Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενας λογος για να ΜΗΝ παει παιδικο?


Recommended Posts

και φυσικα εχω παραπονεθει γιατι μια δυο φορες (μονο) εχω δει βρακακι χε@@###!

Το παλευει με το χαρτακι αλλα δεν ειναι και εξπερ ακομα.

Ας ειναι και η καθαριστρια σε ετοιμοτητα, δε με νοιαζει

αλλα ως μανα απαιτω να τα προσεχουν

Και στο μυαλο και στο σωμα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 560
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτησω κι εγω η "ακυρη" και ας μου απαντησει οποιος θελει!

Σε περιπτωση που η μητερα ειναι ανεργη (δηλαδη δουλευει ΜΟΝΟ ο πατερας) δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ πιθανοτητα να δεχτουν το παιδι σε σταθμο? Ξερω πως ειναι δυσκολο (και καταλαβαινω τη λογικη τους γιατι στην τελικη εγω μπορω να καθησω σπιτι να τη μεγαλωσω ενω ενας γονεας που δεν εχει που να το αφησει τι θα κανει?), απλα θελω να ξερω αν ανηκει στη σφαιρα του εξωπραγματικου να δεχτουν ενα παιδι που ο ενας γονεας ειναι ανεργος.

Κι εγω παντως για να βρω δουλεια θελω να τη στειλω τη μικρη.. Κι οχι για καφεδακια, βολτουλες κλπ. Απλα ειμαστε πολυ στριμωγμενοι και θα ηθελα να βρω εστω μια 3ωρη -οπως ειπε και η Γατουλα- απασχοληση.

Υπαρχει πιθανοτητα (εστω και πολυ μικρη) να την παρουν ή να αλλαξω πλευρο??

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

A όλα κι όλα στέλλα.. έχει διάκριση. Γιατί στο Β έχει την βρεφοκόμο που είναι η βοηθός της παιδαγωγού και υποχρεούται επίσης να κάνει ό,τι χρειάζεται για να την βοηθήσει (όπως ορίζει και ο βαθμός της άλλωστε).

 

Το πρόβλημα της Λένας και για να μην το προσωποποιούμε της οποιαδήποτε Λένας που είναι ΕΝΑ άτομο με 25 παιδιά είναι ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ το βοηθητικό προσωπικό που ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ο σταθμός να έχει, αλλά δεν αντιδράει κιόλας σε αυτό για να μην χάσει τη θέση της. Και αυτό φυσικά θα το πληρώσει το οποιοδήποτε παιδάκι δεν έχει καταφέρει να μάθει να αυτοεξυπηρετείται :roll: ή/και η μανούλα που θα πρέπει να τρέχει να το αλλάξει όποτε χεστεί ή κατουρηθεί!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι Μαράκι εστιάσαμε εκεί γιατί η Λένα προφανώς είναι του Δημοσίου και γιατί και ο σταθμός που θέλει το φυστίκι να στείλει το φυστικάκι είναι δημόσιος

 

 

αερικο εχεις αρχισει να με εκνευριζεις....λες πραγματα για μενα που δεν ισχυουν.Εχω δουλεψει σε πολλους παιδιους χωρις μισθο 8ωρο κ σε δημοσιο με συμβαση 1 ετους κ αποσυρθηκα λογω αναπηριας μετα απο ατχημα.Ξεκολλα και μη λες οτι σου καταβαινει... Καταλαβετο οτι δεν υποχρεωση της παιδαγου η της νηπιαγωγου να αλλαξει πανα,μονο να παει τα παιδια τουαλετα να αυτοεξυπηρετηθουν που λεει κ ο νομος που επικαλεισαι

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Όχι Μαράκι εστιάσαμε εκεί γιατί η Λένα προφανώς είναι του Δημοσίου και γιατί και ο σταθμός που θέλει το φυστίκι να στείλει το φυστικάκι είναι δημόσιος

 

α ωραία...

 

πάντως ανεξάρτητα αν ο σταθμός είναι δημόσιος ή ιδιωτικός, από τη στιγμή που δέχεται μωρά που δεν έχουν βγάλει την πάνα και τυγχάνει να μην υπάρχει βρεφοκόμος (προσωρινά ή μόνιμα), ο εκάστοτε παιδαγωγός είναι υποχρεωμένος να ξεσκ@τισει το έρμο βρεφάκι τηρώντας ευλαβικά τους κανόνες υγιεινής.

Δηλαδή πραγματικά, που αναλώνεστε; Αν βάσει νόμου είναι υποχρεωμένος ο παιδαγωγός; Και να μην είναι, έτσι και πάθει τίποτα το μικράκι μου, θα τον/την πετύχω νύχτα αν δεν μπορώ να την πάω πειθαρχικό γιατί τον/την καλύπτει ο νόμος :rolleyes:

 

όλα τα υπόλοιπα τα λαμβάνω ως θεωρητικούρες και συγνώμη προκαταβολικά αν προσβάλλεται κάποιος!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κι εγω η "ακυρη" και ας μου απαντησει οποιος θελει!

Σε περιπτωση που η μητερα ειναι ανεργη (δηλαδη δουλευει ΜΟΝΟ ο πατερας) δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ πιθανοτητα να δεχτουν το παιδι σε σταθμο? Ξερω πως ειναι δυσκολο (και καταλαβαινω τη λογικη τους γιατι στην τελικη εγω μπορω να καθησω σπιτι να τη μεγαλωσω ενω ενας γονεας που δεν εχει που να το αφησει τι θα κανει?), απλα θελω να ξερω αν ανηκει στη σφαιρα του εξωπραγματικου να δεχτουν ενα παιδι που ο ενας γονεας ειναι ανεργος.

Κι εγω παντως για να βρω δουλεια θελω να τη στειλω τη μικρη.. Κι οχι για καφεδακια, βολτουλες κλπ. Απλα ειμαστε πολυ στριμωγμενοι και θα ηθελα να βρω εστω μια 3ωρη -οπως ειπε και η Γατουλα- απασχοληση.

Υπαρχει πιθανοτητα (εστω και πολυ μικρη) να την παρουν ή να αλλαξω πλευρο??

 

Να αλλάξεις πλευρό! Πρώτα θα βρεις δουλειά και μετά θα κάνεις την αίτηση στο παιδικό. Στο ενδιάμεσο θα στραφείς σε ιδιωτικές λύσεις.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λενα συμφωνω σε αυτο που λες, δεν ειναι υποχρεωση της παιδαγωγου, αλλα επειδη εδω μιλαμε για ΧΕ@@#@ παιδακια, ΑΠΑΙΤΩ ομως ο καθε σταθμος να βρει τη λυση

 

δε θα διαιωνησετε το προβλημα αλλαζοντας πανα σε ενα παιδακι αλλα πολυ απλα μαθαινοντας το! η Α το ξαναλεω σε μια βδομαδα ηταν ετοιμη!

 

γιατι αυτο το φωναζω το γονιο του νηπιου (5) να ερθει να το αλλαξει το εχω ξαναδιαβασει σε αλλο τοπικ και εμεινα καγγελο!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις πλευρό! Πρώτα θα βρεις δουλειά και μετά θα κάνεις την αίτηση στο παιδικό. Στο ενδιάμεσο θα στραφείς σε ιδιωτικές λύσεις.

Καλα αυτο δεν παιζει..

Θα δω τι θα κανω..

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

φαιη 1986

 

εμενα τον δικο μου τον πηραν χωρις να δουλευω αλλα εχω σοβαρο προβλημα υγειας σχεδον αναπηριας και πηγα τα χαρτια του νοσοκομειου....αλλιως ξερω οτι δεν παιρνουν εκτος αν εχεις κανενα μεσο....

Link to comment
Share on other sites

Φαιη ...υπαρχει λυση!

 

γιατι στην ελλαδα ολο νομους εφαρμοζουμε και τηρουμε κατα γραμμα!!!!!

 

Εννοειται οτι εχουν παρει απειρα παιδακια που οι μαμαδες δε δουλευουν!!!!!

 

Φιλικα!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αερικο εχεις αρχισει να με εκνευριζεις....λες πραγματα για μενα που δεν ισχυουν.Εχω δουλεψει σε πολλους παιδιους χωρις μισθο 8ωρο κ σε δημοσιο με συμβαση 1 ετους κ αποσυρθηκα λογω αναπηριας μετα απο ατχημα.Ξεκολλα και μη λες οτι σου καταβαινει... Καταλαβετο οτι δεν υποχρεωση της παιδαγου η της νηπιαγωγου να αλλαξει πανα,μονο να παει τα παιδια τουαλετα να αυτοεξυπηρετηθουν που λεει κ ο νομος που επικαλεισαι

 

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό περί μη υποχρέωσης το υποστηρίζεις μόνη σου χωρίς να μας το αποδεικνύεις.

 

α και Λένα το ότι εκνευρίζεσαι το έχουμε καταλάβει όλοι... δεν άρχισες τώρα δυστυχώς!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

φαιη 1986

 

εμενα τον δικο μου τον πηραν χωρις να δουλευω αλλα εχω σοβαρο προβλημα υγειας σχεδον αναπηριας και πηγα τα χαρτια του νοσοκομειου....αλλιως ξερω οτι δεν παιρνουν εκτος αν εχεις κανενα μεσο....

Ευχαριστω για την απαντηση!

Κι εγω ξερω παιδακι (απο φιλικη οικογενεια) που η μαμα δεν εργαζοταν αλλα παρολαυτα το πηραν το παιδακι, χωρις μεσο. Και δεν υπηρχε και προβλημα υγειας στη μεση. Απλα δεν το πηραν στο δικο του δημο, αλλα σε δημο κοντα στο δικο του.

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεχασουμε και τα ελληνικα μας, σ αυτο που παρεθεσε το αερικο βλεπω τις λεξεις

 

Π Α Ι Δ Α Γ Ω Γ Ι Κ Ο Π Ρ Ο Σ Ω Π Ι Κ Ο

ΚΑΙ ΕΝΘΑΡΡΥΝΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΕΞΗΠΗΡΕΤΗΣΗ ...

 

με τα ελληνικα που μιλω εδω και 32 χρονια, δε βλεπω καμια διακριση σε παιδαγωγους, βρεφονηπιοκομους, νηπιαγωγους κτλ

και το ενθαρρυνει την αυτοεξηπηρετηση σημαινει

αν πανε μονα τους καλως, αλλιως πρεπει να τα πηγαινουν

για να μην πω οτι κανονικα ενθαρρυνει την αυτοεξηπηρετηση

ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ!!!!

 

αυτα που μας λες τα σεβομαστε, αλλα η κοπελα εδω παραθετει τους νομους, !!!!!

 

και ρε παιδια ας τα αφησουμε ολα και νομους και ολα

 

ΓΙΝΑΝΕ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΧΕΣΜΕΝΟ ΝΑ ΣΥΓΚΑΕΙ Η ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ?????????

 

μου εχει τυχει να καθαρισω παιδακι εφταχρονο γιατι φοβοταν να παει τουαλετα μονο του στο φροντιστηριο - ειχε φοβιες γενικως

βρε τι ζωον που ειμαι διεκοψα την παραδοση της γραμματικης

επρεπε να φωναξω τη μανα!!!!!!!!!!!!

 

Κι ομως υπαρχουν διαφορες αναμεσα τους...αλλο νηπιαγωγος αλλο παιδαγωγος αλλο βρεφονηπιοκομος.Οπως αλλες οι αναγκες των βρεφω, των νηπιων κ.λ.π.

Οι παιδαγωγοι,αν και δε ξερω τι ακριβως μαθαινουν στις σχολες,εαν δεν εχουν διδαχθει να κανουν αλλαγη πανας,που δεν ειναι τοσο απλο σε ενα σχολειο...δεν το κανουν κα ο νομος το απαγορευει.Απο κει κ περα Πρεπει να υπαρχουν βρεφοκομει,οπως εγω,και να εχουν τα παιδια που δεν την εχουν βγαλει τη πανα να το μαθουμε και μαζι. μιας κ αποτελει δραστηριοτητα του τμηματος.Απο κει κ περα..αν ειναι 2,5 κ ανω κ παει στα προνηπια,αν κ κανονικα δε δεχονται με πανα,πρεπει εαν το παιδι φοραει να πηγαινει η μανα να το αλλαζει, και το γιατι το εχω εξηγησει παραπανω

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαιη ...υπαρχει λυση!

 

γιατι στην ελλαδα ολο νομους εφαρμοζουμε και τηρουμε κατα γραμμα!!!!!

 

Εννοειται οτι εχουν παρει απειρα παιδακια που οι μαμαδες δε δουλευουν!!!!!

 

Φιλικα!!!!!

Μακαρι να παρουν και τη δικια μου τοτε γατονι! Γιατι κι εγω για να δουλεψω θελω να τη στειλω! Κι οχι για να χαβαλεδιαζω δεξια κι αριστερα!

 

Θελω ρευστο λεμε γιατι αλλιως καηκαμε! :lol:

Οπως και να 'χει και εγω θα προτιμουσα να μην την παρουν και να παρουν αλλα παιδακια που δεν εχουν αλλη λυση οι γονεις. Τα συκα - συκα και τη σκαφη - σκαφη!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου δείξεις σε ποιο νόμο λέει ότι η μάνα που εργάζεται παρατάει τη δουλειά της για να πάει να αλλάξει το 2.5 χρονών παιδί της! Αλλιώς σταμάτα να το υποστηρίζεις!

 

Ακόμα και εγκύκλιος μου κάνει! Αλλά να το δω γραμμένο υπεύθυνα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό περί μη υποχρέωσης το υποστηρίζεις μόνη σου χωρίς να μας το αποδεικνύεις.

 

α και Λένα το ότι εκνευρίζεσαι το έχουμε καταλάβει όλοι... δεν άρχισες τώρα δυστυχώς!

 

Τι θες να αποδειξω?Τους νομους?Πηγαινε αυριο βρες μια με πτυχιο παιδαγωγου κ ρωτα την αν εινα υποχρεωση της να αλλαζει πανα κ ελα να μου πεις τι σου ειπε...Μαζι σου ειναι λες και μιλαω στον αερα

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

στον δικό μας παιδικό σταθμό πάντως η νηπιαγωγός (που κάνει μάθημα στο νηπιαγωγείο δλδ) κάθεται μέχρι τις 6 και φροντίζει και αλλάζει πάνες στα μωρά που κάθονται μέχρι τις 6..

 

γιατί οι άλλες φέγουν στις 4...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου δείξεις σε ποιο νόμο λέει ότι η μάνα που εργάζεται παρατάει τη δουλειά της για να πάει να αλλάξει το 2.5 χρονών παιδί της! Αλλιώς σταμάτα να το υποστηρίζεις!

 

Ακόμα και εγκύκλιος μου κάνει! Αλλά να το δω γραμμένο υπεύθυνα!

 

 

Θα σου πω το αλλο....κανονικα Δεν επιτρεπεται να δεχτεις παιδι 2,5 και ανω σε τμημα προνηπιακο χωρις να εχει βγαλει τη μανα.Αυτο ειναι κατανοητο?Απο κει κ περα καποιο παιδικοι τα δεχονται με τον ορο που αναφερω λογο του οτι δεν υπαρχουν βρεφοκομοι να κανουν τη δουλεια αυτη κ γιατι δε γινεται να διακοπτονται οι δραστηριοτητες γιατι καποιος φοραει πανα

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως υπαρχουν διαφορες αναμεσα τους...αλλο νηπιαγωγος αλλο παιδαγωγος αλλο βρεφονηπιοκομος.Οπως αλλες οι αναγκες των βρεφω, των νηπιων κ.λ.π.

 

 

το ξερω Λενα μου οτι υπαρχει διαφορα.......στο νομο δεν τη βλεπω τη διαφορα

αυτο ειπα!!!!!!!

για μενα και τελειωνω εδω γιατι αληθινα δεν αντεχω αλλη συγχυση, για να ασχοληθεις με καποια επαγγελματα πρεπει να εισαι πρωτα ΑΝΘΡΩΠΟΣ !

για να ασχοληθεις με παιδακια τετοιας ηλικιας δε, ΑΚΟΜΑ περισσοτερο....

τωρα θα μου πεις, σ οποια σχολη περασει ο καθενας παει.....και μετα...αυτα γινονται!

 

ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΣ 3 ΧΡΟΝΕΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ???

ΤΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ????

 

συγνωμη παιδια, αλλα δε μπορω ουτε καν να συζητησω αλλο....

εδω εχουμε διαφορα κοσμοθεωριας...

να στε ολοι καλα και καμια παρεξηγηση ο καθενας πιστευει αυτο που πιστευει και εχει δικαιωμα να το πει....αυτα και καλο απογευμα......

Link to comment
Share on other sites

αλλο υποχρεωση και αλλο θεληση απο οτι καταλαβα!!!!!

 

η διευθυντρια του αλλου σταθμου το δεχτηκε το παιδακι

 

και ας μη τηρει τους κανονισμους!!!

 

 

τι να πω? ντροπη της??????

 

ασε τους νομους και τα χαρτια

και βαλε το παιδακι σου στη θεση αυτης της μανουλας

 

αλλα εσυ θα το εχεις εκπαιδευσει εεεεεε?

 

τι ναπω....μαλλον το τοπικ εκανε τον κυκλο του

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου δείξεις σε ποιο νόμο λέει ότι η μάνα που εργάζεται παρατάει τη δουλειά της για να πάει να αλλάξει το 2.5 χρονών παιδί της! Αλλιώς σταμάτα να το υποστηρίζεις!

 

Ακόμα και εγκύκλιος μου κάνει! Αλλά να το δω γραμμένο υπεύθυνα!

 

και εμένα θα με ενδιέφερε από ποιο νόμο/εγκύκλιο ορίζεται αυτό Λένα!

 

Μιλάς συνέχεια μη γνωρίζοντας την ιδιότητα των υπολοίπων συνομιλητών σου και επιμένεις σε κάτι, στο οποίο όλες οι υπόλοιπες διαφωνούμε :roll: δεν σε κάνει να αναρωτιέσαι;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

στον δικό μας παιδικό σταθμό πάντως η νηπιαγωγός (που κάνει μάθημα στο νηπιαγωγείο δλδ) κάθεται μέχρι τις 6 και φροντίζει και αλλάζει πάνες στα μωρά που κάθονται μέχρι τις 6..

 

γιατί οι άλλες φέγουν στις 4...

 

 

Εθελοντικα το κανει κ μη πω οτι ειναι παραδειγμα σπανιο...Ομως αλλο η υποχρεωση....και αλλο το να κανεις κατι απο καρδιας.Αν θελει ομως αυτη η γυναικα δε το κανει γιατι δε το εχει διδαχθει-αυτο λενε συνηθως κι εχουν δικιο...

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το αλλο....κανονικα Δεν επιτρεπεται να δεχτεις παιδι 2,5 και ανω σε τμημα προνηπιακο χωρις να εχει βγαλει τη μανα.Αυτο ειναι κατανοητο?Απο κει κ περα καποιο παιδικοι τα δεχονται με τον ορο που αναφερω λογο του οτι δεν υπαρχουν βρεφοκομοι να κανουν τη δουλεια αυτη κ γιατι δε γινεται να διακοπτονται οι δραστηριοτητες γιατι καποιος φοραει πανα

 

Το οποίο επίσης βασίζεται σε ποιο νόμο ή εγκύκλιο η απαγόρευση αυτή; Γιατί στους δύο νόμους που διέπουν την λειτουργία και το ποια παιδάκια παίρνουν και τι πρέπει να πληρούν δεν αναγράφεται πουθενά και τίποτα για τις συνήθειες της υγιεινής τους ή της διατροφής τους ή ό,τιδήποτε άλλο σχετικό!

 

Μήπως να κάτσεις να διαβάσεις το νόμο για να μιλάμε στην ίδια βάση; Γιατί σίγουρα για να πάρεις πτυχίο δεν είχες εξεταστεί στο ποιοι νόμοι διέπουν την απασχόλησή σου και είναι προφανές αυτό!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...