Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι σας ξενερώνει σε έναν/μία άντρα/γυναίκα;


ARNIKOL

Recommended Posts

Ναι φυσικά και έχω δει, πολλές φορές και με έχει απωθήσει το θέαμα...:lol:

Ναι και μένα. Μου φαινόταν γελοίο. Μέχρι που είδα ΑΝΤΡΑ να χορεύει...:wink:

 

Με ξενερώνει απίστευτα άντρας ύστερα από κατανάλωση αλκοόλ να λέει ότι να'ναι...

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα πάλι με ξενερώνουν οι γυναίκες που χορεύουν ζεμπεκιά. Και που παραπονιούνται για οικονομικά προβλήματα, με μαλλί κομμωτηρίου και νύχια χεριών-ποδιών σε όλο το φάσμα του ουράνιου τόξου. Που ντύνονται με τα ρούχα των έφηβων θυγατέρων τους, κοπανιούνται στα γυμναστήρια, καταπίνουν κάθε λογής αδυνατιστικά χάπια και προσπαθούν γενικά να τις ανταγωνιστούν. Που στέλνουνε με το σχολικό αχάραγα τα παιδιά τους παιδικό καθε μέρα, βρέξει χιονίσει, για να πάνε για καφέ και να "κάνουν κάτι για τον εαυτό τους". Που τα τραβολογάνε άρρωστα στους παιδότοπους και τα παιδικά πάρτυ, για να μη χάσουν τη βόλτα τους. Που σου κάνουνε τις φίλες, για να μαζέψουν υλικό και να σε κουτσομπολέψουν-θάψουν με όλη τους την απόλαυση στο τηλέφωνο. Που σε θυμούνται μόνο όταν σε χρειάζονται. Που,που,που...μαζέψτε με γιατί θα γράφω μέχρι αύριο.

 

Με τους άντρες, αντιθέτως, δεν έχω τόσα προβλήματα. Δεν έχω δει πολλούς να προσπαθούν να με πλευρισουν παριστάνοντας ότι μαγεύτηκαν από το ψυχικό μου κάλλος. Είναι πιο ευθείς, κι όταν τους παραζορίσεις, σου πετάνε κι ένα σιχτίρισμα και σε αφήνουν στα κρύα του λουτρού. Την θεωρώ πιο τίμια αυτή τη συμπεριφορα (εκτός γάμου, εννοείται).

Αυτοί που με ξενερώνουν τρομερά πάντως είναι οι κουτσομπόληδες, που, όταν είναι τέτοιοι, ξεπερνούν και τη μεγαλύτερη κατινάρα γυναίκα που έχω γνωρίσει, οι δήθεν (που τους θεωρώ πάνω από όλα κομπλεξάρες), οι ζηλιάρηδες και όσους προσπάθησαν να με καταπιέσουν-πατρονάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Και που παραπονιούνται για οικονομικά προβλήματα, με μαλλί κομμωτηρίου και νύχια χεριών-ποδιών σε όλο το φάσμα του ουράνιου τόξου. Που ντύνονται με τα ρούχα των έφηβων θυγατέρων τους, κοπανιούνται στα γυμναστήρια, καταπίνουν κάθε λογής αδυνατιστικά χάπια και προσπαθούν γενικά να τις ανταγωνιστούν. Που στέλνουνε με το σχολικό αχάραγα τα παιδιά τους παιδικό καθε μέρα, βρέξει χιονίσει, για να πάνε για καφέ και να "κάνουν κάτι για τον εαυτό τους". Που τα τραβολογάνε άρρωστα στους παιδότοπους και τα παιδικά πάρτυ, για να μη χάσουν τη βόλτα τους. Που σου κάνουνε τις φίλες, για να μαζέψουν υλικό και να σε κουτσομπολέψουν-θάψουν με όλη τους την απόλαυση στο τηλέφωνο. Που σε θυμούνται μόνο όταν σε χρειάζονται. Που,που,που...μαζέψτε με γιατί θα γράφω μέχρι αύριο.

 

ΠΟΛΥ καλη.........μπραβο σου! συμφωνω......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Μου τη σπάει στους άντρες

1.η χρυσή αλυσίδα στο λαιμό

2 το μεγαλωμένο-με-προσοχή-και-φροντίδα μικρό νυχάκι.

3 Και μαζί με αυτά τα "όμορφα", και το ανοιχτό πουκάμισο που βγαίνουν δάση από μέσα. Συγνώμη, αλλά τα νεύρα μου :mad:

 

 

Βρε μεσα στο μυαλό μου είσαι....:-P:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά την εξωτερική εμφάνιση αντρών/γυναικών, επειδή είναι θέμα καθαρά προσωπικής επιλογής, κι ας με αηδιάζει κάτι δεν το θίγω. Μακριά από μένα και τον άντρα μου κι ας βάφουν τα μαλλιά τους πράσινα.

Αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα στους άντρες είναι: ο τσαμπουκάς και η μαγκιά, ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ όμως..

Στις γυναίκες με εκνευρίζει όταν κάποιες νομίζουν ότι είναι Κλεοπάτρες, το παίζουν "τάχα μου" και "δήθεν".. και τελικά είναι όλα κάρβουνο..

Να έχεις υψηλή θέση στην κοινωνία, κυρία μου, και να καυχιέσαι ΝΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ αλλά όχι να μου είσαι καρακυράτσα και κατίνα του κερατά και να μου το παίζεις κάτι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...Που στέλνουνε με το σχολικό αχάραγα τα παιδιά τους παιδικό καθε μέρα, βρέξει χιονίσει, για να πάνε για καφέ και να "κάνουν κάτι για τον εαυτό τους". Που τα τραβολογάνε άρρωστα στους παιδότοπους και τα παιδικά πάρτυ, για να μη χάσουν τη βόλτα τους... Που σε θυμούνται μόνο όταν σε χρειάζονται. Που,που,που...μαζέψτε με γιατί θα γράφω μέχρι αύριο.

 

Με τους άντρες, αντιθέτως, δεν έχω τόσα προβλήματα. Δεν έχω δει πολλούς να προσπαθούν να με πλευρισουν παριστάνοντας ότι μαγεύτηκαν από το ψυχικό μου κάλλος. Είναι πιο ευθείς, κι όταν τους παραζορίσεις, σου πετάνε κι ένα σιχτίρισμα και σε αφήνουν στα κρύα του λουτρού. Την θεωρώ πιο τίμια αυτή τη συμπεριφορα (εκτός γάμου, εννοείται).

Αυτοί που με ξενερώνουν τρομερά πάντως είναι ... οι δήθεν (που τους θεωρώ πάνω από όλα κομπλεξάρες), οι ζηλιάρηδες και όσους προσπάθησαν να με καταπιέσουν-πατρονάρουν.

 

Ρε συ Αγγελίνα είναι κανά δυο μέρες τώρα (και δεν μιλάω μόνο γι' αυτό το θέμα) που δίνεις πραγματικά ρεσιτάλ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με ενοχλεί πολύ η υποκρισία, τα ψέματα γενικότερα, οι ξερόλες ανεξαρτήτου φύλου, οι πολυλογάδες-ούδες, οι έχοντες υψηλό τουπέ και τέλος οι βραχομπαρόκ τύποι.......

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Αγγελίνα είναι κανά δυο μέρες τώρα (και δεν μιλάω μόνο γι' αυτό το θέμα) που δίνεις πραγματικά ρεσιτάλ!!!!!

 

Είσαστε η έμπνευσή μου, φιλενάδα!

 

Απώτερος σκοπός μου είναι να μετατραπώ σε θηλυκός Πάνος Β. του φόρουμ, επί το γελοιοδέστερον. :rolleyes:

 

Α, ξέχασα το σπουδαιότερο. Πρωτίστως με ξενερώνουν ΟΙ ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΔΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ξενερώνουν πολλά και στα δυο φύλα, τα οποία τα αναφέρατε όλες με πολύ χαριτωμένο τρόπο.

Επειδή όμως δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με τους άλλους, σπάνια πια ξενερώνω, γιατί πολύ απλά έχω μάθει πια να αδιαφορώ για να μην χαλιέμαι.

Σε όσους έχω παρτίδες και σχέσεις με ξενερώνει απίστευτα πολύ η ασυνέπεια, οι κακοί τρόποι και το υπεροπτικό ύφος.

Δεν αντέχω αυτούς που το παίζουν νεόπλουτοι και είναι ψώνια.

Το χειρότερο μου είναι να βλέπω μαλλί άλουστο και κίτρινα δόντια, έχω ένα θέμα με ό,τι έχει να κάνει με την προσωπική υγιεινή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι απανταχου κομπλεξικοι...Αντε βρειτε τα με τον εαυτο σας και μετα ελατε να με βρειτε αλλα οχι πεφτετε ολοι επανω μου σαν τις μυγες και μου εχετε κανει τα νευρα τσαταλια.:evil::evil::evil:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω αυτούς που το παίζουν νεόπλουτοι και είναι ψώνια.

 

Μην σου πω το χειροτερο ειδος ανθρωπου...

 

Ο ορισμος του "Αν σε δω στο δρομο θα σου σπασω τα μουτρα!"

 

manwlidoy521651654.jpg

 

Νιααααααααααουυυυυυυυυυυ!

 

To ποσο συμφωνω δεν λεγεται...., μπλιαχ.....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι απανταχου κομπλεξικοι...Αντε βρειτε τα με τον εαυτο σας και μετα ελατε να με βρειτε αλλα οχι πεφτετε ολοι επανω μου σαν τις μυγες και μου εχετε κανει τα νευρα τσαταλια.:evil::evil::evil:

 

Calm down... μη δίνεις σημασία!!!!!! σκέψου μόνο το παιδάκι σου!Βλέπω στη φωτο το μικρούλι σου! Να σου ζήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στις γυναίκες, αλλά και στους άντρες μου τη δίνει το ψέμμα, είτε για μικρά είτε για μεγάλα πράγματα. την ίδια αηδία νιώθω.

και στους δύο μου τη δίνει η παντογνωσία,

το ύφος πρωθυπουργού,

η τσιγκουνιά,

η μαμακίαση,

η διαφωνία για τη διαφωνία,

το να θέλει κάποιος να πει την τελευταία κουβέντα ή την πιο κλακαδόρικη ατάκα,

το να επιδεικνύει με άκομψο τρόπο το κενό του-της με υλικά αγαθά,

το να παριστάνει άλλη ηλικία από αυτή που είναι,

το να μην σέβεται τίποτα διαφορετικό,

την ειρωνεία,

το να γενικεύει και να καταστροφολογεί (αυτό το έχω εγώ... είναι φρίκη)

το να παριστάνει τον ωραίο ο φραγκάτος επιχειρηματίας στη δικηγόρο που του τηλεφωνεί για τα χρέη του και να της ζητάει να του μιλάει με συναισθηματισμό.... βάλτο στον κ..λο σου, μαζί με την επιταγή σου, .α.άρα!

είναι άσχημο να φωνάζει κάποιος για να επιβληθεί,

είναι άσχημο και απωθητικό να βρίζει, άντρας, γυναίκα (εγώ βρίζω σαν νταλικέρης),

δεν αντέχω τις γυναίκες γατούλες, έχω αλλεργία.

δεν με ενοχλούν οι στυλιστικές επιλογές...

με ενοχλεί και με απωθεί η τεμπελιά, η αταξία και η έλλειψη στόχων....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

H γκρίνια η πίεση και η ζήλια!!!!με ξενερώνουν απίστευτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο θεματακι, κυριως για τις απαντησεις... εχω πεθανει στα γελια!!!!

Προσωπικα συμφωνω σχεδον με ολα με εμφαση στα:

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. να ειναι καβαλημενες (γελαω πολυυυυ)

2. να θεωρουν τους εαυτους τους εξπερ σε ολα: μητροτητα, σεξ, θηλυκοτητα, καλλιεργεια (γελαω παρα πολυυυυυυυυ)

3. να μην αλλαζουν γνωμη μονο κ μονο απο κομπλεξ κ ανασφαλεια (ο σοφος αλλαζει γνωμη, ο ανοητος ποτε)

4. να ειναι γατουλες (μπλιαχχχχχχχχχ)

5. να γραφουν στο κουτελο "θελω να παντρευτω τωρααααααα" (κριμα...)

ΑΝΤΡΕΣ:

1. να το παιζουν τσαμπα μαγκες κ στα δυσκολα κοτουλες

2. να εχουν γνωμη για ολαααααα, ακομα κ για την αποτριχωση... (ε, οχι ρε φιλε!)

3. να ειναι τσιγκουνηδες στην τσεπη κ στα αισθηματα (μακριαααααααα)

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι εγω περιεργη, αλλα με ενοχλουν πολλά και στους ανδρες και στις γυναικες!

ΑΝΔΡΕΣ:

1) να το παιζουν και πολυ ανδρες και μαγκες, και στα δυσκολα να βαζουν το κεφαλι κατω...

2) να μου το παιζουν θεογκομενοι και οτι δεν αφηνουν ουτε γατα θηλυκια και να μου ειναι το ακριβως αντιθετο

3) να κρινουν τους αλλους, ενω δεν βλεπουν οτι κανουν τα ιδια!

4) να ειναι μαμακηδες, ενω το παιζουν ανεξαρτητοι!

5) οτι δεν μπορουν να κανουν 2 πραγματα ταυτοχρονα

 

αν καθησω χαλαρα θα βρω πολλά ακομα!!!

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1) οι ψωνισμενες με τα λουσα και την επιδειξιομανια τους, αλλά η γυφτια-γυφτια!

2) που σου λενε "μην το πεις σε κανεναν" και τα δικα σου τα εχουν ξεφουρνισει πριν ακομα φυγεις απο την πορτα του σπιτιου

3) που κανουν οτι δεν συμβαινει τιποτα...

 

και εδω, θα βρω πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Με ξενερωνει

Να ασχολειται πολυ με τη διατροφη του και το ντυσιμο του

Να βαφει μαλι να αποτριχωνεται

Να φοραει στενα μπλουζακια

Να πηγαινει γυμναστηριο

Να μην εχει αποψη για πολιτικη

Να προσεχει αν το παπουτσι "παει" με την καλτσα

Να κουτσομπολευει

Να αρνειται πεισματικα να βαλει ζωνη( στο αυτοκινητο)

Να ειναι υποχονδριος( με την καθαριοτητα)

Να φοραει κοσμηματα

Να κανει συνεχεια το ιδιο αστειο (και να περιμενει να γελασουμε)

Στη γυναικα

Να προσεχει πολυ την εμφανιση της

Να κραζει τις αλλες για το ντυσιμο τους

Να λεει " στο παιδι μου δινω τα καλυτερα"

Να παθαινει μεταλλαξη οταν γινεται μητερα

Να εχει ψιλη τσιριχτη φωνη

Να λεει "εγω αν ημουν στη θεση σου θα γινοταν χαααμοοος"

Να μην μπορει να στερηθει την οδοντοβουρτσα της

Να αργει να ετοιμαστει

Να της αρεσουν τα μονοπετρα

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...