Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουμπαρα /νονα σε διλημμα τι να κανω...


demi

Recommended Posts

για να εξηγησω...

παντρεψα την καλυτερη μου φιλη και βαφτισα το παιδι της..της αγαπω και τις 2 παρα πολυ...

ο αντρας της και κουμπαρος μου ειναι ενα αθλιο ανθρωπακι και ποτε δεν τον συμπαθησα..

οταν ημουν ελευθερη και το τονιζω αυτο πριν 15 χρονια περιπου μου γνωρισε εναν ανθρωπο με τον οποιο βγηκαμε 10 φορες μαζι καταλαβαμε οτι δεν ταιριαζουμε και χωρισαμε πολιτισμενα γρηγορα..

επειτα απο 15 χρονια και ενω εγω ειμαι παντρεμενη με 2 παιδια πηγαινει σε συναδεφο του αντρα μου και του λεει οτι εγω στο παρελθον ειχα και αλλη σχεση και του αναλυει τα παντα........

να σημειωσω οτι ολοι και η πρωην σχεση και ο κουμπαρος και ο αντρας μου ανηκουν στο ιδιο επαγγελμα..ο συναδερφος ειπε στον αντρα μου οτι ο κουμπαρος μας ειναι καθικι και να μην τον ξαναβαλουμε σπιτι χωρις να του πει τι ακριβως ειπωθηκε για μενα..

σαφως ο αντρας μου στα 34 δεν με πηρε παρθενα αλλα δεν καθησα να του πω και την ιστορια της ζωης μου οπως και δεν ηθελα να μαθω τις πρωην σχεσεις του αντρα μου..

ειμαστε πολυ δεμενοι σαν ζευγαρι και ζουμε ηρεμα με τα παιδια μας χωρις εντασεις..

τωρα δεν θελω να τον πιασω τον κουμπαρο και να του κανω τα μουτρα κιμα διοτι θα προδωσω τον συναδερφο που τα ειπε..

2 δεν θελω καμια σχεση μαζι τοΥ ΑΛΛΑ λυπαμε την κουμπαρα και το βαφτιστηρι μου..

να σημειωσω οτι εχει δημιουργησει αντιστοιχο θεμα με τους νονους του αλλου του παιδιου και εχει μαλωσει ΚΑΙ με εκεινους ΓΙΑΥΤΟ και εγω στις γιορτες αγοραζα τα παντα 2πλα και για την βαφτιστηρα μου και τον αδερφουλη της...

τωρα ομως δεν θελω να τον βλεπω..

βεβαια μιλησα στο συζυγο ο οποιος γελουσε κανα 2ωρο με το ανδρικελο και δεν εχω κατι να ανησυχω σε σχεση με τον συζυγο..

τι θα κανατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα τι άθλιος!!!!! Ηρέμησε, αφού δεν υπάρχει πρόβλημα με τον άντρα σου όλα καλά. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τον αγνοήσεις και να τον αφήσεις στη μιζέρια του.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κατι τετοιοι αντρες γυναικουλες μου γυριζουν το στομαχι. Σαν δεν ντρεπεται μεγαλος ανθρωπος να κουτσομπολευει σαν την Κατινα της γειτονιας.

 

Εγω στην θεση σου δεν θα χαλαγα την σχεση μου με την κολλητη μου και το βαφτιστηρι μου αλλα αυτουνου θα του εκανα σαφες οτι αν ξαναπιασει το ονομα μου στο στομα του θα ψαχνει να βρει τα δοντια του. Και αν θελει να συνεχισετε να λετε μια καλημερα να μην ξανατολμησει να ασχοληθει με το προσωπο σου.

 

Σταρατα και ξεκαθαρα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κατι τετοιοι αντρες γυναικουλες μου γυριζουν το στομαχι. Σαν δεν ντρεπεται μεγαλος ανθρωπος να κουτσομπολευει σαν την Κατινα της γειτονιας.

 

Εγω στην θεση σου δεν θα χαλαγα την σχεση μου με την κολλητη μου και το βαφτιστηρι μου αλλα αυτουνου θα του εκανα σαφες οτι αν ξαναπιασει το ονομα μου στο στομα του θα ψαχνει να βρει τα δοντια του. Και αν θελει να συνεχισετε να λετε μια καλημερα να μην ξανατολμησει να ασχοληθει με το προσωπο σου.

 

Σταρατα και ξεκαθαρα πραγματα.

 

λες βρε κοριτσι?και εγω κατι τετοιο ηθελα αλλα θα προδωσω τον συναδερφο που τα ειπε..

βεβαια αφου στην γιορτη του δεν τον πηρα τηλ την ψιλιαστηκε και λεει στον συναδερφο...'"δεν πιστευω να ειπες τιποτα..αντρας ειμαι υπερεβαλα λιγακι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα αδιαφορούσα πλήρως. Εξάλλου ήξερες τι τύπος ήταν από παλία, δεν έπεσες και απο τα σύννεφα.

 

ναι το ηξερα αλλα πιστευα οτι η βλακεια εχει ορια..αλλα αυτος ειναι προβληματικος και κομπλεξικος σε μεγαλο βαθμο σε σημειο που θελει ψυχολογικη βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Πες οτι δεν του λες τιποτα βρε demi, αυτος ο ανθρωπος με το θρασσος που εχει θα ξανακανει κατι παρομοιο παλι. Δεν ειμαι σιγουρη οτι τετοιες συμπεριφορες πρεπει να τις αφηνουμε να περνανε ετσι ειδικα για ανθρωπους που εχουμε μεσα στο σπιτι μας. Αν ηταν καποιος γνωστος απλα μπορουσες να αδιαφορησεις αλλα εχετε στενη οικογενειακη σχεση απο οτι καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Να τον αγνοήσεις τελείως. Πιστεύω ότι αυτά τα έκανε προκειμένου να δημιουργήσει πρόβλημα. Βλέποντας ότι δεν τα κατάφερε θα σκάσει. Αν πας και του ζητήσεις το λόγο κτλ είναι σαν να του δίνεις αξία.

 

Όμως θα πρέπει να προσέχεις πολύ για το τι πράγματα του λες ή τι πράγματα μαθαίνει η φίλη σου και πιθανόν του τα μεταφέρει. Δεν χρειάζεται να ξέρει λεπτομέρειες για την καθημερινότητά σας και γενικά να έχεις λίγα με αυτόν.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Πες οτι δεν του λες τιποτα βρε demi, αυτος ο ανθρωπος με το θρασσος που εχει θα ξανακανει κατι παρομοιο παλι. Δεν ειμαι σιγουρη οτι τετοιες συμπεριφορες πρεπει να τις αφηνουμε να περνανε ετσι ειδικα για ανθρωπους που εχουμε μεσα στο σπιτι μας. Αν ηταν καποιος γνωστος απλα μπορουσες να αδιαφορησεις αλλα εχετε στενη οικογενειακη σχεση απο οτι καταλαβαινω.

 

ακριβως επιασες το νοημα διοτι ο επαγγελματικος κυκλος ειναι μεγαλος και πιστευω οτ ιθα του ςπιασει ολους εναν εναν και θα λεει τι εκανα πριν 15 χρονια ΕΛΕΥΘΕΡΗ....

Και να σημειωσω οτι εγω γνωριζω πολυ καλα οτι εχει εξωσυζυγικη σχεση αλλα ποτε δεν τολμησα ουτε απο το μυαλο μου να περασει..

πολυ γλιτσης ο ανθρωπος μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την marco polo. Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα του έλεγα σταράτα να μην με ξαναπιάσει στο στόμα του και θα συνέχιζα την σχέση μου με την φίλη μου και το παιδί αλλά μαζί του θα ήμουν πάρα πολύ ψυχρή:confused:

Κόψτου τον αέρα γιατί μπορεί να το ξανακάνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να σου πω και εγω καποτε ημουν πιο μαλακη και αφηνα τετοιες συμπεριφορες για να μην συγκρουστω αλλα στην πορεια ειδα οτι τετοιου ειδους ανθρωποι δεν αλλαζουν και ζουν μεσα απο τετοιες κατινιες και δημιουργουν συνεχως προβληματα. Ετσι τους απομακρυνα μια και καλη.

 

Αλλα επειδη ειναι και το παιδι στη μεση απο το να κοψεις εντελως καλυτερα να του δωσεις να καταλαβει οτι δεν προκειται ποτε να το ξαναεπιτρεψεις να συμβει αυτο. Τετοιοι τυποι ειναι κοτες θα χεστει πανω του και θα προσεχει τα λογια του για να μην παρει εκταση το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κατι τετοιοι αντρες γυναικουλες μου γυριζουν το στομαχι. Σαν δεν ντρεπεται μεγαλος ανθρωπος να κουτσομπολευει σαν την Κατινα της γειτονιας.

 

Εγω στην θεση σου δεν θα χαλαγα την σχεση μου με την κολλητη μου και το βαφτιστηρι μου αλλα αυτουνου θα του εκανα σαφες οτι αν ξαναπιασει το ονομα μου στο στομα του θα ψαχνει να βρει τα δοντια του. Και αν θελει να συνεχισετε να λετε μια καλημερα να μην ξανατολμησει να ασχοληθει με το προσωπο σου.

 

Σταρατα και ξεκαθαρα πραγματα.

 

Συμφωνώ...

 

λες βρε κοριτσι?και εγω κατι τετοιο ηθελα αλλα θα προδωσω τον συναδερφο που τα ειπε..

βεβαια αφου στην γιορτη του δεν τον πηρα τηλ την ψιλιαστηκε και λεει στον συναδερφο...'"δεν πιστευω να ειπες τιποτα..αντρας ειμαι υπερεβαλα λιγακι....

 

(καλά, και ο συνάδελφος που σου είπε τι είπε ο κουμπάρος είναι επίσης μεγάλο κατιναριό αλλά τεσπα...)

Δεν θα προδώσεις κανέναν. Δεν θα του αναφέρεις τι και πως... Το πιθανότερο είναι να τα έχει πει δεξιά κι αριστερά οπότε δεν θα είναι σίγουρος ποιος σου σφύριξε τα νέα. Κι επειδή είναι σίγουρο ότι είναι θρασύδειλος, για λίγο καιρό θα λουφάξει...

Καταλαβαίνω τα νεύρα σου πάντως, είναι απίστευτο όλο αυτό!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να τον ξεμπροστιασεις (χωρις βρισιδια), του στυλ

"τι μαλακιες απο το παρελθον μου καθεσαι και συζητας με φιλους σου ρε φιλε (κωστα, γιαννη, τασο κτλ)? ποιος χεστηκε για μενα και τι εκανα πριν αιωνες? εγω καθομαι να λεω τα δικα σου? κανε μου τη χαρη και κοφτο για να λεμε και μια καλημερα αν θες"

αν δεν το κανεις ειναι σα να κρυβεσαι απο κατι ή καποιον και να φιβασαι μην πει κι αλλα, οποτε τοσο αυτος θα τη βρισκει να λεει. κοψτου το. δεν ειναι υποχρεωτικο να βριστειτε. η σχεση με την κουμπαρα δεν εχει λογο να χαλασει αν εκεινη ειναι σοβαρη.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως επιασες το νοημα διοτι ο επαγγελματικος κυκλος ειναι μεγαλος και πιστευω οτ ιθα του ςπιασει ολους εναν εναν και θα λεει τι εκανα πριν 15 χρονια ΕΛΕΥΘΕΡΗ....

Και να σημειωσω οτι εγω γνωριζω πολυ καλα οτι εχει εξωσυζυγικη σχεση αλλα ποτε δεν τολμησα ουτε απο το μυαλο μου να περασει..

πολυ γλιτσης ο ανθρωπος μιλαμε.

 

Βγάλτον τρελό αν ποτέ προκύψει θέμα.

 

Αν όμως πας τώρα και του δώσεις αξία, να είσαι σίγουρη ότι θα το συνεχίσει. Δείξτου ότι "χ..στηκες" και δεν θα έχει λόγο να το συνεχίσει. Εξάλλου έχει κάτι να σου προσάψει? Τι ακριβώς λέει. Ότι είχες βγει ραντεβού με κάποιον πριν 15 χρόνια? Who cares? Εξάλλου θυμάσαι τι είπε ο συνάδελφος του άντρα σου? Ότι είναι πολύ καθίκι! Αυτός εκτίθεται και όχι εσύ.

Μάλλον διαφωνώ με τους υπόλοιπους αλλά έτσι το βλέπω εγώ...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο τύπος είναι άθλιος και κάτι τέτοια υποκείμενα πρέπει να τα βάζουμε στην θέση τους! Δεν συμφωνώ με τίποτα να καθίσεις στα αυγά σου και να κάνεις ότι δεν συνέβη τίποτα, ο άθλιος θα συνεχίσει την ίδια άθλια συμπεριφορά και στο μέλλον θα τον ξαναβρείς μπροστά σου. Ξεμπροστιασέ τον, κάντον ρεζίλι, ακόμα και στην γυναίκα του, τι έχεις να φοβηθείς; Αν όντως είναι καλή σου φίλη, θα σε καταλάβει και θα πάρει το μέρος σου. Αν δεν τον κάνεις να σε φοβηθεί, θα το ξανακάνει!

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιους ανθρώπους η παθητικότητα μπορεί να εκληφθεί ως αδυναμία, οπότε δεν τη συστήνω.

 

Εμένα μ' αρέσει να πληρώνω τους ανθρώπους με το ίδιο νόμισμα, θεωρώ ότι τους κάνει καλό να μπαίνουν στη θέση του θύματός τους, μπορεί να τους βοηθήσει να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, πού ξέρεις; Λοιπόν, τι προτείνω:

1. Πάει ο άνδρας σου στον συνάδελφό του, αυτόν που σας είπε τα καθέκαστα 2. Του λέει για την εξωσυζυγική σχέση του κουμπάρου σου με όσες λεπτομέρειες μπορεί να ξέρει ή να φανταστεί :roll:

3. Τον παρακαλεί να τα πει στον κουμπάρο σου, ότι τα έμαθε από τον άνδρα σου και τον παρακαλεί να μην σας πει ότι τα έμαθε από αυτόν για να μην τον εκθέσει....

 

Οπότε.... ας έρθει ο κύριος γλοιώδης στη ΘΕΣΗ σου και ας αρχίσει να ανησυχεί γιατί έχει κοινούς συναδέλφους με τον άνδρα σου και μπορεί σταδιακά να αρχίζουν να τα μαθαίνουν όλοι.:twisted::twisted:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιους ανθρώπους η παθητικότητα μπορεί να εκληφθεί ως αδυναμία, οπότε δεν τη συστήνω.

 

Εμένα μ' αρέσει να πληρώνω τους ανθρώπους με το ίδιο νόμισμα, θεωρώ ότι τους κάνει καλό να μπαίνουν στη θέση του θύματός τους, μπορεί να τους βοηθήσει να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, πού ξέρεις; Λοιπόν, τι προτείνω:

1. Πάει ο άνδρας σου στον συνάδελφό του, αυτόν που σας είπε τα καθέκαστα 2. Του λέει για την εξωσυζυγική σχέση του κουμπάρου σου με όσες λεπτομέρειες μπορεί να ξέρει ή να φανταστεί :roll:

3. Τον παρακαλεί να τα πει στον κουμπάρο σου, ότι τα έμαθε από τον άνδρα σου και τον παρακαλεί να μην σας πει ότι τα έμαθε από αυτόν για να μην τον εκθέσει....

 

Οπότε.... ας έρθει ο κύριος γλοιώδης στη ΘΕΣΗ σου και ας αρχίσει να ανησυχεί γιατί έχει κοινούς συναδέλφους με τον άνδρα σου και μπορεί σταδιακά να αρχίζουν να τα μαθαίνουν όλοι.:twisted::twisted:

 

 

 

πολυ καλο ...παρα πολυ καλο...

ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια..ειμαι πολυ θυμωμενη και σκεφτηκα να παρω την γνωμη σας γιατι εν θερμω μπορει να κανω κατι που θα μετανιωσω.

μαρκο πολο θα τον τακτοποιησω τον κυριο μια που δεν εχω να φοβηθω κατι..το ξερει ο συζυγος τωρα πια και γελαει ...

 

να σκεφτειτε οτι καποτε εσβησε τα αρχεια της υπηρεσιας του διοτι ειχε μαλωσει με ον προισταμενο και τον εδιωξαν απο εκεινη την υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Demi μου εγω αλλου κόλλησα .....ξερεις οτι εχει εξωσυζυγικη σχεση και δεν εχεις πει κατι στην κολλητη σου ; Ισως και εγω δεν θα ελεγα...δεν ξερω...αλλα στην ουσια αυτο θα με βασανιζε οχι ολα τα αλλα ο ανθρωπος ειναι απο οτι καταλαβα καραγκιοζης δεν νομιζεις οτι πρεπει να της ανοιξεις τα ματια ;

Link to comment
Share on other sites

Να τον αγνοήσεις τελείως. Πιστεύω ότι αυτά τα έκανε προκειμένου να δημιουργήσει πρόβλημα. Βλέποντας ότι δεν τα κατάφερε θα σκάσει. Αν πας και του ζητήσεις το λόγο κτλ είναι σαν να του δίνεις αξία.

 

Συμφωνώ :)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι πρεπει να τον βαλεις στη θεση του.. Ειναι απο τις περιπτωσεις που λεμε στην κατινα κατινια.. Αυτα τα ατομα δεν καταλαβαινουν απο ανωτεροτητα.

Δεν φτανει που ξερεις τις βρωμιες του και δεν τα λες στην κολλητη σου, σε κουτσομπολευει και απο πανω και σε θαβει? Πολυ θρασσος!

Βαλε τον στη θεση του...

Link to comment
Share on other sites

Α και οσο για τον συναδελφο που τα ειπε στο συζυγο σου, μην φοβασαι οτι θα τον εκθεσεις. Οταν λες τετοια πραγματα για τη γυναικα καποιου δεν μπορει να πιστευεις οτι δεν θα το συζητησει μαζι της.

Δεν ξερω με τι υφος του τα ειπε αλλα για ''καλοθελητης'' μου κανει κι αυτος, δεν λεγονται αυτα, εκτος κι αν ειναι καλοι φιλοι και του τα ειπε για να ξερει τι λενε για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...