Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως συμπαραστεκεσαι σε μια μανα που το παιδι της πεθαινει;


vasfa

Recommended Posts

Πόσο πολύ λυπάμαι....

Είμαστε μανούλες, και όλα τα παιδιά του κόσμου, είναι παιδιά μας. Μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα όχι κάτι τέτοιο.

Την περασμένη βδομάδα ερχόμενη από Αθήνα καθόμουν δίπλα σε μία ηλικιωμένη κυρία και ακριβώς μπροστά μου μία άλλη. Τις άκουγα να μιλούν. Και οι 2 είχαν ΄χασει από ένα παιδί. η μία έλεγε "τα πήρε ο Θεός κοντά του, δικά του ήτανε" και η άλλη έβαλε σχεδόν τα κλάματα, κοκκίνησε και της λέει "α, όλα κι όλα. Μου το είπε και ο παπάς όταν την έχασα, και πήγα να τον βουτήξω. Δικιά μου είναι, εγω την γέννησα, εγώ την πόνεσα, εγώ την μεγάλωσα και την ήθελα κοντά μου. Πρώτα φεύγουν οι μαμάδες και μετά τα παιδια"

Τι να σας πω ρε κορίτσια. Μελαγχόλησα. Ετσι είναι, οι μαμάδες φεύγουν πρώτες. Οταν αυτό ανατραπεί, δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς.... :cry::cry:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να σας πω ρε κορίτσια. Μελαγχόλησα. Ετσι είναι, οι μαμάδες φεύγουν πρώτες. Οταν αυτό ανατραπεί, δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς.... :cry::cry:

 

ούτε λέξεις να περιγράψουν το πόνο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πεις σε τέτοιες περιπτώσεις;Όντως δεν υπάρχουν λόγια.

Ένα χέρι που να σφίγγει τα δικά τους και ένας ώμος για να κλάψουν.Μια αγκαλιά για να λιγοστέψει ο πόνος.

Ας αναπαυτεί η ψυχούλα του μικρού αγγέλου :-(

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω λογια παρηγοριας...

Μονο να ευχηθω κουραγιο στους εναπομειναντες και καλο ταξιδι στο αγγελουδι....:-(:-(:-(

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος που είθισται να "φεύγουν" πρώτα οι γονείς και μετά τα παιδιά! Δεν αντέχεται και δεν μαλακώνει ο πόνος με κανένα υποκατάστατο! Ας είναι το τελευταίο κακό που τους βρίσκει! Συλληπητήρια και στους τρεις τους.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καποτε ακουσα

'μακαρι να μη σου δωσει ο Θεος, όσα μπορεις να αντεξεις'......

Δεν υπαρχουν λογια α μπορεις να πεις στους γονεις.

Θα περασουν τον δικο τους γολγοθα και καποια στιγμη, μετα απο καιρο, θα το συνειδητοποιησουν...χωρις φυσικα να το δεχτουν ποτε.

Υγεια για ολα τα παιδακια του κοσμου....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...