Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Δε μου φαινεται περιεργο. Η αμοιβη του γιατρου στα ιδιωτικα παει αναλογα το δωματιο.

 

To xero alla den tha eprepe na ine etsi. Diladi an pas se monoklino alazi tipota ston toketo pou ehis?

Epidi sinithizete den pai na pi pos ine ke sosto.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγκεκριμένα 1430? θέλουν για τρίκλινο στο Διαβαλκανικό και για Φ.Τ.

Κι εγώ όπου να ΄ναι πρέπει επιτέλους να πάω να επισκεφτώ και το Γένεσις και το Διαβαλκανικό για να αποφασίσω που θα γεννήσω τελικά!

πήγαινε στο http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4610 έχω γράψει τα τιμολόγια και από γέννεσις και διαβαλκανικό και αποφάσισα το πρώτο!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαινεται περιεργο. Η αμοιβη του γιατρου στα ιδιωτικα παει αναλογα το δωματιο.

 

To xero alla den tha eprepe na ine etsi. Diladi an pas se monoklino alazi tipota ston toketo pou ehis?

Epidi sinithizete den pai na pi pos ine ke sosto.

 

θα το ξαναπω γιατι αυτο που κανουν ειναι απαραδεκτο.....

δεν χρεωνουν ολοι οι γυναικολογοι με βαση το δωματιο,μην τους αφηνετε να το κανουν αυτο ειναι κριμα.....

εγω γεννησα με καισαρικη σε μονοκλινο σχεδον 5.000 το δωματιο

1.700 η γυναικολογος μου και μου το χε ξεκαθαρισει σε οτι δωματιο θες κατσε και παμε για φυσικο τοκετο αν χρειαστει καισαρικη δεν αλλαζει τιμη

φιλικα :D

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4610 έχω γράψει τα τιμολόγια και από γέννεσις και διαβαλκανικό και αποφάσισα το πρώτο!

 

σ΄ευχαριστώ κοπέλα μου...είχα είδη κι εγώ τιμοκαταλόγους και τις επόμενες μέρες έχω σκοπό να πάω και στις δυο κλινικές να δω που θα μου αρέσει καλύτερα για να αποφασίσω

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαινεται περιεργο. Η αμοιβη του γιατρου στα ιδιωτικα παει αναλογα το δωματιο.

 

To xero alla den tha eprepe na ine etsi. Diladi an pas se monoklino alazi tipota ston toketo pou ehis?

Epidi sinithizete den pai na pi pos ine ke sosto.

 

θα το ξαναπω γιατι αυτο που κανουν ειναι απαραδεκτο.....

δεν χρεωνουν ολοι οι γυναικολογοι με βαση το δωματιο,μην τους αφηνετε να το κανουν αυτο ειναι κριμα.....

εγω γεννησα με καισαρικη σε μονοκλινο σχεδον 5.000 το δωματιο

1.700 η γυναικολογος μου και μου το χε ξεκαθαρισει σε οτι δωματιο θες κατσε και παμε για φυσικο τοκετο αν χρειαστει καισαρικη δεν αλλαζει τιμη

φιλικα :D

 

Kita na dis. Spanizi afto to idos. Ki emena afto mou ipe.

Ine gineka ke ohi andras...

Anarotieme ilikrina an iparhoun ginekes ginekologi me tin idia taktiki-tarifa domatiou.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγκεκριμένα 1430? θέλουν για τρίκλινο στο Διαβαλκανικό και για Φ.Τ.

Κι εγώ όπου να ΄ναι πρέπει επιτέλους να πάω να επισκεφτώ και το Γένεσις και το Διαβαλκανικό για να αποφασίσω που θα γεννήσω τελικά!

 

sardelaki ελα στο διαβαλκανικο να γεννησουμε παρεα γιατι μας βλεπω μαζι να γενναμε τελικα..χααχαχαχαχαχ. Ασε που εχει και ωραιο φαγητο εκει.. μου εχει μεινει απο την προηγουμενη φορά το ποσο καλο φαγητο ειχε για νοσοκομειο¨ :lol:

pBpMp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λες να έρθω εκεί niked ε; Καλά πλάκα θα έχει να γεννήσουμε μαζί...έτσι μας κόβω χα χα χα.

Άντε να δούμε πότε θα το πάρω απόφαση να πάω να δω τις 2 κλινικές από κοντά!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, αμάν πια, τι τιμές είναι αυτές στα ιδιωτικά της Αθήνας. Πού θα τα βρει ο κόσμος τόσα λεφτά πια? είναι δυνατόν να θέλουν 3000ευρώ για 5 μέρες? στις Μαλδίβες ταξίδι να πηγαίναμε πιο φτηνά θα ήτανε! Τι αισχροκέρδεια είναι αυτή! Κι άμα δηλαδή ο γιατρός σου συνεργάζεται με ιδιωτικό τι να κάνεις? Δάνειο θα χρειαστεί να πάρουμε στο τέλος μ'αυτούς που έχουμε μπλέξει!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μήπως να ναυλώσουμε ενα πούλμαν για Θεσσαλονίκη να πάμε να γεννήσουμε στο Διαβαλκανικό και μεις;;;;;

Θα μας δείξει σίγουρα και στις ειδήσεις του STAR :))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μήπως να ναυλώσουμε ενα πούλμαν για Θεσσαλονίκη να πάμε να γεννήσουμε στο Διαβαλκανικό και μεις;;;;;

Θα μας δείξει σίγουρα και στις ειδήσεις του STAR :))))))))))))))))

 

αυτό να κάνετε κορίτσια...άντε θα σας περιμένουμε με τις κάμερες του STAR :lol::lol:8)8)

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι αισχροκέρδεια είναι αυτή! Κι άμα δηλαδή ο γιατρός σου συνεργάζεται με ιδιωτικό τι να κάνεις?

 

Βρισκεις αλλον σε δημοσιο, οπου θα εισαι βασιλισσα σε μονοκλινο ή δικλινο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μήπως να ναυλώσουμε ενα πούλμαν για Θεσσαλονίκη να πάμε να γεννήσουμε στο Διαβαλκανικό και μεις;;;;;

Θα μας δείξει σίγουρα και στις ειδήσεις του STAR :))))))))))))))))

 

αυτό να κάνετε κορίτσια...άντε θα σας περιμένουμε με τις κάμερες του STAR :lol::lol:8)8)

 

Sardelaki ήαστε μαζί ε???????????????

dev170bss__.png
Link to comment
Share on other sites

Μαζί είμαστε αλλά κάποιο λάθος πρέπει να γίνεται στις μέρες στο τίκερ σου...για 32 εβδομάδες και 6 μέρες είναι πολλές οι ημέρες που σου δείχνει...για δέστο λίγο! :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κακό είναι ότι αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο αλλάζεις και γιατρό.....

είναι δύσκολο να έχεις μάθει με ενα γιατρό και να σε ξεγεννήση άλλος!!!!!

 

Δυσκολο, αλλά οχι αδυνατο. Κι αν ο καινουριος γιατρος ειναι εξισου καλος με τον πρωτο ή ακομα καλυτερος, τοτε η αλλαγη δε θα σ'επηρεασει την εγκυο.

Link to comment
Share on other sites

αδύνατο δεν είναι σίγουρα...αλλά όταν έχεις εμπιστοσύνη σε έναν γιατρό δεν νομίζω να αλλάζεις εύκολα!

Φυσικά αν δεν υπάρχει οικονομική άνεση για να γεννήσεις σε κλινική θα αλλάξεις αναγκαστικά...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αν δεν υπάρχει οικονομική άνεση για να γεννήσεις σε κλινική θα αλλάξεις αναγκαστικά...

 

Και να υπαρχει οικονομικη ανεση, θα δωσεις πανω απο 10000 ευρω για να εχεις μονοκλινο στην ιδιωτικη κλινικη? Ενω στη δημοσια θα το εχεις με 500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Όσα λεφτά και να δώσω θα τα δώσω τώρα για να γεννήσω με τον γιατρό μου γιατι τον εμπιστεύομαι και δεν γουστάρω να με ξεγεννήσεις άλλος. Φυσικά εδώ θα προσθέσω ότι δεν καίγομαι για σουίτα οπότε με τίποτε δεν πρόκειται να δώσω 10000Ευρώ :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή πληρώνουμε τελικά και όχι τις ανέσεις ενός δωματίου.Τον δικό μας γιατρό!Που χρόνια ξέρουμε και εμπιστευόμαστε.Κάτι σαν το καλό λάδι..Μόνο που στην περίπτωση της γέννας το δικό μας λάδι βγαίνει!! :D:D

Κι εγώ είχα ενδοιασμούς αλλά τελικά το αποφάσισα!Θα γεννήσω στην κλινική με το γιατρό μου,με την καθαριότητα και την άνεση και στο επόμενο παιδί θα ψαχτώ για γιατρό του Παπαγεωργίου το οποίο θεωρώ πολύ καλό νοσοκομείο.

 

(βέβαια στην απόφασή μου βοηθάει και το οτι δικαιούμαι μια έκπτωση στην κλινική που δε θα έχω στο επόμενο παιδί.. :wink: και λέω να την εκμεταλευτώ!)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή πληρώνουμε τελικά και όχι τις ανέσεις ενός δωματίου.Τον δικό μας γιατρό!Που χρόνια ξέρουμε και εμπιστευόμαστε.Κάτι σαν το καλό λάδι..Μόνο που στην περίπτωση της γέννας το δικό μας λάδι βγαίνει!! :D:D

Κι εγώ είχα ενδοιασμούς αλλά τελικά το αποφάσισα!Θα γεννήσω στην κλινική με το γιατρό μου,με την καθαριότητα και την άνεση και στο επόμενο παιδί θα ψαχτώ για γιατρό του Παπαγεωργίου το οποίο θεωρώ πολύ καλό νοσοκομείο.

 

(βέβαια στην απόφασή μου βοηθάει και το οτι δικαιούμαι μια έκπτωση στην κλινική που δε θα έχω στο επόμενο παιδί.. :wink: και λέω να την εκμεταλευτώ!)

 

έχεις απόλυτο δίκαιο...

μόνο ρε κούκλα μου ξέρεις τί παίζει; Έψαξα κι εγώ να βρω γιατρό του Παπαγεωργίου και βασικά μου σύστησε μιά παλιά συμμαθήτρια της αδερφής μου (νοσοκόμα στο Παπαγεωργίου) κάποιον. Αλλά με ενημέρωσε επίσης πως εάν σε πιάσουν οι πόνοι θα πας σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει και όχι σε όποιο θέλεις. Δηλ. αν εφημερεύει το Ιπποκράτειο δεν μπορείς εσύ ντε και καλά να πας Παπαγεωργίου...εκτός αν έχεις κλείσει ραντεβού για καισαρική!

Και είναι πραγματικότητα αυτό γιατι το ξέρω και από γνωστή μου που γέννησε Παπαγεωργίου με την γυναικολόγο της, αλλά είχε κλείσει ραντεβού για καισαρική!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ναι?????? εγω σε δημοσιο γεννησα... σε συγκεκριμενο νοσοκομειο ανεξαρτητος εφημεριας και με τον γιατρουλι μου να με καντιλιαζει :P

Μονο σε περιπτωση τραγικου γεγονοτος δεν θα ηταν στη γεννα μου, μου ειχε πει, και ετσι ακριβως εγινε :) Στην Θεσσαλονικη αλλιώς ειναι βρε κοριτσια?

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Ναι απ΄ότι φαίνεται στην Θεσσαλονίκη είναι αλλιώς...πάντως όποιον και να έχω ρωτήσει αυτό μου έχει πεί. Ότι δεν μπορείς να πας όπου θέλεις, αλλά θα πας σε νοσοκομείο που εφημερεύει!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ναι απ΄ότι φαίνεται στην Θεσσαλονίκη είναι αλλιώς...πάντως όποιον και να έχω ρωτήσει αυτό μου έχει πεί. Ότι δεν μπορείς να πας όπου θέλεις, αλλά θα πας σε νοσοκομείο που εφημερεύει!
κι εγώ ρώτησα για δημόσιο και μου είπαν ακριβώς το ίδιο αν σε πιάσουν οι πόνοι πας σε αυτό που εφημερεύει!!!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς έτσι ακριβώς είναι σε όποιο εφημερεύει..... Βέβαια έχω ακούσει ότι και το Ιπποκράτειο έχει μονόκλινα δωμάτια τα οποία είναι πολύ καλά. Καλά δεν το συζητάμε σε περίπτωση που (Θεός φυλλάξει) κάτι δεν πάει καλά στο Ιπποκράτειο σε στέλνουν.

 

Αλλά μωρέ το πρώτο είναι άντε να πάμε σε κλινική και στο δεύτερο βλέπουμε!!!!!!!!!!

 

Πάρα πολλά χρήματα πάντως...

 

Ο δικός μου ο γιατρός είναι στο Γέννεσις. Ογιατρός μου ζήτησε 1000,00 για φυσιολογικό και 1500,00 για καισσαρική χώρια τα σαραντάρια κάθε μήνα έτσι......... Και η κλινική στο τρίκλινο με επισκληρίδιο περίπου 1500,00 επιπλέον.......

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...