Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιλιά μετά την εγκυμοσύνη!


souzy

Recommended Posts

αχ κοριτσια μια απο τα ιδια εμεινα στα κιλα τισ εγκυμοσινησ 80 ημουν βλεπετε 57 περασε ενασ χρονοσ που γεννησα και δεν μπορω να τα χασω τι χαπια πειρα τι διαιτεσ εκανα τιποτα.με εχει παρει τελειωσ απο κατω το πασχα παντρευετε η θεια μου και θα με κουμπαρα πωσ θα τα χασω?δεν εχω διαθεση για τιποτα.ευτυχωσ ο αντρασ μου δεν εχει προβλημα.αλλα προχτεσ που με ειδε μια γνωστη με λεει μπα τοσο γρηγορα για δευτερο αποφασεισατε ποσο εισαι 5 μηνων ε εκει αστα να πανε.:evil::-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 346
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ κοριτσια μια απο τα ιδια εμεινα στα κιλα τισ εγκυμοσινησ 80 ημουν βλεπετε 57 περασε ενασ χρονοσ που γεννησα και δεν μπορω να τα χασω τι χαπια πειρα τι διαιτεσ εκανα τιποτα.με εχει παρει τελειωσ απο κατω το πασχα παντρευετε η θεια μου και θα με κουμπαρα πωσ θα τα χασω?δεν εχω διαθεση για τιποτα.ευτυχωσ ο αντρασ μου δεν εχει προβλημα.αλλα προχτεσ που με ειδε μια γνωστη με λεει μπα τοσο γρηγορα για δευτερο αποφασεισατε ποσο εισαι 5 μηνων ε εκει αστα να πανε.:evil::-(

Άντε μωρέ με τις ηλίθιες, όλο χοντράδες πετάνε!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα η κοιλιά μου πετάει λίγο μετά την γέννα. Γενικά όμως είμαι στα ίδια κιλά με πριν την εγκυμοσύνη. Ετσι είμαι αδύνατη με λίγο κοιλίτσα. Οπότε με βλέπει ένας γείτονας στη δουλειά και μου λεει: τί, πάλι έγκυος? και κοιτούσε την κοιλιά!!! :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Πονομένο θέμα κ για μένα,ένταξει ποτε δεν ειχα κοιλιακους αλλα τουλαχιστον ηταν επιπεδη η κοιλιτσα μου!!!

Τωρα 11 μήνες μέτα άκομα έγω σωσιβιο ενταξει μπορει καποιος να πει σιγα δεν φαινεται τοσο οπως μου εχουν πει,ελα ομως για μενα ειναι θεμα μιας κ με δυσκολια χωραω στα ρουχα μου κ γενικα ειμαι μονιμως κ εχω φαει τον αμπακο!!!!

Η αληθεια ειναι οτι δεν κανω κ τπτ ιδιαιτερο για να την χασω γενικα εχω αφησει τον εαυτο μου τελειως κ με το θηλασμο δεν βοηθαει κ πολυ η κατασταση!

Εχω άκομα μια ελπιδα ξερεις απο αυτες που πεθαινουν τελευταιες!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς είμαι από τις τυχερές που πήρα μόνο τα κιλά της εγκυμοσύνης κι επειδή η ''φοβία'' μου πάντα ήταν μην αποκτήσω κοιλιά, πλακώθηκα στους κοιλιακούς και 7 μηνές τώρα από τη γέννα, είμαι όπως πρίν.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

χμμμμ..... οταν εμεινα εγκυος ειπα

- τι ωραια κοιλια (εγκυμοσυνης) και

- κοιτα να δεις πως θα ημουν αν ειχα κοιλιτσα ? (ανευ εγκυμοσυνης)

 

τωρα 9+12 μηνες αργοτερα λεω..

- πως θα ξαναγινει η κοιλια μου ¨κοιλιτσα¨ (ανευ εγκυμοσυνης)

 

οσο και αν καποιοι λενε οτι η λιγη κοιλιτσα στη γυναικα ειναι πιο θηλικη εγω

θελω να τη διωξω ! ! !

 

Λιγα χρονια πριν το μωρο , το γυμναστηριο ηταν κατα καποιο τροπο , καθημερινοτητα και πραγματικα το διασκεδαζα (δεν ξερω για εσας, αλλα εγω περιμενα την ωρα και τη στιγμη για να βρεθω με τις αλλες τσουπρες στην αιθουσα αερομπικ και να χτυπιωμαστε κανοντας το πατωμα μουσκεμα). Μετα , με τον αρραβωνα, το σπιτι , το γαμο ,την εγκυμοσυνη, το παιδι... αυτη η απολαυση , αξαφανιστηκε και εχει ξεθωριασει τοσο στο μυαλο μου που δεν το σκεφτομαι καν.

 

Οσο για γυμναστικη στο σπιτι..? Φυσικα! Καθε ωρα , καθε στιγμη οσο ο ¨μαγκας¨μου ειναι ξυπνιος. Απο μπρατσα ? βαζω bradefer. αφου αρκετες ωρες ο μικρος θελει χερια,και δεν ειναι και ελαφρης.Απο ποδια και γλουτους? μια χαρα θα ελεγα αφου απο σκαλια δεν παμε και πισω. Απο κοιλια? Αστααα. Τι θυμαμαι ετσι στον 4-5 μηνα της εγκυμοσυνης μου (και κατα τα λεγομενα αλλων δεν ειχα και μικρη κοιλιτσα τοτε)

 

Πως τη διωχνουμε αυτη την ενοχλητικη κοιλια ρε κοριτσια? ΧΩΡΙΣ κοιλιακους (δεν τους χωνεψα ποτε) Βεβαια δεν ειμαι Αγια, τις παρασπονδιες μου στη μασα της εκανα μετα τη γεννα,αλλα ως εδω. Πως εξαφανιζουμε την ατοιμη την κοιλια ομως???:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που ετσι και αλλιως ειναι ο εχθρος μου η κοιλια τωρα το προβλημα μου δεν ειναι τοσο η κοιλια ως φουσκωμα γιατι εχω μαθει απο παλια που εκανα αρκετα χρονια μπαλετο και την εχω κατα καποιο τροπο ρουφηγμενη συνεχεια. τη χαλαρωση και τις ραγαδες????? αυτες που και κοιλιακους να κανω δε φευγουν!!!!! τι κανεις λοιπον???? πλαστικη...? υπαρχει αλλα στο πολυυυυ πισωμερος του μυαλου μου

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μην σκάτε για λίγη κοιλίτσα!Είναι η γοητεία σας και εξάλλου μωράκια βγήκαν από εκεί!Τί να πω κι εγώ που έχω το σύνδρομο του ευερέθιστου εντέρου και είμαι μονίμως με την κοιλιά τούρλα...δηλαδή αν μείνω έγκυος,θα στρίβει πρώτα η κοιλιά μου από την γωνία και μετά από κανένα μισάωρο θα εμφανίζομαι κι εγώ.Και να ξέρετε ότι ελάχιστοι άντρες προτιμούν τις κοκαλιάρες.Αν παρ'όλα αυτά σας ενοχλεί τόσο πολύ,θα σας πω μια πολύ απλή άσκηση που έχει σε ένα dvd γυμναστικής,από τα πολλά που έχω(για ντεκόρ!).Ο τύπος που το κυκλοφόρησε συνδυάζει πολεμικές τέχνες με στρατιωτική εκπαίδευση.

Λοιπόν,όπως είστε όρθιες,λυγίζετε τα γόνατα,έχοντας τα πόδια ανοιχτά. Φέρνετε τις γροθιές σας στο στήθος και κρατώντας καλή ισορροπία αρχίζετε να στριφογυρίζετε την μέση,χωρίς όμως να κουνιούνται ΚΑΘΟΛΟΥ οι γοφοί.Στρίβετε δηλαδή κυρίως τους ώμους,για να γυρίσει το σώμα.Λογικά θα νιώσετε σχεδόν αμέσως το τράβηγμα στην κοιλιά. Κάνετε την άσκηση όσο αντέχετε(ή μέχρι να πείτε ήμαρτον)και όσες φορές μέσα στην ημέρα θέλετε.Δεν μοιάζει να είναι η κλασική άσκηση κοιλιακών, είναι όμως πολύ αποτελεσματική.

Link to comment
Share on other sites

και εγω την μισω την κοιλια μου!την μισωωωωωωωω!!!επισης κοιλιακους βαριεμαι να κανω:oops: και πιο πολυ οτι για να φανει αποτελεσμα δε θελει κανα χρονο?δε ξερω !λεω!αληθεια ποσο καιρο να θελει?

τι σκατα επιστημη ειναι αυτη...κανενα χαπακι που εξαφανιζει την κοιλια ποτε θα εφευρεθει!!δε μαρεσει η κοιλια μου!κλαψ!ο αντρας μου λεει οτι την αγαπαει!ακουσον ακουσον!!μακαρι να μπορουσα να του τη δωσω κ να φυγει απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια η κοιλίτσα δεν φεύγει με κοιλιακούς. ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ, είναι η μόνη λύση!!! γράψου σε ένα γυμναστήριο και αφού χρόνος δεν υπάρχει, κάνε μόνο διάδρομο ή ακόμα καλύτερα, αν έχεις κανένα πάρκο κοντά στο σπίτι σου, βγες για τρέξιμο. 30 λεπτά τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η κοιλιά δεν φεύγει με κοιλιακούς.Αν υπάρχει λίπος,ακόμα και να γυμνάσετε τους μύες της περιοχής δεν θα φανούν.Οπότε κι εγώ δεν ασχολούμαι πλέον και τελείωσε η υπόθεση.Η ζωή είναι πολύ μικρή για να σκάω για μια κοιλιά.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

υπαρχει μια φοβερή σταση γιόγκα με την οποία νιώθεις τ'αποτελέσματα από την πρώτη κιόλας μέρα στην κοιλιά, αλλά δεν μπορώ να σας την περιγράψω έτσι οποτε όποιες ενδιαφέρεστε για γιογκα, που κάνει έτσι κι αλλιώς πολύ καλό, σας προτείνω να την κάνετε σπίτι μόνες σας γλυτώνοντας τις μετακινήσεις, με ένα πολύ καλο κλασσικό και δοκιμασμένο βιβλίο που είναι αυτό: http://www.amazon.co.uk/Yoga-Twenty-eight-Day-Exercise-Plan/dp/0911104216/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1294177645&sr=1-1-fkmr0

 

μισή ώρα με σαράντα λεπτά την ημέρα, πριν το βραδυνό φαγητό ειναι η ιδανικότερη ώρα της ημέρας, με την αγαπημένη σας μουσική για συνοδεία, είναι ό,τι καλύτερο.

 

επίσης, επειδή κι εγώ μισώ τους κοιλιακούς, δείτε κι εδώ μερικές ασκήσεις της tracy anderson (η trainer της Gwineth Paltrow και της Μαντόνα) από μία άλλη πολύ καλή γυμνάστρια to get you on the right track :wink:

 

με μεθοδικότητα και καθημερινή επανάληψη το αποτέλεσμα έρχεται αρκετά γρήγορα, αρκεί να το θέλουμε ! και χωρίς να χρειαζεται να πηγαίνουμε πουθενά και χωρίς να πληρώνουμε τίποτα..!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ay2sD6ZWA0Y

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εγω απο αυριο λεω να ξεκινησω περπατημα 10 εμειναν πανε τα 20 θα φυγουν κ αυτα κανει κ κρυο φυσικος λιποδιαλυτης........αντε εχουμε κ βαφτισια

 

 

Πριν περίπου 12 χρόνια έχασα 10 κιλά σε 3 μήνες με το περπάτημα...ζούσα όμως στην Φλωρεντία όπου δεν κυκλοφορούσαν πολλά αυτοκίνητα στο ιστορικό κέντρο και περπατούσα χιλιόμετρα ολόκληρα καθημερινά.ΟΜΩΣ... δεν ήξερα να μαγειρεύω και έτρωγα σάντουιτς,πατατάκια,σοκολάτες και άλλες βλακείες.Τώρα που περπατάω(αλλά τρώω κανονικά),η μόνη διαφορά που είδα είναι στην γάμπα που έχει γίνει πέτρα.Οπότε,καλό το περπάτημα, αλλά αν δεν συνδυαστεί και με ράψιμο του στόματος δυστυχώς δεν έχει αποτελέσματα.:(

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που ήθελα να προσθέσω, μην τους ακούτε τους άντρες!!

κι εμένα έτσι μου λεγε, μετά το δεύτερο είχα πάρει κιλά πολλά και μου λεγε όλο το χειμώνα, εμένα δε με νοιάζει, μαρέσεις όπως και νάσαι... και να εγώ οι κατσαρόλες με τα ποπ κόρν κάθε βράδυ..ώσπου, όταν καλοκαίριασε, μου πέταξε το εξής: άμα δεν αδυνατίσεις σε χώρισα.. :shock:

 

 

μην τους ακούτε τι λένε, καλύτερα κουκλάρες παρά με τις κοιλίτσες, εγώ πάντως δεν το ξαναδιακινδυνεύω... :wink:

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που ήθελα να προσθέσω, μην τους ακούτε τους άντρες!!

κι εμένα έτσι μου λεγε, μετά το δεύτερο είχα πάρει κιλά πολλά και μου λεγε όλο το χειμώνα, εμένα δε με νοιάζει, μαρέσεις όπως και νάσαι... και να εγώ οι κατσαρόλες με τα ποπ κόρν κάθε βράδυ..ώσπου, όταν καλοκαίριασε, μου πέταξε το εξής: άμα δεν αδυνατίσεις σε χώρισα.. :shock:

 

 

μην τους ακούτε τι λένε, καλύτερα κουκλάρες παρά με τις κοιλίτσες, εγώ πάντως δεν το ξαναδιακινδυνεύω... :wink:

 

 

Εμένα που με έβαζε να του στέλνω με MMS φωτογραφίες μου κάθε τόσο, γιατί μένουμε σε άλλες πόλεις,μη τυχόν και έχω χάσει κανένα γραμμάριο??

Και που όταν με γνώρισε και ήμουνα κορμάρα(μετά από πολύυυυυυυυ κόπο)μου είπε ότι είμαι σαν κόκαλα για σούπα??Τώρα λέει έγινα γυναίκα.

Άβυσσος η ψυχή...:roll:

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε σεις εχει και αντρες που τους αρεσουν τα λιγο παραπανω πιασιματα.

εμενα προσωπικα δε μου αρεσει να ειμαι ετσι.θελω να χασω αλλα 8 κιλα.ο αντρας μου λεει να μεινω ετσι.αλλα εγω θελω πρωτα να αρεσω στον εαυτο μου.αλλιως δε μπορω να ενδωσω σωστα και σε αλλον τομεα:rolleyes::oops:(με εννοατε νομιζω:-P)

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε σεις εχει και αντρες που τους αρεσουν τα λιγο παραπανω πιασιματα.

εμενα προσωπικα δε μου αρεσει να ειμαι ετσι.θελω να χασω αλλα 8 κιλα.ο αντρας μου λεει να μεινω ετσι.αλλα εγω θελω πρωτα να αρεσω στον εαυτο μου.αλλιως δε μπορω να ενδωσω σωστα και σε αλλον τομεα:rolleyes::oops:(με εννοατε νομιζω:-P)

 

 

Το πιάσαμε το υπονοούμενο...;)

Θα χάσεις 4 κιλά μόνο κι έτσι θα είστε και οι δύο ευχαριστημένοι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τι γινεται με την κοιλια μετα τρην γεννα? 20 μερες μετα την γεννα και ακομη ειναι παρουσα. Χρησιμοποιειτε ζωνη μεσης? Καποια κρεμα που σας συνεστησε ο γιατρος? Ποτε εξαφανιστηκε η κοιλια στην περιπτωση σας?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...