Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χριστουγεννιάτικη συνάντηση Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου


administrator

Recommended Posts

σίγουρα η έκφραση "μεγάλη" σακούλα είναι άκυρη...

 

αλλά νομίζω ότι γράφτηκε προν χάριν λόγου, τι θα μετρήσουν τις σακούλες μας για να μπούμε μέσα?

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιαυτό το λόγο γίνεται η συνάντηση στον παιδότοπο, οπότε όποιος δεν μπορεί να συνεισφέρει καλύτερα να μην έρθει...

 

culte, δεν είναι προσωπικό που επιλέγω το δικό σου μύνημα ,έχεις δίκιο, όμως αυτός είναι ο ένας λόγος της συνάντησης.

Πάντα αυτές οι συναντήσεις είχανε και στόχο τη γνωριμία των μελών μεταξύ τους αλλά και τη διασκέδαση των παιδιών.

Η chryssa77, απο την άλλη έχει επίσης δίκιο.Αυτή η προυπόθεση αφ'ενός αποκλείει μέλη τα οποία δε μπορούν να ανταπεξέλθουν σε κάτι τέτοιο ή δε θέλουν ( η προσφορά όταν είναι αναγκαστική δεν είναι προσφορά) κι απο την άλλη κάπως φαίνεται.

 

Επίσης μια ερώτηση: όταν λέμε μεγάλη σακούλα,για τι μέγεθος μιλάμε? Υπάρχει η μεγάλη του Jumbo και η μεγάλη του super market.:confused:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω! ποιος ξέρει? στην Ελλάδα βρισκόμαστε άλλωστε,οπότε προσωπικά,όλα τα περιμένω!!! κάποια πράγματα όμως σε κάποιους ανθρώπους,φαίνονται βρε παιδί μου ¨κάπως¨.Δηλαδή,με αυτόν τον τρόπο,αυτομάτως σε περιορίζει ο άλλος.Ξέρω πολύ καλά από φιλανθρωπικές κινήσεις κλπ και οπωσδήποτε ακόμα και τώρα που έχω τεράστια δυσκολία,κάτι θα έκανα για αυτά τα παιδιά.Αλλά είναι σαν να σου βάζουν ένα μεγάλο στοπ κατάλαβες? και με συγχωρείς αν έγινα λίγο επιθετική,αλλά είναι και ο γραπτός λόγος που παρεξηγείται...

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα, γιατι καταλαβα οτι η εισοδος ειναι ελευθερη και το 'μεγαλη σακουλα' ηταν χιουμορ και απλα προτροπη για να φερουμε πραγματα οσοι μπορουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τωρα, γιατι καταλαβα οτι η εισοδος ειναι ελευθερη και το 'μεγαλη σακουλα' ηταν χιουμορ και απλα προτροπη για να φερουμε πραγματα οσοι μπορουμε?

 

και εγω αυτο καταλαβα,

εμεις σκεφτομαι οτι μαλλον μπορουμε να παμε μενουμε και νικαια:D πολυ κοντα δηλ

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα, γιατι καταλαβα οτι η εισοδος ειναι ελευθερη και το 'μεγαλη σακουλα' ηταν χιουμορ και απλα προτροπη για να φερουμε πραγματα οσοι μπορουμε?

 

εισαι καλοπροαιρετος ανθρωπος φυστικομαμα :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο καταλαβα,

εμεις σκεφτομαι οτι μαλλον μπορουμε να παμε μενουμε και νικαια:D πολυ κοντα δηλ

 

 

Και εγώ αυτό κατάλαβα πάντως και στεναχωρήθηκα γιατι εχτές έδωσα σακούλα μεγάλη με παιχνίδια και ρούχα στην εκκλησιά αλλά ολο και κάτι θα βρώ.Τιγράκη θα το κανονισουμε να πάμε μαζί τα σκ@#α μας :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα, γιατι καταλαβα οτι η εισοδος ειναι ελευθερη και το 'μεγαλη σακουλα' ηταν χιουμορ και απλα προτροπη για να φερουμε πραγματα οσοι μπορουμε?

Το ίδιο κατάλαβα και εγώ και απάντησα αναλόγως...λες να καταλάβαμε λάθος; :roll:

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, σας προσκαλούμε στην φετινή

 

Χριστουγεννιάτικη συνάντησή μας

 

την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου το απόγευμα , στον παιδότοπο Childrens Playland !(http://parents.org.gr/news/a315)

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΕΔΩ!

 

Η συνάντησή θα έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα!

 

Προυπόθεση συμμετοχής: μια "μεγάλη" :-) τσάντα

με μεταχ/μένα. παιχνίδια , ρούχα

ή αναλώσιμα αγαθά με μεγάλη ημ. λήξης.

 

Τα πράγματα που θα συγκεντρωθούν θα διαμοιραστούν απο τους συνεργάτες του Parents.gr ώς εξής:

 

 

Η είσοδος στον παιδότοπο θα είναι δωρεάν για τα μέλη του parents (με προυπόθεση τα παραπάνω !)

 

 

εγώ ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω το ίδιο πάντως...το ξαναγράφει με προϋπόθεση τα παραπάνω...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ αυτό κατάλαβα πάντως και στεναχωρήθηκα γιατι εχτές έδωσα σακούλα μεγάλη με παιχνίδια και ρούχα στην εκκλησιά αλλά ολο και κάτι θα βρώ.Τιγράκη θα το κανονισουμε να πάμε μαζί τα σκ@#α μας :lol::lol:

 

ναι ναι να σκασει μυτη μαζι το ζευγος:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη

 

η λέξη "μεγάλη":) θα έπρεπε να έχει δημοσιευτεί σε εισαγωγικά και με ένα χαμόγελο,

κάτι που θα εξηγούσε την ύπαρξή της στο κείμενο με τρόπο ώστε να μην υπάρχει αμφιβολία. Θα γίνει με επεξεργασία η διόρθωση στο αρχικό κείμενο.

 

Ο σκοπός της συνάντησης είναι φιλανθρωπικός και η προυπόθεση για συμμετοχή (για μια τσάντα με πράγματα) έχει δοθεί σαν κίνητρο και σαν "σλόγκαν" για την πρωτοβουλία της συνάντησης.

Είναι προφανές ότι κάποιος μπορεί να φέρει και μια "σακούλα" με 5 συμβολικά πράγματα, εφόσον πχ ήδη έχει διαθέσει μεταχειρισμένα παιχνίδια/ρουχα αλλού, πρό αυτής της συνάντησης ή πολύ απλά δεν περιέχονται στο σπίτι του πράγματα που δεν του είναι απαραίτητα ή δεν μπορεί να διαθέσει ποσό για να προμηθευτεί αναλώσιμα είδη.

 

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να ειμαι εκει....αλλα απο Κηφισιας ΗΛιουπολη Πειραια μαλλον θα κλεινει ο παιδοτοπος την ωρα που θα φτασουμε!

καλη καρδια, κανονιστε και κανα ΣΚ!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να φέρω πράγματα, και ρούχα και παιχνίδια και αναλώσιμα, αλλά δεν θα είμαι Αθήνα την Τετάρτη.

 

Μπορώ να τα πάω την Τρίτη?

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

κριμα θελω και εγω πολυ να παω!!! αλλα θα εχω κοσμο στο σπιτι ειναι τα γεννεθλια του μικρου μας ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ...οσοι πατε να περασετε πολυ ομορφα!!!! και να βοηθησετε πολυ τα αλλα παιδακια που μας εχουν αναγκη!!!! ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...