Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απάτη με κοσμήματα στο facebook


Recommended Posts

για ρωτα ρε μπιζ... θελει καμια τους ν αγορασει καναν κλοουν, να τους λεει ανεκδοτα μεσω ιντερνετ να γελανε, να περναει η ωρα τους?

 

(εκαστος στο ειδος του, νταξ? οτι εχει ο καθενας πουλαει.... :mrgreen: )

 

Σιγά μην τους ρωτήσω κι εγώ μετά τί θα έχω; Σε θέλω για εμένα προσωπικά. Τόσο συχνά που πλακώνομαι με τον φίλο μου μιλάμε δεν θα ξαναχρειαστεί να δουλέψεις:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mariantinos χρυσες δουλειες θα κανεις με αυτη την καταγγελια.......χαχαχα.......

Στειλε μου και μενα τη σελιδα σου στο φεις να σε καμαρωσω......

 

 

Λοιπον επειδη εχω αγορασει κοσμηματα αρκετα απο ιντερνετ (οχι απο φεις ακομα, ειτε δεν εντυπωσιαστηκα πολυ, με μια λιβανεζα εχω ξετρελλαθει αλλα εχει τιμες φαρμακειου) ειναι θεμα πως θα φανουν απο κοντα τα κοσμηματα........

 

Φυσικα οταν κατι κοστιζει 10 ευρω λογικο ειναι το κοστος κατασκευης να ναι κατω απο 5 ευρω, οποτε με χαμηλες τιμες δεν μπορεις να περιμενεις σπουδαια πραγματα........εχει τυχει να παρω κοσμηματα φθηνα (περισσοτερο απο 10 ευρω παντως) και απο κοντα να μη μου αρεσουν καθολου.....να δειχνουν εντελως φθηνιαρικα.....οι πετυχημενες φωτογραφιες μπορουν να σε ξεγελασουν.......

Κι εχει τυχει να παρω κοσμηματα επισης φθηνα και να ειναι υπεροχα απο κοντα......Παντως με 10 ευρω δεν εχω παρει ποτε.

Οποτε το πως φαινεται στη φωτο και πως απο κοντα ειναι ενα επικινδυνο θεμα και πολυ σχετικο......

 

Καλο ειναι να λαμβανονται υποψη τα feedback, με εντυπωσεις αλλων αγοραστων, εγω γι αυτο εμπιστευομαι το etsy.com. Sto facebook δεν μπορεις πραγματικα να ξερεις αν τα σχολια ερχονται απο ψευτικους λογαριασμους η βαλτα ατομα....

 

Αυτο με το κουριερ ηταν χοντρο σιγουρα, θα πρεπε να δηλωνει τα μεταφορικα.....εδω σας εξαπατησε γιατι εγραψε ταχυδρομειο που σιγουρα θα στοιχιζε πολυ φθηνοτερα...

 

Χα χα ήδη πολλά κορίτσια απο δω ξέρουν την σελίδα μου αλλά τώρα θα την μάθουν περισσότερα :wink:

Δεν εχω παράπονο.ANTIΘETΩΣ...είμαι στο ψάξιμο για μαγαζί.ήδη τα λειτουργικά του έξοδα BΓAINOYN απ το facebook...

Γιαυτό κάποια κοσμήματα καθυστερούν.τα περισσότερα είναι χειροποίητα ME ΌΛΗ ΤΗΝ ΣHMAΣIA!δηλ φτιάχνω μόνη τις χάντρες κ είναι μοναδικές!δεν MΠOPΩ να κάνω ξανά ολόιδιες..θα ΔEIΣ κ θα καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Χα χα ήδη πολλά κορίτσια απο δω ξέρουν την σελίδα μου αλλά τώρα θα την μάθουν περισσότερα :wink:

Δεν εχω παράπονο.ANTIΘETΩΣ...είμαι στο ψάξιμο για μαγαζί.ήδη τα λειτουργικά του έξοδα BΓAINOYN απ το facebook...

Γιαυτό κάποια κοσμήματα καθυστερούν.τα περισσότερα είναι χειροποίητα ME ΌΛΗ ΤΗΝ ΣHMAΣIA!δηλ φτιάχνω μόνη τις χάντρες κ είναι μοναδικές!δεν MΠOPΩ να κάνω ξανά ολόιδιες..θα ΔEIΣ κ θα καταλάβεις

 

Καλά τα υλικά είναι πολύ ψαγμένα το επιβεβαιώνω και εγώ αυτό:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω φτιαχνω πραγματα, για εμνα δλδ αλλα για κοσμηματα θες να χεις τις ακρες να βρισκεις τα υλικα που θες.......θα σου στειλω λινκ της λιβανεζας να δεις τα κοσμηματα της να μου πεις αν μπορεις να φτιαξεις τετοια......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχουμε μπει όλες στη δουλειά και σημειώνουμε τί θέλει να πάρει η κάθε μια θα μας απολύσουν στο τέλος χαχα!

mariantinos κάνω marketing-δημόσιες σχέσεις σε εταιρία και ένα σου λέω: θα σε χρυσώσω!;););)

 

Θα την φάω την καταγγελία της καθυστέρησης δεν υπάρχει περίπτωση!

Χα χα.θέλω να θίξω κ εγώ ENA θέμα όμως...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω φτιαχνω πραγματα, για εμνα δλδ αλλα για κοσμηματα θες να χεις τις ακρες να βρισκεις τα υλικα που θες.......θα σου στειλω λινκ της λιβανεζας να δεις τα κοσμηματα της να μου πεις αν μπορεις να φτιαξεις τετοια......

 

Για στειλε...

Link to comment
Share on other sites

3 προτάσεις φιλίες για Σενα κ δεν με αποδέχτηκεσ.γιατί καλέεε; :-(

 

δεν αποδεχομαι κανεναν αν δεν ξερω ποιος ειναι, ξαναστειλε μου αλλα πες μου ποια εισαι στο μνμ, γιατι μονιμως ριχνω πορτες... το ξερουν ολοι αυτο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παράπονο.ANTIΘETΩΣ...είμαι στο ψάξιμο για μαγαζί.ήδη τα λειτουργικά του έξοδα BΓAINOYN απ το facebook...

 

 

στη θεση σου δεν θα ανοιγα μαγαζι... γιατι ρε παιδακι μου, παλι θες μπλεξιματα με μαγαζια? δουλεψε μεσω ιντερνετ, διαφημισε το σαιτ σου, προωθησε το οσο πιο πολυ μπορεις και μην ανοιγεσαι ακομα!!!!

 

θα θυσαυρισεις με το ιντερνετ και με μηδεν ρισκο...

 

μην ξανοιγεσαι

Link to comment
Share on other sites

στη θεση σου δεν θα ανοιγα μαγαζι... γιατι ρε παιδακι μου, παλι θες μπλεξιματα με μαγαζια? δουλεψε μεσω ιντερνετ, διαφημισε το σαιτ σου, προωθησε το οσο πιο πολυ μπορεις και μην ανοιγεσαι ακομα!!!!

 

θα θυσαυρισεις με το ιντερνετ και με μηδεν ρισκο...

 

μην ξανοιγεσαι

 

Όντως θα καταλήξεις να δουλεύεις στο τέλος για την εφορία και το ΤΕΒΕ κρίμα είναι :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω ειμι υπερ του ιντερνετ......δουλευεις κι απο το σπιτι σου........σκεφτομαι μηπως καταφερω κατι τετοιο.....δεν ειναι εποχες να ανοιγεις μαγαζια......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα BΓΩ εκτός θέματος...

Οι παλιές ξέρουν την IΣTOPIA μου...

Το περίπτερο έσβησε.κατέβασαν πάρα πολύ τα ποσοστα κέρδους(για να βγάλεις 1,5 ευρώ κέρδος πρέπει να πουλήσεις 10ΠAKETA τσιγάρα)πολύς Κοσμος το έκοψε,ελάττωσάν ακόμα κ τα ψιλικα κ τα αγοράζουν απο σούπερ μάρκετ π είναι πιο φτηνά EΣTΩ Κ 0,10 ΛΕΠΤΆ.ενοικίο 600 ρεύμα 400 (ΛOΓΩ ψυγείων)...μαγαζί BPHKA ήδη με 300 σε απίστευτα καλό ΣHMEIO!ρεύμα ποσο να έχει;200;250;ε ρεύμα κ ENOIKIO κορίτσια τα BΓAZΩ απ το ίντερνετ!το έχουμε μελετήσει απο χίλιες πλευρές κ συμφέρει!κ τώρα εχω τεβε κ ενοίκια κ ρεύμα κ ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΏΝΩ!είμαστε στα ίδια χάλια με πέρισυ!OΛOKΛHPO σπίτι το συντηρώ 1 μήνα μόνο απ τα κοσμήματα!χάνω πελάτες ΠOY έχουν μαγαζιά κ τα θέλουν χοντρικη με TIMOΛOΓIO!ήδη 12 περίπτερα πουλιούντε ENTOΣ της ΠOΛHΣ αν σας λέει κάτι αυτό...η γυναίκα όπως κ να έχει θα αγοράσει το κάτιτισ της.βλέπω κ απ τον εαυτό μου..μπορεί να με πιάσει τρελα να αγοράσω κάτι κ να εχω 1 ευρώ στην τσέπη κ να ΠAΩ να πάρω ENA λάστιχακι για τα μαλλιά κ θα νοιώσω TPEΛH ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα BΓΩ εκτός θέματος...

Οι παλιές ξέρουν την IΣTOPIA μου...

Το περίπτερο έσβησε.κατέβασαν πάρα πολύ τα ποσοστα κέρδους(για να βγάλεις 1,5 ευρώ κέρδος πρέπει να πουλήσεις 10ΠAKETA τσιγάρα)πολύς Κοσμος το έκοψε,ελάττωσάν ακόμα κ τα ψιλικα κ τα αγοράζουν απο σούπερ μάρκετ π είναι πιο φτηνά EΣTΩ Κ 0,10 ΛΕΠΤΆ.ενοικίο 600 ρεύμα 400 (ΛOΓΩ ψυγείων)...μαγαζί BPHKA ήδη με 300 σε απίστευτα καλό ΣHMEIO!ρεύμα ποσο να έχει;200;250;ε ρεύμα κ ENOIKIO κορίτσια τα BΓAZΩ απ το ίντερνετ!το έχουμε μελετήσει απο χίλιες πλευρές κ συμφέρει!κ τώρα εχω τεβε κ ενοίκια κ ρεύμα κ ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΏΝΩ!είμαστε στα ίδια χάλια με πέρισυ!OΛOKΛHPO σπίτι το συντηρώ 1 μήνα μόνο απ τα κοσμήματα!χάνω πελάτες ΠOY έχουν μαγαζιά κ τα θέλουν χοντρικη με TIMOΛOΓIO!ήδη 12 περίπτερα πουλιούντε ENTOΣ της ΠOΛHΣ αν σας λέει κάτι αυτό...η γυναίκα όπως κ να έχει θα αγοράσει το κάτιτισ της.βλέπω κ απ τον εαυτό μου..μπορεί να με πιάσει τρελα να αγοράσω κάτι κ να εχω 1 ευρώ στην τσέπη κ να ΠAΩ να πάρω ENA λάστιχακι για τα μαλλιά κ θα νοιώσω TPEΛH ευτυχία.

 

Αν έχεις υπολογίσει ότι σε συμφέρει κι εγώ μαζί σου.Όταν με το καλό το ανοίξεις να μας το πεις, εγώ προσωπικά αναλαμβάνω να σε διαφημίσω παντού!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν έχεις υπολογίσει ότι σε συμφέρει κι εγώ μαζί σου.Όταν με το καλό το ανοίξεις να μας το πεις, εγώ προσωπικά αναλαμβάνω να σε διαφημίσω παντού!!!

 

Ευχαριστώωω :wink:

Άντε θα εχω κ σπονσορααα.

Λοιπόν μια που μιλάμε για απάτες...πως σας φαίνεται κάποιες που αγοράζουν έτοιμα πράγματα απο κινέζικα κ τα πουλάνε σαν χειροποίητα δικα τους στο facebook;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώωω :wink:

Άντε θα εχω κ σπονσορααα.

Λοιπόν μια που μιλάμε για απάτες...πως σας φαίνεται κάποιες που αγοράζουν έτοιμα πράγματα απο κινέζικα κ τα πουλάνε σαν χειροποίητα δικα τους στο facebook;

 

Μας φαίνονται λίγο σε ροζ φόντο χαχαχα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μας φαίνονται λίγο σε ροζ φόντο χαχαχα:lol::lol::lol:

 

Όχι!!!σας ΣTEΛNOYN φιλία μόλις γίνεται φίλες μ εμένα!

Της φίληΣ σου,ότι κ αν ήταν ΉΤΑΝ ΦΤΙΑΓΜΈΝΟ ΑΠ ΤΗΝ ΡΟΖΟΦΟΝΤΟΥΛΑ! Εγώ μιλάω για εντελώς έτοιμα!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη,

για θέματα που αφορούν καταναλωτικά αγαθά τα οποία δεν έχουν κάποια άλλη ενημερωτική χρήση ή σχέση με τον γονέα κ το παιδί παρακαλούμε κάντε χρήση του φόρουμ του http://www.parentscafe.gr, ειδικά κ όσον αφορά γυναικεία επιχειρηματικότητα κ αγαπημένα προιόντα (όπου και για τις δύο αυτές κατηγορίες υπάρχει αντίστοιχη ενότητα).

ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση.

Το θέμα κλειδώνεται έτσι ώστε να συνεχιστεί εκεί η όποια συζήτηση όσον αφορά αυτά τα θέματα.

Στην περίπτωση που ο/η θιγόμενος επιθυμεί να ανακοινώσει κάποιο κείμενο σαν απάντηση στην καταγγελία μπορεί να το κάνει με το να έρθει σε επικοινωνία με την ΕΕΕΓ μέσω της φόρμας επικοινωνίας ή των εμαιλ (administrator(@)parents.gr )

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...