Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουμπαρα /νονα σε διλημμα τι να κανω...


demi

Recommended Posts

για να εξηγησω...

παντρεψα την καλυτερη μου φιλη και βαφτισα το παιδι της..της αγαπω και τις 2 παρα πολυ...

ο αντρας της και κουμπαρος μου ειναι ενα αθλιο ανθρωπακι και ποτε δεν τον συμπαθησα..

οταν ημουν ελευθερη και το τονιζω αυτο πριν 15 χρονια περιπου μου γνωρισε εναν ανθρωπο με τον οποιο βγηκαμε 10 φορες μαζι καταλαβαμε οτι δεν ταιριαζουμε και χωρισαμε πολιτισμενα γρηγορα..

επειτα απο 15 χρονια και ενω εγω ειμαι παντρεμενη με 2 παιδια πηγαινει σε συναδεφο του αντρα μου και του λεει οτι εγω στο παρελθον ειχα και αλλη σχεση και του αναλυει τα παντα........

να σημειωσω οτι ολοι και η πρωην σχεση και ο κουμπαρος και ο αντρας μου ανηκουν στο ιδιο επαγγελμα..ο συναδερφος ειπε στον αντρα μου οτι ο κουμπαρος μας ειναι καθικι και να μην τον ξαναβαλουμε σπιτι χωρις να του πει τι ακριβως ειπωθηκε για μενα..

σαφως ο αντρας μου στα 34 δεν με πηρε παρθενα αλλα δεν καθησα να του πω και την ιστορια της ζωης μου οπως και δεν ηθελα να μαθω τις πρωην σχεσεις του αντρα μου..

ειμαστε πολυ δεμενοι σαν ζευγαρι και ζουμε ηρεμα με τα παιδια μας χωρις εντασεις..

τωρα δεν θελω να τον πιασω τον κουμπαρο και να του κανω τα μουτρα κιμα διοτι θα προδωσω τον συναδερφο που τα ειπε..

2 δεν θελω καμια σχεση μαζι τοΥ ΑΛΛΑ λυπαμε την κουμπαρα και το βαφτιστηρι μου..

να σημειωσω οτι εχει δημιουργησει αντιστοιχο θεμα με τους νονους του αλλου του παιδιου και εχει μαλωσει ΚΑΙ με εκεινους ΓΙΑΥΤΟ και εγω στις γιορτες αγοραζα τα παντα 2πλα και για την βαφτιστηρα μου και τον αδερφουλη της...

τωρα ομως δεν θελω να τον βλεπω..

βεβαια μιλησα στο συζυγο ο οποιος γελουσε κανα 2ωρο με το ανδρικελο και δεν εχω κατι να ανησυχω σε σχεση με τον συζυγο..

τι θα κανατε?

 

Σκέφτηκες να το πεις στην φίλη σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασικά δεν θα σου πρότεινα να τον πιάσεις να του μιλήσεις.Γιατί έτσι θα εκθέσεις τον συνάδελφο που ήρθε και σου τα είπε και που μετά από αυτό δεν πρόκειται να σου ξαναπεί και τίποτα.Στη θέση σου απλά θα απομακρυνόμουν και θα φρόντιζα να βλέπω την κουμπάρα και το βαφτιστήρι μου είτε εκτός σπιτιού είτε όταν εκείνος λείπει.Θα πιάσει το μήνυμα, δεν θα εκθέσεις τον συνάδελφο και θα κρατήσεις και τον γάμο σου μακριά του.Γιατί ακόμη κι αν ξεκαθαρίσεις τη θέση σου τέτοια άτομα δεν το κοβουν το χούι. Σήμερα πιάνουν έναν άσχετο συνάδελφο και αύριο τη μάνα σου.Ακόμη κι αν ο άντρας σου σου έχει εμπιστοσύνη και δεν πτοείται κάποια στιγμή κι όσο κάνετε παρέα θα τον πιάσει απ τον γιακά και θα γίνει της κολάσεως.Γιατί να δημιουργηθεί ένταση στον όμορφο κι ωραίο γάμο σου;

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τετοιου ειδους κινησεις ειναι γυναικειο trademark.....για πολλους λογους που δεν θα αναφερω γιατι θα αλλαξουμε πορεια. Το οτι την εκανε αντρας δειχνει μονο σε ενα σημειο. Οτι θελει να σας αναψει φωτια. Αυτο μπορει να ειναι για πολλους λογους, ξεροντας ομως ποσο συνηθως 'απλουστευμενη' ειναι η σκεψη ενος αντρα ειναι μεγαλη πιθανοτητα να του αρεσεις......για μενα. Κοβεις σχεσεις μαχαιρι και τον κρατας ΠΟΛΥ μακρια απο το σπιτι σου. Και δεν εννοω στα τυπικα. Εννοω στην ουσια.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο μπορει να ειναι για πολλους λογους, ξεροντας ομως ποσο συνηθως 'απλουστευμενη' ειναι η σκεψη ενος αντρα ειναι μεγαλη πιθανοτητα να του αρεσεις......για μενα.

 

Δεν ήθελα να το πω εξαρχής μην φανώ υπερβολική αλλά τώρα βλέπω οτι το διαπιστώνει κι άλλο άτομο;)

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να περασει κατι τετοιο απο το μυαλο μου βρε παιδια..μας βλεπει οτι ειμαστε αγαπημενοι με τον συζυγο..μια τυπικη οικογενεια εχω με 2 παιδια και αγωνιζομαστε με 2 μισθους..δεν εχει κατι να ζηλεψει απο εμας ..

για την εξωσυζυγικη σχεση του καλυτερα να καταπινα προκες παρα να το πω στην κουμπαρα μου..δεν μπορω να αναστατωσω μια οικογενεια γιατι οπως πολυ σωστα αναφερθηκε η κουμπαρα μου ειναι κουταβι διπλα του και δεν θα καταφερνα τιποτα ..μονο θα στεναχωριοτανε και γιατι αφου οντως ζει στην αγνοια της..

το καθημερινο του λεξιλογιο προς εκεινη ειναι ζωον πως παχυνες ετσι...πιασε ενα τασακι ρε κλπ..ολη την μερα καθεται στο κομπιουτερ παιζει καζινο on line και αυτη αγκομαχαει να τα προλαβει ολα.

 

πωπω εχω τρελαθει τα σκεφτομαο ξανα και ξανα και το μονο που μου μενει οταν τελειωνει η σκεψη μου ειναι οτι λυπαμε το παιδι και την κουμπαρα μου.μεγαλωσα μαζι της απο 6 χρονων..ολα μαζι σχολειο ,εκδρομες τσαρκες ,χαρες λυπες..

ηταν πολυ χαρουμενο ατομο και ακομα και μαχαιροπηρουνο να εκανε θορυβο αυτη χορευε..πολυ κεφατη παντα..τωρα την χορευει αυτος και στο ταψι μαλιστα..

και επειδη οι γονεις της καταλαβαν τι καθικι ειναι ο τυπος δεν της εχουν γραψει τιποτα απο τ αακινητα που της υποσχεθηκαν για να ανοιξει δικη της δουλεια και καλα κανουν γιατι θα τα φαει αυτος..

βεβαια ξενοδουλευει και τα ποδια της απο την ορθοστασια ειναι πρισμενα φρικτα.

δεν ξερω ακομα στριφογυρνανε οι κουβεντες του φιλου μας στο κεφαλι μου..

Link to comment
Share on other sites

Για τη φίλη σου demi μου δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου :( Ίσως αν μου παραπονιόταν να το ανέφερα ως ενδεχόμενο του στυλ "ρε συ μήπως έχει γκόμενα"; και θα την άφηνα να το βρει μόνη της... Είναι πολύ δύσκολη η θέση σου σε αυτό το κομμάτι γιατί κινδυνεύει η δική σου σχέση μαζί της σε οποιαδήποτε περίπτωση :(

 

Πάντως έχε τον μακριά... μην του πεις τίποτα... είναι ικανός να διαλύσει και τη σχέση σου με την κουμπάρα σου με τον τρόπο του.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να περασει κατι τετοιο απο το μυαλο μου βρε παιδια..μας βλεπει οτι ειμαστε αγαπημενοι με τον συζυγο..μια τυπικη οικογενεια εχω με 2 παιδια και αγωνιζομαστε με 2 μισθους..δεν εχει κατι να ζηλεψει απο εμας ..

για την εξωσυζυγικη σχεση του καλυτερα να καταπινα προκες παρα να το πω στην κουμπαρα μου..δεν μπορω να αναστατωσω μια οικογενεια γιατι οπως πολυ σωστα αναφερθηκε η κουμπαρα μου ειναι κουταβι διπλα του και δεν θα καταφερνα τιποτα ..μονο θα στεναχωριοτανε και γιατι αφου οντως ζει στην αγνοια της..

το καθημερινο του λεξιλογιο προς εκεινη ειναι ζωον πως παχυνες ετσι...πιασε ενα τασακι ρε κλπ..ολη την μερα καθεται στο κομπιουτερ παιζει καζινο on line και αυτη αγκομαχαει να τα προλαβει ολα.

 

πωπω εχω τρελαθει τα σκεφτομαο ξανα και ξανα και το μονο που μου μενει οταν τελειωνει η σκεψη μου ειναι οτι λυπαμε το παιδι και την κουμπαρα μου.μεγαλωσα μαζι της απο 6 χρονων..ολα μαζι σχολειο ,εκδρομες τσαρκες ,χαρες λυπες..

ηταν πολυ χαρουμενο ατομο και ακομα και μαχαιροπηρουνο να εκανε θορυβο αυτη χορευε..πολυ κεφατη παντα..τωρα την χορευει αυτος και στο ταψι μαλιστα..

και επειδη οι γονεις της καταλαβαν τι καθικι ειναι ο τυπος δεν της εχουν γραψει τιποτα απο τ αακινητα που της υποσχεθηκαν για να ανοιξει δικη της δουλεια και καλα κανουν γιατι θα τα φαει αυτος..

βεβαια ξενοδουλευει και τα ποδια της απο την ορθοστασια ειναι πρισμενα φρικτα.

δεν ξερω ακομα στριφογυρνανε οι κουβεντες του φιλου μας στο κεφαλι μου..

 

Αν μιλουσαμε για μια απλα φιλη συμφωνω εγω την κολλητη μου παντως δεν θα την αφηνα να ζει ετσι ....αλλωστε αυτος ο ανθρωπος δεν της προσφερει τιποτα δεν ειναι να πεις ευτυχισμενη μαζι του οποτε αστην να ζει στο παραμυθι της .Θα το ελεγα οπως θα ηθελα να μου το ελεγε και αυτη σε αντιθετη περιπτωση ,ακομα και αν την στεναχωρουσα ή κινδυνευε η μεταξυ μας σχεση .

 

Οσο για το θεμα μας πιστευω και εγω οτι ισως του αρεσεις ( η αληθεια ειναι οτι μονο απο της περιγραφες καταλαβαινω ποσο γλειωδης ειναι και εκνευριζομαι αφανταστα που υπαρχουν τοσο μ.....ς αντρες. )

Link to comment
Share on other sites

εφοσον η κολλητη σου δεν περναει καλα μαζι του πρεπει να της ανοιξεις τα ματια

αν αποκρυπτεις μια εξωσυζυγικη σχεση απο τον φιλο σου, ειναι σαν να τον απατας εσυ ο ιδιος.......

κι εγω πιστευω οτι τα ειπε επιτηδες

προσωπικα θα τον αγνοουσα πληρως (γιατι δεν μπορεις να εκθεσεις τον ανθρωπο που στα ειπε) και θα εκοβα οποιαδηποτε οικογενειακη σχεση μαζι του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kι'εγω θα το ελεγα στην κολλητη μου,εαν δεν ειχε προηγηθει αυτο που σου εκανε εκεινος.Τωρα θα καταφερει να την πεισει πως το κανεις για εκδικηση,εκτος δε εαν μπορεις να το αποδειξεις.Αλλιως θα βγεις η κακια.

Παντως και τα κουταβια καποτε (κολλητη σου),μεγαλωνουν και γινονται σκυλια που αν τα πειραξεις δαγκωνουν.Θα μπορουσε να την "ξυπνησει" κατι τετοιο.

Στο κυριως θεμα μας,εγω θα τον ειχα σαπισει στο ξυλο το νουμερο.

Οχι για τον συζυγο σου,που ευτυχως καταλαβαινει ο ανθρωπος τι καραγκιοζης ειναι ο κουμπαρος,αλλα σε εκθετει σε συναδελφους του αντρα σου και σιγουρα θα λεει ο,τι θελει.Να διαδωσεις την εξωσυζυγικη του σχεση,ειναι μια καλη ιδεα,ομως μηπως βγει ο "μαγκας"αναμεσα σε αντρες συναδελφους,που βρισκουν το κερατο κατορθωμα και αγριεψει και πει μετα κι'αλλα για σενα πιο ιδιαιτερα?Αν δεν τα εχει πει κιολας?Γιατι πριν 15 χρονια φανταζομαι η ηλικια σας ηταν τετοια που ο τοτε φιλος σου μπορει και να ελεγε πιο πιπερατες λεπτομερειες στον κολλητο του.

Μ$##κες μερικοι αντρες,δεν τουςαντεχω,ρε γα%το!!!:evil::evil::evil::evil:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

φρικη ειναι ο τυπος και η αληθεια ειναι οτι εξαρχης δεν επρεπε να την παντρεψω..

τωρα εγινε οτι εγινε και συζητωντας με την μητερα μου μου ειπε και αυτη οτι πρεπει ν ατον πιασω και να του τριξω τα δοντια..ειναι ασυγχωρητα ηλιθιος ,πονηρος και πρεπει να προφυλαξω την οικογενεια μου..

αυτο μαλλον θα γινει εν καιρο διοτι περιμενω ν αμου παρει η κουμπαρα μου τηλ μια και πλησιαζουν τα γενεθλια του γιου μου και ξερει οτι καθε χρονο του κανω παρτυ.

θα της πω τι εγινε ..βεβαια για το αλλο θεμα κιχ δεν θα βγαλω ..απαπα δεν μπορω να το κανω αυτο..

Link to comment
Share on other sites

φρικη ειναι ο τυπος και η αληθεια ειναι οτι εξαρχης δεν επρεπε να την παντρεψω..

τωρα εγινε οτι εγινε και συζητωντας με την μητερα μου μου ειπε και αυτη οτι πρεπει ν ατον πιασω και να του τριξω τα δοντια..ειναι ασυγχωρητα ηλιθιος ,πονηρος και πρεπει να προφυλαξω την οικογενεια μου..

αυτο μαλλον θα γινει εν καιρο διοτι περιμενω ν αμου παρει η κουμπαρα μου τηλ μια και πλησιαζουν τα γενεθλια του γιου μου και ξερει οτι καθε χρονο του κανω παρτυ.

θα της πω τι εγινε ..βεβαια για το αλλο θεμα κιχ δεν θα βγαλω ..απαπα δεν μπορω να το κανω αυτο..

 

Καταλαβαίνω ότι δεν θέλεις να βγείς κακιά ή δεν θες να δημιουργήσεις πρόβλημα στον γάμο σου αλλά είναι ειλικρινά κρίμα απο τη μία να λες οτι λυπάσαι να βλέπεις την κολλητή σου να της φέρεται ο άντρας της σαν σκουπίδι και απο την άλλη ενώ μπορείς να τη σώσεις λεγοντας της την αλήθεια να μένεις αμέτοχη και να την αφήνεις να βουλιάζει περισσότερο.Πως θα σου φαινόταν αν ήσουν εσυ στη θέση της δηλαδή αν εκείνη γνώριζε οτι ο άντρας σου σε απατά αλλά σε άφηνε στο σκοτάδι; Τους ανθρώπους που αγαπάμε δεν τους αφήνουμε έτσι και το λέω χωρίς καμία διάθεση για υπόδειξη ή κριτική αλλά μόνο με αγάπη.

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ'ολα αυτά που ανέφερε η demi πως κάνει ο τύπος στη γυναίκα του, η εξωσυζυγική του σχέση μου φαίνεται ως το λιγότερο σημαντικό!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η itsme... και εφόσον η κοπέλα ανέχεται την συμπεριφορά του το μόνο που θα κερδίσει η demi αν της πει για την εξωσυζυγική σχέση είναι να γίνει η κακιά που θέλει να της καταστρέψει το γάμο.... το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να είναι εκεί για τη φίλη της όποια στιγμή ΕΚΕΙΝΗ αποφασίσει να τα βάλει με το "τέρας".

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα τωρα στεναχωριες απο το τιποτα...και να πω δεν εχω αλλα προβληματα στο κεφαλι μου...τσουπ ηρθε και αυτο..

πολυ δυσκολες οι ανθρωπινες σχεσεις....παντως το ορκιστηκα στον εαυτο μου οτι δεν θα ηθελα να γινω ξανα κουμπαρα η νονα σε καποιον...

οντως για μενα ειναι ο καλυτερος τροπος να χαλασεις μια φιλια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η itsme... και εφόσον η κοπέλα ανέχεται την συμπεριφορά του το μόνο που θα κερδίσει η demi αν της πει για την εξωσυζυγική σχέση είναι να γίνει η κακιά που θέλει να της καταστρέψει το γάμο.... το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να είναι εκεί για τη φίλη της όποια στιγμή ΕΚΕΙΝΗ αποφασίσει να τα βάλει με το "τέρας".

 

Το ζήτημα είναι να μην βγεί κακιά η demi ή να σωθεί η φίλη της; Η κοπέλα ανέχεται τη συμπεριφορά του όχι την απιστία του και κανείς δεν πρόκειται να της καταστρέψει ένα γάμο ήδη κατεστραμμένο.

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ το θεμα για νασας πω την καταληξη..παιρνω τηλ την κουμπαρα μου και τις λεω ..ακου κουμπαρα ..επειδη ο αντρας σου ειπε καποια πραγματα για μενα τα οποια με προσεβαλαν κλπ κλπ δεν μπορω και δεν θελω να εχω καμια επαφη πια μαζι του αλλα εσενα και το παιδι σας λατρευω και θα ηθελα να βρεθουμε να σας δωσω τα δωρα του..

η απαντηση .δεν ξερω τι συνεβει αλλα εγω θ απαρω το μερος του αντρα μου..

της λεω δηλ δεν θελεις το παιδι να εχει νονα?απαντηση ..με αυτε τις συνθηκες οχι..

 

πολυ καλα λοιπον εδωσα ολα πραγματα σε ενα παμφτωχο κοριτσακι το οποιο καταχαρηκε και δεν θελω πια να εχω καμια σχεση με αυτα τα ατομα..ακομα στεναχωριεμαι και για τις 2 αλλα δεν εχω επιλογη.θα το ξεπερασω οπως θα ξεπερασουν αυτοι εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Κακιστη ειναι η επιλογη τους αλλα αφου ειναι επιλογη τους, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να την σεβαστεις. Πιστευω οτι και αν δεν σου το πει ποτε, καποια στιγμη θα το μετανιωσει!Δεν ειχα ποτε νονα (λογω παρεξηγησης) και ξερω πως ειναι!

30/12/2010 Ηρθες και μου αλλαξες....ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το να μην θελει προφανως να εμπλακει στην παρεξήγησή σας αντε να το καταλάβω . Ομως κάκώς ανακατευει σε αυτό το παιδάκι που κανείς δεν το ρωτησε τι θελει . Τι να πω κρίμα !

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα την ιστορία και την κατάληξη βέβαια.....

Μου προκαλεί έκπληξη η αντιμετώπιση της φίλης σου και κουμπάρας παράλληλα(???) Είχατε καλές σχέσεις μεταξύ σας ή μόνο η κουμπαριά σας έδενε??? Γιατί η αντιμετώπιση της όλης κατάστασης μου δείχνει ότι η φίλη σου μάλλον δεν έχει εκτιμήσει σωστά κάποια πράγματα και όχι μόνο άγνοια έχει αλλά και κακία η οποία δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει....

Δεν σε ρώτησε τι έγινε , γιατί το λες αυτό. Εγώ το πρώτο που θα έκανα θα ήταν να ρωτήσω το λόγο που θέλεις να απομακρυνθείς από τον άνδρα μου.....

Να σου πω μπας και ο κουμπάρος σε έβλεπε με "άλλο μάτι" (εξού και το κουτσομπολιό της κατίνας) και η φίλη σου το αντιλήφθηκε??? Ρωτάω τώρα εγώ.....Προφανώς πρόκειτε για τελείως γλοιώδη τύπο που ξενοκοιτάει (αυτό είναι σίγουρο), έχει μια γυναίκα που την παραμυθιάζει και του αρέσει αυτό και απο κει και πέρα γλεντάει με τον κόσμο....

Εγώ ύστερα από αυτό θα το έπερνα ένα τηλέφωνο και μόνο θα του έλεγα ότι είσαι μεγάλος Μ@@@@@Σ (και άλλα κοσμητικά επίθετα) , και αν μάθω ότι ασχολήθηκες ξανά μαζί μου θα σου κάνω μέχρι και μήνυση....

Όσο και να πονάει φύγε από αυτή την οικογένεια γιατί κάτι παίζεται και αν μπορέσεις στο μέλλον πλησίασε το βαφτηστήρι σου με άλλο τρόπο....

Τι κόσμος θεέ μου!!!

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Κι εγώ υπήρξα παιδί που κάποια στιγμή "έχασα" τη νονά μου. Όπως υπήρξα και νονά που της απαγορεύτηκε να έρχεται σε επαφή με το βαφτιστήρι και το ξαναβρήκα στα 18 του και είμαστε αχώριστες!

 

Θα σου πρότεινα λοιπόν αν εσύ το νιώθεις και θες στο μέλλον να έχεις επαφή μαζί του να κάνεις το εξής: Άνοιξε έναν λογαριασμό στο όνομά σου και στο όνομα του βαφτιστηριού σου. Βάζε κάθε χρόνο ότι χρήματα θα χαλούσες για τα δώρα της σε αυτό το λογαριασμό. Στα 18 της θα μπορείς να πας να την βρεις και να της εξηγήσεις ότι δεν απομακρύνθηκες γιατί δεν την ήθελες και ότι όλα αυτά τα χρόνια ήσουν εκεί με τον δικό σου τρόπο και αν θέλει να σε έχει στη ζωή της είναι δική της επιλογή και είσαι διαθέσιμη.

 

Για την φίλη-κουμπάρα... δεν έχω λόγια.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω καλυτερα.Κουμπαροι του αντρα μου και βαφτισιμια.Καθε χρονο τα ιδια.Μενουν απο πανω μας.Πασχα και χριστουγεννα κανουν στο χωριο.Καθε χρονο τους λεμε πριν φυγετε να σας δωσουμε τα δωρα και καθε χρονο φευγουν χωρις να πουνε τιποτα.Η δε κουμπαρα , τρελη για δεσιμο.Αλλες φορες μας μιλαει και αλλες οχι αναλογα με τα κεφια της.Μεχρι τωρα ελεγα "το κοριτσακι δεν μου φταιει σε τιποτα"Φετος το ποτηρι ξεχυλισε.Πηρε ο αντρας μου τον κουμπαρο του να του πει μη φυγουν παλι ετσι, μας ενημερωνει οτι εφυγαν.Αυτα πριν την μεγαλη εβδομαδα.Θα κατεβω ομως μεσα στην βδομαδα για κατι δουλειες μας λεει.Οποτε να σου τα δωσουμε του λεει ο αντρας μου.Μεγαλη Τεταρτη λεω παλι του αντρα μου δεν τον ξαναπαιρνεις μη φυγει παλι και δεν μας πει τιποτα? Τον παιρνουμε κοριτσια και ειχε φυγει το γαιδουρι και μαλιστα ειπε του αντρα μου , ε, ελατε μωρε καμια βολτα στο χωριο να τα φερετε.Ειμαστε σοβαροι?Πηγα και εδωσα το ζωων 30 ευρω παρακαλω για την λαμπαδα και 150 ενα κοσμημα για το κοριτσακι και αυτα τα γαιδουρια , αντε τσουρεκι και αυγα για τον νονο, δε το συζηταμε ....ΠΟΤΕ , αλλα να μας αφησουν παλι συξυλους?Λες και τα εχουμε για πεταμα τα χρηματα.Και αντε ....εμας μας εχει χεσμενους.Το παιδακι της που δεν πηρε λαμπαδα και δωρα δεν το υπολογιζει?

Δεν μου φταιει σε τιποτα το κοριτσακι αλλα ,τερμα.Δεν εχει ξανα τιποτα.Και το δωρο που πηρα, θα το κρατησω για την κορη μου.Πειτε οτι εχω αδικο.....αλλα εχω νευριασει παρα πολυ.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω καλυτερα.Κουμπαροι του αντρα μου και βαφτισιμια.Καθε χρονο τα ιδια.Μενουν απο πανω μας.Πασχα και χριστουγεννα κανουν στο χωριο.Καθε χρονο τους λεμε πριν φυγετε να σας δωσουμε τα δωρα και καθε χρονο φευγουν χωρις να πουνε τιποτα.Η δε κουμπαρα , τρελη για δεσιμο.Αλλες φορες μας μιλαει και αλλες οχι αναλογα με τα κεφια της.Μεχρι τωρα ελεγα "το κοριτσακι δεν μου φταιει σε τιποτα"Φετος το ποτηρι ξεχυλισε.Πηρε ο αντρας μου τον κουμπαρο του να του πει μη φυγουν παλι ετσι, μας ενημερωνει οτι εφυγαν.Αυτα πριν την μεγαλη εβδομαδα.Θα κατεβω ομως μεσα στην βδομαδα για κατι δουλειες μας λεει.Οποτε να σου τα δωσουμε του λεει ο αντρας μου.Μεγαλη Τεταρτη λεω παλι του αντρα μου δεν τον ξαναπαιρνεις μη φυγει παλι και δεν μας πει τιποτα? Τον παιρνουμε κοριτσια και ειχε φυγει το γαιδουρι και μαλιστα ειπε του αντρα μου , ε, ελατε μωρε καμια βολτα στο χωριο να τα φερετε.Ειμαστε σοβαροι?Πηγα και εδωσα το ζωων 30 ευρω παρακαλω για την λαμπαδα και 150 ενα κοσμημα για το κοριτσακι και αυτα τα γαιδουρια , αντε τσουρεκι και αυγα για τον νονο, δε το συζηταμε ....ΠΟΤΕ , αλλα να μας αφησουν παλι συξυλους?Λες και τα εχουμε για πεταμα τα χρηματα.Και αντε ....εμας μας εχει χεσμενους.Το παιδακι της που δεν πηρε λαμπαδα και δωρα δεν το υπολογιζει?

Δεν μου φταιει σε τιποτα το κοριτσακι αλλα ,τερμα.Δεν εχει ξανα τιποτα.Και το δωρο που πηρα, θα το κρατησω για την κορη μου.Πειτε οτι εχω αδικο.....αλλα εχω νευριασει παρα πολυ.

 

Όταν εννοείς από πάνω σας τι εννοείς??? Στην ίδια πολυκατοικία είστε? Και αυτό να μην είναι είστε κοντά...άρα γιατί δεν πας ένα απόγευμα στο ξεκάρφωτο (2 βδομάδες πριν το πάσχα) να πεις μια καλημερά δίνεις τα δώρα και φεύγεις....άλλο παλι και τούτο...βρε παιδιά τι γίνεται με τις κουμπαριές???? :-P:razz:

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς από πάνω σας τι εννοείς??? Στην ίδια πολυκατοικία είστε? Και αυτό να μην είναι είστε κοντά...άρα γιατί δεν πας ένα απόγευμα στο ξεκάρφωτο (2 βδομάδες πριν το πάσχα) να πεις μια καλημερά δίνεις τα δώρα και φεύγεις....άλλο παλι και τούτο...βρε παιδιά τι γίνεται με τις κουμπαριές???? :-P:razz:

 

Μενουμε στο ιδιο συγκροτημα.Ειδικα φετος δεν μπορουσα να παω γιατι εχω λεχουδι και τα παιδακια της πηγαινουν παιδικο και ειναι μονιμως αρρωστα.Οποτε θα πηγαινε ο αντρας μου.

Απο την αλλη , αυτη μια μας μιλαει και μια δεν μας μιλαει .......μη τρελαθουμε κιολας.Και ......για να καταλαβω ....μονο εμεις εχουμε υποχρεωση? Αυτοι στην νονα και στον νονο δεν εχουν? Τέλος, αυτο παλι να παρακαλαμε να τους δωσουμε τα δωρα καθε χρονο.......τι ειναι παλι αυτο? Πλακα μας κανει?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...