Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια μου, νεα απο τη sofoula μας, μου έστειλε μηνυματάκι και μου ειπε να σας ενημερωσω!!! Σκεφτηκα λοιπον να το κανω καινουριο θεμα, για να μπορεσει να διαβασει ΟΛΕΣ τις ευχουλες μας οταν γυρισει, χωρις να ψαχνει τις σελιδες μας!!!

 

Το sofaki και ο αντρας της πηγανε στο γιατρο σημερα (που ελεγε για την εξωσωματική, θυμαστε, και για να κοιταχτει που δεν εβρισκε αυγουλακι) και τα νεα ειναι πααααρα πολυ καλα!!! Βρηκε το Σοφάκι αψογο, ολα τελεια δηλαδη, και ειδε και αυγουλακι μια χαρα, ειπε κι εκεινος οτι τα τεστακια δεν ειναι σιγουρα αξιοπιστα ( :?:? δευτερος μεγαλογιατρός που το λεει αυτο, μετα το γιατρό μου!), τους ειπε να κανουν ορμονικές και σαλπιγγογραφια στην Πατρα και θα ρθουν σε ενα μηνα παλι με τ αποτελεσματα να κανει κι ο αντρας της σπερμοδιαγραμμα στο γιατρο το σημερινο (θα χει τελειωσει τοτε και ο 2ος κυκλος θεραπειας)... Απ οτι τους ειπε, γνωμη του ειναι οτι ΘΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, χωρις επεμβαση δικη του (να δει και τις εξετάσεις ομως πρώτα βεβαια...) και οτι ειναι απ τα πιο μικρα ζευγαρια που τον επισκεφτηκαν! Ολα πολυ αισιοδοξα λοιπον!!!

 

Σοφάκι μου, χιλιες χιλιαδες ευχες απο μενα, να χεις το μωρουλι σου αγκαλιτσα συντομα, και να γινετε επιτελους γονεις, που τοσο λαχταρατε!!!

 

w.gifi.gifs.gifh.gifempty.gifempty.gifempty.gify.gifo.gifu.gifempty.gifempty.gifempty.gift.gifh.gife.gifempty.gifempty.gifempty.gifb.gife.gifs.gift.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο Σοφουλα! Ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις! Αφου το κυνηγατε και το ψαχνετε συστηματικα και ο γιατρος ειναι αισιοδοξος θα ερθει το νινακι σας! Απλως θα ειναι κουκλακι γι αυτο ψηνεται και ξεροψηνεται βρε, το καλο πραγμα αργει να γινει! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax Sofoula μου ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Όλα είναι τέλεια και το μωρό σας στο δρόμο για να πετάξει στην αγκαλιά σας!!!!!

Γρήγορα έτσι!...............

883000q64usa10a9.jpg

Σε ευχαιστούμε κι εσένα Totaki για την άμεση ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡ Μπράβο τέλεια νέα :lol: Σοφούλα μου γλυκιά ..... όλα να σας πάνε τέλεια και εύχομαι να μην χρειαστεί να πάτε δεύτερη φορά στον συγκεκριμένο γιατρό ....... γιατί πολύ απλά θα είσαι ήδη εγκυούλα :wink::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου είδες;;; Όλα θα πάνε καλά μπουμπου!!!! :D:D:D Άντε αφου είδε κι ο γιατρός αυγό και σας είπε κι όλα τα άλλα ευχάριστα βουρρρρ στο ψητό :D και το μπεμπάκι δεν θα αργήσει να 'ρθει!!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mπραβο sofoula ειδες που ειχες αγχωθει αδικα?Θα ερθει το μωρακι φυσικοτατα και με τον πατροπαραδοτο τροπο :wink: .Αντε με το καλο, περιμενουμε νεα σου, πολλα φιλακια! :D:D:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφουλα μου,γλυκο μου κοριτσακι

 

156882g82qpu0ale.gif

 

Χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου!!!!!!!!!

 

Με το καλο να μεινεις εγκυος και ολα αυτα να σου φαινονται μακρινη αναμνηση...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφούλα κι εγώ χάρηκα πολύ πολύ.Τα ουζάκια μας να πιούμε να το γιορτάσουμε. :D:D:D:D:D .

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ακομα στον πειραια....σημερα το βραδυ θα γυρισω....

 

 

 

σας ευχαριστω για τις ευχες...

 

 

ειμαι αισιδοξη........

 

 

μολις γυρισω θα τα πουμε... :P

 

 

σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ακομα στον πειραια....σημερα το βραδυ θα γυρισω....

 

 

 

σας ευχαριστω για τις ευχες...

 

 

ειμαι αισιδοξη........

 

 

μολις γυρισω θα τα πουμε... :P

 

 

σας ευχαριστω...

 

Γεια σου Σοφουλα! Με το καλο να γυρισεις, θα τα πουμε!

Link to comment
Share on other sites

και να η εμπειρια μου...

 

στις 11:30 ειχαμε ραντεβου..εμεις 10:45 φτασαμε,η αγωνια βλεπετε..

πηγαμε στην γραμματεια,δωσαμε ονομα,μας εδωσαν ενα ερωτηματολογιο.

ονομα,ηλικια,χρονια γαμου,χρονια προσπαθειας,κιλα,υψος,κτλ..

περιμεναμε λιγο,τουλαχιστον 20 ζευγαρια περιμεναν,απο 35 ετων και πανω ολα,γυναικες εμπαιναν και εβγαιναν..αλλες χαρουμες αλλες λυπημενες..

εμεις το μικροτερο ζευγαρι..

 

ο χωρος ωραιος,στον τοιχο φωτογραφιες απο τα μωρα που ειχαν γεννηθει με την βοηθεια του κεντρου,μηχανημα για τσαι,καφε κτλ..

 

ααα και μια πινακιδα που ελεγε..ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ... ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΤΕ ΑΡΩΜΑΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΡΥΟΤΟΞΙΚΑ.

 

οι γραμματεις ευγενικοτατες,ο χωρος τελειος..

 

περασαμε γρηγορα..ο γιατρος ευγενικοτατος,μας χαιρετησε δια χειραψιας και γελαστος..

 

 

μας ρωτησε διαφορα για τις εξετασεις μας και περασαμε για τον υπερηχο..

 

μου ειπε οτι βρηκε μια τελεια μητρα,δυο υπεροχες ωοθηκες και ενα γελαστο ωαριο..

 

 

μου ειπε να κανω υστεροσαλπιγγογραφια και ορμονικες..

 

μονο τις ορμονικες θα κανω στην πατρα.την υστερ...... θα την κανω εκει.

οταν θα παμε με τα αποτελεσματα θα κανει και ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα στο δικο τους εργαστηριο.

 

το σπερμα το βρηκε γονιμο ας εχει χαμηλη κινητικοτητα..ειναι αρκετη για φυσιολογικη συλληψη..

 

αν τα πραγματα ειναι οπως φαινονται πιστευει οτι η συλληψη θα γινει φυσιολογικα..

 

δεν υπηρχε και κατι αλλο να μας πει,περιμενει τις εξετασεις..

 

ααα..μας ειπε οτι ειμαστε το μικροτερο ζευγαρι που εχει δει φετος..και απ τα μικροτερα γενικοτερα..

 

εε και εγω του ειπα οτι γι αυτο ηρθαμε τωρα για να μην γινουμε απ τα μεγαλυτερα..

 

επισης μου ειπε οτι τα τεστ ωορρηξιας δεν ειναι αξιοπιστα..μονο ο υπερηχος ειναι 100% σιγουρος για την βεβαιωση ωορρηξιας..

 

ηταν γενικα αισιοδοξος ο γιατρος..εγω θα ειμαι χαρουμενη οταν θα εχω μια χοριακη νααααααααααααα...

 

ως τοτε θα κραταω αμυνα.. :wink::wink::P:P

_________________

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλα μου καλημερα

τις καλυτερες ευχες κι από εμένα!! Τα νεα σου ήταν θετικότατα, δεν γινόταν καλύτερα!!

Θα δεις τωρα που θα ξεαγχωθειτε, πως θα σου τυχει συντομα η εγκυμοσύνη!!

Ποτε θα κανεις υστεροσαλπιγγογραφια?

Κι εγω θα κάνω μάλλον τον μηνα που μας ερχεται.....

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλα μου καλημερα

τις καλυτερες ευχες κι από εμένα!! Τα νεα σου ήταν θετικότατα, δεν γινόταν καλύτερα!!

Θα δεις τωρα που θα ξεαγχωθειτε, πως θα σου τυχει συντομα η εγκυμοσύνη!!

Ποτε θα κανεις υστεροσαλπιγγογραφια?

Κι εγω θα κάνω μάλλον τον μηνα που μας ερχεται.....

 

 

σε ευχαριστω πολυ...

 

1η ιουνιου περιμενω,τον προηγουμενο μηνα βεβαια ειχα καθυστερηση 4 μερες και μετραω απ την μερα που περιμενα οχι απ την μερα που ηρθε τελικα..

 

θα κανω τις ορμονικες και απ την 9η μεχρι την 12η μερα την υστεροσαλπιγγογραφια..

 

καλη μας επιτυχια... :P

Link to comment
Share on other sites

Είδες,για να είναι τίμιος και σωστός ο γιατρός...που μπορεί άλλος να σε έβαζε για εξωσωματική αμέσως!Καλή επιτυχίακ και καλά αποτελέσματα!Αν μπορείς στείλε μου σε πμ το όνομα του γιατρού...φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...