Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Σωστη η Αγγελινα, προσεξε μην πεσεις σε συναισθηματικη παγιδα και απο την εννοια σου να προστατεψεις την αδερφη σου μπερδευτεις πολυ με τον ρολο που εχεις. Εισαι η θεια που θελει το καλο του παιδιου αλλα αποφασεις για την ζωη του παιρνουν αλλοι. Ουτε η θεια ουτε οι παπουδες. Φιλικα στο λεω γιατι ειναι ευκολο σε τοσο φορτισμενες καταστασεις να χαθει η μπαλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατί όμως σου συμβαίνει αυτό? Μήπως είναι η προβολή της δικής σου επιθυμίας και των δικών σου φόβων για ένα παιδί? Εντελώς φιλικά σου το λέω, σε παρακαλώ μη με παρεξηγήσεις. Απλά στη θέση σου θα καθόμουν να σκεφτώ από πού πηγάζει όλη αυτή η φόρτιση και το άγχος, αν μη τι άλλο, για να μην τα μεταφέρεις άθελά σου και στην αδελφή σου.

 

Γιατί να σε παρεξηγήσω καλέ;;;

Η αλήθεια είναι πως πεθαίνω για τα παιδιά και ειδικά τώρα που θα είναι της αδερφής μου...Και ίσως λόγω αυτού,να προσωποποιώ την κατάσταση και να μπαίνω περισσότερο απ'ό,τι θα πρεπε στο "πετσί του ρόλου".Είμαι και υπερπροστατευτική και έχω αδυναμία στην αδερφή μου,οπότε να βγαίνει και το συναίσθημα με το μωρό κατ'αυτόν τον τρόπο.

 

Στη μικρή δεν λέω τίποτα απ'όλα αυτά,είμαι πολύ προσεκτική και φειδωλή στην έκφραση των φόβων μου!Μόνη μου κάθομαι τα σκέφτομαι και τρώγομαι και δημιουργώ φόβους στο μυαλό μου...

Μπορεί να είναι και μια φάση, λόγω του ότι καλούμαι να αντιμετωπίσω μια τελείως άγνωστη πτυχή του εαυτού μου και ένα γεγονός στη ζωή μου...

 

Θα μου περάσει....:oops:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι...λογικά είναι όλα αυτά που σκέφτεσαι και αισθάνεσαι, καλή μου. Προσπάθησε όμως να το δουλέψεις μέσα σου και να είσαι συνειδητοποιημένη στο ρόλο της θείας, κι όχι της δεύτερης μάνας, όταν θα γεννηθεί με το καλό το μωράκι. Μη σου βγαίνει κτητικότητα ή αντιμετώπιση του τύπου "άσε, θα το κάνω εγώ που ξέρω καλύτερα". Το θέμα είναι να βοηθήσεις την αδελφή σου να στηριχθεί στις δικές της δυνάμεις, όχι να την υποκαταστήσεις.

 

Σου τα λέω όλα αυτα με την καλύτερη διάθεση του κόσμου, γιατί ξέρω εκ πείρας ότι στο πρώτο παιδί είμαστε όλες σαν χαμένες και πολύ πρόθυμες να παραδώσουμε την σκυτάλη σε όποιον εμπιστευόμαστε, όχι από τεμπελιά, αλλά από άγνοια και φόβο μήπως κατά λάθος βλάψουμε το μωρό. Αυτό όμως είναι η μεγαλύτερη παγίδα. Το παιδί είναι ευθύνη της μάνας κι αν δεν το εμπεδώσει αυτό το μήνυμα από την αρχή, είναι πολύ δύσκολο να το κάνει αργότερα. Ξεκινάνε πολύ άσχημες καταστάσεις ετσι, ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου που εισαι προσεκτικη με την αδερφη σου γιατι δεν ειναι καιρος τωρα για στρες και αγχος στην φαση που ειναι.

 

Θα ήμουν τελείως γαϊδούρα αν την φόρτωνα με τις σκέψεις μου,δεν θα της το έκανα ποτέ αυτό.Εδώ μπορεί ν'ακούσω κάποιο πικρόχολο σχόλιο από συγγενείς αλλά σε κείνη δεν το λέω ποτέ,απλά την υπερασπίζομαι και δεν είναι ανάγκη να φτάσει τίποτα στα αυτιά της!

 

Δύσκολος ο ρόλος της θείας,πού να γίνω και μάνα δηλαδή,θα το χάσω τελείως το κορμί!:lol::lol:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα είναι να βοηθήσεις την αδελφή σου να στηριχθεί στις δικές της δυνάμεις, όχι να την υποκαταστήσεις.

 

Το παιδί είναι ευθύνη της μάνας κι αν δεν το εμπεδώσει αυτό το μήνυμα από την αρχή, είναι πολύ δύσκολο να το κάνει αργότερα.

 

Πίστεψέ με,αυτό το έχω συνέχεια στο μυαλό μου...Αν προσπαθήσω να πάρω το ρόλο της,ξέρω πόσο κακό θα κάνω και σε κείνη,αλλά και στο μπεμπίκο μας.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εμεις τι εχουμε παθει νομιζεις??? Το χασαμε τελειως το κορμι!!!!!!!!!

 

Δεν φανταζόμουν ποτέ τα συναισθήματα που μπορεί να προκαλέσει ο ερχομός ενός παιδιού....Πάντα αγαπούσα τα παιδιά,αλλά βρε MarcoPolo μου,αυτό που νιώθω τώρα είναι άλλο πράγμα...Και απλά πρέπει να βρω τη χρυσή τομή για να μην ξεπεράσω τα επιτρεπτά όρια....

Και ξαναλέω,πού να ήμουν εγώ έγκυος!:rolleyes:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα τρελαθεις διπλα απο οτι νομιζεις οτι εχεις τρελαθει τωρα!!!!!!!!!!!! χα!!!!χα!!!!

 

Ωχ,λέγε μου τέτοια να χαρώ.....:lol::lol::lol:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή μου Βίκυ καλημέρα. Να σου δώσω συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για την συμπεριφορά σου και την στάση σου!!!!

Έχεις σταθεί στην αδερφή σου και για μάνα και για πατέρας μαζί!!! Ο μικρός μπόμπιρας είναι πολύ τυχερός που θα σε έχει κοντά του πραγματικά.

Καλά κάνεις και είσαι επιφυλακτική με τους γονείς του νεαρού γιατί μπορεί να είναι οι καλύτεροι άνθρωποι που υπάρχουν αλλά μπορεί να έχουν και τίποτα άλλο στο μυαλό τους άρα θα πρέπει να είσαι υποψιασμένη.

 

 

Ναι...λογικά είναι όλα αυτά που σκέφτεσαι και αισθάνεσαι, καλή μου. Προσπάθησε όμως να το δουλέψεις μέσα σου και να είσαι συνειδητοποιημένη στο ρόλο της θείας, κι όχι της δεύτερης μάνας, όταν θα γεννηθεί με το καλό το μωράκι. Μη σου βγαίνει κτητικότητα ή αντιμετώπιση του τύπου "άσε, θα το κάνω εγώ που ξέρω καλύτερα". Το θέμα είναι να βοηθήσεις την αδελφή σου να στηριχθεί στις δικές της δυνάμεις, όχι να την υποκαταστήσεις.

 

Σου τα λέω όλα αυτα με την καλύτερη διάθεση του κόσμου, γιατί ξέρω εκ πείρας ότι στο πρώτο παιδί είμαστε όλες σαν χαμένες και πολύ πρόθυμες να παραδώσουμε την σκυτάλη σε όποιον εμπιστευόμαστε, όχι από τεμπελιά, αλλά από άγνοια και φόβο μήπως κατά λάθος βλάψουμε το μωρό. Αυτό όμως είναι η μεγαλύτερη παγίδα. Το παιδί είναι ευθύνη της μάνας κι αν δεν το εμπεδώσει αυτό το μήνυμα από την αρχή, είναι πολύ δύσκολο να το κάνει αργότερα. Ξεκινάνε πολύ άσχημες καταστάσεις ετσι, ξέρεις.

 

 

Από την άλλη πλευρά αυτά που λέει η Αγγελίνα είναι πολύ σημαντικά για τον δικό σου το ρόλο. Μην ξεχνάς ότι είσαι και εσύ μικρή και το μέλλον σου για την δική σου οικογένεια είναι μπροστά.

Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα μονορούφι όλη την ιστορία! Πωπωωωωωω, σήριαλ σωστό! Θέλω πολλά να γράψω και δεν ξέρω πως να αρχίσω. Μάλλον με το πιο απλό:Βίκυ, σου αξίζει ένα πολύ μεγάλο Μπράβο, με το μ κεφαλαίο. Είσαι ένα πολύ ώριμο και σωστό κορίτσι. Η αδερφή σου, είναι πάρα πολύ τυχερή που σε έχει. Η όλη στάση σου, ήταν και παραμένει υποδειγματική. Τώρα για τους γονείς σου, εν μέρει τους καταλαβαίνω για τα πισωγυρίσματα, γιατί δεν έχουν και την πιο ιδανική κατάσταση (χωρισμένοι και οι ίδιο μεταξύ τους, χωρισμένη και η εγκυμονούσα κόρη τους από τον άντρα που την άφησε έγκυο, μέτρια οικονομική κατάσταση και των δύο, άνεργες και οι δύο κόρες κλπ κλπ). Από την άλλη, αυτή την τόοοοοσο μεγάλη προσήλωση στο "τι θα πει ο κόσμος" εν έτει 2010-παραμονές 2011, ενώ ζούμε σε μία ευρωπαϊκή χώρα στο κάτω κάτω της γραφής, λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να τη δικαιολογήσω. Εσύ καλά κάνεις και δεν μασάς με αυτά και στηρίζεις την αδερφή σου.

Εύχομαι μία πολύ καλή εγκυμοσύνη και να γεννηθεί με το καλό ένα υγιέστατο, πανέμορφο και καλότυχο αγοράκι. Θα ευχηθώ και σε σένα το ίδιο ΟΤΑΝ νοιώσεις έτοιμη και το αποφασίσεις ότι θέλεις να γίνεις μανούλα.

Link to comment
Share on other sites

..........Κάποιοι απ'το δικό μας συγγενικό περιβάλλον έχουν λυσσάξει με κακεντρεχή σχόλια στην αδερφή μου τύπου "Πρέπει να παντρευτείτε γιατί θα είσαι δακτυλοδεικτούμενη στη κοινωνία"και κάτι άλλα τέτοια κουλά!Κουμάντο ας κάνουν με τα δικά τους παιδιά και αντί να σκέφτονται με γνώμονα τα παιδιά και το μωρουδέλι μας,λένε ό,τι κοτσάνα τους έρθει.

Απλά συγχύζετε και η μικρή και δεν θέλω με τίποτα!

 

Αυτά που λέτε τα νέα μας....Θα είμαι εδώ να μαθαίνετε και τις υπόλοιπες εξελίξεις.

 

Να σου πω και κάτι, ας πάνε να κουρεύονται όλοι αυτοί! Γιατί πρέπει να τους δώσετε λογαριασμό για το τι θα κάνουν τα παιδιά και αν θα παντρευτούν ή όχι? :mad:

Κατά τα άλλα, για άλλη μια φορά, θα σου δώσω ένα μεγάλο μπράβο για τον τρόπο που σκέφτεσαι και πράττεις. Πωπω, εγώ από ότι θυμάμαι (άτιμο αλτσχάιμερ) όταν ήμουν στην ηλικία σου (πριν από 15 χρόνια) ήμουν τρία πουλάκια κάθονται :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και κάτι, ας πάνε να κουρεύονται όλοι αυτοί! Γιατί πρέπει να τους δώσετε λογαριασμό για το τι θα κάνουν τα παιδιά και αν θα παντρευτούν ή όχι? :mad:

Κατά τα άλλα, για άλλη μια φορά, θα σου δώσω ένα μεγάλο μπράβο για τον τρόπο που σκέφτεσαι και πράττεις. Πωπω, εγώ από ότι θυμάμαι (άτιμο αλτσχάιμερ) όταν ήμουν στην ηλικία σου (πριν από 15 χρόνια) ήμουν τρία πουλάκια κάθονται :oops:.

 

latiatoula Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!Έχεις δίκιο σε ό,τι λες,αλλά δυστυχώς η εποχή μας έχει ακόμα να αντιμετωπίσει τους κολλημένους ανθρώπους της.

Όσο για την ωριμότητά που λες οτι διαθέτω,πίστεψέ με,για να δημιουργηθεί πέρασα δυστυχώς πολλά και ανέλαβα για την ηλικία μου αλλότριες ευθύνες.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΤΕ ΠΟΤΕ.!!!ΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ.

 

Σ'ευχαριστούμε πολύ μέμη μου...Όπως τα λες είναι,ο καθένας καλά θα κάνει να κοιτάξει το σπίτι του και τη δική του καμμούρα.Στη τελική ούτε ναρκομανής αποδείχτηκε η μικρή,ούτε καμιά αλήτισσα ώστε να ντρεπόμαστε.

Πάντως βρε κορίτσια,οι πραγματικοί φίλοι τελικά στην ευτυχία μας φαίνονται αν και κατά πόσο μας αγαπούν.Αυτό που συνειδητοποιώ,είναι ότι ποτέ δεν ξέρουμε κανέναν φίλο ή συγγενή...

Κάποιοι άνθρωποι αποδείχτηκαν πόσο κακοπροαίρετοι είναι και πόσο γούσταραν να βλέπουν την αδερφή μου αναστατωμένη,μέσα στο αδιέξοδο και τη στενοχώρια.Και τώρα που τα πράγματα πάνε καλύτερα και έστρωσαν κάποιες καταστάσεις,εκείνοι απλά εξαφανίστηκαν,έβγαλαν "δόντια"και χολή.

Και πάει στο καλό να το κάνουν άτομα απ΄το οικογενειακό μας περιβάλλον που ούτως ή άλλως δεν τους επιλέξαμε να είναι στη ζωή μας,αλλά και φίλοι να φερθούν τόσο απαίσια;;;Δεν καταλαβαίνω καν το λόγο της αντίδρασής τους !!!Δεν τους ζητήσαμε τίποτα,παρά μόνο να χαρούν κι αυτοί μαζί μας και με τον ερχομό του μπεμπίκου μας...

 

Τους λυπάμαι....Γιατί αποδείχτηκαν ανθρωπάκια και μικρόψυχοι!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα .....

(Τους λυπάμαι....Γιατί αποδείχτηκαν ανθρωπάκια και μικρόψυχοι!!!)

καλα κανεισ και τουσ λυπασαι αλλα νομιζω οτι ουτε αξιοι για την λυπηση σου ειναι.!!!!!!!εμενα μου εχει διδαξει η ζωη οτι πιο πολυ οι ξενοι μπορει να μασ βοηθησουν σε μια δυσκολη στιγμη,παρα οι συγγενεισ μασ και οι υποτιθεμενοι φιλοι μασ.!!!!!!!!!!!!!!!χαμογελαστεεεεεεεεεεεε θα ερθει πρωτα ο θεοσ το μικρο σασ.εισαστε θαυμασιοι ανθρωποι!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα .....

(Τους λυπάμαι....Γιατί αποδείχτηκαν ανθρωπάκια και μικρόψυχοι!!!)

καλα κανεισ και τουσ λυπασαι αλλα νομιζω οτι ουτε αξιοι για την λυπηση σου ειναι.!!!!!!!εμενα μου εχει διδαξει η ζωη οτι πιο πολυ οι ξενοι μπορει να μασ βοηθησουν σε μια δυσκολη στιγμη,παρα οι συγγενεισ μασ και οι υποτιθεμενοι φιλοι μασ.!!!!!!!!!!!!!!!χαμογελαστεεεεεεεεεεεε θα ερθει πρωτα ο θεοσ το μικρο σασ.εισαστε θαυμασιοι ανθρωποι!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

 

Aυτό ξανά πες το...Πολλές φορές η βόηθεια έχει έρθει απο 'κει που δεν το περίμενα...Όπως και να χει,δεν μας νοιάζει τίποτα,όλα αυτά φαίνονται λεπτομέρειες μπροστά στο θαύμα που θα έρθει στη ζωή μας!!:D:D:D

 

Μέμη μου και πάλι ευχαριστούμε!!:D:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

βικουλα σκεφτηκα τωρα..μηπως να ρωτουσατε κανα δικηγορο για τα δικαιωματα που θα χει ο πατερας!!!δηλ.θα πρεπει να εχει επισκεψεις και τετοια,γτ τωρα διαβασα τις ανησυχιες σου και να σου πω αδικο δεν εχεις απο την μια αλλα και απο την αλλη κι εγω να ημουν η γιαγια θα θελα να βλεπω το εγγονι μου.απλα οπως και με τις πεθερες μην τους δινετε πολυ θαρρος για να χουν πατηματα σε οτιδηποτε!!τον 1ο λογο τον εχει η μανα παντα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα μου, μπράβο σε όλους σας! Έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση, μιας και είμαι λίγο μικρότερη από την αδερφή σου, το Γεννάρη έμεινα έγκυος (και κάναμε και καλή αντισύλληψη, τρομάρα μας!), τον κρατήσαμε τον μπέμπαρό μας, με το αγόρι μου είμαστε μαζί αν και ανύπαντροι ακόμα κι οι γονείς μας μας στήριξαν! Λόγια θ'ακούσεις ακόμα κι από κάποιους που δεν περιμένεις. Σ'ένα άλλο τόπικ έχω αναφέρει αυτό που είπε μια γνωστή μου:"Και τί το κρατάει το μωρό; Αν κάνει αργότερα σχέση με κάποιον άλλο και ξαναμείνει έγκυος, μπά$7@9δα θα μαζεύει;" Άκουσον, άκουσον! Ξέρεις κάτι; Ακόμα και τώρα, που γεννήθηκε το μωρό μας, όλα πάνε μια χαρά, ακούγονται λόγια. Γράψτε τους όλους. Ζηλεύουν, επειδή οι ίδιοι τους δεν θα είχαν τα κότσια να το κάνουν, γι'αυτό και χαίρομαι όταν τα λένε! Ούφ! Τα είπα και ησύχασα!

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα μου, μπράβο σε όλους σας! Έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση, μιας και είμαι λίγο μικρότερη από την αδερφή σου, το Γεννάρη έμεινα έγκυος (και κάναμε και καλή αντισύλληψη, τρομάρα μας!), τον κρατήσαμε τον μπέμπαρό μας, με το αγόρι μου είμαστε μαζί αν και ανύπαντροι ακόμα κι οι γονείς μας μας στήριξαν! Λόγια θ'ακούσεις ακόμα κι από κάποιους που δεν περιμένεις. Σ'ένα άλλο τόπικ έχω αναφέρει αυτό που είπε μια γνωστή μου:"Και τί το κρατάει το μωρό; Αν κάνει αργότερα σχέση με κάποιον άλλο και ξαναμείνει έγκυος, μπά$7@9δα θα μαζεύει;" Άκουσον, άκουσον! Ξέρεις κάτι; Ακόμα και τώρα, που γεννήθηκε το μωρό μας, όλα πάνε μια χαρά, ακούγονται λόγια. Γράψτε τους όλους. Ζηλεύουν, επειδή οι ίδιοι τους δεν θα είχαν τα κότσια να το κάνουν, γι'αυτό και χαίρομαι όταν τα λένε! Ούφ! Τα είπα και ησύχασα!

 

Την παλιογαϊδάρα τη γνωστή σου! Σαν δεν ντρέπεται.....:mad:

Να χαίρεσαι το μωρό σου! Μπράβο σου και σένα που το κράτησες και μπράβο στους δικούς σου που σε υποστήριξαν!

Link to comment
Share on other sites

βικουλα σκεφτηκα τωρα..μηπως να ρωτουσατε κανα δικηγορο για τα δικαιωματα που θα χει ο πατερας!!!δηλ.θα πρεπει να εχει επισκεψεις και τετοια,γτ τωρα διαβασα τις ανησυχιες σου και να σου πω αδικο δεν εχεις απο την μια αλλα και απο την αλλη κι εγω να ημουν η γιαγια θα θελα να βλεπω το εγγονι μου.απλα οπως και με τις πεθερες μην τους δινετε πολυ θαρρος για να χουν πατηματα σε οτιδηποτε!!τον 1ο λογο τον εχει η μανα παντα!

 

Σίγουρα θα συμβουλευτούμε δικηγόρο,αλλά ξέρεις πόσο λεπτή θα είναι η θέση μας και πάλι αν αναγκαστούμε να πούμε "όχι" σε περίπτωση που η άλλη οικογένεια ξεπεράσει τα όρια με τις επισκέψεις.

Σαφώς και έχουν κάθε δικαίωμα να βλέπουν το παιδί-εφόσον βέβαια απέδειξαν τι άνθρωποι είναι-,αλλά κρατάω κάποιες επιφυλάξεις...

Κάνω κάτι σκέψεις ώρες-ώρες που με αρρωσταίνουν ρε γαμώτο.....άρε τι τρελοθεία θα γίνω!!!:oops::oops::oops:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα παιδί δεν είναι μπάσταρδο! Μπάσταρδοι είναι όσοι βλέπουν παιδιά έτσι!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...