ολα οσο χαζο και αν ακουγεται......

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ να χωρίσεις για το όνομα ειναι χαζό .... ναι ...να βγάινεις απο τα ρούχα σου και ο τρόπος κυρίος που στο λεει ο αντρα σου ειναι χαλια ...ειναι να παρεις το τηγανι και να του το φέρεις στο κεφάλι ..........................αλλα θα πρεπει να φερθεις διπλωματικα ....αν ειναι κοριστι ναι να βγαλει την μανα του και εσυ θα την φωνάζεις όπως θέλεις με οποιο υποκοριστικο θέλεις δικαιωμα σου ...αυτος ας το λέει οπως η μαμα του και εσυ οπως θέλεις και θα δεις οτι οπως το φωνάζη η μαμα θα το φωναζη και ο αδερφο της και στην συνέχεια και στο σχολειο και παει λέγοντας διοτι εσ΄υ εισαι ολοι μερα με το παιδι αστον λοιπον να κτυπιέτε ..και αμα γυριση να σου πει μην το λες ετσι τοτε θα του απαντησεις και εσυ καταληλος

οτι δεν φτανει που εβγαλε και τα δυο απο το σοη του λες και εισαι ορφανη μιλαει κιολας πως θα τη λες χαιδευτικα ειναι δικο σου θεμα .............

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω και μερες να μη γραψω σ αυτο το θεμα αλλα δε θα το γλυτωσω

 

ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????

απο που ειναι ο αντρας σου?

μεχρι και στα κατσαβραχοχωρια το πρωτο παιδι το παιρνει ο αντρας και το δευτερο η γυναικα

εσεις τι βιολι βαρατε???

 

δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλω το παιδακι μου Τριαδα ουτε μια στο εκατομμυριο

εδω τη μαμα μου τη λενε Καλλιοπη και της ειχα πει να το ξεχασει απ τα 15 μου!!

 

εβγαλα τον πεθερο στο πρωτο, το μπαμπα μου στο δευτερο και ηδη θεωρω οτι καταπιεστηκα γιατι ηθελα αλλα ονοματα τελειως και δεν τα εβαλα!!!

 

εσυ γιατι σκυβεις λες και ζεις στο 50???? τι λογια ειναι αυτα που καθεσαι και ανεχεσαι???

 

θα το καταλαβαινα ενας κολλημενος παραδοσιακος τυπος να πει θελω και τα δυο ονοματα

αλλα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ???

 

οχι ματια μου αυτο ειναι αλλο καπελο

αντε και το βαλες το ονομα και εκανες αλλα 50 παιδια και εβαλες ολο του το σοι

 

σκεψου,κλεισε λιγο τα ματια σου

μεθαυριο το παιδι θα παει σχολειο

ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ Η ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΕΣΕΙ?

η μην παμε τοσο μακρια

θα εχει εκεινη λογο για το τι θα φαει που θα κοιμηθει με ποιον θα παει διακοπες???

το ονομα ειναι το λιγοτερο που σου συμβαινει

ο προβλημα ειναι οτι ο συζυγος σου ειναι μαμακιας

δεν το κατηγορω δικαιωμα του

στο κατω κατω αυτη η γυναικα τον μεγαλωσε και την αγαπαει και καλα κανει

εσυ???? θες να ζησεις μ αυτο???? ΖΗΣΕ!!!!!!!!!

θες να περασεις οτι περασαν οι μανες μας πριν 30 χρονια????? ΚΑΝΤΟ

γιατι αυτη θα ειναι η ζωη σου

 

και δεν ειναι δυνατον να μην ειχες καταλαβει τιποτα αυτοι οι τυποι κανουν μπαμ

βγαινουν βολτα και παιρνουν τηλ οι μαμαδες τους 50 φορες

 

μιλα του και αποφασισε τι θα κανεις

εγω ειμαι κατα των διαζυγιων με παιδια

αλλα ειμαι πολυ περηφανη για τη μανα μου που πατησε ποδι και με εβαλε και Στελλα μαζι με το >Σουλτανα της μαμας του μπαμπα μου........

το δικο σου παιδακι θα ειναι περηφανο για τη μαμα του???

συγνωμη για το υφος αλλα με αγαπη σου λεω οτι εχεις αποδεχτει να ζησεις σε παρελθοντα χρονο......ειμαστε στο 2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΠΑΛΙ ΠΕΣ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ!!!"

 

είναι απαράδεκτος...είναι απίστευτη η συμπεριφορά του!!!!!!!

Σαφώς και σου πέφτει λόγος, είσαι η ΜΗΤΕΡΑ το παιδιού πρώτα σε σένα πέφτει λόγος και μετά σε όλους τους άλλους!!!!!!!!!!!!

μήπως όμως το κάνει επειδή ξέρει ότι τον παίρνει??επειδή ξέρει πως θα το δεχτείς??

νομίζω πως είναι καιρός ο άντρας σου να ''απογαλακτιστεί''...το παίζει ο αποφασίζω και διατάζω και δεν έχει καν τα κότσια να υποστηρίξει την γυναίκα του και να πάει κόντρα στους γονείς του.

η οικογένεια του πλέον είσαι εσύ το παιδί σας και το παιδάκι που (με το καλό) πρόκειται να έρθει..

κακώς δέχεσαι να έρχεσαι μετά απο όλους ...και εντάξει εσύ το δέχεσαι..για το παιδάκι σας, αυτό που θα αποκτήσετε?? δεν είναι λίγο άδικο?????αυτό δεν εξοργίζει???

έχει τους γονείς του και αδέρφια του πάνω απο τα ίδια του τα παιδιά????

μπορεί να είναι μικρός τώρα και να μην το καταλαβαίνει αλλά να είσαι σίγουρη πως μελλοντικά θα το καταλαβαίνει και τότε κάποιος θα πρέπει να λογοδοτίσει σε αυτό το παιδάκι και στο αδερφάκι του!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ...Το όνομα είναι το προμήνυμα...Θα κληθείτε να πάρετε κι άλλες αποφάσεις μαζί και θα μείνεις παρατηρητής στην ζωή σου. Μπορείς να το αντέξεις αυτό; Όπως έλεγε και ο Β. Παπακωνσταντίνου "φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα".

 

Άλλαξε γραμμή πλεύσης στον άντρα σου τώρα και βγάλε νύχια.

Link to comment
Share on other sites

κ μιλαμε δεν διαφωνησα να βγει της πεθερας απλα προτινα ενα υποκοριστικο!!δηλ.κ τα 2 δικα του κ εχει στραβωσει!!!!!!!!!!!!!!!θα γελαει κ η σιχαμενη η πεθερα πισω απο τη πλατη μου,τοσα της κανω κ θα ακουσω κ το ονομα μου!!!"τοσο εμπιστοσυνη εχει στον μαμουχαλο τον γιο της!!!!κ να φανταστειτε μεχρι κ λιγο καιρο αφου παντρευτηκαμε(οσο κ οσο ημασταν μαζι)πριν φυγει για τη δουλεια σηκωνοταν πιο νωρις να μου ετοιμασει πρωινο,καφε κ λουλουδια κ μου ταφηνε διπλα στο κρεβατι!!!ναι,αυτος...οποτε ελεγε κατι η μανα του για μενα την εβριζε!!!συγνωμη για το πρηξιμο!!!!

 

Συγγνώμη, αλλά είναι δυνατόν να αλλάζει έτσι ένας άνθρωπος χωρίς σοβαρές αιτίες?

 

Ή έχουν γίνει χοντρά σκηνικά και έπαθε τέτοια μεταστροφή υπέρ της μάνας του και σε έχει άχτι (γιατί από τη μια στιγμή στην άλλη να σου φέρεται έτσι δύσκολο), ή έπεφτε πολύ προσποίηση κατά τη διάρκεια της σχέσης, με κάποιο σκοπό (χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί να κάνει κάτι τέτοιο).

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει δηλαδή έτσι???? Τώρα δηλαδή τι θέλει να το πας και εσύ κόντρα???? Τι κόλλημα έχει πάθει με το όνομα????

Μην ανεχτείς όμως τα λόγια εσένα δεν σου πέφτει λόγος γιατί αν είναι σε κάποιος που πέφτε ο λόγος είναι σε ΣΕΝΑ και σε ΑΥΤΟΝ σε κανέναν άλλο.....

....και πές του ότι αν θέλω και εγώ να μιλήσω με αυτό τον τρόπο μπορώ πολύ ευχαρίστως θέλεις?????? εεεεεεεεεεεεεεεεεε????????????

Αμα πια!!!!

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:(:(

στεναχωρηθηκα πολυ......ειλικρινα δεν ξερω με τι να θυμωσω.......

γιατι στις μερες μας να υπαρχουν τετοιου ειδους συμπεριφορες και αντιληψεις απο νεους ανθρωπους.

μου κανει εντυπωση επισης οτι αλλαξε μετα το γαμο.

τα πεθερικα σου απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ......τι εισαι κ σε βριζουν κ πως το ανεχονται οι γονεις σου.θα τους ειχε παρει κ θα τους ειχε σηκωσει.

 

το θεμα σταματα να το συζητας δεν εχει καμια αξια αν αυτος βαζει πανω απο σενα και την υγεια ΣΑΣ την μαμακα του.αν παθεις κατι ας λουστει το ονομα.

2011 κ ακομα μας κανουν κουμαντο στο πως θα πουμε το μωρο "αφροξιλανθη θα το πω τραβας κανα ζορι?????"

 

εγω παντως νομιζω οτι το προβλημα του αντρα σου ειναι πιο βαθυ κ οχι απλα ενα ονομα δεν ειναιι συμπεριφορα αυτη.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Άρια συμβουλή μου: Μην ανέχεσαι τα πάντα επειδή δε δουλεύεις. Στο κάτω-κάτω δεν κάθεσαι, του κρατάς το σπίτι και μεγαλώνεις τα παιδιά σας (εντάξει το ένα το κυοφορείς ακόμα...:)). Μου φαίνεσαι ότι εσύ η ίδια υποτιμάς τον εαυτό σου, ειδάλλως δε θα είχε φτάσει σε αυτό το σημείο η κατάσταση.

να σας πω που μια γνωστή μου τσακωνόταν με τον άντρα της γι'αυτό το θέμα λίγο πριν τη βάφτιση του παιδιού τους και είπε στη μάνα της, αφού είχαν κοντέψει να χωρίσουν και έκανε πίσω αυτή τελικά, "ε εντάξει στο κάτω-κάτω τον άντρα μου θα ακούσω γιατί αυτός με τρέφει". Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι όταν το άκουσα... γιατί αυτά σίγουρα ήταν δικά του λόγια.:evil:Εντωμεταξύ, μαθηματικός αυτή άνεργη, στρατιωτικός αυτός.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

aria προβληματιστηκα με το θεμα σου.ξεκινησα να σου γραψω 2-3 φορες και το εσβηνα γιατι δεν ημουν σιγουρη,αν σου γραφω το...σωστο.τελικα κατεληξα στα εξης.

ο αντρας σου ειναι γελοιος!μην στεναχωριεσαι ομως γιατι δεν ειναι ο μονος.πραγματικα νομιζω οτι δεν εχω γνωρισει στη ζωη μου αντρα που να μην ειναι γελοιος!ειναι ολοι γελοιοι,απλα ο καθενας εχει τον τομεα του(που ειναι περισσοτερο ξεφτυλας),αλλα και το βαθμο γελοιοτητας(ποσο ξεφτυλας ειναι).οποτε οι λυσεις ειναι δυο.

1.συνηθιζεις την ηλιθιοτητα και τη γελοιοτητα του και προσπαθεις να μη δινεις πολλη σημασια.κανεις τη ζωη σου-οσο μπορεις -εντος γαμου και τον εχεις γραμμενο,ή

2.τον σουταρεις,τον διαολοστελνεις,παιρνεις τα παιδακια σου κι οτι βρεξει ας κατεβασει.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα συμπληρωματικο.οσο τσαμπουκας και τσατηλας εισαι(οχι εσυ συγκεκριμενα),οι γυναικες γενικως,τοσο λιγοτερες μ@λ@κιες θα ακουσεις απο αντρα-πεθερα.επισης ο αντρας ειναι σαν το σκυλο.μυριζεται την αναγκη σου.οταν καταλαβει οτι δεν τον εχεις αναγκη,στεκεσαι και μονη σου στα ποδια σου,και μπορει να τον παρατησεις κιολας,τοτε ερχεται καπως το μυαλο στο κεφαλι του.

Link to comment
Share on other sites

Βρε aria 1980 το παιδι δεν το κανατε μαζι??? Με αλλη το εκανε??? 8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-):cool:

Δεν καταλαβα..... Δεν εχεις λογο εσυ που εισαι μανα του παιδιου στην ονομασια του παιδιου σου και εχουν τα πεθερικα παραπανω λογο απο σενα???!!!!!

Πρεπει να του βαλεις καποια ορια νομιζω και να του τα χωσεις λιγακι ασχημα!!!Βεβαια εισαι και εγκυος...αλλα να μου πεις εδω ο ιδιος δεν το σεβαστηκε και ελεγε τετοιου ειδους κουβεντες....:!::!::!::!::!::!::!::!:

Το θεωρω λιγο απαραδεκτο να μιλας ετσι σε μια εγκυο γυναικα και επιπλεον αν ειναι και η γυναικα σου:!:

...Τι να πρωτοπω...

Πως να περιγραψω την αγαπη μου για σενα...

Μονο λογια αγαπης και στοργης πλημμυριζουν την ψυχη μου καθε φορα που...με κοιτας...μου γελας...με παιρνεις αγκαλια......

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να σου γράψω κάτι παρηγορητικό αλλά δε βρίσκω...θεωρώ τόσο γελοίο να ασχολείται εκείνος με τα όνόματα όσο κι εσυ που σκέφετσαι να χωρίσεις....

χρυσή τομη;

δεν ξέρω πού ακριβώς βρίσκεται.....εσύ γνωρίζεις τον άντρα σου καλύτερα απο όλους μας αρα και ξέρεις πως να το χειριστείς...το μεγάλο σου το παιδάκι πόσο είναι;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα συμπληρωματικο.οσο τσαμπουκας και τσατηλας εισαι(οχι εσυ συγκεκριμενα),οι γυναικες γενικως,τοσο λιγοτερες μ@λ@κιες θα ακουσεις απο αντρα-πεθερα.επισης ο αντρας ειναι σαν το σκυλο.μυριζεται την αναγκη σου.οταν καταλαβει οτι δεν τον εχεις αναγκη,στεκεσαι και μονη σου στα ποδια σου,και μπορει να τον παρατησεις κιολας,τοτε ερχεται καπως το μυαλο στο κεφαλι του.

 

Αυτό το προσυπογράφω.

Πιο τσαντίλα από μένα δεν υπάρχει.

Για σοβαρά θέματα δεν τολμάει ούτε να πεις κάνεις τη "γνώμη" του και από τα 2 σόγια.

Και ο άντρας μου (καλόβολος άνθρωπος) επειδή με ξέρει τι τσαντίλα είμαι, προτιμάει να μην με τσιγκλάει.

 

Βρίσκει και τα κάνει κοπέλα μου.

Αν δεν υπογράψετε και οι 2 βάφτιση δεν γίνεται.

Δηλαδή αν του πεις δεν υπογράφω για το όνομα, ας μείνει το παιδί αβάφτιστο τι θα κάνει?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω και μερες να μη γραψω σ αυτο το θεμα αλλα δε θα το γλυτωσω

 

ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????

απο που ειναι ο αντρας σου?

μεχρι και στα κατσαβραχοχωρια το πρωτο παιδι το παιρνει ο αντρας και το δευτερο η γυναικα

εσεις τι βιολι βαρατε???

 

δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλω το παιδακι μου Τριαδα ουτε μια στο εκατομμυριο

εδω τη μαμα μου τη λενε Καλλιοπη και της ειχα πει να το ξεχασει απ τα 15 μου!!

 

εβγαλα τον πεθερο στο πρωτο, το μπαμπα μου στο δευτερο και ηδη θεωρω οτι καταπιεστηκα γιατι ηθελα αλλα ονοματα τελειως και δεν τα εβαλα!!!

 

εσυ γιατι σκυβεις λες και ζεις στο 50???? τι λογια ειναι αυτα που καθεσαι και ανεχεσαι???

 

θα το καταλαβαινα ενας κολλημενος παραδοσιακος τυπος να πει θελω και τα δυο ονοματα

αλλα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ???

 

οχι ματια μου αυτο ειναι αλλο καπελο

αντε και το βαλες το ονομα και εκανες αλλα 50 παιδια και εβαλες ολο του το σοι

 

σκεψου,κλεισε λιγο τα ματια σου

μεθαυριο το παιδι θα παει σχολειο

ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ Η ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΕΣΕΙ?

η μην παμε τοσο μακρια

θα εχει εκεινη λογο για το τι θα φαει που θα κοιμηθει με ποιον θα παει διακοπες???

το ονομα ειναι το λιγοτερο που σου συμβαινει

ο προβλημα ειναι οτι ο συζυγος σου ειναι μαμακιας

δεν το κατηγορω δικαιωμα του

στο κατω κατω αυτη η γυναικα τον μεγαλωσε και την αγαπαει και καλα κανει

εσυ???? θες να ζησεις μ αυτο???? ΖΗΣΕ!!!!!!!!!

θες να περασεις οτι περασαν οι μανες μας πριν 30 χρονια????? ΚΑΝΤΟ

γιατι αυτη θα ειναι η ζωη σου

 

και δεν ειναι δυνατον να μην ειχες καταλαβει τιποτα αυτοι οι τυποι κανουν μπαμ

βγαινουν βολτα και παιρνουν τηλ οι μαμαδες τους 50 φορες

 

μιλα του και αποφασισε τι θα κανεις

εγω ειμαι κατα των διαζυγιων με παιδια

αλλα ειμαι πολυ περηφανη για τη μανα μου που πατησε ποδι και με εβαλε και Στελλα μαζι με το >Σουλτανα της μαμας του μπαμπα μου........

το δικο σου παιδακι θα ειναι περηφανο για τη μαμα του???

συγνωμη για το υφος αλλα με αγαπη σου λεω οτι εχεις αποδεχτει να ζησεις σε παρελθοντα χρονο......ειμαστε στο 2011

 

 

Στελλα μου συγνωμη αλλα θα σου πω πως το Σουλτανα ειναι πολυ ομορφο ονομα κατα τη γνωμη μου κ σε ζηλευω....αν με λεγανε Σουλτανα θα το κραταγα ολοκληρο!Ενας φιλος μας ειπε τη μικρη του ετσι κ τη φωναζει τανια.

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσακι μου να ξερες ποσο σε καταλαβαινω! βαζουν μονο το π... κ νομιζουν πως κανουν κ κατι κ εμεις που κοιλοποναμε κ τραβαμε τα ζορια να μην εχουμε αποψη? δεν ειναι αδικο? εχω κ εγω ενα παρομοιο θεμα! Κ εγω τσακωθηκα λιγο για το ονομα γιατι μαλλον πρωτα ο θεος θα γεννησω 16/12/2010 που εχει γεννηθει κ η μαμα μου κ ηθελε αν ειναι κοριτσι να βγαλω το ονομα της αθανασια αλλα λεει πως δεν του αρεσει!δεν εδωσα συνεχεια ας πανε ολα καλα κ βλεπουμε! Το χειροτερο ειναι οτι ειναι απο χωριο κ ειναι κουτσομπολιδες ολοι απο την μανα μεχρι την αδερφη με αποτελεσμα να μην με αφηνουν να κανω παρεα με κανεναν αλλον γιατι απλα ειναι κουτσομπολες οι ξαδερφες του. πραγμα το οποιο εχω επιβαιβεωσει πως δεν ισχυει. "ειπε ο γαιδαρος τον πετρινο κεφαλα". Γενικοτερα επειδη η αδερφουλα του ζηλευει δεν καταλαβα ποτε γιατι μου δημιουργουν προβληματα κ του λενε διαφορα κ τσακωνομαστε επειδη τον μπριζονουν αυτες! δεν πρεπει να βαλει τα πραγματα στην θεση τους? Δεν ειναι αλλο η οικογενεια σου κ αλλο οι δικοι σου? Εγω ειμαι 3 μηνων εγκυος κ κανενας δεν δινει δεκαρα για το τι κανω αν θελω βοηθεια! η γονεις μου μενουν αθηνα κ μου λειπον τοσο πολυ τωρα πια! Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Κουραγιο αγαπητη μου μονο για τα παιδια μας!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...