Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απάτη με κοσμήματα στο facebook


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν εχω εμμονη....ελεος..!

Απλα αυτο ακριβως δεν αντιλαμβάνομαι...Τι δουλεια εχει εδω μεσα μια τετοια καταγγελια..? Εφοσων δεν θα πεις ονομα...δεν θα πεις το ενα δεν θα πεις το αλλο?

Τι δουλεια εχουν οι αντμινς? Τι δουλεια εχει να στειλεις τις ομιλιες τους κτλπ

Για αυτο σε ρωτησα πριν....τι θα την μπαναρουν? Θα την μαλώσουν?

Για αυτο επιμένω πως δεν υπαρχει θεση εδω μεσα για αυτην την καταγγελια εφοσων δεν γινεται επωνυμα! Αλλιως ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε!

 

Το ένα και το άλλο ποιό είναι;:shock: Μόνο το ονοματεπώνυμο δεν έχω αναφέρει και είναι και δικαίωμά μου.Υπάρχει κανένας κανόνας στο φόρουμ που να με υποχρεώνει να το κάνω;Αν ναι θα σε παρακαλούσα να μου παραθέσεις το λινκ. Γιατί εγώ με τη σειρά μου έχω να σου παραθέσω αυτό εδώ το λινκ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=64439

 

Βλέπεις ότι στο όνομα του κτήματος ο διαχειριστής έχει κάνει edit admin;Ελπίζω τουλάχιστον αυτό να σου λέει κάτι εκτός αν είναι και αυτό μούφα κατά τη γνώμη σου επειδή δεν γίνεται επώνυμα....

 

Οι αντμίνς και το να στείλω αποδεικτικά, έχουν σχέση με την εγκυρότητα του μηνύματος την οποια αμφισβητείς για αυτό και το ανέφερα.Όσον αφορά την απορία σου για το αν θα την μπανάρουν ή θα την μαλώσουν είναι μια αποκλειστικά δική σου θεωρία.Εγώ ποτέ δεν ζήτησα από κανέναν να παρέμβει και μη βάζεις λόγια στο πληκτρολόγιο μου που δεν έχω γράψει. Δηλαδή σε άλλο μήνυμα όπου καταγγέλεται η ACS courier η καταγγελία γράφτηκε για να επέμβουν οι αντμίνς; Ή μήπως οι καταγγελίες εδώ μέσα γίνονται για αυτό το σκοπό;

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά λοιπόν να διαβάσεις ξανά αυτά που έχω αρχικά γράψει γιατί για κάποιο λόγο που αδυνατώ να καταλάβω, τα διαστρεβλώνεις κατά πως σου αρέσει για να αποδειξεις σώνει και ντε ότι λέω ψέματα παρόλο που έχω εξηγήσει τους λόγους. Άμα θέλουν τα μέλη ας λάβουν την καταγγελία αυτή υπόψιν άμα θέλουν ας μην τη λάβουν και αν υπάρχει πρόβλημα που την παρέθεσα με αυτά τα στοιχεία μπορούν να μου το πουν οι διαχειριστές, εξάλλου το μαγαζάκι δικό τους είναι και όχι δικό σου.

 

Για αυτό αν θέλεις την προσωπική σου εμπάθεια για το άτομό μου και μάλιστα χωρίς να με γνωρίζεις να την κρατήσεις για τον εαυτό σου.Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί κάποιος να είναι επιφυλακτικός επειδή είμαι νέο μέλος αλλά άλλο επιφυλακτικός και άλλο προσβλητικός.Έτσι καλωσορίζεις εσύ εδώ τα νέα μέλη; Αμφισβητώντας τις εμπειρίες τους ακόμη και όταν αυτές συνοδεύονται από επιχειρήματα; Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Το ένα και το άλλο ποιό είναι;:shock: Μόνο το ονοματεπώνυμο δεν έχω αναφέρει και είναι και δικαίωμά μου.Υπάρχει κανένας κανόνας στο φόρουμ που να με υποχρεώνει να το κάνω;Αν ναι θα σε παρακαλούσα να μου παραθέσεις το λινκ.

 

Οι αντμίνς και το να στείλω αποδεικτικά, έχουν σχέση με την εγκυρότητα του μηνύματος την οποια αμφισβητείς για αυτό και το ανέφερα.Όσον αφορά την απορία σου για το αν θα την μπανάρουν ή θα την μαλώσουν είναι μια αποκλειστικά δική σου θεωρία.Εγώ ποτέ δεν ζήτησα από κανέναν να παρέμβει και μη βάζεις λόγια στο πληκτρολόγιο μου που δεν έχω γράψει. Δηλαδή σε άλλο μήνυμα όπου καταγγέλεται η ACS courier η καταγγελία γράφτηκε για να επέμβουν οι αντμίνς; Ή μήπως οι καταγγελίες εδώ μέσα γίνονται για αυτό το σκοπό;

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά λοιπόν να διαβάσεις ξανά αυτά που έχω αρχικά γράψει γιατί για κάποιο λόγο που αδυνατώ να καταλάβω, τα διαστρεβλώνεις κατά πως σου αρέσει για να αποδειξεις σώνει και ντε ότι λέω ψέματα παρόλο που έχω εξηγήσει τους λόγους. Άμα θέλουν τα μέλη ας λάβουν την καταγγελία αυτή υπόψιν άμα θέλουν ας μην τη λάβουν και αν υπάρχει πρόβλημα που την παρέθεσα με αυτά τα στοιχεία μπορούν να μου το πουν οι διαχειριστές, εξάλλου το μαγαζάκι δικό τους είναι και όχι δικό σου.

 

Για αυτό αν θέλεις την προσωπική σου εμπάθεια για το άτομό μου και μάλιστα χωρίς να με γνωρίζεις να την κρατήσεις για τον εαυτό σου.Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί κάποιος να είναι επιφυλακτικός επειδή είμαι νέο μέλος αλλά άλλο επιφυλακτικός και άλλο προσβλητικός.Έτσι καλωσορίζεις εσύ εδώ τα νέα μέλη; Αμφισβητώντας τις εμπειρίες τους ακόμη και όταν αυτές συνοδεύονται από επιχειρήματα; Συγχαρητήρια!

 

Το χοντραινεις χωρις λογο....

Ουτε προσβλητική ημουν μαζι σου, ουτε σε κακοχαρακτήρισα.......ουτε τιποτα! Ουτε διεστρέβλωσα ποτε τα γραφομενα σου....Ερωτησεις σου εκανα....

Εσυ το παιρνεις στραβα αυτα που σου γραφω...

Το εισαι νεο μελος δεν μου λεει κατι....ουτε σε κρινω απο αυτο ουτε αμφισβητω την αξιοπιστια σου γιατι δεν με ενδιαφερει να την αξιολογήσω την αξιοπιστια σου..

Απο την αρχη σου εγραψα την απορια μου.........

Και εσυ δεν την κατάλαβες....πιστευεις οτι θελω να σε υπονομευσω, εσενα ή το μυνημα σου κτλπ...Δεν νομιζω οτι απο τα γραφομενα μου βγαινει κατι τετοιο...Ουδεμια στιγμη σου ανεφερα αν εχεις αποδεικτικα κτλπ....Δεν με ενδιεφερε αυτο!

Εγω σε ρωτησα και σου ειπα την γνωμη μου..........γιατι να βαλεις εδω μια καταγγελια για ενα χ πωλητή στο φεις (που τυχαινει να ειναι και μελος εδω στο φορουμ) χωρις να την βαλεις επωνυμα....μονο με τα αρχικα του ονοματεπώνυμου της, και λεγοντας πως δεν προκειτε να απαντήσεις σε πμ ενημερώνοντας για το ποια ειναι αλλα να ετσι το λες για να προσεχουν οι αλλοι! Δεκτο...να θελεις να προειδοποιήσεις....(Και ναι υπαρχουν πολλοι που πουλάνε κοσμήματα στο φεις και ισως να υπάρχει και αλλο ατομο με τα αρχικα που εβαλες....δεν ειναι επιχειρημα αυτο!)

Αυτο που δεν αντιλαμβάνομαι ειναι εφοσων εδω μεσα αυτο το ατομο δεν εχει παραφερθει συμφωνα με τους κανονες του φορουμ....που μου παρεθεσες κιολας, και εφοσον οι αντμινς δεν μπορουν να παρουν θεση ουτε καν να κανουν κατι (γιατι ειπες οτι αν τα θελουν οι αντμιν ειναι στη διαθεση τους οι ομιλιες και τα εμειλ κτλπ) για ποιο λογο να βαλεις ενα μυνημα εδω στις καταγγελιες που τελικα....δεν εχει σκοπο κανενα!!!!!!!!!!! Αυτο με την εγκυροτητα δεκτο...αλλα και παλι δεν εξυπηρετει το σκοπο του το μυνημα -προειδοποίηση σου....

Αφου δεν ενημερωνει.....δεν σιγκεκριμενοποιει.......

Απλα σηκώνει βαβουρα και τιποτα αλλο......

 

Και αλλη φορα να μη θιγεσαι επειδη καποιος εχει αντιθετη αποψη απο εσενα....

Ουτε μια στιγμη (και τα ποστ μου ειναι δημοσια) δεν σε πρόσβαλα....ουτε κατα διάνοια ουτε με επιστημονικη φαντασια!

Ουτε ειχα υποψιες ποτε για σενα ή για το ατομο σου....

Απο την αρχη ημουν ξεκάθαρη σε αυτο που εξέφρασε την γνωμη μου

Εσυ το πηρες στραβα...

Εγω επέμενα γιατι δεν επαιρνα ικανοποιητική απάντηση στην ερώτηση μου

Και αν σε ενοχλουν τα μυνήματα τοτε δεν θα επρεπε να γραφεις δημοσια σε ενα φορουμ....

Γιατι ολοι μπορουν να τα διαβασουν -και αυτοματα να δημιουργησουν αποψη- και ολοι μπορουν να γραψουν.

Φιλικα

kalamaraki

 

Link to comment
Share on other sites

Το χοντραινεις χωρις λογο....

Ουτε προσβλητική ημουν μαζι σου, ουτε σε κακοχαρακτήρισα.......ουτε τιποτα! Ουτε διεστρέβλωσα ποτε τα γραφομενα σου....Ερωτησεις σου εκανα.... Μου έκανες ερωτήσεις, σου έδωσα απαντήσεις και συνέχιζες να κάνεις τις ίδιες ερωτήσεις που σημαίνει ότι απλά αμφισβητούσες τις απαντήσεις μου.

Εσυ το παιρνεις στραβα αυτα που σου γραφω...

Το εισαι νεο μελος δεν μου λεει κατι....ουτε σε κρινω απο αυτο ουτε αμφισβητω την αξιοπιστια σου γιατι δεν με ενδιαφερει να την αξιολογήσω την αξιοπιστια σου..

Απο την αρχη σου εγραψα την απορια μου.........

Και εσυ δεν την κατάλαβες....πιστευεις οτι θελω να σε υπονομευσω, εσενα ή το μυνημα σου κτλπ...Δεν νομιζω οτι απο τα γραφομενα μου βγαινει κατι τετοιο...Ουδεμια στιγμη σου ανεφερα αν εχεις αποδεικτικα κτλπ....Δεν με ενδιεφερε αυτο!

Εγω σε ρωτησα και σου ειπα την γνωμη μου..........γιατι να βαλεις εδω μια καταγγελια για ενα χ πωλητή στο φεις (που τυχαινει να ειναι και μελος εδω στο φορουμ) εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι ο πωλητής στο face είναι μέλος εδώ στο φόρουμ από που προκύπτει αυτό; χωρις να την βαλεις επωνυμα....μονο με τα αρχικα του ονοματεπώνυμου της, τα αρχικά του μικρού της ονόματος (έχει δύο ονόματα) όχι τα αρχικά του ονοματεπώνυμού της σε παρακαλώ διάβασε το αρχικό μου μήνυμα και λεγοντας πως δεν προκειτε να απαντήσεις σε πμ ενημερώνοντας για το ποια ειναι αλλα να ετσι το λες για να προσεχουν οι αλλοι! Δεκτο...να θελεις να προειδοποιήσεις....(Και ναι υπαρχουν πολλοι που πουλάνε κοσμήματα στο φεις και ισως να υπάρχει και αλλο ατομο με τα αρχικα που εβαλες....δεν ειναι επιχειρημα αυτο!) Υπαρχει κι άλλη πωλήτρια με δύο μικρά ονόματα τα οποία ξεκινάνε από Μ.Ε. στο φέις που πουλάει κοσμήματα...οκ

Αυτο που δεν αντιλαμβάνομαι ειναι εφοσων εδω μεσα αυτο το ατομο δεν εχει παραφερθει συμφωνα με τους κανονες του φορουμ μα ποιός είπε ότι είναι μέλος του φόρουμ το άτομο αυτό; Κάνε μου ένα quote να μου πεις που το έγραψα γιατί αυτό το έχεις συμπεράνει από μόνη σου....που μου παρεθεσες κιολας, και εφοσον οι αντμινς δεν μπορουν να παρουν θεση ουτε καν να κανουν κατι (γιατι ειπες οτι αν τα θελουν οι αντμιν ειναι στη διαθεση τους οι ομιλιες και τα εμειλ κτλπ) για ποιο λογο να βαλεις ενα μυνημα εδω στις καταγγελιες που τελικα....δεν εχει σκοπο κανενα!!!!!!!!!!! μόνη σου είπες πιο πάνω ότι η καταγγελία μου έχει σκοπό να προειδοποιήσει τώρα δεν έχει σκοπό; για τον ίδιο λόγο που κάποιος μπορεί να κάνει μια καταγγελία για ένα κτήμα χωρίς να παραθέτει όνομα για να μην έχει το φόρουμ νομικές κυρώσεις έτσι μπορώ κι εγώ. Εκτός αν εγώ εξαιρούμαι από αυτό επειδή δεν επιτρέπεται Αυτο με την εγκυροτητα δεκτο...αλλα και παλι δεν εξυπηρετει το σκοπο του το μυνημα -προειδοποίηση σου....

Αφου δεν ενημερωνει.....δεν σιγκεκριμενοποιει.......από που κι ως που δεν ενημερώνει; Δεν περιέγραψα το περιστατικό;Δηλαδή ακυρώνεις όλο το συμβάν επειδή δεν αναφέρω ονοματεπώνυμο;:shock:

Απλα σηκώνει βαβουρα και τιποτα αλλο......Τη βαβούρα τη δημιουργείς εσύ αυτή τη στιγμή

Και αλλη φορα να μη θιγεσαι επειδη καποιος εχει αντιθετη αποψη απο εσενα....Δεν θίχτηκα επειδή έχεις αντίθετη άποψη είναι πολύ βολικό ως επιχείρημα αλλά δεν ισχύει.Θίχτηκα με όλο αυτό το ανακριτικό ύφος του στυλ κάνω ερωτήσεις μου απαντάς αλλά δεν καλύπτομαι επειδή έτσι γουστάρω εγώ και ξανακάνω τις ίδιες ερωτήσεις για να ακούσω αυτό που θέλω και βάζω και σάλτσες ότι η καταγγέλλουσα κάνει την καταγγελία για να επέμβουν οι αντμίνς.....

Ουτε μια στιγμη (και τα ποστ μου ειναι δημοσια) δεν σε πρόσβαλα....ουτε κατα διάνοια ουτε με επιστημονικη φαντασια!

Ουτε ειχα υποψιες ποτε για σενα ή για το ατομο σου....Όταν μου λες ότι το ποστ μου σηκώνει βαβούρα και τίποτα άλλο δεν είναι αμφισβήτηση της πληροφορίας που μεταφέρω;

Απο την αρχη ημουν ξεκάθαρη σε αυτο που εξέφρασε την γνωμη μου

Εσυ το πηρες στραβα...

Εγω επέμενα γιατι δεν επαιρνα ικανοποιητική απάντηση στην ερώτηση μου Δηλαδή τί είναι αυτό; Επιμένω μέχρι να μου πεις αυτό που θέλω να ακούσω;:shock:

Και αν σε ενοχλουν τα μυνήματα τοτε δεν θα επρεπε να γραφεις δημοσια σε ενα φορουμ....Διαστρέβλωση νούμερο 48.955, τώρα με ενοχλούν τα μηνύματα στο φόρουμ όχι η αμφισβήτηση......

Γιατι ολοι μπορουν να τα διαβασουν -και αυτοματα να δημιουργησουν αποψη- και ολοι μπορουν να γραψουν.

Φιλικα

kalamaraki

 

Εντάξει Καλαμαράκι το παραδέχομαι.Έκανα αυτή την καταγγελία για να δημιουργήσω βαβούρα είμαι άτομο που θέλω να με προσέχουν και να δημιουργώ ντόρο.Το περιστατικό δεν έγινε ποτέ γιατί η πωλήτρια δεν έχει ονοματεπώνυμο.Ελπίζω τώρα να ησύχασες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχω εμμονη....ελεος..!

Απλα αυτο ακριβως δεν αντιλαμβάνομαι...Τι δουλεια εχει εδω μεσα μια τετοια καταγγελια..? Εφοσων δεν θα πεις ονομα...δεν θα πεις το ενα δεν θα πεις το αλλο?

Τι δουλεια εχουν οι αντμινς? Τι δουλεια εχει να στειλεις τις ομιλιες τους κτλπ

Για αυτο σε ρωτησα πριν....τι θα την μπαναρουν? Θα την μαλώσουν?

Για αυτο επιμένω πως δεν υπαρχει θεση εδω μεσα για αυτην την καταγγελια εφοσων δεν γινεται επωνυμα! Αλλιως ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε!

 

Εγω καταλαβαινω οτι το κανει για να της ζητησει πμ οποια κοπελα θελει και να μαθει το εν λογο ονομα ωστε να το αποφευγει στο facebook. Δεν βλεπω κατι παραλογο. Ειχα κανει και εγω αντιστοιχη καταγγελια για γυναικολογο του Αλεξανδρα χωρις ονομα και μου εστειλαν πολλα πμ να το μαθουν. Μεσω πμ τους το ειπα. Γιατι ειναι παραλογο αυτο βρε καλαμαρι? Εγω μπερδευτικα..........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρούν λοιπόν όσες ζήτησαν τα στοιχεία της κοπέλας που πουλάει αυτά τα κοσμήματα αλλά δεν μπορώ να τα δώσω.Όχι γιατί το γεγονός δεν αληθεύει, φυσικά και αληθεύει αλλιώς τί λόγο θα είχα να πω ψέματα;Αλλά για τη μία στο εκατομύριο πιθανότητα αυτά τα εκτρώματα να αρέσουν σε κάποιον δεν μπορώ να δώσω στοιχεία.Ας είναι απλώς προσεκτικές και όταν σκέφτονται να αγοράσουν κάτι μέσω facebook να κάνουν πολλές ερωτήσεις πριν καταλήξουν να στείλουν χρήματα.;)

 

Ellemphriem επειδη ανεφερε οτι δεν θα ανακοινώσει ουτε με πμ το ονοματεπώνυμο της κοπέλλας....για αυτο τα ειπα αυτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταλαβαινω οτι το κανει για να της ζητησει πμ οποια κοπελα θελει και να μαθει το εν λογο ονομα ωστε να το αποφευγει στο facebook. Δεν βλεπω κατι παραλογο. Ειχα κανει και εγω αντιστοιχη καταγγελια για γυναικολογο του Αλεξανδρα χωρις ονομα και μου εστειλαν πολλα πμ να το μαθουν. Μεσω πμ τους το ειπα. Γιατι ειναι παραλογο αυτο βρε καλαμαρι? Εγω μπερδευτικα..........

 

Καταρχήν η συγκεκριμένη πωλήτρια στο face δεν έχει κάνει εγγραφή με ονοματεπώνυμο αλλά με δύο μικρά ονόματα που όπως είπα ξεκινάνε από Μ.Ε. Μέσω pm δεν μπορώ να πω ποιά είναι αυτά τα δύο ονόματα γιατί μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να τη βρεί στο φεις (ειλικρινά αν έδινα τα ονόματα βρίσκεται ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ!) να της δώσει το λινκ της καταγγελίας εδώ και να γίνει το ποστ Σεράγεβο!

Κι η καταγγελία που έκανα δεν έχει σκοπό να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν παρά μόνο να ενημερώσει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγχωρήστε με αν δεν έχω βάλει το θέμα στην κατάλληλη ενότητα μπορούν αν θέλουν οι συντονιστές να το μεταφέρουν όπου εκείνοι θεωρούν καλύτερα.

Υπάρχει μια συγκεκριμένη κοπέλα στο facebook η οποία κατασκευάζει κοσμήματα διαφημίζει τη δουλειά της ανεβάζοντας φωτογραφίες και τα πουλάει. Πολλή καλή μου φίλη αγόρασε ένα ζευγάρι σκουλαρίκια προς 10ευρώ.Το ποσό είναι ευτελέστατο αλλά έδωσε άλλα 10ευρώ στο κούριερ που της τα έφερε χωρίς η πωλήτρια να την εχει ενημερώσει οτι τελικά το προιον κάνει 20ευρώ με τα μεταφορικά και όχι 10.Τα σκουλαρίκια εν τω μεταξύ δεν είχαν καμία σχέση με τη φωτογραφία και ήταν τόσο φτηνιάρικα που πραγματικά επειδή τα είδα δεν πρέπει να κόστιζαν πάνω από 1 ευρώ και ήταν και ελαττωματικά γιατί στέκονταν στα αυτιά σαν μπατονέτες προς τα έξω και όχι σαν σκουλαρίκια :mrgreen: Η φίλη μου με 10ευρώ δεν περίμενε και σβαρόφσκι αλλά αυτό το πράγμα ήταν σαν να το έβγαλε κάποιος απο τον κάδο σκουπιδιών και το έκανε ταχα μου κόσμημα.

Όταν η φίλη μου της έκανε παράπονα η άλλη επέμενε πως την είχε ενημερώσει ότι τα σκουλαρίκια θα ήταν έτσι και ότι θα της τα έστελνε με κούριερ. Όταν η φίλη μου της έτριψε στη μούρη τα μηνύματα που είχαν ανταλλάξει και στα οποία δεν είχε ειπωθεί τίποτα τέτοιο εκείνη μην έχοντας άλλο επιχείρημα της είπε πως αυτά της ζήτησε η φίλη μου και αυτά της εστειλε.

Τα αρχικά του μικρού της ονόματος στο facebook είναι Μ.Ε

Δεν είναι για τα 10 ή για τα 20ευρώ είναι για την κοροιδια της καθεμιας που 10ευρώ απο εδώ 20 από εκεί κονομάνε με ψωροχάντρες και μας πιάνουν κορόιδα.Χίλιες φορές στο κατάστημα κορίτσια παρα απο κάποια άσχετη στο ιντερνετ.

 

Δεν είναι σωστό να καταγγέλλεις κάποιον χωρίς να του δίνεις την δυνατότητα να εξηγήσει η να αντίκρουση την καταγγελία σου .παρουσιάζεις ένα γεγονός μονό από την μια πλευρά και δεν βάζεις ούτε μια φωτογραφία αυτού που πηρές με αυτό που είδε η φίλη σου. αν δεν έγραφε κάπου στην σελίδα δωρεάν μεταφορικά εννοείτε ότι δεν μπορεί να πει κάτι η φίλη σου! το κουριερ πάνω κάτω τόσο χρεώνει. αυτό που κάνεις μπορεί να θεωρηθεί και δυσφημιση!το φτηνιάρικο εινια εντελώς υποκειμενικό ! o Έλληνας πρέπει να μάθει να χρησιμοποιεί το ιντερνετ σωστά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι ο πωλητής στο face είναι μέλος εδώ στο φόρουμ από που προκύπτει αυτό;

 

Τοτε σου ζητω ΤΑΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ

 

KI εγώ έτσι είχα καταλάβει πάντως ότι είναι απο δω η κοπέλα.ίσως μας μπέρδεψε το ότι το φιστίκι αγόρασε απο κοπέλα π είναι κ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστό να καταγγέλλεις κάποιον χωρίς να του δίνεις την δυνατότητα να εξηγήσει η να αντίκρουση την καταγγελία σου .παρουσιάζεις ένα γεγονός μονό από την μια πλευρά και δεν βάζεις ούτε μια φωτογραφία αυτού που πηρές με αυτό που είδε η φίλη σου. αν δεν έγραφε κάπου στην σελίδα δωρεάν μεταφορικά εννοείτε ότι δεν μπορεί να πει κάτι η φίλη σου! το κουριερ πάνω κάτω τόσο χρεώνει. αυτό που κάνεις μπορεί να θεωρηθεί και δυσφημιση!το φτηνιάρικο εινια εντελώς υποκειμενικό ! o Έλληνας πρέπει να μάθει να χρησιμοποιεί το ιντερνετ σωστά!

 

Η πωλήτρια μ αυτό τον TPOΠO π δουλεύει κάνει απο μόνη της κακό στον εαυτό της.γιατί κ όμορφο να ήταν το κόσμημα τα 10ευρώ επιπλέον χτύπησαν άσχημα(χωρίς να το ξέρει η πελάτισσα)

Δεν ξέρω κ ούτε εχω καταλάβει ποια είναι αλλά το σωστό είναι να ενημερώνουμε για τις επιπλέον χρεώσεις..σ αυτό μόνο BPIΣKΩ λάθος στην πωλήτρια.

Ξέρεις πόσα άτομα νομίζουν πως η τιμή που αναγράφετε κάτω απο μια φωτό είναι σκέτη αυτη π θα πληρώσουν;...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστό να καταγγέλλεις κάποιον χωρίς να του δίνεις την δυνατότητα να εξηγήσει η να αντίκρουση την καταγγελία σου .παρουσιάζεις ένα γεγονός μονό από την μια πλευρά και δεν βάζεις ούτε μια φωτογραφία αυτού που πηρές με αυτό που είδε η φίλη σου. αν δεν έγραφε κάπου στην σελίδα δωρεάν μεταφορικά εννοείτε ότι δεν μπορεί να πει κάτι η φίλη σου! το κουριερ πάνω κάτω τόσο χρεώνει. αυτό που κάνεις μπορεί να θεωρηθεί και δυσφημιση!το φτηνιάρικο εινια εντελώς υποκειμενικό ! o Έλληνας πρέπει να μάθει να χρησιμοποιεί το ιντερνετ σωστά!

 

Πίστεψέ με όταν η φίλη μου της έκανε παράπονα σε πολύ ευγενικό τόνο ακριβώς για να της δώσει τη δυνατότητα να εξηγηθεί, η πωλήτρια έπεσε να τη φάει και πήγε να τη βγάλει ψεύτρα.Όταν δε της προώθησε τα μηνύματα που είχαν ανταλλάξει η άλλη πλευρά μην έχοντας άλλο επιχείρημα της απάντησε "Αυτό μου ζήτησες αυτό σου έστειλα":shock: Βγάζεις άκρη με τέτοιο άτομο;Να τη φέρω εδώ να το κάνουμε ριάλιτι δηλαδή;Δεν είναι αυτός ο σκοπός μου.

 

Φωτογραφία του αντικειμένου που είδαμε δεν μπορώ να παραθέσω γιατί η φίλη μου μετά το συγκεκριμένο περιστατικό την έκανε delete και δεν κράτησε φωτογραφία.Υπάρχουν όμως όπως είπα όλες οι συνομιλίες στις οποίες ισχυρίζεται πως θα το στείλει με ταχυδρομείο (!!) το καταθετήριο τραπέζης με το οποίο η φίλη μου κατέθεσε τα χρήματα, το voucher με το οποίο έλαβε το κόσμημα αλλά και φωτογραφία του κοσμήματος μπορούμε να τραβήξουμε όμως τα προσωπικά στοιχεία δεν μπορώ να τα δείξω δημόσια.Στο καταθετήριο τραπέζης υπάρχει το ονοματεπώνυμο της φίλης μου, στο voucher το ονοματεπώνυμο και η διεύθυνση της πωλήτριας και στις συνομιλίες τα ονόματα και των δύο.Την φωτογραφία του κοσμήματος μπορώ να την ανεβάσω όποτε θέλετε αλλά δεν μπορώ να δώσω δημόσια τα υπόλοιπα προσωπικά στοιχεία γιατί δεν το καταλαβαίνετε;:mad: Τόσες καταγγελίες έχουν γίνει εδώ, μπαίνει κάθε φορά η άλλη πλευρά να εξηγηθεί;Όχι! Γιατί τέτοιο σκάλωμα με τη δική μου καταγγελία;:confused:

 

υγ.Το φτηνιάρικο δεν είναι καθόλου υποκειμενικο αρκεί να δεις αυτό που λάβαμε.Το συρμάτινο σπιράλ τετραδίου είναι πιο ακριβό.Σε παρακαλώ εάν θέλεις με δικά μου έξοδα σου το στέλνω τη Δευτέρα κι όλας να το δεις και κράτα το κι όλας μπέσα σου μιλάω.Αλλά αν αυτό που κάνω εγώ ονομάζεται δυσφήμιση αυτό που έκανε εκείνη ονομάζεται κοροιδία.Εγώ δεν έχω απολύτως κανένα όφελος να δυσφημίσω για δέκα ευρώ.Εκείνη έχει όφελος να κοροιδέψει για περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα την εντυπωση πως η κοπελα ειναι μελος του φορουμ..

 

δεν με ενοχλει η καταγγελια οπως εγινε, μας δειχνει αλλη μια φορα ποσο προσεκτικοι οφειλουμε να ειμαστε σε οτιδηποτε εχει να κανει με το ιντερνετ..

 

αλλου ειναι το θεμα μου..

 

το οτι δεν αρεσε στην κοπελα που παρελαβε το κοσμημα, ειναι υποκειμενικο....

 

εχω δει κοσμηματα τερατα, πανακριβα, που εγω δεν θα τα φοραγα ακομα κι αν με πληρωναν...

 

δεν μπορουμε να λεμε για καποιον οτι ειναι σκαρτος, επειδη σε καποιον αλλον δεν αρεσε η δουλεια του.. αν εβαζες φωτο το κοσμημα, μπορει να εβρισκες 10 ατομα να σου πουν οτι ξερεις κατι... τους αρεσε!!!!!

 

απο τα κοσμηματα που παρηγγειλα εγω μεσω φεης, αυτο που μου αρεσει περισσοτερο και δε βγαζω απο πανω μου, ειναι εκεινο που μου χαρισε η κοπελα που μου τα εστειλε.. νομιζω ηταν και το φθηνοτερο απ οσα ειχε.. αλλα εμενα αυτο μου αρεσε, μια απλη λευκη περλιτσα...........

Link to comment
Share on other sites

Η πωλήτρια μ αυτό τον TPOΠO π δουλεύει κάνει απο μόνη της κακό στον εαυτό της.γιατί κ όμορφο να ήταν το κόσμημα τα 10ευρώ επιπλέον χτύπησαν άσχημα(χωρίς να το ξέρει η πελάτισσα)

Δεν ξέρω κ ούτε εχω καταλάβει ποια είναι αλλά το σωστό είναι να ενημερώνουμε για τις επιπλέον χρεώσεις..σ αυτό μόνο BPIΣKΩ λάθος στην πωλήτρια.

Ξέρεις πόσα άτομα νομίζουν πως η τιμή που αναγράφετε κάτω απο μια φωτό είναι σκέτη αυτη π θα πληρώσουν;...

 

Δεν υπήρχε τιμή κάτω από τη φωτογραφία.Η τιμή δόθηκε μέσα από συνομιλία στο face του στυλ "Πόσο κάνει αυτό;" "10 ευρώ και θα σου το στείλω με ταχυδρομείο".

Ειλικρινά δεν είναι τα 10 παραπάνω ευρώ του κούριερ σοβαρά. Είναι ότι με αυτό το ποσό θα παίρναμε κάτι που θα το βλέπαμε επί τόπου και τώρα με τις εκπτώσεις πολύ καλύτερο ποιοτικά και δεύτερον ο τρόπος που μας αντιμετώπισε η πωλήτρια την οποία να σημειωθεί ότι δεν ενοχλήσαμε αμέσως μόλις το παραλάβαμε.Είπαμε να μην της πούμε τίποτα μέχρι που δέκα μέρες μετά έστειλε μήνυμα στη φίλη μου να τη ρωτήσει αν το έλαβε και τότε η φίλη μου της έκανε παράπονα.Τί άλλο να σας πω; Ότι από τότε που η φίλη μου την έκανε delete, η πωλήτρια της έχει στείλει friend request από 4 διαφορετικούς λογαριασμούς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα την εντυπωση πως η κοπελα ειναι μελος του φορουμ..

 

δεν με ενοχλει η καταγγελια οπως εγινε, μας δειχνει αλλη μια φορα ποσο προσεκτικοι οφειλουμε να ειμαστε σε οτιδηποτε εχει να κανει με το ιντερνετ..

 

αλλου ειναι το θεμα μου..

 

το οτι δεν αρεσε στην κοπελα που παρελαβε το κοσμημα, ειναι υποκειμενικο....

 

εχω δει κοσμηματα τερατα, πανακριβα, που εγω δεν θα τα φοραγα ακομα κι αν με πληρωναν...

 

δεν μπορουμε να λεμε για καποιον οτι ειναι σκαρτος, επειδη σε καποιον αλλον δεν αρεσε η δουλεια του.. αν εβαζες φωτο το κοσμημα, μπορει να εβρισκες 10 ατομα να σου πουν οτι ξερεις κατι... τους αρεσε!!!!!

 

απο τα κοσμηματα που παρηγγειλα εγω μεσω φεης, αυτο που μου αρεσει περισσοτερο και δε βγαζω απο πανω μου, ειναι εκεινο που μου χαρισε η κοπελα που μου τα εστειλε.. νομιζω ηταν και το φθηνοτερο απ οσα ειχε.. αλλα εμενα αυτο μου αρεσε, μια απλη λευκη περλιτσα...........

 

Κι εγώ είμαι του απλού έχεις δίκιο αλλά πρέπει να δεις αυτό, είναι σαν να το μάζεψε ρακοσυλλέκτης να το έκανε δυο σβούρες και να το φόρεσε πάνω σου:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι στο facebook και χαζεύω τα κοσμήματα της mariadinos και δεν εχουν καμία μα καμία σχέση με αυτά της άλλης πωλήτριας, ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!:D

 

Αφήστε που έχει και φωτογραφίες μέχρι και πώς φαίνονται στο αυτί ή στον λαιμό.Mariadinos συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Ellemphriem επειδη ανεφερε οτι δεν θα ανακοινώσει ουτε με πμ το ονοματεπώνυμο της κοπέλλας....για αυτο τα ειπα αυτα.

 

Δεν το ειχα δει αυτο Καλαμαρι. Συγνωμη. Πρωι βλεπεις μολις ειχαμε ξυπνησει!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα κοπο και βαλε μια φωτο!τουλαχιστον απο ολο αυτο βγηκε ενα καλο η φιλη σου θα ειναι πιο υποψιασμενη και απο δω και στο εξης και οπως φανταζομαι και πολυ αλλη!επισης μεσα στησ ευκαιριες που βρισκεις στο ιντερνετ και αγοραζεις ε καποια στιγμη θα σου κατσει και καμια πατατα ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι.καλο θα ηταν να προτιματε paypal για της συναλαγγες σας

Link to comment
Share on other sites

skoularikia.jpg

 

 

Να λοιπόν και η πέτρα του σκανδάλου.

Το σύρμα στη φωτό φαίνεται κάπως χοντρό...δεν είναι.

Είναι ένα σύρμα από συρματόπλεγμα γηπέδου το οποίο δεν είναι καθόλου ευλύγιστο οπότε τα σκουλαρίκια στέκονται σαν ξύλα.Σαν να πήρες ένα συνδετήρα τον άνοιξες και τον έβαλες στα αυτιά:mrgreen:

 

Το ματάκι είναι για κλάμματα στην πραγματικότητα είναι ένα πλαστικό πραγματάκι όσο το νύχι μου και αλλήθωρο αλλού η καρδούλα αλλού το μάτι.Επίσης άσχετο αλλά μόλις είδα πως οι λογαριασμοί από τους οποίους έκανε friend request στη φίλη μου μετά το συμβάν είναι εκείνοι που έχουν κάνει like σε μερικές φωτογραφίες της με κοσμήματα. Δηλαδή η ίδια κάνει like στον εαυτό της, απελπισία;:shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...