Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας ζήσει!

Με συγκινεί πολύ όλη σου η στάση και η αγάπη που αισθάνεσαι για την αδερφή σου και το ανηψάκι σου!

Εύχομαι όλο το καλό που προκαλείς η ζωή να σου το ανταποδώσει εις διπλούν!!!

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ,ευχαριστώ μέσα απ'τη καρδιά μου όλες τις κοπέλες για την στήριξη και την βοήθειά τους!!!!!!!

 

sternchen με συγκίνησε πολύ η τελευταία σου φράση.....Μακάρι να μπορούσα να κάνω ακόμη περισσότερα για τη μικρή και το μπεμπίκο μας,μακάρι να είχα τη δυνατότητα να τους προφυλάξω από πολλά αλλά μάλλον είναι αδύνατον!

 

Εν τω μεταξύ,όταν την είδα μετά το τοκετό,μ'έπιασαν τα κλάμματα γιατί πέρασε πολύ δύσκολα και ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ,δεν μπορούσα να αντέξω στη σκέψη ότι υπέφερε μέχρι να γεννήσει,26 ώρες και αποδείχτηκε παλικάρι!

Καθ'όλη τη διάρκεια του τοκετού ήταν μαζί της και ο σύντροφός της,πράγμα το οποίο της έδινε πολύ κουράγιο και δύναμη!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!!!!!!!Να σας ζησει και να το καμαρωνετε παντα γερο και δυνατο τον πιτσιρικο!!!!πως αισθανετε η αδερφουλα σου????

 

Πολύ όμορφα,είναι πολύ τρυφερή μαζί του και δεν μπορεί να πιστέψει ότι είναι δικός της....

Εδώ εγώ που τη βλέπω να τον κρατάει,να τον θηλάζει κτλ,της λέω ότι νομίζω πως είναι ένα άλλο μωράκι που απλά της το έφεραν για να το δει.

Θα μου πάρει καιρό μέχρι να τη συνηθίσω ως μανούλα...:P:D:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

sternchen με συγκίνησε πολύ η τελευταία σου φράση.....Μακάρι να μπορούσα να κάνω ακόμη περισσότερα για τη μικρή και το μπεμπίκο μας,μακάρι να είχα τη δυνατότητα να τους προφυλάξω από πολλά αλλά μάλλον είναι αδύνατον!

 

Η αγάπη και η αλληλεγγύη είναι το μεγαλύτερο όπλο για να προφυλάσσεις και να βοηθάς τους συνανθρώπους σου και πόσο μάλλον τους δικούς σου ανθρώπους.

Να μην σε τρομάζει τίποτα, έχεις τόσο πλούσια καρδιά, που ζηλεύω την αδερφή σου, που σε έχει δίπλά της :-D!

Είναι πολύ τυχερή!!!

 

Εν τω μεταξύ,όταν την είδα μετά το τοκετό,μ'έπιασαν τα κλάμματα γιατί πέρασε πολύ δύσκολα και ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ,δεν μπορούσα να αντέξω στη σκέψη ότι υπέφερε μέχρι να γεννήσει,26 ώρες και αποδείχτηκε παλικάρι!

 

Τι ψυχούλα είσαι κοριτσάκι μου;

Τυχεροί αυτοί που σε έχουν δίπλα τους, ελπίζω να το ξέρουν!

Αλλιώς θα σας κάνω μια επίσκεψη ;)!

Να σας ζήσει και πάλι το μικρό λουλουδάκι σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζησει γεματος υγεια! μακαρι να χα κ γω μια αδερφουλα σαν κ σενα ...ειχα δει ενα ονειρο οτι ο μπεμπης που θα κανα γεννηθηκε 3450 κ με το που δα τα κιλα που γραψες γελασα:)

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια και απο μενα!!!!!να σας ζησει το μωρακι και μπραβο και στην θεια του!!!να ειστε πολυ καλα οι τρεις σας απο εδω και περα!!!η ιστορια σου αληθινα συγκινει για την ψυχουλα που βγαζεις προς τα εξω μεσω της αγαπης σου στην αδερφη σου και το ανιψακι σου!!!μπραβο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λιγο και παρασκηνιο... ο πατερας τι λεει , τα πεθερικα, οι γονεις σου? :)

 

Ωραία,γουστάρω κουτσομπολιό!!!:P:p:D

Οι δικοί μου και ειδικά η μαμά μου είναι πολύ συγκινημμένη,κοντά στη μικρή,μια χαρά....

Ο πατέρας μου δεν είναι ιδιαίτερα ζεστός(τουλάχιστον αυτό δείχνει η στάση του),ήταν βέβαια συνέχεια στο μαιευτήριο,ίσως φταίει το ότι είναι εσωστρεφής,who knows;;

Τα πεθερικά........Τα πεθερικά.............

Δεν θέλω καν να ασχοληθώ με καραγκιόζηδες και ανθρώπους που είναι πραγματικά γύφτοι!!!!

Λυπάμαι πραγματικά που τους αφήσαμε να μας ξεγελάσουν,να μας κάνουν να τους εμπιστευτούμε και να πιστούμε ότι είναι αξιόλογοι άνθρωποι.

Ένα πράγμα συνειδητοποίησα.....Όταν μπαίνουν λεφτά στη μέση,όλοι τελικά βγάζουν τον πραγματικό τους εαυτό....

 

Δεν πειράζει όμως,κάλλιο αργά παρά ποτέ.....

Το μωράκι μας και η αδερφούλα μου να είναι καλά και αυτοί να πάνε να πνιγούν!!!!!!!

 

sternchen μου,ειλικρινά δάκρυσα με όσα μου γράφεις........

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην επηρεασουν πολυ ασχημα την ψυχολογια της αδερφης σου τωρα που ειναι ευαισθητη στην λοχεια

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελπιζω να μην επηρεασουν πολυ ασχημα την ψυχολογια της αδερφης σου τωρα που ειναι ευαισθητη στην λοχεια

 

Δεν θα το επιτρέψω σε κανέναν αυτό!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει. Πολλές ευχές στην αδερφή σου και το μωρό της.

Κι ειδικά για σένα, το ΒΡΑΧΟ, που στέκεσαι και κρατάς τα κύματα, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο. Είσαι εξαιρετικά απίστευτη, υπέροχη θεία και μάνα δεύτερη για το μωράκι σας.

Να το χαίρεστε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μπεμπίκος μας,η αδερφούλα μου και η χαζοθεία,σας υπερ-υπερ ευχαριστούμε για τις ευχές και τα καλά σας λόγια!!!!!!!!!!!!

Να είστε όλες καλά και θα είμαι εδώ να γράφω τα νέα μας!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι,κατάφερα να μπω λίγο ίντερνετ......

Ο μπέμπης μας,μας τρώει όλο το χρόνο,αλλά τον λατρεύουμε!!!!!!

Η μυρωδιά του,τα χαμόγελά του-ναι,ναι και είναι μόλις 8 ημερών!!!!!-,το νάζι του,μ'έχουν στείλει τη γυναίκα.......

 

Βέβαια μας ταλαιπωρεί λίγο γιατί ενώ όλη μέρα τρώει και κοιμάται μια χαρά, το βράδυ έχει γκρίνια και κουτουλάμε απ'τη νύστα.

Λογικά μετά τις 40 μέρες θα προσαρμοστεί.

 

Δεν ξεκολλάω από πάνω του,όλα μπροστά του είναι τόσο ανούσια.....

 

Ό,τι άλλο θέλετε,ρωτήστε με....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Ο μπουμπούκος μας είναι τόσο όμορφος,τόσο γλυκός και χαμογελαστός!!!!!

Αλλά μας παιδεύει γιατί δεν κοιμάται τα βράδια και είμαστε επί ποδός όλες μαζί.

 

Υπάρχουν βέβαια θέματα με τους γονείς του συντρόφου της αδερφής μου,αλλάθα σας τα πω άλλη φορά που θα έχω περισσότερο χρόνο.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
τι κανει η αδερφουλα σου και τον μπουμπουκο?????

 

Μαριρένα σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεις...:D

Ο μπέμπης μας κατά πάσα πιθανότητα έχει ΓΟΠ,τον πήγανε τη Παρασκευή στη παιδίατρο και απ'τα συμπτώματα εκεί κατέληξε.Αύριο θα κάνουμε τον υπέρηχο για να το πιστοποιήσουμε.

 

Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ,ξέρω βέβαια ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και όπως είπε και η γιατρός είναι κάτι σύνηθες στα βρεφάκια.

 

Απλά δεν μπορώ να τον βλέπω να ταλαιπωρείται ο μπουμπούλης μου.

 

Αφήστε που μου λείπει γιατί απ'τη Τρίτη του Πάσχα,πήγαν μαμά και γιος και μένουν στο σπίτι του μπαμπά του για να μην τους κολλήσει η μαμά μου γαστρεντερίτιδα.

 

Χαίρομαι όμως πολύ που περνάει καλά η μικρή,την βοηθάει πολύ ο Μ. και η μητριά του,ξυπνάει μαζί της για να τον ταϊσουν,να τον αλλάξουν κτλ.

 

Ανυπομονώ να τους δω το απόγευμα!!!!:D:D:D:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να σας πανε ολα καλα απο εδω και περα και μην στεναχωριεσαι για την γοπ με την καταλληλη θεραπεια και το γαλατακι της μαμας του θα περασει και αυτο φιλακια πολλα στον μικρουλη!!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να σας πανε ολα καλα απο εδω και περα και μην στεναχωριεσαι για την γοπ με την καταλληλη θεραπεια και το γαλατακι της μαμας του θα περασει και αυτο φιλακια πολλα στον μικρουλη!!!!!!

 

Δυστυχώς η μικρή σταμάτησε να θηλάζει....

Κρίμα γιατί είχε αρκετό γάλα.Πολύ κρίμα.....Αλλά δεν μπορώ να της ανοίξω το κεφάλι να της τα βάλω μέσα για το ποιο είναι το σωστό και το ωφέλιμο για το μωρό αλλά και για εκείνη.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει αρκει να ειναι καλα εκεινη και το μωρο και εφοσων ηταν επιλογη της οκ

να μας ενημερωνεις με το θεμα του μπεμπουλη με την γοπ

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...