Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ,γλυκιά μου,για το πμ!Είναι γνωστό το όνομα που αναφέρεις και έχει καλή φήμη!Ελπίζω να μην το χρειαστώ.Απλώς επειδή πρόσφατα έχασα τη μία μου σάλπιγγα πρέπει να τα εξετάζω όλα! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ'ευχαριστώ,γλυκιά μου,για το πμ!Είναι γνωστό το όνομα που αναφέρεις και έχει καλή φήμη!Ελπίζω να μην το χρειαστώ.Απλώς επειδή πρόσφατα έχασα τη μία μου σάλπιγγα πρέπει να τα εξετάζω όλα! :D

 

 

σωστηηηη...προσεχεις για να εχεις.. :wink:

 

αχρειαστος να ειναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η οδυσσεια για την αποκτηση ενος μωρου συνεχιζεται..... :P:P

 

 

πηγα σημερα στο γιατρο (τον γυναικολογο μου εννοω) για παπ να δει και το σπερμοδιαγραμμα..

 

μας ειπε οτι το σπερμοδιαγραμμα ειναι καλο αλλα υπαρχει το προβληματακι οτι η κινητικοτητα ειναι μονο την πρωτη ωρα καλη μετα 0..

 

συνολικα την πρωτη ωρα εχουν 45% κινητικοτητα..πανω απο 30% ειναι γονιμο αλλα μετα... :(

 

τελος παντων συνεχιζει την θεραπεια και βλεπουμε...μολις περασει και ο ενας μηνας που μενει θα κανει νεο σπερμοδιαγραμμα μετα απο 7 μερες..

 

βεβαια δεν ξερει αν θα παραμεινει το σπερμοδιαγραμμα καλο και μετα το τελος της θεραπειας για καιρο..για 3 μηνες μονο ειναι σιγουρος..

 

ρωτησα για την καθυστερηση.1ον ειναι φυσιολογικο εξαιτιας της ανοιξης

2ον μπορει να εγινε γονιμοποιηση και να μην ''εδεσε'' γι αυτο ειχα και λιγο αιματακι νωριτερα απ την ημερομηνια που περιμενα και μετα αργησε 4 μερες.

τα καφε υγρα μια μερα πριν την κανονικη ροη δεν ειναι τιποτα..

 

για τεστ ωορρηξιας ειπε οτι δεν ειναι 100% αξιοπιστα αλλα δεν τα καταδικαζει κιολας..

 

εκανα τεστ ΠΑΠ και θα εχω αποτελεσματα την δευτερα..

εκανε και ενδοκολπικο υπερηχο..ολα καλα..ειδαμε και ωαριο ''ψιλοσκασμενο''.. :lol::lol: σεξ σεξ σεξ..

 

για να μην βαραμε στον γαμο του καραγκιοζη και για να μην κουραζομαστε ψυχολογικα κυριως θα πηγαινω την δεκατη μερα του κυκλου να κανω υπερηχο για να βλεπουμε ποτε θα σκασει..

 

20 ευρω ο υπερηχος 48 τα τεστ..συμφερει..εχει και 100% επιτυχια..

επισης εχω πολλα κιλα παραπανω..

με τρομαξε για τον φοβο προεκλαμψιας αλλα με αυτο θα αγχωθω αφου γινει η συλληψη..

 

 

δεν ξερει οτι εχω παει και σε κεντρο υποβοηθουμενης αναπαραγωγης..συγκρινω γνωμες.. :lol::lol:

 

λοιπον αυτα θυμαμαι αυτην την στιγμη..

 

30/5 παω για εξετασεις προλακτινης και προγεστερονης..

 

αρχιζει ο αγωνας μου...

 

ευτυχως σας εχω παρεα... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφουλίτσα για πότε θα το τσακώσεις το νινί χαμπάρι δε θα πάρεις :D:D:D:D:D:D:D όλα θα γίνουν ..........σύντομα μανούλα σου εύχομαι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

αχ αυτο μου ειπε ο γιατρος στο κεντρο υποβοηθουμενης γονιμοτητας..

 

-φυγετε και χωρις να το καταλαβεις θα μεινεις εγκυος..δεν εχετε τιποτα..

 

ελπιζω να γινει γρηγορα γιατι τα νευρα μου και τα ψυχοσωματικα την εχουν ''καταλαβει'' για τα καλα.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

κραταω αμυνα αλλα ανθρωπος ειμαι και εγω... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω να ήξερες............ :roll::roll::roll::roll::roll:

αλλά είπαμε μακρυά το άγχος , ψηλά το κεφάλι ( :wink::wink: )και όλα θα έρθουν στην ώρα τους :D:D:D:D ούτε ξέρω σε ποια μέρα είμαι , τεστ ωορηξίας δεν κάνω , έχω πεθάνει στη δουλειά και πραγματικά χρειάζομαι ένα διάλλειμα από όλα αυτά οπότε αυτον τον μήνα χαλαρώνω και αδειάζω απ το μυαλό μου ότι έχει σχέση με εγκυμοσύνες κτλ......

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΟΦΟΥΛΑ ...........ΜΟΝΟ ΚΑΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤ ΑΛΛΟ .....ΦΙΛΑΚΙΑ :D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο σε καταλαβαίνω να ήξερες............ :roll::roll::roll::roll::roll:

αλλά είπαμε μακρυά το άγχος , ψηλά το κεφάλι ( :wink::wink: )και όλα θα έρθουν στην ώρα τους :D:D:D:D ούτε ξέρω σε ποια μέρα είμαι , τεστ ωορηξίας δεν κάνω , έχω πεθάνει στη δουλειά και πραγματικά χρειάζομαι ένα διάλλειμα από όλα αυτά οπότε αυτον τον μήνα χαλαρώνω και αδειάζω απ το μυαλό μου ότι έχει σχέση με εγκυμοσύνες κτλ......

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΟΦΟΥΛΑ ...........ΜΟΝΟ ΚΑΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤ ΑΛΛΟ .....ΦΙΛΑΚΙΑ :D:D:D:D:D:D:D:D

 

 

ευτυχως που υπαρχει η παρεουλα που κανουμε εδω και λεμε τον πονο μας..διαβασα το μηνυμα σου την ωρα που εκανα μια ασχημη σκεψη και με βοηθησε να την αποβαλω..

λες και το ηξερες...

:P

 

καλα και συντομα νεα να εχουμε.. :P

Link to comment
Share on other sites

αφου εχω ξεχωριστο τοπικ για τα νεα μου ας σας ενημερωσω... :lol::lol:

 

 

χτες πηρα τα αποτελεσματα απο το τεστ παπ και την καλλιεργεια.ειναι ολα καλα.

 

στις 30 του μηνα θα κανω προγεστερονη και προλακτινη..

 

αλλα οσο πλησιαζει η μερα για την σαλπιγγογραφια τοσο φοβαμαι..

 

μπριιιμπριιι.......τρεμω και ας μου λετε οτι δεν ποναει πολυ.. :P

Link to comment
Share on other sites

ολα θα πανε καλά!!!

Μην εχεις άγχος! Χειρότερα νομίζω πως είναι!!!!

Το πότε θα αρχισει να φουσκωνει η κοιλίτσα ούτε που θα το πάρεις χαμπάρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

μακαρι μακαρι... 244519cj7iewvdtg.gif

 

ευχαριστω για την συμπαρασταση... :P

Link to comment
Share on other sites

Σοφούλα μου,έκανες σαλπιγγογραφία τελικά?

 

 

 

την 4η ιουνιου περιμενω περιοδο...την σαλλπιγγογραφια πρεπει να την κανω απο την 6η μερα μεχρι την 12η μερα περιοδου..

 

αρα απο 9/6 μεχρι 15/6 οποια μερα μπορω θα παω.. :roll::roll::roll:

 

εχω αγωνια... :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...