Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές μετα τη γεννα... ?


rena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στελλινούλα, είχα ακριβώς την ίδια αγωνία μετά την 1η γέννα με κ.τ. αλλά η γιατρός μου, μας είχε απαγορεύσει δια ροπάλου τις επαφές για 40μέρες. Βέβαια, επειδή κι εμείς δεν κρατιόμασταν στο 1ο ενδώσαμε στην 38η μέρα ενώ στη 2η στην 35η. Τα λόχεια μου κρατούσαν για 10μέρες και μετά είχα μόνο ροζ-καφέ υγρά... Βασικά, από όσο ξέρω δεν το επιτρέπουνε κατά τη διάρκεια της λοχείας, λόγω μολύνσεων..

Δεν παίρνεις τηλ. το γυναικολόγο σου καλύτερα για να είσαι σίγουρη?

Να σου ζήσει!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να ανυσηχήσω μωρέ??? Δηλαδή με την περιγραφή που έδωσα στα υγρά που πλέον έχω...πτύελα λέγονται??? Λέτε να πάθουμε κάμια μόλυνση?

 

Ελα μωρε σιγά! Και στην περίοδο λενε θα παθουμε μολυνση αν ερθουμε σε επαφη αλλα θυμαμαι παντα τις τελευταιες μερες καναμε κ τιποτα δεν παθαμε! το πιο πιθανο ειναι να ξανα πιασεις αμεσως παιδι δεν φανταζεσαι ποσο ευκολο ειναι τωρα..:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το πιο πιθανο ειναι να ξανα πιασεις αμεσως παιδι δεν φανταζεσαι ποσο ευκολο ειναι τωρα..:-)

 

Ρε μην μου λές τετοια.....

φαντάζομαι θα εννοείς αν κάνεις σεξ εντελώς ελευθερα ε? Διότι εμείς σήμερα προμηθευτήκαμε τις "κατάλληλες προφυλάξεις" (καταλαβαίνεις)...εχθές που έγινε η επαφή δεν είχαμε προφύλαξη αλλά δεν κάναμε ελυθερα...λες να έγινε κάτι με τα προυγρά??? ποπο αγχώθηκα

Link to comment
Share on other sites

Μην την πανικοβάλλετε καλέ :D Στελλίτσα αν ήταν με το μαλακό δεν νομίζω πως έχετε θέμα! Ούτε νομίζω μπορείς να μείνεις τόσο άμεσα έγκυος... Αν δεν κάνω λάθος αργεί λίγο οργανισμός να παράγει ωάρια ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω καλό μου :) Μάκια!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην μου λές τετοια.....

φαντάζομαι θα εννοείς αν κάνεις σεξ εντελώς ελευθερα ε? Διότι εμείς σήμερα προμηθευτήκαμε τις "κατάλληλες προφυλάξεις" (καταλαβαίνεις)...εχθές που έγινε η επαφή δεν είχαμε προφύλαξη αλλά δεν κάναμε ελυθερα...λες να έγινε κάτι με τα προυγρά??? ποπο αγχώθηκα

 

χαχαχα...ναι βρε κουκλα μου αυτο εννοω γι'αυτο προσεξε...ειδικα αν θηλαζεις ειναι ακομα πιο ευκολο :-) κι ας λενε οτι δεν γινεται με τον θηλασμο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι δεν θηλάζω.....πλέον.....

 

αρα να μην ανυσηχώ λέτε για μια φορά που έγινε χωρίς προφύλαξη ε? Αγχώθηκα ότι θα μείνω έγκυος τοοοοοσο σύντομα πάλι και αγχώθηκα τρελά!!!

Link to comment
Share on other sites

re κοριτσια εγω ειμαι απο αλλο πλανητη?στο 3το μου που εκανα κτ πηγα στις 40μερες στον γιατρο και μου ειχε πει οχι ακομη μετα απο 15ακομη μερες και με προσοχη.και στα αλλα μου 2παιδια και μικρη ημουν αλλα πηγαινα στις 40μερες μου εδινε το οκ ο γιατρος και αϊντε βουρ.μπα ειμαι απο τον πλανητη της φοβιας δεν εξηγητε διαφορετικα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

re κοριτσια εγω ειμαι απο αλλο πλανητη?στο 3το μου που εκανα κτ πηγα στις 40μερες στον γιατρο και μου ειχε πει οχι ακομη μετα απο 15ακομη μερες και με προσοχη.και στα αλλα μου 2παιδια και μικρη ημουν αλλα πηγαινα στις 40μερες μου εδινε το οκ ο γιατρος και αϊντε βουρ.μπα ειμαι απο τον πλανητη της φοβιας δεν εξηγητε διαφορετικα

 

Κι εγώ από τον ίδιο πλανητη είμαι..;) ;) Απορώ βρε κορίτσια που τη βρίσκετε την όρεξη...ειλικρινά σας θαυμαζω!!

Καταρχήν για 40 μέρες περίπου δεν μπορούσα καλά καλά να κάτσω παρά μόνο όταν ξεχνιόμουν...το κοκό μου έλειπε....άσε με καλή μου χαχαχαχα :) :) :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stellinula μου μην αγχωνεσαι,δεν θα παθεις τιποτα αλλα κανονισε ενα ραντεβου με το γιατρο γυρω στο μηνα να σε δει για να ειστε και πιο ησυχοι..Εγω ειχα παει στις 37 μερες απο την καισαρικη στο γιατρο και μολις μας εδωσε το οκ θυμαμαι που γελαγανε και τα αυτια του αντρα μου!Βλεπεις εμεις λογω προβληματων ειχαμε αποχη σε ολη την εγκυμοσυνη:roll::(

Link to comment
Share on other sites

Stellinula μου μην αγχωνεσαι,δεν θα παθεις τιποτα αλλα κανονισε ενα ραντεβου με το γιατρο γυρω στο μηνα να σε δει για να ειστε και πιο ησυχοι..Εγω ειχα παει στις 37 μερες απο την καισαρικη στο γιατρο και μολις μας εδωσε το οκ θυμαμαι που γελαγανε και τα αυτια του αντρα μου!Βλεπεις εμεις λογω προβληματων ειχαμε αποχη σε ολη την εγκυμοσυνη:roll::(

καταλαβαινω οτι θελετε να ηρεμησετε την κοπελα αλλα πως λετε δεν θα παθεις τπτ,ισως αν ηταν να παθεις θα φαινοταν οχι δεν θα παθεις τπτ,μετα απο 3παιδια ακομη δεν ξερω τι ακριβως σημαινει η μητρα ειναι ανωριμη ακομη,οποτε μονον ο γιατρος ξερει να πει σε αυτο το θεμα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχουμε κλείσει ήδη το ραντεβού μας στις 40 μέρες με τον γιατρό μου, οπότε όταν πάω θα ρωτήσω...φυσικά δεν θα ξανακάνουμε μέχρι τότε για να είμαι ήρεμη ότι δεν θα συμβεί κάτι....

 

απλά με την παρόρμηση της στιγμής έγινε και καταλαβαίνετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κλείσει ήδη το ραντεβού μας στις 40 μέρες με τον γιατρό μου, οπότε όταν πάω θα ρωτήσω...φυσικά δεν θα ξανακάνουμε μέχρι τότε για να είμαι ήρεμη ότι δεν θα συμβεί κάτι....

 

απλά με την παρόρμηση της στιγμής έγινε και καταλαβαίνετε!!!!

μωρε καταλαβαινουμε αλλα υπαρχουν και αλλα πραγματα να κανεις εκτος της χμ πραξης.;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ε! τώρα έγινε δεν μπορώ να γυρίσω πίσω....Αν έχει γίνει κάτι κακό εκει κάτω θα το μάθω στο γιατρό....Ελπίζω να μην έχω πάθει τίποτα όμως....Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις...εν αναμονή άλλων 25 ημερών (άνευ σεξ φυσικά) για να δούμε τι θα μου πεί ο γιατρός!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως θεωρώ ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα , καθώς εγινε καισαρική τομή και έτσι απο "κάτω" δεν πηράχτηκε τίποτε.

Θα ήταν θέμα εαν γεννουσες φυσιολογικά και δεν προλάβαιναν να κλεισουν οι τομές .

Η τομή της καισαρικής θέλει απλά προσοχή στην έντονη γυμναστική και να μην σηκώνεις βάρη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γέννησα με καισαρική.

Και ήρθαμε σε επαφή στις 19 μέρες.

Απλά κάναμε πολύ απαλά και όλα καλά.

Αφού ό,τι έκανες, ήταν ήρεμο, όλα καλά θα πάνε.

Μην αγχώνεσαι!!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια τι μου θυμησατε τωρα εγω και ο συζηγος ειμαστε συνεχως στα ζουζουνισματα....στην μπεμπα τον τελευταιο μηνα εγκυμοσυνης δεν μας επετρεπε ο γιατρος και οταν γεννησα μεσα σε 15 μερες τελιωσαν και τα λοχεια και η περιοδος ετσι λοιπον δεν αντεξαμε ουτε γιατρο ρωτησαμε ουτε τιποτα..με προφυλακτικο βεβαια αλλα το τσουξιμο της πρωτης φορας υπηρχε!!!δεν επαθα τιποτα σχεδον καθε μερα καναμε ερωτα!!!βεβαια αργοτερα πηγα στο γιατρο και του το ειπα αλλα δεν καναμε αγρια πραγματα χαλαρα!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

τέτοια να ακού μπας και ηρεμήσω λίγο διότι σε αναμμένα κάρβουνα είμαι!!!

 

Στελλίτσα μην αγχώνεσαι... να είσαι έγκυος αποκλείεται!!

Πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...