Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανακυκλώστε ! Λίνκ που θα σας βοηθήσουν!


Recommended Posts

http://www.afis.gr/ μπορείτε να κάνετε αίτηση για τον κάδο - δωρεάν τον φέρνουν στο σπίτι σας, και δωρεάν τον αδειάζουν.

 

Οι μπαταρίες είναι κάτι πάρα πολύ βλαβερό για την φύση!

Ασχοληθείτε και δώστε το παράδειγμα στα παιδιά σας! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 7 months later...

Διαφημίσεις

Ωστόσο όταν είχα κάνει αίτηση στο afis για κάδο, με κάλεσαν, με ρώτησαν πόσα άτομα απασχολούνται στο γραφείο και επειδή δεν ήταν πάνω απο 10 νομίζω, μου είπαν ότι δε θα μπορέσουν να μου στείλουν κάδο και να αναζητήσω σε κάποιο super market ή κάπου αλλού..Απο την μια πλευρά το καταλαβαίνω αλλά από την άλλη είχα δει κάδο σε κατάστημα ρούχων με 3 άτομα προσωπικό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πού ανακυκλώνονται παιχνίδια; Είναι σωστό να τα ρίχνουμε και αυτά στους κάδους του δήμου;

"Εύχομαι στους Γερμανούς από ελληνίζοντα φαντάσματα να γίνουν Έλληνες."Φρειδερίκος Νίτσε

Δίχως Ελληνικές σπουδές, δεν υπάρχει εκπαίδευση.

Leo Tolstoy

Link to comment
Share on other sites

Πού ανακυκλώνονται παιχνίδια; Είναι σωστό να τα ρίχνουμε και αυτά στους κάδους του δήμου;

Κι εγώ αυτήν την απορία έχω, τα πλαστικά παιχνίδια που είναι χαλασμένα για να τα χαρίσουμε, πού τα πετάμε? Έψαξα στο internet αλλά δεν βρήκα τίποτα, τα ρίχνω στους μπλε κάδους, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι επιτρέπεται. Ξέρει κανείς????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανακυκλωση υφασματων κανουνε πουθενα?καποτε ειχα ακουσει οτι τα μαζευουν και τα κανουν πανια.δεν εχω δει ομως τιποτα πουθενα

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ανακυκλωση υφασματων κανουνε πουθενα?καποτε ειχα ακουσει οτι τα μαζευουν και τα κανουν πανια.δεν εχω δει ομως τιποτα πουθενα

Υπάρχει μία βιοτεχνία στα Καμίνια που μαζεύει τα άχρηστα ρούχα και τα κάνει στουπιά. Κοίτα και εδώ: www.ecocity.gr και στο www.forfree.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Υπάρχει μία βιοτεχνία στα Καμίνια που μαζεύει τα άχρηστα ρούχα και τα κάνει στουπιά.

Η βιοτεχνία λέγεται Freedom Νάξου 27 Καμίνια Πειραιάς, 4813802.

Θα περάσω ν' αφήσω εκεί ρούχα που είναι πολύ χάλια για να φορεθούν ξανά.

Link to comment
Share on other sites

για ογκώδης ηλεκτρικές συσκευές μπορείτε να καλείτε στο 800 800 90 90 όπου παραλαμβάνουν εντελώς δωρεάν από το σπίτι σας κ τα πάνε προς ανακύκλωση.

 

Επίσης στους δήμους Ψυχικού, Χολαργού, Φιλοθέης, Αγίας Παρασκευής, Ηρακλειου, Ν.Χαλκηδόνας, Νέα Πέραμου υπάρχουν σε κεντρικά σημεία κάδοι που μπορείτε να ρίξετε τις μικροσυσκευές σας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη βδομάδα συνέβει ένα κοσμοιστορικό γεγονός! Είδα μπλέ κάδους στον Πειραιά!

Ο Φασούλας που είχε καταγγείλει την κακιά ιδιωτική ανακύκλωση, τελικά άφησε τα σοσιαλιστικά ιδεώδη του και έβαλε μπλε κάδους (μάλλον ο Γιωργάκης θα τον πήρε τηλέφωνο και θα του είπε να αφήσει τις βλακείες ).

Τώρα μένει πιστός στα ιδεώδη του μόνο ο Δήμαρχος Νίκαιας!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη βδομάδα συνέβει ένα κοσμοιστορικό γεγονός! Είδα μπλέ κάδους στον Πειραιά!

 

Κι εγώ δεν πίστευα στα μάτια μου. Τόσους "καβγάδες" που έχω ρίξει με το Δήμο δε λέγεται (τώρα καβγαδίζω για άλλα θέματα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...