Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Οι μόνες αδικημένες μανούλες είναι του ΤΕΒΕ!

Δεν παίρνουμε τίποτα στην ουσία....900?(που πήρα χθες τηλ κ μάλλον τα κόβουν κ αυτά...αν τα πάρεις σε κανά χρόνο αν...)?ενώ πληρώνεις ασφάλεια 800? το δίμηνο έχεις δεν έχεις?έχω ακριβώς τις ίδιες παροχές με μία άνεργη που είναι ασφαλισμένη στον άντρα της!!!ούτε από ΟΑΕΔ ούτε από κανέναν τίποτα! Και έχεις το γιατρό να σου λέει 2000?που ζουν Θεέ μου?

Sorry αλλά δεν αντέχω άλλο είμαι με την κοιλιά στο στόμα να δουλεύω κ να έχω όλες τις φίλες που είναι υπάλληλοι δημοσίου (κ κάθονται από την 1η μέρα που το έμαθαν ...όλες πρόβλημα ρε παιδί μου,κ κανά χρόνο μετά)είτε ιδιωτικοί που εντάξει τουλάχιστον κάθονται κ με το εξάμηνο ΟΑΕΔ μετά κ παίρνουν αρκετά λεφτά να μου λένε καλά πότε θα σταματήσεις?

Αν είχα κάποιον να μου τα σκάει κάθε μήνα κ να πληρώνει κ όλα τα έξοδα 1 επιχείρησης θα καθόμουν σπίτι μου λέτε να γουστάρω να ταλαιπωρούμε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι μόνες αδικημένες μανούλες είναι του ΤΕΒΕ!

Δεν παίρνουμε τίποτα στην ουσία....900?(που πήρα χθες τηλ κ μάλλον τα κόβουν κ αυτά...αν τα πάρεις σε κανά χρόνο αν...)?ενώ πληρώνεις ασφάλεια 800? το δίμηνο έχεις δεν έχεις?έχω ακριβώς τις ίδιες παροχές με μία άνεργη που είναι ασφαλισμένη στον άντρα της!!!ούτε από ΟΑΕΔ ούτε από κανέναν τίποτα! Και έχεις το γιατρό να σου λέει 2000?που ζουν Θεέ μου?

Sorry αλλά δεν αντέχω άλλο είμαι με την κοιλιά στο στόμα να δουλεύω κ να έχω όλες τις φίλες που είναι υπάλληλοι δημοσίου (κ κάθονται από την 1η μέρα που το έμαθαν ...όλες πρόβλημα ρε παιδί μου,κ κανά χρόνο μετά)είτε ιδιωτικοί που εντάξει τουλάχιστον κάθονται κ με το εξάμηνο ΟΑΕΔ μετά κ παίρνουν αρκετά λεφτά να μου λένε καλά πότε θα σταματήσεις?

Αν είχα κάποιον να μου τα σκάει κάθε μήνα κ να πληρώνει κ όλα τα έξοδα 1 επιχείρησης θα καθόμουν σπίτι μου λέτε να γουστάρω να ταλαιπωρούμε???

Πόσο σε καταλαβαίνω! Και εγω ασφαλισμενη στον ΟΑΕΕ και ειλικρινα η αδικια για τις μανουλες που "εκαναν το λαθος" να εχουν δικη τους επιχειρηση δεν υπάρχει. Θαρρεις οι ασφαλισμενες στους αλλους φορεις κανουν παιδια και εμεις αποπαίδια.

Να ρωτησω με την ευκαιρια. Στην κλινικη που θα γεννησω στις τιμες που μας εδωσαν με ΕΟΠΥΥ και χωρις ΕΟΠΥΥ η διαφορα δεν ειναι 900 ευρω αλλα λιγοτερα. Τι συμβαινει αραγε? Την Τετάρτη που θα παω στην κλινικη για ενα μαθημα ανωδυνου τοκετου και φροντιδας του μωρου θα τους ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω! Και εγω ασφαλισμενη στον ΟΑΕΕ και ειλικρινα η αδικια για τις μανουλες που "εκαναν το λαθος" να εχουν δικη τους επιχειρηση δεν υπάρχει. Θαρρεις οι ασφαλισμενες στους αλλους φορεις κανουν παιδια και εμεις αποπαίδια.

Να ρωτησω με την ευκαιρια. Στην κλινικη που θα γεννησω στις τιμες που μας εδωσαν με ΕΟΠΥΥ και χωρις ΕΟΠΥΥ η διαφορα δεν ειναι 900 ευρω αλλα λιγοτερα. Τι συμβαινει αραγε? Την Τετάρτη που θα παω στην κλινικη για ενα μαθημα ανωδυνου τοκετου και φροντιδας του μωρου θα τους ρωτησω.

 

Έχεις δίκιο για τις τιμές!

Πιστεύω ότι το έχουν παρατηρήσει και οι υπόλοιπες!!!

Αλλά προσέξτε γιατί διάβασα εγκύκλιο ότι το επίδομα το παίρνεις μόνο αν η κλινική δεν είναι συμβεβλημένη αν είναι πρέπει να κάνεις χρήση κατευθείαν αλλιώς αν πληρώσεις και κάνεις μετά τα χαρτιά στον ΕΟΠΥΥ δεν το παίρνεις(από 1/9 κ μετά)! Γιατί έτσι έλεγα να το κάνω αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς αδιανόητο να έχει η μητέρα τόσο διαφορετικά δικαιώματα, ανάλογα με το αν είναι ασφαλισμένη στο Δημόσιο, στο ΙΚΑ, στο ΤΕΒΕ ή αλλού. Η μητρότητα θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται με μεγαλύτερο σεβασμό από την Πολιτεία. Στην Αγγλία μια ανασφάλιστη μητέρα λαμβάνει τέτοια επιδόματα, που να μπορεί να ζήσει μόνο με αυτά για μερικά χρόνια! Και φυσικά, εκεί γεννάνε όλες στα δημόσια νοσοκομεία, χωρίς να καταβάλουν ούτε 1 ευρώ.

Ως προς τις αμοιβές που διαβάζω στα μηνύματα και την εν γένει οικονομική αντιμετώπιση από τους μαιευτήρες, είναι προφανές ότι οι περισσότεροι έχουν μείνει σε άλλη εποχή (ευτυχώς όχι ο δικός μου).

Link to comment
Share on other sites

εχω κι αλλη απορια!αν τελικα εχω βρει αλλον γιατρο....πρεπει να ενημερωσω τον προηγουμενο οτι τον αφηνω?αν εχει να μου προτείνει καμια γιατρο καλο σε δημοσιο νοσοκομειο ας μου στειλει ενα μηνυμα!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και γω θέλω να μου στείλει όποια μπορεί με π.μ. γιατρούς καλούς με εμπειρία και υπομονή στο Παπαγεωργίου και στο Ιπποκράτειο και πόσο ζητούν για καισαρική τομή.

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

αχ τον είχα γυναικολόγο αλλά ξαφνικά δεν ξέρω τι έπαθε...είχε πολύ κόσμο?τι να πω? από εκεί που ήταν μέσα στην ευγένεια ξαφικά μου μίλησε τόοοοοσο άσχημα μία μέρα που από τότε δεν ξαναπήγα. Η φίλη μου που συνέχισε μαζί του σκεφτόταν να τον χρησιμοποιήσει για εξωσωματική αλλά στην 1η επίσκεψη τον κατάλαβε ότι και άπειρος είναι και ότι νοιαζόταν πολύ για τα λεφτά και σταμάτησε και αυτή...τώρα δεν ξέρω αν συνήλθε και γύρισε στις καλές εποχές που ήταν γλυκομίλητος και ασχολιόταν πολύ μαζί σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σασ,καλη χρονια..

 

γνωριζει κανεισ,ποσο ειναι η αμοιβη για φ.τ και ποσο για καισαρικη απο τον γυναικολογο κ. Κολοκυθα στο ιασω??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο;

γιατι δεν ειναι ο γυναικολογοσ της γυναικα μου αυτη τη στιγμη αλλα ισωσ γινει ο μελλοντικοσ...και εχω ακουσει καλα λογια

Link to comment
Share on other sites

oi ασφαλισμενες του ικα μπορει να ειναι λιγακι πιο ευνοημενες απο δημοσιου και τεβε αλλα ακομη πιο ευνοημενες ειναι οι τραπεζικοι υπάλλυλοι.

προσφατα εμαθα απο φιλη μ τραπεζικο πήρε επιδομα τοκετο ((βεβαια τωρα κοπηκε) ακουστε ποσο 2000 ευρω!!!!!!!!!!λες κ υπολοιπες μανες ειναι κατωτερης ταξεως. Οι ανισοτητες στην ελλαδα ειναι απιστευτες!!!!!!!!!!!!!!

 

Τί να πούν και οι ασφαλισμένες δικηγόροι επαρχίας?Γέννησα το 2010 τον Νοέμβριο . Το μαιευτήριο δεν ήταν συμβεβλημένο με το ταμείο μου . Το επίδομα , το οποίο ανέρχεται στο αστρονομικό ποσό περίπου 1.000? ακόμη δεν το έχω εισπράξει . Πλήρωσα και την γέννα και την κλινική..... Θα μου πείς γιατί δεν γέννησες σε νοσοκομείο?Γιατι το νοσοκομείο εδώ είναι 1 και είναι χάλια.....Και πάλι όμως , επίδομα δεν θα έπαιρνα . Απλά δεν θα πλήρωνα τα έξοδα τοκετού και διαμονής......

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια, ό,τι επιθυμείτε! Εμένα ο γιατρός μου μου είπε 2000? στην αρχή και μετά από παζάρι κλείσαμε στα 1800?, είτε κάνω καισαρική, είτε γεννήσω φυσιολογικά. Στο "πακέτο" είναι όλες οι επισκέψεις και οι υπέρηχοι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, καθώς επίσης και η αμοιβή της μαίας με την οποία συνεργάζεται και είναι από πάνω μου από την αρχή για όλα (συμβουλές θηλασμού, απορίες, μαθήματα ανώδυνου τοκετού, κλπ). Αν όμως τη θέλω παρούσα στη γέννα και μετά στο σπίτι για να με βοηθήσει με το μωρό, είναι εξτρά 150?. Σύνολο 1950? δηλαδή μόνο για το γιατρό και τη μαία. Στο μαιευτήριο άλλο καπέλο. Θα γεννήσω στο Μητέρα (Κρήτης), καθώς εκεί ξεγεννάει ο γιατρός μου, σε απλό μονόκλινο για πολλούς λόγους (έχουμε βέβαια και κάποια οικονομική "ενίσχυση" από τους δικούς μας) και υπολογίζω άλλο ένα τριχίλιαρο εκεί στη χειρότερη. Πολλά λεφτά, αλλά είπαμε επειδή είναι το πρώτο και ακόμα μπορούμε οικονομικά, να το κάνουμε έτσι, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα αργότερα δε βλέπω να υπάρχει η ίδια δυνατότητα. Με το καλό σε όλες κορίτσια! (Αχ, έχω αρχίσει να ανυπομονώ τόόόόόόσο πολύ!!!)

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια, ό,τι επιθυμείτε! Εμένα ο γιατρός μου μου είπε 2000? στην αρχή και μετά από παζάρι κλείσαμε στα 1800?, είτε κάνω καισαρική, είτε γεννήσω φυσιολογικά. Στο "πακέτο" είναι όλες οι επισκέψεις και οι υπέρηχοι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, καθώς επίσης και η αμοιβή της μαίας με την οποία συνεργάζεται και είναι από πάνω μου από την αρχή για όλα (συμβουλές θηλασμού, απορίες, μαθήματα ανώδυνου τοκετού, κλπ). Αν όμως τη θέλω παρούσα στη γέννα και μετά στο σπίτι για να με βοηθήσει με το μωρό, είναι εξτρά 150?. Σύνολο 1950? δηλαδή μόνο για το γιατρό και τη μαία. Στο μαιευτήριο άλλο καπέλο. Θα γεννήσω στο Μητέρα (Κρήτης), καθώς εκεί ξεγεννάει ο γιατρός μου, σε απλό μονόκλινο για πολλούς λόγους (έχουμε βέβαια και κάποια οικονομική "ενίσχυση" από τους δικούς μας) και υπολογίζω άλλο ένα τριχίλιαρο εκεί στη χειρότερη. Πολλά λεφτά, αλλά είπαμε επειδή είναι το πρώτο και ακόμα μπορούμε οικονομικά, να το κάνουμε έτσι, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα αργότερα δε βλέπω να υπάρχει η ίδια δυνατότητα. Με το καλό σε όλες κορίτσια! (Αχ, έχω αρχίσει να ανυπομονώ τόόόόόόσο πολύ!!!)

 

Θεωρώ ότι όλα τα ποσά είναι στο πλαίσιο του φυσιολογικού. Αρκεί να πάρεις απόδειξη για όλα.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Θεωρώ ότι όλα τα ποσά είναι στο πλαίσιο του φυσιολογικού. Αρκεί να πάρεις απόδειξη για όλα.

 

 

Να μου επιτρέψετε. . -διαφωνώ κάθετα ότι 2000? που ζητάει ο γιατρός

Είναι φυσιολογικό πόσο εν έτη 2013 με τόση ανεργία και πτώση μισθών!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ στα Χανια πα΄ντως οι τιμέσ κυμαινονται γυρω στα 900-1000 για φυσιολογικο και 1200 περιπου για καισαρική. Αντικειμενικά παντως δεν είναι πολλά σε σχέση με αυτά που ακούω για άλλες πολεισ. Ενα 100αρικο να βάζεις στην άκρη κάθε μηνα (οχι οτι ειναι ευκολο στην εποχή μασ) και λίγη βοήθεια απο γονείς πεθερικα , τα κουτσοκαταφέρνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος μου κοστισε 1200 ε σε ιδιωτικο στο λητω κ ειμαι πολυ ευτυχισμενη

 

και εμένα στο Λητώ είναι...1500 μου ζήτησε όμως..με απόδειξη 1200; ή μαύρα; μπορείς να μας πεις ποιος είναι; εμένα τον λένε Δημολένη και ξέχασα να τον ρωτήσω με απόδειξη ή χωρίς

Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογική λένε για τις μαιες μέσα στο χειρουργειο; καθε κλινική δεν εχει τις δικές τις μαιες που μπαίνουν μέσα στην αίθουσα;δεν το καταλαβαίνω αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Έχει η κάθε κλινική τις δικές της αλλά μπορεις να έχεις και τη δική σου. Λογικά θα πρεπει να συνεναίσει ο γιατρος για να επιτρέψουν και σε ξένη μαία να μπει στο χειρουργείο.

 

Και για να μην ξεφύγω από το θέμα η αμοιβή του γιατρού μου ήταν 2000 ευρώ με απόδειξη φυσικά. Διαβάζοντας το θέμα βλέπω ότι δώσαμε πολλά χρήματα (με δεδομένο ότι είχα και μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη -τοκετό) αλλά είναι το πρώτο μας παιδί, επίσης φοβόμουν πολύ τον τοκετό και ο γιατρος είχε πολύ καλές συστάσεις από ανθρωπο, που εμπιστεύομαι την κρίση της αλλά και από εργαζόμενο από το μαιευτήριο.

 

Κατά τη γνώμη μου, οι γιατροί είναι ελεύθεροι επαγγελματίες και ο κάθε γιατρός κοστολογεί με κάποια κριτήρια τις υπηρεσίες του. Αν ο ίδιος πιστεύει ότι αξίζει τόσα χρήματα για αυτά που προσφέρει καλά κάνει και τα ζητεί. Αν όντως τα αξίζει, θα έχει πάντα πελάτες.

Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

y2BZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως μας έλεγε η μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού (σχετικά με την ασυδοσία που υπάρχει) "φταίνε και αυτοί που τα ζητάνε, φταίτε και σεις που τα δίνετε".

Και φυσικά δεν αναφερόταν στον ιατρό-ΕΕ που πας στο ιδιωτικό του ιατρείο και όλα γίνονται με τα νόμιμα παραστατικά...

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Έχει η κάθε κλινική τις δικές της αλλά μπορεις να έχεις και τη δική σου. Λογικά θα πρεπει να συνεναίσει ο γιατρος για να επιτρέψουν και σε ξένη μαία να μπει στο χειρουργείο.

 

Και για να μην ξεφύγω από το θέμα η αμοιβή του γιατρού μου ήταν 2000 ευρώ με απόδειξη φυσικά. Διαβάζοντας το θέμα βλέπω ότι δώσαμε πολλά χρήματα (με δεδομένο ότι είχα και μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη -τοκετό) αλλά είναι το πρώτο μας παιδί, επίσης φοβόμουν πολύ τον τοκετό και ο γιατρος είχε πολύ καλές συστάσεις από ανθρωπο, που εμπιστεύομαι την κρίση της αλλά και από εργαζόμενο από το μαιευτήριο.

 

Κατά τη γνώμη μου, οι γιατροί είναι ελεύθεροι επαγγελματίες και ο κάθε γιατρός κοστολογεί με κάποια κριτήρια τις υπηρεσίες του. Αν ο ίδιος πιστεύει ότι αξίζει τόσα χρήματα για αυτά που προσφέρει καλά κάνει και τα ζητεί. Αν όντως τα αξίζει, θα έχει πάντα πελάτες.

 

Να υπενθυμίσω ότι το επάγγελμα του γιατρού είναι και λειτούργημα και κανένας γιατρός δεν δικαιολογείται με το να χρεώνει ανάλογα με τη δυσκολία μιας επέμβασης!δηλαδή αν ένας χειρουργός που χάνει τον ασθενή του λόγω πολυπλοκότητας της κατάστασης του πρέπει να πληρωθεί περισσότερο;;;;

Δεν αμφιβάλω ότι ο γιατρός σου είναι εξαιρετικός.σου εγγυώμαι όμως πως και ο δικός μου είναι εξαιρετικός και πέρνεις τα μισά!

2000? μου ζητούσε ο προηγούμενος γυναικολόγος,τον οποίο και άλλαξα γιατί μου φάνηκε πολύ φιλοχρηματος και ψωνισμενος επειδή είναι "καθηγητακος"!

Όλοι πρέπει να βάλουν λίγο νερό στο κρασί τους πλέον.σε μια οικογενειακα με ένα πετσοκομμενο μισθό είναι εξωφρενικό ένας γιατρός του ιδιωτικού τομέα να ζητάει εξωφρενικά ποσά.

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως μας έλεγε η μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού (σχετικά με την ασυδοσία που υπάρχει) "φταίνε και αυτοί που τα ζητάνε, φταίτε και σεις που τα δίνετε".

Και φυσικά δεν αναφερόταν στον ιατρό-ΕΕ που πας στο ιδιωτικό του ιατρείο και όλα γίνονται με τα νόμιμα παραστατικά...

 

 

Σόρυ, αλλά είναι και λίγο εκβιασμός από τη μεριά του γιατρού προς την ετοιμόγεννη. Δεν είναι απλά τα πράγματα. Όταν σου τα "ζητάει" κανονικά τι κάνεις?

Δεν μπορείς να συνεχίσεις μαζί του να περάσεις τη διαδικασία της γέννας που είναι μια πολύ ιδιαίτερη στιγμή για τη γυναίκα και να έχεις στο μυαλό σου εκείνη την ώρα ότι εμπιστεύεσαι έναν *&%$# κ δεν θα του τα δώσεις μετά.

Εμένα μου συνέβη κι ευτυχώς βρήκα τελευταία στιγμή κ άλλαξα γιατρό.

Δε θα μπορούσα με τίποτα όμως να "χαλαρώσω" και να κάνω τοκετό με έναν άνθρωπο του οποίου ή θα είχα σκοπό να κάνω καταγγελία μετά ¨η τελικά δεν θα τηρούσα τη "συμφωνία" μας.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το επάγγελμα του γιατρού είναι και λειτούργημα και κανένας γιατρός δεν δικαιολογείται με το να χρεώνει ανάλογα με τη δυσκολία μιας επέμβασης!δηλαδή αν ένας χειρουργός που χάνει τον ασθενή του λόγω πολυπλοκότητας της κατάστασης του πρέπει να πληρωθεί περισσότερο;;;;

Δεν αμφιβάλω ότι ο γιατρός σου είναι εξαιρετικός.σου εγγυώμαι όμως πως και ο δικός μου είναι εξαιρετικός και πέρνεις τα μισά!

2000? μου ζητούσε ο προηγούμενος γυναικολόγος,τον οποίο και άλλαξα γιατί μου φάνηκε πολύ φιλοχρηματος και ψωνισμενος επειδή είναι "καθηγητακος"!

Όλοι πρέπει να βάλουν λίγο νερό στο κρασί τους πλέον.σε μια οικογενειακα με ένα πετσοκομμενο μισθό είναι εξωφρενικό ένας γιατρός του ιδιωτικού τομέα να ζητάει εξωφρενικά ποσά.

συμφωνώ με τη ziapan... και ο δικός μου προηγούμενος γιατρός ζητούσε 2 χιλιάρικα, χώρια τις επισκέψεις που πληρωνόταν χωρίς να δίνει απόδειξη, και τον άλλαξα στον 7ο μήνα. όχι μόνο ήταν φιλοχρήματος, αλλά όπως αποδείχθηκε θα με οδηγούσε και σε άλλη μία αναίτια καισαρική επειδή απλώς δεν ήταν αρκετά ικανός ή έμπειρος να με ξεγεννήσει φυσιολογικά. Ευτυχώς μέσα από το φόρουμ βρήκα τον εξαιρετικό γιατρό που αναφέρει και η ziapan ο οποίος όχι μόνο μου κόστισε τα μισα, και αυτά με το ζόρι, αλλα και με βοήθησε να κάνω πραγματικότητα μια μεγάλη επιθυμία μου, να γεννήσω φυσιολογικά τη μπεμπα μου έχοντας στο παρελθόν μια καισαρική τομή. μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι τέτοιοι γιατροί και κρίμα που δεν τον βρήκα νωρίτερα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τη ziapan... και ο δικός μου προηγούμενος γιατρός ζητούσε 2 χιλιάρικα, χώρια τις επισκέψεις που πληρωνόταν χωρίς να δίνει απόδειξη, και τον άλλαξα στον 7ο μήνα. όχι μόνο ήταν φιλοχρήματος, αλλά όπως αποδείχθηκε θα με οδηγούσε και σε άλλη μία αναίτια καισαρική επειδή απλώς δεν ήταν αρκετά ικανός ή έμπειρος να με ξεγεννήσει φυσιολογικά. Ευτυχώς μέσα από το φόρουμ βρήκα τον εξαιρετικό γιατρό που αναφέρει και η ziapan ο οποίος όχι μόνο μου κόστισε τα μισα, και αυτά με το ζόρι, αλλα και με βοήθησε να κάνω πραγματικότητα μια μεγάλη επιθυμία μου, να γεννήσω φυσιολογικά τη μπεμπα μου έχοντας στο παρελθόν μια καισαρική τομή. μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι τέτοιοι γιατροί και κρίμα που δεν τον βρήκα νωρίτερα...

 

Ποιος είναι αυτός ο γιατρός με τον οποίο γέννησες τελικά;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...