Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουμπαρα /νονα σε διλημμα τι να κανω...


demi

Recommended Posts

Μενουμε στο ιδιο συγκροτημα.Ειδικα φετος δεν μπορουσα να παω γιατι εχω λεχουδι και τα παιδακια της πηγαινουν παιδικο και ειναι μονιμως αρρωστα.Οποτε θα πηγαινε ο αντρας μου.

Απο την αλλη , αυτη μια μας μιλαει και μια δεν μας μιλαει .......μη τρελαθουμε κιολας.Και ......για να καταλαβω ....μονο εμεις εχουμε υποχρεωση? Αυτοι στην νονα και στον νονο δεν εχουν? Τέλος, αυτο παλι να παρακαλαμε να τους δωσουμε τα δωρα καθε χρονο.......τι ειναι παλι αυτο? Πλακα μας κανει?

συγνωμη αλλα τους λες καθε χρονο ρπιν φυγετε να μας το πειτε για να σας δωσω τα δωρα?????ε πηγαινε να τα δωσεις...τι να κανουν να στα ζητησουν???

αυτο βεβαια ειναι ασχετο με το θεμα της κουμπαρας σου που ειναι "γκαου"

να θυμασαι οτι βαφτισες το μωρο κ οχι αυτους:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να θυμασαι οτι βαφτισες το μωρο κ οχι αυτους:confused::confused:

 

Αυτό! Το ξεχνάμε οι περισσότεροι!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν το βαφτισα εγω.Δεν ειναι δικοι μου κουμπαροι.Τους ειχε παντρεψει ο αντρας μου και τους ειχε βαφτισει το παιδι πολυ πριν γνωριστουμε καν.Οσο ηταν ο αντρας μου εργενης , δεν κρατουσε τα εθιμα.Αμφιβαλω αν ειχε παρει και λαμπαδα ποτε στο παιδι.Εδω και 4 χρονια που ειμαστε μαζι , απο την πρωτη χρονια της παιρνω τα δωρα της ανελλιπως Χριστουγεννα-Πασχα-Γιορτη-Γεννεθλια.

Το στραβωμα ξεκινησε απο την πρωτη χρονια που φυγανε γιορτες και τρεχαμε στο χωριο να τα δωσουμε.Προφανως δεν το εθεσα σωστα.Τους παιρναμε και τους λεγαμε "Ποτε να ερθουμε να φερουμε και τα δωρα του παιδιου?"Με τον καιρο αυτη μας εδειξε ποσο ανισορροπη ειναι μια και οπως ειπα μας μιλαει οποτε της ερθει.Στην αρχη ελεγα αντε εχει προβλημα η κοπελα.Αλλα καποια στιγμη τα πηρα ασχημα.Δεν μπορει την μια μερα να σε τραπεζωνω σπιτι μου, την αλλη να ερχομαστε φατσα καρτα να μη μας μιλας, μετα απο 5 μερες να μας μιλας , μετα απο μια εβδομαδα να μη μας μιλας και παει λεγωντας.Ελεος.Στο κατω κατω δεν εχουμε και την αναγκη της.Γι αυτο και παιρνει ο αντρας μου τηλεφωνο τον κουμπαρο του να συναντηθουν πριν φυγουν να δωσει τα δωρα του παιδιου που δε μας φταιει σε τιποτα.Αυτη οπως ειπα για τον κουμπαρο .....ουτε λογος για τσουρεκια , αυγα κλπ, ετσι για το καλο.Προφανως δεν θελουν ουτε τα δωρα......γι αυτο λεω αλλη χρονια , δεν εχει .......τερμα.Δεν σκεφτεται αυτη οτι το κοριτσακι της δε φταιει σε τιποτα , θα σκαω εγω? Ναι το λυπαμαι το παιδακι, ναι δεν μου φταιει αλλα τα χρηματα που εδωσα εγω για την λαμπαδα η οποια θα πεταχτει ,τα υπολοιπα που εδωσα για το δωρο της, που δεν μας περισευουν κιολας ποιος τα υπολογιζει και τα σκεφτεται?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

....Θα σου πρότεινα λοιπόν αν εσύ το νιώθεις και θες στο μέλλον να έχεις επαφή μαζί του να κάνεις το εξής: Άνοιξε έναν λογαριασμό στο όνομά σου και στο όνομα του βαφτιστηριού σου. Βάζε κάθε χρόνο ότι χρήματα θα χαλούσες για τα δώρα της σε αυτό το λογαριασμό. Στα 18 της θα μπορείς να πας να την βρεις και να της εξηγήσεις ότι δεν απομακρύνθηκες γιατί δεν την ήθελες και ότι όλα αυτά τα χρόνια ήσουν εκεί με τον δικό σου τρόπο και αν θέλει να σε έχει στη ζωή της είναι δική της επιλογή και είσαι διαθέσιμη.

 

Για την φίλη-κουμπάρα... δεν έχω λόγια.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Πολύ καλή σκέψη...

Οσων αφορά την κουμπάρα και φίλη σου, το μόνο που σκεφτομαι γι'αυτην είναι οτι κάτι τετοια ατομα ούτε για φτύσιμο δεν είναι! Μακριά!!!

Δεν σου αξίζουν τετοιες φιλίες!

Βέβαια, εγώ με όλα αυτά κάνω αλλη μία σκέψη...

Δεδομένου οτι η φίλη σου αν το καταλαβα σωστά είναι λίγο "αρνί", είναι πολύ πιθανό αυτός να της εβαλε λόγια , ψευτιές δηλαδη εναντίον σου.

Ετσι κάνει αυτό το είδος "ανδρα". Οταν δεν "παλευει" μια κατασταση, προσπαθει να την απομακρύνη γιατι ως γνωστόν μόνο παντελόνια δεν φοράει! Εσύ δεν του έκατσες. Φοβάται κιόλας μην μιλήσεις γιά όλα αυτά στην φίλη σου, και ετσι σε κάνει ξουτ. Ποιος ξερει τι πήγε και της είπε!

Οπως και να εχει πάντως, από την στιγμή που η "φίλη" σου, δεν σου έδωσε καμία ευκαιρία να ακουσει τι εχεις να πεις, δεν είναι ατομο που αξίζει πραγματικά. Είναι πολύ κουτός ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα λενε τελικα, "θελεις να χασεις φιλο?.....Καν'τον κουμπαρο"

 

Αυτό πιστευω δεν εχει σχεση με την κουμπαριά. Θα γινόταν ούτως ή άλλως!

Απο την στιγμή που το ζευγάρι αυτό απαρτίζεται από εναν κακόβουλο ανθρωπο και μία ευκολοπιστη γυναίκα, ήταν ζήτημα χρόνου...

Η Demi, απο το λίγο που την έχω καταλάβει εδώ μέσα στο forum, φαίνεται έξυπνος και δυναμικός άνθρωπος. Ανδρες σαν αυτόν, δεν θελουν η γυναίκα τους να κανει παρέα με τετοιες γυναίκες, έτσι ώστε να μην επιρρεάζονται παρα μόνο από αυτούς, και να τις εχουν του χεριού τους. Οπώτε τι πιο απλό απο το να τις απομακρύνουν?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...