Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογένεια με μουσουλμάνο σύζυγο, τι παίζει;;


beba09

Recommended Posts

Γιατί δεν του τη ζητάς;;

 

Χα χα γιατί νομίζεις ότι δίνει αληθινά στοιχεία....ούτε το σωστό τηλέφωνο....του το ζήτησα και ενώ υποτίθεται ότι είναι από Σουλειμάνη το τηλέφωνο είναι στο Αρμπίλ βγάλε συμπέρασμα. Και βέβαια εννοείται ότι θα έχει πει ένα κάρο ψέμματα για μένα, αν έχει πει κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χα χα γιατί νομίζεις ότι δίνει αληθινά στοιχεία....ούτε το σωστό τηλέφωνο....του το ζήτησα και ενώ υποτίθεται ότι είναι από Σουλειμάνη το τηλέφωνο είναι στο Αρμπίλ βγάλε συμπέρασμα. Και βέβαια εννοείται ότι θα έχει πει ένα κάρο ψέμματα για μένα, αν έχει πει κάτι.

 

Αϊ καλά.....

Καλά κάνεις και επέλεξες να είσαι μακριά του και με συγχωρείς που παίρνω θέση!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή προσωπική μου εμπειρία με μουσουλμάνο......

 

Εκεί που κατέληξα μετά από πολύ σκέψη,ταλαιπωρία και αρκετό προβληματισμό,είναι ότι δυστυχώς είμαστε δύο κόσμοι εντελώς διαφορετικοί.

Όση παιδεία και μόρφωση να έχουν,δεν παύουν να έχουν μεγαλώσει σε μια τελείως διαφορετική νοοτροπία που θέλουν τη γυναίκα "υποταγμένη" και υπεύθυνη μόνο για το νοικοκυριό.Θα μου πείτε δεν υπάρχουν και Ελληναράδες με τα ίδια μυαλά;;;

Ναι,δεν θα διαφωνήσω....

Οι πιθανότητες νομίζω ότι μπορεί να είναι και μικρότερες και εκτός αυτού,είναι τόσα άλλα πράγματα που συντελούν στο να μην ευδοκιμήσει μια τέτοια σχέση!

Η θρησκεία,η παράδοση που θέλει ντε και καλά να παντρευτούν ομόθρησκη,ο τρόπος που διασκεδάζουν και το πιο έντονο κατ'εμε,ότι δεν έχουν μάθει να εξωτερικεύουν τα συναισθήματά τους γιατί ο άντρας οφείλει να είναι "σκληρός" και άκαμπτος σε αγαπούλες,ζουζουνιές κτλ.

 

Και για να μην κρίνουμε μόνο την άλλη πλευρά...Ποια ελληνική οικογένεια αν μάθει ότι η κορούλα ή ο γιόκας της έχει σχέση μου μουσουλμάνο/α,θα το δεχτεί χωρίς γκρίνιες,υστερίες και φασαρίες;;;

 

 

Δεν ξέρω αν είμαστε οπισθοδρομικοί ή απλά διορατικοί.....Προφανώς και δεν θα το μάθω ποτέ......:|:-|

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχαμε πει και με προσωπικο μυνημα με την beba09. Παντως μετα απο εμπειρια καποιων χρονων εργασιας στη Μεση Ανατολη σε προγραμματα ιατρικου/ανθρωπιστικου χαρακτηρα κ εχοντας ταξιδεψει ενταντικα στην περιοχη ενα εχω να πω...οι εξαιρεσεις απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα...και ο κανονας ειναι ΟΧΙ σε γαμο/σχεση με μουσουλμανο...και πιστεψτε με δεν ειμαι καθολου ρατσιστρια...

Link to comment
Share on other sites

και ο κανονας ειναι ΟΧΙ σε γαμο/σχεση με μουσουλμανο...και πιστεψτε με δεν ειμαι καθολου ρατσιστρια...

 

Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο,όσο και να μην θέλουμε να το αποδεχτούμε.....:-(

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...