Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

προσφατα διαπιστωσα οτι σε ξυδι γνωστης αλυσιδας σουπερ μαρκετ και ενω ειχαμε καταναλωσει σχεδον ολο το μπουκαλι ειχε μαμουνια..ενω ληγει το 2011..δεν εχω παραδωσει ακομα τη φιαλη στο καταστημα. δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω..εκανα ενα τηλ και μου ειπανε μονο αστυνομια μπορω να παω και να το προχωρησουν αυτοι..με λιγα λογια να κανω μηνυση..εσεις τι θα κανατε?τι γνωμη εχετε?να το παραδωσω στο καταστημα για απλο ελεγχο η πρεπει να κανω κατι παραπανω και τι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πρωτη φορα ακουω ξυδι να χαλαει...

 

Σε ποιον εκανες τηλ? Εγω στο μαγαζι θα πηγαινα.... να κανω μια αναγνωριστικη πτηση, τι θα μου πουνε και απο κει...βλεποντας και κανοντας ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρμόδιοι είναι η Γραμματεία Καταναλωτή, ο Συνήγορος του Καταναλωτή, το Υγιεινομικό, όπου μπορείς να κάνεις καταγγελίες.

Πάντως έχω ακούσει ότι το ξύδι πιάνει μαμούνια γενικά (είναι και η εποχή τους αν κρίνω απ'το μυγοχαμό), άσχετα από τη μάρκα κι αφού λες ότι το έχεις σχεδόν καταναλώσει, τότε δε νομίζω ότι είναι θέμα του προϊόντος, αλλά πόσο καιρό το έχεις ανοιχτό, πώς το διατηρείς κλπ. Αν είχε μαμούνια τη στιγμή που το άνοιξες τότε ναι, είχε πρόβλημα το προϊόν. Αυτά στα λέω, βάσει κοινής λογικής, όχι βάσει κάποιας νομοθεσίας, οπότε κινήσου όπως νομίζεις.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα στην αθηνα...και μου ειπανε οτι μεσω αστυνομιας για μηνυση ..απο το καταστημα μου ειπανε απο το τμημα που ειναι υπευθυνοι για την ποιοτητα στη θεσσαλονικη να το παραδωσω..οι συνθηκες ειναι μια χαρα,το σπιτι μου δεν εχει τετοια θεματα γενικοτερα..το ξυδι ανοιχτηκε προσφατα..οταν το ανοιξα δεν το ειχα προσεξει..τυχαια το ειδα..απο το μαγαζι εχουν ενημερωθει απο τα κεντρικα και περιμενουν να το παω..εγω δεν σταματαω να σκεφτομαι οτι το καταναλωσαμε..μην φανταστειτε οτι ειναι μεγαλα μικρα ειναι 5-6,,δεν θα το εβλεπες αν δεν το προσεχες,,ασε που ειναι και ανοιχτοχρωμα..δεν ξερω τι να κανω

ραννια και μενα πρωτη φορα μου ετυχε..ειδικα απο αυτο το καταστημα που παω 5 φορες τη βδομαδα ειχα ποτε προβλημα,,

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει και εγώ κάποιες φορές σε ξύδι αυτό! Όμως, νομίζω ότι μπήκαν μετά ...! Διότι ήταν το μπουκάλι που χρησιμοποιούσα για τα πιάτα και την καθαριότητα του νεροχύτη, το οποίο άφηνα ανοιχτό! Το πρόσεξα την 1η φορά και στη συνέχεια το παρατήρησα και 2η ότι συνέβαινε όταν το είχα ανοιχτό! Το βάζω και στο πρεβάζι του παραθύρου της κουζίνας που άφηνα ανοιχτό το καλοκαίρι και μάλλον ερχόντουσαν από έξω μυγάκια! Μήπως συνέβη κάτι τέτοιο και μπεις άδικα σε περιπέτειες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι σπουργιτη.εκει που το εχω ειναι πεντακαθαρα.καλα παντου ειναι δεν το συζητω.χαχα

τελικα σημερα το παρεδωσα στο καταστημα να σταλει για ελεγχο.και μου δωσανε αλλο..

σωθηκα.χαχα

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα θα το επιστρέψει πίσω στο εργοστάσιο

ως "παράπονο καταναλώτών"

 

Καλά έκανες και το επέστρεψες στο κατάστημα.

Ετσι υποτίθεται οτι πρέπει να γίνεται.

 

Εαν έκανες μήνυση κλπ δεν θα έβγαζες άκρη

και θα έμπλεκες άσκοπα!

 

Ετσι θα κάνουμε κι εμείς με μια μαύρη ζάχαρη που πήραμε

(είναι σαν τούβλο :roll: γιατί πρέπει να έπιασε υγρασία)

θα την επιστρέψουμε στο σούπερ μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...