Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΣ


LA LATINA

Recommended Posts

το οικονομικό το καταλαβαίνω μήπως να σας βοήθαγαν λιγάκι οικονομικά οι παππούδες - γιαγιαδες για να μπορούσες να έπαιρνες την κοπέλα ??? ή έστω να σου έδιναν τα μισά και να μπορούσες να συμπλήρωνες και συ ένα ποσο ???

 

ιδέες λεω ετσι ...μονο ιδέες ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το να φύγετε ένα ΣΚ δε νομίζω ότι είναι λύση οπότε μην ψάχνεις που να αφήσεις τα παιδιά.

 

 

καμια σχεση! δε θελουμε να παμε week end ρε παιδια!!! να κοιμηθει θελει ο ανθρωπος και να κατσει λιγο με τη γυναικα του! πως να το πω, να φαει χωρις να χοροπηδανε πανω του δυο μωρα θελει, να δει μια ταινια που βλεπει ενα χρονο τη Ντορα(!!!) απλα πραγματα θελει!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Στέλλα... γιατί να σε κράξουμε; Λογικό είναι να βάζεις την ασφάλεια των παιδιών σου πάνω απ΄όλα και γι' αυτό έκανες και το θέμα! Για να βρεις λύσεις... αν ήταν να σε κράξουμε γιατί να κάνεις θέμα;

 

ΟΚ εφόσον θέλει για λίγο νομίζω ότι και ο αδερφός του (αν τον εμπιστεύεσαι) μπορεί να κάτσει ένα διωράκι με τα παιδιά. Άλλος συγγενής που να εμπιστεύεσαι υπάρχει; Αδερφή, θεία, ξαδέρφη κ.λπ.?

 

ο αδερφος του σχεδον δεν εχει επαφη με τον αντρα μου- προτιμαει να τα δωσει σε εναν ξενο παρα στον αδερφο του - και αλλοι συγγενεις ναι, καμια ξαδερφη θα βρω, αλλα μια φορα για γιατρο που χρειαστηκα και ηρθε η ξαδερφη μου, με πηρε και με σηκωσε μετα ...."κουβαλας τους ξενους να καθονται με τα παιδια μας και η γιαγια καθεται σπιτι με τον παππου" επισης το συγγενη να τον αγγαρεψω για μεγαλη αναγκη οχι για καφεδες ρε παιδια, ξερω γω???????????

Link to comment
Share on other sites

Μην νιώθεις άσχημα, εμένα η κόρη μου είναι 14 μηνών και το περισσότερο που την έχουμε αφήσει για διασκέδαση είναι 3 ώρες.

 

 

 

εγω πρωτη φορα τον αφησα τον καλοκαιρι 3 χρονων ακριβως και με λενε τρελλη και κολλημενη!!!!!!!!!( για νυχτα μιλαω ετσι? απογευματα τον αφηνω απο 2 χρονων)

Link to comment
Share on other sites

Το να φύγετε ένα ΣΚ δε νομίζω ότι είναι λύση οπότε μην ψάχνεις που να αφήσεις τα παιδιά.

 

 

καμια σχεση! δε θελουμε να παμε week end ρε παιδια!!! να κοιμηθει θελει ο ανθρωπος και να κατσει λιγο με τη γυναικα του! πως να το πω, να φαει χωρις να χοροπηδανε πανω του δυο μωρα θελει, να δει μια ταινια που βλεπει ενα χρονο τη Ντορα(!!!) απλα πραγματα θελει!

 

αν θέλει απλά πράγματα .......και η ασφάλεια των παιδιών δεν κινδυνεύει πραγματικά............τότε νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολική.

Δηλαδή αν ας πούμε για να βγείτε ένα βράδυ να πάτε κάπου να φάτε τα αφήσετε στην πεθερά την ώρα που είναι να πάνε για ύπνο και πουρνό πουρνό πάτε να τα πάρετε θα υπάρξει πιστεύεις κάποιο πρόβλημα ???

και εσείς θα ξεκουραστείτε και οι ώρες που θα είναι μαζί της ελαχιστοποιούνται αφού θα κοιμούνται :-D

ή αφού όπως λές για λίγες ώρες τα αφήνεις να κανονίσεις να τα αφήσεις ένα μεσημέρι Σαββάτου και να πάτε να τα πάρετε αφού πάτε για καφεδάκι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το να φύγετε ένα ΣΚ δε νομίζω ότι είναι λύση οπότε μην ψάχνεις που να αφήσεις τα παιδιά.

 

 

καμια σχεση! δε θελουμε να παμε week end ρε παιδια!!! να κοιμηθει θελει ο ανθρωπος και να κατσει λιγο με τη γυναικα του! πως να το πω, να φαει χωρις να χοροπηδανε πανω του δυο μωρα θελει, να δει μια ταινια που βλεπει ενα χρονο τη Ντορα(!!!) απλα πραγματα θελει!

 

Ναι Στέλλα μου το κατάλαβα γι΄αυτό σου πρότεινα αλλαγές στην καθημερινότητα. Και στα λέω αυτά γιατί είμαστε 2 εργαζόμενοι ο ένας με οκτάωρο και ο άλλος με 16ωρο! Βρείτε τις λύσεις μέσα στο σπίτι σας....καλή τύχη και πολύ υπομονή!

PS Χαίρομαι πάντως που νοιάζεσαι τόσο για τον άντρα σου...είναι παραγματικά πολύ γλυκό εκ μέρους σου!

Link to comment
Share on other sites

ας γραψω και εγω..εμενα οι δικοι μου ειναι σε αλλη πολη η πεθερα μου μενει απο κατω αλαλ δεν θελω εγω να τα δινω οποτε δωρο αδωρο οτι κανουμε το κανουμε με τα μικρα...η μαμα σου ειπες μενει απο κατω γιατι δεν της τα αφηνεις ενα βραδυ κοιμισμενα στο σπιτι σου η στο δικο της (ενα σαββατοβραδο πχ να βγειτε εξω)και να τα ξαναπαρεις το πρωι??

Link to comment
Share on other sites

 

αν θέλει απλά πράγματα .......και η ασφάλεια των παιδιών δεν κινδυνεύει πραγματικά............τότε νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολική.

Δηλαδή αν ας πούμε για να βγείτε ένα βράδυ να πάτε κάπου να φάτε τα αφήσετε στην πεθερά την ώρα που είναι να πάνε για ύπνο και πουρνό πουρνό πάτε να τα πάρετε θα υπάρξει πιστεύεις κάποιο πρόβλημα ???

 

 

να σου πω με μαθηματικη ακριβεια και θα μου πεις εσυ αν ειναι προβλημα....μιλαω για πραγματα που εχουν γινει ετσι? οποτε τον εναν εχω δωσει νυχτα (εγω νοσοκομειο) για αυτον θα σας πω...

1. κοιμηθηκε αγκαλια με τον παππου (κανω αμαν να τον στειλω στο κρεβατι του καθε βραδυ και τον κοιμιζαν 4 μερες στην αγκαλια τους)

2. εβηχε και πηγε και του πηρε σιροπια ασχετα( ειχα παρακαλεσει να μου πουν αν ειναι κρυωμενος για να μιλησω με τον παιδιατρο)

3. εμενα μου ελεγαν οτι δε βηχει και ειναι μια χαρα

4. τον αφηνουν και παιζει μονος σε ενα παγωμενο δωματιο (αυτη εχει κλιμακτηριο και δεν αναβει με τιποτα ουτε air condition)

5. του βαζουν ταινιες με γερμανους ναζι που καινε εβραιους θες και σχολιο??? "καλε εγω κλαιω κι αυτο καθεται και τα βλεπει ολη μερα, του αρεσουν φαινεται οι φωτιες"

6. θα φαει παπατες φουρνου (εδω και δυο χρονια αυτο τον ταιζει)

7. δε θα μου επιτρεψουν ουτε στο τηλεφωνο να του μιλησω (εγω νοσοκομειο, μιλαω στο παιδι και ενω νομιζω οτι μου το κλεισε το ακουω να λεει "ελα ρε γιαγια μην της το κλεινεις!!!!!!!!!!!")

8. οταν πηγα να το παρω, ειχα να το δω μερες ημουν και αρρωστη και ετρεξε στην αγκαλια μου, μειναμε δυο λεπτα αγκαλιτσα ακινητοι και ερχεται αυτη και ξεκολλαει το χερι του μωρου απ την αγκαλια μου και του λεει "ασ την τη μαμα, θελει να πιει νερο"

9. ο κουνιαδος μου ειναι σε μια ιατρικη εταιρεια και το φοβεριζει συνεχεια με μια τεραστια ενεση και το μωρο φρικερνει

αληθεια αμα κατσω θα μου ρθουν κι αλλα νομιζω καταλαβατε ομως......αυτα γινανε ακριβως πριν 2 βδομαδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

! Βρείτε τις λύσεις μέσα στο σπίτι σας....καλή τύχη και πολύ υπομονή!

PS Χαίρομαι πάντως που νοιάζεσαι τόσο για τον άντρα σου...είναι παραγματικά πολύ γλυκό εκ μέρους σου!

 

ευχαριστω χριστινακι! να σαι καλα

τον λατρευω, ειναι η ζωη μου και εκεινος και τα παλικαρια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως Στέλλα, μην νιώθεις ότι πρέπει να δικαιολογήσεις στο forum το γιατί δεν νιώθεις άνετα να αφήσεις τα παιδιά στους παπούδες.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

ας γραψω και εγω..εμενα οι δικοι μου ειναι σε αλλη πολη η πεθερα μου μενει απο κατω αλαλ δεν θελω εγω να τα δινω οποτε δωρο αδωρο οτι κανουμε το κανουμε με τα μικρα...η μαμα σου ειπες μενει απο κατω γιατι δεν της τα αφηνεις ενα βραδυ κοιμισμενα στο σπιτι σου η στο δικο της (ενα σαββατοβραδο πχ να βγειτε εξω)και να τα ξαναπαρεις το πρωι??

 

 

εχεις παιδια???? εγω ρε παιδια παω να βγαλω τα ρουχα μου απ τη ντουλαπα για να παμε καπου να ετοιμαστω, ο ενας ειναι οανω μου κι ο αλλος στην πορτα!!!!!!!!!!!! παμε να χαιρετισουμε τη μαμα μου φευγονας και κρεμονται απ τις πορτες μην τυχον και δεν τους παρουμε βολτα......δλδ εσεις εχετε τριχρονα και 1 ετους και καθονται με τους παππουδες???? περιττο να σου πω την ωρα που κοιμουνται τα παιδια, εμεις ειμαστε αυτο που λεμε χωμα.............αντε μια φορα να το κανω, αλλα δε νομιζω οτι το μια φορα θα ικανοποιησει κανεναν!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας διαβασα ολες.....στελιτσα μου εχεις απολυτο δικιο,,,,,ουτε δεν θα αφηνα λεπτο τα παιδια μου σε τετοιες καταστασεις.....τωρα ομως ο αντρας σου λες οτι το χει αναγκη......εσυ????το εχεις αναγκη????

Να κανω λιγο και τον δικηγορο του διαβολου....:twisted::twisted:....και αφορα ολους τους αντρες οχι μονο της στελλας αλλά και τον δικο μου......μονο αυτοι κουραζονται????μονο αυτοι ζοριζονται και θελουν να ηρεμησουν απο παιδια και απο φωνες?????ΕΜΕΙς ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΖΤΕ.ΔΕΝ ΠΙΕΖΟΜΑΣΤΕ,ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ?????...αλλά εμεις σκεφτομαστε λιγο πιο υπευθηνα και βλεπουμε τα πραγματα απο αλλη οπτικη γωνια......δεν μπορω να καταλαβω πως οι αντρες τα βλεπουν διαφορετικα.....πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω.....

....μου χει τυχει και σε εμενα τετοια περιπτωση άλλά αρκεστικαμε σε εναν καφε οι δυο μας,ή σε μια ρομαντικη βραδυνη εξοδο...αφου τα παιδια μεναν με τη γιαγια για λιγες ωρες.....και μετα παλι μαζι μας.....τωρα εσυ ξερεις τον αντρα σου και τι ακριβως ειναι αυτο που ζηταει και θελει.....αλλά δεν πρεπει να ξεχναμε πως ειμαστε γονεις και για τις καλες στιγμες των παιδιων μας αλλά και για τις ζορικες.....και θελει υπομονη...πολυ υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Στέλλα, μην νιώθεις ότι πρέπει να δικαιολογήσεις στο forum το γιατί δεν νιώθεις άνετα να αφήσεις τα παιδιά στους παπούδες.

 

 

δε θελω να δικαιολογηθω απλα αυτα ειναι τα επιχειρηματα μου με γεγονοτα και οχι με υποθεσεις....θελω απλα να ειμαι δικαιη και να μην κρινω κανεναν αν δεν εχω αποδειξεις...

σ ολη μου τη ζωη αυτο προσπαθω....να μην αδικησω κανεναν....ουτε πεθερα, ουτε κανεναν

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας διαβασα ολες.....στελιτσα μου εχεις απολυτο δικιο,,,,,ουτε δεν θα αφηνα λεπτο τα παιδια μου σε τετοιες καταστασεις.....τωρα ομως ο αντρας σου λες οτι το χει αναγκη......εσυ????το εχεις αναγκη????

 

 

κοπελα μου, εγω ναι, κουραζομαι, ναι ποναει ολο μου το σωμα, ναι, ημουν με κορτιζονες 4 μηνες την ανοιξη για να κανω δυο βηματα, ναι, δεν εχω δυναμη να κατεβω τη σκαλα να παρω το παιδι μου που το φερνει το σχολικο, αλλα ποτε ποτε ποτε δε με ενδιαφερει το τι εχω εγω αναγκη.....ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ?????????????? ΜΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!! να βγω με την ψυχη στο στομα και το τηλεφωνο ανα χειρας???????? ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΛΤΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ!!!!!!!!!!! τις προαλλες πηγαμε για φαγητο, ενα διωρακι και γυρισα και τα πηρα, αυτη η βολτα εμενα μου φτανει για ενα εξαμηνο!!!!!!!!! ο αλλος ο ανθρωπος ομως??? δεν εχει ψυχη???? μου λεει ο αντρας μου "ΑΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΟΥ! ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ!!" ονειρεμενος συζυγος ε????? δεν ειναι το μωρο μου/?? μα οι φιλες μου εργαζονται και σχολανε νυχτα, δεν ειναι παντρεμενες εχουν να βγουν με τα αγορια τους, η δεν εχουν παιδια να παρω ισως κι ενα παιδι μαζι μου.....απ τη μερα που γεννησα εχω βγει μονη μου με τις κολλητες μου 2 φορες, στα τρεισιμιση χρονια....ΣΥΓΝΩΜΗ, ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, με κουμπαρους, φιλους, τον αντρουλη μου διπλα, θα κατεβασω τα παιδια στη μαμα και θα κατσουμε με τους καλεσμενους μας..... περναω καλυτερα οταν παω καπου με τον αντρα μου !!!!!!!!!!!!!! ειμαι μια παλιομοδιτισσα, κολλημενη, πωπω και το λενε και οι κουμπαροι που ειναι μπακουρια και νομιζουν οτι ετσι ειναι η ζωη, ναι, ειμαι, και δε θα ενιωθα ποτε μα ποτε την αναγκη να αφησω τα παιδια μου για να παω βολτα!!!!!!!!!!!!

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΟΥΤΕ Η ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΥΤΕ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ~~~~~ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩ ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στέλλα, κι εμείς με τρία παιδιά, δουλεύουμε και οι δύο, και δεν έχουμε αφήσει ποτέ ούτε το ένα από αυτά ούτε για μια διανυκτέρευση αλλού. Δεν έχουμε κάπου να τα αφήσουμε... Και ζούμε και οι δύο ακόμα....:wink:

Έχουμε και μεις γνωστούς όπως κι εσείς που έχουν βοήθεια από παππούδες και αφήνουν τα παιδιά τους για βραδινές εξόδους, σαββατοκύριακα, ταξίδια, κλπ. Και αυτονών τα παιδιά ζούνε ακόμα...

Ο καθένας όπως βρει πορεύεται.

Αν έχει κάποιος βοήθεια καλά είναι, αν δεν έχει, θα βρει έναν τρόπο να τα βγάλει πέρα.

Καταλαβαίνω τον άντρα σου που κουράζεται από την άλλη παρατηρώ στην ελληνική πραγματικότητα κάποιους άνδρες να κουράζονται περισσότερο από τα παιδιά τους από οτι θα ήταν αναμενόμενο. Θέλω να πω ότι ορισμένοι έχουν μεγαλώσει με μια νοοτροπία ότι τα παιδιά είναι ευθύνη της γυναίκας και θα πρέπει να τους αφήνουν χώρο ελεύθερο για την ξεκούραση και τη χαλάρωσή τους. Μια γυναίκα φυσικά δεν θα σκέφτονταν ποτέ έτσι.

Φυσικά όταν έχεις παιδιά θα κάνουν φασαρία, φυσικά θα έχουν την ώρα που θα σου ζητούν να παίξεις μαζί τους, φυσικά και θα θέλουν τη βόλτα τους. Φυσικά και είναι κουραστικό να είσαι γονιός και να δουλεύεις....Αλλά τα παιδιά ήταν δική μας επιλογή.

Κι εγώ δεν κατάλαβα τελικά αν ο άνδρας σου θα είναι ικανοποιημένος αν πηγαίνετε μια δυο φορές το μήνα μόνοι σας μια βόλτα χωρίς τα παιδιά, αν ζητά απλά να τον αφήνουν ήσυχο όταν γυρνά από τη δουλειά ή μήπως μακαρίζει τους γνωστούς σας που έχουν κάπου να "παρκάρουν" τα παιδιά τους και καλοπερνάνε και του βγήκε γι' αυτό το παράπονο.;)

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πραγματικα για τις ιδεες σας και τιε λυσεις που μου προτεινατε, ευχαμαι να βρω συντομα τη χρυση τομη στο να εχω και τα παιδακια μου και το συζυγο μου ευχαριστημενους κι ευτυχισμενους.....οσο για μενα, θα ειμαι κι εγω και μονο που θα τους βλεπω, φτανει ο καλος Θεουλης να βοηθησει λιγο και στο θεμα "υνιης"

φιλακια κοριτσια! χιλια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

[quote name=Κι εγώ δεν κατάλαβα τελικά αν ο άνδρας σου θα είναι ικανοποιημένος αν πηγαίνετε μια δυο φορές το μήνα μόνοι σας μια βόλτα χωρίς τα παιδιά' date=' αν ζητά απλά να τον αφήνουν ήσυχο όταν γυρνά από τη δουλειά ή μήπως μακαρίζει τους γνωστούς σας που έχουν κάπου να "παρκάρουν" τα παιδιά τους και καλοπερνάνε και του βγήκε γι' αυτό το παράπονο.;)[/quote]

 

μπα ο καημενος καμια δυο βολτες το μηνα και κανεναν υπνακο κανενα μεσημερι θα του ηταν αρκετα νομιζω......γι αυτο τονισα απ την αρχη το κανα δυο φορες το μηνα, πριν λιγο καιρο ελεγε μια φορα το τριμηνο ο αντρας μου!!!!!!!!!! οχι καμια σχεση, δεν θα τα εδινε και ο ιδιος πιο πολυ, απλα ειπα οτι τυχαινει στο περιβαλλον μας να εχουμε τετοια παραδειγματα, και να σου πω ουτε εγω ουτε ο αντρας μου κατι τυπους που τα δινουν μια βδομαδα στη μια γιαγια και μια στην αλλη και τα παιρνουν μια φορα στο τοσο οι ιδιοι δεν τους θεωρουμε καν γονεις.... ο μεγαλος μου ειναι περιπτωση, η δασκαλα στον παιδικο εχει καρφακια μαλλια απ τη μερα που τον γνωρισε ειναι πολυ ανεξαρτητο και ταρζανακι, ομολογουμενως πιο πολυ και απ τα 30 αλλα παιδακια στο τμημα του οποτε καταλαβαινεις.....οσο για το μπαμπα μας, μακαρι ολοι οι μπαμπαδες να ασχολιοντουσαν τοσο με τα παιδια τους, ειναι καταπληκτικος και παιζει απιστευτες ωρες μαζι τους, να μην τον αδικω κι αυτον....το δυσκολο ειναι οτι τα θελει ΣΚ αυτα, οποτε θα συμπεριλαμβανεται και το βραδυ στα σχεδια του μαλλον!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην σε κράξουμε βρε... Ούτε εγώ θα τα άφηνα σε κάποιον που δεν ακολουθεί αυτά που του λέω και κάνει του κεφαλιού του, οπότε δεν θα του είχα και καμία εμπιστοσύνη (πχ το να δώσει μόνη της φάρμακο στο αιδί είναι τουλάχιστον τραγικό... Εγκληματικό θα έλεγα)

 

Κοίτα και σε εμάς λείπει το να πάμε για ένα καφεδάκι μόνοι μας (δεν σου λέω κάτι παραπάνω), να ξυπνήσουμε μια μέρα όποια ώρα θέλουμε εμείς ή να κάτσουμε στον καναπέ και να δούμε μια ταινία ανενόχλητοι και μέχρι το τέλος... Σε όλους συμβαίνει και δεν υπάρχει μια μόνιμη λύση. Δυστυχώς...

 

Θα μπορούσες ίσως να αφήσεις μια μέρα τα παιδιά στη μαμά σου με την παρουσία και κάποιου δεύτερου ατόμου που θα την βοηθάει (συγγενή ή μη).

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην σε κράξουμε βρε... Ούτε εγώ θα τα άφηνα σε κάποιον που δεν ακολουθεί αυτά που του λέω και κάνει του κεφαλιού του, οπότε δεν θα του είχα και καμία εμπιστοσύνη (πχ το να δώσει μόνη της φάρμακο στο αιδί είναι τουλάχιστον τραγικό... Εγκληματικό θα έλεγα)

 

Χαιρομαι γιατι αρχισα να νομιζω οτι ειμαι υπερβολικη και τρελη!

Link to comment
Share on other sites

καθολου υπερβολικη και καθολου τρελη, στελλα μου. και ξερεισ γιατι? γιατι, αν συμβει κατι -χτυπα ξυλο- στα παιδια , οσο θα βρισκονται στουσ ''πολυ καλουσ'' παππουδεσ τουσ, μετα εσενα θα κατηγορουν οτι αφησεσ τα παιδια σου εκει. καλυτερα φυλαγε τα ρουχα σου απο τετοια ατομα. εμενα η πρωην πεθερα μου ηθελε σωνει και καλα να δωσω στο βρεφακι ζαχαρη και μελι. λογικο δεν ειναι να μην θελω ουτε να κρατησει στα χερια τησ το μωρο και καθε φορα που το πιανει να προσεχω την καθε τησ κινηση?

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

εχεις παιδια???? εγω ρε παιδια παω να βγαλω τα ρουχα μου απ τη ντουλαπα για να παμε καπου να ετοιμαστω, ο ενας ειναι οανω μου κι ο αλλος στην πορτα!!!!!!!!!!!! παμε να χαιρετισουμε τη μαμα μου φευγονας και κρεμονται απ τις πορτες μην τυχον και δεν τους παρουμε βολτα......δλδ εσεις εχετε τριχρονα και 1 ετους και καθονται με τους παππουδες???? περιττο να σου πω την ωρα που κοιμουνται τα παιδια, εμεις ειμαστε αυτο που λεμε χωμα.............αντε μια φορα να το κανω, αλλα δε νομιζω οτι το μια φορα θα ικανοποιησει κανεναν!!!!!!

 

εχω παιδια ενα κοριτσι 3χρονων και ενα αγορακι 10μηνων..σε πληροφορω ο μικρος ειναι πολυ γκρινιαρης και θελει μονο εμενα και τον πατερα του την νυχτα ξυπναμε 3-4φορες..και ουτε εγω δουλευω και δεν εχω βοηθεια απο πουθενα...απλα θα κανεις λιγη υπομονη αν δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο...το προγραμμα τους πιο ειναι μεσημερια δεν κοιμουνται??και γενικα βγαινετε ολη η οικοεγενια μαζι??ας πηγαινετε πχ 1στις 15σε ενα παιδοτοπο να βγαινετε να ηρεμειτε εσεις να το διασκεδαζουν και τα παιδια...δηλαδη αυτο που σου προτεινα με την γιαγια δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθουν και να μεινει η μαμα σου μαζι τους?στο σπιτι σας?και φευγει οταν γυρισετε εσεις απο κατω δεν μενει?

Link to comment
Share on other sites

καθολου υπερβολικη και καθολου τρελη, στελλα μου. και ξερεισ γιατι? γιατι, αν συμβει κατι -χτυπα ξυλο- στα παιδια , οσο θα βρισκονται στουσ ''πολυ καλουσ'' παππουδεσ τουσ, μετα εσενα θα κατηγορουν οτι αφησεσ τα παιδια σου εκει. καλυτερα φυλαγε τα ρουχα σου απο τετοια ατομα. εμενα η πρωην πεθερα μου ηθελε σωνει και καλα να δωσω στο βρεφακι ζαχαρη και μελι. λογικο δεν ειναι να μην θελω ουτε να κρατησει στα χερια τησ το μωρο και καθε φορα που το πιανει να προσεχω την καθε τησ κινηση?

 

αχ αυτο το μελι.....φασαριες ειχαμε κι εμεις, σε καταλαβαινω....φυσικα και θα προσεχεις, τι να λεμε τωρα!

Link to comment
Share on other sites

εχω παιδια ενα κοριτσι 3χρονων και ενα αγορακι 10μηνων..σε πληροφορω ο μικρος ειναι πολυ γκρινιαρης και θελει μονο εμενα και τον πατερα του την νυχτα ξυπναμε 3-4φορες..και ουτε εγω δουλευω και δεν εχω βοηθεια απο πουθενα...απλα θα κανεις λιγη υπομονη αν δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο...το προγραμμα τους πιο ειναι μεσημερια δεν κοιμουνται??και γενικα βγαινετε ολη η οικοεγενια μαζι??ας πηγαινετε πχ 1στις 15σε ενα παιδοτοπο να βγαινετε να ηρεμειτε εσεις να το διασκεδαζουν και τα παιδια...δηλαδη αυτο που σου προτεινα με την γιαγια δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθουν και να μεινει η μαμα σου μαζι τους?στο σπιτι σας?και φευγει οταν γυρισετε εσεις απο κατω δεν μενει?

 

κοιμουνται φυσικα αλλα δε συμπτιπτει η ωρα του τριχρονου με το μικρο....θα το δεις κι εσυ οταν μεγαλωσει λιγο ακομα ο μικρος σου....πχ ο μεγαλος γυρναει απ τον παιδικο και κοιμαται στις 14.30, το μωρο μεχρι εκεινη την ωρα εχει ηδη ξυπνησει και οπως και να χει ο μπαμπας δεν ειναι αυτες τις ωρες εδω για να ξεκουραστει.... ναι βγαινουμε ολοι μαζι αλλα και με τους παιδοτοπους δεν το σωνουμε, το μωρο θελει ολο εμας, εναι σε ηλικια που δε μπορεις να το αφησεις ειναι και λιγο γκρινιαρης οπως και ο δικος σου, αυτοκολλητος ρε παιδι μου....αυτο με τη μαμα, ναι, ε παλι στη μαμα θα πεσει το χοσε που λεω κι εγω...ειναι και φρεσκοεγχειρισμενη, πρεπει να ειναι ξαπλα, τεσπα, θα δω πως θα το διευθετησω, ετσι κι αλλιως θελει λυση μακροχρονια, δεν ειναι για μια δυο βδομαδες....ευχαριστω για ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το να φύγετε ένα ΣΚ δε νομίζω ότι είναι λύση οπότε μην ψάχνεις που να αφήσεις τα παιδιά.

 

 

καμια σχεση! δε θελουμε να παμε week end ρε παιδια!!! να κοιμηθει θελει ο ανθρωπος και να κατσει λιγο με τη γυναικα του! πως να το πω, να φαει χωρις να χοροπηδανε πανω του δυο μωρα θελει, να δει μια ταινια που βλεπει ενα χρονο τη Ντορα(!!!) απλα πραγματα θελει!

 

Δεν γινεται να του πεις. Ειναι μπαμπας τωρα. Τερμα αυτα. Μετα απο λιγα χρονια που θα μεγαλωσουν θα μπορει λιγο παλι......κοιτα ουτε εμεις εχουμε που να τα αφησουμε οποτε ουτε σε μας τιθετε τετοιο θεμα. Μια γυναικα που πηγα να παρω 3 ωρες 2 φορες την εβδομαδα δεν μας βγαινει χρηματικα και την κοψαμε και αυτη. Οποτε τι εχω σκοπο να κανω? Του ειπα να φυγει ταξιδι μονος του. Να παρει το αμαξι και να λειψει οσο θελει, να παει οπου θελει, να βγαλει τις φωτο του (ειναι χομπιστας φωτογραφος και με βραβεια στην Αμερικη) και να γυρισει ξεκουραστος. Απαξ και δεν μπορω να αφησω καπου την μικρη (οχι οτι θα το εκανα) του δινω τον χρονο που θελει να κανει τις δουλειες του και να ησυχασει........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...