Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

Το να βρεις ένα κελεπούρι όπως το περιγράφεις, δεν είναι απλά κωλοφαρδία. Το ότι κάποιου του δίνεται ένα μάθημα στη ζωή και μαθαίνει και προσέχει, λέγεται γνώση και εμπειρία και όχι κωλοφαρδία.

 

Σκεφτόμαστε λίγο πριν φορέσουμε δακτυλίδι και ανταλλάξουμε "όρκους αιώνιας αγάπης" και κάνουμε και 1 & 2 & 3 & 4 παιδιά!!

 

Εννοείται δεν είναι κωλοφαρδία. Εννοείται η εμπειρία είναι νούμερο ένα στο να μπορείς να πέσεις όσο το δυνατόν πιο κοντά στη μαντεψιά σου για έναν άνθρωπο.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Ρας μπαίνει μέσα στο forum και θα βγει με διδακτορικό στη γυναικεία ψυχολογία!

Είμαι σίγουρη...

 

Μπα είμαι γέροντας πια και τα χω φάει στη μάπα τα περισσότερα :P

 

Πάντως και η Ράννια μπορεί να τα λέει ωραία αλλά και αυτό απέχει από την πραγματικότητα πάρα πολύ. Και συνήθως αυτές τις "συμφωνίες" τις κάνουμε με τον εαυτό μας και δεν ενημερώνουμε τον άλλον.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Rasputin* και οι υπολοιποι!

 

Να εξηγουμαι για να μη παρεξηγουμαι!

 

Δεν ειπα οτι αυτα κανω εγω στη ζωη μου! Ουτε οτι ειναι ευκολα ολα αυτα! Καπου το εγραψα κιολας...οτι αυτα ειναι στη θεωρια!

 

Λεω με τι γνωμονα θεωρω οτι πρεπει να κινουμαστε.....

 

*(Σε εχουν σημαδεψει τα 2 "ν"....)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....να σας κάνω μία ερώτηση; Πώς είστε τόσες σίγουρες;

 

Εδω μεσα θα μαθω πολλα......να δεχομαι την απιστια, να την δικαιολογω οπως μπορω καλυτερα, να δικαιολογω τους απιστους, και να μην ειμαι σιγουρη για μενα......ρε ευτυχως που τα περισσοτερα πλην θεματων μωρων, εδω μεσα δεν τα παιρνω σοβαρααααααααα:lol::lol:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω μεσα θα μαθω πολλα......να δεχομαι την απιστια, να την δικαιολογω οπως μπορω καλυτερα, να δικαιολογω τους απιστους, και να μην ειμαι σιγουρη για μενα......ρε ευτυχως που τα περισσοτερα πλην θεματων μωρων, εδω μεσα δεν τα παιρνω σοβαρααααααααα:lol::lol:

 

Μάλλον θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου.....αλλά να πω (γράψω) κάτι τελευταίο γιατί με τρώει το χέρι μου......ευτυχώς που είμαστε ανεπίδεκτες μαθήσεως.....καμμιά φορά είναι παραπάνω από σωτήριο......χαχα...

Link to comment
Share on other sites

σε όποιον δεν αρέσει αυτά που λέμε μπορεί να την κάνει με ελαφρά....

 

συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αμαν πια μασ εχεισ πριξει SESAME!!!!!!ποιο χερι σου σε τρωει εχω μπερδευτει γιατι συνεχεια μασ δειχνεισ τα :mrgreen:...δοντια σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αμαν πια μασ εχεισ πριξει SESAME!!!!!!ποιο χερι σου σε τρωει εχω μπερδευτει γιατι συνεχεια μασ διχνεισ τα :mrgreen:...δοντια σου!!!!!!!!

 

Νόμιζα πως είναι φόρουμ εδώ, όχι το σαλόνι σας και η παρέα σας που ενοχλείται αν δε συμφωνούμε με όσα λέτε...........συγνώμη αν έκανα λάθος....αλλά από ότι θυμάμαι κουδούνι δε χτύπησα........

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως είναι φόρουμ εδώ, όχι το σαλόνι σας και η παρέα σας που ενοχλείται αν δε συμφωνούμε με όσα λέτε...........συγνώμη αν έκανα λάθος....αλλά από ότι θυμάμαι κουδούνι δε χτύπησα........

 

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:θα πω στον εαυτο μου και στουσ υπολοιπουσ που συμφωνουν μαζι μου ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ.....ΑΣΤΟ...:wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δες καλά sesame να δεις ποιος ενοχλείται για αυτά που γράφονται εδω μέσα και ποια συμφώνησε μαζί της.....

 

ΈΕΕΕΕΕΕΕλα τώρα....άλλο να μη συμφωνώ με κάτι κι άλλο να σε διώχνω....αλλά μάλλον θα είναι γνώρισμα των "μη φανατικών" η δίωξη.......το να μας διώχνεις με ελαφρά (από που αλήθεια?) δεν είναι ότι πιο κομψό.....

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη, η στιγμιαια συνεχης επιλογη ειναι αυτη που δινει αξια στη σχεση. Το να μπορεις καθε στιγμη να λες "Ναι....ειμαι ελευθερος να παω με οποιον γουσταρω χωρις καμια επιπτωση, αλλα εγω επιλεγω να παω μονο με τον συγκεκριμενο. Το επιλεγω! Δε μου το επιβαλλουν".

Ραννια said.

και συμφωνω απολυτα μονο που αυτη την εποχή λεω να μην το διατυμπανισω και στον αντρα μου.....

γιατι με 2 παιδια και μεσο ορο υπνου τα τελευταια 4 χρονια 4 ωρων τα νευρα μου ειναι τσαταλια που ειμαι σιγουρη οτι μια στοργική αγκαλια χωρις μουρμουρα και χωρις καμια συνεπεια δεν θα του επεφτε και ασχημα....lol

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΈΕΕΕΕΕΕΕλα τώρα....άλλο να μη συμφωνώ με κάτι κι άλλο να σε διώχνω....αλλά μάλλον θα είναι γνώρισμα των "μη φανατικών" η δίωξη.......το να μας διώχνεις με ελαφρά (από που αλήθεια?) δεν είναι ότι πιο κομψό.....

ωπα!!!!!!!!!ξαναηρθεσ στο σαλονι μασ..δεν χτυπησεσ ομωσ παλι την πορτα...το ξεχασεσ!!!βγεσ χτυπα και ξαναμπεσ..εμεισ εδω ειμαστε σε περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσάκια,

πολύ ειρωνία επικρατεί...

....και ρίχνουμε τελείως το επίπεδο της συζήτησης!

 

εχεισ απολυτο δικιο!!!!!!!!εγω απλα ξεφυγα γιατι εγραφα την αποψη μου και δεν περιμενα οτι θα κριθω για την αποψη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεισ απολυτο δικιο!!!!!!!!εγω απλα ξεφυγα γιατι εγραφα την αποψη μου και δεν περιμενα οτι θα κριθω για την αποψη μου!!!

 

Και ολοι οι υπολοιποι το ιδιο κοριτσι. Το οτι διαφερουν απο την δικη σου δεν τις κανει αποψεις μικροτερης αξιας. Ακους ολα αυτα που λενε οι αλλοι ητε συμφωνεις ήτε οχι οταν το θετεις δημοσια. Οπως επισης δεν ειναι σαλονι σου. Σαλονι κανενος δεν ειναι και καλο ειναι να υπαρχει ενα επιπεδο οπως λεει και η Σοφη.....το ριξαμε πολυ......:|

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδια δεν καταλαβα τι παίζει εδώ...βαρέθηκα να διαβάζω 11 σελίδες και έμεινα ακόμα στην κομπάρα...χαχα

Βρε την κουμπάρα, καλά ξηγιέται!

 

:lol::lol::lol::lol:

κ γω πρεπει να κατσω να σας διαβασω το βραδυ.θα εχω αποψη τοτε(μη χασω)

Link to comment
Share on other sites

Και ολοι οι υπολοιποι το ιδιο κοριτσι. Το οτι διαφερουν απο την δικη σου δεν τις κανει αποψεις μικροτερης αξιας. Ακους ολα αυτα που λενε οι αλλοι ητε συμφωνεις ήτε οχι οταν το θετεις δημοσια. Οπως επισης δεν ειναι σαλονι σου. Σαλονι κανενος δεν ειναι και καλο ειναι να υπαρχει ενα επιπεδο οπως λεει και η Σοφη.....το ριξαμε πολυ......:|

 

καταρχην αστειευτηκα στο σαλονι γιατι αλλοσ το ανεφερε!καλυτερα να διαβαζεισ ολα τα μηνυματα!και ποιοσ ειπε οτι θεωρω τισ αντιθετεσ αποψεισ απο την δικη μου μικροτερησ αξιασ;;;;απλα εχω μαθει να ακουω συμφωνω δεν συμφωνω μετα κραταω οτι θεωρω εγω σωστο και πανω απο ολα δεν προσβαλω την ζωη κανενοσ !!κανεισ μεγαλο λαθοσ !!!!και μην γραφεισ πραγματα που δεν ισχυουν!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αστειευτηκα στο σαλονι γιατι αλλοσ το ανεφερε!καλυτερα να διαβαζεισ ολα τα μηνυματα!και ποιοσ ειπε οτι θεωρω τισ αντιθετεσ αποψεισ απο την δικη μου μικροτερησ αξιασ;;;;κανεισ μεγαλο λαθοσ !!!!και μην γραφεισ πραγματα που δεν ισχυουν!!θα συνεχισω να συμφωνω με την σοφια...

 

Cool down......αμα σε πιανει ετσι.....ουυυυ εχεις να δεις ακομα εδω μεσα μπολικα. Διαβασα τα ΠΑΝΤΑ εξ αρχης. Ειμαι στην συζητηση απο την αρχη. Ειδα πως απαντησες γενικα.......και μιλησα......;) Παρτ'αλλιωωωωωως.......:mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα εχω φρικαρει!!εχω διαβασει απ'την αρχη την συζητηση κ εχω πει κ τη γνωμη μου!!τωρα εχουν βγει κ αλλα κ ειπα να το ξανανοιξω το στοματακι μου!!:P

 

εγω πιστευω θα μπορουσα να συγχωρεσω τον αντρα μου αν με απατουσε...αλλα δεν θα μπορουσα να συγχωρεσω τον εαυτο μου αν απατουσα εγω!!!θα ενιωθα αθλια κ τοσο λιγη!!!

οταν παντρευεσαι δενεσαι ενωπιον του θεου με τον ανθρωπο σου,γινεστε ενα για μια ζωη!!ειναι σκαρτο να του την κανεις την κερατια!!κ συμφωνω κ με τη sesame που ειπε οτι ειναι ηθικο εγκλημα με πολλα θυματα!!!!κ αν απορειτε για το ποια ειναι τα θυματα,να σας τα πω εγω!!!απατας,περνας ωραια σε αλλη αγκαλια,διωχνεις τις οικογενειες εγνοιες σου για λιγο....ΑΛΛΑ πισω σου ο αντρας σου νιωθει ενα ερειπιο,ενας προδομενος ανθρωπος,που ψαχνει να βρει που εφταιξε(αλλα δεν εφταιξε),ο αντρας σου που σε κοιταζει κ νιωθει τοσο ξενος κ ''εξω'' απο σενα,ο αντρας που καποτε κοιταζες ολο λατρεια κ τωρα τον στηνεις σε μια γωνια αδειο κ καταβεβλημενο!!!!!!κ φυσικα θυματα ειναι κ τα παιδακια!!χανουν εναν απ'τους 2 με πιθανο χωρισμο,χτυπα ξυλο μαθαινουν καποτε τι συνεβη κ χανουν καθε προτυπο κ στοιχειωδη πραγματα απ'την μητερα τους,που πολυ απλα απιστησε!!πως θα βλεπουν μετα αυτη τη γυναικα κ πως θα φερθουν αργοτερα σαν συντροφοι!!!??!!!εχουν ηδη διαστρεβλωμενη την εικονα της μητερας τους η' του πατερα τους αντιστοιχα!!!

 

με ολα τα παραπανω λοιπον που ανεφερα,πιστευω οτι αν ποτε τα κανω,οθ μη γενοιτο,θα τελειωσει αυτοματως κ η ζωη μου!!!η ψυχη μου δεν θα αντεξει τοσα βαρη κ τοσες πικρες στους γυρω μου!!κ ποια ειμαι εγω να τη φερω ετσι στους ανθρωπους μου???

 

δεν ξερω τι λετε εσεις,εγω παντως τα εχω συζητησει με τον αντρα μου κ ο ενας συμολξηρωνει την προταση του αλλου!!!θεωρουμε ιεροτατο το μυστηριο του γαμου κ θα σιχαθουμε τους εαυτους μας αν ποτε το διαστρεβλωσουμε!!

 

ναι ξερω ποτε μη λες ποτε,αλλα αν ποτε το κανω θα αξιζω να με βρισετε η' να με πειτε εγκληματια ψυχων!!!θα το δεχτω χωρις διαμαρτυρια κ θα δεχτω κ ακομα περισσοτερα!!!

 

να πω κ κατι αλλο τωρα που διαβασα πιο πριν!ειπε μια κοπελα οτι η ασχημη οικονομικη κατασταση,η φτωχεια φερνει γκρινια κ κανει τους ανθρωπους να θελουν να ξεφυγουν απ'αυτο με αλλους τροπους!!συγχωρεστε με αν δεν τα γραφω κ αυτολεξη,δεν τα θυμαμαι καλα!!

κ οτι καποτε οι δυσκολιες εδεναν τους ανθρωπους!!τωρα οχι!!!

δεν συμφωνω μ'αυτο!!!εγω προσωπικα καθε φορα που περναμε καποια δυσκολια,νιωθω οτι αγαπαω περισσοτερο τον αντρα μου,νιωθω οτι παλευουμε μαζι για κατι καλυτερο!!!ΜΑΖΙ!!!κ αυτο ειναι που αξιζει!!στα δυσκολα φαινεται ποσο ευκολα μπορεις να την κανεις!!η μαγκια ειναι να μεινεις κ να παλεψεις!!εχει τυχει να ξεμεινουμε απο δουλεια η' να περναμε με ελαχιστα χρηματα...κ ομως αυτο που αισθανομαι δεν μπορω να το εξηγησω απλα!!νιωθω αυτοματως πλουσια κ ας μην εχω τιποτα!!εχω αυτον τον αντρα που με αγκαλιαζει κ κοιταζοντας τον στα ματια εχουν ηδη επουλωθει οι δυσκολιες!!ειμαστε αυτο που λεμε ΕΝΑ!!!

ειχαμε λιγα χρηματα κ κανεις δεν παραπονεθηκε γιατι δεν παμε βολτα,γιατι δεν τρωμε εξω,γιατι δεν παμε διακοπες!!ειχε ο ενας τον αλλον κ αυτο εφτανε!!δεν παλευα να ''ξεφυγω'' απ'αυτη τη δυσκολια,γιατι αυτη η δυσκολια μ'εκανε να νιωθω τοσο κοντα με τον αντρα μου,η δυσκολια μ'εκανε να να μη μου λειπει τιποτα κ να ειμαι πληρης κ μονο με την αγαπη του κ των παιδιων μας την αγαπη!!!

κ ναι η αγαπη δεν τρωγεται,ουτε σε παει διακοπες,ουτε πληρωνει εξοδα.....αλλα η αγαπη γεμιζει την ψυχη κ ολα αυτα φαινονται πιο απλα κ ανωδυνα!!

μα να γκρινιαξω για τη φτωχεια η' επειδη μου λειπουν υλικα αγαθα??/φτου μου κ ξανα φτου μου...θα ειμαι ελεεινη!!

 

κ τελος επειδη σας ζαλισα,να πω οτι λυπηθηκα με ολη αυτη την κατασταση σ'αυτη τη συζητηση!!βασικα λυπηθηκα για τον ''λιθοβολισμο'' να το πω προς τη sesame!!!!οταν πιστευεις κατι ακραδαντα κ τοσο βαθια,πιστευω εχεις καθε δικαιωμα να το αναλυεις οσο θες!!!

οσο προσπαθει να πει καποια τη γνωμη της,τοσο προσπαθει κ η αντιθετη πλευρα να θεμελιωσει τη δικη της!!!το οτι δεν συμφωνω μαζι σου,δεν σημαινει οτι σε κρινω!!απλα δεν μου κανουν αυτα που λες!!!

 

κ κατι για τη sesame!χαιρομαι κ σε θαυμαζω που εχεις τοση πυγμη κ κοτσια να εισαι τοσο σιγουρη για την προσωπικοτητα σου κ τον χαρακτηρα σου!!!!ειπες οτι ξερεις τον εαυτο σου κ ξερεις οτι ποτε δεν θα κανεις απιστια κ αυτο ειναι που χαιρομαι!!!!οτι εχεις τοσο εντονα συναισθηματα κ τοσο ωριμη προσωπικοτητα που ξερεις ηδη οτι δεν θα συμβεi ποτε!!δεν λες ''ποτε μην λες ποτε''...λες πραγματικα ΠΟΤΕ!!κ αυτο θελει θαρρος!!!μπραβο κ παλι μπραβο!!κ συμφωνω στα περισσοτερα απ'οσα ειπες!!!κ επισης θαυμαζω το ποσο απολυτη εισαι στα λογια σου!!!αυτο δειχνει οτι ξερεις ποια εισαι!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα εχω φρικαρει!!εχω διαβασει απ'την αρχη την συζητηση κ εχω πει κ τη γνωμη μου!!τωρα εχουν βγει κ αλλα κ ειπα να το ξανανοιξω το στοματακι μου!!:P

 

εγω πιστευω θα μπορουσα να συγχωρεσω τον αντρα μου αν με απατουσε...αλλα δεν θα μπορουσα να συγχωρεσω τον εαυτο μου αν απατουσα εγω!!!θα ενιωθα αθλια κ τοσο λιγη!!!

οταν παντρευεσαι δενεσαι ενωπιον του θεου με τον ανθρωπο σου' date='γινεστε ενα για μια ζωη!!ειναι σκαρτο να του την κανεις την κερατια!!!![/quote']

 

πολύ ωραία...

 

δλδ αν σου την έκανε την κερατιά ο άντρας σου ο οποίος θα ήταν άθλιος και τόσο λίγος τελικά θα τον συγχωρούσες ε????

 

ενώ τον ευατό σου όχι?

 

μπράβο και εις ανώτερα!!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω παρα να συγχωρησω με την προλαλησαντα!!

πως ειναι δυνατον να μας λες οτι θα συγχωρουσες καποιον για κατι που ποτε δεν θα συγχωρουσες τον εαυτο σου;

εκτος και αν θεωρεις πως εισαι ανωτερη απο τους υπολοιπους και σε εσενα δεν συγχωρουνται τετοια λαθη!!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα εχω φρικαρει!!εχω διαβασει απ'την αρχη την συζητηση κ εχω πει κ τη γνωμη μου!!τωρα εχουν βγει κ αλλα κ ειπα να το ξανανοιξω το στοματακι μου!!:P

 

εγω πιστευω θα μπορουσα να συγχωρεσω τον αντρα μου αν με απατουσε...αλλα δεν θα μπορουσα να συγχωρεσω τον εαυτο μου αν απατουσα εγω!!!θα ενιωθα αθλια κ τοσο λιγη!!!

οταν παντρευεσαι δενεσαι ενωπιον του θεου με τον ανθρωπο σου' date='γινεστε ενα για μια ζωη!!ειναι σκαρτο να του την κανεις την κερατια!![/quote']

 

δηλαδη εσυ θα ηθελες εναν αντρα ''τοσο λιγο και αθλιο και σκαρτο'' κατα τα λεγομενα σου:roll: εγω παλι οχι.δε θα συγχωρουσα απιστια εκτος κ αν δεν ειχα σωας τας φρενας:mrgreen: θα το πληρωνα με το ιδιο νομισμα.κ δεν εννοω οτι θα εβγαινα στο δρομο κ θα βιαζα οποιον εβρησκα μπροστα μου!αλλα οτι θα εκανα σχεση πισω απο την πλατη του κ κ παραλληλα θα μαζευα αποδειξεις για την γκομενα που θα ειχε.θα αφηνα στοιχεια ωστε να με ανακαλυψει.κ εκει που θα πηγαινε να το παιξει μαγκας κ να μου την πει θα του πετουσα στη μουρη την γκομενα του:twisted: και μετα θα ετρωγε και σουτ.

αυτο θα εκανα εγω σε καποιον 'τοσο λιγο και αθλιο και σκαρτο'' και δε θα τον αφηνα να συνεχιζει να μου φοραει κερατα αβερτα κουβερτα κ εγω να συγχωρω λες κ ειμαι εξομολογος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...