Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπαρχει φιλια αναμεσα στα δυο φυλα;


rrrrr

Recommended Posts

Για μένα δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρα και γυναίκας και είμαι κατηγορηματική σε αυτό!!!!

 

Κλείνουν 2 φίλους αντιθετου φύλλου (που δηλώνουν φανατικά ΜΟΝΟ φίλοι πολλά πολλά χρόνια) σε ένα σπίτι για μια δεκαετία....ελάτε να μου πείτε αν μετά θα είναι ΜΟΝΟ φίλοι αυτοί οι 2.....

 

Ε, εντάξει, αυτό είναι ειδική περίπτωση....αν και, ντρέπομαι να το πω στους φίλους μου (νομίζω ότι θα πληγώνονταν :oops: ), αλλά ακόμα και έτσι, δεν θα το έκανα με χαρά το...επίμαχο. Προφανώς θα γινόταν λόγω βιολογικής ανάγκης :roll:

Είναι σαν να λέω εγώ: δεν τρώω ποτέ φασόλια (όντως, δεν τα μπορώ). Άμα όμως ναυαγήσω σε ένα ερημονήσι και το μόνο πράγμα που υπάρχει είναι κονσέρβες με φασόλια, ε, θα τα φάω και θα πω και ένα τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα στελινουλα μου και 2 αντρες για 10 χρονια να κλεισεις μαζι δεν ξερεις τι θα γινει..

 

παιδια εγω εχω απο παλια 2 κολλητους, τον ενα τον εκανα κουμπαρο μου, παντρευτηκε μια καλη κοπελα που εγινε φιλη μου, ταιραξαν και με τον αντρα μου και ολα καλα.. μιλαμε για 15 χρονια φιλιας..

τον αλλο μου κολλητο15 χρονια παλι, τον εχω "συμπεθερο", γνωρισε μια κοπελα, παντρευτηκαν ταιριαξαμε και με τη γυναικα του και πειραζομαστε γιατι αυτοι εκανα κοριτσι ενα χρονο μετα απο εμας και λεμε να συμπεθεριασουμε.. βεβαια τωρα πια κανουμε παρεα σαν ζευγαρια, αλλα οι γυναικες τους ξερουν οτι ειμαι η πρωην κολλητη.. μαλιστα η κουμπαρα μου στην αρχη μου ειχε εξομολογηθει πως με ζηλευε, αλλα γρηγορα καταλαβε πως δεν υπαρχει λογος..

 

 

το ωραιο ειναι οτι παραλιγο θα γινοταν κι ο συγκεκριμενος κουμπαρος αλλα μας ειχε προλαβει αλλος......και επισης λεγαμε οτι ειμαστε συμπεθεροι γιατι εχουμε μια κορουλα κι αυτοι ενα γιο μικροτερος κατα 4 μηνες.....

 

τι να πω;οσο το σκεφτομαι στεναχωριεμαι....

Link to comment
Share on other sites

ειναι όντως περιεργο αυτό το 8έμα!εμείς στην παρέα μου ήμαστε 7 άτομα,τα 3 είναι αγόρια!με όλα τα παιδιά της παρέας γνωριζόμαστε απο το σχολείο(κάποιοι απο το νήπιο άλλοι απο δημοτικό:D:p)Εχουμε μεγαλώσει μαζί οπότε ποτέ δεν μας μπήκε η ιδέα για κάτι ερωτικό!Το θέμα είναι οτι γνωριστήκαμε σε μια αθώα ηλικία κι όταν αρχίζαν να "πονηρευουν"τα μυαλα μας,μας τραβούσαν την προσοχή άτομα που πιο μυστηριώδη που δεν τα είχαμε δει με πυτζαμες αχτένιστα με σπυρια κτλ.;)Ο καλύτερός μου φίλος,που ήμαστε παραπάνω και απο αδερφια είναι gay οπότε πάλι δεν μπορούσα να τον δω διαφορετικά.:shock:Κάποια στιγμή στην αρχή της γνωριμίας μας με είχε τραβήξει κάπως ερωτικά αλλά είχα πάντα τις υποψίες μου οτι είναι gay οπότε έκανα πίσω!;)

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. δε λεω οτι με ολους τους αντρες που πινουμε καφε προχωραει αλλα καπου βαθεια πολυ υπαρχει ερωτισμος. μαθηματικα εξακριβωμενο

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάποια στιγμή θα υπάρξει έλξη.... Άρα όχι....

Η φιλία γίνεται έρωτας, ποτέ όμως το αντίθετο!

 

Δηλαδή δεν γίνεται να είμαι φίλη με τον γκόμενο που είχα στα 18 μου? και τώρα είμαι 36... Ερωτεύτηκα άλλον άνθρωπο και έχω γίνει και εγώ άλλος ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν γίνεται να είμαι φίλη με τον γκόμενο που είχα στα 18 μου? και τώρα είμαι 36... Ερωτεύτηκα άλλον άνθρωπο και έχω γίνει και εγώ άλλος ανθρωπος

Στα 18 σου ήσουν ακόμη παιδί....

Εκτός εάν ήταν μια μεγάλη σχέση και προφανώς η 1η σου και έφαγες και σκάλωμα μετά το χωρισμό....Οπότε είναι κάτι σαν ''αποθυμένο''.

Κάτι τέτοιο θα ήταν επίφοβο...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στα 18 σου ήσουν ακόμη παιδί....

Εκτός εάν ήταν μια μεγάλη σχέση και προφανώς η 1η σου και έφαγες και σκάλωμα μετά το χωρισμό....Οπότε είναι κάτι σαν ''αποθυμένο''.

Κάτι τέτοιο θα ήταν επίφοβο...

 

Αν υπάρχει απωθημένο αλλάζει το πράγμα, ανεξαρτήτου ηλικιας. Αν έχεις χωρίσει και το έχει ξεπεράσει και ο άλλος δεν βλέπω κανενα πρόβλημα. Ακουγεται κάπως, είναι δύσκολο να το δεχτει ο νεος σύντροφος, αλλά δεν είναι απίθανο

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εάν μάθαινα πως κάποια, που μου έχει παρουσιάσει ο άντρας μου ως φίλη του, ήταν παλιά πρώην του θα σκύλιαζα, γιατί δε μπορώ να ξέρω από μέρους της τί ισχύει...

 

Αλλά εγώ εννοούσα, πως τώρα πια ενήλικες και πιό ώριμοι (λέμε τώρα), είναι δύσκολο (όχι ακατόρθωτο) να υπάρξει 100% φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα χωρίς ίχνος έλξης!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κοριτσια κ εγω αν είχα έρθει ερωτικά σε επαφη με κάποιον μετα πόσο φιλικά θα μπορούσα να τον δω. Δειτε κ λίγο τον Mister Big με την Καρι στο Sex and the city.Οσο κ να το παλευε η Καρι πάντα ερωτικά τον έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε κοριτσια κ εγω αν είχα έρθει ερωτικά σε επαφη με κάποιον μετα πόσο φιλικά θα μπορούσα να τον δω. Δειτε κ λίγο τον Mister Big με την Καρι στο Sex and the city.Οσο κ να το παλευε η Καρι πάντα ερωτικά τον έβλεπε.

Sex and the city, δε φαντάζεσαι πόσο το απεχθάνομαι.... Δε μπορώ να το δω πάνω από 5' :rolleyes:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sex and the city, δε φαντάζεσαι πόσο το απεχθάνομαι.... Δε μπορώ να το δω πάνω από 5' :rolleyes:

να και ενας ακομα ανθρωπος που δεν βλεπει sex and the city,

εσυ και ο αντρας μου...:rolleyes::rolleyes:

 

εγω εχω εναν φιλο απο το γυμνασιο που ειμαστε οκ, δεν εχει παιξει τιποτα ποτε.

παλιοτερα καναμε πολυ παρεα, τωρα ζει αλλου και δεν τον πολυβλεπω.

αλλα ειναι ψιλοδυσκολο να ειναι τοοοοοοσο κολλητοι ενας αντρας και μια γυναικα..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εάν μάθαινα πως κάποια, που μου έχει παρουσιάσει ο άντρας μου ως φίλη του, ήταν παλιά πρώην του θα σκύλιαζα, γιατί δε μπορώ να ξέρω από μέρους της τί ισχύει...

 

Αλλά εγώ εννοούσα, πως τώρα πια ενήλικες και πιό ώριμοι (λέμε τώρα), είναι δύσκολο (όχι ακατόρθωτο) να υπάρξει 100% φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα χωρίς ίχνος έλξης!

 

Αν από την αρχή της σχέσης σας ή της γνωριμίας σας σου την παρουσίαζε ως πρώην του γιατί να έχεις πρόβλημα? Το να μην είναι ειλικρινής είναι ύποπτο. Επίσης, γιατί να σε νοιάζει τι ισχύει από την μεριά της? εσύ με τον άντρα σου έχεις να κάνεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αν από την αρχή της σχέσης σας ή της γνωριμίας σας σου την παρουσίαζε ως πρώην του γιατί να έχεις πρόβλημα? Το να μην είναι ειλικρινής είναι ύποπτο. Επίσης, γιατί να σε νοιάζει τι ισχύει από την μεριά της? εσύ με τον άντρα σου έχεις να κάνεις :wink:

Ναι, και πάλι θα είχα πρόβλημα γιατί στο πίιιιιισω μέρος του μυαλού μου θα είχα εικόνες από τη τότε κοινή ζωή τους και θα σπαζόμουν άγρια. Πές το ζήλεια δε ξέρω...;)

Σαφώς και έχω να κάνω μαζί του....Αλλά θα σ'άρεσε μια φίλη σας να ''γουστάρει'' τον άντρα σου; Ακόμη κι αν εκείνος δε κάνει κάτι....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

να και ενας ακομα ανθρωπος που δεν βλεπει sex and the city,

εσυ και ο αντρας μου...:rolleyes::rolleyes:

Κάτι παραπάνω ξέρει ο άνθρωπος..... Μα όποτε το πετύχω πάντα μα πάντα θα πέσω σε σκηνή άγριου σεξ της Σαμάνθα.....Αν τη λέω και σωστά!:P

Απορώ με τη πόρωση σε αυτό το σείριαλ κι αν το χαζεύω είναι γιατί και οι 3 κολλητές μου είναι άρρωστες με αυτό και προσπαθώ να βρώ πού είναι το ενδιαφέρον....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, και πάλι θα είχα πρόβλημαγιατί στο πίιιιιισω μέρος του μυαλού μου θα είχα εικόνες από τη τότε κοινή ζωή τους και θα σπαζόμουν άγρια. Πές το ζήλεια δε ξέρω...;)

Σαφώς και έχω να κάνω μαζί του....Αλλά θα σ'άρεσε μια φίλη σας να ''γουστάρει'' τον άντρα σου; Ακόμη κι αν εκείνος δε κάνει κάτι....

 

Και εγώ μπορει να μην ένιωθα καλά. Άλλη μπορεί να σου πει ότι της αρέσει να αρέσει ο άντρας της. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου άλλωστε.

Και κάτι ακόμα, ειδικά αν γνωριστήκαμε με τους συντρόφους μας σε μεγαλύτερη ηλικία. Αφού ξέρουμε πως στο παρελθον είχαν και άλλες σχέσεις γιατί να μας ενοχλούν εικόνες από την τότε ζωή τους?

Ψιλοξεφύγαμε νομίζω, το θέμα είναι για τις φιλίες που δεν προϋπήρξαν ερωτικές σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπορει να μην ένιωθα καλά. Άλλη μπορεί να σου πει ότι της αρέσει να αρέσει ο άντρας της. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου άλλωστε.

Και κάτι ακόμα, ειδικά αν γνωριστήκαμε με τους συντρόφους μας σε μεγαλύτερη ηλικία. Αφού ξέρουμε πως στο παρελθον είχαν και άλλες σχέσεις γιατί να μας ενοχλούν εικόνες από την τότε ζωή τους?

Ψιλοξεφύγαμε νομίζω, το θέμα είναι για τις φιλίες που δεν προϋπήρξαν ερωτικές σχέσεις

Από την αρχή στο 1ο μου πόστ εκεί εστίασα εγώ, μέσω ερωτήσεων φτάσαμε εδώ...:D

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και πάλι θα είχα πρόβλημα γιατί στο πίιιιιισω μέρος του μυαλού μου θα είχα εικόνες από τη τότε κοινή ζωή τους και θα σπαζόμουν άγρια. Πές το ζήλεια δε ξέρω...;)

Σαφώς και έχω να κάνω μαζί του....Αλλά θα σ'άρεσε μια φίλη σας να ''γουστάρει'' τον άντρα σου; Ακόμη κι αν εκείνος δε κάνει κάτι....

 

Με τπτ και ποσο μαλλον να εχουν επαφες. Ειμαι κλασσικη ζηλιαρα και μαλιστα μεγαλη και το ξερει και απαιτω ΝΑ ΜΗΝ εχει επαφες με πρωιν.....ασε που απο μονος του ΔΕΝ εχει ουτε και εγω εχω (δεν υπαρχει κανενας λογος να νταραβεριζομαι με πρωιν και το ιδιο και εκεινος). Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση θα ειχα προβλημα και μεγα. Δεν ειμαι καθολου φιλελευθερη και υπερανω σε αυτα. Ουτε απο την πλευρα μου ουτε απο την πλευρα του. Ξεκαθαριζμενα απο το μηδεν αυτα απο πριν ακομα καλα καλα τον φιλησω που λεει ο λογος.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξέρουμε πως στο παρελθον είχαν και άλλες σχέσεις γιατί να μας ενοχλούν εικόνες από την τότε ζωή τους?

 

Οφφ τοπικ το ξερω, εμενα δεν με ενοχλουν οι εικονες της τοτε ζωης τους απαξ και παραμενουν εικονες του παρελθοντος και δεν προσπαθουν να γινουν πραγματικοτητα του παροντος με την παρουσια τους στην τωρινη ζωη μας.:wink:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παραπάνω ξέρει ο άνθρωπος..... Μα όποτε το πετύχω πάντα μα πάντα θα πέσω σε σκηνή άγριου σεξ της Σαμάνθα.....Αν τη λέω και σωστά!:P

Απορώ με τη πόρωση σε αυτό το σείριαλ κι αν το χαζεύω είναι γιατί και οι 3 κολλητές μου είναι άρρωστες με αυτό και προσπαθώ να βρώ πού είναι το ενδιαφέρον....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

Εμ αυτα είναι τα ωραια! Αγριο σεξ....:lol::lol::lol:Βαρεθηκα να βλέπω κουτάλες, κατσαρόλες κ πως δένει το γλυκο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα υποστηρίξω ότι ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα.:P

 

Φυσικά το λέω με βεβαιότητα διότι έχω φίλους άντρες.

 

Δεν θα διαφωνήσω όμως ότι μπορεί να υπάρξει και ο ερωτισμός συγχρόνως. :wink:

 

Θεωρώ ότι μια σχέση "χτίζεται".... και τί εννοώ με αυτό

 

Δεν ξεκινάς και λές "θα γίνω φίλος". Υπάρχουν συγκυρίες, καταστάσεις, συζητήσεις και σε φτάνουν σε αυτό το σημείο. Αν μέσα σε αυτό το οδοιπορικό δεν προκύψουν οι συνθήκες για να βγει ο ερωτισμός, προσωπικά, δεν χαλάω μια φιλία για να δοκιμάσω αν θα μπορούσε να εξελιχθεί σε σχέση.;)

 

Έτσι, δεν σημαίνει ότι με τους φίλους μου, κάτω από άλλες συνθήκες, δεν θα μπορούσα να είμαι ζευγάρι. Τους θαυμάζω, μου αρέσει ο χαρακτήρας τους, ταιριάζουμε, περνάμε ωραία.... είναι φίλοι μου, πολυ σημαντικό για μια σχέση ερωτική, αλλά μεχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θεωρω πως εαν σε μια φιλια δεν υπαρχει ερωτικη χημεια απο την αρχη, δεν θα υπαρξει ποτε..

αν τελος παντων υπαρξει, θα πει πως κατι δεν παει καλα στην σχεση με τον συντροφο μας..

δηλαδη ρε παιδια αν εγω θελω να κερατωσω τον αντρα μου, με τον κολλητο/κουμπαρο θα το κανω? που εχουμε αυτη τη σχεση? θα βρω εναν αγνωστο, θα βγαλω τα ματια μου και δεν θα το μαθει κανεις..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θεωρω πως εαν σε μια φιλια δεν υπαρχει ερωτικη χημεια απο την αρχη, δεν θα υπαρξει ποτε..

αν τελος παντων υπαρξει, θα πει πως κατι δεν παει καλα στην σχεση με τον συντροφο μας..

δηλαδη ρε παιδια αν εγω θελω να κερατωσω τον αντρα μου, με τον κολλητο/κουμπαρο θα το κανω? που εχουμε αυτη τη σχεση? θα βρω εναν αγνωστο, θα βγαλω τα ματια μου και δεν θα το μαθει κανεις..

Δεν είναι απαραίτητο να είσα παντρεμένη για να δεθείς ερωτικά με ένα φίλο σου.... Μπορεί να είσαι κι εσύ ελεύθερη και εκείνος!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κοριτσια κ εγω αν είχα έρθει ερωτικά σε επαφη με κάποιον μετα πόσο φιλικά θα μπορούσα να τον δω. Δειτε κ λίγο τον Mister Big με την Καρι στο Sex and the city.Οσο κ να το παλευε η Καρι πάντα ερωτικά τον έβλεπε.

 

δικια μας εισαι ε? το λατρευω! περα απο αυτο που φαινετε εχει πολλα μεσα γυναικεια θεματα

συμφωνω παντως

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θεωρω πως εαν σε μια φιλια δεν υπαρχει ερωτικη χημεια απο την αρχη, δεν θα υπαρξει ποτε..

αν τελος παντων υπαρξει, θα πει πως κατι δεν παει καλα στην σχεση με τον συντροφο μας..

δηλαδη ρε παιδια αν εγω θελω να κερατωσω τον αντρα μου, με τον κολλητο/κουμπαρο θα το κανω? που εχουμε αυτη τη σχεση? θα βρω εναν αγνωστο, θα βγαλω τα ματια μου και δεν θα το μαθει κανεις..

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα στο δεύτερο σκέλος του συλλογισμού σου :P:p:p

 

Αλλά δεν νομίζω ότι δεν μπορεί μία φιλία να εξελιχθεί σε πολύ ωραία σχέση. Φαντάζομαι όλες έχουμε ακούσει για άτομα που ξεκίνησαν ως "φίλοι" και βγήκε το ερωτικό και έγιναν ένα ωραίο ζευγάρι.

 

Θεωρώ ότι περισσότερο είναι θέμα τύχης και το τί μας επιφυλάσει η ζωή;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...