Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απάτη με κοσμήματα στο facebook


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακου τωρα.. τα σκουλαρικια ειναι αισχρα, δεν θα τα εβαζα ουτε για να παω για κατουρημα, ουτε στο σκυλο μου δεν θα τα κρεμαγα...

 

αλλα....

 

περι ορεξεως...

 

να σου δωσω ενα παραδειγμα? εχεις ακουσει για το κοριτσακι του τομ κρουζ και της κειτ χολμς?

δεν ξερω αν το εκαναν οι ιδιοι, ή καποιος αλλος, παντως πηραν κοπρανα του παιδιου (το πρωτο κακακι, νομιζω - συγνωμη σε οσους τρωνε, καληηηηηηηη σας ορεξη, να μας ξαναρθετε!!!)

τα επιχρυσωσαν, και τα πουλησαν για ενα τρελο ποσο, καμποσα χιλιαρικα δολλαρια...

 

 

 

για του λογου το αληθες, αν θελετε σας δειχνω και φωτος.........

ΜΟΝΟ ΜΕ 19.99 ΕΥΡΩ, ΣΤΟ ΜΕΗΛ ΣΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ακου τωρα.. τα σκουλαρικια ειναι αισχρα, δεν θα τα εβαζα ουτε για να παω για κατουρημα, ουτε στο σκυλο μου δεν θα τα κρεμαγα...

 

αλλα....

 

περι ορεξεως...

 

να σου δωσω ενα παραδειγμα? εχεις ακουσει για το κοριτσακι του τομ κρουζ και της κειτ χολμς?

δεν ξερω αν το εκαναν οι ιδιοι, ή καποιος αλλος, παντως πηραν κοπρανα του παιδιου (το πρωτο κακακι, νομιζω - συγνωμη σε οσους τρωνε, καληηηηηηηη σας ορεξη, να μας ξαναρθετε!!!)

τα επιχρυσωσαν, και τα πουλησαν για ενα τρελο ποσο, καμποσα χιλιαρικα δολλαρια...

 

 

 

για του λογου το αληθες, αν θελετε σας δειχνω και φωτος.........

ΜΟΝΟ ΜΕ 19.99 ΕΥΡΩ, ΣΤΟ ΜΕΗΛ ΣΑΣ!!!!

 

 

Χαααχαχααχααχαχαχααχαχα:lol::lol::lol:

Το επόμενο βήμα είναι να ασημώσουν το κάτουρο;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε τιμή κάτω από τη φωτογραφία.Η τιμή δόθηκε μέσα από συνομιλία στο face του στυλ "Πόσο κάνει αυτό;" "10 ευρώ και θα σου το στείλω με ταχυδρομείο".

Ειλικρινά δεν είναι τα 10 παραπάνω ευρώ του κούριερ σοβαρά. Είναι ότι με αυτό το ποσό θα παίρναμε κάτι που θα το βλέπαμε επί τόπου και τώρα με τις εκπτώσεις πολύ καλύτερο ποιοτικά και δεύτερον ο τρόπος που μας αντιμετώπισε η πωλήτρια την οποία να σημειωθεί ότι δεν ενοχλήσαμε αμέσως μόλις το παραλάβαμε.Είπαμε να μην της πούμε τίποτα μέχρι που δέκα μέρες μετά έστειλε μήνυμα στη φίλη μου να τη ρωτήσει αν το έλαβε και τότε η φίλη μου της έκανε παράπονα.Τί άλλο να σας πω; Ότι από τότε που η φίλη μου την έκανε delete, η πωλήτρια της έχει στείλει friend request από 4 διαφορετικούς λογαριασμούς;

 

Κάτσε...είπε για ταχυδρομείο κ τα έστειλε με κούριερ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά είμαι στο facebook και χαζεύω τα κοσμήματα της mariadinos και δεν εχουν καμία μα καμία σχέση με αυτά της άλλης πωλήτριας, ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!:D

 

Αφήστε που έχει και φωτογραφίες μέχρι και πώς φαίνονται στο αυτί ή στον λαιμό.Mariadinos συγχαρητήρια!

 

Ευχαριστώ πολύύύύύ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι στο facebook και χαζεύω τα κοσμήματα της mariadinos και δεν εχουν καμία μα καμία σχέση με αυτά της άλλης πωλήτριας, ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!:D

 

Αφήστε που έχει και φωτογραφίες μέχρι και πώς φαίνονται στο αυτί ή στον λαιμό.Mariadinos συγχαρητήρια!

πως θα τα δω κι εγω?που μπορώ να τα βρώ

Link to comment
Share on other sites

skoularikia.jpg

 

 

Να λοιπόν και η πέτρα του σκανδάλου.

Το σύρμα στη φωτό φαίνεται κάπως χοντρό...δεν είναι.

Είναι ένα σύρμα από συρματόπλεγμα γηπέδου το οποίο δεν είναι καθόλου ευλύγιστο οπότε τα σκουλαρίκια στέκονται σαν ξύλα.Σαν να πήρες ένα συνδετήρα τον άνοιξες και τον έβαλες στα αυτιά:mrgreen:

 

Το ματάκι είναι για κλάμματα στην πραγματικότητα είναι ένα πλαστικό πραγματάκι όσο το νύχι μου και αλλήθωρο αλλού η καρδούλα αλλού το μάτι.Επίσης άσχετο αλλά μόλις είδα πως οι λογαριασμοί από τους οποίους έκανε friend request στη φίλη μου μετά το συμβάν είναι εκείνοι που έχουν κάνει like σε μερικές φωτογραφίες της με κοσμήματα. Δηλαδή η ίδια κάνει like στον εαυτό της, απελπισία;:shock:

 

Προσωπικα δεν θα τα αγόραζα...κατάλαβα μάλλον ποια είναι...όνομα δεν θυμάμαι αλλά μήπως ΓPAΦEI στους τίτλους κάτι τύπου -κοσμήματα ΣΕ ΡΟΖ ΦΌΝΤΟ-;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικα δεν θα τα αγόραζα...κατάλαβα μάλλον ποια είναι...όνομα δεν θυμάμαι αλλά μήπως ΓPAΦEI στους τίτλους κάτι τύπου -κοσμήματα ΣΕ ΡΟΖ ΦΌΝΤΟ-;

 

Καλά είσαι θεά, ναι;)

Link to comment
Share on other sites

mariantinos χρυσες δουλειες θα κανεις με αυτη την καταγγελια.......χαχαχα.......

Στειλε μου και μενα τη σελιδα σου στο φεις να σε καμαρωσω......

 

 

Λοιπον επειδη εχω αγορασει κοσμηματα αρκετα απο ιντερνετ (οχι απο φεις ακομα, ειτε δεν εντυπωσιαστηκα πολυ, με μια λιβανεζα εχω ξετρελλαθει αλλα εχει τιμες φαρμακειου) ειναι θεμα πως θα φανουν απο κοντα τα κοσμηματα........

 

Φυσικα οταν κατι κοστιζει 10 ευρω λογικο ειναι το κοστος κατασκευης να ναι κατω απο 5 ευρω, οποτε με χαμηλες τιμες δεν μπορεις να περιμενεις σπουδαια πραγματα........εχει τυχει να παρω κοσμηματα φθηνα (περισσοτερο απο 10 ευρω παντως) και απο κοντα να μη μου αρεσουν καθολου.....να δειχνουν εντελως φθηνιαρικα.....οι πετυχημενες φωτογραφιες μπορουν να σε ξεγελασουν.......

Κι εχει τυχει να παρω κοσμηματα επισης φθηνα και να ειναι υπεροχα απο κοντα......Παντως με 10 ευρω δεν εχω παρει ποτε.

Οποτε το πως φαινεται στη φωτο και πως απο κοντα ειναι ενα επικινδυνο θεμα και πολυ σχετικο......

 

Καλο ειναι να λαμβανονται υποψη τα feedback, με εντυπωσεις αλλων αγοραστων, εγω γι αυτο εμπιστευομαι το etsy.com. Sto facebook δεν μπορεις πραγματικα να ξερεις αν τα σχολια ερχονται απο ψευτικους λογαριασμους η βαλτα ατομα....

 

Αυτο με το κουριερ ηταν χοντρο σιγουρα, θα πρεπε να δηλωνει τα μεταφορικα.....εδω σας εξαπατησε γιατι εγραψε ταχυδρομειο που σιγουρα θα στοιχιζε πολυ φθηνοτερα...

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πές μου καλέ και που βρήκες αυτά τα εκτρώματα που σου στειλανε!πλησιάζουν τα γενέθλια της πεθεράς μου!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Χαχαχα καλoοοο:lol::lol::lol::lol::lol:

Μην ανησυχείς δώσε διεύθυνση να της στείλω εγώ αυτά της φίλης μου. Tα έχω κρατήσει για ειδικές περιπτώσεις σαν της πεθεράς σου lol!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισης καταλαβαινω οτι στο φεις δεν μπορουν να βαζουν τιμες και πρεπει να ρωτας, αλλα εμενα αυτο το συστημα με χαλαει.......

 

Καθε φορα να στελνω μηνυμα να ρωταω για κωδικους, και μετα ξανα, και αν τελικα δεν αποφασισω να παρω ντρεπομαι να ξαναενοχλησω το πωλητη........ετσι εκανα με τη λιβανεζα δλδ και βγαζει συνεχεια νεα πραγματα και περιμενα ποτε θα βγαλει επιτελους κατι με τιμη κατω απο 70 δολλαρια (που τα χει ΟΛΑ πανακριβα) και τελικα αποφασισα να μη ξαναμπω στη σελιδα της γιατι ντρεπομαι να ξαναρωτησω.....

 

Στο etsy μπαινεις οπου θες, υπαρχουν οι τιμες, τα μεταφορικα και οποτε αποφασισεις το αγοραζεις.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

mariadinos είσαι ταλεντάρα!καταπληκτικά!μπράβο σου

 

 

Έχουμε μπει όλες στη δουλειά και σημειώνουμε τί θέλει να πάρει η κάθε μια θα μας απολύσουν στο τέλος χαχα!

mariantinos κάνω marketing-δημόσιες σχέσεις σε εταιρία και ένα σου λέω: θα σε χρυσώσω!;););)

Link to comment
Share on other sites

πές μου καλέ και που βρήκες αυτά τα εκτρώματα που σου στειλανε!πλησιάζουν τα γενέθλια της πεθεράς μου!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Γιατί να αγοράσεις καλέ;να κάνεις αυτό π έκανε ο τομ κρουζ αλλά με τον δικό σου "εσωτερικό κόσμο"XA XA XA

Link to comment
Share on other sites

mariantinos κάνω marketing-δημόσιες σχέσεις σε εταιρία και ένα σου λέω: θα σε χρυσώσω!;););)

 

 

για ρωτα ρε μπιζ... θελει καμια τους ν αγορασει καναν κλοουν, να τους λεει ανεκδοτα μεσω ιντερνετ να γελανε, να περναει η ωρα τους?

 

(εκαστος στο ειδος του, νταξ? οτι εχει ο καθενας πουλαει.... :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...