Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δωρο νονας


Ev

Recommended Posts

Θα ηθελα να παρω στη νονα (επειδη ειναι και ελευθερη οποτε ειδη για σπιτι αποκλειονται)

καποιο κοσμημα? τι προτεινετε? εχετε καποιο καλο μαγαζι με ωραια σχεδια για να παω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείς να πάρεις ένα ρολόι...

Εμένα μου αρέσουν τα κοσμήματα Follie follie, oxette, lilalo,guess, ck etc

Βέβαια την μάρκα πληρώνεις

αλλά υπάρχει αρκετός κόσμος που βλέπει πρώτα το "όνομα" και μετά το προιόν

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

και η δικια μας νονα ηταν ελευθερη και πολυ φιλη μου και πηραμε το ιδιο βαφτιστικο σταυρο και σε αυτην αλλα σε μικροτερο και ξετρελαθηκε .θα της μεινει και θα της θυμιζει και την βαφτηση:P

Link to comment
Share on other sites

και η δικια μας νονα ηταν ελευθερη και πολυ φιλη μου και πηραμε το ιδιο βαφτιστικο σταυρο και σε αυτην αλλα σε μικροτερο και ξετρελαθηκε .θα της μεινει και θα της θυμιζει και την βαφτηση:P

 

 

Φοβερή ιδέα!!:D

Link to comment
Share on other sites

και η δικια μας νονα ηταν ελευθερη και πολυ φιλη μου και πηραμε το ιδιο βαφτιστικο σταυρο και σε αυτην αλλα σε μικροτερο και ξετρελαθηκε .θα της μεινει και θα της θυμιζει και την βαφτηση:P

 

Όντως τέλεια ιδέα

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοιταξα για κολιε και σκουλαρικια σε ενα χρυσοχοιο της γειτονιας και μονο το κολιε ξεκιναει ενα απλο σχεδιο απο 700Ε και πανω.....πειτε μου ...τοσο ακριβα ειναι??

Υπαρχει κανενα χρυσοχοιο με λογικες τιμες??

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηραμε δαχτυλιδι για τη νονα και σκουλαρικια για την κορη της (που ηταν και αυτη νονα)

τους τα δωσαμε 1 εβδομαδα πριν τη βαφτιση και χαρηκα πολυ που το φορουσε στη βαφτιση...

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα για κολιε και σκουλαρικια σε ενα χρυσοχοιο της γειτονιας και μονο το κολιε ξεκιναει ενα απλο σχεδιο απο 700Ε και πανω.....πειτε μου ...τοσο ακριβα ειναι??

Υπαρχει κανενα χρυσοχοιο με λογικες τιμες??

στα folie κοίταξες που σου προτειναν ?ειναι αρκετα νεανικο καταστημα και πιστευω ότι εχει καλες τιμες .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

στα folie κοίταξες που σου προτειναν ?ειναι αρκετα νεανικο καταστημα και πιστευω ότι εχει καλες τιμες .

 

τα πιο πολλα θυμιζουν φο μπιζου στα follie....θα ηθελα κατι να αξιζει πραγματικα.....μεχρι 500Ε μπορω να διαθεσω και πιστευω ειναι καλα για δωρο νονας...τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι έχει ανέβει η τιμή του χρυσού και λίγο τσούζουν τα κοσμήματα.Αλλά υπάρχουν εργαστήρια που τα κατασκευάζουν με πολύ λογικότερες τιμές.Είμαι σίγουρη γι αυτό που σου γράφω γιατί το έψαξα πολύ όταν βαφτίσαμε πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι γεγονός ότι έχει ανέβει η τιμή του χρυσού και λίγο τσούζουν τα κοσμήματα.Αλλά υπάρχουν εργαστήρια που τα κατασκευάζουν με πολύ λογικότερες τιμές.Είμαι σίγουρη γι αυτό που σου γράφω γιατί το έψαξα πολύ όταν βαφτίσαμε πέρυσι.

 

το εψαξες? και βρηκες κατι καλο σε εργαστηριο?? στειλε μου πμ αν δεν θες να γινει δημοσια αναφορα........

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας σε ενα χρυσοχοείο και να δεις για ρολοι ή κατιο αλλο το ποσο ειναι πολυ καλο.

εμενα μου αρεσουν και τα καταστηματα σβαροφσκι.

εγω οταν εγινα νονα μου πηρε η κουμπαρα μου το μονογραμμα μου και πανω ειχε ενα μπριγιαντακι-διαμαντακι απο τη βουρακη ειναι στο κολωνακι.

εγω παλι στους νονους του μικρου ζευγαρι το βαφτισε το μικρο μας διαθεσαμε 600ευρω και τους πηραμε απο ενα ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Τα ωραιότερα κοσμήματα στην Αθήνα τα έχει το κατάστημα Απριάτη. Υπάρχει στο Σύνταγμα και στο Κολωνάκι. Μετά από αυτό, μου αρέσει και το Terra στο Παγκράτι. Οι τιμές τους, κυρίως του δεύτερου, δεν είναι εξωφρενικές κατά τη γνώμη μου.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην νονά του ενός από τα δύο μωρά μου, που είναι και αδερφή μου της πήρε ένα βραχιόλι από μαργαριτάρια και σκουλαρίκια από μαργαριτάρια με λευκόχρυσο. Είναι πάρα πολύ όμορφα. Είχε και κολιέ για τον λαιμό. Αυτά με 330 ευρώ, για τον κολιέ δεν ξέρω πόσο κόστιζε πάντως είπα στον άντρα μου να πάρει και σε μένα ένα γιατί μου άρεσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου που με βοηθάτε πάντα……Help!!!

Η νονά μας μου ζήτησε ως δώρο για την βάπτιση μια εικόνα του Απ.Παύλου (το όνομα του γιου μου).

Ψάχνω να βρω κάτι όμορφο, σαν παλαιωμένη εικόνα σε ξύλο ή κάτι τέτοιο.

Ξέρει κάποια να μου πει που θα βρω?

Καποιο εργαστήρι αγιογραφίας ή …..???

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν πας στο κεντρο εκει γυρω στην μητροπολη εχει πολλα καταστηματα που κανουν αγιογραφιες εκει σιγουρα θα βρεις κατι μου ειχαν φερει στο γαμο μου κατι εικονες σε ξυλο με φυλλα χρυσου παρα πολυ ομορφες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν πας στο κεντρο εκει γυρω στην μητροπολη εχει πολλα καταστηματα που κανουν αγιογραφιες εκει σιγουρα θα βρεις κατι μου ειχαν φερει στο γαμο μου κατι εικονες σε ξυλο με φυλλα χρυσου παρα πολυ ομορφες.

Σ ευχαριστώ πολύ!

Εκει πήγε και εμένα το μυαλό μου...

Ελπίζω να έχουν περιποιημένες εικόνες τυπου παλαιωμένες, χειροποιητες, σε ξύλο.Δεν ηθελα να είναι αυτές οι κλασσικές , οι "καινούριες".

Αφου μου το ζήτησε η ίδια νομιζω θα είναι καλό για δώρο νονάς,ε?

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα ειναι ωραιο δωρο αυτες που μου εφεραν ειναι σε ακανονιστο σχεδιο το ξυλο δειχνουν παλαιωμενες ειναι ζωγραφισμενες και εχουν φυλλα χρυσου και ηταν πρωτοτυπο δωρο σε σχεση με τα υπολοιπα που μας ειχαν φερει

Link to comment
Share on other sites

Και στις δύο μου κουμπάρες (επειδή ήταν γάμος και βάφτιση μαζί) πήραμε από πριν, κάτι που διάλεξαν εκείνες και τα φόραγαν και στα μυστήρια. Η κουμπάρα μου πήρε ένα σετ χειροποίητα σκουλαρίκια και βραχιόλι και η νονά ένα ρολόι! Και εγώ το χάρηκα πολύ που τα φόραγαν και δεν ήταν απλά σε ένα κουτί για να "δείξουν"! Ο κόσμος μπορεί να σκέφτηκε "καλά τα δώρα που είναι" αλλά σημασία έχει που ήξερα εγώ και εκείνες που ήταν!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και στις δύο μου κουμπάρες (επειδή ήταν γάμος και βάφτιση μαζί) πήραμε από πριν, κάτι που διάλεξαν εκείνες και τα φόραγαν και στα μυστήρια. Η κουμπάρα μου πήρε ένα σετ χειροποίητα σκουλαρίκια και βραχιόλι και η νονά ένα ρολόι! Και εγώ το χάρηκα πολύ που τα φόραγαν και δεν ήταν απλά σε ένα κουτί για να "δείξουν"! Ο κόσμος μπορεί να σκέφτηκε "καλά τα δώρα που είναι" αλλά σημασία έχει που ήξερα εγώ και εκείνες που ήταν!!

 

Και μεις στη βάφτιση της μικρής, πήραμε κόσμημα που το διάλεξε η ίδια η νονά κ το φορούσε στο μυστήριο. Τώρα αν είπε κάτι ο κόσμος να σου πω δε με πολυαφορά!! Το θέμα είναι οτι το χάρηκε κ το τιμά.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι εχω δει να γίνεται, αλλά εμένα δεν με απασχόλησε καθόλου. Από την στιγμή που εκείνες ήθελαν να τα φοράνε, εμένα μου περίσευε!!! Γενικά δεν είμαι τον τύπων....

Ρωτα την νονά, τι θέλει εκείνη, αν θέλει να το αμπαλάρεις. ή το θέλει πριν να το βάλει. Αν κι εσύ δεν έχεις πρόβλημα, κάνε όπως θέλει εκείνη, εξάλλου δώρο δικό της είναι, εκείνη πρέπει να το ευχαριστηθεί!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου που με βοηθάτε πάντα……Help!!!

Η νονά μας μου ζήτησε ως δώρο για την βάπτιση μια εικόνα του Απ.Παύλου (το όνομα του γιου μου).

Ψάχνω να βρω κάτι όμορφο, σαν παλαιωμένη εικόνα σε ξύλο ή κάτι τέτοιο.

Ξέρει κάποια να μου πει που θα βρω?

Καποιο εργαστήρι αγιογραφίας ή …..???

 

 

Γεια σου, εγω εχω εναν χρυσοχοο με εργαστηρι σπιτι του και το παιδι ειναι εγγυηση-σε ο,τι εχω παρει μου εχει κανει καταπληκτικες τιμες.

Δεν φτιαχνει ο ιδιος εικονες, μονο κοσμηματα, αλλα εχει προμηθευτες και βρισκει ο,τι κι αν του ζητησω, οποτε αν θες, στειλε μου πμ να σου δωσω τηλεφωνο.

 

Α, ξεχασα να σου πω οτι τα ειπα στην κουμπαρα μου (απο εκει της πηραμε το δωρο της για τη βαπτιση) και ψωνισε κι εκεινη απο το παιδι αυτο ενα δωρο για μια συναδελφο της που συνταξιοδοτηθηκε κι εμεινε πολυ ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ!

Εκει πήγε και εμένα το μυαλό μου...

Ελπίζω να έχουν περιποιημένες εικόνες τυπου παλαιωμένες, χειροποιητες, σε ξύλο.Δεν ηθελα να είναι αυτές οι κλασσικές , οι "καινούριες".

Αφου μου το ζήτησε η ίδια νομιζω θα είναι καλό για δώρο νονάς,ε?

 

 

τωρα ειδα και αυτην την απαντηση- ειναι οντως πολλοι εκει αλλα να εχετε υποψιν σας οτι εκει ειναι καπως τσιμπημενες οι τιμες τους-δεν τουσ αδικω τους ανθρωπους, εχουν τετοια νοικια που πρεπει καπως να τα βγαλουν!!

:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...